Uitvoering GV-Oosterend werd afwisselende show Fluweel Philips cadeau- nouveauté groen-zwart Textielhuis ZEGEL JAN AGTERer; Op concours in Leiden „Dikke" le prijs voor Excelsior Geen voorrang: flinke schade 4 t 5 Ook voor U is er zo'n X ijsberensterke Esta diepvriezer! Daar zijn we weer. De winterschilders. Met f 20,- premie per man per dag. We staan weer helemaal klaar. Verenigde Schilders 30.50 49.- OOSTEREND De gymnastiekvereniging Oosterend heeft afgelopen zater dag in De Bijenkorf voor geheel gevulde zalen weer haar jaarlijkse uitvoering* gehouden, 's Middags bracht de jeugd tot 12 jaar haar kunnen ten tonele en 's avonds was de beurt aan de ouderen vanaf 12 jaar. Met enthousiasme en tempo werd een leuk geheel gebracht waarbij het niet alleen om het gym-technisohe aspect ging maar ook een beetje om de acroba tische toer. Er was ook deze keer weer veel werk van gemaakt. Tussen de oefeningen door verzorgde Hans Oosterhof voor wat ge zellige melodieën om de leemten in het programma wat op te vullen. De alge hele leiding was weer in voortreffelijke handen van de heer H. Brusselaars en mevr. Y. Kuenenger. Middaguitvoering De GVO-uitvoering begon bij de jeugd met de vaandelgroet waarna de jongens van 9 tot 11 jaar hun kunnen op de lage brug brachten. De meisjes van 6-7 jaar kwamen met kastspringen waarbij zelfs handstandoverslagen ver toond werden Evenwichtsbalk werd ook door deze meisjes gebracht waarbij hetsoms moeilijk was het evenwicht goed te bewaren. Stoer lieten de jongens van 9-11 jaar hun kunnen op het paard voltige zien. De meisjes van 8-9 jaar brachten op de brug ongelijk voortreffelijke oe feningen waarbij enkele meisjes moei lijke onderdelen toonden. De kleuters van 4 en 5 jaar deden op de banken diverse sprongen en passen hetgeen bij de ouders zeer grappig overkwam. Een ritmische oefening met witte rokjes van papier vertoonden de meisjes van 10 - 11 jaar. Het dansje werd pittig en vlot gebracht alhoewel de maat houden bij enkelen nog wel wat moeilijk was. Hartverwarmend was het optreden van de kleuters met het sprookje van „Roodkapje". Het geheel werd gezongen door de kinderen waarbij afwisselend Roodkapje, de boze wolf en de jager ten tonele verschenen. Tijdens dit sprook jes-optreden werd de heer Brusselaars op het toneel geroepen en werd hij door de kleuters toegezongen omdat hij jarig was. Daarna kwamen de jongens van 6 tot 7 jaar met paardspnngen aan bod. Ook hier vlot gesprongen met af en toe een weigering of mislukking van één der ruitertjes. De meisjes van 8-9 jaar toonden een paar individuele oefeningen op de even wichtsbalk waarbij het vooral om de souplesse en gratie ging. Hierbij waren de koprollen niet van de lucht evenals goede handstandoverslagen en afspron gen. Op de minitrampoline kwam een andere meisjesgroep en brachten in vlot tempo een aantal sprongen. De kleine jongens liepen en sprongen over banken, die op een kast steunden, alsof ze gewoon op straat liepen. Als laatste nummer kwam een groep meis jes die op de lange mat enige geweldige staaltjes lieten zien zoals overslagen en 2 meisjes maakten een arabier flikflak. Met dit onderdeel hebben zij aange toond dat er toch wel een steigende lijn te zien was bij de jeugd. Avonduitvoering Evenals bij de middaguitvoering werd begonnen met de vaandelgroet. Toen meisjes van 12 - 14 jaar wilden aanvan gen met minitrampoline werd dit ver hinderd doordat Ger de Jong op het to neel zat en niet wilde verdwijnen Hij had vernomen dat leider Brusselaars ja rig was en wilde eerst een drankje. Tot tweemaail toe nam hij geen genoegen met de glazen die hij geserveerd kreeg. Uiteindelijk kwam er