001 Zo moet u het toch zien zitten „Den Burg" li 11 i Een reis van vijftien dagen, voor 2 personen Of De gehele aktie duurt van donderdag 7 november t/m woensdag 27 november Raadsvergadering Cyperse kat VERVOLG VAN PAG. 1 Huishoudschool Bewoners „Starkenburgh verkopen handwerken Daarom heeft de Winkeliersvereniging als hoofdprijs voor de Sint Nicolaas-aktie m li pü inklusief ƒ400,— zakgeld, luchthavenbelasting en verzekeringen naar: RH0D0S Griekenland Hotel Plaza halfpension 3 dgn Fiat 124 SAALBAGH Oostenrijk nf Hotel Hinterhag volpension 13 dgn ski's en schoenen PLAYA DEL INCLES Gran Ganaria Bungalow Santa Fé Ontbijt 3 dgn. Simca 1200 WEEKPRIJZEN (iedere week) DE EERSTE AKTIEWEEK loopt van donderdag a.s. tot en met woensdag 13 november BEWAAR UW LOTEN ZORGVULDIG De aktie is dit jaar zeer eenvoudig. Bij iedere contante aankoop van ƒ5.ontvangt U één lot bij alle hierna volgende winkels: Dinsdagavond 12 november, aanvang half acht, vergadert de gemeenteraad. De agenda luidt als volgt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Samenstelling woonruimteadvies commissie. 4. Behandeling diverse vragen inzake aansluiting op het aardgasnet. 5. Sluitingsuur horecabedrijven. 6. Beslissing op het beroepschrift van de heer H. P. Houwing, Kamerstraat 5 te De Koog tegen de afwijzende beschik king van burgemeester en wethouders op zijn verzoek om bouwvergunning. 7. Besdissing op hetberoepschrift van de heer R. W. J. Bakker, Diek 35 te Den Hoorn tegen de afwijzende beschikking van burgemeester en wethouders op zijn verzoek om bouwvergunning. 8. Beslissing op het beroepschrift van de heer J. J de Beurs, Binnenburg 6 te Den Burg tegen de afwijzende beschik king van burgemeester en wethouders op zijn verzoek om bouwvergunning. 9. Beslissing op het beroepschrift van de heer J. Langeveld, Plevierstraat 9 te De Koog tegen de afwijzende beschik king van burgemeester en wethouders op zijn verzoek om bouwvergunning. 10 Wijziging subsidieverordening cul turele verenigingen. 11. Hernieuwde vaststelling van de verordening op het rioolgeld. 12. Wijziging van de verordening op de woonforensenbelasting. 13. Bepaling van de heffingsgrondslag van de te zijner tijd in te voeren onroe rend goedbelasting. 14. Besluit ingevolge artikel 23 van de Lager-onderwijswet 1920 tot het uit breiden van de openbare lagere school te Den Hoorn. 15. Beslissing op het verzoek van de stichting algemeen christelijk kleuter onderwijs te Oosterend op Texel, inge volge artikel 50 van de Kleuteronder wijswet, om medewerking voor het tref fen van een aantal voorzieningen ten be hoeve van haar kleuterschool 16. Voorlopige vaststelling van het bedrag der uitgaven voor het openbaar gewoon lager onderwijs over 1973, als bedoeld in artikel 55 ter van de Lager- onderwijswet 1920. 17. Voorlopige vaststelling van het be drag der uitgaven voor het openbaar buitengewoon lager onderwijs, als be doeld in artikel 187 van het Besluit buitengewoon onderwijs 1967. 18 Vaststelling over 1973 van de be dragen der gemeentelijke vergoeding voor het bijzonder gewoon lager onder wijs, als bedoeld in artikel 103 der La ger-onderwijswet 1920. 19. Bepaling van het maximaal toe laatbare krediet voor 1975 op grond van de met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten aangegane rekening-cou rant-overeenkomst. 20. Aangaan van een rekening-cou rant-overeenkomst met het kantoor Den Burg van de Amsterdam-Rotterdam Bank B V. voor het jaar 1975. 21. Aangaan van een rekening-cou rant-overeenkomst met de Coöperatieve Raiffeisenbank-Boerenleenbank Texel w a. voor het jaar 1975. 