achtSandingen helicopters onder voorwaarden Filmganger dinsdag met „La grande Boeuf r f FILMNIEUWS s SPORTPROGRAMMA i t 1 agenmuseum tweemaal per week open Damclub Texel Zon, maan en hoog water Alarmnummers Tweede blad Texelse Courant vrijdag 4 oktober 1974 len en opstijgen van helicopters op het vliegveld Texel stuit in ieder geval niet op mche problemen, zoals enkele jaren geleden bleek toen enkele nachtelijke landin- verden uitgevoerd, u-aarbij gebruik werd gemaakt van speciaal daarvoor aange- jle nachtverlichting urgemeester en wethouders vinden bij wijze van proef en onder strin- te voorwaarden nachtelijke lan en van helicopters op het vlieg- Texel kunnen worden toegestaan. I Noordzeehelicopters B.V. die de lindingen onderhoudt tussen vas- nd en booreilanden in de Noord- heeft de raad van bestuur van het gveld Texel gevraagd het vliegveld na zonsondergang open te stel- )k nu al landen helicopters op het ilse luchtvaartterrein, maar het tl landingen zal dan aanmerkelijk len uitgebreid. Het aantal vluchten wnnenkort worden gebracht op 15 per week en vermoedelijk zullen tot acht vluchten bij nacht plaats en. Voor die nachtelijke landingen ipstijgingen is wijziging nodig van lanwijzingsbeschikking van de mi- van verkeer en waterstaat. Een iale procedure ingevolge de lucht- twet is dan nodig, maar het is ook elijk in de bestaande voorwaarden irbij nachtelijke vluchten zijn ver in) een uitzonderingsbepaling wordt •nomen ten behoeve van Noordzee :opters B.V. De minister zal dat ■egen na het standpunt vernomen tbben van b en w en de gemeente van Texel. Voor en tegen en w schrijven de raad dat zij uit hebben nagegaan in hoeverre de wensen van Noordzee Helicop- tegemoet kan worden gekomen en en daarbij overleg gepleegd met deze onderneming en de Rijkslucht- tdienst. KLM Noordzeehelicopters commerciële belangen bij een ont- ig. B en w: ,,De realiteit eist echter 'kennen dat ook de veiligheid van erknemers op een booreiland in het kan zijn". Het college vindt dat ast van vliegtuigen en dergelijke n minimum behoort te worden be- Aangenomen moet worden dat 'liegverkeer ten behoeve van de lilanden in de komende jaren be- 'ijk zal toenemen. De konsekwen- iaarvan zijn nog niet te overzien, er moet wel van worden uitge- dat ook het nachtelijk gebruik van vliegveld zal toenemen. Voor de utatie van het vliegveld is dat aan- ;elijk. ,,Maar gezien de kwetsbaar- van de omgeving - dit geldt zowel de woonbebouwing als voor de re- ieve bebouwing - kan dit bij tre iter gebruik nadelen inhouden". Voorwaarden verlenen van de ontheffing ach- en w dan ook alleen verantwoord e volgende voorwaarden in acht genomen: de ontheffing geldt i]ze van proef tot 1 april 1975; het n en dalen tot de wettelijk voor- ireven minimum vlieghoogte moet vinden binnen de grenzen van het eldde ontheffing mag uitsluitend en verleend ten behoeve van heli- 'AAL Gedurende de maand ok- zal het agrarisch museum in De steeds op vrijdag en zaterdag van tot 17.00 uur zijn geopend. Het :ht wordt uitgeoefend door de heer van Heerwaarden, omdat de heer una wegens ziekte is verhinderd, estuur van de Stichting Agrarisch üm hoopt dat ook Texelaars van ilegenheid gebruik zullen maken ns een kijkje te nemen; de meeste fnog nooit geweest. Voor groepen leer dan 25 personen bestaat gele kt ook buiten de genoemde ope- tijden het museum te bezoeken. In leval moet tevoren een afspraak n gemaakt met de VVV of met >uw Goeman, Spang W20, telefoon copters die bij KLM Noordzee Helicop ters b.v in gebruik zijn en als het tijd stip van zonsopgang