Twentse „Tukkers" enthousiast over ontvangst op Texel Leraar vond 70 aktiviteiten voor scholieren met werkweek FILMJNIEÜWS Tevoko-training Hoornder feest Heren De Porto en Stiggelbout 25 jaar bij Rab Weekenddiensten artsen R. K. Kerkdiensten Protestantse kerkdienst Badmeester door onbekenden afgetuigd Duitse dienst Terreinafscheiding stukgereden In de vorige week vermelde tramings- tijden was niet opgenomen het trai ningsuur van de mini-volleyballers: donderdag, Koninghal, 18.30-19.30 uur. Van verschillende zijden is kenbaar gemaakt dat men het op prijs zou stel len wanneer er ook voor diegenen, die zuiver recreatief willen volleyballen, een uur beschikbaar zou zijn. Voor gaande betreft voornamelijk de heren, want de dames hebben daarvoor al een uur (donderdag van 19.30 tot 20.30 uur). Wanneer er heren zijn die graag een partij volleybal willen spelen kunnen zij eens komen kijken op de donderdag avond in de Koninghal vanaf 9.30 uur. Wanneer de groep groot genoeg is kan een speciaal trainingsuur beschikbaar worden gesteld. Ledenvergadering Op woensdag 4 september houdt Te- voko haar jaarlijkse ledenvergadering in „Olympic". Aanvang 20.00 uur. Pro gramma. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ver slag sekretaresse. 4. Verslag penning meester. 5. Verkiézingen. Sporthal Texel (grondverkopen). 7. Rondvraag. Het is alweer geruime tijd geleden dat op een druk bezochte algemene ver gadering de wens werd uitgesproken het Hoornder feest elk jaar te doen plaatsvinden en in dat geval de festivi teiten te beperken tot één dag, Dit jaar zal zulks het geval zijn op zaterdag 14 september, het programma luidt als volgt: 8.30 uur, opening door fanfare en de drumband. 9.30 uur, tekenwedstrijd in de Heren straat voor de klassen 1, 2 en 3. 10.30 uur, behendigheidsspelen voor de klassen 4, 5 en 6. 11.30 uur, kruiwagenrace, 13-16 jaar. 13,30 uur, tobbesteken, 16-40 jaar, 14.30 uur, tobbesteken, 40 jaar en oudei 15.30 uur, wedstrijd met hindernissen voor volwassenen 20.00 uur, „strijden", 16-35 jaar, 36 jaar en ouder. De feestkommissie hoopt op mooi weer en rekent op grote belangstelling en deelname. iaus" i Vorige week werd op feestelijke wijze herdacht dat de heren Willem Stiggel bout (64) uit Den Burg en Kees de Porto (53) uit Oudeschild 25 jaar werkzaam waren bij J. C. Rab b.v. De heer Stig gelbout, die in februai 1975 van zijn pensioen gaat genieten is werkzaam als chauffeur van de tankauto en de heer De Porto, vroeger kraandrijver, ver zorgt nu de algemene onderhoudsdienst. Beide jubilarissen hebben niet alleen door hun langdurige trouw maar vooal ook door hun werkwijze getoond uit het juiste hout gesneden te zijn. Ze werkten voor Rab alsof het hun eigen zaak was. Direkteur B, P. Rab tijdens de in ,,De Lindeboom" gehouden receptie: „Met zulke mensen kun je een zaak opbou wen. Zij zijn medewerkers in de meest letterlijke zin, bereid om meer te doen dan van hen wordt verlangd". De heer Rab overhandigde beiden een gouden horloge met inscriptie. Voorts werd na mens de HIBIN (organisatie van de bouwmaterialenhandel) een zilveren ge denkpenning met oorkonde gegeven. De dames Stiggelbout en De Porto kre gen uit handen van mevrouw G. Rab- Stoffer bloemstukken. Namens het personeel gaf de heer M. van Slooten een fraaie stoel aan de heer Stiggelbout en de heer Kobus Witte overhandigde een geschenk onder cou vert aan de heer De Porto. WATERLEIDING WAS NIET BE In tegenstelling tot wat wij suggereerden, wist het personeij' de firma De Vries Van de Wi ei dat op het terrein aan de Akenl weg, waar men met grondwinnii g zig was, een waterleiding door h( Bs liep. De uitvoerder