i rista Bosma(17) reativiteits wedstrijd hout Linda Lu 1974 S )RT EN SPEL Gewone vrije-tijdspakken vind je niet in een échte mannenmodezaak. DUO SIKO 't Kompas Den Hoorn Aktie S.O.S. - Sahel Passat demonstratiemodel eksklusief bij volledig monteur aankomend monteur Texelse Autocentrale Zomeravondvoetbal Texelaar behaalde eerste prijs paalzitten Redpoint Artima VAMOR rijschool T. Jansen ARTIMA 40 jaar DAALDER'S SUPERMARKT GEMEENTE TEXEL et afgelopen weekend JAN JARIG. Sinds de uitzending vain Willem Duys heeft de boeken verkoop van Jan de Har- tog een stevige impuls ge kregen. Uitgeverij Else vier is aktief in de weer om deze hernieuwde be langstelling gaande te ihouden. Omdat Jan jarig was, krijgt u tijdelijk bij aankoop van een van zijn boeken het toneelstuk „Het Hemelbed" gratis. HET OPEN BOEK Tk.a. Peugeot brom fiets met versn. Zonder versn.handles. Ra, ra, hoe kan dat? Het is de Vario- mat natuurlijk. Kompleet bij Fa. Ran, Gravenstraat 6-7, Den Burg, tel. (02220) 2751 I Door de afsluiting van de Weverstraat is het straks mogelijk er iheer- lijik rustig te winkelen, i Worden zaken in andere straten daarnou niet mee benadeeld? (Liefhebbers van bezwaarschriften en brieven aan gemeente raadsleden kunnen voor papier terecht in HET OPEN BOEK) Aan allen, die de 14e april 1974 niet vergeten zijn, onze hartelijke dank. C. Daalder J. Daalder-Brouwer Peperstraat 24, Oosterend. speelt koninginnedag in Vrij entree bij Wil en Gré Deze week staat weer in het teken van de aktie SOS-SAHEL. Tot de landen die door de droogte zijn getroffen behoren momenteel niet alleen de zes Sahel-landen, maar ook Ethiopië, Tanzania, Kenia, Burundi, Soedan, Li beria, Nigeria en in Azië Bangla Desh, India, Pakistan en Sri Lanka. De tot dusver verleende hulp is on toereikend. Tienduizenden zijn al ge storven en twaalf miljoen mensen wor den met de hongerdood bedreigd. De huidige aktie is gericht op een aantal strukturele projekten, die de ontwikke ling van de gehele Sahel-zóne ten goede zullen komen. De Nederlandse organi saties werken op dit punt samen met Duitsland, Engeland, Italië, België en Luxemburg De beoogde hulpprojekten, waarvoor 5,5 miljoen nodig is, zijn gericht op tuinbouw, landbouw, aanleg van water voorzieningen, op peil brengen van de veestapel, landbouwonderwijs, scholing in 'het aanleggen van wegen, delfstof winning enz. Men kan bijdragen voor de S.O.S.- SAHEL aktie overmaken op giroreke- IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Rood met zwarte bekleding. ƒ500,onder nieuwprijs. TEXELSE AUTOCENTRALE Tientallen guldens prijs voordeel met doe het zelf-rolstokken. Uit voor raad leverbaar. Fa. Moer- beek, tel. 2572 Badweg De Koog Tijdelijk Binnenburg 7 J (naast Smullie's Bar) 4 Een echte modezaak voor mannen, heeft nu eenmaal geen gewone vrije-tijdspakken, maar vrije-tijds-kostuums. Omdat er nu eenmaal verschil is; 'n echt vrije-tijds-kostuum is niet alleen maar leuk en sportief, maar heeft nét die laatste mode aksenten die gewone pakken missen. Als u een los, relaxed kostuum zoekt, bent u in onze mannen modezaak in vakkundige handen. En volop keus uit een uitgebreide mannenmode- kollektie. MODECENTRUM Gravenstraat 13 en 1S - Den Burg GEVRAAGD na telefonische afspraak ook 's avonds (02220) 2161. Schilderend 56 - Den Burg 27 APRIL 1974: b-De Koog a a-Texel a 28 APRIL 1974: Voordholland: Koog 2—1 0—0 6—1 Boys 1—0 nederlaag voor KOOG IN COMPETITIE wedstrijd voor De Koog werd de grootste nederlaag seizoen. Hoofdoorzaak hiervan feit dat De Koog met een combi- het eerste en tweede speelde het elftal bepaald niet sterker de eerste helft kwam WSW in de Koger-verdediging op 40. Aanvallend kon echter helemaal geen vuist de tweede helft speelde De k beter. P. Douma stand eerst nog terug op 41. WSW hierna nog twee keer te vinden. boys dames verslagen DOOR DYVB van de Boys hebben na weer een nederlaag moeten DWB uit De Weere wist na Innende wedstrijd v de punten Je houden. In het begin van de Kelft waren de Boys-dames ster- |ar wisten daar niet van te pro- I DWB kwam echter steeds meer L