AGENDA Geld lenen Sturka is onderscheiden met de gouden knoop. Ponyclub „De Kloppertjes" ging naar Wieringen van het raadhuis ioersen vreemde valuta Schietoefeningen Jeugdschaken chaakclub „En Passant" it is een lijsttrekker Stan Haag en Harry de Groot maandag in hotel „Den Burg" NVSH besluit serie gespreksavonden Ooslerender jeugdverenigingen houden heitjekarweitje-aktie Bel bij brand 2066 Schrijfmachines LUI LEZEN met een BOEK van Derde blad Texelse Courant, vrijdag 17 mei 1974 Zaterdag werd in Anna Paulowna pony streek wedstrijd gehouden, aaraan 24 Texelse amazones en ruiters de ponyclub „De Kleppertjes" ieededen. De volgende resultaten wer- behaald: Klasse B 1: kleine pony's prijs Brigitte Zegel met Roetje prijs Yvonne de Lussanet met Alfred prijs Renske IJseldijIk'met Tommy prijs Piet de Wit met Polly de grote pony's ging de 3e prijs naar jrloes Bakker met Cliff, allen zijn ■rhoogd naar klasse B2. Sietske Bak- met Tnlby viel niet in de prijzen, jar mag de volgende keer ook in de !-klasse uitkomen. Klasse B2 prijs Paul van Exel met Mona Klasse LI prijs Handy Eel man met Daniël prijs Marga Houwing met IIja prijs Jeanette Schoorl met Arthur jtty Bakker met Felix behaalde de iprilleproef", dat is een gecombineer- dressuu r-springproef tallen dressuur: Kleppertjes met 135 pnt o.l.v. Corry c«s Bucepfalus met 130 pnt. RAP met 125 pnt. lallen dressuur: Duinruiters met 136,5 pnt. Kleppertjes (grote pony's) met 123 ,l.v. Annemarie Schoorl. Kleppertjes (kleine p>ony's) met 112 o.l v. Maria Witte. het 8-tal deden mee: Lidy Eelman met Daan, Kitty Bakker Felix, Sibo Plaatsman met Dennis, cmy Bakker met Victor, Henk Broek met Alex, Joke Dros met Don Juan Piet du Porto met Mellanie en ke Heetveld met Snowy. Dorothé en oor die ook in de basisopstelling ston- moesten vervangen worden, Amor itse marken anse francs Igische francs itserse francs reedse kronen ierikaanse dollar gelse ponden 100 f 103,75 100 51,50 100 f 6,43 100 88,— 100 58,50 1 2,49 1 6,07 stenrijkse shilling 100 14,22 haanse lires 10 000 36,25 )p 22 mei a.s. wordt te Breezanddijk r. 11.00 tot 18 00 uur geschoten met 105 lang 30 in sector Afsluitdijk 200 den richting Den Oever Afstand 15 Hoogte 5 km. de Beurs - J. Rienstra 10 ran der Berg - P. Krugers 10 Dijkgraaf - P. Comelisse 01 de Haan - J. van Kranenburg 10 Goslinga - B. van der Berg V* Dros - F. Mosk 10 Smidt - K. J. de Haan 01 Mosk - K. J. de Haan 01 dagen 14 mei (finale) Comelisse - K. J. de Haan 01 Mosk - G. J. Dijkgraaf 01 Blank en voort - B. van der Berg 01 Goslinga - R. Blanken voort 01 an der Berg - E. Dros 01 Comelisse - F. Mosk 01 Dijkgraaf - K. J. de Haan 01 hos - H. Goslinga 10 Dros kampioen In A). P overtuigende manier werd K. J. "aan kampioen in B. Bert van der liet tweemaal voordeel gaan, het- hem 1% punt plus titel kostte, leze spannende A-finale trok Erik verdiend aan het langste eind. lagen zomerkompctitie: Terpstra - J. Hooiberg 10 ohove - H. Elzinga 01 lombout - K. J Harting 01 fetelief - A. C. Bakker 0—1 'erpstra - Tatenhove 10 &nga - A. C. Bakker 0—1 ooiberg - R. J. Harting lstgen. n.o. (Advertentie I.M.) lijsttrekker is die kandidaat die zo- •temmen voor zJn partij moet krij gt ook de 2e, resp. volgende kan- in de gemeenteraad kunnen 31. kxels Belang moet elke kandidaat .