Koninginnedag Noord-Ierse kinderen maandag weer huiswaarts Meevaller Damclub Texel VERVOLG VAN PAG. 1 Vertrouwelijk §tWAT m ZEGGEÜS Partijdiscipline Pabi-shop opent spectaculair De hasj-kotter HD 160 „Lammie" die ah leksI voerdeLiever lammerenmarkl en aardgas dan Lammie meI hasj. Maandagochtend om half twaalf zeg gen de Noord-Ierse kinderen na een ver blijf van drie weken op ons eiland, Texel vaarwel. Dan vertrekt de bus vanaf de Elemert naar de boot en gaat vervolgens richting Schiphol. Eer het zover is, worden de kinderen nog enkele fijne dagen bezorgd. Van avond wordt in dorpshuis 't Skiltje te Oudeschild een feestelijke bijeenkomst voor de kinderen gehouden. Ook de pleegouders en de leiding zijn hierbij welkom. Het programma omvat een de monstratie van de Gymnastiekvereni ging Oudeschild en een optreden van de orke9tklas van de muziekschool. Voorts zal de heer Smeenk een uitvoering Volksdansen aanbieden. Zondag wordt een Nederlands-Engel se oekumenische kerkdienst in de Ne derlands Hervormde Kerk te De Waal gehouden. DE KOOG Woensdagmiddag viel op de Niikadel te De Koog de 6-jarige Patrick de Boer van zijn "fietsje Om standers meenden dat hij een schedel- basisfractuur had opgelopen omdat er bloed uit een van zijn oren kwam De gealarmeerde arts konstateerde dat het bloed afkomstig was van een onschuldi ge verwonding, veroorzaakt door een speld in de kleding. de winnaars op de Groeneplaats bekend werden gemaakt en tevens werd omge roepen dat het avondprogramma niet doorging stapte de heer Jan de Waal naar voren en verzocht bekend te ma ken dat er wèl een festiviteit zou zijn. Aan dit verzoek werd niet voldaan. De winkeliers van de Stenenplaats zijn daarop met een geluidswagen Den Burg doorkruisd en hebben op die ma nier bekendheid gegeven aan de krui wagenrace. De dorpscommissie was over deze gang van zaken helemaal niet te spre ken. Voorzitter van de dorpscommissie, de heer G. Praamstra: ,,Toen we zater dag geruchten vernamen, dat de Beere- bar iets ^ou organiseren, hebben we ge zegd: als zij onze plannen willen door kruisen, dan ondernemen wij niets meer voor dinsdagavond". De dorpscommissie heeft dan ook niet meer gedacht over een alternatief .programma. En waarom werd er geen medewerking verleend aan het bekend maken van de kruiwa genrace? Praamstra: „Ik wist immers officieel van niets. Ze hebben de dorps- commissie niet ingelicht over hun plan nen". Snelle organisatie Het was nog een hele toer voor de winkeliers van de Stenenplaats, alles nog op tijd in kannen en kruiken te krijgen. Snel werd naar de gemeente gestapt om een vergunning voor de ak- tiviteit te bemachtigen. Deze vergun ning werd zonder meer verleend. Ver volgens moest men nog een verzekering afsluiten, maar ook dat was 9poedig ge regeld. Om half negen 's avonds stond een dikke aaneengesloten rij mensen onder de grote, oude kastanjeboom op de ver lichte Stenenplaats Niet direkt beschik te men over een voldoende aantal deel nemers, maar om omstreeks kwart voor negen kon dan toch worden begonnen. Bij elkaar hadden 28 koppels 2ich opge geven. Twee kruiwagens (beschikbaar gesteld door Gemeentewerken) werden klaargezet voor de firma Jan Agter. .Met een persoon (plus handschoenen) in de wagen en een er achter, reden bei de wagens met een „noodgang" het plein een maal rond, wisselden en maakten nog een halve ronde tot aan de winkel van Doortje van Sambeek- Schrama. Vanzelfsprekend bleven daar bij kantel- en kieppartijen niet uit zodat het publiek zidh wel amuseerde. Hele maal zonder gevaar voor de deelne mers was het niet. Een eventuele vol gende keer zullen zeker valhelmen moe ten worden gebruikt. Als eerste bij de dames kwam uit de bus het team Ka- trien en Martha Stark, bij de heren Adrie de Boer en Beekhuis en bij de pa ren Cor van Heerwaarden en Marijke Dogger. Prijzen, ter waarde van twee honderd gulden, werden beschikbaar gesteld door de winkeliers en horeca- exploitanten van de Stenenplaats. Den Hoorn In Den Hoorn is de koninginnedag- viering fijn verlopen, 's Middags voer den het Koninklijk Texels Fanfare- Advertentie I.M. 