Het Spaarpapier aan toonder van de NMB. Aan u de keuze! 10% FILMNIEUWS van het raadhuis SPORTPROGRAMMA Koersen vreemde valuta Spaarwinstbiljet^^V A met vaste looptijd. w~z A\ Rentetot 1V2/0 Premie Spaar Biljet met variabele looptijd. Rente tot Geeft loon naar sparen. Damclub Texel Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 11 oktober 1974 TERDAG 12 OKTOBER 1974: deling Noordholland: Andijk-Oosterend (Z), 14.30 uur KGB 2-Oosterend (Z) 2, 14.30 uur liorcn: Texel Al-Petten Al, 14.30 uur O'end Al-Dirkshorn Al, 14.30 uur JVC Al-Tex. Boys Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH Al-WGW A3, 14.30 uur DWOW Bl-Tex. Boys BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) HRC B3-Cocksdorp BI, 14.30 uur C'dorp B2-Tex. Boys B2, 14.30 uur Oosterend B2-Texel B2, 13.15 uur Texel B3-Texel C2, 13.15 uur BKC Cl-Texel Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) DWOW Cl-Tex. Boys Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend Cl-Wiron Cl, 14.30 uur Geelzwart C2-ZDH Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) pillen: deling A: Cocksdorp a-De Koog a, 13.30 uur Oosterend a-ZDH a, 13.30 uur Tex. Boys c-Texel b, 15.00 uur Texel c-Tex. Boys a14.15 uur deling B: Texel d-Tex. Boys e, 13.30 uur Texel e-Oosterend c, 15.00 uur Tex. Boys d-Texel f, 14.00 uur Texel g-Oosterend b, 15.45 uur NDAG 13 OKTOBER 1974: klasse B KNVB: Zeemacht-Texel, 14.30 uur deling Noordholland: De Koog-Zaanse Boys, 14.30 uur Strandvogels-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Winkel-ZDH, 14.00 uur (vertrek boot 13.05 uur) Cocksdorp-Zuidermeer, 14.00 uur Tex. Boys-Koedijk, 14.30 uur Texel 2-Helder 3, 14.30 uur JVC 2-Texel 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend 2-WGW 3, 14.30 uur Tex. Boys 2-Schagen 3, 12.15 uur Cocksdorp 2-WGW 4, 12.15 uur ZDH 2-JVC 4, 14.30 uur Helder 6-ZDH 3, 14.30 uur Callantsoog 3-Tex. Boys 3, 12.15 uur De Koog 2-Schagen 6, 14.30 uur Oosterend 3-Zeemacht 5, 12.15 uur Wiron 3-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ïioren: Flevo BI-Texel BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ïes: Purmerend-Tex. Boys, 14.30 uur nj.(vertrek boot 12.05 uur) aMyww e' t MEN REIZENe TERDA£LL2 pKTOBER 1974: trek boqLJ3.05'Uur van Texel: Tex. BpyjAf en ZDH Cl. Texel CI7T. Boy^s BI en T. Boys Cl. NDAG 13 OKTOBER 1974: trek boot 12.05 uur van Texel: Oosterend en dames Tex. Boys. trek boot 13.05 uur van Texel: Texel 1, Texel 3 en ZDH. Texel 4 en Texel BI. IEDEDELINGEN V. Texel Ia twee weekends stil gestaan te heb- hopen we dat er zondag weer een ipleet programma afgewerkt kan den. Alleen Texel 1 kwam één keer nen de lijnen. SRC was de eerste te- stander uit de KNVB beker. Texel at tegen deze derde klasser toch het erspit delven, zei het zeer eervol, ondag dan weer competitievoetbal, macht zal voor Texel 1 een heel las- tegenstander worden. Op het WGW- mooi werd weliswaar met 41 ge- men, maar daar mag het eerste zich aan vasthouden. Er zal vanaf het ite fluitsignaal heel hard voor ge- ten moeten worden. Aanvang 14.30 Boot 1305 uur. jetzelfde geldt voor Texel 2. Helder niet zo maar een ploeg om even heen te lopen. De laatste wedstrijd een heel goed resultaat behaald en rekenen we eigenlijk weer een je op. Aanvangtijd 14.30 uur. ixel 3 gaat zondag op bezoek bij 2 De aanvangstijd is hier gewijzigd j2.15 uur, hetgeen betekent dat met »oot van 11.05 uur vertrokken moet en. Watervogels 2 was te sterk voor derde, echter JVC 2 moet te ver zijn. xel 4, dat tot dusver een geweldige [petitie voetbalt, moet op bezoek bij >n 3. Een lastige tegenstander, maar erwachten wat van jullie jongens, ordt om 14.30 uur begonnen en de vertrekt