t '-'ÏC ff a Texelse kunstenaars exposeren in Schagen i d t: Stem lijst 6 ZUIDEWIND i 8 3.V. - _j*L.,)~ fï "^ïlli Mm N.C.C. had weer schapenkamp op Texel Tweede lammerenmarkt stugge handel en lage prijzen Burger controleert parkeerders Rijden onder invloed: Fiat total-loss Aantal deelnemers ronde van Oudeschild tamelijk laag Politiek is ook opvangmogelijkheid voor kinderen Geen krant op 4 ji Auto vernield teruggevonden VERVOLG VAN PAG. 1 Landschapspark van de baan? Avondvierdaagse op Tt Ruiter kreeg geen voon Eenden doodgeschote Verkiezingsuitslagen Geslaagd ,,Jesus Christ Supersta WAND- en VLOERTEGELS ''^VS- 'f/,i rJM.,?--.>v? - Eind vorige week beleefde Texel weer een invasie van caravans als gevolg van het feit dat de Nederlandse Caravan Club besloten had weer een „schapen kamp" te organiseren. Een dergelijk kamp werd vorig jaar een groot succes. Toen kwamen maar liefst 156 caravans naar Texel. Toen de organisatoren za gen hoe dicht al die caravans opeenge drongen stonden, begreep men dat 't wat teveel van het goede was. Bewust werd de deelname dit jaar wat afge remd, zodat „slechts" 76 caravans over het Marsdiep werden gezet om op cam ping ,J)e Bremakker" een geriefelijke standplaats te vinden. De organisatie was weer in handen van de 'heer Jan Klomp en zijn vrouw uit De Cocksdorp De heer Klomp is (als enige Texelaar) lid van de NCC. Ook deze keer had hij ervoor gezorgd dat de NCC-leden weer heel wat op het ei land konden beleven. De meeste cara vans kwamen in de loop van woensdag De wachttijden in Den Helder waren dragelijk. Langer dan drie uren hoefde niemand geduld te hebben. Donderdagmiddag werd het schapen kamp officieel geopend door het hijsen van de Nederlandse, Texelse en NCC- vlag Het programma vermeldde verder bezoek aan het Texels Museum, een puzzeltodht, een wandeling door de broedterreinen, een rondrit over Texel, gezellig samenzijn en een vistocht per TX 88. Het NCC schapenkamp op Texel zal waarschijnlijk jaarlijks worden her haald. De foto geeft een beeld van de openingsplech tigheid De tweede Texelse lammerenmarkt liet prijzen zien van ƒ100,tot ƒ132, (gemiddeld nog geen ƒ120,bij een aanvoer van 730 dieren. De handel was stug. Een deel van de aanvoer bleef on verkocht en moest door de boeren weer mee naar huis worden genomen. Op Texel wordt per 1 juni een burger aangesteld, die tot taak heeft controle uit te oefenen op de naleving van ge meentelijke parkeervoorschriften en die tevens zal worden benoemd als onbe zoldigd ambtenaar van het korps Rijks politie. Zijn werkzaamheden zullen hoofdzakelijk bestaan uit het houden van toezicht op het gebruik van par keerautomaten (een gemeentelijke be- lastingverordcning) en van parkeerme- ters (ingevolge het verkeersreglement). Ook zal hij bevoegd zijn tot (geldelijke) terechtwijzing op andere verkeersover tredingen. Benoemd is de heer Joh. de Graaf uit 'Den Burg. Blijkens het arbeidscontract as de nadruk gelegd op het „steekproef- element". Het werkterrein zal groten deels liggen in Den Burg en De Koog. In verband met een geneeskundig on derzoek is het aantal werkuren bepaald op 21 per week. Gezien dit aantal uren zal de heer De Graaf zich vermoedelijk uitsluitend bezig houden met de par keervoorschriften. Aan het eind van dit jaar zal worden bekeken of alles naar wens is verlopen en of eventueel een tweede controleur kan worden aangesteld. Voor gehoorapparatenservice ELECTROHUIS In de nacht van zondag op maandag om kwart voor twee ramde een 24-ja- rige Texelaar met zijn Fiat 850 een op de WilheLminalaan te Den Burg gepar keerde Simca. De man, die onder in vloed van alcohol verkeerde, bleef on gedeerd maar zijn auto veranderde in een nauwelijks