Texelse Boys vraagt om noodvoorziening woonhuis Bent u beïnvloed door centrale verwarming? De Steenenplaats" VIVO supermarkt Slijterij Laat Levi's maar schuiven. )ns Genoegen" slepende zaak AEG Strandloop op «ede Pinksterdag tsen vreemde valuta Filmvertoning in „Strends End" op luilakochtend Veronica-programma uit hotel „Den Burg" maandag reeds uitgezonden In pinksterweekend horeca langer open Openbare bibliotheek dinsdagochtend geopend Visaktes voortaan ook verkrijgbaar op postkantoor Helifrost diepvrfesklsten Fa. Jac. de Graaf artikelen voor een van de rommeltjesmarkten JAPONNEN ROKKEN o.a. gebloemd en patchwork PAKJES (gebloemd) BLOUSES o.a. gebloem en effen korte en lange mouw. aankomend kok leerling-kok leerling-kelner- serveerster Hotel „De Lindeboom-Texel" Fantastisch ZANUSSI 2-deurs koelkast Fa. Jac. de Graaf de meest verkochte wasautomaat! Fa. Jac. de Graaf, Doe er dan wat aan. J. G. RAB B.V. 02220-3341 BOBADILLA - ZINGARA MONTILLA SHERRY amontillado 2-literfles 2-literfles 7,95 tijdelijk 4,95 (,95 voetbalvereniging Texelse Boys jjn vleugels verder uitslaan maar 2ich belemmerd door ontoerei- veldakkommodatie. Al jaren Jen werden met de gemeente onderhandelingen geopend verhuizing van het huidige ter- oan de Hollewalsweg naar het pe sportveldencomplex te Den maar het ziet er niet naar uit dat goedig zover zal zijn. Het Boys- wr is er een beetje moedeloos geworden. „We hebben steeds - lef meegewerkt en redelijke ver- tns naar voren gebracht, maar juurt nu zo lang en er is zo wei uitzicht op beslissingen, dat we de steek gelaten voelen", aldus titter F. C. Hopman. ^else Boys heeft meer kleedkamers r een behoorlijk waslokaal en een 3lk§n dat dichter bij Den Burg is ge- Het terrein is er al: de nieuwe a nabij de terreinen van S.V. Texel inmiddels gebruiksklaar, maar het uw laat op zich wachten. Een tijd is er sprake van geweest dat [se Boys zou kunnen beschikken het verbouwde ,,Ons Genoegen", inigiing zou zelfs met de uitvoe- Sn het bouwplan en de exploita- len belast. Gp basis van de oor- flijfce begroting (verhouw van rderijgedeelte werd geraamd op 500,—) wilde men dat wel, maar de verdween snel toen een nadere g uitkwam op ƒ250.000,De ge- te doet nu pogingen om ,,Ons Ge in" op de monumentenlijst te krij- i.rdoor restauratie met aanzien- subsidie mogelijk wordt. Daarmee (Mldïter veel tijd zijn gemoeid. De ge- Tte is wel bereid het woonhuis van Genoegen" als voorlopige akkom- Texelse Boys toe te wijzen, dit huis wordt nog bewoond zodat set deze noodoplossing te veel tijd nd zal zijn. Sporthal de onzekerheid inzake de sport- peelt een rol; met de gedachte gespeeld Texelse Boys de akkom- ce van deze hal te laten gebrui- gemeente heeft zich in principe verklaard Texelse Boys twee van het nieuwe sportcomplex wijzen; inzake het gebruik van de wil de gemeente echter een be de vinger in de pap houden. Het nw ir vindt dat een onzekere situatie hethuidige terrein aan de Holle- eg dan ook niet eerder verlaten adat definitieve toezeggingen zijn i De gemeente kan het huidige terrein (eigendom van de r-k. pa- overigens goed gebruiken en !s noödcamping. Het terrein in kug dat tot dusver als noodcam- terd gebrlikt, is inmiddels be- Oplossing ongeveer liggen de kaarten. Een fc is niet in zicht, maar het «stuur meent dat een voorlopige 4 wel op zeer korte termijn is te «dijken. Voorgesteld is dat de nte twee noodkleedkamer bouwt 1 nieuwe velden en Texelse Boys üde nu op het oude veld in ge ïnde kantine ook over te bren- exelse