om 13.05 uur. xel BI is zondag de gast van Flevo >n heel moeilijke opgaaf, maar doe •est jongens. Aanvang 14.30 uur. 13.05 uur. •or zaterdag komen er 13 jeugdelf- tn binnen de lijnen, xel Al ontvangt Petten Al om 14.30 Texel B2 gaat op bezoek bij Oos- 'd B2; aanvang 13.15 uur. Texel B3 'exel C2 zullen onderling uitmaken het sterkst is. Hier wordt om 13.15 egonnen. •xel Cl gaat naar Kleine Sluis om Cl te bezoeken; aanvang 14.30 uur. 13.05 uur. nslotte de pupillen. Alle pupillen- strijden staan vermeld in het rijtje wedstrijden onder het artikel Sport pel, en hangen in de kastjes in de erstraat, Oudeschild en De Waal. in mededeling voor de babypupillen. Deze voetballen zaterdagmiddag tegen elkaar. Aanvang 14.45 uur. Nogmaals een oproep aan de ouders van de pupil len. Houdt uw kinderen op de hoogte van weer en hoelaat ze moeten voetbal len. W.J.M.K. Texelse Boys Na een paar verregende weekends hopen we dat de weersomstandigheden nu weer eens voetballen mogelijk maakt. Zaterdag a.s. spelen alle juniorenelf tallen en spelen ook alle uitwedstrijden. De A junioren gaan naar JVC Al en de junioren BI en Cl spelen beide tegen een DWOW elftal. Alle drie vertrek boot 13.05 uur. De junioren B2 gaan naar Cocksdorp. De wedstrijd tegen Cocksdorp B2 begint om half drie. Voor zondag zijn er wat wijzigingen. Het derde speelt om 12.15 uur tegen Callantsoog 3. Vertrek boot 11.05 uur met eigen auto's. Het eerste damesteam speelt uit te gen Purmerend. Vertrek boot 12.05 uur. De wedstrijd van het tweede dameself tal is uitgesteld. Op het Boysveld twee wedstrijden. Om 12.15 uur komt voor het tweede Schagen 3 op bezoek. Om half drie de wedstrijd van het eerste tegen Koedijk. Het vorig seizoen werd er 2x van verloren. We ne men aan dat er alles aan gedaan zal worden de rollen nu om te draaien. De royale overwinning van afgelopen zon dag mag geen reden zijn het licht op te nemen, er zal keihard gewerkt moeten worden. Voor de pupillenwedstrijden zie het programma en het kastje. Succes allemaal. A.W. S.V. Oosterend Zaterdag speelt het eerste om half drie in Andijk tegen de gelijknamige club. Andijk is een bekende tegenstan der Er zijn zeker winstkansen. Scheids rechter is de heer L. J. Otsen. Het tweede gaat naar KGB 2 in Bo- venkarspel, waar ook al om half drie wordt gespeeld. Probeer op de goede weg te blijven door beide punten mee te nemen. De Al junioren spelen om half drie thuis o.l.v. de heer J. van Dompselaar en krijgen Dirkshorn Al op bezoek, dat over een sterke ploeg beschikt. Een ge waarschuwd man telt voor twee, dus doe je best. De BI junioren zijn vrij, terwijl de B2 junioren om 13.15 uur Texel B2 op bezoek krijgen, wat wel een te zware opgave zal blijken. Scheidsrechter is de heer H. L. Ploeger. De Cl junioren spelen eveneens o.l.v. de heer Ploeger en krijgen om half drie Wiron Cl op bezoek. Hier zijn we met een gelijk spel toch wel tevreden, want Wiron is één van de betere ploegen in jullie afdeling. Voor pupillen, zie het programma, el ders in dit blad. Zondag gaat het eerste op bezoek bij Strandvogels in Onderdijk. Strandvo gels staat onderaan, maar onderschat ze vooral niet. Aanvang half drie. De leiding berust bij de heer G. Dijkstra. Het tweede krijgt WGW 3 op bezoek, een duel waarbij we met een gelijk spel tevreden zijn, maar probeer er meer uit te halen. Aanvang half drie. Scheids rechter is de heer A. M. Riemens. Het derde speelt ook thuis en krijgt om 12.15 uur Zeemacht 5 op bezoek. Jullie zijn toch wel tegenover jullie aan hang verplicht om te winnen, dus daar houden we het dan maar op. Hier heeft de heer J. Hopman de leiding. P.K. Z.D.H. ZDH 1 gaat zondag op bezoek bij Win