ooster meubelen assendelft houdt kom a.s. zaterdag 27april tussen 9en17uur kijken by klooster keuzecentrum assendelft 200 bankstellen, ook in écht leder •100 huiskamerstoelen 200 salontafels o a 50 slaapkamers 200 bergmeubelen en woonwanden Industrieweg (bij station Krommenie de spoorlijn over, 1e weg links. Heel eenvoudig dus). leverbaar in grenen, eiken, Oudhollands, wengé, noten en mahonie. In modern, Biedermeier, Queen Ann en Louis 15/16. Aanleiding? Jazeker! De nieuwbouw van Klooster is klaar. Een grote uitbreiding die u nog meer keuze-ruimte biedt. Klooster showt niet alleen m2, maar veel meubelen (vervolg van pagina 2) Afsluiting Weverstraat Kandidatenlijst Zomeravondvoetba] TESO-jaarstukkei op bankkantoren Inleveren van kwikrj en filters Jeugdschaken Simiiltaanwfdstrij „En Passant" Integere ondernemer De heer Koorn wilde eerst het ver- keersstructuurplan voor Den Burg af wachten Stel je voor dat als gevolg daarvan de Waalderstraat moet worden afgesloten Hij wees erop dat ,,de andere Bakker" (Ijzerhandel) destijds voor een achteringang op eigen kosten heeft ge zorgd. Het zou niet eerlijk zijn als de gemeente de ontsluiting van Electrohuis zou bekostigen. De heer Weijdt zei met nadruk erg veel vertrouwen in de heer Bakker te hebben. Het is niet juist van hem te verlangen dat ihij schade aan toont „Bakker is een integer onderne mer die zijn sporen heeft verdiend en uit zoiets echt geen slaatje zal slaan". De argumenten veranderden niet het standpunt van Mr. Sprenger. Hij wees erop dat de gemeente niet zomaar een pand kan opkopen. Dan moet er eerst een bestemmingsplan komen, waarin de ontsluiting is opgenomen. De gemeente heeft geen financiële verplichting, wat niet uitsluit dat de gemeente aan een oplossing financieel meewerkt. Wethou der Daalder merkte nog op dat verge lijking met de benzinepomp van Bonne in de afgesloten Dorpsstraat te De Koog niet opgaat. Dat was een duidelijk ge val. Door de afsluiting kon geen druppel benzine meer worden verkocht en de gemeente heeft dan ook schade betaald. Sluitingsuur Omdat de heer P. Smit wegens ziekte afwezig was kon het gebeuren dat de stemmen staakten toen opnieuw moest worden beslist over een verzoek van de afdeling Texel van Horeca Nederland om het sluitingsuur te verlengen tot 02.00 uur. De kwestie zal daarom in de volgende vergadering opnieuw aan de orde worden gesteld. 'De raadsleden na men voor de discussie over dit onder werp weer royaal de tijd. Zoals bekend waren B. en W. eenstemmig De meer derheid wilde de sluitingstijden onge wijzigd laten maar wethouder Dros voelde ervoor de horeca/mensen hun zin te geven. De heer J. Witte schaarde zich achter de heer iDros. Dat zich sinds de vorige behandeling van een dergelijke aan vraag geen nieuwe gezichtspunten had den voorgedaan, zoals de meerderheid Van 'het college had betoogd, was vol gens hem niet waar. Er waren immers geen excessen in de gevallen waarbij incidenteel een later sluitingsuur werd toegestaan. Waar 'bij werd gedoeld op Ouwe Sunderklaas, bruiloften en de proef met bedrijven die tot 02.00 uur open mochten blijven. Van onregelma tigheden had Witte nooit gehoord. Ook de heer L J. Weijdt stelde zich achter het minderheidsstandpunt, evenals de heren J. Zuidewind en J. J. Westdorp. Voor nachtrust Mej. Luijsterburg dacht er heel an ders over en vond het totaal onjuist om conclusies te koppelen aan het éénmalig Ouwe Sunderklaas en besloten feesten als bruiloften. „Het lijkt wel of we uit sluitend rekening willen houden met de horecaexploitanten en hun klanten". Zij brak liever een lans voor de thuisblij vers die graag ongestoord willen slapen. Bij een sluiting om 02.00 uur verwachtte ze in de praktijk onrust op straat tot ongeveer 03.00 uur, speciaal in dorpen met grote horecaconcentrataes zoals De Koog. Burgemeester Sprenger zei dat er sinds de laatste behandeling in de ge meenteraad wel degelijk klachten zijn geweest over nachtelijke geluidshinder. Achter de beweringen Van de heer Wit te zette hij dan ook een vraagteken. Zou de raad een eventueel besluit tot ver lenging van het sluitingsuur ongedaan .maken als later blijkt dat er meer nach telijke onrust uit voortvloeit? De heer Sprenger wees ook op de 'kans dat het rijden onder invloed zal toenemen. Wethouder Dros informeerde bezorgd of bij een later sluitingsuur ook de „ontnuchteringsbedrijven" (patatzaken e.d.) automatisch langer open mogen blijven; daar zou hij bezwaar tegen hebben. Hij kon worden gerustgesteld. De heer F. Blanken (Pakt) steunde het meerderheidsstandpunt, want slui ten om 02 00 uur vond (hij geen goede oplossing Westdorp zou helemaal van het sluitingsuur afwillen, als dat een haalbare kaart zou zijn. Hij verzekerde dat hij bij gebleken excessen zou willen terugkomen op zijn standpunt en het sluitingsuur weer op 01.00 uur stellen. Het Viel de heer C. Koorn (|OHU) op dat vooral de mensen die buiten Den Burg wonen geen bezwaar hebben tegen een later sluitingsuur; zij weten blijkbaar niet wat het betekent om door nadhtelij- ke onrust uit de slaap te worden gehou den. De heer Weijdt vond echter dat men zich aan de tijd moest aanpassen. Mensen die doorgaans nooit uitgaan, doen dat in hun vakantie wel. Ze gaan meestal laat, want ze kijken eerst naar de televisie. Als ze dan om 01.00 uur al weer de straat opmoeten is dat veel te vroeg De heer M. 