AGEND/ .y SAUNA Geslaagde sportuitwisseling met 300 Terschei lingers Kroon-supermarkt past in beschermd dorpsgezicht Mobiel V V V-kantoor Den Hoorn officieel in gebruik gesteld Plaal voor „nonnetjes uit Lutjebroek van de heer G. Coevert supergezonde ontspanning FILMNIEUWiS ■'ÜS mi Fokko Mulder opende tegelboetiek in Oosterend Wk Duidelijkheid Fanfare geeft uitvoering park Saunabad dóet je wat! SAUNABAD TEXEL „Jesus Christ Superstar" vanaf donderdag in City r Diensten artsen R.K. Kerkdiensten Protestantse kerkdiensten -'"v.- •>**^PllraiiiiyBlMMiiBil'I* 'PWllft<i HJHIHMm MmIW ondernemers - aktiyiteiten DEN HOORN Donderdagmiddag om klokslag drie uur heropende mevr. C. R. Sprenger-Pool de fraai verbouw de Kroon-supermarkt van de familie M. Goënga in Den Hoorn. Met zichtbaar enthousiasme en luide stem liet mevrouw Sprenger familie Goënga en de vele belangstellenden we ten, er van overtuigd te zijn, dat on danks de enorme uitbreidingen die het bedrijf heeft ondergaan, de benadering tot de klant, de vriendelijkheid, harte lijkheid, voorkomendheid, blijvend zal zijn. Zij was reuze blij, dat haar man niet in de gelegenheid was de zaak te heropenen en dat zij het daarom mocht doen: „hij weet toch niet waar de haver mout staat". Bijna veertig jaar geleden begon de heer Goënga met een slagerij. In 1962 gaf de heer Joop van der Meer uit Den j OOSTEREND Vrijdagmiddag heeft Fokko Mulder in de Kotterstraat te Oosterend zijn tegelboetiek geopend, waarin hij een goed overzicht kan geven van de zeer vele soorten tegels die te genwoordig te koop zijn. Al 15 jaar is Fokko Mulder tegelzet ter. Sinds enkele jaren werkt hij voor zichzelf. Vorig jaar oktober bood hij in een kleine ruimte gelegenheid om een keus te doen, maar het zaakje voldeed niet onder meer omdat het publiek van elke tegelsoort slechts één exemplaar te zien kreeg. iDe ruimte is nu aanmerke lijk uitgebreid, waardoor tegels als ta bleaus kunnen worden getoond, waar door men zich een veel betere indruk kan vormen. Er is keus uit maar liefst 250 soorten. De tegelboetiek wordt be voorraad door de firma P. de Boer uit Enkhuizen. Advies De heer Mulder zorgt voor het aanbrengen van tegels, maar doe-het- zelvers worden graag van advies voor zien. Tegels zijn in een verbluffend aan tal soorten aan de markt; klassiek en modern. „De laatste vijf jaar is dé vraag naar décortegels enorm gestegen", ver telde ons Fokko Mulder. „Vroeger wa ren het dikwijls fantasieloze dingen, nu kleden ze veel meer aan". De prijzen variëren van ƒ11,50 tot ƒ120,per vierkante meter. Naast w andtegels vindt men in de boetiek ook de glazen bouw stenen en vloertegels. Ook wordt advies gegeven inzake open haarden. Burg de aanzet er toe, de zaak uit te breiden met een afdeling voor groente en fruit. Men begon toen ook geconser veerde levensmiddelen te verkopen en dat liep zo goed, dat de zaak wederom moest worden uitgebreid en een opper vlakte kreeg van 250 m2. Daar zijn nu 200 m2 bijgekomen. Het bedrijf is van alle (super) mark ten thuis: men vindt er een breed opge zette afdeling vleeswaren, kosmetika, brood en banket, zuivelprodukten, tijd schriften, huishoudelijke artikelen, groente en fruit, drank, planten, souve nirs, enz. enz. Geen leien dakje Het heeft nog heel wat voeten in de aarde gehad eer de Hoomder super markt kon worden verbouwd. De plan nen lagen eind 1972 al op tafel, maar in verband met het beschermd dorpsge zicht van Den Hoorn moesten zij worden gewijzigd. Het geplande platte dak werd niet toegestaan; er moest 'n kap op. Dit kostte de heer Goënga twintig mille extra, die uit eigen beurs moesten wor den betaald. Dat stak de heer Goënga in zijn speech ook niet onder stoelen of baniken: „In de zakenwereld geldt de regel: wie commandeert, betaalt; bij welstandscommissie en beschermd dorpsgezicht zegt men: wie comman deert, betaalt niet". Nu is de heer Goënga best te spreken over de kap, ondanks het feit dat deze geheel niet wordt benut: „architect Zonderhuis van