AGENDA TAXI 2323 I Iwm'i mmmwow SAUNA3 Jao Veldhuysen exposeert in het raadhuis Ben Cramer komt voetballen in Den Hoorn VAKANTIEREIZEN supergezonde ontspanning; Kniertjeprachtig weergegeven Irene Maas in 't Swarte Schaep ZDH ontmoette Vliegende Vogels Geslaagde laatste rommeltjesmarkt Muziekinstallatie gestolen Automobilist reed bromfietser aan Geparkeerde auto aangereden Onvoldoende voor elkaar uitgeweken Levensgevaarlijk spelletje „Kletskeet" beleefde achtste inbraak Dronken bromfietser WILHELMINALAAN 4-3 Meisje gewond Fietsen beschadigd Bibliobus in reparatie Vals brandalarm Dag en nacht open! SAUNABAD TEXEL Het schilderij Kniertjekan als het best geslaagde van de expositie worden beschouwd Met enig officieel vertoon werd maandagochtend in het raadhuis de ten toonstelling van Jan Veldhuysen en echt genote geopend. Jeugd- en recreatiecon sulent J. de Vries hield een korte toe spraak, waarin hij naast de artistieke verdiensten van Veldhuysen, ook diens behulpzaamheid op vele terreinen (met name de folklore) noemde. Een flink aantal genodigden was daarna in de gelegenheid de fraaie kol- lektie schilderijen en aquarellen te be wonderen. Van mevrouw M. A. J. Veldhuysen-Muurmans is een aantal poppen te zien. Ze heeft de poppen aan gekleed in echte folkloristische kleer tjes. Vooruitgang Jan Veldhuysen, amanuensis bij de Rijksscholengemeenschap, exposeerde 2 jaar geleden ook in het raadhuis. Het verschil tussen beide exposities is op merkelijk. Zelf is hij ook van mening dat hij vooruit is gegaan. Hij dankt dit aan de grote aandacht die het schilde ren bij hem heeft. Dikwijls werkt hij de hele nacht door aan een doek. De expositie geeft voornamelijk een beeld van de produktie tussen beide exposi ties en illustreert daarmee de grote hoe veelheid werk die J. Veldhuysen heeft verzet. Voor de tweede maal exposeert in 't Swarte Schaep Irene Maas. Twee jaar geleden vulde zij samen met haar zus ter Monica de sfeervolle ruime aan de Kogerstraat. Ditmaal is het tentoonge stelde werk uitsluitend van Irene. Het betreft voornamelijk werk dat zij de afgelopen 3 jaar vervaardigde tijdens haar opleiding aan de Academie voor Beeldende Vorming te Amersfoort. On langs slaagde zij voor het eindexamen MO-A aan deze school. Het werk bestaat uit keramiek, hout en verschillende technieken op papier. De verscheidenheid aan technieken is bijzonder groot. Haar tekenwerk onder scheidt zich door de veelheid aan de tails, andere stukken vallen op door het gevoel voor kleur dat Irene demon streert. Een en ander hangt samen met de herkomst van het werk, want de op leiding eist de vaardigheid om met techniek en kleur om te gaan. Irene noemt zich niet graag een kun stenares. Ze vindt het een te zwaar ge laden term ,,Ik maak gewoon een hoop dingen en de mensen moeten maar zien wat ze leuk vinden." Voor het publiek dat iets wil kopen heeft dat een ple zierige bijkomstigheid: de prijzen van het werk zijn bepaald laag. ZDH kreeg zondag Vliegende Vogels uit Haarlem op bezoek De club (die als gevolg van nauwe banden met een pla tenmaatschappij is herdoopt in 'Cibees') kwam met twee autobussen. ZDH 3 opende het programma en won met 31; het tweede verloor van een sterk Cibees 2 met 50. Ook het eerste van ZDH moest het onderspit delven en wel met 21 na een zeer spannende wed strijd Tijdens de wedstrijd bleek dui delijk dat intensiever trainen voor de meeste ZDH-spelers noodzakelijk is. Dinsdagavond (heden) is er van 7-8 uur trainen voor junioren van 12 tot 16 paar en van 8 tot 9.30 uur voor 16 jaar