enW willen geen ungalow i.p.v. blinker groot feest in De Zwaan 1Ë Binnen sporten duurder Opnieuw debat sluitingsuur Gouden medaille voor W. van Heerwaarden Verkeerde terrein gefotografeerd Geslaagd Lammerenmarkt Tevoko in Coevorden Drumband D.E.K. in „Tina" vrouwelijke afwashulp l Laatste kermisavond zaterdag 29 juni Stichting Bejaardenzorg Texel BESTAAND WOONHUIS GEMEENTE TEXEL BADSTOF DAMESSLIPS Veel voetbal, weinig beweging, slecht voor Uw gezondheid. AANKOOP CENTRALE TEXEL Hoe kan U geld verdienen en tegelijk een nieuwe brommer kopen RIJWIELHANDEL ZEGEL de stukken die de raad vanavond «handelen krijgt is ook een schrij- van de heer J. van Dijk, Schilder- waarin hij de raad vraagt mede ding te verlenen aan de realisering een bungalow op de hoek Koger- Georgieweg nabij de thans aanwe- bunker „Texla". Die bunker zal worden verwijderd. Omdat het de Van Dijk reeds bekend was dat de «ffende grond volgens het „Uitbrei- jlan-in-onderdelen Den Burg een agrarische bestemming heeft, afgesproken dat hij geen bouw- zou maken en een officiële bouw- anning aanvragen maar dat hij het «entebestuur eerst per brief zou en of men in principe bereid was «werking te verlenen. Opgedrongen ndat het gemeentebestuur in eerste intie negatief reageerde, heeft de Van Dijk de zaak voor de vaste nissie van advies inzake beroeps- iiten gebracht. In die vergadering Ie hij dat de bunker hem 30 jaar ge- door de Duitsers is opgedrongen, deze beperking en voor het jaren- dulden van de bunker wordt een «werking aan de realisering van de (alow wel op prijs geacht. De heren it en C. R. Alkema waren bij de adering aanwezig om Van Dijk te ien. Ze brachten naar voren dat het er wezenlijk op vooruit gaat als anker plaats maakt voor een bun- Bovendien is hier sprake van een juichen geval van doorstroming, t Van Dijk een betaalbare woning het Schilderend toevoegt aan de ingvoorraad. commissie stelde zich echter op itandpunt dat niet van de agrari- bestemming kan worden afgewe- Bovendien veronderstelt men dat •tijd, toen een aanvang werd ge it met de opruiming van de bun een verzoek is gedaan om de bun- Ie laten staan om als bedrijfsruimte len dienen. i commissie kwam tot de volgende lusies: brief van de heer Van Dijk kan iet worden aangemerkt als een be- epsschrift op een weigering van n bouwvergunning, omdat geen of- iiële bouwvergunning is aange- aagd en geweigerd; 2. de raad is niet competent tot het ver lenen van een bouwvergunning in eerste instantie, doch alleen in be roep; 3. de realisering van een bungalow op de hoek Kogerweg-Georgièweg is al leen mogelijk via een wijziging van het bestemmingsplan: Uitbreidings plan in onderdelen Den Burg 1965. De commissie adviseerde de raad thans niet vooruit te lopen op toekom stige bestemmingen, maar de wijzi gingsvoorstellen van burgemeester en wethouders bij de eerstvolgende herzie ning van het „Uitbreidingsplan in on derdelen Den Burg 1965" af te wachten. Het gemeentebestuur kan zich hierbij volledig aansluiten en adviseert de raad de brief van Van Dijk voor kennisge ving aan te nemen. Namens de burgemeester van Am sterdam is woensdagmorgen door de di recteur van de gemeentelijke dienst voor volkshuisvesting van Amsterdam, mr. G. Baas, aan de 'heer W van Heer- waairden de eremedaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. Het versiersel werd hem verleend ter gelegenheid van het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd, na jarenlange dienst als technisch hoofdambtenaar le klas A. Daarvóór was de heer Van Heerwaar- den vele jaren werkzaam bij Gemeen tewerken op Texel. DE KOOG Het terrein aan de Schumakersweg dat wij fotografeerden in verband met de plannen van Exploi tatie Maatschappij Flakkee om nabij De Koog een groot appartementenhotel te laten verrijzen, was het verkeerde. Flakkee is van plan te gaan bouwen op het veld waar nu Zoetelief paarden