5 zwemmers lieten de Teso links (rechts) liggen Schietoefeningen Aanvullende raadsagenda De Waal krijgt vermoedelijk bejaardenwoningen Pakhuis Burgwal Hervormd verenigingsgebouw B. en W.: geen tweede woning voor mevrouw Siegers ,,De bovenlucht moet naar het oosten" Z0MERBUNGAL0W WOONHUIZEN BUNGALOWS LANDHUIS ffeeënzeventig sportievelingcn uit het gehele land lieten zich zaterdag dag tussen twee uur en tien over twee in het zoute water van de Helderse en glijden, om zwemmend het 17°C warme Marsdiep over te steken, met de else Hors als einddoel. Aan dit evenement namen twaalf Texelaars deel, meer dan vorig jaar. zwemmers waren ingedeeld m tien .n; in team 1 waren de snelste mers ondergebracht, in groep 10 jozaamsten. Joke Tuinema, Tineke "jaap Verdoorn, Jan de Wit en .;<e Harting zaten in groep 2, (e Arensman, Piet Wuis, Liesbeth jg, mevrouw Collou-den Braven, ,°en Willem Peter van der Vis en reet van Tunen in groep 5. Allen d van de zwemvereniging TX '71. de eb9troom lieten de zwemmers nchting paal 9 voeren, met de stroom keerden zij terug en be en zoals gepland op de Hors. de toeschouwers-op-het-droge, die ■emmers een warm onthaal wilden len, werkte dit zeer verwarrend, allen stonden tevergeefs te wach- paal 9 en de op de Hors arrive- 'zwemmers konden hun bos bloe- ffel vergeten. Kramp weer was erg gunstig Alles ver- jepel'er dan tijdens de onlangs ge tocht naar de Razende Bol. 1 stak het Marsdiep over in één acht minuten, ploeg 10 deed er kwartier over. In het totaal wa vier uitvallers, waaronder Wil- 'eter van der Vis, wegens kramp, organisatoren van de jaarlijkse leek de heer C. van Esch uit in samenwerking met de gebr. orda uit Den Helder zijn erg EN VETTE DAGEN VOOR NI BOLTINI schatting van een der medewer- heeft Tont Boltini de afgelopen til 6500 mensen in zijn circustent de Nikadel ontvangen, dat is ge beld slechts 650 per voorstelling, muit gaand dat de tent berekend )f> tenminste 6000 personen per 'Stelling, moet deze opkomst voor ttni een danige teleurstelling zijn eest. Het is dan ook niet waar- 'jnlijk, dat hij volgend jaar weer bezoek van vijf dagen aan Texel igt; het zal dan vermoedelijk uil- tsen op een een- of twee lugustus 1974 wordt geschoten te inddijk van 11.00 tot 18.00 uur 105 lang 30 houwitser en de 25 sector 200° Afsluitdijk richting lever hoogte 5 km, afstand 15 km. S.V. DE KOOG nsdag wordt in De Koog de laat- letbal wedstrijd in dit seizoen ge- w n tussen gasten en S.V. De Koog. ook nu weer de bedoeling dat de rust parachutespringen vindt. De laatste keer was dit s te harde wind niet mogelijk. De •ijd wordt voorafgegaan door een van de drumband Voorwaarts en begint om 19.15 uur. >n >t 'en gelukkig met alle medewerking die zij hebben ontvangen. Zij constateren een groeiende belangstelling voor derge lijke aktiviteiten in het gehele land, maar vooral op Texel. Zij hopen alle deelnemers die o.m. kwamen uit Steenwij kerwold, Oosterhessele, Zeist en Rotterdam volgend jaar terug te zien. Speciale dank had men voor de fa. Brügemann, die belangeloos de „di ploma's" drukte. 3. Aardgasaansl uiting Texel; te weten: a. regeling met de N.V. Ned. Gasunie en b. concessie aan de B.V. v/h Fa. De Liefde. 