Boys heeft dan zijn gun- idegen terreinen en de gemeente A Éjn noodcamping. De opstallen oude terrein zijn eigendom van Boys maar over ruiling of over- Iralt te praten. Genoemde voor- [nplossing werd maanden geleden gemeentebestuur voorgesteld |ondanks herhaaldelijke brieven •ritjes blijft antwoord uit. Van- gedeprimeerde stemming van 'Stuur. Plannen ter Hopman: ,,'t Is erg jammer |ve nogal wat plannen hebben. Kerg goed met de Boys. We heb- f2, gd. I HM Zowel toeristen als kunnen meedoen aan een die op de avond van tweede wordt gehouden op het De Koog. Gestart wordt om bij de kantine ,,De Kaaps-nol" Qipdng Kogerstrand. (De afstand voor junioren (tot 16 jaar) 6 en vootr senioren 8 km. Het fcdd is resp. ƒ2,en ƒ2,50. Na snjgt men een fraaie herinne- tólle. Genoemde afstand moet «en uur zijn afgelegd, maar de leeft geleerd dat vrijwel ieder 'olbrengen. önse dollar pond ïanc franc mark kroon ïanc elire ('<seschilling 1 2,56 1 6,17 100 52,50 100 6,47 100 ƒ103,50 100 59,50 100 88,50 10.000 37,50 100 14,60 100 4,43 ben 250 aktieve leden. Het aantal dona teurs is het afgelopen jaar van 300 naar 400 gestegen, ondanks verdubbeling van de bijdrage In de competitie hebben we veel succes gehad. Vooral het da mesvoetbal bloedt. Volgend jaar willen we met twee dameselftallen in de com petitie. Het beleid is erop gericht steeds meer mensen in gezinsverband bij de alktivi'teiten te betrekken. Daardoor zal het aantal sportbeoefennaars zich kun nen uihtbreiden tot buiten de leeftijds categorie 8-30 jaar. We denken niet alleen aan voetbal maar ook aan tram- avonden en zeifis aan hand vaardigheid, Het moet een brede jeugdvereniging worden waarbij ook de ouders nauw betrokken zijn. Zolang er geen zeker heid is wat betreft de akkommodiatie, kan daarvan niet veel terecht komen". Geen fusie In het verleden is fusie met S.V. Texel wel eens ter sprake geweest. Men ging er vanuit dat met het verdwijnen van het specifiek katholieke karakter van de vereniging, het bestaansrecht zou wegvallen. Voorzitter Hopman zegt dat ook het nieuwe bestuur niets voelt voor fuseren. „De vereniging is kern gezond en groeit. Het is waar dat een gefuseerde vereniging in de top beter voetbal te zien zou kunnen geven, maar 'het streven om zoveel mogelijk mensen te laten voetballen en dat is verre weg het belangrijkste is er niet mee gediend. De vereniging heeft onlangs het „rooms katholiek" uit zijn naam ge schrapt. De bepaling in de statuten dat alleen katholieke leden stemrecht heb ben is ook verdwenen. We zijn nu een open vereniging, maar wat geeft het dat er twee voetbalclubs in Den Burg zijn? Een beetje rivaliteit is best leuk. Met S.V. Texel staan we op goede voet. Maar iedere vereniging heeft zijn eigen aanhang en medewerkers Laat dat maar zo blijven". Slopen In de verbouw van „Ons genoegen" ziet Texelse Boys overigens weinig heil. Het zal altijd een ondoelmatig gebouw blijven dat veel onderhoud vergt. Het liefst zou men willen dat de gemeente na het treffen van noodvoorzieningen voor de vereniging van dit plan afziet en de boerderij sloopt. Er zou een mo dem sportgebouw voor inplaats moeten komen. Hopman: „Maar dat is van later zorg. Laat de gemeente ons alsjeblieft snel uit de eerste nood helpen". OOSTEREND In „Strends End' zal zaterdagochtend om vier uur in het kader van luilak door de heer W. Kalk de film 'Tarzan en de luipaardkoningin' worden gedraaid. De toegang tot deze spannende jeugdfilm is gratis. De heer Kalk heeft zelf erg veel ple zier in