de Kroonorganisatie uit Alkmaar heeft het knap gedaan; aan de voorkant lij'kt het een hele kap, maar Ruim driehonderd Terschellinger sportlieden bezochten dit weekend ons eiland en bonden de strijd aan tegen Texelse sportclubs. Zij hebben echter het loodje moeten leggen: ze werden verslagen met 15-13, eigenlijk 15-14, want ze waren een uur vroeger gearri veerd dan was gepland en dat was vol gens burgemeester \V. H. Sprenger in zijn welkomstwoord wel een puntje waard. Het enthousiasme waarmee werd ge speeld was zeer groot. Begonnen werd met tennis op de Elemert. Texel werd hierbij finaal ingemaakt. Terschelling heeft een tennisclub met tweehonderd leden en beschikt over een fiks aantal banen; daarbij vergeleken staat Texel nog maar in de kinderschoenen. Het volleybal maakte niet veel goed' men speelde gelijk (5-5). Voetbal was bedui dend beter bij de jeugd speelde De Koog-Terschelling 6-0,Den 'Hoorn-Ter schelling 8-0, Oosterend-Terschelling echter 2-3, waarbij Oosterend voor de rust met 2-0 voor stond. Bont en fleurig was de paardende- monstratie, waaraan ongever vijftig ruiters deelnamen De publieke belang stelling was matig. Judo werd uitslui tend door de jeugd gespeeld, omdat de Terschellinger zwaargewichten niet aan wezig waren. Terschelling bleek het sterkste. Bij de binnensporten was Texel weer iets sterker: dammen, bridgen en kla verjassen werden door Texel gewonnen, biljarten daarentegen door Terschelling en schaken werd gelijk gespeeld. De dag werd beëindigd met een grote feest avond in 'hotel „De Oranjeboom", waar aan de „Humpie Dumpies" hun mede werking verleenden. Deze avond werd druk bezocht; iedereen bleek goed ge mutst. Rondrit Texel Op zondag deed men het wat rustiger aan. De ochtend werd grotendeels in de het is slechts een halve; hij heeft hem mooi afgeknipt". De heer Goënga toonde zich zeer ver heugd over de volledige inzet van zijn twee zoons en schoondochters binnen het bedrijf. „Ik ben een gelukkig mens. Zij zijn de pijlers waarop de zaak draait". In hotel „Den Burg" van de heer G. Coevert aan de Emmalaan zijn gisteren enkele interviews afgenomen voor een Radio Veronica-programma, dat op vrij dag, 31 mei tussen 11 en 12 uur 's mor gens zal worden uitgezonden. De inter views werden afgenomen door Veroni ca's disk-jockey Stan Haag. Centraal stond de aktie „Proost Horeca", die werd gevoerd t.g.v. het 60-jarig jubi leum van het BUMA, de vereniging van componisten en tekstdichters. Behalve Stan Haag en enkele medewerkers van het BUMA waren aanwezig orkestleider Harry de Groot en de componist van onder meer „Aan de Amsterdamse grachten", Pieter Goemans. Reden van DEN HOORN Vrijdagmiddag is de kantoorcaravan van de WV te Den Hoorn officieel in gebruik genomen. De caravan heeft standplaats gekregen op een terreintje aan de Stolpweg. De inge bruikneming, een sobere plechtigheid, werd bijgewoond door het VVV-bestuur, de bestuursleden van de voormalige Hoornder WV-afdeling en mevrouw H. Bonewit, beheerster van het kantoor. Laatstgenoemde verschafte de informa tie aan de toeristen tot dusver vanuit haar woning. Het VVV-bestuur achtte dit geen juiste toestand. De heer A. Slegh, voorzitter van de vroegere afdeling Den Hoorn, verrichtte de opening. Hij toonde zich erg blij met de efficiënt ingerichte VW-caravan. Het -voordeel van dit mobiele kantoor is dat het ook gebruikt kan worden bij manifestaties elders op het eiland. De gemeente heeft voor de -beplanting van het terreintje gezorgd en binnen afzien bare tijd zal vlakbij ook een parkeer- terreintje voor ongeveer 30 auto's wor den aangelegd VW-woorzitter W. A Visser zei het ziah te kunnen voorstel len dat Den Hoorn zich wel eens het stiefkind van de WV heeft gevoeld. In andere dorpen kon men al jaren over echte kantoren 'beschikken, terwijl Den Hoorn zich heel wat primitiever moest redden. Maar nu was er eindelijk een financieel gaatje waardoor de ƒ12000,- kostende caravan kon worden aange schaft. Er is op het laatste