gedurende de pe riode waarbinnen de ontheffing van kracht is, is gelegen na 7.00 uur 's morgens mag van de ontheffing geen gebruik worden gemaakt tussen 21.00 en 7.00 uur. (In tegenstelling tot de ove rige leden van het college is wethouder J. Zuidewind echter van mening dat géén tijdstippen hoeven te worden be paald waarbinnen van de ontheffing geen gebruik kan worden gemaakt). B en w stellen de raad voor dit stand punt te delen en ter kennis van de mi nister te brengen, die dan hopelijk con form zal besluiten. Bij het verlenen van de ontheffing moet met KLM Noordzee Helicopters b.v. in onderling overleg overeenstemming worden bereikt over de vliegroute, zowel bij dag als bij nacht In uitgesproken noodgevallen (ziekte, ongeval, motorstoring) moet uiteraard onder alle omstandigheden van het Texelse vliegveld gebruik gemaakt kun nen worden. Uitslagen van de op 1 oktober gespeel de wedstrijd: J. Blom-W. Stam 02 C v. d. Werf-C Groenhof 0—2 J. Hooijberg-J. P. Hooijberg 02 W. Bakker-P. Kooiman 02 B. Duin-C. Vinke 20 A. Vinke-J van Heerwaarden 02 Geen remise deze week, hieruit blijkt de strijdlust. W. Stam had geen moeite met J Blom en B. Duin niet met C. Vin ke. J. Hooijberg en W. Bakker begingen een fout toen er nog van alles mogelijk was, hoewel Joost wel sterk stond. C. v. d. Werf kwam slecht te staan tegen de goed op dreef zijnde Groenhof. Cor kreeg tenslotte toch nog voordeel, maar had zijn tijd verbruikt en boekte een reglementaire nul. A. Vinke kon niet op tegen de listigheden van J van Heer waarden. Ook de jeugd damt en schaakt er weer lustig op los. Dat gebeurt dan tussen half vijf en zes uur, eveneens in „De Zwaan". Juist deze week was er weer een leuk aantal nieuwelingen, maar er kunnen nog meer bij. Uitslagen schaken: J. van Kranenburg - E. Veltman V*Vz M. de Beurs - B. v. d. Berg 10 E. Veltman - M de Beurs 01 R. Blankevoort - P. Cornelisse 10 K J. de Haan - H Goslinga 01 M. de Beurs - J. Rienstra 10 B v d. Berg - R. Blankevoort 01 J Rienstra - E. Veltman 10 M. de Beurs - P. Cornelisse 10 K J. de Haan - P Krugers afgebr. Er-Veltman - F Mosk 10 J. Rienstra - B. v. d. Berg 01 R. Blankevoort - H. Goslinga 01 Uitslagen dammen: W. Wassenaar - E. Vink 20 E Vink - J. Rienstra 02 W Smidt - W. Wassenaar 02 D. Bootsma - W Wassenaar 02 H. Kuyper - R. Vlaming 11 F. Mosk - J. van Kranenburg 20 R. Vlaming - H. Kuyper 02 W. Wassenaar - H. Gardenier 20 H. Kuyper - R Eelman 20 H Kuyper - D. Bootsma 20 R. Eelman - D Bootsma 20 R. Eelman - G. Coevert 20 Buiten deze uitslagen werd menig oefenpartijtje gespeeld, waaraan ook de meisjes Judit Hoogendijk en Anke Hooij berg deelnamen. Binnenkort gaan we over tot een echte kompetitie-indeling. Tot zolang kunnen nieuwelingen nog geplaatst worden. De opkomst van de seniorenschakers laat tot dusver te wensen over. Vandaar dat de uitslagen even worden opge spaard. Wel is alweer duidelijk dat het moeilijk zal worden de overheersende rol van August Terpstra te doorbreken. Joost Hooijberg bereikte in de 3e ronde om het kampioenschap van Noordhol land remise tegen C. Pippel, na tijdelijk een schijf te hebben achtergestaan. Met vijf punten uit drie partijen staat hij op de 2e plaats achter Ron Klerk die de volle winst behaalde. Ron is jeugdkam pioen van Nederland en speelde onlangs in het Nederlandse team in Rusland, waar hij geen enkele partij verloor. B. Duin verloor opnieuw bij de junioren en zal verder weinig kans maken. ZATERDAG 5 OKTOBER 1974: Afdeling Noordholland: MOC-Oosterend (Z), 14.00 uur O'end (Z) 2-J. Holland 7, 14.30 uur Junioren: N Niedorp