DROS' magazijn Rabobank S Een jongen beneden haar stand I Weer naar school SCHOOI Den Burg - De Koog Weer Wddr illllllllllllllllllllllUIMlli^ Belasting landbouworganisaties en bloembollencultuur Bel bij brand 2066 Orgelconcert in Oosterei Lampionoptocht Oosterei Bejaardentoeht Oosterei Sportmededelingen |ll!lllllllllll!llll!llllllllllllllllll!llll!lllllllllll!!lllllllim Mooie stevige schooltas met 2 voorvakken, laddersloten en riemsluiting. Tijdelijke aktieprijs 29,75 Lak kinderschooltas in di verse kleurenkombinaties 7,95 Hippe schooltas in felle kleuren met voorvak en rits 29,75 Set van 5 moderne Printorschriften Bijzonder goede gif vrije Victoria viltstiften, 10 in étui 1,75 Een mooi bezit en leerzaam tot en met, deze globe met licht. Nu 32,50 Jeans beurs met knip sluiting 1,75 Alle kleuren heb je bij de hand met deze 6 potjes plakkaatverf in handige plastik étui. Onze aktieprijs is 3,50 Voor 3 goede penselen be taal je bij ons niet meer dan 1,95 Dat is het einde, een balpen met maar liefst 13 verschil lende kleuren Kost bij ons toch maar 2,50 Fijne pukkel/schoudertas met verstelbare riem, voor vak en voortasje in jeans 8,95 Passerdoos 5-delig. Speciale prijs 3,95 feuilleton door Tom Lodewijk 20. Toen ontwaakte in de assuradeur Borst, die zo goed geslaagd was en het zo met zichzelf getroffen had, opeens een vreemd gevoel van een ongekende nederigheid. „Nee, juffrouw Wagenborg" zei hij en ze vond hem opeens sympathiek. „Niet ik heb eer van m'n werk. Als er al van eer sprake is, dan is die voor u. U hebt het aangedurft met een jongen uit dat gezin, omdat u van 'em hield. U hebt het aangedurfd daar in die om geving te komen, u wijst me.en te recht. op mijn plicht. Ik maak niet gauw en niet graag complimenten.... maar voor u heb ik alle respect!" „O meneer Borst" zei Liesbeth met een hoge kleur, „heus. „En gaat u nu even mee, m'n vrouw heeft vast de thee al bruin. Dan zullen we binnen nog even hierover doorpra ten". Het was een in-gelukkige Liesbeth, die die middag naar de bus wandelde. Zij had de strijd gewaagden waar lijk, het leek wel, of ze begon te win nen! HOOFDSTUK IX De Londonderry Bar Aagje Borst luisterde met schitteren de ogen naar haar vriendin, Mab. Mab wist van wanten. Die behoefde je geen oksels onder te naaien. Zij was zonder twijfel nummer één in de troep meisjes die in het grote fabriekslokaal zat te luisteren naar de „arbeidsvitami nen" en de geleefde deuntjes luidop meezong. Maar Mab zong niet mee en Aagje ook niet. Die hadden wel wat be- langnjkers te bepraten. Aagje was direkt van school naar de fabriek gegaan. Haar moeder had haar in een betrekking willen hebben. Maar Moeder Borst was ouderwets. Ja, zij, Aagje, liet zich door een mevrouw drillen en misschien door de kinderen ook nog! Altijd de dienstmeid spelen, een anders vuile boele opruimen, snau wen en grauwen voor een beetje centen, en dan later net als moeder, een hok met jongens, altijd rommel en vader de straat op. Haar niet gezien. Zij, Aagje Borst, zou wel uitkijken. Brutaalweg was ze op een advertentie afgegaan en had haar moeder aange kondigd, dat ze maandag op de choco ladefabriek ging werken. Moeder Borst had haar om de oren geslagen maar Aagje, met haar grote blauwe ogen, had haar onvervaard aangezien en gezegd: „Hou je handen maar thuis, ik laat me nou niet meer slaan!" De moeder, zo plotseling geconfronteerd met de vol wassenheid van haar veertienjarige dochter, wist geen weerwoord. En later op de avond had Aagje haar moeder een schitterend beeld opgehangen van de fabriek en wat je er verdiende, en op moeders gevoel gewerkt door verhalen op te hangen van mevrouwen die haar meiden exploiteerden en te vragen wat moeder nou zélf aan haar leven had ge haden ze was bezweken. Van toen af ging Aagje Borst haar eigen gang. 