't Gaat er straks op 29 mei om, in wie U vertrouwen heeft, wie het voor U kan gaan maken in de gemeenteraad. En niet een beginsel of principe. Stem dus bewust op een kandidaat die niet ge bonden is aan politieke of godsdienstige achtergrond. Stemmen op Texels Belang is Stïikt Persoonlijk Vrije keuze uit 14 kandidaten op Lijst 2 korps-DEK en de meisjesdrumband on der leiding van de heer S. Zijm een prachtige versierde optocht aan. Twin tig verschillende voorstellingen waren te zien. Dit hadden er nog veel meer kunnen zijn, ware het niet dat een mag- nifique opgetuigde boot vol kinderen aan de optocht deelnam. Daarom niet getreurd want nu kregen de kleuters ook een prachtkans op een veilige ma nier min of meer aktief aan de feeste lijkheden deel te nemen. De eerste, tweede en derde prijs gin gen bij de enkelingen naar: Roodkapje, Kabouter en Tulpenkoning; bij de pa ren: Ali Ben Kali, Goeie ouwe tijd, Pap pa's klomp; groepen: Piet Hein ^leuter- school), Texels autogeraas, Roodkapje. Bij de jeugdspelen die 's ochtends wa ren gehouden, vielen in de prijzen: meisjes (le en 2e klas): doelwerpen: Betty Bakker, Helga Witte, Yvonne Bakker; jongens (le en 2e klas): achter uitlopen Kees Landvreugd. Marco de Bruyn en Jan Herman Pieter Theodoor Lap Bij de derde en vierde klas meis jes tennis Trudy Bakker, Brigitte Bu-ighaven, Evelien Bakker; jongens tennis Jan de Wit, Dirk Jacob Drij ver en Hans Arnout Meisjes vijfde en zesde klas planklopen Sjoukje de Boer, Marijke Dijker, Anita Lap. Jon gens planklopen Gerard Timmer man, Gert Jan Dekker, Tony Arnout. Zaklopen 12 tot 16 jaar Cora Vla ming, Theo Bin en Monic Smit. Oudeschild In Oudeschild is eveneens een allego rische optocht gehouden. Mede dankzij de inbreng van Texels Fanfare en de grote opkomst (70 deelnemers!) werd het een zeer geslaagd feest. De eerste, tweede en derde prijs gin gen resp bij de enkelingen naar Elsbeth Slegtenhorst, JaqueLine Klaasen. Walter Witvliet. Paren: kinderen Barhorst, kin deren Weijers, kinderen Van Beek. Groepen: kinderen Keijser-Schagen, kinderen uit 't Buurtje en kinderen Beckers. De Cocksdorp Groot feest was het ook dinsdag in De Cocksdorp. Daar werden alle kinde ren ingezet bij een fiks aantal leuke spelen. Winnaars onder de kleuters van vier jaar bij het blokjesrapen waren: Johny Eelman, Babert Kloet, Irma Boon. Hoe- pelspel: Babet Kloet, Martin Marinus, .Jolanda de Vries. Klimrek: Irma van Tongelen, Marco van Dompselaar, Jo- ihan de Smit. Bij de oudere kleuters blonken uit: blokjesrapen: Ina Koolhof. Carlo Bos, Gerard de Ridder en Herm van de Beek; hoepelspel: Ina Koolhof. Annabel de Kloet, Yvonne Wijter; klimrek: Anna bel de Kloet, Ina Koolhof, Gerard de Ridder. Eerste klas blokjesrapen José v. Heerwaarden, Sijne van de Beek, Mar cel de Geest. Hoepelspel: Ard Broek man, Guido Zijlstra, Miranda Boon. Klimrek: Tonny Stokman, Piet Graaf en José van Heerwaarden. Tweede klas sChijvensped Rem- bert Oldenboom, Erik Boon. Harm Koolhof. Was ophangen: Hans Witte, Maurice Marinus, Rembert Oldenboom. Zakken lopenSylvia de