moment erg veel spoed achter gezet, want het kan toortje moest kontrolepost zijn voor de zaterdag gehouden fietsdag van de ANWB. De deelname aan die fietsdag viel op Texel overigens niet mee: 93 fietsers waaronder 13 toeristen. Op de foto het nieuwe kantoortje. Bij velen bestaan er nog vragen in zake de zetelverdeling na het tellen van de stemmen bij Texels Belang. Die ze telverdeling is als volgt geregeld b.v. Totaal -aantal op Texels Belang uitgebrachte stemmen bedraagt 1620. De kiesdeler is vastgesteld op 405. Als voorbeeld geven we de verschillende kandidaten een letter met er achter het aantal op hen uitgebrachte stemmen. A B C 100 30 40 D 250 30 100 bus doorgebracht: AOT verzorgde een aantrekkelijke rondrit over Texel, die zeer goed in de smaak viel. Het middag programma werd gevuld met een gezel ligheids rit te paard. Bos en duin werden hierbij doorkruist Op het moment dat het senioren voetbal begon, had Texel een kleine voorsprong op Terschelling, die gemakkelijk in te halen was door de gasten Het werd dan ook een nek aan nek race. De wedstrijd De Cooksdorp- Terschelling werd gelijkgespeeld en bracht dus geen wezenlijke verandering in de stand. De Koog won echter met 2-1, Den Hoorn met 4-3. Daarmee was de overwinning een feit. Om vijf uur 's middags verlieten de Terschellingers Texel weer, om iets over achten op hun eiland te arriveren. Bij hun vertrek, -gaven de bezoekers te kennen, best voor nog zo'n weekend op Texel te voelen, hetzij om het eiland, hetzij om revan che. in het bezoek was een door de heer Coe vert ingezonden limmerikje, waarmee hij één van de 24 Nederlandse horeca- prijswinnaars werd. Uiterst geestig kwam de heer Coevert in het vraaggesprek met Stan Haag uit de hoek. Coev-ert deed Stan Haag den ken aan een kruidendokter. Coevert. „Maar iik ben niet de kruidendokter aan wie u denkt". Bijna vanzelfsprekend werd ook het probleem rond de uit spraak van de naam Texel aangeroerd. Coevert: „Eigenlijk is het Tessel, maar de import maakt er Tëksel van". Aan het slot van het gesprek maakte Coe vert van de gelegenheid gebruik om een plaat voor enkele nonnetjes uit Lutje broek aan te vragen. Stan Haag: „een plaatje voor de meisjes uit Lutjebroek". Coevert: ,,Nou, meisjesde jongste is 73". Aan de stemming was zonder meer te merken dat men het reuze naar zijn zin had. In een klein toespraakje prees Harry de Groot de specialiteit van het huis (een door Coevert zelf uit kruiden samengesteld, sterk drankje) en beloofde een liedje op dit Texels drankje te zul len maken. Het horecabedrijf waar de leukste op name is gemaakt, krijgt een KLM-reis aangeboden naar een vakantie-oord, waar ook ter wereld. Uur, tw^rS^éi ét r«d«>U«'Atu. Zaterdagmiddag a.s. aanvang 15.00 uur geeft het Kon. Texels Fanfare/DEK onder leiding van de heer P. Heertjes en het jeugdorkest onder leiding van dt heer KI. Modder een uitvoering in de muzieknis van de Wezentuin. Luisteren kost niets. Tevoren maakt de drumband van het fanfare een rondje door Den Burg. Mogelijkheden voor groeps- of privégebruik door enkelingen, paren en groepen. Keesorrilaan 43 (zijweg 8) Den Burg,'tel. (02220) 2403 NU MET RUIM AFKOELBASSIN. Ongeveer 230 jaar geleden ging Bach's Mattiheus Passion nn de Thomas- kirche -i-n première. Zowel door publiek als door kritici werd met verbijstering kennis genomen van de muzikale be werking van 'het -lijdensverhaal naar de geschriften van Mattheus. „God helpe ons, dit is zeker een komische opera", zo schreef een -vooraanstaand -muziekre censent. Twee en een halve eeuw later vormt het lijdensverhaal wederom het thema van een opera: „Jesus Ghrist Su perstar" Deze rockopera werd geschre ven door Rice Webber, die welis waar niet te vergelijken zijn met Johan Sebastiaan Bach, maar wier werk toch wel over vele toonbanken is gerold en volle zalen trekt. Een half jaar geleden ging de filmversie in première en barst te -kritiek los. Nogal fel reageerde men op het -feit dat regisseur Jewison de ne- geraoteur