)NDANKS REGEN VEEL PUBLIEK VOOR SINT Exoten en parkieten hoog geklasseerd a Westdorp had ook een verlanglijstje J® <v van het raadhuis 4 i J lJ.-Y Geslaagde expositie 'Op Eigen Wieken SPORTPROGRAMMA Koersen vreemde valuta Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 19 november 1974 Hij is er weer! Ondanks de eindeloos vallende regen heeft de goedheilig- man zaterdagmiddag in Oudeschild voet op Texels vaste bodem gezet. Het publiek had zich niet pluvius laten afschrikken en was in groten getale ge wapend met regenjassen en parapluus, naar de haven gekomen. Het welkom daar en de intocht met officiële ontvangst in Den Burg hadden als gevolg van de weersomstandigheden een aanmerkelijk soberder karakter dan ge woonlijk. hartelijke wijze wordt Sint Nicolaas begroet door het bestuur van de Winkeliersver- igmg Den Burg. In tegenstelling tot vorige jaren maakte de goedgeefse bisschop uit Spanje deze keer niet gebruik van de TX 99 van Boom om zich met zijn tien zwarte knechten naar het eiland te la ten brengen. Deze kotter onderging een opknapbeurt op de werf; de werkzaam heden daar waren door het slechte weer vertraagd zodat het schip zaterdag nog niet beschikbaar was. Op het laatste moment vond het bestuur van de or ganiserende winkeliersvereniging Den Burg de heren Boersen van de TX 94 „Avontuur" bereid om de helpende hand te bieden. 4. Even leek het erop dat er een orgam-v satiefout was gemaakt want toen de kotter de haven binnenliep was van de hoge gast niets te zien en ook het be kende tafereel van rondspringende en in de mast zittende zwarte knechten ontbrak. De teruggetrokken houding van de Sint en zijn gevolg was echter bittere noodzaak. Sint Nicolaas voelde er weinig voor zijn prachtige kleren en - - "3» -wjl - - -<L— (i-s*. ISLw ujL'opTïhaZnterrlZ, Oudesthdd doo een enthousiaste men.gte begroet nadat hij voet op Tercels boden, heeft gezet, ide achtergrond de kotter „Avontuur" van de Gebroeders Boersen. schmink onnodig lang door het hemel water te laten teisteren. Het zwart van deknechten was niet watervast zodat de kans erin zat dat ze na verloop van tijd zodanig zouden opbleken dat het rotsvaste geloof van menig kind aan het wankelen zou gaan. Enthousiast welkom Het welkom op de haven was aller hartelijkst. Het fanfare speelde onder ileiding van Piet van der Wulp extra be geesterd. De honderden samengedromde en fleurig uitgedoste kinderen van de exelse kleuterscholen zongen ijltjes mee, vol twijfel of zij nu bang of blij moes ten zijn. De komst van Sint Nicolaas is in deze voor de middenstand zo duiste re tijd een lichtpuntje Onmiskenbaar is de bedrijvigheid van de goedheiligman een belangrijke stimulans voor de werk gelegenheid in het algemeen en de ren tabiliteit van menig wankel bedrijf. De haast onstuimige begroeting door het bestuur van de winkeliersvereniging aangevoerd door Jook Nauta was dan ook begrijpelijk en terecht. (Het is dan ook onbegrijpelijk dat Sint Nicolaas op 6 december, nadat hij met gulle hand ieder het zijne heeft gegeven altijd met stille trom vertrekt. Zou Texel niets eens met deze nare traditie kunnen bre ken door Sint Nicolaas ook op g®Paste wijze uitgeleide te doen? Een handdruk op de haven en een „tot volgend jaar is toch wel het minste dat eraf kan. Red.). T Ondanks de regen nam Sint Nicolaas ruimschoots de tijd om zich tussen de kleuters te begeven en tientallen han den en handjes te schudden. Waarna hij zich naar Den Burg begaf voor de rond gang en ontvangst. Het muzikaal ont haal was deze keer wat minder groots omdat de meisjes van de drumband „Margaretha Sinclair" niet van de par tij waren. Sint Nicolaas had op het laatste ogen blik besloten niet van het gereed ge houden paard gebruik te maken, niet omdat hij de schrik van twee jaar ge leden (toen hij eraf viel) nog niet is ver geten, maar alweer wegens de gestaag vallende