Perfecte tennisbaan voor Deuce Een jongen beneden haar stand 5? Opnieuw Taptoe Texel" Politiek spel? ^portmededelingen Opgave beschikbare vakantiehuisjes en stacaravans Schietoefeningen Geslaagd Koersen vreemde valuta Dokter bij ongeval: (02220) 2011 De tennisclub „Deuce" heeft zondag voor het eerst gebruik gemaakt van de nieuwe baan aan de Elemert. De baan, die al met al rond ƒ80.000,heeft ge kost, is gemaakt van Grasstex, een ve rende met vezel versterkte kunststof. Een Grasstex-baan is zo ongeveer het neusje van de zalm in de tenniswereld. Het materiaal vergt vrijwel geen onder houd, in tegenstelling tot het klassieke gravel dat regelmatig geveegd en ge sproeid moet worden. Zoals bekend moest „Deuce" het tot voor kort doen met een tegelbaan, die niet aan redelijke eisen voldeed. De steeds ten opzichte van elkaar verzakkende tegels maakten tennis meer tot kansspel dan tot sport. „We hadden de slechtste baan van Ne derland, maar nu hebben we een der beste", vertelde ons trots voorzitter Pe ter Bakker. Er zijn overigens nog wensen. Bij de baan moet nog kleed- en toiletakkom- modatie komen maar daarvoor ontbre ken de centen. „Deuce" telt momenteel 100 leden, waarvan 20 jeugdleden. Per week blijft de baan 65 uur beschikbaar voor gast- spelers, toeristen. Wanneer zij kunnen spelen is op te maken uit een schema dat bij de ingang van de baan is opge hangen. De sleutel kan gehaald worden bij de familie Bakker, Elemert 14 en 't gebruik kost ƒ10,per uur (vroeger /5,-). Bij het vernieuwen van de baan is aanmerkelijke financiële medewerking ondervonden van de gemeente Texel, die 25°/o subsidieerde en een aanvullen de lening verstrekte alsmede de Recrea tiestichting Texel die ƒ12.000.schonk. Het is de bedoeling de baan officieel te openen met een tournooi voor leden op 7 en 8 september. Vrijdag in De Koog Voor de tweede maal dit seizoen zal de Taptoe Texel 1974 worden gehouden. Men zal dit grote muzikale spektakel (260 medewerkenden) kunnen meebe leven op het sportveld van De Koog en wel op vrijdagavond, 23 augustus, aan vang 19.45 uur. Elke vier minuten mar cheert een van de deelnemende korpsen op naar het terrein, met als startpunt het terras van de r.k. kerk. Het eerste korps om 19.15 uur. Zoals gebruikelijk is de organisatie en leiding in handen van de heer D. Haker. Overzicht van de twee nieuwe banen die „Deuce" in gebruik heeft genomen. Het ge heel is van een hoge afrastering voorzien te gen verdwaalde ballen, maar ook tegen on genode jeugdige bezoekers die in het verle den op de baan nogal wat schade hebben aangericht. De ingang van de baan is naar de andere kant verhuisd. jEvj» (Mans Uur, baltan iwvitmooróJ&inti Ma 4a r«4aMa'£ Naar aanleiding van de verschenen publikatties in de plaatselijke pers met betrekking tot de verkiezing van wet houders door de Texelse Gemeenteraad op 3 september a.s., hebben wij, het bestuur van Texels Belang, er behoefte aan een nadere verklaring inzake onze adviezen aan de leden van onze raads fractie tijdens het overleg (waar onze fractie in eerste instantie buiten werd gehouden) over eerder genoemde ver kiezing, te moeten publiceren. In de eerste fase van ons overleg hebben wij duidelijk te kennen gegeven dat onze voorkeur uitging naar de heer J. C. Dros en wel om meer dan één reden, te weten: de overtuigende verkiezingsuit slag welke blijk heeft gegeven van een ruim vertrouwen in Wethouder Dros, bij de getoonde werklust en inzet van de heer Dros tijdens de afgelopen pe riode hebben onze mening hierover nog versterkt. Wanneer er door partijen wordt ge suggereerd, dat met de heer Dros niet valt samen te werken, dan zal dat eerst moeten worden aangetoond. De heer Dros mocht wel eens een andere mening hebben, dat is echter zijn goed recht en soms zijn plicht, daarvoor zit men uit