Al-Texel Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Dirkshorn Al-ZDH Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) DWOW Al-Oosterend Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) WGW A4-De Koog Al, 14.30 uur Oosterend Bl-ZAP BI, 14.30 uur Tex. Boys Bl-JVC BI, 14.30 uur Cocksdorp Bl-Vesdo BI, 14.30 uur Oosterend B2-Texel B3, 13.15 uur Texel B2-Tex. Boys B2, 13.15 uur Texel C2-Cocksdorp B2, 73.15 uur Texel Cl-SRC Cl, 14.30 uur JVC Cl-Tex. Boys Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) W.Vogels Cl-Oosterend Cl, 14.30 u. Schagen C2-ZDH Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Pupillen: Afdeling A: De Kotfg a-Oosrt;eend a, 14.30 uur ZDH a-Téxel c, 14.30 uur Tex. Boys b-Cocksdorp a, 13.30 uur Texel a-Tex. Boys c, 14.30 uur Afdeling B: Oosterend c-Texel g, 13.30 uur Cocksdorp b-Texel d, 13.30 uur Texel f-Tex. Boys e, 15.15 uur Tex. Boys d-Texel e, 11.00 uur ZONDAG 6 OKTOBER 1974: KNVB-bekcr: Texel-SRC, 14.00 uur Afdeling Noordholland: Kreileroord-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) WBSV-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) SVW 4-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend 2-Texel 3, 12.00 uur W.Waard 2-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Zeemacht 2-Cocksdorp 2, 14.30 uur ZDH 2-WGW 5, 14.30 uur W.Waard 3-ZDH 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) BKC 4-De Koog 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) DWOW 4-Tex. Boys 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Cocksdorp 3-Oosterend 3, 12.00 uur Texel 4-Flevo 6, 12.15 uur Junioren: Tex. Boys Al-SRC A2, 14.30 uur Texel Bl-Succes BI, 12.15 uur Dames: Tex. Boys-DWB, 12.15 uur Purmerend 2-Tex. Boys 2, 14.45 uur (vertrek boot 13.05 uur) SAMEN REIZEN: ZATERDAG 5 OKTOBER 1974: Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Oosterend Al en Texel Al. Tex. Boys Cl, ZDH Cl en ZDH Al. ZONDAG 6 OKTOBER 1974: Vertrek boot 12.05 uur van Texel: Tex. Boys en De Koog Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Texel 2 en dames Tex. Boys 2. De Koog 2, Tex. Boys 2, ZDH 3 en Tex. Boys 3. MEDEDELINGEN ZDH-nieuws ZDH 1 heeft een vrije zondag en kan zich voorbereiden op de zware uitwed strijd tegen Winkel volgende week. De stand aan de kop is nu: DWOW 4 3 1 0 7 11-2 Sint Boys 3 3 0 0 6 13-1 ZDH 4 3 0 0 6 13-4 Winkel 2 2 0 0 4 5-1 ZDH 2 speelt thuis tegen WGW5; aan vang 14.30 uur. Scheidsrechter is de heer J. Hopman. We rekenen er op dat ZDH de punten thuis houdt waardoor ook zij aansluiting houdt bij de kop. ZDH 3 gaat naar Wieringerwaard 3 dat nog zonder puntenverlies is. Jongens, allemaal er volledig tegenaan, en zorg voor een verrassing. Scheidsrechter is K. E. C. de Jager, aanvang 14.30 uur. Junioren A gaat naar Dirkshom, dat ook in de middenmoot staat. We gaan voltallig op weg, dus haal beide punten. ZDH junioren C gaat naar Schagen C2. Zet jullie zegetocht voort, zorg voor een goede sfeer in de ploegen: dat is een be langrijk wapen. SV Cocksdorp Na een weekje rust hopen we dat alle vastgestelde wedstrijden weer afge werkt kunnen worden. Zaterdag komen alle jeugd-elftallen in het veld. De pup. B ontvangt Texel D, aanvang 13.30 uur. Pupillen A gaat op bezoek bij Texelse Boys B, aanvang ook om 13.30 uur. Ver trek 13.00 uur. De B2-junioren gaan naar Texel om het tegen Texel C2 op te nemen; om 13.15 uur wordt gestart, om 12.45 uur vertrokken. Junioren BI is gastheer van Vesdo BI; aanvang van deze wedstrijd is 14.30 uur. Doe vooral op tijd afbericht, veel succes. Zondag krijgt SVC 3 bezoek