laximumsnelheid van 30 km in bebouwde kom Den Hoorn? ïbJONWERINGEN urgemeester wil het de minister vragen Tientallen verkeerssuggesties °P geanimeerde hooravond SLAGERIJ Harry van Neerdi en Engels-Nederlandse dienst in De Waal Koersen vreemde valuta Zwangere kat met korte staart Werkwinkel wil elektrische wagen aanschaffen Weekendreklame Prima kwaliteit! Het adres voor Zonneschermen Jalouzieën Vouwwanden Vouwdeuren SPORTPROGRAMMA B Zomeravondvoetbal t V St. We zijn hier met honderd mensen,! er zijn wel vijftig verschillende! ïoingen", riep iemand aan het begin I de maandagavond in de kantine! camping „Loodsmansduin" gehou-'i hoorzitting over de gewenste ver-ï ersmaatregelen in het seizoen voor Hoorn. Dat bleken profetische lórden te zijn want inderdaad liep het oplossingen dat door de diverse ornders naar voren werd gebracht en vuur verdedigd in de tientallen. B. W. zullen in de komende weken een ■living moeten nemen. Bij voorbaat at vast dat er geen ideale oplossing zo stelde burgemeester Sprenger t. De Hoornders bleken niet afkerig rigoreuze maatregelen. Zo was men er algemeen over eens dat voor het Ie dorp een maximum snelheid van 30 ometer zou moeten gelden. De burge- jester (geflankeerd door de wethou- Daalder en Dros alsmede gemeen- lerkendirecteur Van Hoorn en ver- ersambtenaar N. v. d. Burgh) vond ook wel aantrekkelijk maar wees dat het treffen van een dergelijke iatregel door de minister moet wor- goedgekeurd en het is zeer de vraag de bewindsman een dergelijke uitzon- ring (voor zover bekend komt het rgens voor) wil maken. De aanwezi- hadden echter goede hoop en wezen i dat Den Hoorn is aangewezen als s'chermd dorpsgezicht en dat is ook uitzonderlijks. Inzake verkeersmaatregelen waren al rder schriftelijke suggesties gedaan or de gemeentelijke verkeerscommis- de dorpscommissie van Den Hoorn groepen inwoners. Ook was er een irijven van ihet bestuur van de kleu- school en de oudercommissie van de n Drijversdhool. In laatstgenoemde ef werd gepleit voor genoemde ma- mum snelheid van 30 'kilometer, plaat van waarschuwingsborden (over- kende kinderen) bij het dorpshuis in Herenstraat alsmede het maken van izebrapad aldaar. Dit alles in de eer plaats ter bescherming van de loolkmderen. Wat betreft de Heren- aat was door de verkeerscommissie een groep inwoners (die daartoe ndtekerüngen hadden verzameld) ge- aagd om éénridhtmgverkeer in de hting van de Naai. De dorpscommis- wilde alleen een parkeerverbod voor zijde van de Herenstraat alsmede parkeergelegenheid op een terrein het centrum Bij de inspraakproce- e voor het streek- en structuurplan eft de Hoornder themagroep keus ge- den uit twee mogelijkheden: éénrich- gverkeer in de Herenstraat in de hting van de Naai plus een parkeer- rbod voor een zijde; b. parkeerverbod or beide zijden alsmede een voetpad ngs de winkel van Van Wijngaarden ir het Lage Achterom, een verharde rkeerplaats naast „De Oase" en een lalle parkeerstrook tegenover de ïoppenbuurt. Ook het Stedebouwkun- bureau Hajema uit Assen had wat orgesteld: één richtingverkeer in de irenstraat in de richting van het Klif op de Naai in de richting van de lipweg. Rust of veiligheid? Nadat de burgemeester melding had maakt van deze voorstellen konden Hoornders losbranden. Aan voorstel- i was geen gebrek en dat betekende rd pennen voor ambtenaar v. d. |Burgth Aan de verschillende argumen- Jten werd zeer uiteenlopende waarde [toegekend. Sommigen vonden naChtelij- jke rust in het dorp erg