6. Aangaan van een aanvullende over eenkomst behorende bij de 3 partijen- overeenkomst inzake ontwikkeling en ontsluiting bestemmingsplan De Krim, aangegaan ingevolge raadsbesluit van 11 april 1972, no. 13. Bejaardenzorg leent ƒ460.000, DE WAAL Hoogstwaarschijnlijk krijgt De Waal dan toch eindelijk de al zo lang begeerde bejaardenwoningen. De Stichting Bejaardenzorg Texel heeft de gemeente gevraagd garant te willen staan voor een lening van ƒ460.000, die de Stichting aan wil gaan voor de bouw van acht bejaardenwoningen, na bij het Vermaningspad. Hierover zal op de dinsdagavond te houden raadsverga dering worden besloten. Aanvankelijk was het de bedoeling bejaarden woningen met twee bouw lagen te bouwen. In verband met het dorpsaanzicht werd dit plan afgekeurd. Men zag het toen somber in, want wo ningen van één bouwlaag zouden veel duurder worden. De gemeente heeft zich daarop bereid verklaard een bij drage van ƒ3300,per woning te leve ren, hetgeen zou worden betaald uit het zogenaamde „Fonds voor stadsver- f raaiing". De iwoningen zullen worden gegroe peerd in de vorm van een soort hofje, met in het midden een plantsoen. Er zullen twee blokken van twee wonin gen komen en één van vier. Alle krij gen een schuin, rood dak en worden als volgt ingedeeld; een woonkamer, keu ken, slaapkamer, berging, douche en toilet. Zij zijn dus qua indeling gelijk aan de zeventig andere bej aarden wo ningen in de diverse dorpen op Texel. De bouwplannen zullen vermoedelijk worden uitgevoerd door Aannemersbe drijf Daalder uit De Cooksdorp. De huur zal ƒ320,per maand be dragen. Voor de bewoning hebben zich reeds acht serieus gegadigden opge geven. ZDH-NIEUWS afgelopen weekend is er door rol op geoefend. Dat dit nodig was wel uit de uitslagen. I 1 verloor zaterdagavond met ■an Oosterend 1. Na een achiter- van 30 werd de opstelling ge- d en ging het iets beter. I 2 en 3 speelden zondag nuttige rodstrijden tegen combinaties van »rge uit Spierdijk, dat met een ol een dag naar Texel gekomen 'DH 3 won met 101 en ZDH 2 een pittige aantrekkelijke wed- met 53. [ramma voor zondag a.s. ZDH 3-Vliegende Vogels 3 ZDH 2-Vliegende Vogels 2 ZDH 2-Vliegende Vigels 1 gende Vogels komen uit Haarlem, ning. Woensdagavond om half rainen voor senioren en junioren. TEXELSE BOYS nsdagavond om 7 uur de eerste voor de damesleden. Na afloop le' iking in de kantine. Nieuwe da len kunnen zich opgeven bij mevr. T-Zijm, Keesomlaan 20. seniorleden worden woensdag op ild achter de Wilsterstraat ver voor 'n onderlinge oefenwed- Ook de training op vrijdagavond zelfde veld. is trainingstijden voor de pupillen ]unioren worden binnenkort be- [emaakt. De Nederlands Hervormde Gemeente heeft het gemeentebestuur gevraagd, het pakhuis aan Burgwal 4 te mogen gebruiken als verenigingsgebouw. Vol gens het geldende uitbreidingsplan-in- onderdelen Den Burg 1965 is de grond bestemd voor de bouw van bejaarden- woningen. B. en W. stellen de raad voor, voor het gedeelte van de Burgwal een bestemmingsplan-in-voorbereiding te verklaren, zodat het mogelijk wordt om met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening het gebouw te verbouwen tot verenigings gebouw, ten behoeve van kerkelijke ac tiviteiten. In een schrijven heeft mevrouw M. C. Siegcr-Knook uit Amsterdam, het ge meentebestuur van Texel gevraagd, een zodanig standpunt in te nemen, dat voor haar zekerheid zal worden ver kregen over het al of niet als tweede woning mogen gebruiken van het haar toebehorende huis aan de Hoofdweg 132 in Eierland. Een reeds eerder gedaan verzoek het pand als tweede woning te mogen ge bruiken, werd tijdens een raadsverga dering op 24 augustus van het vorig jaar afgewezen. Het huis is in 1953 on bewoonbaar verklaard en verkeert nog steeds in die status. Ook na restauratie zou het perceel echter niet als tweede woning mogen worden gebruikt. De ge meente meent namelijk dat er dan veel belangstelling voor het pand zal be staan als permanente woonruimte en is ook nu nog die mening toegedaan. Het college adviseert de raad dan ook het huis niet als tweede woning vrij le ge ven. Te koop gevraagd een kippenhok. S. Hin, Den Hoorn, tel. (02226) 281 Weggelopen bruin zwart poesje. Graag te rugbrengen naar F. Blanken, Tjakkerstr. 