en ouder. Donderdagavond voor de laatste keer op het ZDH terrein damesvoetbal om 6.45 uur. Om 7.30 uur gekostumeerd spuit voetbal. De tentoonstelling bestaat uit land schappen, portretten en zeegezichten en enkele andere werken, zoals het opval lende „ballet" De doeken zijn allemaal te koop tegen schappelijke prijzen. Veldhuysen is een amateur, zo zegt hij. die de materiaalkosten graag vergoed ziet. „Ik schilder niet voor m'n brood". Kniertje „In zijn werk tracht hij zo realistisch mogelijk te zijn zonder de aandacht voor sfeer te verliezen", lazen wij in de fol der die in het raadhuis verkrijgbaar is. Met name bij het schilderij „Kniertje" is dit geen woord teveel gezegd. Het is een topprestatie van Veldhuysen, dit portret van Bep Nooy sr. in haar be kendste rol. OOSTEREND De laatste rommel tjesmarkt van dit seizoen was een ge weldig succes. Dankzij de gunstig ge stemde weergoden, de volledige inzet van de enthousiaste verkopers en ver koopsters en niet te vergeten de koop lust van het in grote getale opgekomen publiek werd het een geslaagde markt. Aan het eind van de middag was vrij wel alles verkocht. Schorre marktlui en zwaar bepakt publiek keerden tevreden huiswaarts. Het organiserende comité is dik te vreden. Men verzoekt de crediteuren liefst binnen een week de rekening te sturen. Ze hopen volgend jaar op de zelfde medewerking te kunnen rekenen; vooral als de grote opruiming weer be gint, houden de organisatoren zich aan bevolen voor de overgebleven spullet jes. Men wil iedereen die op een of an- deze wijze aan de markten heeft mee gewerkt hartelijk danken. DE COCKSDORP In de nacht van vrijdag op zaterdag werd uit hotel Kik kert te De Cocksdorp een muziek- geluidsinstallatie ontvreemd, bestaande uit een versterker, cassetterecorder, radio en platenspeler. Zaterdagochtend omstreeks half elf werd op de kruising Hoofdweg-Slufter- weg in Eierland de bromfietser R. van L. aangereden. Hij stak onverwacht over en kon niet meer ontweken wor den door de achteropkomende automo bilist A. S. uit Culemborg. De gevolgen waren niet ernstig. Aangezien Van L. militair is, werd de zaak door de mare chaussee afgehandeld. DE COCKSDORP In de nacht van zaterdag op zondag tegen 03.00 uur werd een op de Kikkertstraat te De Cocksdorp geparkeerde Volkswagen aangereden door een Mercedes, be stuurd door de Texelaar S. en eigendom van de heer P. Keijser uit De Koog. Ook een gemeentelijke afvalbak werd ge raakt. Er ontstond alleen materiële schade. S. heeft zich aan de bloedproef onderworpen. EIERLANDZondagavond weken op de Hoofdweg in Eierland de bestuur ders van een Mercedes en een Renault onvoldoende voor elkaar uit, waardoor zij elkaar schade toebrachten. DE KOOG Mensen met een be perkt gevoel voor verantwoordelijkheid spanden in de nacht van zaterdag op zondag een nylonkoord dwars over de Kamerstraat te De Koog. Een auto van een vakantieganger reed er tegenop, waarbij de antenne werd vernield; de regenpijp waaraan het touw was beves tigd werd van de gevel gerukt. Zou het een bromfietser of motorrijder zijn ge weest, dan had deze zich mogelijk de hals afgesneden. Eigen rechtertje speelden blijkbaar de onbekenden, die in dezelfde nacht bij enkele geparkeerde auto's op de Ruijs- laan (waar parkeren verboden is) de spiegels vernielden. Dinsdag 13 augustus Den Burg, zaaltje Staikenburgh aan de Thijsselaan, 20.00 uur, oprichtings vergadering Wereldwinkel Texel. Om 19.00 uur begint een volleybaltoer nooi voor personen van 16 jaar en ouder, op de speelweide te De Koog, gevolgd