een grote bokaal en een enorme kruik Bols jenever ten tonele. Hiermee ging hij akkoord en ver dween. Toen de meisjes een vlot pro gramma hadden gesprongen ging het toneelgordijn niet dicht. De Jong werd ter verantwoording geroepen en moest natuurlijk in het pijpje blazen met als resultaat een grote groene ballon. LEIDEN De christelijke muziek vereniging „Excelsior" uit Oosterend heeft dit weekend op het, door de bond van christelijke muziekverenigingen in Nederland georganiseerde concours met 304% punt een eerste prijs in de wacht gesleept in de afdeling Uitmuntend. In het totaalklasscment over dit tweedaags concours eindigde „Excelsior" bij de bo venste drie. Onder leiding van dirigent A. Kuik werd verplicht werk (In tudor days) en vrij werk (Jan Klaassen en Katrijn) ten gehore gebracht. De jury sprak waarde ring uit voor de volle en ronde klank van hetkorps, voor de goede afwerking van alle details en de goede klankver houding en voor de mooie muzikale uit voering. Op dit concours werd tevens de hoofdprijs uitgereikt van het ook door de christelijke bond georganiseerde so listenconcours in Marken op 5 oktober. Deze hoofdprijs, die bestond uit een pop in Marker klederdracht werd uitgereikt aan Betty Bakker die van de 53 deelne mers als hoogste was geëindigd. Ook de familie Barnard sleepte hierbij een eer ste prijs in de wacht. TEXELAARTJES Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer 1,25 meer. Alles inclu sief 4°/o BTW. P.P.R.-vergadering dins dagavond 5 nov. '74, aan vang 20.30 uur. War- moesstraat 52, Den Burg Vermist sinds 4 okt. zwarte rozekrans in zw. dopje. H. Witte, Bem- hardlaan 25, tel. 3732 Er zijn weer enige goe de gebruikte Vespa brom fietsen te koop bij Garage Dros, Eierland, tel. (02225) 233 De dames brachten een leuke knots oefening waar ritmiek en gratieus zwaaien op hun plaats waren. Het paardspnngen van de damesjunioren verliep in een vlot tempo en de spron gen waren verrassend (vooral de salto's die vertoond werden). De rekoefening van de jongens ver liep meer als een clownsnummer alhoe wel ze toch wel hun best deden. Hierna kwam een partneroefening op muziek waarbij 3 heren en 3 meisjes op allerlei acrobatische toeren een oefening toonden waarbij het publiek ademloos toekeek. Deze groep kreeg tijdens de oe fening een paar maal een open doekje en na de oefening was het applaus oor verdovend. Een volkomen verdiend suc ces. Na een korte pauze startte weer een damesgroep met ongelijke brug. Het pu bliek was ook hierbij zeer verrast deze dames zulke pittige onderdelen te zien doen. De oefeningen werden in de zaal zeer gewaardeerd. Daarna vertoonden de meisjes van 12 - 14 jaar een reeks van sprongen waarbij eerst steeds over de bok en daarna over de kast gespron gen werd. Af en toe een paar foutjes maar in het geheel een goed lopend on derdeel. Een vrije oefening op muziek door meisjes van 15-17 jaar werd leuk en ritmisch afgewerkt waarna weer het meisjesgroepje van de extra training haar kunnen op de lange mat liet zien. Het publiek applaudiseerde ook hierbij zeer gul en toonde blijk van waar dering. Als suot lieten de dames met een ritmische baloefening zien welke sierlijk en perfekt uitgevoerd werd. Het geheel toonde erg fleurig omdat zij ge kleed waren in kleurige coltruien met zwarte maillots. Gisteravond om zes uur deed zich op het kruispunt Georgiëweg-oude Koger- weg een aanrijding voor. De bejaarde bestuurder van een Ford Cortina die van de Georgiëweg kwam, verzuimde voorrang te geven aan de bestuurder van een Citroen 2ov. Beide wagens wer den flink beschadigd. Er waren geen ge wonden. VEROORZAAKTE DUINWATER DIARREE De gevolgen