Ruiter, Anne- mieke Boon, Rembert Old. Derde klas schijvenspel Carolien de Ruiter, Rata Eelman, Ria de Graaf Was ophangen: Carolien de Ruiter, Ria de Graaf, Diana van Tongelen. Zaklo pen: Ria de Graaf. Diana van Tongelen, Carolien de Ruiter. Vierde klas schijvenspel Petra de Waard, Trudy van Heerwaarden, Dibk van de Beek. Was ophangen: Mo nique Leijen, Erwin v. d. Linden, Jani- ne Siebinga. Zaklopen: Sidney van Zon, Trudy van Heerwaarden, Monique Leijen. Voor allen waren kleine prijsjes aan wezig. Eierland Dankzij de spontane medewerking van de heer Zirkzee konden ook dit jaar de kinderspelen van Eierland worden gehouden naast het Vliegveldhotel. Er was veel belangstelling en een ieder ge noot van de vrolijke orgeltonen van de heer Zwan De uitslagen van de kinder spelen zijn als volgt Kleuters van 4 jaar: Sandra Wetsteen, Marjette Hoedjes. Kleuters van 5 jaar: Bert de Ridder, Ronald de Ridder, Anneke Flens. Jongens en meisjes van 6 jaar: Mare v. Heerwaarden. Petra Hooischuur, André v. d. Heide, Cindey Brokken. Jongens en meisjes van 7 jaar: Ben- no Dros, Hettoie Barhorst, Arie de Rid der, Pieter Koper. Jongens van 8 jaar: winnaar Robert Witte. Meisjes van 8 jaar: Carola Brokken, Carolien de Ruiter. Meisjes van 9 en 10 jaar: Hilda Bar horst, Gerda Koper, Anita Witte, Dorie Broekman. Jongens van 9 en 10 jaar: Harald Mijnderts, Eduard Bos. Wout v Beek, Nico Zegers. Jongens en -meisjes van 11 jaar: Wim Boon, Ronald Flens, Marco Witte, Merk Wijsman. Jongens en meisjes van 12 jaar: Er- win Brokken, Joke Koper, Irma Witte. Jongens van 13 jaar: winnaar Jos Wit te Meisjes van 13 jaar: Ank-ie Hooi schuur, Reina Bos. N. Irltm Ui*ri Ullin dê ridiHU Een reaktie op een passage over het artikel inzake de spreekbeurt van de heer Wiegel. Ik citeer: Volgens Wiegel was er bij de VVD geen enkele binding. „Onze raadsleden hebben hun eigen verant woordelijkheid. Volgens hem was het bij de Partij van de Arbeid anders; daar moet men de partij uit als men niet doet wat de landelijke partij voorschrijft". Dit is onjuist. Ik meen dat de heer Wiegel dit zo ook niet gezegd heeft; hij verwees terzake naar het laatste partijcongres en ik neem zonder meer aan dat de heer Wie gel de publiciteit op dit punt wel vol doende zal hebben om hem voor zo'n misstap als blijkt uit uw weergave te behoeden. Er is geen sprake van dat een raads lid de partij uitmoet als hij niet doet wat de landelijke partij voorschrijft. Hoe ligt het dan wel. Op het laatste verkiezingscongres werd het navolgen de voorstel aanvaard: „Verliezen onze raadsleden het ver trouwen van hun plaatselijke partijor ganisatie (afdeling) dan dienen zij hun zetels ter beschiking te stellen". Er waren partijgenoten (w.o. dhr Van Thijn) die staatsrechterlijke bezwaren tegen dit voorstel hadden. Ik deel deze bezwaren n-iet, want ak zie in het aan genomen voorstel niet meer dan een morele verplichting van een raadslid, die het vertrouwen van zijn achterban heeft verloren, om zijn zetel ter be schikking te stellen. Als dit zo scherp ligt heeft zo'n raadslid toch ook geen benen meer om op te staan, en is zijn positie weinig benijdenswaardig gewor den. Het lijkt mij dan reëel dat hij hier uit zijn konsekwenties trekt, maar nie mand zal hem daartoe kunnen ver plichten Het leek mij goed u op deze onjuist heid te wijzen. De secretaris van de Partij van de Arbeid, afd. Texel, G. A. Oskam Jongens van 14 jaar: Kees v. d. Star, Henk v. d. Star. Tieners: Dorothea Slot, Christa Slot. Oosterend In Oosterend werd een hele scala van feestelijkheden ontplooid. Begonnen werd met een tekenwedstrijd