kel, altijd een lastige uitwedstrijd, maar met volle inzet zijn beide punten wel te behalen. Dit is nodig ook, willen we bij de kop blijven. ZDH 2 moet voor eigen publiek om 14.30 uur tegen JVC 4 aantreden, dat ongeslagen aan de kop staat; een mooie gelegenheid om door middel van een zege in de kopgroep te komen. Allemaal voor 100°/o er tegen aan. Het derde gaat naar Helder 6; we re kenen hier toch op z'n minst op een ge lijk spel. Junioren A speelt om half drie thuis (zaterdag) tegen WGW A3, een wissel vallige ploeg, dus oppassen. Junioren C gaat naar Geelzwart C2, dat ook nog zonder nederlaag is. Direkt goed starten is hetdevies. Jullie hebben een leuk elftal maar monden dicht en voetballen. Allemaal succes en een prettig week end. F.Z. S.V. Cocksdorp Vooral de lagere elftallen, waarvan enkele nog maar twee wedstrijden heb ben gespeeld, zijn de dupe van het slech te weer. Het is daarom te hopen dat het weer dit weekend een beetje meewerkt. Van de pupillen speelt alleen a een thuiswedstrijd tegen De Koog a om 13.30 uur. Een uur later komen de junioren B2 in hetveld en ontvangen de Texelse Boys B2. De junioren BI gaan op bezoek bij HRC B3, een zeer sterke tegenstander; pas dus goed op je tellen jongens. We vertrekken met de boot van 13.00 uur. Zondag spelen het eerste en tweede beide thuis. Het tweede ontvangt WGW 4, een niet zo sterke tegenstander maar voorzichtigheid lijkt geboden. De wed strijd begint om 12.15 uur. Het eerste speelt om 14.00 uur tegen Zuidermeer, een wedstrijd die zeker moet kunnen gewonnen worden. Veel succes. Terreindienst: zaterdag 11.00 uur N. de Graaf en J. Stoop J.v.H. S.V. De Koog De pupillen spelen deze week uit te gen Cocksdorp a. Aanvang 13.30 uur. De junioren zijn zaterdag vrij. Het tweede speelt thuis tegen Scha gen 6, o.l.v. de heer H. D. Pul; aanvang 12.15 uur. De Koog 1 speelt eveneens thuis, te gen Zaanse Boys, o l v. de heer R. C. Kaars; aanvang 14.30 uur. Veel succes allemaal J.v.B. Westduitse marken 100 ƒ100,50 Franse francs 100 54,50 Belgische francs 100 6,70 Zwitserse francs 100 89,75 Zweedse kronen 100 58,75 Amerikaanse dollar 1 2,62 Engelse pond 1 6,12 Oostenrijkse schilling 100 14,28 Italiaanse lires 10.000 36,50 Van donderdag- tot en met dinsdag avond draait in het City theater „Ge jaagd door de wind". Het zal wel altijd een raadsel blijven, wat zoveel miljoe nen mensen trok en trekt, naar dit mengsel van dramatiek, haat, jaloezie, bitterheid, moed, hartstocht en roman tiek, opgedist tegen het decor van de zinloze broedermoord van zuidelijke te gen noordelijke Amerikanen. Margaret Mitchell had er een lijvig boek, met hele kleine lettertjes, voor nodig. David O'Selznik kocht voor veel geld de filmrechten en maakte een strook film van ruim 6 kilometer waar het allemaal op staat. De hopeloze liefde van de tempera mentvolle Scarlett voor de gevoelige en romantische dromer Ashley Wilkes, die evenwel is gehuwd met haar vriendin Melanie. Scarletts hart is gewond en de wereld waarvoor zij vecht wordt een steeds grotere puinhoop. Wanneer haar eerste man, van wie ze nimmer gehouden heeft, aan het front sneuvelt, huwt ze de rijke speculant en hartenbreker Rhett Butler. Niet omdat zij van hem houdt, maar om met zijn geld haar plantage te kunnen financieren. Nog steeds bemint ze Ashley. Na een conflict meternstige gevolgen tusen haar en Rhett Butler, vallen haar de schellen van de ogen en ontdekt ze dat ze Ashley Wilkes slechts begeerde uit gekwetste ij delheid. Maar dan is het reeds te laat; hun dochtertje is gestor ven en Rhett heeft haar verlaten. Rhett Butler, die werkelijk van haar heeft ge houden, maar slechts een kil hart bij haar