Weinig bezoekers bij leuk evenement Spyker - Dureco8 - 5 Veel zwemmers in moeilijkheden Kerkentoehten - - Vergadering open jeugdwerk S.V. Texel houdt Alarmnummers ouderavond Handelsregister Staatssecretaris bezocht Texel Bejaardentocht toch op 23 augustus Tuinen worden steeds mooier Leedvermaak De bekende liedies Ben Cramer deelt In het afgelopen weekend en maandag zijn verschillende zwemmers bij diverse strandslagen in moeilijkheden geraakt. Mede dank zij het optreden van de strandbewaking liep het in alle gevallen goed af, zij het soms op het nippertje. Bij De Koog raakte een ca 50-jarige vrouw en haar vriendin in een gevaar lijke situatie toen zij bij afnemend wa ter vanaf een zandbank naar de wal wilden. Ze kwamen in een gat terecht en werden door de stroom gegrepen. Ze deden heftige doch vergeefse pogingen om tegen de stroom op te komen. De badmeesters brachten de dames ten slotte in veiligheid maar de 50-jarige vrouw was er al zo slecht aan toe dat kunstmatige ademhaling nodig was. Na doktersbehandeling kon zij met de am bulance naar haar vakantieadres wor den gebracht Niet een strandbewaker, maar de patrouillerende politie te paard zag dat zaterdagmiddag omstreeks vijf uur bij paal 17 een Duitser in nood verkeerde. De man zat in het kolkende water bij een strandhoofd en trachtte door zwaaien de aandacht te trekken. De po litieman bracht de strandbewakers in aktie die op hun beurt met reddings lij n en boot in het geweer kwamen. Een zeer zwaarlijvige Duitser werd zondag bij het baden tussen paal 20 en 21 onwel, wat bleek uit het feit dat hij niet reageerde op waarschuwingssigna len van de badmeesters toen hij gevaar lijk ver afdreef. Met behulp van de lijn werd hij uit het water gehaald en per ambulance naar de dokter vervoerd. De volgende dag tegen half zes 's middags werd hier nog een Duitser ge red. De ca 40-jarige man werd met de boot aan land gebracht. Hij had reeds vrij veel water binnengehad. Het duur de drie kwartier voordat hij weer enigs zins was opgeknapt. Ook bij paal 17 moesten maandag meerdere mensen (waaronder een kind) met de boot uit het water worden ge haald. DE KOOG Hoewel ,,De Schuilhut" gesloten is (behalve voor de biblotheek) gaan de kerkentoehten nog een paar weken door, uiteraard bij voldoende be langstelling. Wie mee wil, kan zich op dinsdag 20 augustus, vrijdag 23 augus tus, dinsdag 27 augustus en vrijdag 30 augustus 's middags om 2 uur melden bij ,,De Schuilhut", indien mogelijk met eigen vervoer, om onder geleide een tocht te maken langs verschillende Texelse kerken. Ten behoeve van de gasten blijft de bibliotheek van „De Schuilhut" geopend tot en met vrijdag 13 september. Men kan er terecht op maandag, woensdag en vrijdag, 's morgens van 9 tot 11 uur. („De Schuilhut" staat in de Parnassia- straat te De Koog, achter de Hervormde kerk). nende toeristen zich plegen te verpozen, heeft het zig-zag heen en weer rijden altijd grote ergernis gegeven, maar men nam algemeen aam dat de militairen daartoe gerechtigd waren en handelden in het kader van een oefening of iets dergelijks. Naar aanleiding van het in cidentje van zondagmiddag is evenwel gebleken dat de mariniers geheel eigen machtig handelden en slechts opdracht hadden de aam de rand van de Hors staande observatiepost van de MLD te controleren. Het was blijkbaar erg aan trekkelijk om bij die gelegenheid een kilometer of drie verder te rijden en al „crossend" door de prille beplanting van de