blangrijk; ande- Iren wilden de verkeersveiligheid laten 'prevaleren en hadden daar wel wat sla peloosheid voor over. „Beter een keer wakker dan een poot kapot", aldus een der sprekers. Niemand bleek iets te voe len voor volledige afsluiting van de He renstraat voor gemotoriseerd verkeer. De heer Troost verweet de organisato ren van de handtekeningenaktie dat zij voor een eenzijdig beeld hadden gezorgd door lang niet iedereen te bezoeken. „Bij mij zijn jullie niet geweest". Re- aktie van een der aktievoerders: „Om dat we vooruit wisten dat je toch niet tekenen zouhetgeen grote hilari teit gaf. Met uitzondering van de ma ximum snelheid van 30 'km bestond over meer weinig voorstellen eenstemmig heid Zelfs was men het er niet over eens wie nu eigenlijk het nachtelijk ru-j moer in 'het dorp veroorzaakt. Tot dus-' ver werd vrij algemeen aangenomen datj het de jongelui waren die op hun brom-f mers van en naar Loodsmansduin rij-I den. Maar de heer K. Beumkes meende! zeker te weten dat de meeste herrie! wordt gemaakt door de bezoekers vanj de diverse horecagelegenheden. Wan neer zij vertrekken laten zij hun brom-" mers onnodig langer hard draaien. Bromfietslawaai zou gestopt kunnen worden door het rijden met ingescha- kele motor na een bepaald nachtelijk uur te verbieden. Een voorstel in die richting werd dan ook gedaan. Den Helder Zeer duidelijk twijfelde de burge meester aan de praktische uitvoerbaar heid van het voorstel om de voor Den Hoorn bestemde auto's (met caravans) al in Den Helder bij het oprijden van de boot aan bakboordzijde op te stellen, zo dat zij in 't Horntje meteen linksaf kunnen slaan om via De Kuil en De Petten naar Den Hoorn te rijden. Wet houder Dros zei dat men dat aan de orde zou kunnen stellen m de vrijdag a.s. te houden aandeelhoudersvergadering van TESO. Tijdens de discussie vielen op merkelijke verschillen in verdraagzaam heid te bespeuren. Er waren mensen die applaus verwekten met de stelling dat de Hoornders niet zo kinderachtig moes ten zijn en naast de lusten van het vreemdelingenverkeer ook de lasten moesten accepteren, maar evenveel ad hesie kregen de pleidooien voor rust en veiligheid op de eerste plaats. Alleen over de maximum snelheid van 3U km (zonder verdere maatrege len) voor het hele dorp was men het eens. Met name de heer D. Schilling was van mening dat de Hoornders dat wel voor elkaar zouden krijgen als ze eens gezind waren en steun kregen van het gemeentebestuur. De heer Schilling vond het trouwens bespottelijk dat men „voor een zo'n rottig bordje" naar de minister moest. Burgemeester Sprenger zag wel bezwaren wat betreft de con trole op de naleving van deze maxi mum snelheid. Met vijftig kilometer is het al erg moeilijk. De burgemeester verklaarde zich evenwel bereid voor de 30 km aktie te willen voeren op korte termijn. Ook in goede aarde viel de suggestie om aan het begin van de Diek (bij de Kleiweg) een T-kruising te maken, om een eind te maken aan de zeer hoge snelheid waarmee men geneigd is hier het dorp binnen te rijden. Verder werd gesproken over het Ho ge Achterom. Voorgesteld werd dit straatje doodlopend te maken. Akkoord ging iedereen met het idee van de verkeerscommissie om het kruispunt Witteweg-Rommelpotsweg (waar volgens een der sprekers elke week ongelukken gebeuren) tot voor rangskruising te maken, zodat het ver keer op de Witteweg voorrang krijgt. De burgemeester verklaarde tenslotte dat men dank zij deze hoorzitting veel interessante suggesties