eindelijk in de gemeenteraad om een mening, gesteund door het vertrouwen van de kiezers, uit te dragen. Indien nu met name door dé Pakt fractie gezegd wordt, dat met de heer Dros niet valt samen te werken en hierbij geen concrete bewijzen op tafel komen, dan is dat geen argument, en doet men er eerlijker aan door te stel len: we willen hem niet. Het smoesje van een ondemocratisch gedrag slaat nergens op en zou van toepassing kun nen zijn op de eigen handelwijze. In de verkiezingstijd de mond vol van een afspiegelingscollege heeft tot con sequentie zich dan ook aldus op te stel len. Een andere opstelling is naar onze mening misleiding van de kiezers. Dit zelfde geldt voor de samenwerkende chr. partijen en dit is het „politieke spel", waarin Texels Belang schijnbaar als buitenpolitieke partij niet past. Wij bedrijven geen politiek. Texelse Boys De jeugdcommissie organiseerde af gelopen zondag de sportdag voor de jeugdleden. De belangstelling hiervoor was zeer redelijk. Van de 100 leden ver schenen er 73 aan de start, verdeeld over 6 groepen. De spanning was hier en daar te snijden en in 2 gevallen was een barrage nodig om de winnaars aan te wijzen. De prijswinnaars van de zeskamp zijn: 6 en 7 jaar: 1. Edward Hopman; 2. Marcel Buisman; 3. Jacco Gieles. 8 en 9 jaar: 1. Johnny van Heerwaar den; 2. Ab Jan Witte; 3. Rian van Heer- waarden. 10 en 11 jaar: 1. Peter Jan Kager; 2. Alfred Bakker; 3. Jan Jozef Schraag. 12 en 13 jaar: 1. Paul de Grave; 2. Marcel Witte; 3. Kees van Heerwaar- den. 14 en 15 jaar: 1. Frank de Grave; 2. Harry Witte; 3. Ruud van Heerwaarden. Meisjes: 1. Willeke Arendsman; 2. Frieda Hoogenbosch; 3. Anneke Terp stra. Hierna begon een wedstrijd tussen de pupillen en hun vaders, die heel wat van plan waren. De jongens waren ech ter nog lang niet moe en maakten het de vaders heel lastig. (Rust 11). Na de rust werden de pupillen versterkt met een zestal meisjes en raakte het „vadersdoel" herhaaldelijk in de knel, maar keeper B. Boogaard bleef de si tuatie meester, hij stopte zelfs een straf schop. Bij een uitval wisten de vaders te doelpunten en kwamen dus weer voor. Even later werd het 31 voor de vaders door een strakke schuiver. Vlak voor tijd werd een vader vakkundig neergelegd binnen het beruchte gebied, wat weer een strafschop tot gevolg had. Wat toen gebeurde was ongelofelijk, al le jongens verzamelden zich in het doel, er gingen zelfs jongens op andersmans schouders zitten om wat meer lengte te hebben. De scheidsrechter zag hiervan de lol wel in. De strafschop werd een prachtige boogbal, maar de bal werd toch gepakt door de keeper en kon ie dereen het doelvlak weer verlaten. Het door deze partijen op éém lijn zet ten van Texels Belang en de V.V.D. is dan ook irreëel. De ^kiezers van Texels Belang zijn te vinden onder alle over tuigingen en gezindten, in alle lagen van de bevolking. Met het bovenstaande hopen wij onze opstelling tegen het „Politieke Spel" aan leden en kiezers duidelijk te hebben ge maakt. Het Bestuur van Texels Belang. Hierna wisten de pupillen nog één te scoren zodat de vaders met 32 won nen. Het werd al met al een prachtige en zeer geslaagde Boysdag en dus voor herhaling vatbaar. De aktiviteiten voor deze week zijn als volgt: Pupillen. De training voor alle pupil len is woensdag, aanvang 2 uur. De ba bypupillen worden zaterdag om 10 uur verwacht op het Boysveld. De pupillen a en c spelen zaterdag mee in een tournooi in Midden-Beem- ster. Vertrek boot 8.05 uur van Texel. Graag aanmelding van ouders (of ande ren) voor vervoer per auto naar dit evenement (telefoon 3604). Junioren. De trainingstijden voor de junioren staan vermeld in de Boys-cou rant. Alle junioren van 16, 17 en 18 jaar worden bovendien vrijdagavond 7 uur op het veld bij de Wilsterstraat ver wacht voor een onderlinge