Carl Anderson 'koos voor de rol van Judas. Zijn -verweer hiertegen: „Hij was van alle kandidaten de beste. Moest -ik -hem dan niet nemen omdat hij een neger was?". Paus Paulus heeft ove rigens via de Osservatore Romano laten weten zeer ingenomen te zijn met de film. Wat 'de vormgeving betreft: de film begint met de aankomst van een bus in de Negevwoestijn. Er komt een groep jongelui uit, die de bagage van het dak afhaalt. Tussen de plunjezakken bevindt zich een groot houten kruis Het landschap bestaat uit zandheuvels een ruïne en een grote konstrukbie van ijzeren buizen Na zich te hebben ver kleed begint het passiespel Zonder meer een aangrijpend en boeiend ak- teer- en lunsterwerk. De film draait de gehele week in het City theater voor alle leeftijden. Aan vang 20.00 uur. Dinsdag 21 mei De NVSH houdt in het recreatiezaal van „Starkenburgh" de laatste een serie gespreksavonden. On® werp „Vrijheid". Ieder is welkom. In 't Asiel aan de Burgwal wordt a voor ieder toegankelijke polity praatavond gehouden met medesi king van onder meer L. J. Weijd^ Zuidewind, P. Zegers, D. Welboreo J. Hennink. Woensdag 22 mei Texels Belang houdt in „De Lindebom Texel" een contactavond; aanva 20.00 uur. In 't Asiel aan de Burgwal wordt politieke praatavond gehouden medewerking van onder meer Koom, C. Timmer, F. Blanken B. Mooren. Donderdag 23 mei Voor de vogelwandeltocht kan tua 11.00 en 14.00 uur worden gestart Kaaps-nol te De Koog. Vrijdag 24 mei De VVD houdt een propaganda-avc* in het dorpshuis 't Skiltje te Ouj schild; aanvang 20.30 uur. Texels Belang houdt een contactaw in „De Bijenkorf" te Oosterend, 25 uur. Onder leiding van dokter Siebc wordt in ,,De Lindeboom-Texel" gespreksavond gehouden over „De van ziek zijn De PSP houdt een praatavond ten k van Ber Mooren, Klif 24 te Den Hoc 20.00 uur. Uitzending bejaardenomroep: maand 18.30 - 19.30 uur gevarieerd progra ma; woensdag 18.30 - 19.15 uur gn nieuws voor u; donderdag 18.35 19.15 uur gevarieerd programma Op vrijdag staat de bibliobus van 11 11.30 uur op de hoek Postweg-Mï weg in Zuid-Eierland; van 116 12.15 uur bij de school van Middi Eierland; van 13.00 - 14.45 uur bij o.l. school van Oudeschild en i 15.00 - 15.30 uur op de Dageraad |1 nr 10) in 't Horntje. iedere woensdag 15.00 uur bejaard* zang in de landbouwschool te 1 Burg. iedere donderdag van 10.30 - 11.15 bejaardengymnastiek dn fanfarej bouw aan de Witte Kruislaan. Op Hemelvaartsdag, donderdag, 231 wordt de dienst waargenomen dokter BARNARD uit Oosterend, (02223) 234. Woensdag 22 en donderdag 23 mei Den Burg: woensdag 19.30 uur donderdag 10.45 uur De Koog: donderdag 9.30 uur Oudeschild: donderdag 9.15 uur Den Hoorn: donderdag 10.45 uur De Cocksdorp: woensdag 9 30 uur Oosterend: donderdag 19 00 uur Hemelvaartsdag, donderdag 23 mei II HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. De Roest gemeenschappelijke dienst van Hl vormden en Gereformeerden in Gereformeerde Kerk. De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer L« akker, medewerking van Mevr. V der Meer, zang. Den Hoorn 9.00 uur ds. De Roest De Koog 9.00 uur ds. Loerakker samen met De Waal De Waal zie De Koog Oosterend zie Oudeschild. Oudeschild 9 30 uur ds. De Gier, meenschappelijke jiienst met Oo5,#*-! end. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur ds. De Roest Gemeenschappelijke dienst Oosterend 9.45 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 19.00 uur ds. M. J. van GeÜ uit Enkhuizen Polo: Judas (Carl Anderson) verraadt J< 'P (Ted Nee/ey) met een kus. Cr! fel trli rk H 300 1620 gedeeld door 405 geeft recht op 4 zetels. De -kandidaten H, J, D en G wor den resp. «verkozen. Bij een hoger totaal zou een eventuele restzetel in bovenge noemd voorbeeld aan kandidaat M wor den toegewezen. Udt bovenstaande blijkt dus de bete kenis van onze leus: Een vrije keus en wie de meeste stemmen krijgt wordt ge kozen. Kiesvereniging Texels Belang hfeiv;

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2