lageduintjes de (soms blote!) badgasten aan het schrikken te maken. Donderdagavond komt in 't Asiel het bestuur van de Stichting Open Jeugd werk bijeen. Iedere belangstellende is welkom Onderwerp van gesprek zal zijn de exploitatie van de bar in 't Asiel gedurende afgelopen zomer. Aftrap De voetbalwedstrijd was een gezellige aangelegenheid. Onder leiding van scheidsrechter Harrie Arnout werd het een echte doelpuntenregen: 85 in het voordeel van het Hoornder horecabe drijf. Burgemeester Sprenger nam de aftrap. Hij volgde met kennelijk plezier het verloop van de wedstrijd en ver richtte na afloop de trekking van een aantal loten.. Vooral voor de kinderen was de aan wezigheid van de bekende artiesten een hele belevenis. Ben Cramer en Oscar Harris waren veelgevraagd om hun handtekeningen. In de pauze groeide de handtekeningenjacht uit tot een ou derwetse rage. Geduldig en vriendelijk voldeden de bekende zangers aan elk verzoek. De foto's van Oscar Harris vonden gretig aftrek. Tijdens de wed strijd werd nog bekend gemaakt dat Ben Cramer donderdagavond in „De Toekomst" in De Koog optreedt. Dinsdag 20 augustus De Cocksdorp, Hervormde kerk, uur, dia-avond over Texel. Woensdag 21 augustus Den Burg, Groeneplaats, 14 00 uur, kloreprogramma. Donderdag 22 augustus Den Hoorn, strand paal 9, 19.00 uur: gastenwedstrijd sportvissers Texel. Den Burg, 't Asiel, 20.00 uur: verg ring bestuur en betrokkenen Stiel Open Jeugdwerk. Vaste data ifedere dinsdag, donderdag en vrt |ei komt de handwerk- en hobbj Athena" bijeen op de De Rui straat 104 te Oudeschild, van fij 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur Zang en bijbelstudie iedere donder avond 8.00 uur bij de familie Broi iet Warmoesstraat 42, Den Burg. Zang en bijbelstudie voor de vrijdagavond 7.30 uur. Dinsdags- en vrijdagsmiddags om uur, vertrek kerkentocht vanaf Schuilhut" te De Koog. Voor aktiviteiten van de interkerke recreatiecommissie: zie mededelin bord bij de Nederlands Hervor kerk te De Koog. In de R.K. kerk te De Koog wordea dere maandagavond om 20.30 dia's over Texel vertoond. Iedere maandag om 20.00 uur kb jassen in hotel „De Zwaan" te Burg. Iedere maandagavond 20.00 uur bridgedrive in hotel „De Lindebc Texel". Iedere maandag is men tussen 20. 21.30 uur welkom op NVSH-inior tiecentnim en -bibliotheek in Groene Kruisgebouw; ook voor delenverkoop. Elke maandag van 9.30 - 11.30 uui woensdag van 14.00 - 16.30 uur Nederlands Hervormde kerk van Burg opengesteld voor publiek en het orgel worden bespeeld. Tei een informatiestand. Het magazijn van het Groene Kruis de Witte Kruislaan is van maam tot en met vrijdags geopend van tot 18.00 uur. De Texelse handboogvereniging „De landschutters" komt iedere vrij< avond om acht uur bijeen in het becogebouw op Bemhardlaan 17: i| Den Burg. In de Nederlands Hervormde keri De Cocksdorp worden iedere dim dia's vertoond van „Mooi Texel". A vang: 20.00 uur. Tedere woensdag 15.00 uur bejaari zang in de Landbouwschool te Burg. Bij brand (02220) 2066 Bij ongevallen met betekenent lichamelijk letsel (02220) 2011 Bij andere ongelukken (02220 2644 (Knip bovenstaand berichtje uit n; plak het bij uw telefoon). n d< Het gebeurde dait een jeep rakelings kuil passeerde, waarin een kle speelde. Op De Mok hoorden we dat :o kader van deze militaire recreatie f op de hoogte was. In ieder geval zai s' nu een eind aan komen. Tegen chauffeur van zondag zal rapport ifl den opgemaakt. Mogelijk is dit ook a al