's Avonds zat ze voor een verweerd stuk spiegelglas en poederde zich met een vettig donsje, verfde zich de lippen knalrood. Dan zag ze zichzelf zoals ze de gevierde filmsterren van het witte doek had gezien, en ze probeerde hen na te apen in een oogopslag, een ge laatsuitdrukking. Haar goedkope per manent maakte plaats voor een sluike jongenskop, onderging vervolgens al lerlei modieuze veranderingen. Ze droeg schoenen met hoge hakken waarop ze telkens doorzwikte en opzichtige zijden kousen, goedkope prulletjes om polsen en hals. Ze zat in goedkope restaurants en liet daar soms onverschillig een si garet op haar onderlip bungelen, zoals ze het een canaileuze filmster had zien doen. Ze had niet altijd even onschuldige uitgangetjes met gans niet onschuldige jongens, ze zat te genieten in het duis ter van de bioscoop van filminterieurs met gigantische trappenhuizen, met mooie vrouwen en knappe mannen. Of van mistige Franse havensteden met mannen met petten en vrouwen met kalkwitte gezichten, alles even uitge blust en rauw. In Middendorp stond Aagje Borst bekend als een dweil van een meid, en de deugdzame burgerij wachtte maar op het ogenblik dat ze gelijk kreeg met de voorspelling, dat er niets van haar terecht zou komen. Ze was intussen hard op weg, die voorspel ling waar te maken. Haar huis was haar eet- en slaapge legenheid en als ze maar even kon, maakte ze zich uit de voeten. Haar moe der helpen? Ze had de hele dag ge sloofd, dan had je 's avonds recht op een verzetje. Ze betaalde haar kostgeld en daarmee uit. Ze had trouwens voortdu rend ruzie met Jaap, die schimpte op haar vrindjes en vermaken, met Gijs die altijd probeerde haar geld af te troggelen voor sigaretten of een bios- coopje, en met de kleineren die jaloers waren op de deftige zus met haar mooie spullen en soms zaten te roethanen in haar „bijouteriedoos", haar afgunstig bewaakte schatkist. Ze was van de ene baan naar de an dere gegaan en nu zat ze bij de kousen- fabriek. Daar had ze Mab leren kennen en voelde zich vereerd met de attenties van dit oudere meisje, dat het leven kende, zoals ze duidelijk liet merken. Verachtelijk had Mab kort werk ge maakt van de knulletjes die 's avonds met geplakte haren langs de straten slenterden, naar meisjes floten, zich al hele heren vonden als ze een meisje op een bioscoopje trakteerden, en als dank daarvoor wonder wat verwachtten. Mab zocht het hogerop. Mab zat in een dancing en rookte sigaretten, keek de kerels niet eens aan, was de gereser veerdheid in persoon. Mab zag er ook niet opzichtig uit, bijna zedig. Maar Mab wachtte tot er iemand kwam, die de moeite waard was. Ze kende alle kunst jes. Ze kende ook de mannen, zag dwars door hun smoesjes heen, maar ging er op in wanneer dat haar schikte. Tijdens het werk gaf ze Aagje naarstig onder richt en voor het meisje ging een nieu we wereld open, de grote wereld, naar ze dacht. Want als een man geen auto had. had Mab geen interesse. En ze liet Aagje zien: de vergulde armband, die ze om had, haar drie-rijig snoer van jmitatieparels, de dure lippenstift, het kleine flesje met dure parfum. Allemaal cadeau. En ze vroeg nooit ergens om, ze kreeg het maar zó. Mab had lang „gewerkt" met Marie. Maar Marie was opeens uit de fabriek verdwenen Marie was stom geweest, zei Mab, zonder aan Aagjes neus te hangen waaruit die stommiteit bestond. Nu zocht Mab een andere partner, al zei ze dat niet. „Alléén is er niks an" zei ze tot Aagje „met z'n tweeën heb je veel meer lol". Aagje was er precies rijp voor. Ook haar begon het gesjouw langs de stra ten met luidruchtige knaapjes, het ge hang in automatieken en het stiekeme gedoe in een duister bioscoopzaaltje en daarna in het wandelbos buiten de Poort de keel uit te hangen. Ze wou iets anders, en liefst iets beters. Mab gaf haar waardevolle tips. Ze moest zich niet zo opmaken, zich niet met zoveel rommel behangen, niet die kousen met die opzichtige zwarte hielen dragen, en schoenen met stelthakken waarop ze niet lopen kon. Ze moest er niet uitzien of ze al wonderwat achter de rug had, ze mochten gerust denken dat ze min of meer een groentje was, daar kwamen ze juist op af. Mabs scherpe ogen hadden wel gezien, dat Aagje