Cjrom 2warL-Jexels in het harL, TAXI 2323 Koninginnedag overal op Texel weer prima verlopen inheliers van de Stenenplaats 1edden het avondprogramma uucst nadarland Texel bracht elf ton kleding bijeen Nieuwe PTT-kantoorhouder te Den Burg Texels Belang en WD houden 7-dorpentocht Chemische onkruidbestrijding op bermen en dijken verboden VILHELMINALAAN 4-3 Spaardeposito's en spaarbiljetten aan toonder rente tot Geen voorlezen meer in bibliotheek Een jongen beneden haar stand rEXELSEWJCOURANT Uitgave: B.V. v/h Langeveld S Do RoolJ Ibus It - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 iktle- Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den te| (02220) 2403. B.g.g.: Alex Verburg, ondUk 3'. <02220) 3652 Verschijnt dinsdags en vrfjdags Postgiro 652. Abonnementsprijs ft,25 p. kw. 50 cent Incasso; los 30 cent Bank: Amrobank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert. 27 ct. p. mm. excl. 4% BTW JJDAG 3 MEI 1974 87e JAARGANG No. 8872 levering via de meubelhandef •De inzameling van afgedankte kleding ten bate van de Stichting Mensen in Nood te Den Bosch heeft op Texel een 'buitengewoon goed resultaat gehad. Maar liefst 11 ton werd 'bijeengebracht. De heer J. Vrijhof, oontactman van de stichting, zei hierover zeer enthousiast te zijn en verzocht ons de dank van de stichting aan de gevers over te brengen. Na sortering zal de kleding onder meer worden gestuurd naar Ruanda, Kenia en Tanzania. Wat onbruikbaar of versleten is, wordt als vodden verkocht Uit de opbrengst worden onder meer de ver zendkosten betaald. Het postkantoor te Den Burg 'heeft een nieuwe directeur: de heer P. van Putten. Hij is afkomstig uit Sassenheim maar was de laatste jaren afwisselend belast met beheerders- en kantoorhou- derstaken op bij- en hulpkantoren in de omgeving van Haarlem. De 'heer Van Putten volgt de heer G. A. M. Geurts op, die sedert 1 mei 1972 is overge plaatst naar Anna Paulowna. In de tus senperiode is de funktie waargenomen door een ambtenaar van het postkan toor Den Helder, de heer A. Kuyl. Zowel de kiesvereniging Texels Be lang als de VVD zullen als onderdeel van hun verkiezingscampagne contact- avonden organiseren in alle Texelse dorpen. De VVD begint maandagavond 6 mei in pension Rebecca (Hogereind 39) te De Waal, laanvang 20.30 uur. Ook Texels Belang start de tournee in Re becca te De Waal en wel op vrijdag 10 mei. Voor de volgende avonden verwij zen wij naar de agenda. Texels Belang lief ons weten dat op de avonden van gedachten zal worden gewisseld over het verkiezingsprogram ma. Bovendien zullen per dorp plaatse lijke problemen gespreksstof kunnen leveren. Voorts zal de procedure bij de zetelverdeling worden toegelicht. Ook de VVD zal de kiezers gelegen heid bieden kennis te maken met de raadskandidafen en het verkiezingspro gramma toelichten. m van de te elfder ure georganiseerde kruiwagenrace op de Stenen plaats. loninginnedag 1974 zit erop. Afge- i van wat organisatorische strub- Ingen is deze dag op Texel prima lopen. Met uitzondering van De I waar deze keer helemaal niets Woen was, heeft vooral de jeugd i in alle dorpen kostelijk kunnen maken. Het oranjezonnetje liet ver- gaan, maar dat gold ook voor Kfius zodat er eigenlijk niets te kla- 1 viel. Texels residentie werd om acht uur pnnen met fanfaremuziek vanaf de van de NH. 'kerk, wat zoals al leen perfekte methode bleek om de l ontwaakte mensen in de juiste ming te brengen. kung en vrolijk, ondanks het wat >ere weer, was de optocht van ver- Ie karren, fietsen etc. die om 11 uur [start ging De jury ging bij het be- jelen zeer secuur te werk, maar tot de ontdekking dat het ieder |moeilijker wordt. De voorstellingen pn allemaal knap, dat het bijna on- llijk was, onderscheid te maken. Ak- |1 bij de grote groepen was de voor- |ng „Telefoon romantiek 1910 - te- pnmivère 1973" waaraan dan ook de e prijs werd toegekend. Een tweede I in deze categorie was het Bezoek |iam. een derde de wagen vol Otten penen in de Buitelboet. Bij de kleine *n ging een eerste prijs naar de jal aktuele „Lammie" (de hasj-kot- Ide tweede plaats werd ingenomen Ide Meierblis, de derde door Repel- pje Bij de enkelingen werd het meest gewaardeerd Koningin 65 jaar (een versierde skelter), vervolgens een Kabouter met paddestoel en de derde prijs ging naar een versierde fiets. De eerste, tweede en derde prijs in de ca tegorie paren, gingen respectievelijk naar een duo inktvissen, de voorstelling Zonne-energie en de leuk uitgebeelde, maar zeer aanvechtbare „Met zoveel zon 'boven ons is 'koninginnedag altijd geslaagd". Een eervolle vermelding kre gen De zusters voor het verpleegtehuis. Voetballen 's Middags werden op het S.V. Texel- veld voetbalwedstrijden gehouden tus