wedstrijd en een bespreking. Zaterdag spelen alle A-, B- en C-ju- moren oefenwedstrijden in Oosterend. Voor tijden en opstellingen zie het kastje. Senioren. De conditietraining is op woensdag om 7 uur op het trainings veldje bij „Ons Genoegen". Vrijdag speelt een Boys-combinatie in Den Helder een oefenwedstrijd tegen een Helders elftal. Vertrek boot 6.05 uur van Texel. Zondag doen twee elftallen mee aan hte Watervogels-tournooi. Vertrek boot 10.05 uur. Zie voor de opstellingen het kastje. Informaties en afberichten bij Hank Witte, telefoon 2918. Dames. De dameselftallen van de V.V. Zeevogels komen a.s. weekend naar Texel. De bedoeling is om wedstrijden tegen onze dames te spelen op zaterdag avond en zondagmorgen. A.W. Z.D.H. De derde wedstrijd tegen Cocksdorp is na een sportieve strijd geëindigd in een gelijk spel (33). Zondag gaat het eerste naar het HRVC tournooi in Amsterdag. Vertrek boot 9.05 uur en de bus uit Den Helder, supporters kunnen mee. We spelen in poule 2 tegen Aristos (Amsterdam), DSS (Haarlem) en Schellingwoude, de eerste wedstrijd spelen we tegen Schel lingwoude. In de andere poule zijn in gedeeld Halfweg, HRVC, ADE, Weesp en Energia. Hierna volgen wedstrijden om de le tot de 8e plaats. Op ons veld zondag ons veteranen- tournooi. Woensdag 6.30 uur (terrein Bernhard- laan) Texel 3-ZDH 2. Trainen nu in het vervolg: dinsdag 7 tot 8 uur junioren tot 16 jaar; 8 uur 16 jaar en ouder; vrijdag 7 tot 8 uur 16 jaar en ouder. S.V. De Koog Hoewel alle andere verenigingen de training reeds hervat hebben, begint dit voor De Koog pas donderdag. De eerste keer zullen senioren en A-junioren ge lijk trainen. Dit, omdat velen door werkzaamheden niet aanwezig kunnen zijn. De training begint om 19.00 uur. Wanneer de training voor de pupillen begint, wordt later bekend gemaakt. J. v. B. S.V. Cocksdorp Met ingang van donderdag wordt de training voor de senioren weer op don derdag gegeven, aanvang 19.30 uur. Zaterdag speelt het eerste om 15.00 uur thuis tegen een Helderse combina tie. TEVOKO Donderdagavond is de eerste bijeen komst van Tevoko van het komende seizoen. In competitieverband (Nevobo) spelende dames worden om 19.00 uur verwacht, de competitie spelende heren om 20.30 uur. Behalve een eerste trai ning zal de komende competitie bespro ken worden. Gegevens over de trai ningstijden volgen nog. Voor het naseizoen en de komei herfst- en kerstvakantie willen wij i lijst samenstellen van de beschikb ruimte in bovengenoemde akkommo ties (met prijsvermelding). Het spre vanzelf, dat met name voor de kerst kantie het huisje over een uitstek® verwarming dient te beschikken geen bijverwarming in de vorm bijv. gaskachels zonder afvoer naar ten) en voorts zodanig is ingericht, een prettig verblijf binnenshuis m< lijk is. Uw opgaven met prijsvermelding nemen wij graag uiterlijk donderdag augustus a.s., liefst telefonisch, nr. 2j( Den Burg of 541 De Koog. Op 22 augustus, uitwijkdatum 23 gustus schiet H.M. Van Speyk in sec 045 - 075 graden, rechtwijzend met straal van 9 mijl vanuit het hoge ge! delicht Nieuwe Haven. Veiligheidssc aanwezig. De commissie van proefneming sch vanuit de marinehaven in dezelfde s tor op 20 tot en met 23 augustus, wijkdata 26 tot en met 28 en 30 augi tus van 11.00 - 19.00 uur. Veilighei schip aanwezig. Bij de in Amsterdam gehouden ei mens voor sterkstroomonteur, afge men door de examencommissie V.E.V., slaagde de heer J. C. van Voo: uit Den Burg, voor het diploma eer monteur in de sterkstroomtechniek, heer Van Vooren is werkzaam als mi teur bij de distributieafdeling Texelstroom nv. t OPLOSSING KRUISWOORDPUZZE Horizontaal: 1. stippel; 7. rustiek lok; 14. ami; 15. ANP; 16. die; 17. 