van het jaarlijks schoonma ken van de waterfabriek (waardoor Texel tijdelijk weer op duinwater is aangewezen zouden verder kunnen strekken dan enig on gerief voor wassende huisvrouwen. De in druk bestaat dat de plotselinge overschake ling van zacht 6 graden DHnaar hard (18 graden DH) water bij gevoelige men sen moeilijkheden met de spijsvertering tot gevolg heeft. Op het kleuterbureau van het Groene Kruis had men enkele weken gele den le maken met veel gevallen van diarree, braken en rode billetjes. De zusters van de wijkverpleging bespeurden soortgelijke ver schijnselen bij volwassenen. Al eens eerder had men met een dergelijke ,,piek" te ma ken, ook tijdens een onderhoudsbeurt van de ontziltingsinstallatie van Texelstroom Sinds ruim een week is de situatie weer nor maal; men is blijkbaar aan het andere water gewend Het kan best toeval zijn, maar het zou de moeite tvaard zijn het mogelijke ver band te onderzoeken. Een ernstige kwestie is het beslist niet Het verhaal dat het duinwa ter „besmet" zou zijn, moet naar het rijk der fabelen worden venvezen. Ook het duinwa ter dat door het PWN wordt geleverd vol doet aan strenge hygiënische eisen; het is chemisch alleen anders. De onderhoudswerk zaamheden aan de ontziltingsinstallatie zijn inmiddels voltooid. GOED LICHT. ALLICHT Met de bedoeling een heleboel Texelaars een bekeuring te besparen, verraden wij dat de politie voornemens is zeer binnenkort een strenge verlichtingscontrole te houden Op getreden zal worden tegen de bestuurders van alle voertuigen waarvan de verlichting niet rn orde is. Niet alleen moeten alle lam pen functioneren, maar ze moeten ook op de juiste wijze zijn ingesteld. Bij de keuringen die in vorige jaren op Texel door ANWB en particuliere garagebedrijven werden uit gevoerd, bleek dat bij de MEESTE auto's de koplampafstelling niet juist is, zonder dat de betrokken bestuurder dat wist. Dus: laat ie der NV de verlichting van zijn voertuig (la ten) controleren en afwijkingen laten ophef fen. Het kan geen kwaad preventief op te treden door lampjes die al jaren meegaan en daarvan duidelijk de (zwarte) sporen dra gen, door nieuwe te vervangen. Fietsers en bromfietsers die bij duisternis of schemering gezien willen worden, wordt aangeraden kleding te dragen van opvallende kleur of voorzien van rode reflectievlaken. Met name schoolgaande kinderen lopen aldus veel min der risico. Woensdagavond KVP- verg adering in „De Zwaan" Wie heeft zondag j.l. mijn horloge gevonden, merk Edox. Gaarne terug te bezorgen v.d. Slakke, Berrihardlaan 10 God heeft ons verblijd met een dochtertje Cindy Haar vader en moeder Jan en Hillie Oosterhof Peperstraat 16, Oosterend 30 oktober 1974. Hiermede geven wij u kennis, dat heden van ons is heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Miena Jacoba Meijer, weduwe van Harmen Spigt, op de leeftijd van 74 jaar. Amsterdam A. Bredero-Spigt H. J. Bredero TexelJ. J. A. Spigt H. Spigt J. J. Spigt-Lieferink J. de Boer (huisgenoot) klein- en achterkleinkinderen Den Burg, Texel, 3 november 1974, Molenstraat 33. De begrafenis zal plaatsvinden 6 november n.m. 1.30 uur vanaf de rouwkamer, Koger- straat, op de Ned. Herv. begraafplaats te De Coöksdorp. Gelegenheid tot condoleren, dinsdagavond van 6.30 tot 7.30 uur in de vergaderzaal, Kogerstraat 18, Den Burg. Zondag 10 november ho pen onze huisgenoten, de heer en mevr. Kersenmaker-Pawlick op intieme wijze hun zil veren huwelijksfeest te vieren. Wij wensen hen een ge zellige dag. Het Bestuur, Zusters en Personeel van Huize „St. Jan". Molenstr. 