en vernieuwde gezichtspunten had gekregen. Op het verzoek van een der aanwezigen om di verse voorstellen in stemming te bren gen wilde hij niet ingaan. „Dat zou niet eerlijk zijn. Niet iedereen is aanwezig en voor sommigen prevaleert het eigen straatje. Het staat niet bij voorbaat vast dat de oplossing die de meesten willen, ook de beste oplossing is. De beslissing berust bij ons". Busverbinding Het werd tamelijk laat want de IHoornders maakten ook van de gele- Igenheid gebruik om andere problemen [aan de orde te steUen. Zo werd ge- Jklaagd over de busverbinding Den [Hoorn-Den Burg. „Als je dn Den Burg [wilt winkelen kun je daar om 9.00 uur [zijn, maar niet eerder dan 11.30 uur te- 1 rug" Ook de aansluiting van de bus naar 't Horntje was verre van ideaal, vooral voor degenen die mensen in het ziekenhuis willen bezoeken. Verder werd gevraagd 'het vooral voor bejaar den belangrijke verbindingsstraatje tus sen Herenstraat en Lage Achterom van beter .plaveisel te voorzien. De burgemeester zei dat het gemeen tebestuur zich wat de busverbinding be treft al enkele maanden geleden tot de AOT heeft gericht. Als voorzitter van de AOT kon de heer Sprenger beloven dat het vraagstuk in de eerstvolgende vergadering aan de orde zal komen. VVV-caravan B. en W. hebben onlangs besloten de infomiatieearavan van de VVV aan de Stolpweg t.o. de ww-woningen te zetten. Het was een beslissing die na jarenlang wikken en wegen is genomen en het was daarom erg vervelend voor het col lege dat de Hoornders met de gekozen plaats helmaal niet blij waren, ondanks het feit dat in deze buurt ook zal worden gezorgd voor een parkeerplaats. De heer H. Smit had de informaticcaravan lie ver bij een belangrijke invalsweg van Den Hoorn gezien, bijv. bij de aan te leggen T-kruising Kleiweg-Diek, of hij smederij De Wit. Wethouder J. Daalder constateerde spijtig dat op de standplaats aan de Stolpweg de boompjes (ter verfraaiing van de op zichzelf niet zo mooie cara van) al zijn geplant. Aan de nu voorge stelde alternatieve standplaats bij de Kleiweg had het college nooit gedacht. „We kunnen nu niet meer terug". Dat was niet ieder met 'hem eens. „Moet de verkeersveiligheid afhangen van een paar boompjes?!" Daalder: „We hebben blijkbaar te hard gelopen. Meestal ver wijt men ons dat we te zacht lopen". Blijkens het bestaande bestemmings plan moet de Watermolenweg worden verbreed en tot een van de belangrijkste verkeerswegen naar Den 'Hoorn worden gemaakt. De heer D. Drijver liet zich hierover kritisch uit. Hij zou de te ver breden weg liever aangesloten zien op de Hoornderweg, zodat het verkeer dat niet in het dorp zelf moet zijn, om Den Hoorn wordt geleid. 'De heer Van Hoorn zei dat het huidige plan voor de verbre ding van de Watermolenweg in het nieuwe bestemmingsplan misschien wordt geschrapt Maar aan de verbin ding Den Hoorn-veerhaven zal wel iets moeten gebeuren want de bestaande weg is echt veel te smal. Zondagmiddag, aanvang 16.30 uur, zal in de Ned. Hervormde kerk te De Waal een gezamenlijke kerkdienst met de Noord-Ierse kinderen worden gehouden. In deze tweetalige dienst zullen pastor P. Loos en dominee S. de Roest voor gaan. De gastgezinnen en andere be langstellenden zijn welkom. Westduitse marken 100 104, Franse francs 100 52, Belgische francs 100 6,47 Zwitserse francs 100 87,25 Zweedse kronen 100 58,75 Amerikaanse dollars 1 2,59 Engelse ponden 1 6,17 Oostenrijkse schilling 100 14,17 Italiaanse lires 10.000 36,25 In de Beatnxlaan is