waaraan ook de kinderen van Bartimeus-hoeve deelnamen. De resultaten waren veelal verbluffend Aangezien het voor de jury te moeilijk was te beoordelen aan wie de eerste prijs -moest worden toegekend, werd besloten een grote taart te geven, die 's middags gezamenlijk werd opge peuzeld. Wel heeft men nog de volgende indeling gemaakt op grond van voor stellingsvermogen: eerste werd Donné Verhaegh, 2e Anikde Weestenburg, 3e John van Houten. Kleuterschool: Marie Brouwer, Joke v. d. Berg, Pieter Jan Kamstra (klein tjes); groteren- Mariska Bremer, Marie ke Hettema, Klaas Jasper. Zes- tot achtjarigen: Helma de Jong, Erwin Boogaard, Marieke Eelman. Negen- en tienjarigen: Heieen Stark, Arko Eelman, Linda Heerschap Elf- en twaalfjarigen: Mariska van Dijk, Jan Eelman, Ilse Vonk. Eensgezind klonk 's middags het Wil helmus op, tijdens een half uur durend (populair) concert dat werd gegeven door muziekvereniging en drumband Excelsior. Hiervoor bestond geweldige belangstelling. Zeer gewaardeerd werd de kruiwagen race, die langzaam maar zeker in een waar waterballet veran derde Winnaar van deze race werd het team K. Eelman en mevrouw Van Dijk; tweede A. van Groeningen en mevrouw De Gier. Bij het Skilopen ging de eerste prijs naar de groep C. Timmer, de tweede naar de groep A. van Groeningen. Het zaklopen werd gewonnen door Joh. Vlaming, tweede werd H. Jorrit- sma. Bij het organiseren van de kinderspe len had de dorpseommissie hulp gekre gen van het onderwijzend personeel in Oosterend. De uitslagen zijn als volgt: Kleine kleuters: Robert Boogaard, Co- by Daalder, Mary van T-atenhove. Grote kleuters: Arco v. d. Vis, Klaas Jan Daalder, Mariska Bremer. Meisjes van 6-7 jaar: Paulina v d. Wetering, Karin Ploeg, Geeske Mulder. Meisjes van 8-9 jaar: Saskia v. d Vis, Lize de Wolf, Marieke Eelman. Meisjes van 10-11 jaar: Marlies Vis ser, Anne A-bma, Marieke van Dijk. Meisjes van 12-13 jaar. Alie v. d Vis. M-ieke Bremer, Jeannette Seitsma. Jongens van 6-7 jaar: Edwin Boog aard, Jan Willem Vlaming, Jelle v. d. Wal. Jongens van 8-9 jaar: Bram van Leeuwen, Martin van Tatenhove, Ro land v. d. Brink. Jongens Van 10-11 jaar- Pieter v. d. Vis, Arco Eelman. Wim Eelman. Jongens van 12 - 13 jaar: Pieter Hol leman, Aart v d. Brink, Jorit v. d. Wal. Eindstand seizoen 1973-'74 gesp. Pnt. 1. J. P Hooijberg 23 37 2 P. Kooiman 25 36 3. P. Bakelaar 18 23 4. C. Meedendorp 19 23 5. J. Vinke 22 25 3 6. J. Hooijberg 24 27 7. C. Vinke 20 21 8 B. Duin 24 24 9. W. Bakker 20 20 10. J. v. Heerwaarden 24 23 11. J. P. Stam 19 18 12. J. Schoo 17 16 13. C v d. Werf 19 17 14. C. Groenhof 19 16 15. G. Dros 24 20 16. A. Vinke 17 14 17. W Stam 20 15 18. J. Blom 22 12 Te kort partijen gespeeld hebbet H. Bruining 4 4 j J. A. v. d. Slikke 2 2 P Hopman 10 6 P. Commandeur 9 2 J. P. Hooijberg is dus voor de fo maal (ditmaal echter met een ov< gende voorsprong) kampioen gewei P Kooiman werd voor het eerst ton Opmerkelijk is de zeer -goede pn van J. Vinke. B. Duin veroverd» plaats in het eerste tiental ten koa J. Schoo. J. P Stam klom ook fb de ranglijst, evenals C. Groenhof J. P. Hooijberg heeft de simulty gelegenheid van zijn kampioen met 3016 gewonnen. Hij verloc? de 23 borden 6 partijen, won er 1! partijen eindigden in remise. De prijs voor het beste resultaat tiental van de club ging naar J. berg. Hij behaalde 13 punten uit 1 tijen. Eén punt minder hadden C ker en P. Bakelaar,'terwijl J, PJ berg met twee -punten minder partij minder gespeeld, ook nog dj bleef. Eindstand jeugj 1. J. Rienstra 21 32 2. J van Kranenburg 23 32 3. K. J. de Haan 20 26 4. M. Siemeling 24 31 5. P. Kruger 22 23 6. W. Wassenaar 22 21 7. W. Smidt 13 11 8. F. Mosk 10 13 9. H. Ploeger 6 4 10. G. J Dijkgraaf 20 12 De Koog Ook -in De Koog is de koninginnedag- viering, georganiseerd door de Oranje vereniging, naar wens verlopen. Voor de versierde optocht die om 10 uur van start ging bestond veel deelname en be langstelling De prijzen: enkelingen. 