ver huurt, d.w.z. aan het eind van de Schu makersweg een klein stukje richting De Koog. Het landje dat op de foto te zien was zal overigens over niet al te lange tijd eveneens worden bebouwd. De Drentse bouwonderneming REBO heeft bij de gemeente een bouwvergunning aange vraagd voor een apartementenhotel van twee bouwlagen (33 appartementen). Op enkele kleine punten na gaat men bij de gemeente akkoord met het bouwplan, zodat de afgifte van de vergunning over niet al te lange tijd verwacht kan wor den Voor het Staatsdiploma apothekers assistente te Haarlem en Amsterdam slaagden Corne Dros te Den Burg en Karin Halsema te Gerritsland. Manska Coutinho is te Den Helder geslaagd voor het eindexamen Athe neum B. In de discussie over het sluitingsuur van de Horeca zijn nu duidelijk drie standpunten te onderscheiden De afde ling Texel van de Horecaf, voorname lijk logiesverstrekkers, zijn tegen ver lenging van het sluitingsuur omdat dan de „geluidsexplosie" van vertrekkende cafébezoekers nog later valt. De burge meester en wethouder Daalder staan achter dit standpunt. Horeca Nederland wenst verschuiving van het sluitings uur naar een later tijdstip. Men is na melijk van mening dat er een veel min der sterk verband bestaat tussen het sluitingsuur en de onrust op straat, dan wordt aangenomen. Die onrust wordt in feite niet veroorzaakt door de ver trekkende barbezoekers, maar door een kleme groep vakantiegangers, die zich tegen de avond en 's nachts vormt. De ervaringen in het vorig seizoen toen som mige zaken in de weekends onder be paalde voorwaarden tot 02.00 uur ge opend mochten zijn, waren gunstig, al dus Horeca Nederland. Vrijwel in alle gevallen waren de bedrijven al voor sluitingstijd ontruimd. Bovendien ont breekt door het late afscheid het ge schreeuw bij het maken van afspraken op straat; de meeste gasten achten het een te laat tijdstip om nog verdere be zoeken af te leggen. Openbare orde Wethouder Joustra is van mening dat het sluitingsuur afgeschaft dient te worden. De groepscommandant van de Rijkspolitie, de heer Winkel, staat ach ter deze mening. Volgens deze heren ligt de gemeentelijke bemoeiingssfeer uitsluitend op het terrein van het be waken van de openbare orde. Het pro bleem wordt slechts opgelost door de verplichte sluitingsuren af te schaffen. De burgemeester is op grond van de gemeentewet te allen tijde bevoegd on dernemers die de weelde van het ont breken van een sluitingsuur niet kun nen dragen, beperkingen op te leggen. De gemeenteraad mag er zich van avond over beraden, nadat in eerste in stantie de beslissing niet viel omdat de stemmen staakten en in tweede instan tie het debat werd uitgesteld teneinde meer informatie van betrokkenen te krijgen. Aangevoerd werden 235 lammeren. De zeer stugge handel leverde prijzen op tussen ƒ100,en ƒ130, Tot nu toe betalen de gebruikers van de gemeentelijke gymnastiekzalen slechts ten hoogste 37°/o van de werke lijke kosten. Een verhoging met een ge lijk percentage voor alle zalen betekent ook geen oplossing: dan betaalt men minder naarmate een zaal meer moge lijkheden heeft. Daarom heeft de Stich ting Cultureel Werk een regeling ont worpen waarbij voor elke zaal een an dere verhoging is vastgesteld. Deze re geling werd afgelopen donderdag aan genomen. Gebruikers van de zalen moe ten voortaan het volgende betalen: Burgemeester De Koninghal ƒ6,60 per uur Beatrix-gymnastieklokaal ƒ4,per uur Thijsse-gymnastieklokaal ƒ2,80 per uur J. Drijver-gymnastieklokaal ƒ2,per uur De tarieven voor de sportakkommo- daties zijn gebaseerd op 40°/o van de werkelijke kosten met uitzondering van de Burgemeester De Koninghal waar van het percentage voor het seizoen 1974-1975 is bepaald op 30°/o. Dit per centage zal voor het seizoen 1975-1976 eveneens op 40n/o worden gesteld. Tarief culturele doeleinden a. voor het gebruik van de zaal en het toneel, eventueel