was wel op de te van de plaats van de elektn< n kabels. De eerste greep van de drijver was al raa!k, zodat het le - stond. Men heeft daarna alle me king verleend bij het herstellen schade. Uitsluitend voor spoedgeval van vrijdagavond 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter J. B. SEEGERS, Den Bui (02220) 2039. Dokter R. R. SIEBINGA, De Cock - telefoon (02222) 234. GROENE KRUIS van vrijdagavond 18.00 uur t maandagmiddag 13.00 uur Zr. BOON, 't Noorden O 14' (02223) 354. DIERENARTSEN Alleen voor spoedgevallen: tel. 2 NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen bellen d A. van Heerwaarden, tel. (02220 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelmin GEEN CONSULT ATIEBUREU ZUIGELINGEN Deze week wordt er door get§)£ de artsen consultatiebureau voor lingen gehouden. Weekden 31 augustus en 1 septe 11 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 10.45 uur Duitse Mis: zondag 19.30 uur donderdag 19.30 uur De Koog: zondag 9.30 uur Duitse Mis: zondag 10.45 uur woensdag 19.30 uur. Den Hoorn: zondag 10.45 uur Duitse Mis: zondag 9.00 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur De Cooksdorp: zondag 9.15 uur Duitse Mis: zaterdag 18.00 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Zondag 1 september 1974 HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. De Roest Gézinsdienst bediening van de Heilige Doop De Cocksdorp 10 uur eerw. he< Stoepker, uit Hilversum Den Hoorn 9.30 uur cand. J. Brili De Koog 11.00 uur Cand. J. Bm 0 De Waal 10 uur eerw. heer Veld) Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Kindemevendienst. Collecte Kerkeraadskas Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier Collecte Onderhoud Kerk DUITSE DIENST De Koog 12.15 uur dhr. M. Stoep st uit Hilversum GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 00 uur ds. Douwes Aansluiting rusthuizen Kindercrèche aohter de kerk. 19.00 uur ds. Douwes Oo9terend 9.45 uur ds. Kruithof. Met kindemevendienst 19.30 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEEN Oosterend 10.00 uur ds. A. Elsho uit Slikkerveer Bediening Heilig Avondmaal 16.00 uur ds. A, Elshout DOOPSGEZINDE GEMEEN j& Den Burg 10 uur ds. Kuitse JEHOVAH'S GETUIGEN (Bijeenkomsten in Rode Kruis-g Jonkerstraat, toegankelijk voor 18.30 uur thema; „Gods zienswij: betrekking tot sex en huiwelij 19.30 uur, thema: „Een goede ding leidt tot goede communie TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ2,25, elke regel meer ƒ0,75. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Alles inclu- sief 4°/o BTW. Artima 'n zaak apart Gravenstraat 2-4 Zwem alle dagen. Maak er een gewoonte van! Vereniging voor Cre matie AVVL. Voor Texel: A. Booij, Stolpweg 4, Den Hoorn, tel. (02226) 411 De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, Telef. (02279) 1482 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Kogerstr. 65, Den Burg, tel. (02220) 3320 Gitaren, snaren, hoezen en alles voor viool. Mu ziekhandel v. Wijngaar den, Molenstraat 21, tel. (02220) 2695 bij R.K. kerk boetiek zetbedrijf Tegel Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open vrijdags avond 7-9 uur; zater dags 9.30 - 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moetSchoon maakbedrijf Harm Spigt, Parnassiastraat 17, De Koog, tel. (02228) 311 Pukkels ARTIMA Verhuizingen en trans porten door geheel Ne derland. Fa. A. Kievit Zn., tel. 02220- 2525 - 2497 Vamor rijschool P. van der Oord, Datsun 1200. Kofstraat 11, Den Helder ƒ15,per vol lesuur, tel. 18506. Instructeur: W. van Klaveren Autoradio's compl. met luidspreker en antenne. ƒ112,50 „De Autoshop", Garage Rey, Den Burg Houtworm in huizen, schuren, orgels, piano's, meubels enz Spuiten. Vijftien jaar garantie. Tel. (02232) 1658. Molen vaart 186, Anna Paulow- na Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon. Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252 Elke maandag theorieles in „De Oranjeboom" om ?f) 00 uur Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land. telefoon f02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Op reis of op vak Dan eerst naar de zenboetick, Weve: 26, Den Burg - Tel (02220, 3408 Schoon en zuinig Inbouw voor ieder Garage Dros - 022 Altijd beet onze hengelsportart ARTIMA die van weetGravenstr. Nieuwe aardapel Eiegenheimers. G Rozendijk 13 Slag- en blaas menten. Tevens rei van al uw muzieki menten. Muziekhan Wijngaarden, Molei 21, tel. (02220) 269 R.K. kerk BIJVERDIENSTE Speciaal in Uw plaats zoeken wij persoon, die zich zo len belasten met he zamelen van klubb verenigingsorganen, grammaboekjes of periodieke uitj waarin advertentie opgenomen. Intere beloning. Uitsl schriftelijke reaktie „Helmasons" B.V. - hugowaard, Middi 464-466, Postbus 1. middellijk na onh wordt U persoonlij zocht Pruimen, hand en peren. M. Hu: De Veen, telefoon 2 Klompen ARTIMA it „Toen ik naar Texel kwam dacht ik, ik heb zo'n 15 adressen, die kan ik vandaag wel afwerken. Maar dat 'liep volkomen anders. Bij elke afspraak was het: komt u toch even binnen. En dan duurde het weer een uur. Overal was wel koffie, of iets anders. Steeds hadden de mensen weer nieuwe tips." Aan het woord is de heer G. B. van der Glas, leider van een groep van 90 MAVO- leerlingen van het Kottenparkkollege in Enschede. Met een groep begeleiders verblijven zij in Jeugdherberg „De Eyercoogh" aan de Pontweg. De Twentse „tukkers" zijn hier op werkweek. De heer Van der Glas iwdlde een programma samenstelen, dat van begin tot eind verzorgd was. Hij ver bleef daartoe totaal twee weken op het eiland. Vorig jaar begon hij al met de voorbereiding. Dit resulteerde in een lijst van 70 mogelijkheden voor zijn leerlingen. Hij had er maar 25 nodig, maar overal waar hij kwam om een af spraak te maken, werden hem weer nieuwe tips aan de hand gedaan. Hij begon met te kijken wat er langs de Texelroute te beleven viel, bracht ver volgens een bezoek aan het kantoor van Staatsbosbeheer en vanaf dat moment was er geen houden meer aan. De groep is van maandag tot zaterdag op het eiland. De eerste dagen bezoch ten ze verschillende bedrijven en at- trakties in kleinere groepen, naarmate de week vorderde werden de groepen steeds groter. Deze opzet is gekozen om de mensen geleidelijk aan elkaar te laten wennen, hetgeen volgens de heer Van der Glas ook het komende jaar van invloed zal zijn. De leerlingen zitten allen in de hoogste klassen van 3- en 4-jarige MAVO. Een andere ont wikkeling die zich gedurende de week moet voltrekken, is de afstand tussen de leerkrachten en de leerlingen die steeds kleiner moet worden. Lachertje Van der Glas vindt schoolreisjes uit den boze. De meestal ééndaagse reisjes noemt hij een lachertje. Veel meer zaet hij in een werkweek waar de leerlingen de praktijk en de theorie kunnen verge lijken. De leerlingen moeten, terug in Enschede, een verslag maken. De leraar was ervan overtuigd dat een geslaagde werkweek van groot belang is voor het verloop van het verdere schooljaar. „Ze krijgen een stuk vrijheid dat ze zelf kunnen waarmaken. Die praktijk kan op school worden voortgezet. Het zal de motivatie en de relatie met de leraar ten goede komen". Het programma laat geen ruimte voor verveling. De leerlingen kunnen naa9t algemene aktiviteiten, zoals de uitste kende lezing van Jaap van Groenigen