maar kon ook met tot scoren Vlak voor de rust leek het er op een voorsprong zou nemen, ,.)T een goede reaktie van de r bleef de stand 00. Ook in de ihelft bleef DWB aandringen en na een fout in de achterhoede brachten ze de stand op 10. De Boys-dames wisten zidh nog enkele goede 'kansen te scheppen, maar konden niet scoren. Bij schoten van Ada van Beek (juist voor langs) en Jetty Roedema, die tweemaal ihet houtwerk trof, hadden ze het geluk bepaald niet mee. Hierna kwam er geen verandering meer in de stand. UITSLAGEN: Rijikswaterstaat-De Waal 05 Saniros-Scihoo 12 Cacino~NZ Trappers 15 PROGRAMMA: Woensdag 1 mei 19.00 uur: Jonge Agrariërs-Grote Slock Donderdag 2 med 19.00 uur: Gempo-Memo Vrijdag 3 mei, 19.00 uur: Ook in andere dorpen aktiviteiten DEN HELDER Van vrijdagavond kwart voor zeven tot gistermiddag vijf over half zes heeft de 18-jarige M. van Maldegem uit de Prins Hendrikpolder op een paal in een vijver in De Sdhooten te Den Helder gezeten en behaalde daarmee een gedeelde eerste prijs paal zitten. De wedstrijd werd gehouden ter gele genheid van de vierde verjaardag van het winkelcentrum „Vrede en Vrijheid" en was georganiseerd door de heren J. Van Peursen en H. v. d. Pluim. Onder de 25 deelnemers bevond zich ook de recordhouder paalzitten. de Fries Wil Veenstra. Hij iheeft het Neder lands record van 86 uur nog steeds op zijn naam, hoewel hij in deze wedstrijd al na een etmaal het loodje legde. Onze ei'landgenoot heeft zich kranig gehouden. Maar gisteren hadden hij en zijn mededinger het zo koud, dat ze be sloten gelijktijdig hun paal te verlaten. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ2,25. elke regel meer ƒ0,75. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Alles inclu sief 4®/ü BTW. Sigarenbandjes weg gooien? J. Kramer, Bea- tnxlaan 58, telefoon 2464, komt ze graag afhalen Wees wijs. Als u gaat op reis. Neem Texels grootste taxi voor een kleine prijs B.v. Texel-Amsterdam ƒ100,incl. boot. Aris van Boven, Oudeschild, tel. (02220) 2721. Ook voor uw bagage- en caravan- vervoer Schoon en zinnig: LPG Inbouw voor ieder merk Garage Dros - 02225-233 Met grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze doch ter Alicia Marijke en Hielke Feenstra Loodssingel 31, Oudeschild, 24 april 1974 Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Marieke Marian P. G. Schneider M. Schneider- van Waveren Hogervorst Paul en Erik 25 april 1974, Lieuwstraat 19, Den Burg. P.S. Mijn moeder rust van 13.00 tot 15.00 uur Marieke. kas een drukte van belang in de l't Swarte Schaep aan de Koger- Itoeo daar gisteravond de winna- [van de door de heer en mevrouw Kitgeschreven handwerk wedstrijd 1 bekend gemaakt .In het totaal vijftig personen aan de crea- _edstrijd deelgenomen. De hoofd- fcing naar de zeventienjarige Bosnia uit Den Burg. Haar Kik bestond uit een tussen booni- Igespannen makramé wandkleed Itkleuren. In de vorm heerst gro- ■onie, 't getuigt van originaliteit lis eigentijds, aldus mevrouw brenger-Pool, die de prijs een |efgctou\v uitreikte. la zelf was op de avond met aan- el haar moeder en zusje, die iet cadeau in ontvangst namen, ijzen, waaronder drie spinne- in vele handwerkencyclopediën, geschonken door het echtpaar ïeen enkele deelnemer ging met iden naar huis. >el van de wedstrijd was, de in- n stukken onder de naam Kreatief" het hele seizoen te n voor de toeristen. „Dat is ns wat anders dan schapen", mevrouw Kunst ons. Zij en n zijn erg blij met de vele reak- zijn gekomen op de wedstrijd. „Natuurlijk hebben wij het ook uit za kelijk oogpunt gedaan, maar toch niet in de eerste plaats. Voorheen waren het altijd kunstenaars die hun werk hier exposeerden, maar nu er werken van de „gewone man" worden tentoongesteld, kan het publiek ideeën opdoen om zelf uit te werken. Men kan zich beter iden tificeren. We vinden het leuk als men sen hier gewoon komen kijken, ze zijn echt niet verplicht iets te kopen". Men komt er de fraaiste dingen tegen, zoals de wandkleden van de dames Witte (uit de Boogerd te Den Burg) en V.d. Belt-Westeflaken, die respektieve- lijk