1. Patricia Henstra l(tkabouter onder para sol); 2. Klaas Jan v. d Vis (tulpenpara sol); 3. Ekisa Schuil (65 bloemen voor de jarige koningin). Paren: 1. Zusjes Paagman (Honoloeloemeisjes); 2. Kinde ren Hoogerheide en Kaczor (Kaapstraat autovrij); 3. Kinderen Halsema (versier de boot); 4. Kinderen Mets l(versierde driewielers). Er was één zeer fraai uit gevoerde groepsvoorstelling „Texelse raket" van de kinderen I-penburg en Agter. De Wz uur durende wandeltocht die 's middags onder leiding van de heren Man-tje en Eelman van Staatsbosbeheer werd gemaakt naar De Geul en de meertjes bij de Hors kan zeer geslaagd worden genoemd Er werd aan deelge nomen door 40 kinderen en 20 volwas senen die zich door de excursieleiders van alles -lieten vertellen over dit geva rieerde natuurgebied. ondernemers-aktiviteiten Speciaalzaak in jeans Een grote formule 2-wagen e vliegtuig zullen zaterdag worden zet om de aandacht te vestigen t opening van Pabi-shop in een de* de voormalige Snackbar van Sïi in de Weverstraat Pabi-shop isi dom van de heer L. Peters die» lijke 9hops exploiteert in Air. en Uithoorn. Het is een speciaals vrijetijdskleding die zich vrijwd sluitend beperkt tot spijkeiin jeans. Maar daar is dan ook een koliek tie van voorradig, in allen De heer L. Peters is ervan ova dat hij in een behoefte voorziet grootste kracht is dat mijn prijzc lager zijn dan men op Texel in da tor gewend is. Ik kan dat doem ik voor al mijn zaken zeer maa koop. De voorraad van de drie samen beloopt zo'n 8.000 broeken Peters komt al 21 jaar als toes Texel. De mogelijkheid om op ee stig punt iets te beginnen ded voor toen hij van de heer C S* het aanbod kreeg om de voos -patat-kiosk van de Snackbar tens Peters kan daar blijven zitten, i Albert Heijn zijn plannen daar is verwezenlijkt en dat zal nog half jaar duren. Intussen wordt keken naar een ander pand ine verstraat waar Pabi-shop zich da kan vestigen. Mede in verband o voorlopige karakter is Pabi-sho? uitgevoerd. „De verbouwing hebi uitgevoerd en heeft nog geen 4 gulden gekost", aldus de heer I die van beroep modeooördinaton mensteller van kollekties voor d zaken) en als zodanig de halve' afreist. Hij zal doorgaans dan w zelf in de shop staan maar de« overlaten aan twee meisjes die i dels zijn aangeworven. De vers suiltaten beschouwt de heer Pd* alleen als commercieel belangrijk ook als leerzaam voor zijn beroj is een test case. Ik kan hier cow hoe de smaak van het publiek wikkelt. Ik probeer daarop voj lopen en dat is an de modewereld in de young stile, mijn specialist eminent belang". Ter gelegenheid van de opemflj ieder klant die zaterdag een broa kopen een pakje shag met een» ker. -De kinderen krijgen eenf schapsetje. Het overige deel van de Sn*d deze zomer waarschijnlijk in i blijven, tenzij er een pachter dagen die bereid is direkt wet* stappen als Albert Heijn begint* wen. Wijziging van het bouw gevolg van verlangens vaD standscommissie heeft onzekeiw oorzaakt. AH heeft inzake de ve' lij king van een aangepast (ectë minder aantrekkelijk) bouwp»1 steeds geen beslissing genon* het tot afgelasting komen, dan verkoop van de Snackbar aar Heijn geanuleerd.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2