4, Den Burg. Met droefheid delen wij U mede, dat gel: onverwachts is overleden, onze lieve, zo zame moeder, schoonmoeder en oma Cornelia Evelina Spigt, weduwe van Theodorus Hendrikus Lawer op de leeftijd van 72 jaar. J. C. Lawende J. La wende-Wulf se en kleinkinderen Dubbeldam, 31 oktober 1974, Dubbeldreef 9. Postadres Nassauweg 20, Dordrecht. De begrafenis heeft maandag plaatsgel de grote mode van deze herfst ■fr prachtige velour9kwaliteit m uni en gebloei Ook hebben wij voor u een soepele velen chiffon in versohillende tinten, •fr Ribfluweel bedrukt met mooie bloemetjes. Keuze uit meer dan 25 dessins. ■fr Voor pantalons effen ribfluweel met smalle of iets bredere rib in een tiental kleuren. Deze week in speciale fluweel-etalage bij Wi be! De Esta KF 20 en KF 30. Twee diepvrieskisten voor de j moderne keuken, slechts 85 cm hoog en 60 cm diep Hypermoderne diepvrieskisten, met maten die precies zijn afgestemd op uw koelkast, wasmachine, fornuis. Kijk naar het aparte voorvriesvak, de regelbare thermostaat en speciale invriesschakelaar. In één oogopslag kunt U de temperatuur beoordelen in de vriezer djn.v. 2 signailerings- lampjes. Beide modellen worden geleverd met handige draadmand. Ende prijs is bijzonder voordelig. Uit voorraad leverbaar. S1FENFNPLAAÏ5 «DEN BURG»TEI 02220 2114 VOOr. Wie heeft ons poesje gezien? Grijs met wit vlekje onder de kin, 7 mnd. oud. P. v.d. Vis, Qranjestr. 17, Oosterend Den Burg, (02220) 2138 De Koog, (02228) 486 Den Hoorn, (02226) 389 De premie geldt voor werkzaamheden die minstens 3 mandagen duren. Wij regelen graag de aanvraag voor u. Biedt zich aan jonge vrouw, in bezit van type diploma met kantoorer varing. Brieven onder no. 823 aan bur. v.d. blad Wees wijs. Als U gaat op reis. Neem Texels grootste taxi. voor een kleine prijs I B.v. Texel- Amsterdam vanaf ƒ100,incl. boot. Aris van Boven, Oude- schild, tel (02220) 2721. Ook voor uw bagage- en ca ra van vervoer Elektronische orgels, merk Parma, v.a. ƒ485, Tevens bladmuziek. Mu ziekhandel v. Wijngaar den, Molenstraat 21, tel. (02220) 2695, bij R.K. kerk Voor eieren: Graven straat 20. Altijd vers, al- tijd goedkoop Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Elke maandag theorieles in „De Oranjeboom" om 20 00 uur Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land. telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J Jongedijk, Boogerd tel. (02220) 2777 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Bei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel. (02220) 3408 Schoon en zuinig: LPG Inbouw voor ieder merk. Garage Dros - 02225-233 Volop handappels en handperen. Huisman, De Veen, tel. 2203 Husqvama motorzagen reeds vanaf ƒ450,Fa. Tatenhove, Oosterend Blokfluiten v.a. 18,50; hoesjes, tappenvet, olie en wissers. Muziekhandel Van Wijngaarden, Molen straat 21, tel. (02220) 2695, bij de R.K. Kerk Philips HAARKRULSET in fraaie cassette. In 10 minuten het gewenste kapsel CADEAU BIJ CADEAU Philips electrische haarborstel t.w.v. Philips LADYSHAVE .met dubbele 'tondeuse, in luxe cassette. Elegant model, in lila/paars ilips HAIRSTYLING-SET werkt snel als haardroger bij modelleren en stileren. Kompleet met accessoires. 65.- Philips HANDHAARDROGER Droogt snel, koude warme lucht,opzetstukj voor gekoncentreerde -ll luchtstroom Philips KOFFIEFILTER voor 8 tot 10 kopjes geurige koffie. Gemakkelijk te ontdoen van ketelsteenaanslag Philips moderne wekkers, heeds vanaf 37 WEKKER VOOR NETVOEDING met schaalverlichting, BATTERIJ- in orania WEKKER met elektronisch uurwerk. Voor thuis en op reis. In geel of wit JSH 1 W® DIGITAALWEKKEF met heldere wekzoemer en verlichte tijdaanduiding. n wit, bruin of gee

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2