Borst eigenlijk helemaal geen make-up nodig had, dat ze een frisse en gans niet onknappe meid was. „Je hebt genoeg van je zelf" zei Mab „en verder ga je maar op mij af". (wordt vervolgd) Het gezamenlijke bestuur van de Landbouworganisaties en Bloembollen- kuituur op Texel heeft de Inspekteur der Direkte Belastingen te Den Helder in een schrijven verzocht, de leden, die door de aanslagen in de inkomstenbe lastingen voor de jaren 73/74 in liquidi- teitsmoeilijkheden komen, uitstel of verlaging 'van betaling te geven. Wan neer men denkt hiervoor in aanmer king te komen, dient men zich met de inspekteur in verbinding te stellen. Bij brand altijd bellen: (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. Oosterend In de Nederlands vormde kerk van Oosterend wordt vrijdag 16 augustus een orgelcow gegeven door Aldert Schenk uit Burg, leerling aan het Conservatori in Amsterdam. Het programma zal heel gewijd zijn aan Sweelinck. concert begint om acht uur, de ent is gratis. OOSTEREND In Oosterend kan jeugd vrijdagavond 16 augustus oma uur deelnemen aan een lampionnen tocht, voorafgegaan door muziekven ging Excelsior. Vertrekpunt is het bouw voor Chr. Belangen. Aan de v strijd zijn prijzen verbonden, die den verdeeld onder groepen, paren enkelingen. Eigen werk wordt op j gesteld. OOSTEREND De tocht voor Oosterender bejaarden wordt dit op vrijdag 23 augustus gehouden voert hen o.m. naar Alkmaar en ,J firama" in Zandvoort. Na afloop \vi een broodmaaltijd aangeboden in Bijenkorf". Het is de bedoeling de van negen uur 's morgens te nemen Alkmaar staat de bejaarden een ven sing te wachten. De tocht kost per soon ƒ15,en ook de dorpscommi Oosterend draagt het hare bij. dient zich deze week op te geven bij heer Joh. Roeper, Achtertune 2, tclel 204, Jan Drijver, Achtertune 24, foon 371 of bij Ton van Groenin; Peperstraat 32. S.V. Texel Programma voor het eerste elftal 8 september Helder-Texel 15 september Texel-RKVVS 22 september SC Spirit-Texel 29 september Texel-Flevo 6 oktober bekerwedstrijd 13 oktober Zeemacht-Texel 20 oktober Texel-Zouaven 27 oktober Texel-West Frisia 3 november Grasshoppers-Texel 10 november Texel-VVW 17 november Hollandia-T.-Texel 1 december Texel-KGB 8 december return van 8 septembei T.C. Texelse Boys Dinsdag 13 augustus, training voö junioren, op het Boysveld: C-junioren van 5-6 uur B-junioren van 6-7 uur A-junioren van 7-8 uur De A-junioren die niet in de B courant zijn vermeld worden woen; a.s. om 7 uur verwacht bij de trail van de senioren op het veld aan de1 sterstraat. Vrijdag a.s. op het terrein aan de sterstraat een onderlinge oefen* strijd voor de senioren. De dames trainen weer op woeni op het Boysveld, aanvang 7 uur. De pupillentraining begint woen 21 augustus op hel Boys-veld. Om 2j worden alle pupillen dan verwacht. Zondag 18 augustus a.s. sportdag de jeugd op het Boysveld. Alle me eri jongens tot en met 15 jaar w om 10 uur verwacht. De oudere zijn welkom ter assistentie en de va gelieve zich van te voren op te voor het vader-elftal (tel. 3057). We herinneren nog even aan dej vergadering van donderdagavond. 8 uur in de kantine. A S.V. Cocksdorp De trainingen voor de senioren den nog steeds op woensdagavond houden. Er zijn enkele oefenwedstri vastgesteld, nl.: As. donderdag speelt SVC 1 te gasten, aanvang 19.00 uur. Zaterdagavond 17 augustus s SVC 1 uit tegen ZDH 1; aanvang Jeans schoolzakje met mini broekzakjes 1,75 Het ouderwetse kaftpapier in modem okergeel, groen of oranje. Per rol 1,25 Erg goede vulpen voor inkt- patronen met bijpassende balpen 4,95 De originele „Blackpen", een zwart pennetje dat ook zwart schrijft 4,95 Blister met 12 zwarte inkt- patronen voor o.a. die Blackpen 1,25 De „Folino", een schrift van extra groot formaat en hele maal nieuw. Onze ,tWeer naar Schoolprijs" is 1,00 Fijne kleuren hebben deze 17 ringsbanden en een dege lijk mechaniek 3,25 De diktaatinterieurs van 50 vel voor deze banden zijn 0,50

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 6