Waalders vooral geïnteresseerd in Waalder problemen kodo-üps »oor moederdag! 59.95 59.95 49.95 ^22.75 4iS 3.45 6.25 6.95 5 3.93 IJ DROS' I - toppers - ö@[°)[°)@[?s - toppers - Oogpsffs - toppers magazijn ropagandatournee VVD begonnen mm Tweede blad Texelse Courant, vrijdag10 mei 1974 sè' I Bejaardenwoningen in laagbouw li X Steppend naar Texel Zon, maan en hoog water Koersen vreemde valuta Zesde viswedstrijd door H. Martens gewonnen Cockerspaniels maakten goede indruk Rode Kruiswoordpuzzel 11 m Jongeman zoekt werk st. 2-tonnige cyclomaaier Verhuisd Verhuisd 35 jOMPBEDIENDE DE WAAL - Bij de laatstgehouden ilenverkiezingen werden in het klei dorp De Waal maar liefst 91 stem- op de VVD uitgebracht. Als blijk waardering besloot de WD Texel iar propagandatournee voor de ge- tenteraadsverkiezingen in dit libe- |e bolwerk te beginnen. Er waren IJ iteravond in „Rebecca", een leuk altje aan het Hogereind, geen 91 langstellenden doch ongeveer jntig. Maar dat was gezien het ge- ge aantal inwoners van De Waal th niet slecht te noemen. De VVD- ididaten werden aan het publiek gesteld en enkele hunner kregen legenheid om een uiteenzetting te ten van enkele punten uit het ver- tiingsprogramma. In de discussie de pauze werd over dit program- echter helemaal niet meer gespro- i, De Waalders bleken veel meer te g begaan met allerlei kleine en ile problemen in hun eigen dorp en jegen de VVD deze te helpen op- isen. Donderdagavond a.s. wordt de tweede fü-bijeenkomst gehouden, in „Het ilte liuis" te De Koog, aanvang half jen. Zoals bekend houdt ook Texels lang een propagandatocht langs de lelse dorpen. Deze begint vrijdag rad a.s. toevallig ook in Rebecca De WaaL Hier en daar schijnt het -verstand te zijn gerezen dat VVD en seis Belang in deze samen zouden rken. Het tegendeel is waar. Beide leperingen zetten zich hevig tegen el- u af. Op een verzoek van VVD-zijde ide avonden gezamenlijk te houden dat het publiek van een interessante [üfdrontatie getuige zou kunnen zijn) is iels Belang niet ingegaan met als dief, dat een dergelijke gezamenlijke rad niet in het a-politieke karakter 1 Texels Belang past. De WD kreeg leravond in Rebecca toch enig tegen- j van Texels Belang, want onder de Imgstellenden bevond zich de heer J. Weijdt, die met vuur tegen liberale itjjgingen van leer trok. zijn nabeschouwing op de aflopen- raadsperiode toonde de 'heer Zuide- sd zich voorstander van een afspie- mgscollege. Een hoogst bedenkelijke vond hij het dat Texels Belang en deel van de confessionelen hadden seagespannen om het PAKT buiten i te zetten. Voor de wijze waarop de de Texels Belang-wethouders zich Iden ingezet, had hij weinig waarde- Ig, waarbij hij verwees naar de pro oien rond wethouder Dros en zijn gering om uit het college te stappen, s het Pakt in het college had gezeten den we deze moeilijkheden niet heb- gehad". a haar praatje, dat gedeeltelijk be hang had op problemen in De Waal, tg mevrouw Vlas-v.d. Vlies (37) zich of De Waal wat betreft zijn dorps- splannen niet te hoog had gegrepen. Iplan dat nu ter tafel ligt, zal waar- ijnlijk als te duur worden afgewezen, i wees zij op de noodzaak de krui- Langwaalderweg-Oosterenderweg kveiligen en pleitte ze voor de bouw bejaardenwoningen. Als deze be rdenwoningen in laagbouw zouden tden uitgevoerd, zouden de meerkos- ten daarvan niet in de huren worden doorberekend. mogen Laagbouw bejaardenwoningen Over dat laatste wilden de Waalders nog wel even doorpraten. Oorspronke lijk was voor De Waal een plan in twee bouwlagen ontworpen, maar een aantal inwoners acht laagbouw wenselijker, een gedachte die ook in de commissie ruimtelijke ordening bleek te leven. De heer Zuidewind beloofde dat hij zal trachten spoed te zetten achter de uit voering. De heer Weijdt kon het publiek verblijden met de mededeling, dat de procedure al wat verder is gevorderd, want in de welstandscommissie zijn twee laagbouwontwerpen onderwerp van discussie geweest. Er waren nog meer problemen, die de WD mocht oplossen. Men wilde een parkeerverbod voor het Hogereind en een parkeerterrein tegenover de open bare school. Liever dan beveiliging van het door de WD als gevaarlijk be schouwde