door volksdamsen. Aan de Badweg te De Koog vangt om 19 uur een twee uur durende 'hen- gelwedstrijd aan. Woensdag 14 augustus Den Burg, Groeneplaats, 14.0 uur, folkloreprogramma met boerenbrui loft. De Koog, strand Badweg, 10.00 uur, strandgymnastiek. Den Burg, Groeneplaats, 11.00 uur, opdrachtenspel 6-14 jaar. Donderdag 15 augustus Den Burg, kantine Texelse Boys, 20.00 uur, jaarvergadering Texelse Boys. Den Burg hotel „De Zwaan", 20.00 uur, jaarvergadering Rabobank. De Koog, speelweide Boodtlaan, 10.00 - 16.00 uur, creatief programma 6-14 jaar. De Cocksdorp, WV-kantoor, 10.00 uur, opdrachtenspel 6-14 jaar; vuurtoren, 14.00 uur, strandspel 6-14 jaar; SVC- terrein, 19.00 uur, voetbalwedstrijd. Vaste data iedere dinsdag, donderdag en vrijdag komt de handwerk- en hobbyclub Athena" bijeen op de De Ruyter- straat 104 te Oudeschild, van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Zang en bijbelstudie iedere donderdag avond 8 00 uur bij de familie Brouwer Warmoesstraat 42, Den Burg. Zang en bijbelstudie voor de jeugd vrijdagavond 7.30 uur. Dinsdags- en vrijdagsmiddags om 14 00 uur, vertrek kerkentocht vanaf „De Schuilhut" te De Koog. Voor aktiviteiten van de interkerkelijke recreatiecommissie: zie mededelingen bord bij de Nederlands Hervormde kerk te De Koog. In de R K. kerk te De Koog worden ie dere maandagavond om 20.30 uur dia's over Texel vertoond. Zendtijd Bejaardenomroep De Texelse Bejaardenomroep valt in de bejaardenhuizen van Den Burg te be luisteren op iedere maandag van 18.30 tot 19.30 uur en iedere woensdag en donderdag van 18.30 tot 19.15 uur. Ben Cramer en andere bekende ar tiesten van Dureco komen zaterdag 17 augustus naar Den Iloorn om daar te voetballen tegen een elftal van bar-dan- cing „De spyker". Naast Ben Cramer zal men onder meer Oscar Harrison the twinkle Stars, de groep Amsterdam en de Silvestone Steel Bank op het ZDH-terrcin aan hetwerk kunnen zien. Begonnen wordt om 14.00 uur. Om 13.00 uur zal D.E.K, een rondgang ma ken door het dorp en in de Herenstraat ter hoogte van „De Spyker" beide elf tallen (met paard en wagen) afhalen. Daarna zal op het ZDH-terrein een de monstratie parachutistenspringen wor den gegeven. De opbrengst van de voetbalwedstrijd is ten bate van de nieuwe verlichting voor het trainingsveld van ZDH en van nieuwe instrumenten voor D.E.K. Loterij Tijdens de wedstrijd wordt een loterij gehouden waaraan zeer aantrekkelijke prijzen zijn verbonden. De platenmaat schappij Dureco heeft maar liefst 100 grammofoonplaten beschikbaar gesteld, waaronder 60 lp's. Verder zijn diverse prijzen beschikbaar gesteld door de middenstand van Den Hoorn, waaron der de hoofdprijs een draagbare radio. Direkt na de wedstrijd wordt de uitslag door Ben Cramer bekend gemaakt. Speurtocht Na afloop van de wedstrijd wordt nog een speurwandeltocht gehouden door Den Hoorn en omgeving (start ZDH-ter rein) zodat het al met al een gevarieer de en feestelijke dag wordt. Voor de achtste maal zijn ongewen ste bezoekers binnengedrongen in de kantine van S.V. Texel, De Kletskeet. Deze keer werd voor ongeveer 20, aan snoepgoed meegenomen. De daders zijn waarschijnlijk binnengedrongen door een raam dat niet was afgesloten. Zondagmiddag tegen vijf uur vestig de een jeugdige Texelse bromfietser de aandacht van de surveillerende politie op zich door zijn wijze van rijden. Bij aanhouding, op de derde dwarsweg in de polder Het Noorden, bleek bij onder invloed van alcohol te zijn. DE KOOG Op de hoek Plevier straat-Kamerstraat botste zaterdag om streeks het