herkenbaar wrak. Deszedfde nacht werd door de politie ook proces verbaal opgemaakt tegen een 43-jamge Texelaar die onder in vloed op de Langwaalderweg reed. Tot 18 juni is in Huize „Vreeburgh" aan de Loet te Schagen een tentoonstel ling te zien van Texelaars die op het ge bied van beeldende kunst creatief bezig zijn. Vrijdagmiddag werd de expositie officieel geopend door wethouder C. A. Verspuij. Hij zei onder meer verrast te zijn door de kwaliteit van het getoonde werk. Hij hoopte niet dat het bij deze kennismaking zou blijven, maar dat in de toekomst nog vaker gastvrijheid zou kunnen worden verleend. Sprekende namens de Texelse kunste naars zei de heer A. Blok v. d. Velden dat het voor iedere kunstenaar plezierig is als er belangstelling wordt getoond voor zijn werk. Onverschilligheid er voor is dood in de pot. „De kunstenaar heeft graag applaus maar kan ook af keuring verdragen Het ergste wat je hem kunt aandoen is zeggen: het doet me helemaal niets". De heer Blok v d. Velden zei dat het de eer9te keer is dat het groepje geza menlijk exposeert. ,,We zijn hier geko men in de hoop en verwachting te kun nen tonen dat onder eilandbewoners, al wonen ze geïsoleerd, ook mensen zijn die op creatieve wijze kunst beoefenen of beter gezegd iets van zichzelf geven, hun gevoelens, gedachten en emoties op anderen proberen over te dragen". „Vreeburgh" is een fraaie 17e eeuwse boerderij die geschikt is voor het hou den van tentoonstellingen. Voor het be kijken van de Texelse kunst moet men SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend TEXEL 2 WINNAAR TOURNOOI S.V. COCKSDORP Texel 2 is winnaar geworden van het dit weekend in De Cocksdorp gehouden toumooi door in de finale middels straf schoppen Oosterend te verslaan. Gosterend kwam in de finale door twee flinke overwinningen op De Koog en De Cocksdorp. Texel 2 deed het iets moeizamer maar wist hun beide wed strijden eveneens te winnen. In de fina le was het Oosterend dat het eerst scoorde met een prachtig doelpunt van J. de Waard. Texel kreeg snel hierna de kans op de gelijkmaker, maar de voor hands toegekende strafschop werd door de Oosterender keeper gestopt. In de tweede helft bracht Texel een (minuut of tien voor tijd met een schitterend af standschot de ploegen weer op gelijke beslissing brengen Texel 2 nam die iets voet. Toen de scheidsrechter voor het einde floot moesten de strafschoppen de beter en werd zodoende winnaar van het goed georganiseerde en mede door het goede weer uitstekend geslaagde tournooi. Zaterdag 1 juni zal in het gebouwtje naast de NJI. kerk een bijeenkomst zijn voor alle seniorenleden. Hiermee ver band houdend wil het bestuur vooral gaande aan deze vergadering enige din gen mede delen. De heer Pastoor is door het bestuur bereid gevonden de trai ning, begeleiding etc. van de senioren op zich te nemen en is ingaande 1 juni door 'het bestuur aangesteld. De heer Pastoor zal de eerste maanden met ad vies van de gaande trainer, de heer L. Veen, worden bijgestaan. We hopen wat dit betreft op ieder zijn medewerking te kunnen rekenen. Bestuur S.V. Codksdorp Met ingang van a.s. vrijdag is de trai ning voor de jeugd van S.V. Cocksdorp afgelopen. ZDH VETERANEN BEHAALDEN le EN 3e PRIJS Binnen een week versohenen de ZDH veteranen twee keer tussen de lijnen. Op Hemel vaartslag werd in een pittig bezet toumooi bij „Helder" de derde prijs behaald. Zondag werd deelgenomen aan het door de KNVB georganiseerde toumooi in Heóloo Na een moeilijke strijd werd de eerste prijs behaald. Vooral de wed strijd tegen Knollendam leverde onver antwoord hard spel op, waarvan A. Dij ker de dupe werd. Met 10 man ging men verder en dankzij bekeken doelpunten