van Staatsbosbeheer over het werk van SBB en de Texelse natuur (we woonden de lezmg zelf bij red.) en een sport middag, kiezen uit tal van adressen waar Texelaars toelichting geven op hun werk of wat er in de omgeving gebeurt. Uit het programma konden we overnemen: rijkspolitie, een make laar, de ijsfabriek, Texels Museum, de mariniers, de jachthaven, strandjutter C. Ellen, het Wagenmuseum, de Texel se Courant, het vliegveld (waar ieder een een rondvlucht meemaakte), het Wonden gehecht bij kaarslicht DE KOOG Een 22-jarige strand- wacht werd in de nacht van maandag op dinsdag omstreeks twee uur door en kele onbekend gebleven lieden afge tuigd. Met diverse verwondingen moest hij zach onder doktersbehandeling stel len. De dokter hechtte de wonden bij kaarslicht, omdat juist de elektriciteit was uitgevallen. De volgende dag is de jongeman naar zijn woonplaats Rotter dam vervoerd. Bij het nachtelijke vecht partijtje liep een andere strandwaoht een gekneusde rib op; ook hij is voor tijdig naar huis teruggekeerd In de op schudding heeft niemand de daders aan dachtig kunnen gadeslaan, zodat de po litie niet over een signalement beschikt en dus ook niet kan uitzoeken hoe het handgemeen bij de hoek Ruijslaan-Bad- weg zich heeft voltrokken. Volgens de badmeesters handelden de aanvallers zonder enige aanleiding en waren zij er kennelijk op uit een rel te schoppen. scholenprogramma van SBB m de Den nen, enz. En dan te bedenken dat van de oorspronkelijke lijst iets meer dan een derde werd gebruikt.... Gok De heer Van der Glas was zeer en thousiast over het verloop van de week (tot nu toe). „En dat is niet alleen aan het mooie weer te danken". Hij roemde vooral de ontvangst die iedereen overal ten deel viel. Hij had getracht de groe pen en de adressen die ze walden be zoeken op elkaar af te 9temmen, maar „de eerste ervaring is altijd een gok. Toch hangt de hele verdere week ervan af". Hij was ook zeer te spreken over de ontvangst op de jeugdherberg en de medewerking die hij er kreeg. Argwaan De leerlingen waar we mee spraken noemden de werkweek schitterend. Ze hadden wel wat kritiek op de jeugdher berg en het folkloreprogramma was ze tegengevallen, maar over het geheel ge- Zaterdag 31 augustus Den Burg, zwembad Molenkoog: diplomazwemmen. Den Burg, programma werkwinkel: Bernhardlaan, Meester Kraaistraat, Burdetstraat, Drijverstraat, Marei- straat, Wilsterstraat. Zondag 1 september De Dennen, Turfveld; 9.30 uur, start tijdrit wielervereniging. Maandag 2 september Den Burg, Groeneplaats, 9.00 uur: schapenfokdag. Dinsdag, 3 september Den Burg, raadhuis, 19.30 uur: gemeen teraad vergadert. Vaste data iedere dinsdag, donderdag en vrijdag komt de handwerk- en hobbyclub Athena" bijeen op de De Ruyter- straat 104 te Oudeschild, van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Zang en bijbelstudie iedere donderdag avond 8.00 uur bij de familie Brouwer Warmoesstraat 42, Den Burg. Zang en bijbelstudie voor de jeugd vrijdagavond 7.30 uur. Dinsdags- en vrijdagsmiddags om 14.00 uur, vertrek kerkentocht vanaf „De Schuilhut" te De Koog. Iedere maandag om 20 00 uur klaver jassen in hotel „De Zwaan" te Den Burg. Iedere maandagavond 20.00 uur open bridgedrive in hotel „De Landeboom- Texel". Iedere maandag is men tussen 20.00 - 21.30 uur welkom op NVSH-informa- tiecentrum en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw; ook voor mid delenverkoop. Het magazijn van het Groene Kruis, in gang Schoonoordsingel, is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 17.00 tot 18.00 uur. De Texelse handboogvereniging „De Ei- landschutters" komt iedere vrijdag avond om acht uur bijeen in het Ce- becogebouw op Bernhardlaan 172 te Den Burg. Tedere woensdag 15.00 uur bejaarden zang in de Landbouwschool te Den Burg. DE KOOG In tegenstelling tot wat op de kerklijst staat aangegeven, zal zondag om 12.15 uur een Duitse kerk dienst worden gehouden in de Her vormde kerk te De Koog. Voorganger is de heer M. Stoepker uit Hilversum. ■yu iwentse .tukkers in üe tyercoogh: I geen tijd voor verveling v s.