een hoogzwange re blauw-grijze kat met korte staart ko men aanlopen. Het beest is onderge bracht in dierenpension Ellen, Keesom- laan 47 waar tot afmaken zal moeten worden besloten als de eigenaar niet spoedig komt opdagen. De aktiegroep Werkwinkel denkt er over een elektrische wagen aan te schaffen voor het ophalen van oud pa pier. Mede methet oog op de sterk stij gende papierprijs lijkt het de groep wel een verantwoorde investering. Het be spaart de ploeg veel tijd en energie, waardoor nóg meer papier zal kunnen worden ingezameld, dus nóg meer geld voor diverse goede doeleinden (zo ging reeds ƒ1800,naar de aktie Texel-Ier- land, geld naar de Sahel-landen en naar een sociaal medisch centrum in Sene gal). Met de oppascentrale loopt het overi gens minder gesmeerd dan met het in zamelen van oud papier. Wil men ge bruik maken van de oppasdienst, dan 'belle men (02220) 2464. De Werkwinkel ontplooit nu weer een nieuwe a'ktiviteit. Men kan er nu ook nonferro-metalen (alle metalen behalve ijzer) kwijt. Zowel hiervoor als voor het papier zouden de jongens het geweldig vinden wanneer men als men in de gelegenheid is het zelf naar de schuur achter „Ons Genoegen" zou brengen. Het programma voor de huis-aan- huis-inzameling van oud papier ziet er als volgt uit: zaterdag 4 mei: Wilhelmi- nalaan, Binsbergenstraat, Brouwer straat, Thijsselaan, Julianastraat; 11 mei: Schilderend, Wezenland, R.P Keij- serstraat Tjakkerstraat;, Lieuwstraat; 18 mei: Elemert, Ada van Hollandstraat, P. van Cuyokstraat. Haffelderweg, Em- malaan, Molenstraat, Molendwarsstraat; 25 mei: Bernhardlaan, Meester Kraai- straat, Burdetstraat, Drijverstraat en Marelstraat. Oudeschild - telefoon (02220) 2732 Zolang de voorraad strekt. 500 gram hamlappen voor ƒ5,98 500 gram doorregen runderlappen voor ƒ4,98 Voor de boterham 100 gram Hausmacher ƒ0,98 150 gram Saksische smeerleverworst ƒ1,10 mnHii s 9 REEDS 10 JAAR OP TEXEL AGENTSCHAPB. C. VAN VEEN, Jac. P. Thijsselaan 29, Den Burg, 02220 - 3304 ITERDAG4 MEI 1974: Texel Al-WGW A2, 14.30 uur Zeemacht Al-Oosterend Al, 14.30 u. Breez. Boys Bl-T. Boys BI, 14.30 u. (vertrek boot 13.05 uur) WiMeer B2-De Koog BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH Bl-WGW B5, 14.30 uur J Texel Cl-Geelzwart Cl, 14.30 uur posterend Cl-W.Waard Cl, 14.30 u. len: ng A: fexel c-ZDH a, 13.30 uur ingB: ^BÉX' c~Gosterend b, 14.00 uur lUFl ezel fenl ilen J 541 AG 5 MEI 1974: I Boys-Flevo, 12.15 uur 1 REIZEN: Dag 4 MEI 1974: (boot 13.05 uur van Texel: - Boys BI en De Koog BI Sagochtend 9.30 uur. Clubkam- fctschapen in Zuid-Haffel. MEDEDELINGEN Z.D.H. Alleen junioren B moet nog een wed strijd spelen, de andere elftallen heb ben hun wedstrijden er op zitten. Ju nioren B ontvangt zaterdagmiddag om half drie WGW. Daar BKC zo vriende lijk was om te verliezen is junioren B reeds kampioen. Alle spelers en reser vespelers moeten om 14.00 uur in tenue bij het dorpshuis zijn, voor een feeste lijke eretodht naar het sportveld, ter wijl zij 's avonds een gezellige avond hebben in de kantine „De Spil". Jon gens zorg evengoed voor een klinkende overwinning en goed sluitstuk. F.Z. Texelse Boys Hel wordt een druk weekend voor de junioren BI. Zaterdag gaan de Boys met de boot van 13.05 uur naar Breezand Boys en zondag spelen ze mee in het tournooi van S.V. Texel. Voor deze aan vangstijd zie het kastje. Ook de junioren SI spelen zondag mee in dit tournooi. Zondag spelen de dames hun laatste thuiswedstrijd. Op bezoek komen de .Flevo-dames. Een