18. age; 19. iel; 20. se; 22 elp; 24. h 26. perk; 29. tabak; 31. maag; 33 eng 35. nap; 36. noria; 37. ne; 38. Ier; 40.1 41. st; 42. verbond; 43. kk; 45. b 46. oef; 48. sr; 50. emmer; 52. ai 54. regie; 56. raad; 57. grauw; 59. Ion 60. big; 61. sap; 63. ui; 65. val; 6 67. si; 68. Inn; 70. Ado; 72. Erp; 73 r 74. lamprei; 75. odalisk. Verticaal: 1. sluipen; 2. ton; 3. 4. page; 5. emelt; 6. li; 7. ra; 8. um 9. spek; 10. id; 11. eis; 12. keelg 21. erg; 23. pan; 24. hap; 25. dar; 27. e 28. kei; 30. Barbara; 31. mos; 32. 34. lever; 36. neder; 39. ren; 40. t.n 43. kerkuil; 44. KMA; 45. bed; 47. 48. sim; 49. repliek; 51. mat; 52. a 53. kus; 55. gom; 57. gilde; 58. waa 60. baar; 62. papa; 64. Ina; 67, 69 nm; 71. o.i.; 72. e.o.; 73. r.i. Westduitse marken 100 ƒ100 Franse francs 100 54 Belgische francs 100 6 Zwitserse francs 100 Zweedse kronen 100 59 Amerikaanse dollar 1 2 Engelse pond 1 6 Oostenrijkse schilling 100 I Italiaanse lires 10.000 3' Bel voor medische hulpverlening verkeersongevallen: (02220) 2011 arts» alarmcentrale. feuilleton door Tom Lodewijk 21. Aagje Borst begon te begrijpen, dat ze nu toch op weg was naar de ver wezenlijking van het ideaal, dat haar van het witte filmdoek had toegelachen. Ze zag zichzelf al in een auto, haar ge zicht gedoken in zacht bont, dansen met een knappe lange man in avondtoilet op een spiegelende dansvloer. Ze vroeg zich niet af waarom Mab, die haar deze wereld zou openen, nog altijd op de fa briek zat. Ze begreep niet dat Mab on danks haar wereldwijsheid 't ook nooit verder zou brengen dan een wereldje van klatergoud, en al verder was gegle den op het hellende vlak dan ze zelf be sefte. Met opgewonden bonzend hart volgde ze een zelfbewuste Mab die avond in de „Londonderry". Ze zag diepe crapeauds, gezellige hoekjes, schemerlampjes, een pianist-entertainer achter een grote vleugel, kellners in rode jasjes. Dit was het. Dit was het grote leven van de film. In zulke gelegenheden maakten haar filmhelden en -heldinnen hun verove ringen. Mab liep onaandoenlijk, als een preutse schooljuffrouw, door het pad, negerend de brutale blikken van de mannen die haar nakeken. Aagje pro beerde te lopen als of ze hier dagelijks kwam, maar ze bloosde hevig en haar knieën knikten. Toen zag ze hoe Mab een tafeltje uitkoos in een nog verlaten „box". Een grijzende kellner kwam met een knipoog op haar af. Aagje hoorde hoe Mab familiaar en met kennis van zaken een gesprek met de kellner voer de, Mab was hier stamgast, begreep ze. ,,'t Gewone maar" informeerde de kell ner. Mab knikte. „En u wenst?" infor meerde hij zwierig bij Aagje, ,,'t Zelfde" besliste Mab. Even later kwam hij terug met twee flesjes cola. Het viel Aagje even tegen, ze had een ogenblik aan champagne gedacht, die had ze nooit geproefd. „Dure dranken" zei Mab wijs „moet je altijd léten bestellen. De avond is nog jong". Dat wist Aagje al weer. Trouwens. ze heette niet langer Aagje. Dat klonk te dorps. Ze was allang Atie. En Mab had voor de gelegenheid een nog defti ger naam opgescharreld: Agnes. Dat klonk. Ze dronken zoet hun drankje en praatten over algemeenheden, maar Mabs grote grijze ogen zwierven intus sen de hele bar door. Ze doorstond met insolente onverschilligheid de benevel de blik van een dikke veekoper, die er derhalve van afzag, avances te maken. „Hij stinkt naar koeien en hij is zo gie rig als wat", deelde Mab mee, kennelijk uit eigen ervaring. Een pipse jongeman met een terugwijkende kin kwam over dreven beleefd en met het air van een man van de wereld haar ten dans vra gen. Mab zei dat ze nog niet in de stem ming was, misschien wilde Agnes? Agnes stond op met kloppend hart en liet zich door de slungelige man mee voeren. Hij danste dicht tegen haar aan, zei allerlei over haar haar en haar ogen, netblauwe meren, en ze was zo veder licht en of ze geen vriend had, en dat al leen toch maar alleen was. Agnes-Aagje stamelde nu en dan een vaag