kruispunt Langwaalderweg- Oosterenderweg zag men de aanleg van fietspaden langs Waalderweg en Ooster- enderweg. Ook de opslag van auto's en andere ontsierende voorwerpen op het terrein van de heer L. Witte aan de Polderweg kwam ter sprake. De heer Beekman liet weten dat de heer Witte thans kan be schikken over een stuk grond van de Herv. kerk, maar alleen de gemeente kan Witte dwingen de rommel daarheen te brengen. Dat laatste gebeurt niet en de heer Beekman toonde zich daarover duidelijk teleurgesteld, temeer daar de Herv. kerk in deze erg welwillend is geweest en De Waal graag van de rommel wil verlossen. De heer Zuide wind zei aan den lijve te hebben onder vonden dat de gemeente iemand kan gelasten zijn autowrakken naar de daar voor bestemde belt te brengen. De be treffende bepaling geldt uiteraard ook in De Waal. Texels rijden De heren Zuidewind en Weijdt gingen een klein bekgevecht aan over het on derwerp verkeersveiligheid. Zuidewind wilde dat doen aan het kruispunt bij De Waal, maar Weijdt vond dat punt niet bijzonder gevaarlijk. Mensen, die nor maal uitkijken, zullen hier geen brok ken maken. Volgens hem was het vooral een kwestie van mentaliteit. „We heb ben een slechte rijmentaliteit. Het is de Texelse rijstijl, waaraan we wat moeten verbeteren". Zuidewind herinnerde er aan, dat ook niet-Texelaars bij ver keersongelukken betrokken zijn. Weijdt: „Die mensen gaan ook op zijn Texels rijden. Ze kijken links en rechts, maar niet vooruit". Op de vraag of de WD wat kan doen om de verbouwing van het dorpshuis snel rond te krijgen, raadde mievrouw Vlas een eenvoudiger ontwerp aan. Volgens dorpshuisvoorzitter S. Plaats man viel er weinig te vereenvoudigen. Alles is volgens minimumeisen opgezet en het moet er toch een beetje behoor lijk uitzien. Plaatsman deelde mee, dat men doende is met het samenstellen van een commissie die alternatieven op uit voerbaarheid gaat onderzoeken. De ge dachte om een nieuw gemeenschaps centrum te bouwen aan de bestaande school, waarbij de school tevens van handweiklokaal, dokterskamer e.d. kan worden voorzien, bleek wel te leven. De kosten zouden in vergelijking met die van het bestaande dorpshuisplan (meer dan 3 ton) wel eens kunnen meevallen. In De Waal zijn geen mogelijkheden voor nieuwbouw. Jaren geleden is wel eens een strook bouwgrond aangewezen bij de Polderweg maar dat schijnt weer ongedaan te zijn gemaakt. WD en aan wezigen waren het erover eens dat alle Texelse dorpen uitbreidingsmogelijkhe den moeten hebben. Verschil van mening inzake recreatie- bouw bleek te bestaan tussen de heren Weijdt en Zuidewind. Eerstgenoemde zag geen mogelijkheden voor „nieuwe complexen" zoals in het WD-verkie- 'zingsprogramma staat. Overdekte recre atiemogelijkheden om het wintertoeris- me te bevorderen zouden alleen met aanzienlijke CRM-subsidie betaald kun nen worden, tenzij de gemeente finan cieel kapot wil gaan Voor het blijvend rendabel exploiteren van deze voorzie ningen mist Texel het achterland. De heer Zuidewind zei de oplossing te zien in de op te riohten Grontex die een bun deling moet zijn van overheads- en par ticulier kapitaal. De heer Weijdt zei het onverteerbaar te vinden dat de bekosti ging van de recreatieve voorzieningen nog altijd ten koste gaat van de Texel se bevolking want het meeste geld moet uit de algemene middelen komen. Ver hoging van toeristenbelasting achtte hij noodzakelijk, maar in dat opzicht had Weijdt zich in de raad een roepende in de woestijn gevoeld; zelfs zijn eigen fractie was hem niet bijgevallen. Zes jonge mensen uit 't Zand gingen voor een dagje naar Texel en maakten daarbij van een zeer ongewoon vervoermiddel gebruik: drie persoons autoped. Beide stepteams, genoemd naar hun sponsors, de horecabedrijven „De Zandloper" en „De Jonge Prins" in 't Zand, maakten een oefen tocht want het is de bedoeling op 8 en 9 juni een tocht rond het IJs- selmeer te maken in 30 uur. Step team JDe Jonge Prins" bestaat uit Hans v. d. Linden, Gerard Apel doorn en Ed Jansen. Laatstge noemde heeft de merkwaardige autopeds geconstrueerd, onder meer uit de voorvork van een bromfiets. Het Zandloper-team bestaat uit Kees Slijkerman, Tim