pittig elftal, dus kan 'het spannend worden Aanvang 12.15 uur. A.W. Jeugdafdeling Zaterdag 4 mei a.s spelen pupillen c om 14.00 uur op het Boys-veld tegen Oosterend b. Dit is een zeer belangrijke wedstrijd voor jullie, want jullie staan samen bovenaan en de winnaar mag zich kampioen noemen. Doe allemaal je best en probeer het kampioenschap thuis te houden. Bij deze wedstrijd re kenen we ook op steun voor de jongens van c, van ouders en andere Boys-leden. Dus kom naar het Boys-veld en laat wat van u horen. Pupillen a en b spelen om 13.00 uur tegen elkaar een oefenwedstrijd. Zaterdag 11 mei om 16.00 uur spelen pupillen a (hun wedstrijd tegen Texel a om het kampioenschap Voor opstellin gen zie het kastje. Succes allemaal. F.C.H. De Koog Zaterdag spelen de junioren hun laat ste wedstrijd tegen Wieringermeer B2 dn Middenmeer. Dit is voor jullie de kans om deze competitie ongeslagen te beëindigen. Met een kampioenschap en slechts 2 verliespunten door gelijke spe len is dit een prachtig resultaat. Laat in deze laatste wedstrijd dus de aandacht met verslappen en probeer in ieder ge val te winnen. Aanvang 14.30 uur. Voor vertrektijd met de boot, zie het volledi ge programma. Zondag vindt in Oosterend een vete- ranenwedstrijd plaats tussen Oosterend en De Koog. Bij De Koog zijn nog en kele plaatsen vrij, dus wie nog mee wil spelen, kan zich opgeven bij S. Keijser (telefoon (02228) 497). Aanvang 14.30 uur. J.v.B. TOURNOOIEN S.V. TEXEL S.V. Texel organiseert ook dit jaar weer een aantal jeugdtournooien, nl.: zondag 5 mei: junioren (15 elftallen) zaterdag 11 mei: pupillen (18 elftallen) zondag 12 mei: pupillen (11 elftallen) zaterdag 25 mei: junioren (14 elftallen) Er nemen aan elk tournooi weer een aantal verenigingen van de vaste wal deel; er mag gerekend worden op span nende wedstrijden, die zeker de moeite van het bezoeken waard zijn. De wedstrijden beginnen steeds om 10.30 uur. Het programma voor 5 mei luidt: Terrein A: 10.30 uur: Texel Bl-Tex. Boys BI 11.00 uur: Berdos Cl-Texel Cl 11.30 uur: Schellinkh. Bl-Al. Victr. BI 12.00 uur: Texel B2-Texel B3 12.30 uur: Berdos Cl-Tex. Boys Cl 13.00 uur: Berdos C2-Texel C3 13.30 uur: Texel BI-Schellinkhout BI 14.00 uur: Berdos Bl-Tex. Boys BI 14.30 uur: Texel Bl-Alcm. Victrix BI 15.00 uur: Berdos B2-Texel B3 15.30 uur: Tex. Boys Cl-Texel Cl Terrein B 10.30 uur: Texel C2-Texel C3 11.00 uur: Berdos B2-Texel B2 11.30 uur: Tex. Boys Cl-Al. Victrix Cl 12.00 uur: Texel Bl-Berdos BI 12.30 uur: Tex. Boys Bl-Sohellinkh. BI 13.00 uur: Berdos Bl-Alcm. Victrix BI 13.30 uur: Texel Cl-Alcm. Victrix Cl 14.00 uur: Berdos C2-Texel C2 14.30 uur: Berdos Cl-Alcm. Victrix Cl 15.00 uur: Berdos Bl-Schellinkhout BI 15.30 uur: Tex. Boys BI- A. Victrix BI PROGRAMMA: Donderdag 2 mei 19.00 uur: Gempo-Memo Vrijdag 3 mei 19.00 uur: Drijver-Saniros Zaterdag 4 mei 14.00 uur: NZ Trappers-Koffiebar QP Zaterdag 4 mei 15.15 uur: Togozo-NIOZ Maandag 6 mei 19.00 uur: Schoo-Wigeko Dinsdag 7 mei 19.00 uur: De Waal-Casino Woensdag 8 mei 18.45 uur: JElleboog-Drijver Donderdag 9 mei 19.00 uur: Grote Slock-Rijkswaterstaat Vrijdag 10 mei 19.00 uur: NZ Trappers-Jonge Agrariërs Zaterdag 11 mei 14.00 uur: NIOZ^De Zwaan ZDH-VERG ADERING OP 10 MEI DEN HOORN De jaarvergadering van de sportvereniging ZDH is 'n week uitgesteld en wordt nu dus gehouden op vrijdagavond 10 mei in „De Spil", aan vang 20.00 uur. De agenda zal nog aan de leden worden toegezonden.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 7