leiding om de Marine Luchtvaart Di< a te verzoeken te stoppen met het s nc zeer laag over de badgasten vliq e' door Grumman Trackers. Hoewel toestellen telkens met de vleuj „klapwieken" ten teken van groet, gf ;e het bulderende motorlawaai toch veel onrust dat het allerminst op p ci wordt gesteld. DEN HOORN Wat een grandioos feest had moeten worden, liefst met een paar duizend enthousiaste bezoekers, werd een enigszins magere vertoning door het ontbreken van de grote aantallen belangstellenden. De ruim 500 aanwezigen bij de voetbalwedstrijd Spyker-Dureco op het ZDH terrein in Den Hoorn heb ben wel gelijk gekregen: het was een vrolijke gebeurtenis. De organiserende bar „De Spyker" hoeft evenmin ontevreden te zijn Voor de voetbalvereniging ZDH en het Koninklijk Texels Fanfarekorps-D.E.K. werd ruim ƒ1.400,opge haald. De jeugdcommissie van de sportver eniging Texel belegt op woensdag 21 augustus, aanvang 20.00 uur, een ouder avond in „De Kletskeet" op het sport veld aan de Slingerweg. De ouders van alle jeugdleden zijn welkom. Onder het genot van een kopje koffie zal worden gepraat over het jeugdvoetbal waarbij ieder in de gelegenheid is vragen of op merkingen te lanceren. Tenslotte zal men aantrekkelijke prijzen kunnen win nen met bingo. Pension „Happy Days", Den Hoorn, Herenstraat 34. Uitgetreden eigenaresse wed. M. Drijver-Bremer. Bedrijf wordt voortgezet door wed. M. A. de Ruwe- Kok onder dezelfde naam Slagerij Nic. Ran, Den Burg, Koger- straat 15. Uitgetreden eigenaar N. C. B. Ran sr. Bedrijf wordt voortgezet door N. C. Ran jr. onder dezelfde naam. Fa. gebr. Kooiman, Molenbuurt W 43. Landbouw- en veehoudersbedrijf, enz. Vennoot: A. Kooiman, P. G. Kooiman (beperkende bepalingen). B.V. Drukkerij en Uitgeversmaat schappij voorheen Langeveld De Rooij, Den Burg, Parkstraat 7 - 10. Ex ploitatie filiaal te De Koog overgedra gen. Vat 69, De Koog, Parnassiastraat 1, cafébedrijf. Uitgetreden eigenaar L. F. van Loo. Bedrijf wordt voortgezet door H. den Teuling (rest. Italia, Dorpsstraat 5, De Koog) onder de naam Bar-bistro „Chez Henri". Matras Voor de wedstrijd en na de eerste helft verzorgden de drumband D.E.K. en de fanfare de muzikale omlijsting. In de pauze landde ook het „Spyker para team" op het ZDH-veld. Zelden heeft men daar een zo perfekte landing ge zien. Dit was des te opmerkelijker om dat er een tamelijk sterke wind stond. Alle drie de parachutisten landden op het veld. B. Rienks, directeur van het paracentrum Texel-Spa, demonstreerde een „matras", een apart type parachute. Met dit goed bestuurbare valscherm landde hij tegen wind! Het geheel werd besloten met een speurtocht van 3 km naar bar „De Spyker". Staatssecretaris Meyer van het mini sterie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk bracht maandag op eigen initiatief een bezoek aan Texel. Hij wilde zich op de hoogte stellen van de problemen rond de recreatie. Van ochtend is hij voor een soortgelijk be zoek naar Vlieland vertrokken. De staatssecretaris was vergezeld van de heer Van Dis, lid van Gedeputeerde Staten in Noordholland, enkele ambte naren van het ministerie van CRM en enkele ambtenaren van de Provinciale Planologische Dienst. Het bezoek van de staatssecretaris had een officieel karakter. Na een rond rit over het eiland nam hij een kijkje bij het natuurrecreatiecentrum, waar hij ook een gesprek had met enkele be stuursleden van de Stichting Texels Mu seum. 