de filmvertoning op een derge lijk vroeg uur en doet het dan ook al voor 't derde jaar. Hij hoopt dat evenals in de twee voorgaande jaren veel jeugd zal komen opdagen. Het Radio Veronicaprogramma dat onlangs werd opgenomen in hoted „Den Burg" wordt niet zoals eerder aan gekondigd vrijdag uitgezonden. Gis teren kreeg de heer G Coevert, eige naar van het hotel, telefonisch de bood schap, dat het programma reeds maan dag was uitgezonden. Reden van de vervroegde uitzending werd niet opge geven. In verband met Pinksteren mogen de Texelse horecabedrijven zaterdag-, zon dag- en maandagavond een uur langer open blijven. Het sluitingsuur is dan dus om twee uur 's nachts. De openbare bibliotheek te Den Burg zal behalve a.s. dinsdagmiddag en -avond ook dinsdagochtend van 10 tot 12 uur geopend zijn. Maandag is de bi bliotheek de gehele dag gesloten. Ingaand 1 juni zijn visactes en con- centen verkrijgbaar op alle postkanto ren van Texel. Tot dusver konden de actes uitsluitend bij het gemeentehuis te Den Burg worden afgehaald, wat voor de hoofdzakelijk in De Cocksdorp en De Koog verblijvende sportvissers erg vervelend was. ZwMdfe precisie. Droge wandconstructie. Roest nooit Tijdelijk 15% korting. Julianastraa/t, telefoon (02220) 3151 Zij, die in het bezit zijn van worden verzocht hiervan opgave te doen voor 6 juni a.s. aan Jn. Drijver, telefoon (02223) 371 C. Oosterhof, telefoon (02223) 605 B. Mechielsen, telefoon (02223) 392 Wij kregen weer een mooie collectie voor U binnen. 't Is bij GEVRAAGD (voor direkt). en/of (16 17 jaar), voor hoogseizoen. (voor direkt). telefoon (02220) 2041. Volautomatisch* ontdooiar De enige met KEMA-keur. 225 liter, van 678,—, maar slechts 565,bij Julianaxtraat, telefoon (01220) 3151 Varkensrollade, per kilo 11,96 Achterham, 100 gram 1,29 Paarderookvlees, 100 gram 1,19 Snijworst, 100 gram 0,89 Hollandse bloemkool 1,58 2 kilo sinaasappelen 1,98 Geldig voor vrijdag en zaterdag, zolang de voorraad strekt. Bi) inschrijving te koop aangeboden goed onderhouden Lood&singel 14, Oudeschild. Indeling: moderne woonkamer, geheel be timmerde hal met trap naar boven, ruime keuken, bijkeuken met w.c. en douche. Boven: twee zeer ruime slaapkamers met vaste wastafels, ruime kinderkamer met overloop en tuindeur naar platdak. Geheel voorzien van C.V.-installatie. Garage achter in tuin gemakkelijk te berei ken. De stoffering in overleg mede te koop. Het geheel is leeg te aanvaarden. Oppervlakte 430 ca. Briefjes inleveren tot 8 juni Loodssöngel 14. Bezichtigen zaterdag 1 juni van 19.00 tot 21.00 uur of op afspraak (02220) 3423. Gunning voorbehouden. Duits klasse-produkt - sterk afgeprijsd o.a.: LAVAMAT Domina S ƒ808,— LAVALUX RE ƒ700,— LAVALUX FE ƒ750,— Éénmalige aanbiedingen. Julianastraat, telefoon (02220) 3151 Er is geen verwarmingsprobleem te vinden waar wij niet uitkomen. Of het nu gaat om een ZELFBOUWPAKKET of een door ons te maken INSTALLATIE in Uw woon huis of bedrijf. Informeer bij ons afdeling Centrale Verwarming, toestel 20. Italiaanse tafel black label de Spaanste sherry, wijn in rood, wit en rosé f Deze aanbiedingen gelden tot uiterlijk 30 april. Stenenplaat* 2, Den Burg, telefoon 2436. Ook deze zomer zal Levi's weer naar hartelust langs de stranden dwalen, ^op terrasjes zitten en dansjes maken. Want wie wil er nu niet in zulke olige jeans en jackets rondstappen. Makkelijk en toch mieters. vHeus, laat Levi's maar schuiven deze zomer. moerbeek kleedt

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 7