vond, verdwijnt uit haar leven. Clark Gable werd door de rol van Rhett Butler waanzinnig populair bij de vrouwen. De ruwe bolster die aan het eind van het verhaal zo'n blanke pit bleek te hebben, de mooie jongen met het fraaie snorretje zo ongelukkig te zien worden, bewoog vele moederhar ten diep en blijvend. Drie-en-een-half-uur hoofdfilm vol passie, voor boven 14 jaar. Zondagmiddag in de jeugdmatinee een nieuwe tekenfilm naar de bekende strip: „Kuifje en het haaienmeer". De „vader" van de stripheld, Hergé, heeft er niets mee te maken, want een boek van deze titel is er niet. Michel Greg, hoofdredacteur van het blad Kuifje, heeft het scenario geschreven. Voor de realisatie van deze 80 minuten durende film, hebben meer dan 150 mensen, ge durende 15 maanden, o.a. 200000 teke ningen en 460 decors gemaakt. Naast Kuifje en Bobbie zijn alle be kende figuren aanwezig: Kapitein Had dock, Professor Zonnebloem, Jansen en Jansens en natuurlijk de schurk Rasta- popoulos. Het gaat ditmaal over een ben de boeven-vervalsers, uitgerust met mo derne middelen en apparatuur, onder gebracht in een intakt gebleven dorp op de bodem van een kunstmatig meer. Dankzij de al even fantastische spullen van professor Zonnebloem, en niet te vergeten de moed van Kuifje, loopt alles m«oom Het Spaarwinstbiljet is een spaarvorm speciaal voor hen die van te voren weten hoe lang ze hun geld kunnen vastzetten. Dat kan kort zijn, dat kan lang zijn. Twee jaar vast met een rente van 71/2%, of zes jaar vast met een rente van io'/2%. Berekend op basis van rente op rente. De vier mogelijkheden in de tabel laten u precies zien wat u betaalt en hoeveel u straks ontvangt. U bepaalt uw eigen winst. tl stort spaar termijn rente u ontvangt f 865,33 2 jaar 71/2% f I.OOO,- f 4.326,66 2 jaar 71/2% f 5.000,- f 549.32 6 jaar 101/2% f I.OOO,- f 2.746,6l 6 jaar 101/2% f 5.000,- De flexibele tussenvorm. Vindt u twee jaar vastwat kort en 6 jaar vast te lang, dan is het Premie Spaar Biljet een winstgevend alternatief. Premie Spaar Biljetten kunnen namelijk na twee jaar jaarlijks worden uitbe- taald.Uontvangt dan bij uitbetaling boven de jaarlijkse basisrente van 6% rente op rente, een progressief oplopende premie. De tabel geeft de mogelijkheden op een rijtje. U stort nu f1.000.- en wij betalen u terug: spaar- termijn hoofdsom 6% basisrente premie waardoor u ontvangt totaal* rente 2 jaar 3 jaar 4 jaar 5 jaar f 1.123,60 f 1.191,02 f 1.262,48 11.338,23 f 20,- f 70,- f 150,- f 270,- f 1.143,60 f 1.261,02 f 1.412,48 f 1.608,23 7% 8% 9% 10% NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De percentages vermeld onder „totaal rente" zijn afgerond en berekend op basis van rente op rente. Er zijn ook Premie Spaar Biljetten van f 5.000,-. Met Premies van f ioo,-na 2 jaaf, tot f 1350,-na 5 jaar. Het NMB Spaarpapier aan toonder is ook voor niet-kiiënten onmiddellijk aan de balie verkrijgbaar. Vraag folder en inlichtingen. op het laatste moment nog goed af. Ne derlandse stemmen (oa. Bert Dijkstra, Trudy Libosan en Theo Komen) spreken de verschillende rollen, zodat ook de kleinere toeschouwertjes aan hun trek ken komen. Alle leeftijden, aanvang 15.00 uur. Uitslagen van de dinsdag gespeelde wedstrijden: P. Kooiman-J. P. Hooijberg 02 C. Groenhof-J. Hooijberg 02 J. P. Stam-A. Vinke 02 G. Dros-W. Stam 11 C. Vinke-W. Bakker 1—1 J. Vinke-C. v. d Werf 11 Nadat de stelling vastgelopen was, nam J. P. Hooijberg een fraaie afwikke ling die hem de volle winst bracht. C. Groenhof kwam ook al vast te staan, waarna het voor J. Hooijberg geen kunst meer was te winnen. J. P. Stam dacht de remise te forceren, doch ver giste zich en verloor kansloos. G. Dros