de tweede en derde prijs wonnen. Prachtig zijn ook de knap vervaardigde poppen, de geknoopte lampekap boven de visvijver, het vele borduurwerk en de kleurrijke geweven jasjes en hesjes. Een prijs van dertig gulden aan ma teriaal en een boek ging naar de Open bare Lagere School van De Waal, waar klassikaal is gewerkt aan enkele mooie wandkleden. Bij de beoordeling van de werkstuk ken is vooral gelet op originaliteit, kleur en vorm. De jury bestond uit de dames C. R. Sprenger-Pool, M. C. Vds- ser-Kruytbosch (uit Den Helder), A. Tiessen-Spaans en M. Maas-Diemer. Het werkstuk ran Chris/a Bosma dal met de eerste prijs werd bekroond Tientallen guldens prijsvoordeel met doe het zelf-horren. Uit voorraad leverbaar Fa. Moerbeek tel. 2572 Te koop donkerblauwe kinderwagen i.g.st. D. Kuiter, De Ruyterstraat 10, Oudeschild Heel blij zijn wij met de geboorte van onze doch ter Mara Marthe Hans en Gerty Koom-Sinke Oudeschild, Texel, 30 april 1974, De Ruyterstraat 68. Elektronische orgels, merk Parma, v.a. ƒ485, Tevens bladmuziek. Mu ziekhandel v. Wijngaar den, Molenstraat 21, tel (02220) 2695, bij RK kerk Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen Rijschool Groot, eig K H Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252 Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" oir 20 00 uur 'Daar het oms onmoge lijk is ieder persoonlijk te bedanken voor de blijken van medeleven, onder vonden na het plotseling overlijden van mijn lieve vrouw, onze onvergete lijke moeder en groot moeder JANNETJE MEEDENDORP- BAKKER betuigen wij langs deze weg onze opreohte dank J. Meedendorp en kinderen voor een goede opleiding. Theorie op Texel. Per vol uur slechts ƒ15, Weteringstraat 3, telefoon (02230) 15749 hout voor dit, hout voor dat, hout is er voor alles ènhet houdt ook wat! Vakkundige adviezen. Is Uw zekerheid met ons hout opgebouwd. dat staat als 'n paal Oók ingang Molenstraat. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Voor gebruikte en on geregelde meubelen J Jongedijk, Boogerd 28 tel. (02220) 2777 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 lllllllllllllllllllllllllllllllll Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 piiiiiiiyiiii HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIUIIIIIII IIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII llllllllllllllllll Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Bei- zenboetlek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel (02220) 3408 Blokfluiten v.a. 18,50; hoesjes, tappenvet, olie en wissers. Muziekhandel Van Wijngaarden, Molen- i straat 21, tel. (02220) 2695, bij de R.K. Kerk Uw boot schoonmaken hoeft geen probleem te zijn. Informeer eens bij Garage Dros, Eierland tel. (02225) 233 ning 100200 t.n.v. S.O.S.-SAHEL te Den Haag, dan wel op de rekening van het Mevrouw De Koning^hulpcomité Texel bij de Rabobank te Den Burg. (3625.03.591). Op de leden van de plaatselijke comité's Unicef, Amnesty-Internatio nal, scholieren en op ieder, die met het lot van de bevolking in deze landen is begaan, wordt een beroep gedaan een aandeel in deze aktie te nemen. Desge wenst kunnen kolléktebussen worden verkregen op het bureau Culturele Za ken ten raadhuize. Hier is ook documen tatiemateriaal verkrijgbaar. Op 3 mei hopen onze ouders en grootouders Reijer Daalder Aafje Burgman de dag te gedenken, dat zij 40 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Epelaan 6, De Koog. Burgemeester en wethouders wensen in kontakt te komen met iemand die bereid is gedurende de zo mermaanden toezicht uit te oefenen op de naleving van door het gemeentebestuur getroffen parkeer- maatregelen. De voorwaarden waaronder de werkzaamheden moeten worden verricht zijn nader overeen te ko men. Geïnteresseerden kunnen: a. zich t/m 6 mei a.s. schriftelijk tot de burgemees ter wenden; b. nadere informaties verkrijgen uitsluitend op donderdag, 2 mei a.s., n.m. tussen 2.00 en 3.30 uur op het gemeentehuis. 1934 4 mei 1974 Wegens familieomstandigheden geen receptie.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 3