*aar maken, wie de meeste stem- tojgt, komt in de raad. tauze uit 14 kandidaten. was iets kreupel, Lijke met Snowy nam haar plaats in. In het 4-tal grote pony's deden mee: Marga Houwing met Ilja, Jolanda v.d. Meer met Vlibo, Marloes Bakker met Cliff en Jeanette Schoorl met Arthur. In het 4-tal kleine pony's deden mee: Yvonne de Lussanet met Arthur, Bri gitte Zegel met Roetje, Piet de Wit met Polly en Renske IJseldij'k met Tommy. Aan het springen deden mee: (klasse B) Handy Eelman met Daniël, Sibo Plaats man met Dennis, Henk Broekman met Alex, Lijke Heetveld met Snowy, Mar ga Houwing met Ilja. Klasse L: Dorothé Slot met Amor, Si bo met Dennis sprongen zich le, Henk met Alex sleepten de 2e prijs in de wacht. Ze mogen door hun goede resul taat de volgende keer tonen wat ze waard zijn in klasse L. Al met al een succesvolle wedstrijd. De volgende wedstrijd is.op 15 juni in Julianadorp. MEDEDELINGEN VAN B EN W ~v~~ Woensdag, 29 mei wordt u verwacht m het stembureau om mee te beslissen, hoe de gemeeteraad voor de komende 4 jaar zal zijn samengesteld. Alle kiezers moeten nu de oproepkaart in hun bezit hebben. Hierop staat duidelijk aange geven, in welk stemlokaal men zijn stem moet uitbrengen. Zij die geen op roepkaart hebben ontvangen, kunnen zich wenden tot de gemeente-secreta rie, afd. algemene zaken, kamer 209. Ook telefonisch is dit mogelijk via nummer 02220-3041. De stembureaus zijn op 29 mei geopend van 's morgens 8 uur tot 's avonds 7 uur. Op vrijdag 24 mei a.s. gaat het ge- meentepersoneel, dat in het raadhuis werkzaam is, op personeelsreis. Enkele medewerkers gaan niet mee, zodat er een zeer beperkte bezetting aanwezig is Aangeraden wordt: 1 Voor zover u bepaalde zaken op het gemeentehuis hebt af te wikkelen, dit uiterlijk op woensdag te doen. Uiteraard is het gemeentehuis ook op Hemelvaartsdag gesloten. 2.( Wanneer u toah een bepaalde amb tenaar nodig mocht hebben, vooraf even telefonisch koaitakt op te ne men om te informeren of hij/zij toe vallig aanwezig is. Aangezien genoemde vrijdag de laatste dag is waarop nog gelegenheid bestaat om een verzoek tot het stemmen bij volmacht in te dienen - hiervoor moe ten volmachtgever en gevolmachtigde zich beiden op het gemeentehuis ver voegen - is de secretarie voor verkie zingsaangelegenheden de gehele dag ge opend. De heer G. Coevert - eigenaar van hotel „Den Burg" - is een van de 24 prijswinnaars van de nationale aktie „Proost Horeca", die werd gevoerd ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het Bureau voor Muziek-Auteurs- recht BUMA. Als prijs kreeg de heer Coevert een dubbel LP „60 jaar Neder landse Muziek", voor het verzinnen van een limmerikje („Vraag me niet hoe dat luidde, al sla je me dood, ik weet het niet meer", zegt Coevert). Maar hij kan een nog grotere prijs winnen. Maandagavond komen Veronica's disk jockey Stan Haag en orkestleider Harry de Groot met enkele medewerkers van het BUMA bij hem op bezoek, om met hem een radioprogramma in elkaar te draaien, dat in de loop van de volgende week zal worden uitgezonden. Het ho recabedrijf waar de leukste opname zal worden gemaakt, zal de hoofdprijs ten deel vallen. Wat deze prijs inhoudt, is nog niet bekend. Het gezelschap arriveert met de boot van zes uur 's avonds. De heer Coevert gaat ermee aikkoord als Texelse jon- ren de opname van het programma ko men meemaken. De Texelse afdeling van de NVSH sluit dinsdagavond haar serie gespreks- avonden af met een diskussie-avond over „vrijheid", in het rekreatiezaaltje van „Starkenburg" aan de Thijsselaan. Aanvang acht uur. OOSTEREND De gezamenlijke jeugdverenigingen houden op de zater dagen 18 en 25 mei een heitje voor een karweitje-a'ktie. Dat is nodig voor het gezamenlijke Pinksterkamp op „Hoorn en Burg" waarvoor nog niet genoeg geld bijeen is. De jongelui zullen op ge noemde dagen langs de deuren gaan en aanbieden allerlei karweitjes uit te voe ren. Er geldt geen vast tanef, maar er wordt op gehoopt dat de meeste op drachtgevers wat meer dan het tegen woordig niet meer zo erg waardevolle heitje willen geven, zodat het verlangde bedrag gauw bijeen is. De Oosterenders worden opgeroepen alvast een kar weitje te