van De Wit en De Leeuw werd toch nog gewonnen. Beloning de veteranenspeld- jes. OUDESCHILD Met hnrde wind en betrekkelijk koud weer werd zaterdag de door do Wielervereniging Texel georga niseerde ronde van Oudeschild gereden. De opkomst viel zwaar tegen. Verschil lende clubs, waaronder enkele uit Den Helder, kwamen ondanks afspraak niet opdagen. Uiteindelijk startten bij de junioren tien Texelaars en twee 'Helderse renner- tjes Zij reden 3 rondjes van 1,7 km. In de tweede ronde was er een premie- sprint om door de middenstand beschik baar gestelde prijzen; deze werd gewon nen door Dirk Zuidewind, tweede werd André Smit en derde de Helderse Jan Post. In deze volgorde ging men ook door de eindstreep. Vierde werd Peter Post uit Den Helder. Voor Albert Win ter was in de groep 6 tot en met 10 jaar de eerste plaats weggelegd. Tweede werd Barend Bakker, derde Ronnie van Boven, vierde Robie Jas. vijfde Martin Koom, zesde Alfred Bakker, zevende Edo Kooiman en achtste Menno Koom (4 jaar). Robie Jas verspeelde zijn derde plaats omdat hij een bodht had afge sneden. De jury liet Rob plaatsje wisse len met Ronnie van Boven. De senioren reden 30 ronden, aan de start verschenen 17 renners waarvan 4 Helderse. Van meet af aan werd hard gereden, hetgeen meteen resulteerde in een kopgroep van zes renners. Dik Vin- ke miste net de slag; hij heeft de wed strijd in z'n eentje uitgereden. De jury kende hem de prijs van de strijdlustig- ste renner toe John van Halderen (De Waal) kreeg een lekke band zodat de pechprijs ook een bestemming had. Strijdlustig was ook Sjors Jimrmnk; hij bepaalde de spanning. Jimmink zag tel kens weer kans om enige tientallen me ters voorsprong te behalen. Uiteindelijk kostte dat zoveel kracht dat hij in de eindsprint geen rol meer speelde. Maar toen had Jimmink al vele premies be machtigd. Vier renners sprintten om de eerste plaats. Eerste werd Aad Noors uit Den Helder, tweede Hans Hoorn, derde Leen van Elk, 4. Hans van de Sloot. Den Helder; 5. H. Etten, Den Hel der; 6. Sjors Jimmink; op één ronde 7. Dik Vinke; 8. Gerard Koom; 9. Dirk Bakker; 10. Wim Koom; 11. Adrie Huis man. De rest was uitgevallen. Maandag 3 juni, tweede Pinksterdag, wordt de elfsteden fietstocht gereden. Zondag 9 juni de eerste wedstrijd in de zomercompetitie in Zuid^Haffel, aan vang 9.30 uur. WAT IK ZEGGEN WOU Het valt je zo vaak op dat mensen zeggen: „Ik heb geen verstand van po litiek". Vooral bij vrouwen komt dat vaak voor. „Ik stem wat dk al jaren stem (of wat mijn man stemt), want po litiek interesseert me niet". Maar wat is politiek eigenlijk? Poli tiek is betaalbare huizenbouw voor de minst draagkraöhtigen en jonggehuw den. Politiek is goede scholing voor on ze kinderen zodat zij zich kunnen ont plooien naar hun eigen aard en gelukki ge mensen zijn in deze maatschappij. Politiek is ook opvangmogelijkheid voor 'kinderen van werkende vrouwen zodat ze hun eigen brood kunnen verdienen. Politiek is meer groen dn de dorpen, meer gelegenheid tot sport en spel voor jong en oud Het betekent ook de in standhouding van de werkgelegenheid, het zo spoedig mogelijk verhogen van de dijken tot deltahoogte, enz enz. Maar kijkt u het Pakt-programma er maar op na, daar vindt u alle noodzake lijke plannen. Buiten het feit dat uw stem op het Pakt een blijk van inzicht dn de problematiek van deze tijd is, is 'het volgende van het grootste belang: Stemt u deze keer eens op een vrouw. Zeker zolang de situatie zo is dat vrou wen interSiever omgaan met kinderen en blijk geven van grotere sociale be wogenheid is hun inbreng van belang voor het evenwicht in de raad. Het Pakt heeft gelukkig drie jonge vrouwen op zijn lijst 9taan. Steun hen. Het zou