van eilandgenoot Oosterend 3; denk om de aanvangstijd want om 1200 uur wordt begonnen. De Cocksdorp 1 is vrij. SVC 2 gaat op be zoek bij Zeemacht 3. Het is al weer drie weken geleden, dat het tweede in het veld kwam en we hopen dat ze-de goe de kompetitiestart kunnen voortzetten en met een overwinning naar huis ko men. Voor iedereen een sportief week end. Terreindienst: zaterdagmorgen om 11.00 uur R. Hooijberg en J. Stoop. JvH SV De Koog De pupillen worden verzocht naar het volledige programma te kijken. De ju nioren gaan zaterdag naar WGW A4 in Den Helder. Scheidsrechter is de heer K. Smit. Vertrek met boot van 13.05 uur. Het tweede speelt zondag in Anna Paulowna tegen BKC4, aanvang 14.30 uur. Vertrek met de boot van 13.05 uur. Het eerste is deze week vrij (inhaalpro gramma). De week hierna wacht jullie de thuiswedstrijd tegen Zaanse Boys. Bij twijfel over afgelasting kunnen jul lie op vrijdag en zaterdag om 18.30 uur naar Hilversum II luisteren. Succes al lemaal. JvB SVO-nieuws Zaterdagmiddag speelt Oosterend 1 om twee uur in Midwoud, waar MOC als tegenstander fungeert. Hopelijk worden nu de eerste punten behaald, want jullie staan met twee nederlagen toch wel ondergewaardeerd. Scheids rechter is de heer J. K. Kager Het twee de speelt om half drie onder leiding van de heer H. W. v. Tatenhove thuis tegen J Holland 7, een duel waarvan we toch wel een zege verwachten De A-junioren spelen om half drie in Wieringerwerf tegen DWOW en zullen het daar onge twijfeld heel zwaar te verduren krijgen Scheidsrechter is de heer A. M. de Lan ge. De Bl-junioren spelen om half drie thuis tegen ZAP BI. de leiding heeft de heer C. Zwuup. De B2-junioren spelen al om 13.15 uur (ook onder leiding van de heer Zwuup) tegen de B3-junioren- van Texel. De Cl-junioren gaan bij het sterke Watervogels Cl op bezoek en spelen daar om half drie, als ongesla gen leider zijn jullie toch wel verplicht de punten mee te nemen. Scheidsrech ter is de heer J. Keizer. Voor alle op stellingen: zie kastje. Zondag is het eer ste vrij, terwijl zowel het tweede als het derde een derby spelen. Het tweede krijgt om twaalf uur Texel 3 op bezoek. Hier heeft de heer P. Nuyens de leiding. Aan een prognose durven we ons niet te wagen. Het derde gaat bij Cocksdorp 3 op bezoek en zal daar o.l.v. de heer H. J. Arnhout proberen de punten te veroveren. Veel succes! PD De zon komt 6 oktober op om 6.49 uur en gaat onder om 18.07 uur; 9 oktober op om 6.53 uur en onder om 18 00 uur. Maan: 8. okt. L.K.; 15 okt. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 4 oktober 10.10 en 22,18 Zaterdag 5 oktober 10.42 en 22.55 Zondag 6 oktober 11.18 en 23.30 Maandag 7 oktober 11.54 en Dinsdag 8 oktober 0.04 en 12.34 Woensdag 9 oktober 0.44 en 13.26 Donderdag 10 oktober 1.42 en 14.43 Vrijdag 11 oktober 3.07 en 16.21 Zaterdag 12 oktober 4 .49 en 18.04 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. Donderdag tot en met zaterdag (20.00 uur): „Death is a woman" over heroïne smokkel, sex en moord. Het is bijna on doenlijk iets over de loop der gebeurte nissen te vertellen, maar 't komt onge veer op het volgende neer. Een geheim agent wordt naar een eiland (Malta) gezonden, om het spoor te volgen van een bende smokkelaars in heroïne. Hij is getuige van een ranselpartij en de moord op een casino-exploitant en wordt dan verblijd met de komst van een weelderige blondine, als assistente. Samen met haar wordt het mysterie op gelost. Een Engelse B-film voor boven 18 jaar. Zondag en maandag (20.00 uur) „In de macht van dc vampier". In 1880 wordt