35, Den Burg Langs deze weg willen wij hartelijk bedanken voor de vele blijken van medeleven, die wij ont vingen na het overlijden van mijn man en onze vader JOHANNES KLOOSTERMAN. Deze waren voor ons een grote steun. A. Kloosterman-Eelman en kinderen Waal en Burg W 61a. Lida van Dok Jelle Westdorp trouwén op zaterdagmid dag 10 augustus 1974 n.m. 2 uur in het raadhuis te Den Burg - Texel. Receptie van 3.30 tot 5.30 uur in het Havenrestau rant op 't Horntje. Kerkstraat 4, Den Hoorn. S.V. COCKSDORP nsdag wordt de training voor de rij en hervat om 19.30 uur. Voor de n en junioren is de trainings- weer op vrijdag. De tijden zijn: afen 18.30 tot 19.30 uur; *n: 19.30 tot 20.30 uur. JWB. Raktiviteiten den hoorn HOORN Vanavond om 'kwart :even begint in Den Hoorn een nwedstrijd" tussen Nederlandse itse toeristen. De strijd wordt on- ken voor parachutesprongen. jjjI terdag spelen om zeven uur de voetbal. Daarna wordt een „ge leerd spuit voetbal" gegeven. C. van der Werf Op weg naar de Slufter, kwamen we min of meer toevallig bij Cees van der Werf terecht. Hij had, zoals altijd, een weerpraatje voor ons klaar. Ditmaal was hij niet zo zeker van zijn zaak. „Met dit onbestendige weer is alles mogelijk". We beaamden het grif. Des gevraagd gaf hij enige toelichting. Be denkelijk naar het zwerk kijkend zei nij „De bovenlucht moet naar het oos ten. Nu gaat het daar zuidwest toe. Als ie wind noordoost wordt, krijgen we onweer uit het zuidwesten". We knik ten begrijpend. De voorspelling van t^an der Werf is voor de komende week als volgt „Wisselvallig weer met hier of elders regen of onweer. Wind matig tot krach tig en incidenteel hard, uit richtingen tussen noord en noordoost. Later draait de wind mogelijk naar zuidelijke of westelijke richtingen. Heen en weer schommelende temperaturen, vooral tij dens onweersbuien. De weerman van Texel is niet in zijn nopjes met het weerbeeld van de komende week. Het blijft wisselvallig, met veel zonnige pe rioden. Geen hittegolven. Ik schrijf dit zondagochtend en het ziet er buiten triest en troosteloos uit. Toch krijgen we deze week zomerse dagen. Heus, de zomer is nog niet voor bij". TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ2,25, elke regel meer ƒ0,75. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Alles inclu sief 4% BTW. Artima 'n zaak apart Gravenstraat 2-4 Wees wijs. Als U gaat op reis. Neem Texels grootste taxi voor een kleine prijs B.v. Texel-Amsterdam vanaf ƒ100,Incl. boot. Ails van Boven, Oude- schfld, tel (02220) 2721. Ook voor uw bagage- en caravanver voer Elektronische orgels, merk Parma, v.a. ƒ485, Tevens bladmuziek. Mu ziekhandel v. Wijngaar den, Molenstraat 21, tel. (02220) 2695, bij R.K. kerk Blokfluiten v.a. 18,50; hoesjes, tappenvet, olie en wissers. Muziekhandel Van Wijngaarden, Molen straat 21, tel. (02220) 2695, bij de R.K. Kerk Voor eieren: Graven straat 20. Altijd vers, al- tijd goedkoop Altijd beetmet onze hengelsportarfcikelen ARTIMA die van vissen weetGravenstr. 