's Avonds had hij een ontmoeting met het college van burgemeester en wethouders. De staatssecretaris wilde zich ter plaatse oriënteren over de stand van zaken bij 't toerisme en in verband daar mee het landschapsbehoud. Het ging hem daarbij om algemene facetten. Het bezoek was georganiseerd door de Pro vinciale Planologische Dienst, onder an dere omdat deze instelling veel te ma ken heeft met de ruimtelijke ordening op het eiland. Alles zat de organisatoren mee, be halve het aantal bezoekers. Het strand weer en de gastenwisseling waren er waarschijnlijk debet aan. De medewer king van platenmaatschappij Dureco was groot. Men had niet alleen voor be kende sterren gezorgd (Ben Cramer, Os car Harris en The Twinkle Stars, Ricar- do), er was ook voor bijna ƒ2.000,pla ten (van Dureco-artiesten) gezorgd als aandeel in de prijzenpot van de loterij. De Dureco-groep had er al een reis van enkele uren opzitten voor men op Texel was en sommige artiesten moesten 's avonds al weer optreden. vanuit de kleedkamer op bet ZDH-lerre/n handtekeningen uit aan jeugdige bewonde raars. In de organisatie van de bejaarden- tocht Oosterend hebben zich communi catiestoringen voorgedaan, waardoor ten onrechte in de vorige krant werd ge meld dat de tocht op een andere datum wordt gehouden dan oorspronkelijk was aangekondigd. Om aan alle verwarring een eind te maken: de tocht wordt wèl gehouden op vrijdag 23 augustus. Ver trek bij „De Bijenkorf" om 8.00 uur. De bus rijdt door Het Noorden naar Oost; op de hoek bij A. Vonk kan om 7.45 uur ook worden ingestapt. Deelnemers moeten zich uiterlijk woensdagavond hebben opgegeven bij Jan Drijver, telefoon (02223) 371, Ton van Groenigen in de Peperstraat of J. C. Roeper, telefoon (02223) 204. De eerste keuringen van de door de Woningbouwvereniging Texel uitge schreven tuinenwestrijd zijn achter de rug. Volgens de jury, die de tuinen re gelmatig inspecteert is over de hele linie van duidelijke verbetering spra ke. Steeds meer mensen gaan waarde hechten aan een goed verzorgde tuin. Van alle ca. 600 tuinen, die bij de wed strijd zijn betrokken, zijn er dertig die kwalitatief duidelijk boven de middel maat uitsteken. Gelet wordt op een goed verzorgde grasmat en naar de compositie van planten en bloemen. Eind augustus vindt de laatste keuring plaats. Dan zal de jury de winnaars békend maken De winnaars krijgen mooie prijzen, die be schikbaar werden gesteld door o a. Bak- ker's Ijzerhandel, Artima, Keijser Co, de Coöperatie enz. Enkele nuttige wenken die de jury de verzorgers van tuinen wil geven zijn: Maai in de groeitijd minimaal 2x per week het gras. Vergeet niet kunst mest en onkruidverdelger te strooien. Zorg dat Uw haag regelmatig wordt ge knipt zodat anderen daar geen hinder van ondervinden. Grote hilariteit ontstond zondagmid dag op het strand bij Hoornderslag toen daar een jeep van het Amfibisch Oefen kamp Texel in het pappige zand vlak bij het water vastliep en al spoedig door het opkomende water werd omspoeld. Die hilariteit was puur wraakzuchtig leedvermaak, want de meeste strand- bezoekers vinden het helemaal niet pret tig dat de jeeps met kennelijk recre- erende mariniers voortdurend over het strand en door de duinen rijden. Vooral op het ten zuiden van paal 9 gelegen strangedeelte waar rustmin- Burgemees/er Sprenger speelt de bal naar de gitarist van The Twinkle Stars, waarmee de wedstrijd Spyker-Dureco begon. De bur gemeester: „Ik voetbal vaker"

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2