een man in zijn graf gelegd, waarna zijn hart door een houten stok wordt door boord. U weet, alleen op deze manier is een vampier uit te schakelen. Niet deze echterHij wist wat hem te wachten stond en had van te voren al een geheim middeltje ingenomen. (Han dige bliksem!) Hoe dan ook, het stelt hem in staat enige jaren later, terug te keren en wel als een begaafd medicus. Hij wordt directeur van een gevangenis voor krankzinnige misdadigers. Op zo'n manier is hij natuurlijk in de gelegen heid, te experimenteren op „interessant materiaal" Voeg bij dit alles nog de aanwezigheid van een mooi meisje, een afzichtelijke dwerg en een troep grote bloedhonden en u hebt alle elementen om een griezelfilm te maken. De Engelsen kunnen dat. In de hoofd rol een respectabel acteur als Donald Wilfit (in eigen land bekend als vertol ker van Shakespeare- rollen). Een beetje belegen, maar in z'n genre nie* de allerslechtste horrorfilm. (Voor bo ven 14 jaar). Zondagmiddag 3 uur voor alle leef tijden „Vrijbuiters van het woud". Een groep Limburgse kinderen speelt onder leiding van regisseur Van der Linden (van al die andere Nederlandse jeugd films) Robin Hood. Achtergrond is het Zuid-Limburgse landschap en er wordt nog al wat afgestoeid. Bij brand (02220) 2066 Bij ongevallen met betekenend lichamelijk letsel (02220) 2011 Bij andere ongelukken (02220) 2644 De eerste voorstelling van „Filmgan ger" (de Texelse vereniging die kan zor gen voor een aanvulling op het doorsnee bioscoopprogramma) is dinsdagavond 8 oktober in het City theater. Meer dan alle andere films die in dit kader, ko mende winter zullen worden vertoond, behoeft deze „grote schranspartij" eni ge introduktie. Marco Ferreri maakte een film, waar van het uiterlijke karakter van banali teit, sommigen wellicht te veel zal zijn. Ook Ingrid Bergman verliet in Cannes, kokhalzend haar met bloemen versierde loge, nog voordat de helft van de offi ciële Franse inzending op het festival over het doek was gegaan. Ferreri moet worden gerekend tot de meest sarcastische filmers ter wereld. Hij schuwt geen enkel middel om zijn doel te bereiken. De vier heren die hij in zijn film opvoert, zijn representanten van een maatschappij waarin wij leven. Als in de film al vrij snel duidelijk wordt dat hier de consumptiemaat schappij op de korrel wordt genomen, begint er langzamerhand ook een ander element bij te komen. Het voedsel be gint steeds meer de vormen aan te ne men van favoriete vrouwelijke li chaamsdelen. Daar raakt de regisseur pas goed op dreef. Hij toont bijtend, dat we alle dieper aanwezige (primaire) emoties door de hedendaagse „bescha ving" niet meer kwijt kunnen, zodat we die dan maar onderbrengen in overma tig consumeren. „La grande bouffe" gaat over de be schavingsziekte, van een zich volprop pend rijk Westen, waaraan dat best eens een keer kapot zou kunnen gaan. Dat gebeurt dan letterlijk met de vier heren, in deze surrealistische „come- die". De acteurs Marcello Mastroianni, Michel Piccoli, Philippe Noiret en Ugo Tognazzi (alle vier goede vrienden van de regisseur) hebben al dat voedsel naar binnen gepropt, maar mochten er wel een paar weken over doen. Daaraan is het ondermeer te danken dat ze het nog goed maken. Vier voortreffelijke rollen met veel humor. Ze worden bijgestaan (en geïnspireerd) door Andrea Ferreol, die sinds de opnamen voltooid werden, alweer 36 pond is afgeslankt. T.P. V.l.n.r. Noiret, Piccoli en Tognazzi aan bun laatste ronde. Alastroianna is daar al niet meer bij

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 5