22. Machtiging tot het aangaan van kasgeldleningen ten behoeve van de dienst 1975. 23. Aangaan van een vaste geldlening van ƒ128.000,met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor de aanleg van het rijwielpad langs de Postweg. 24. Garantieverlening op een aan te gane aanvullende geldlening, groot ƒ160.000,door de Algemene Stichting voor Verzorging en Verpleging van Zwakzinnigen te Utrecht, ten behoeve van het gezinsvervangend tehuis „De Texelse Reede" te Den Burg. 25. Wijziging van de begroting voor 1973. 26. Wijziging van de begroting voor 1974. Bij de Grensweg in de Dennen is een goed verzorgde cyperse kat van 8-9 maanden gevonden. De eigenaar kan het dier afhalen bij het dierenpension Ellen aan de Keesomlaan. Tweemaal werd het schoolgebouw uit gebreid. Het karakter van het onderwijs veranderde aanzienlijk. Eigenlijk is de ïaam landbouwhuishoudschool niet juist meer; het is nu een school voor LHNO en MHNO (Lager Huishoud- en Nijverheidsonderwijs en Middelbaar Huishoud- en Nijverheidsonderwijs). Vooral de afgelopen zeven jaar waren de veranderingen zeer ingrijpend. Met de invoering van de mammoetwet zijn de eerste twee leerjaren meer algemeen vormend geworden, dus: minder huis houdelijke vakken en naaien maar meer Nederlands, Engels, rekenen en kennis der natuur. Dit jaar is het LHNO 4-jarig geworden, een tweejarige onderbouw en een tweejarige bovenbouw. De bo venbouw is meer beroepsgericht. Na deze vier jaar kunnen de meisjes op drie niveaus examen afleggen. Vele mogelijkheden Nog altijd heerst het misverstand dat meisjes die een LHNO-diploma hebben alleen „maar" huisvrouw kunnen wor den. Er zijn echter zeer veel andere mo gelijkheden. Er zijn leerlingen die door stromen naar het MHNO .waarvan één tak, de OVB-opleidmg (Oriëntatie Ver zorgende Beroepen) sinds 1961 aan de school is verbonden. Als gevolg van de toekomstige bundeling van het MHNO zal de OVB aan de Texelse school waar schijnlijk niet kunnen worden gehand haafd, hetgeen door directrice mej T. Brand zeer wordt betreurd. Momenteel volgen 49 meisjes deze opleiding. Het is een oriënterend jaar waarbij de meisjes, die zeer enthousiast zijn, gedurende drie maanden stage lopen in een inrichting of gezin. Veel oud-leerlingen hebben een voort gezette studie gevolgd. Sommigen zijn verpleegster A, B of ziekenverzorgster geworden, anderen kozen de opleiding voor bejaardenhelpster of gezinsver- DE KOOG Het instituut voor dub bel gehandicapte kinderen te De Koog, Het Maartenhuis" bestaat zaterdag a.s. tien jaar. Het tweede lustrum zal wor den gevierd met een ontvangst van ou ders en genodigden, een lunch, een uit voering door medewerkers en kinderen, een tentoonstelling, opvoering van het Sint Maartenspel en het bieden van ge legenheid aan ieder om het Maartenhuis te bezichtigen. De genodigden en ouders worden om 11.15 uur 's morgens in De Kaaps-nol' ontvangen; in dezelfde zaal begint om 12.15 uur de lunch. Omstreeks 13.00 uur voeren de medewerkers en kinderen hun spel op. Om 15.00 uur begeeft ieder zich naar het Maartenhuis aan de Ruijs- laan waar thee en limonade wordt ge schonken en waar men allerlei door de kinderen gemaakte werkstukken zal kunnen bekijken. Om 16.15 uur wordt in het bos het jaarlijks Sint Maartenspel opgevoerd waarmee de feestelijkheden worden afgesloten. Open huis Belangrijk voor niet-genodigde geïn teresseerden is dat het Maartenhuis ter gelegenheid van het feest „open huis" zorgster. Verschillende