- nomen beviel het ze best op het eiland. Anderen waren verbaasd over de har telijke en gastvrije ontvangst bij de Texelaars. Een leraar vertelde ons dat men in het oosten nogal argwanend wordt als men met westerlingen te ma ken krijgt. De moeite die de Texelaars zich getroosten om zonder financiële bijbedoelingen de Twentse gasten te in formeren of te helpen, heeft het ijs ech ter geheel gebroken. DE KOOG Omstreeks vijf uur 's morgens werd de terreinafscheiding van garage Kikkert op de hoek Bad- weg-Ruijslaan door een Daf-personen- auto stukgereden. De politie slaagde er in naderhand de betrokken wagen te vinden. De 18-jarige Duitse bestuurster verklaarde dat zij het hek ramde toen een in de auto meerijdende hond op haar arm sprong Donderdag-, vrijdag- en zaterdag avond „Dracula jaagt op Frankenstein" in het City theater. Een wonderlijke mengeling van horror en science fiction. Dr. Otto Warnoff krijgt van een andere planeet het bericht, dat twee gereïncar neerde geleerden binnenkort contact met hem zullen openen. Doel: vernieti ging van de aardbewoners, door uitbui ting van hun grootste zwakte: de men selijke emotie. Op fantastische manier probeert Warnoff allerlei oude en bijna vergeten monsters opnieuw tot leven te brengen. Dat lukt hem aardig, zij het dat de monsterlijke creaturen niet bij machte zijn de gehele mensheid uit te roeien. Lang niet zelfs! Tenslotte gaan ze (zoals het hoort) zelf ten onder. Vergeet de „echte" Dracula en Fran kenstein maar gerust, bij het zien van deze ietwat kitscherige vertoning. Veel gekleurd licht, dreigende muziek en een grote verzameling, best aardige griezels. (14 jaar). Vrijdagnacht 23.30 uur: „Was Schul- miidchen verscweigen". En als u nog steeds niet weet wat, dan geeft de Ne derlandse titel het antwoord: „Wat meisjes lekker vinden". Een nieuw rap port van Ernst Hofbauer over wat ge noemd wordt ,hun intiemste wensen". Een kijkfilm voor boven 18 jaar. Zondagmiddag in de jeugdmatinee (aanvang 3 uur) de kostbare verfilming van het sprookje „Alice in wonderland". Bij ons minder bekend als „Klein Duimpje" of „Roodkapje", is er toch voor hen die onbekend zijn met het ver haal erg veel te zien. Zeer spectaculair zijn de trucages, vooral het gedeelte van Alices verkleining, na het drinken van de toverdrank, is knap gedaan. Veel gekke figuren, sprekende en zingende dieren .poppen, maskers en kostbare decors. Erg Engels, maar verzorgd tot en met. Voor alle leeftijden. Zondag- tot en met dinsdagavond „Les confidences erotiques d'un lit trop accueillant" hetgeen zoveel wil zeggen als: „de erotische vertrouwelijkheden van een gastvrij bed". Het meisje Dominique ontmoet een vroegere vriend Het weerzien na jaren zal worden gevierd op haar flat. Het belangrijkste meubel daar, is een enorm rond bed. In de armen van haar vriend speelt Dominique nu voor sprookjes vertelster, waarbij ze hem de avonturen onthult die zich bij de verschillende eigenaars van het bed hebben afge speeld Na het aanhoren is zelfs de vriend (zelf ook wel het een en ander gewend) geshockeerd. Op zijn hotelka mer, in een ouderwets vierkant ledikant wordt de geschiedenis afgerond. (Voor 18 jaar). T.P.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2