een verarming zijn als de nieuwe raad geen vrouwelijke inbreng zou hébben. Jannie Koning^Bruin Miriam van Oortmerssen wel de moed hebben een stijle trap te beklimmen en af te dailen. De schilderijen en tekeningen die Blok v. d. Velden voor de expositie heeft in gezonden, komen hier redelijk goed tot hun reöht. Het werk van Jan Bruin vertoont verwantschap met het surrealisme, dat hij een persoonlijk accent geeft. Corrie Gosschal toont portretten en enkele stillevens die een goed kleurge voel verraden. De ruimtelijke vormen van Peter Ri- teco zijn zichtbaar met gevoel en liefde voor het materiaal gemaakt. Behalve enkele landschappen toont Harry Tielemans geschilderde cartoons die typerend voor hem zijn. De in ijle kleuren gehouden aquarel len van Frans Voskuil zijn het rustig be kijken meer dan waard. Dezelfde groep zal met het werk van 1 tot 27 juli in het raadhuis te Den Burg exposeren. DE KOOG Maandag werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een lichtblauwe Citroën-Dyane, die in de Dorpsstraat te De Koog was ge parkeerd. De wagen is inmiddels totaal vernield teruggevonden op de Pelikaan- weg. Van de dadels) ontbreekt ieder spoor. daarvan moeten wel beseffen dat zij daarbij 250 werklozen op de koop toe nemen. Over het belangrijkste aspect is bij de behandeling van het recreatieba sisplan helemaal niet gerept. De KVP is voor een top van 47 000. Wij willen strijden voor reeël welzijn". Weijdt en consorten Ook de heer J. Zuidewind van de VVD wees op de noodzaak van wenkge- legenheidsbevordering. De toekomst is wat dat betreft niet rooskleurig en de VVD heeft dit probleem dan ook cen traal gesteld in het verkiezingspro gramma. De heer Zuidewind wilde een eind helpen maken aan 't niet betrok ken zijn van de wethouders bij hun be groting. De wethouders laten de begro ting door ambtenaren maken en zijn niet of nauwelijks in staat de tot hun portefeuille behorende onderdelen toe te lichten en te verdedigen. Daarop scha kelde de WD-man tot afgrijzen van menigeen weer terug op de oude pro- pagandatoer: kritiek op de verzwelger van liberale stemmen: Texels Belang. Deze groepering werd deze keer door Zuidewind aangeduid als „Weijdt en consorten" om aan te geven dat het vrijwel uitsluitend Weijdt is, die tijdens de 7^dorpentoaht de ideeën („op emi nente wijze") van Texels Belang uit draagt en in debat gaat. Zuidewind zei overigens todh het Pakt als werkelijke tegenspeler te beschouwen. )PHet is de enige partij waarbij van een zeer linkse invloed sprake is Spreker was als eni ge buitenstaander aanwezig geweest op de vergadering waarbij het Pakt-pro gramma werd behandeld en had zich begaan gevoeld met het lot van de ge matigde lijstaanvoerder Westdorp, die ongetwijfeld herhaaldelijk door zijn linkse achterban zal worden gekapit teld „Wes je krijgt nog heel wat te stellen". Landschapspark Discussieleider Mantje vertelde dat het ministerie van CRM de dag te voren had bekend gemaakt proefgebieden voor de zg. nationale landschappen te zullen aanwijzen. Bij deze proefgebie den is Texel niet genoemd, zodat wel vast staat dat de gemeenteraad in ieder geval de komende vier jaar niet met dit vraagstuk te maken zal krijgen. De heer Weijdt was daar niet gerust op. Het woord wordt met betrekking tot Texel 9teeds vaker genoemd, ook in het provinciaal bestuur. Men stuurt al dan niet onder deze naam de ontwikkeling wel in de parkridhtdng. Waakzaamheid blijft geboden. De politieke afgevaardigden werd ge vraagd hóe zij de werkgelegenheid op Texel in stand willen houden of bevor deren. Nauta zag de (beperkte) moge lijkheden vooral in de recreatie en wel door uitbreiding van de bezettings graad. De aktiegroepen die nu