2 - 4 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen Rijschool Groot, eig K H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252 Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20 00 uur Voor houten klompen. Aankoop Centrale Texel Aangeboden groene po- ïitiejas grijze broek, :g.a.n. bruine kinderwa gen. D. J. Bakker, tel. ,'02220) 3002 Het heeft ons goed ge daan zoveel medeleven en deelneming te hebben ontvangen na het over lijden van mijn geliefde man, onze lieve vader en grootvader ALBERT BLOM. Wij hebben dat zeer ge waardeerd en betuigen u hiermede onze oprechte dank. C. Blom-Roelofs kinderen en kleinkinderen Maassluis, augustus 1974, Prins Mauritsstraat 9. Verhuisd van Lieuw- straat 37 naar Klimp- jtraat 7, De Cocksdorp, tel. 248. N. van Egmond Voor tuinstoelen. Aankoop Centrale Texel. Geboren Mischa Hij is het zoontje broertje van Sam, Zwaan en Cees Witte 1 augustus 1974, Lieuwstraat 20, Den Burg. Langs deze weg willen wij een ieder bedanken voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk. Hans en Rommy Buurmeester Warmoesstraat 55. Wij willen iedereen hartelijk bedanken voor de vele blijken van be langstelling bij ons hu welijk. Cora en Hans Bakker Rozendijk 4. 1949 1974 8 augustus is het 25 jaar geleden, dat onze lieve ouders W. Stiggelbout en A. P. Stiggclbout-Mosk in het huwelijk zijn getreden. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen Aad en Greta Piet en Thea Haffelderweg 4, Den Burg. U kunt ze de gehele dag komen feliciteren. Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Rei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel. r0?990i 340R Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 207 I Schoon en zuinig: LPG Inbouw voor ieder merk. Garage Dros - 02225-233 Volop rode bessen. M. Huisman, De Veen, tele foon 2203 Nieuwe aardapelen. Eiegenheimers. G. Veeger Rozendijk 13 Wie heeft er voor mij te koop van die ouder- wetse rode pluche stoelen of een bankstel. Jook Nauta, Weverstraat, tel. 2294 I Voor de tuin van de heer Bruin? of voor de salon van de Baron? Zelfs 1 voor het hok van Piet 1 Kok. Ja, het kan zo gek 1 niet gaan of het komt bij ARTIMA vandaan! Gra venstraat 2-4 Vermist onze rode ge- castr. kater met witte bef en pootjes. Graag inl. Schoo, tel. (02223) 455 Hiermede geven wij U kennis, dat heden nog onverwachts van ons is heengegaan mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder Aagje Koning, echtgenote van Cornelis A. Kaczor, op de leeftijd van 85 jaar. C. A. Kaczor F. J. Kaczor K. Kaczor-Knol J. Kaczor E. Kaczor-Boggia N. Janssen-Kaczor J. Janssen klein- en achterkleinkinderen Den Burg - Texel, 5 augustus 1974, C. E. Gollards Rustoord, De Zes 12. De crematie zal plaatsvinden op donderdag, 8 augustus v.m. 11 uur in het Crematorium te Schagen; vertrek Texel 10 uur. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in het Gollards Rustoord Omdat het ons, vanwege de enorme belangstel ling bij de heropening van ons bedrijf, onmogelijk is iedereen persoonlijk te bedanken, doen wij dit langs deze weg. Alle vrienden en alle leveranciers danken wij voor al hun bloemen en cadeaus. U heeft ons een onvergetelijke dag geschonken en wij noemen met name al diegenen die ons be drijf zo goed hebben ingericht en ons op correcte wijze hebben behandeld: Firma Conijn (parket), Firma Rab, Garage Roest, Firma Agter, Firma De Bruin Roosendaal, Firma Baihorst voor het puin enz, Firma Bouter Den Haag, Firma Moerbeek, Firma Van der Vis, Firma Koorn, Electrohuis Den Burg, Firma De Wit, Artima en al mijn mede werkers, die hun uiterste best hebben gedaan. Aan u allen veel dank Ans, Nel, Fred, Rolf, mevr. Kooij, zelfs de heer Veldkamp, bedankt voor het lenen van 'n kruiwagen. Fam. v. d Berg-Roest Hiermede vervullen