middaguur een 16-jarige Duitse tandembestuurster tegen een Mercedes. Ze werd tegen de voorruit van de auto geslingerd en liep daarbij een kaakfractuur en een lichte hersen schudding op. De voorruit van de auto werd vernield; het voorwiel van de tan dem werd verwrongen. OOSTEREND Bij manoeuvreren in de smalle Peperstraat te Oosterend raakte de bestuurder van een Shell olieauto enkele geparkeerde fietsen. Een drietal rijwielen werd beschadigd. In verband met reperatiewerkzaam- heden zal de bibliobus vrijdag 16 augus tus niet op Texel rijden. Advertentie I.M. OUDESCHILD Vanuit een t foonoel werd dinsdagmiddag tegen 2 brand gemeld in de woning van familie D. A. Schagen Azn., De H; manstraat 7 in Oudeschild De bi weer was razendsnel ter plekke, v. terwijl vanuit de centrale nog gel werd naar de woning of er werke brand was, stond de eerste wagen voor de deur. Ook de politie was v wel onmiddellijk ter plekke, maar ai kwamen tevergeefs, want het was alarm. Terwijl het talrijke publiek gelucht of teleurgesteld?) huiswaï trok, luchtte mevrouw Daalder-Z phen (65) haar verontwaardiging de baldadige grappenmakerij: „Ik v het schandalig!" Mevrouw Daalder p op het huis, terwijl het echtpaar Sc gen met TX 27 rondvaarten op de VI denzee verzorgt. Vooral de verspil! die uit de valse melding voortvloei vond ze een trieste zaak. Loos bankalarm Vanmiddag ging (kort na het v: brandalarm bij de PTT het alarm o ten teken dat een overval plaatsvi in het kantoor van de Algemene Bi Nederland in de Parkstraat. De po! rukte uit, maar er bleek niets aan hand te zijn. Het alarm was als ge\i van een defekt spontaan in werking treden. Mogelijkheden voor groeps privégebruik door enkeling! paren en groepen. NU MET RUIM AFKOELBASSI Keesomlaan 43 (zijweg 8) Den Burg, tel. (02220) 2403 Brieven van lezers - buiten verantwoordelijkheid van de redaktie Reaktie op ingezonden artikel op de voorpagina van dit blad. HORECA-GEBRUIKEN (II) Het schrijven over eigen ervaringen, om die daarna in een algemene vorm te gieten, is een riskante zaak. Andere betrokkenen kunnen dan gemakkelijk de objectiviteit van het artikel betwisten Dit doet de heer F. Langeveld dan ook naar aanleiding van mijn commentaar Horeca-gebruiken" in de Texelse Courant van vrijdag 9 augustus j Daarin vermeldde ik hoe een dronken be zoeker uit ,,De Beerekuilwerd venvtjderd en ik stelde vast dat het in dat geval, zoals zo vaak, ontbrak itan een verantwoordelijke houding van de exploitant ten opzichte van zijn klant. Ik zei er met bij dat ik zelf het dronken bezoek was, om de aandacht niet te zeer van de inhoud af te leiden. Mijn weer gave van het gebeurde was overigens samen gesteld uit eigen ervaringen en verschillende getuigenverklaringen. Als de heer Lan geveld bij zijn visie blijft hoop ik dat hij voortaan niet weer zo lang wacht (tk was ongeveer anderhalf uur in genoemde gelegenheid) voor hij een ,,oervervelend en vernielzuchtig persoon" (het laatste half uur van mijn be zoek voerde ik aan de bar een serieus ge sprek met een bevriende klant) op onbeheer ste wijze verwijderd. Zo'n hoog opgelopen ergernis is slecht voor zijn gezondheid (en ■die van de klant). Naar mijn mening gaat het Langeveld minder om de objectiviteit van mijn com mentaar dan wel om zijn vrijheid om klanten Je verwijderen op zijn eigen manier. Ik heb alle begrip voor de problemen van het be roep „horeca-ondememed'Avond aan avond met mensen omgaan die zichzelf lang niet altijd in de hand hebben is een moei-

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2