'Bakker (Texels Be lang) stelde als compromis voor het tap pen na 01.30 uur te verbieden. Mr. Sprenger: 'Wie houdt daar controle op?' Wethouder Dros zei dat tegenover het toestaan van een later sluitingsuur een drastische inperking van het aantal in cidentele vergunningen om (nog) later open te blijven zou moeten staan. Ten slotte werd in stemming gebracht het voorstel om van 15 mei tot 15 septem ber een sluitingsuur van 02.00 uur toe te staan en gedurende de rest van het jaar een sluiting om 01.00 uur voor de gewone dagen en om 02.00 uur voor het weekend. Mevrouw Maas-Diemer en de heren Weijdt, Zuidewind, Westdorp, Witte, Bakker en Dros stemden vóór. Ais ook de volgende keer de stemmen staken is het voorstel verworpen. De VVD Texel heeft de kaïfl lijst voor de komende gemee^ I verkiezingen /vastgesteld. De ljjj^ op drie vrouwen voorkomen aangevoerd door de heer J. uit Den Burg, die thans de W mansfractie in de raad vor^ heeft goede hoop dat de VVD ij, gende raadsperiode aanzienlij! vertegenwoordigd zal zijn. Als bij de raadsverkiezingen Texelaars op de VVD stemmes de recente statenverkiezingen; vier raadszetels opleveren De zingspropaganda zal vooral zijn op de kiezers dit tot dusver hu aan Texels Belang hebben gega lijst ziet re verde als volgt uit; 2. mevrouw T .C. VIas-van der Zes 3, Den Burg, 3. H. P. \yt Opduin, De 'Koog; 4. G. C. vanö» Stenenplaats. Den Burg; 5 mevj Beumkes-Breen, „Buiten/hein Burg; 6. mevrouw C. Stoepkei dijk, Hoofdweg E 5, Eierland, Keijser, Hogebeng, Den Burg. In de krant van dinsdag j.l. programma een fout geslopen staand het goede programma v. week. Donderdag 25 april 19.00 uur: RWS-DeWaal Vrijdag 26 april 19.00 uur: Saniros-Schoo Zaterdag 27 april 14.00 uur: Casino-NZ Trappers Vanaf heden liggen de jaas I van TESO ter inzage op alle bj I toren te Den Burg. Daar kan# jaarverslag van TESO words haald. De voorraad is beperkt wordt gehoopt dat alleen sena langstellenden er gebruik vaa maken. Vandaag laatste dag Tot 26 april, vandaag, is er rct genheid om eventuele kwikrestï koolfilters in te leveren bij del ratieve Aardappelbewaarplaats Burg (De heer Bekker) Let u er u een bewijs van de inleven: vangt. Dit heeft u nodig bij ee tuele A.ID.-controle. Uitslagen 16 april: Groep A: H Goslinga-H. van Wilsum J Rienstra-H. Goslinga M. de Beurs-E. Dros R. Blankevoort-B. v. d. Berg R. Terpstra-H. Goslinga G. van Es-E. Dros M de Beurs-G. van Es Groep B: P. Cornelisse-F. Mosk F. Mosk-J. van Kranenburg R. Wdtte-P. Cornelisse G. J. Dijkgraaf-W. Smidt R. Witte-G J. Dijkgraaf W. Smddt-F. Mosk In groep A staan E. Dros( en B. v. d. Berg (4 uit 4) aan door H. Goslinga ((met 4 uit 5) op gevolgd. In groep B leidt G. graaf (met 5 uit 6), gevolgd d den Haan (met 4 uit 5) en P Ca (4 uit 6). De volgende schaakavo 7 mei. De clubkampioen A Terpeto afgelopen dinsdag een simuta strijd tegen 14 deelnemers waarvan hij er 4 heeft gewonna verloren. Hij bereikte hiermee9 centage van 28,56%, wat wele tegenviel. De afwezigheid van} den is mede een oorzaak van resultaat. H. Elznnga, P. Boerstt Heerwaarden en N Eelman hun partij. J. Piersma, G. Zoefc Rombout, F van Tatenlhove, J. berg, A. C. Bakker. J. Hooijber( Berger, F. Eijgenraam en D. I brachten A. Terpstra een nederh Het werd een zware en voor de kampioen. D Eelmai reeds binnen een uur door de taanspeler gefeliciteerd, maar de partij, waar hij voor moest capfl duurde nog tot één uur. Volledige einduitslag van ded tie naar percentage: perc. 1. A. Terpstra 90,74 2. A. Rombout 67,50 3. J. Hoogerheide 65,00 4. A. C. Bakker 63,04 5. J. Piersma 57,14 6. H Elzinga 62,94 7.,F. Eijgenraam 52,17 8. G. Zoetelief 46,67 9. H. van Daalen 44,12 10. A. Veltkamp 43,75 11. K J. Hart/ing 42,59 12. F. van Tatenlhove 30,00 13. P. Boersen 12,50 De volgende schakers tellen voor de eindrangschikking kort gespeelde wedstrijden ($1 15). 1.N. Sijs 57,69 2. G. v d. Hoek 53,85 3.G. W. Berger 42,86 4. P. Zijm 36,36 5. J. Vlaming 33,33 6. J Gerritsen 27,78 7. J. v. Heerwaarden 28,03 Voor de liefhebber» begint dag 7 mei de zomercompetitie. Levering via detailhandel d

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 4