inbegrepen het voortoneel, voor culturele doeleinden per ochtend of middag 75,per ochtend en middag ƒ125,per avond ƒ125, Voor gebruik voor zakelijke doelein den zijn de tarieven resp. ƒ100, 200,—; 200,—. b. voor hulp van de toneelmeester in dien.zijn aanwezigheid i.v.m. de be diening van de toneelverlichting is vereist, ƒ10,per uur. c. voor toneelrepetities, waarvoor van het toneel gebruik gemaakt wordt per ochtend, middag of avond 25, d. voor het plaatsen en weer verwijde ren van de stoelen per stoel ƒ0,10. Voor het plaatsen van de stoelen zal men onder toezicht van de schoon maker ook eventueel zelf kunnen zorgen; in welk geval voor het ver wijderen een tarief verschuldigd is van ƒ0,05 per stoel. e. voor het gebruik van de stoelen op het podium (voor toeschouwersruimte bij sportmanifestaties) of buiten het cul tureel centrum ƒ0,20 per stoel, even tueel vermeerderd met het onder d. genoemde tarief. f. voor gebruik van de geluidsinstalla tie 25,—. De Texelse volleybalvereniging Te voko deed het afgelopen weekend mee aan een bijzonder groot openlucht-vol- leybaltournooi in Coevorden. Aan dit evenement, het „Vonk-tournooi", deden 278 teams mee. In de afdeling van het eerste herenteam werd men derde van de 24. Het damesteam slaagde er niet in een prijs te behalen. DEN HOORN Het meisjesblad „Tina" heeft de drumband D.E.K. uit Den Hoorn uitverkoren tot vereniging van de maand. Een der leden van de drumband had naar aanleiding van een artikel in het veelgelezen jeugdblad iets over D.E.K. geschreven. Donderdagmid dag kwamen enkele redaktieleden in Den Hoorn op bezoek om een reportage te maken. De drumband was uitgeloot uit de grote hoeveelheid reakties op het artikel. In augustus zal het verhaal over D.E K. in „Tina" verschijnen. ÏEXL LAARTJES maal (3 regels) ƒ2,25, regel meer ƒ0,75. hartjes dienen bij uitbetaling te wor- voldaan. Onder adres evragen (niet eerder 11 uur in de boek- •el) en onder nummer meer. Alles inclu- 4#/o BTW. prenbandjes ai? J. Kramer, weg- Bea- lan 58, telefoon 2464, ie graag afhalen ie heeft onze grote met witte kater ge- Hij luistert naar de a Ni'kkie. Terug te rgen bij K. Burger, rstraat 1, Oosterend ektronische orgels, Parma, v.a. ƒ485, ens bladmuziek. Mu- handel v. Wijngaar- Molenstraat 21, tel. 20) 2695, bij R.K. entallen guldens [voordeel met doe het ■horren. Uit voorraad rbaar. Fa. Moerbeek, 2572 P reis of op vakantie? eerst naar de Bei- Mtiek, Weverstraat Den Burg - Texel, tel. 20) 3408 okfluiten v.a. 18,50; jes, tappenvet, olie fissers. Muziekhandel Wijngaarden, Molen- it 21, tel. (02220) bij de R.K. Kerk t eieren: Graven- it 20. Altijd vers, al- joedkoop pleiding voor al uw twijzen en ook voor tnging van rijbewij- Rijschool Groot, eig. H. Boon, Vamor ge- tel. (02230) 13252. vrijdag theorieles iDe Oranjeboom" om Dor gebruikte en on- [elde meubelen. J. ledijk, Boogerd 28, (0222O) 2777 ompen- en metalen- iel Cobus Spigt, Eier- I telefoon (02225) 207 behang naar Tel. (02220) 2264 Stallen guldens prijs- deel met doe het polstokken. Uit voor- leverbaar. Fa. Moer- tel. 2572 Gevr. pension of slaap gelegenheid voor 2 meis jes (17 - 19 jaar) 10 tot en met 24-7. Tel 03486- 1457 Aangeb. Onbekende, maar nog zeer goede en adembenemende Western met Gregory Peck. Alleen woensdag in City, 21.30 Voor tuingereedschap pen. Aankoop Centrale Texel Wees wijs. Als U gaat op reis. Neem Texels grootste taxi voor een kleine prijs B.v. Texel-Amsterdam vanaf ƒ100,incl. boot. Aris van Boven, Oude- schild, tel (02220) 2721. Ook voor uw bagage- en caravanvervoer Te koop puikbeste nieu we aardappelen, ook bij 5 en 10 kg. A. Saai, „De Hoelk", De Cocksdorp Teun Koom en Marja Langeveld hebben het genoegen U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voornemen in het huwelijk te treden op vrijdag 28 juni 1974 om 13.30 uur in het Gemeen tehuis van Den Burg (Texel). Kerkelijke bevestiging door ds. H. J. Douwes om 14.00 uur in de Gerefor meerde Kerk te Den Burg Gelegenheid tot felicite ren van 19.00 - 20.30 uur, Krimweg 300, De Cocks dorp. Juni 1974 Krimweg 300, De Cocksdorp (Texel). Texelstroomlaan 40, Den Helder. Toekomstig adres: Zandbank 145, Lelystad. Te koop Vespa brom fiets van 1970. Tel. (02226) 169 Voor compostmaken. Aankoop Centrale Texel. Te koop z.g.a.n. zwart skai bankstel 3-delig en 2-pits butagasstel. Tel. (02225) 268, Zanddijk 52, De Slufter Nu aardbeien verkrijg baar. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Wie iheeft zaterdag avond mijn nieuwe oran-j je Zündapp brommer ge leend bij de J'Elleboog. Henk Witte, Muyweg 9 tel. (02225) 285 Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze zoon Jacob Edwin We noemen hem Jordi Hans van Heerwaarden Toos van Heerwaarden- Veeger Lieuwstraat 29, Den Burg, Texel, 21 juni 1974. Tijdelijk: Lidwrna zieken huis. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Amanda Jayne Magaret Saal-Hanna Niek Saai 15 juni 1974. Hill Rise 42, Lanedeyrn, Cardiff, Engeland. Hartelijk dank aan al len, die mij in het zieken huis bezocht of geschre- en hebben. Ook voor de vele bloemen en attenties, die ik daar en bij mijn thuiskomst heb gekregen veel dank. Mevr. Lakeman, Thijsselaan 81, Den Burg Wij bedanken allen, ook namens onze kinde ren, die door hun blijk van belangstelling, felici taties, bloemen en ca deaus 6 juni voor ons tot n fijne dag hebben ge maakt. Fam. Kooiman. Schoonoordsingel 11, Den Burg. Iedere zaterdag worden de schillen opgehaald door heel Den Burg GEVRAAGD voor de avonduren. Hotel „De Lindeboom- Texel", Den Burg, tel. 2041. 12 PK 1898,92 15 PK 2088,- Petr. f2146.- INCL. B.T.W Ook op het water bewijst Yamaha z'n klasse. Yamaha snel startend, kompakt, licht in gewicht, zuinig met brandstof. 2 jaar garantie en de prijzen van motoren en onderdelen zijn voor iedere beurs betaalbaar BUITENBOORDMOTOREN VAN 2 TOT 55 PK Watersportcentrum GEBR. DUINKER Oudeschild. tel. (02220) 3831 m.m.v. De Telstars Te huur de bejaardenwoning te De Cocks dorp, Klimpstraat 7. Inlichtingen bij G. Pansier, Molenstraat 81, Den Burg. Sohriftelijke aanmeldingen aan hetzelfde adres uiterlijk op 2 juli a.s. TE KOOP GEVRAAGD in Den Burg of omgeving voor een plaatselijk gebonden werknemer. Reacties en opgave G. Visch, p/'a pension Zonnehoek, H. J. Craanen, Schilderend 93, Den Burg. Aan de Beatrixschool voor buitengewoon lager onderwijs (afdeling zeer moeilijk leren de kinderen) wordt per 19 augustus 1974 ge vraagd een ONDERWIJZERES (vereist is het bezit van de akte als volledig bevoegd onderwijzeres en de bevoegdheden j en k) of een KLEUTERLEIDSTER (vereist is het bezit van het diploma B kleuterleidster) Sollicitaties binnen 10 dagen na verschijning van dit blad aan de burgemeester. Wij hebben ze weer De perfect zittende van Bon Giorno in 6 kleuren. Ook van Bon Giorno KINDERSLIPS met rechte pijp. 't Is bij Verenig het nuttige met het aange name en hout U fit met Husqvarna gazonmaaier Folbate gazonmaaier 10" Folbate gazonmaaier 12' vanaf 98, ƒ53,— ƒ59,75 met of zonder grasvangbak leverbaar. Als wereldkampioenschapaanbieding Schlemper gazonmaaier 10" van 49,75 voor ƒ41, Schlemper gazonmaaier 12" van 57,voor ƒ47, Showroom "WAALDERSTR. 53. DEN BURG TEL. (02220) 2265 Door NU te kopen en niet op de PRIJSVERHOGING te wachten Wij leveren voor de teeners PUCH MAXI, voor- en achtervering, in rood, wit, paars, geel. SPARTA LADY: voor- en achter- vering, in rood, oranje, paars en blauw. voor de werkman SPARTA TOUR, voor- en achter vering, zeer sterk. Voor de sportieve jongelui BENELLI, 4 versnellingen, rood en zilver. Tevens Benelli demonstratiemodel, km-stand 450. Voorzien met acces soires als kofferrek, toerenteller en valbeugel. Zeer voordelig. telefoon 2150 en 3750.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 3