Slijkerman en Piet Apeldoorn. De snelheid die met zo'n driepersoons autoped kan worden behaald is verrassend groot, tot ca 35 km per uur. Gewoonlijk wordt ruim 15 km per uur gereden. De zon komt 12 mei op om 4.52 uur en gaat onder om 20.22 uur; 15 mei op om 4.47 uur en onder om 20.27 uur. Maan: 14 mei L.K.; 21 mei N.M. Hoog water ter rede van Oudesdhild: Vrijdag 10 mei Zaterdag 11 mei Zondag 12 mei Maandag 13 mei Dinsdag 14 mei Woensdag 15 mei Donderdag 16 mei Vrijdag 17 mei Zaterdag 18 mei 10.38 en 22.54 11.08 en 23.19 11.38 en 23.46 12.15 en 0.20 en 12.59 1.08 en 13.55 2.10 en 15.05 3.25 en 16.20 4.43 en 17.32 a ^«Duitse marken 9 Franse francs Belgische francs Zwitserse francs 4 Zweedse kronen 2 Amerikaanse dollar 4 Engelse ponden Oostenrijkse schilling Italiaanse lires ƒ103,75 51,50 6,41 87,50 58,25 2,53 6,13 14,15 36,50 Dertien vissers bezochten de zesde viswedstrijd van de Sportvissersclub Texel die zondag werd gehouden bij het oude steigertje aan 't Horntje. De lengte van de gevangen vis bedroeg 286 cm. Voor de dagprijzen kwamen in aan merking H. Martens met 108 cm vis, M. v. d. Zwaag met 66 cm en P. Benha met 26 cm. De volgende wedstrijd wordt gehou den op zondag 12 mei bij P. Vlaming, paal 9, van 8.00 - 10.00 uur 's morgens. Zij, die mee willen doen aan de vrije zeehengedwedstrijd aan de Afsluitdijk, kunnen zich voor 16 mei opgeven bij H Martens, telefoon (02220) 3719 (na 19.00 uur). Men kan zich ook opgeven bij de andere bestuursleden van de Vis club Texel (contante betaling wordt verzocht). De hoofdprijs van deze wed strijd is een draagbare TV en diverse luxe huishoudelijke- en sportartikelen. Het recht op een prijs vervalt voor ie dere deelnemer die niet aanwezig is bij de prijsuitreiking. Vrijdag, zaterdag en zondag j.l. orga niseerde de „K.C. De Kempen" een in ternationale kampioenstentoonstelling voor honden van alle rassen. Deze werd gehouden in de Jubileumhal te Eindho ven. Zaterdag werden alle jachthonden, lopende honden, dashonden en wind honden gekeurd, waaronder enkele Texelse deelnemers. De Amerikaanse cooker spaniel „A- manda" van I. Lagerveld-Ellen behaal de in de open klasse teven „zeer goed", plaatsing 3. De Engelse cocker spaniel „Huckle berry of Gregorys Home" kreeg in de open klasse teven de kwalificatie ,zeer goed". Deze hond is eigendom van N. Bonne-Bruin. In totaal waren voor deze tentoonstel ling ruim 2.000 honden ingeschreven. De oplossing van Rode Kruiswoord puzzel 11 luidt: Elke bijdrage helpt ons. Twee Texelaars wonnen een prijs. -v.-s j.H heeft voor hem een istandige, leidingge- de, beherende, hore- of lichtadministra- j a a rbetrekki ng even onder no. 764 bureau van dit blad. TE KOOP S. RENTENAAR, telefoon 227 van „Grinza V", Koopvaardijsluis, Den Helder, naar ..Verandering" Willemsvaart 275-277 s-Hertogenbosch ■74 A. S. ELLEN Mienterglop 7 naar ^anient 43, De Koog Fam. J. SEEPMA faagd IBPtf A. Kievit Zn. Pontweg, '•el. (02220) 2497 topgroep Geldig tot 22 mei 1974 1 1 Ndi 1 HAARKRULSET 20-delig Met thermostatische warmte regeling. In handi ge draagkofferen 1 jaar ga rantie. Adviesprijs f 89.00 SNELKOOKPAN (prestige) Energiebesparend, inhoud 7 liter; met gratis recep tenboekje. Volledige ga rantie. Adviesprijs: f 97.00 TUINSTOEL Sterk stalen frame en met 3 cm dik kussen in fleurig dessin. Adviesprijs f65,00 GEBAKSTEL 13-delig Van geglazuurd aardewerk met bruine gebakschaal en okergele gebakschotel tjes. Normale prijs f 32,50 Top Prijs TAARTSET Bestaande uit taartschep en 6 taartvorken met fraaie houten stelen. Van f 9,75 voor ENGELSE KOP EN SCHOTEL Model "Queen Anne" in bone china porcelein Chique model met sierlijk bloemdecor Van f 5,95 LUXE THEEDOEK Royale maat met fleurig dessin, horeca kwaliteit. Ook zeer geschikt als glazendoek. NEST SCHALEN 3-delig Bestaande uit 3 aardewerk schalen 19-21-23 cm 0, met fijn decor in groen of blauw. Normale prijs f 7,95 BLOEMGIETER (Emsa) Van sterk wit kunststof met rood/oranje bloem decor. Inhoud 1 liter. Van f 8,50 SUIKERSTROOIER Glazen suikerhouder met handige doseerdop. Nü slechts topgroep UW TOPGROEP ZAAK DE HUISHOUDSPECIALIST

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 5