antwoord, toen stopte de muziek en hij bracht haar naar haar plaats terug, maakte een buiging. „Een echte héér", vond Aagje. „Moet je over een paar uur naar die echte heer kijken, als ie wat op heeft", antwoordde Mab hard. „Hij is er al een paar keer door Billy uitgesmeten, maar hij komt toch telkens weer terug". Billy, de baas, kwam zelf even de da mes begroeten, wat Aagje ondervond als een bijzondere onderscheiding en Mab in haar achting deed rijzen, want Mab vond het kennelijk heel gewoon. Billy informeerde vriendelijk naar Mabs vriendin, maar Aagje vond dat hij enge ogen had en griezelde van zijn dik ke handen met de ring met de grote steen, die schitterde in het licht der lampen. Billy grijnsde aanminnig en vroeg wat hij de dames mocht laten brengen. „Hij is ook niet gul voor niets" zei Mab, ,waar geen vrouwen zijn komen geen mannen". Aagje besefte dat zij vanavond een vrouw geworden was. Toen zag ze opeens in Mabs bestu- deerd-koele blik een flikkering als van herkenning. „Niet kijken", siste ze. Ze bleef rustig zuigen aan haar rietje, had geen aandacht meer voor de aanwezi gen, maar onder haar lange wimpers spiedden haar ogen. Toen hoorde Aagje opeens achter zich een joviale stem. „Ha, Mabel!" „Zo Chris", zei Mab onverschillig. „Je bent heel niet aardig tegen me" „Waar was je zondagavond?" „Thuis de krant zitten lezen". „Dat zal wel, zeker het weerbericht". „Heb je me gemist?" Mab maakte een gebaar dat moest te kennen geven, dat als ze al een gemis had gevoeld, dit zeker niet werd ver oorzaakt door de afwezigheid van de spreker. „Mag ik er even bij komen zitten? En zou je me even aan de dame willen voorstellen?" Mab trok haar gezicht in een glim lach. „Dit is Agnes.en dit is Chris", zei ze en nu zag Agnes het gezicht van de bezoeker. Een flinke, sterke jonge kerel, lachrimpeltjes bij de ogen, die fel-donker waren, een spottende mond. Ze voelde zich opeens een dorpsmeisje. Chris inmiddels scheen er anders over te denken. Hij maakte een grapje, vroeg wat hij voor de dames mocht bestellen, hoewel de kellners net twee glazen Ver mouth voor hen had neergezet en hing, kennelijk om „Agnes" te imponeren een verhaal op van een aanrijding, die hem bijna de dood gekost had, ware het niet dat zijn ongeëvenaarde koelbloedigheid hem had gered. Aagje begreep dat het ideaal weer een stapje nader kwam. Hij was knap en jong, hij had een auto, en hij was aardig tegen haar. Ze dronk van de Vermouth en haar gezicht begon te gloeien. „Bloem des velds", zei Chris veell tekenend tot Mab. Mab trok haar wenkbrauwen op, wist dat Aagje geen ongerepte ve bloem was, maar het kon geen kwa Chris in die waan te laten. „En het wilde knaapje brak 't roa op de heide", citeerde Chris met glimlach naar Mab. „Pas maar op de dorens" waarschl de die veelbetekenend en Chris begn dat Mab doorniger was dan Agnes. „Zullen we?" vroeg hij, toen de n ziek weer inzette. Chris en Mab gingen naar de da vloer en zweefden even later over parket. Aagje zag ze samen in druk sprek. De jongeman zonder kin kW weer naar haar toe. Ze durfde niet i geren. Hij wilde haar naar huis br gen, die avond, maar Aagje besloot s voorlopig maar aan Mab te houden geen onberaden dingen te doen. „Ik 1 met m'n vriendin", zei ze. „En ik i m'n vriend", antwoordde hij, „dus kan best". „Moet ik eerst eens aan héér vragi weerde Aagje af. Toen ze naar hl plaats terugkeerde, leek het haar of gegroeid was. Ze zat hier nog maar m welijks en die jongen wou al met h uit. Ze vertelde het aan Mab. Chris lu terde toe en lachte. „Ik zou je van Bleke Henny dinj kunnen vertellen", zei hij en verte ze. Aagje luisterde en ergens in h kinderhart kroop toch iets van ontz ting naar boven. Dat was toch staarde met grote ogen naar Chris, knipoogde.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 4