tegen de recreatie trappen moeten wel bedenken dat de recreatie voor een derde van de inkomens op Texel bepalend is Be langrijk is dat in de toekomst het ac cent van kamperen naar 'andere akkom- modatievormen wordt verlegd en ver der moet kwaliteitsveifoetenng hoge ur- (Zie vervolg tweede blad) Aan onze abonnees en adverteerders Door het uitvallen van maan( uj 3 juni (2e Pinksterdag) als dag, komt de Texelse Courant t e dinsdag 4 juni te vervallen. Direktie Texelse Couti De avondvierdaagse op Texel dit jaar gehouden van maandag en met donderdag 13 juni en za] gebruikelijk bij de LTS worden gt Het uur van vertrek ligt tussen Li en half zeven 's avonds. Personenj jaar lopen een afstand van vier 10 kilometer, die van 14 jaar vier maal 15 kilometer. De kosten bedragen bij vooriia ving voor de jeugd onder de 14 daarboven ƒ3,50. Leden van de J{ of van andere erkende wandellx genieten een reduktie van reaped lijk 25 en 50 cent Voorinschrijviq tot en met vrijdag 7 juni geschieds K Druif, Kikkertstraat 54, De C dorp; D. P. Klip, Brink 10, Da mej. A. Bakker, Diëk 2'1, Den K L. J. v. d. Brink, De Ruyterstraai Oudesdhild; C. J. Ellen, Oesterstn Oosterend In Den Burg kan me laten (voor-)insahrijven op vrijdj mei van 19.00 tot 20.30 uur en zat 8 juni van 15.00 tot 16 00 uur in De Zwaan. Bij inschrijving aan de betaalt men 50 cent meer. Men die te geven: naam, adres, geboortej en het aantal keren dat men reed de avondvierdaagse heeft deelgen T Ruiter S.P. uit De Waal kreeg dagmiddag op de Waalderweg voorrang van een tegemoetkomend tomobilist die linksaf wilde slaat paard werd geraakt en liep lijke vleeswonden op, die door t arts Beekman moesten worden In de sloot voor de woning va familie J C. Dros aan de Geoi# werd woensdag een (tamme) eend een windbuks doodgeschoten, wai een groep jonge eendjes moed* werd. De jongen werden bij een moéderd'ier gevoegd, maar 's s werd ook deze eend doodgeschoten getroffen. De jonge eendjes zij overgebracht naar de familie B. genbosch waar ze bij een kunstme groot kunnen worden. Het veiroo bestaat dat enkele jongens zich rw schieten op de eenden hebben maakt; gehoopt wordt dat zij ter antwoorddng kunnen worden gera Zoals gebruikelijk zal de Ten se Courant de uitslagen van gemeenteraadsverkiezingen dire na binnenkomst per publicati bord bekend maken. De bord zijn aangebracht op de gevel onze drukkerij aan de Warma straat (dus niet in de Parkstni Verwacht wordt dat de eerste o slagen omstreeks acht uur zuil binnenkomen; de samenstellii van de nieuwe gemeenteraad omstreeks tien uur bekend zijn. Voor he p raktij kddploma mad schrijven le klas van de VSLM zij: slaagd de dames José de Porto en C Venneman. Zij volgden hun oplei bij de heer A. C. Peetoom „Ga er niet heen!", aldus de sd geleerde heer J. Brouwer dn de v Texelse Courant. En ja hoor in 24 26 staat dat inderdaad te k Zonder 'behoefte te hebben 3an haailkloverdge polemiek met dezew bestrijder van de film, staat één dil vast. Na de enorme toeloop ds het s zeker dat „Jesus Christ Superstar 15 augustus voor een paar dagen in vertoning wordt gebracht. Een fl kans om na een van de voorstelt vertegenwoordigers van verschiÖ kerkelijke richtingen bijv. in een k hun zegje te laten zeggen. Een idee1 J. Brouwer is alvast uitgenodigd. Math. 23 7. T. Poppink City theater, DenB Voor uw naar KEUKENCENTRUM Maricoweg 6 - teL (02220) 2386 Heden overleed in het verpleeghuis ',Dï! Koogh" te Den Helder Lodewijk Vermeulen, weduwnaar van C. Wegman, op de leeftijd van 92 jaar. Texel, 24 mei 1974. De begrafenis zal plaatsvinden woensd* 29 mei n.m. 1 uur op de Algemene Begraa plaats te Den Burg, Texel.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2