verzuimde in de opening een damzet te nemen, maar om het goed te maken liet W. Stam in heteindspel de winst zitten. Volkomen gelijkwaardig was het treffen tussen C Vinke en W. Bakker. C. v. d. Werf tenslotte leek de betere papieren te hebben, maar winst kwam er niet uit. MEDEDELINGEN VAN B EN W Evacuatieplan bij dijkdoorbraak Het gemeentebestuur heeft, in samen werking met Rijkswaterstaat en het Wa terschap Texel, een nieuw evacuatieplan ontworpen voor bepaalde gedeelten van Texel. Hoewel het gevaar van dijkdoorbra ken niet overtrokken moet worden dit gevaar doet zich nl. alleen voor bij een samenloop van een aantal ongunsti ge factoren is het toch ook niet denk beeldig. Het nieuwe plan verdeelt het betrok ken gebied in 2 zones, nl. gevarenzone T, waar bij overstroming direkt gevaar kan ontstaan, en zone II, waar dit ge vaar niet of later ontstaat. De bewoners van beide zones ontvan gen binnenkort uitvoerige mededelingen over de maatregelen, die bij dreigende overstroming genomen zullen worden. Hierin wordt ook uiteengezet, wat er van de bewoners zelf wordt verwacht. Bij de schriftelijke mededelingen zal eeh kaart worden gevoegd, waarop de gevarenzones duidelijk zijn aangegeven, alsmede de gebieden, die minstens 1,50 meter boven N.A.P. liggen. Seizoenverkeersmaatregelen In het zomerseizoen zijn diverse af wijkende verkeersmaatregelen van kracht. Vaak echter liepen de tijdvak ken, waarin deze maatregelen golden, niet samen. Dit verschil van aanvang en einde van de regelingen heeft in feite geen zin meer en wekt bovendien vaak verwar ring. Daarom hebben burgemeester en wethouders besloten, dat alle seizoen verkeersmaatregelen van kracht zullen zijn in dezelfde periode, nl. van 1 april tot 15 september. Valt echter Pasen vóór 1 april, dan begint de periode met de Paasdagen. Zoals is voorgeschreven ligt dit be sluit gedurende een maand ter gemeen tesecretarie ter inzage. Chemisch afval Zoals bekend kunnen restanten van bestrijdingsmiddelen en eventueel ander chemisch afval op maandagen van 8 - 12 uur en van 14 - 16.30 uur worden ingeleverd bij. de gemeentewerkplaats aan de Reijer Keijserstraat te Den Burg. De middelen dienen zóveel mogelijk ingeleverd te worden in de originele verpakking. Geen verschillende midde len bij elkaar voegen! Om de verpak king een stevige plastic zak' (kunstmest- zak) en goed dichtbinden. De zakken mogen niet zwaarder zijn dan 30 kg. De inlevering is geheel gratis. Alle reden dus om te zorgen, dat chemisch afval, verboden bestrijdingsmiddelen, enz. op een legale wijze worden afge voerd. Modder op de wegen Met trekkers e.d. mag niet zonder mèer van het land de weg op gereden worden. De wielen moeten eerst worden ontdaan van klei en modder, daar dit anders op de weg terecht komt en slip gevaar veroorzaakt. Vooral tijdens de bietencampagne is dit van groot belang. Straatnaamgeving Binnenkort wordt begonnen met de voorbereiding van de straatnéamgeving en de huisnummering van het gebied, gelegen tussen de Krasse Keet en de Laagwaalderweg. Enkele gemeenteamb tenaren zullen de situatie ter plaatse op nemen. Graag wordt er op vertrouwd, dat daarbij de nodige medewerking zal worden verleend en dat geen bezwaar zal worden gemaakt tegen het 70 nodig betreden van particuliere erven. Openstelling raadhuis Nogmaals wordt er op gewezen, dat het gemeentehuis alleen 's morgens van 8.00 - 12.30 uur is opengesteld voor het publiek. Alleen in spoedeisende geval len kan (telefonisch) een afspraak wor- deh gemaakt voor 's middags. Verder wordt er weer de aandacht op gevestigd, dat het bureau huisvesting op

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 5