sen de vier wijken van Den Burg. Amu sant was te constateren, dat wijk 1 win naar werd, wijk 2 tweede en wijk 3 en wijk 4 samen derde. De eerste prijs werd wijk 1 overigens niet in de schoot geworpen. Met wijk 2 moest een beslis singswedstrijd worden gespeeld. In die strijd ging ihet zo hard toe, dat 'het spel- beeld op een gegeven moment meer weg had van worstelen dan van voetballen. Zelfs werd de wedstrijd even gestaakt. Op hetzelfde veld streden jongens en meisjes van lagere school en kleuter school tegen elkaar. Hiervoor waren totaal 64 spelen georganiseerd. Op het veld waren ongeveer duizend kinderen aanwezig, waarbij de honderd voetbal lertjes zijn inbegrepen. De eerste drie plaatsen bij de eerste klassers werden respectievelijk ingenomen door Ange- lien Bakker, Irma Witte, Martine Eel- man (meisjes) en Jeroen Witte, Bob van Heerwaarden, Jacob Boekei (jongens). Tweede klas: meisjes: Jifke Kuitse, Da nielle de Lussanet, Gertie Praamstra; jongens: Mark Peter Graaf, Stephan de Haan, Johny Vlaming, Derde klas meisjes: Regina Gnsnigt, Annet van Beek, Hanna Wendrich; Jongens Erwin Giling, Arjan Witte, Frank Studulski Vierde klas: meisjes: Ingrid Grootelaar, José Dijker, Karin Veltman; jongens: Bart Eveleens, Willem Polman, Joop Kuitse. Vijfde klas: meisjes: Anke van Trigt, Marjon Bakker. Carla de Grave, Jongens: Edo Witte, Martin van Wil- sum, Wim v. d. Plas; Zesde klas: meis- jes: Marjan Drinkwaard, Martine Krij- nen, Wanda Keijser; jongens: Sipke Vis ser, Jan Stapersma, Johnny Kleinveld Zorgen Zorgen baarde het avondprogramma. Aanvankelijk was het de bedoeling in de muzieknis van dc Wezentuin een „Kom naar voren en toon wat je kunt"-wed- strijd te houden. Hier bleek echter nau welijks animo voor te bestaan en door de dorpscommissie werd overwogen dat programma niet door te laten gaan. Zaterdag kwam dit ter ore van de heer Zegers („Beerebar") en deze op perde het idee een kruiwagenrace te organiseren. Toen maandagochtend de dorpscommissie Jan Agter belde, dat het aanbrengen van een geluidsinstallatie in het park niet meer nodig was, staken de winkeliers van de Stenenplaats de koppen bij elkaar en besloten tot ver wezenlijking van het plan Zegers. Toen Onlangs heeft de Keur van het Water schap zijn tienjaarlijkse herziening on dergaan en is goedgekeurd door Gede puteerde Staten. In deze vernieuwde Keur wordt ondermeer verboden, met behulp van chemische (middelen sloten, wegbermen en zeedijken te ontdoen van waterplanten en onkruid. Een andere bepaling in de Keur is, dat gebouwen, hekken, graskuilen hooi schelven, mesthopen beplantingen e.d niet meer mogen worden geplaatst of veranderd binnen vier meter vanaf de bovenkant van het talud van zowel de sloten die reohtstreeks naar de gemalen lopen, als van de bermsloten. Voorts mag vee niet meer weiden op de taluds van de sloten, omdat ze wor den stukgetrapt en verzakken, waar door het water zijn einddoel de gema len niet meer bereikt. Ontheffingen op de genoemde verbo den kunnen eventueel op schriftelijk verzoek door het Waterschap Texel worden verleend. De 'belangstelling voor het woensdag se voorleesuurtje in de bibliotheek is - niet bijster groot. Besloten is daarom er tot nader datum mee te stoppen. (Vervolg van pagina 2) Een eerste prijs werd toegekend aan 1910 - telefoonmisère 1975. de grootscheepse voorstelling Te/efoonromantiek NIEUW FEUILLETON Vandaag verschijnt de eerste af levering van een nieuw feuilleton in onze 'krant. De keus is ditmaal gevallen op een vervolgverhaal van Tom Lodewijks. De titel: „Een jongen beneden haar stand". Als Liesfoeth Wagenborg, doch ter van de eigenaar van een groot winkelbedrijf, in kennis komt met Jaap Borst, kruideniersknecht 'bij -de Coöperatie, en die kennisma king tot vriendschap groeit, sta pelen de bezwaren zich op. Jaaps moeder is een weduwe, die het werk en de armoe niet meer aankan. Hij, de oudste, pakt flink aan, maar zijn jongere broer komt met de politie in aanraking, zijn zus Aagje maakt op de kou- 2 sen fabriek kennis met 'n vriendin die haar in slecht gezelschap (en in contact met de kinderpolitie) brengt. Het gezin Borst heeft geen goede naam. T Vader Wagenborg is er dan ook i helemaal niet blij mee als hij iets van de romance ontdekt. Zijn J zoon Gijs, die studeert, en zijn dochter Bertha, die in de zaak as- sisteert, staan er eveneens scherp tegenover. Maar LiesbetSh, de jongste, die door de ouderen nog altijd als „het kind" wordt gezien, ontplooit nu een grote energie en i een zeldzame vastberadenheid. Ooik al wordt de toestand nog dn- gewïkkelder als haar vader vol- komen overwerkt blijkt en in het J ziekenhuis moet worden opgeno- men.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 1