bedenken, zodat de jongelui vlot aan het werk gezet kunnen wor den. Donderdag 16 mei In de Waldhoorn te Den Hoorn houdt de kiesvereniging van Texels Belang een kontaktavond; 20.00 uur. In de RaachJkelder te Den Burg wordt postzegelruilbeurs gehouden; 20.00 uur. Men kan zich laten doorlichten te De Waal (dorpshuis) van 13.30 - 15.00 uur; te Oosterend (Bijenkorf) van 15 30 - 17.00 en van 18.30 tot 21.00 uur - alleen voor opgeroepenen. Vrijdag 17 mei In de Bijenkorf te Oosterend houdt de WD een propagandabij eenkomst; 20.30 uur. In 't Skiltje te Oudeschild houdt de kiesvereniging (Texels Belang een kontaktavond; 20.00 uur. Men kan zich laten doorlichten te Den Burg (bij het raadhuis) van 9.30-12.00 en van 13.30 tot 14.30 uur - alleen voor opgeroepenen. Zaterdag 18 mei De werkwinkel haalt oud papier op in de Elemert, A. van Hollamdstraat, Pieter van Cuijdkstraat, Haffelderweg Emmalaan, Keesomlaan, Molenstraat en Molendwarsstraat. Om 11.00 uur geeft de brandweer de monstratie en instruktie voor de kot ter vissers op de haven te Oudeschild. In 'het kader van de nationale fietsdag van de ANWB kan tussen 9.00 en 13.00 uur worden gestart voor een fietstocht over Texel bij het WV- 'kantoor. Zondag 19 mei In het kader van de voorjaarscompeti tie van de wielersportvereniging wordt om 9.30 uur een wedstrijd - met sprintwedstrijd - gehouden te De CoCksdorp. Maandag 20 mei In „De Spyiker" te Den Hoorn is vanaf 20.00 uur politiek café waarbij gedis cussieerd kan worden met vertegen woordigers van diverse politieke par tijen. Vaste data: Iedere maandagavond 20.00 uur open bridgedrive in hotel „De Lindeboom- Texel". Iedere maandag is men tussen 20.00 - 21.30 uur welkom op NVSH-informa- tiecentrum en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw; ook voor mid delenverkoop. Iedere woensdag 15.00 uur bejaarden- zang in de landbouwschool te Den Burg. iedere donderdag van 10.30 - 11.15 uur bejaardengymnastiek dn fanfarege bouw aan de Witte Kruislaan. Bij brand altijd bellen: (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. flllllllllllll MIMIIUIllllilllOUOilllllMl Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB. Voor alle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw meubilair voor uw keuken voor uw caravan voor uw auto voor uw boot ongewoon mooi Gewoonlijk Is vormgeven een kwestie van alledaags aanpassen, met de mode meegaan. Maar niet een zaak van verder kijken. Daarom is het Beosystem 1001 van Bang Olufsen ongewoon mooi. Vormgeving en techniek zijn net f"* stapje verder en beter uitgedacht Mode verjaart. Maar B&O past In uw levensstijl van morgen. B&O. Een merkprodukt dat vla de geautoriseerde B&O-dealer vanaf uw eerste bezoek vakkundige begeleiding houdt. Mogen we u eerstdaags voor een demonstratie verwelkomen? Het zal een luisterrijke ervaring voor u zijn. O iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHri[iiiiiiiiii:riiiiiiiii]iiiiiiiiii]iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii]iiiiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii]iiiiiiiiiiiiiiiiiii]ii[i[iiiii]iiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Voor de gouden knoop kollektie van Sturka bent u aan het goede adres bij Op de linkermouw van een Sturka kostuum of kolbert zit een gouden knoop. U weet dan zeker dat u een kwaliteitskostuum hebt. Een Sturka pak. Zoals deze twee bijvoorbeeld. Halfgevoerd voorjaarskostuum. De opgestikte plooizakken, de revers en de details geven het pak een sportief uiterlijk. In diverse moderne materialen. Prijzen vanaf f. 229.-. Modisch zomerkostuum met opgestikte zakken en afgeronde revers. Uitgevoerd in diverse aktuele ruiten. Prijzen vanaf f.279.-.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 9