wij de droeve plicht U te berichten, dat, na een langdurig lijden, ons is ontvallen, onze vriend Albert Backer. In leven vele jaren voorzitter van Mercurius en secretaris van de Bestuurdersbond. Zijn idealisme, strijdbaarheid en opofferings gezindheid zal ons blijven inspireren. Namens Mercurius en afd. Texel van het N.V.V. DE KOOG TE KOOP AANGEBODEN nabij Aan de bosrand gelegen, vrijstaande met ca. 665 m2 grond (erfpacht). Indeling: entree, grote woon-eet- kamer, twee slaapkamers, waarvan één voorzien is van een vaste was tafel, aparte keuken (geheel ge ïnstalleerd), douche/toil et. Goede zonligging (terras op het zuiden). Volledig ingericht voor vier perso nen. Erfpachtscanon ƒ1.100, per jaar. In overleg te aanvaarden. Koopsom ƒ49.500,incl. de gehele inventaris. DE KOOG Op korte termijn zal aan het Win tergroen een aanvang worden ge- ma aikt met de bouw van een acht tal van het type vier onder één kap (twee blokken, te voorzien van een oliestook c.v.-installatie). Grondoppervlakte ca. 160 m2 per eenheid. Bij de hoekpanden is de mogelijk heid aanwezig tot het bouwen van garage. Oplevering najaar 1974. Indeling: grote L-vormige woon- eetkamer annex compleet geïnstal leerde keuken, hal, toilet en kelder kast. Boven: 3 slaapkamers, geheel bete gelde douchekamer met toilet en vaste wastafel, vaste trap naar zol derverdieping met één (of twee) slaapkamer(s) én bergruimte. Tekeningen en bestek liggen op ons kantoor ter inzage. Koopsommen vanaf ƒ90.000,incl. 16% B.T.W. en grond. DEN BURG Aan de Bernhardlaan is een aan vang gemaakt met de bouw van met een aangebouwde garage en een oliestook c.v.-installatie. Grondoppervlakte ca. 350 - 566 m2. Indeling: ruime entree, grote L- vormige woon-eetkamer met open haard, die zowel binnen als buiten gestookt kan worden, ruime keuken met een aan- en afvoer voor de wasautomaat, toilet met fonteintje, geheel betegelde badkamer met lig bad en wastafel, 3 slaapkamers, grote garage, welke in verbinding staat met de gang. Aan de achterkant bevindt zich een ruim, geheel betegeld terras. Verscheidene typen in verschillen de uitvoeringen te realiseren. Oplevering medio 1974. Tekeningen en bestek liggen op ons kantoor ter inzage of worden U op aanvraag toegezonden. Koopsommen vanaf ƒ107.500, (incl. 16% B.T.W.) DE KOOG Op een prachtig punt gelegen, di rect nabij bos en strand, grenzend aan het weiland, riant, vrijstaand met garage, oliestook c.v.-installa tie en ca. 1025 m2 grond (aange legde tuin). Bouwjaar 1972. Perfecte staat van onderhoud. Goede zonligging, groot terras op het zuiden. Het woonhuis en de garage zijn met riet gedekt. Indeling: ruime entree en hal (bete geld), grote L-vormige woon-eet kamer annex moderne, compleet ingerichte en geïnstalleerde keu kenhoek, open haard met tegel plateau, grote slaapkamer annex geheel betegelde, fraaie badkamer met ligbad, vaste wastafel en toilet, apart toilet. Vanuit hal met vide open trap naar bovenverdieping met 2 ruime slaap kamers, waarvan één voorzien is van een vaste wastafel en een douchekamer met toilet. Veel ingebouwe kasten en berg ruimte. De gehele stoffering en een belang rijk gedeelte van de luxueuze in richting zijn bij de koopsom inbe grepen. In overleg te aanvaarden. Bewoning voor recreatieve doel einden toegestaan. Koopsom ƒ275.000, Hoge hypotheken beschikbaar. Onze woninggids wordt U op ?tanvraag toegezonden. P. C. BRANDSEN, Makelaar en Taxateur te Den Burg, Schilderwcg B 46 Postbus 87, telefoon (02220) 3025 - 3429.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 3