meisjes zijn in het buitenland werkzaam of werkzaam geweest. Twee oud-leerlingen volgen op het ogenblik een opleiding voor lerares. Het blijkt stimulerend voor de animo te zijn dat de meisjes naast de theorie lessen ook praktijklessen krijgen. Aan de school worden ook diverse avondcur sussen gegeven waaronder koken en naaien. Aan de school zijn totaal 19 leerkrach ten en personeelsleden verbonden. houdt en wel van 15.00 - 18.00 uur. kan het hele gebouw bezichtigen en zij aldus een beeld vormen van het we; dat hier wordt verricht. Zoals bekend heeft het Maartenhu uitbreidingsplannen. Men verkeert dringende ruimtenood. Op zo kort m gelijke termijn wil men een weveri spinnerij realiseren ten behoeve van oudere meisjes en jonge vrouwen, bate van dit doel zal geld worden ingi zameld. Bijdragen op postgiro 3042?! zijn uiteraard welkom. De handwerkclub van de bejaarde woningen „Starkenburgh'' houdt dim dag 12 november verkoopdag. Vani drie uur 's middags kan men in de n creatiezaal terecht voor het kopen vs diverse handwerken zoals kussens, ta sen, kinderkleding, sokken, wanten ei Verder zullen enkele grotere artikel? worden verloot. Elke dinsdag 14.00 uur in de Dennet 2 DRAAGBARE TV'S Philips, winkelwaarde ƒ585,- en 3 FOTOCAMERA'S Agfamatic 200 winkelwaarde 139,- De trekkingen vinden plaats op de donderdagen 14, 21 en 28 november om 9.00 uur in Hotel ,,De Lindeboom" door notaris J. R. van Wijland. Bekendmaking van de winnende nummers in de Texelse Courant van vrijdag, 15, 22 en 29 november. LET OPDe loten van de eerste week doen mee aan alle drie de trekkingen, dus driedubbel kans voor mensen, die hun aankopen in de eerste week doen. Fa. Agter, Stenenplaats 7 Artima, Gravenstraat 2 Bakker B.V., Groeneplaats 6 Bakker Electrohuis, Weverstraat 13 Bakkeris Ijzerhandel B.V., Weverstraat 17 Beekman Modehuis, Gravenstraat 13 Boetiek 22, Weverstraat 22 „Het open boek", Binnenburg 3 Dros Magazijn, Stenenplaats 6 C. J. van Etten, Kogerstraat 6 Fa. Z. Graaf, Hogerstraat 9 J. de Graaf, Julianastraat 2-4 J. de Haan, „Sigarenmag. „Centrum", Stenenplaats 10, niet op rookartikelen Gebr. Hoogerheide, Weverstraat 21 J. Kil jan, Kogerstraat 27 Kosmetiek, Weverstraat 36 Kunstnijverheidsboctiek „Déja Vu", Weverstraat 5 B.V. v/h Langeveld De Rooy, Parkstraat 10 Lemstra, Weverstraat 45 C. J. Leijdckkers, Warmoesstraat 2 Fa. Lunter, Warmoesstraat 12 Mantje Schoenen B.V., Hogerstraat 6 Van der Meer B.V., Binnenburg 10 Meubelbuis Texel, Molenstraat 2 Modebuis Moerbeek, Parkstraat 4-6-8 Moerbeek Interieurverzorging, Hogerstraat 10 J. Nauta, Weverstraat 76 Salon „Henri", Weverstraat 48 Bloemenmagazijn „Myosotis", Waalderstraat 29 en Weverstraat 2 Mevr. D. van Sambeek-Schrama, Stenenplaats 5 Gebr. Schoorl B.V., Waalderstraat 30 Drogisterij Schoorl, Weverstraat 20 Drogisterij v.d. Slikke, Parkstraat 20 Martin Tromp, Weverstraat 34 J. van der Vis, Weverstraat 72 - 74 „Vispaleis", Stenenplaats 8 D. Visser, Hogerstraat 16 Bloemisterij Vespertina, Kogerstraat 57 J. de Waal, Binnenburg 23 Slijterij De Wit, Weverstraat 18 J. van Wijngaarden, Molenstraat 21 't IJsbeertje, Stencnplaats 2 C. Zegel, Parkstraat 12 Fa. Frans Zegel, Parkstraat 26 - 30 Textielhuis Zegel, Binnenburg 1 Textielhuis Zegel, Weverstraat 32 De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier heeft voor deze aktie vergunning verleend onder beschikking 37/74/01 d.d. 30 september 1974. Aantal loten 125.000. Inlichtingen: G. C. v.d. Kooi, (02220) 2421.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 4