regen. Een gesloten rijtuig was onder deze omstandigheden een redelijk alternatief maar erg feestelijk was het niet. Op de Groeneplaats was het een grote drukte. Op het kletsnatte podium sprak loco-burgemeester Jaap Westdorp har telijke welkomstwoorden waarin hij zijn blijdschap tot uitdrukking bracht om dat de krasse heilige zich met door de regen had laten thuishouden Met zoveel Sint Nicolaas 111 het gesloten rijtuig waar mee hij deze keer zijn rondgang door Den Burg maakte. water had het niet veel gescheeld of Sint was met zijn boot naar Den Burg kunnen doorvaren! De heer Westdorp bracht Sint Nicolaas terloops maar met duidelijke bedoelingen op de hoogte van de zorgelijke financiële situatie waarin de gemeente verkeert. Er zijn nog veel onvervulde verlangens. Met name ver meldt het gemeentelijke verlanglijstje de uitbreiding van de openbare lagere scholen van Oudeschild, Den Burg, Den Hoorn en een tweetal bijzonder scholen. „Misschien wilt u meehelpen deze voor de jeugd heel belangrijke voorzieningen te verwezenlijken", aldus de loco-burge meester, die de wegens ziekte afwezige Mr. Sprenger verving. Steeds moeilijker Een duidelijk vermoeide Sint Nicolaas antwoordde dat het ieder jaar moeilij ker wordt om naar Nederland te ko men. Niet in de eerste plaats omdat de jaren een woordje beginnen mee te spreken, maar omdat het niet eenvoudig is te voldoen aan de steeds kostbaarder wensen die de kinderen hebben. Als abonnee van de Texelse Courant wist Sint van de gemeentelijke problemen, maar toezeggingen deed hij niet. Wel kondigde hij aan in ieder geval alle scholen te zullen bezoeken en ook een aantal kinderen thuis te ontmoeten, zo dat alle kinderen straks kunnen zeg gen dat zij Sint Nicolaas van dichtbij hebben gezien. Waarna Sint er een punt achter zette door ieder op te roepen snel huiswaarts te gaan om het aantal zieke kinderen dat hij straks moet opzoeken niet onnodig groot te laten worden. IfERKOOP WELFARE ARTIKELEN Welfare afdeling van het Rode luis Texel houdt vrijdag 22 november I najaarsverkoping in het Rode Kruis- lbouw aan de Jonkerstraat te Den |rg. Alle te koop aangeboden hand- erken zijn vervaardigd door patiënten. Jigetwijfeld zijn er heel geschikte Sint Beo] as-geschenken bij. Kijkers en ko- ■rs zijn welkom van 14.00 - 18.00 uur. y\ MEDEDELINGEN VAN BEN W Evacuatieplan kan de bewoners van de gebieden, i bij overstroming ernstig gevaar lo- Jn, is een brief gezonden over de dan J nemen maatregelen. Hoewel het ge- Mar van dijkdoorbraken niet overtrok- ln moet wirden is het toch nuttig, de Igelijkheid niet bij voorbaat uit te uiten. lAan dit z g. evacuatieplan zal de re- Ictie van de Texelse Courant ongetwij- |d de nodige aandacht schenken. Wel ■het gewenst nog eens te wijzen op de Ttekenis van de seinen, nl. s nachts 2 Ide lichten en overdag een zwarte bal. ^ze seinen, die een waarschuwing zijn It evacuatie niet meer mogelijk is en jt iedereen in huis of bijgebouw de Jiligste plaats moet betrekken, zijn op I volgende punten aangebracht: [Eierland: dagseinen aan een telegraafpaal recht voor de Rogsloot op de zee- dij k te De Cocksdorp na'chtsein op de toren van de N.H. kerk te De Cocksdorp, Jop de school te Zuid-Eierland; lop de voormalige kaasfabriek van B. 1 Dros. Gemeenschappelijke Polders: Molen 't Noorden; toren N.H. kerk te Oosterend; gemaal Dijkmanshuizen; graansilo Keijser Co te De Waal; seinmast naast woning havenmeester Oudeschild. JPrins Hendrikpolder: feri a-hoeve. Bij de vogelvereniging „Op eigen wie ken" heerst grote tevredenheid over de keuringsresultaten die de donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag gehouden tentoonstelling heeft opgeleverd. De tro pische vogels en de parkieten kregen over het algemeen hoge waarderingen. Bij de tropische vogels kregen tal van dieren 89 en 90 punten. Hetzelfde beeld verde de parkieten op maar de inzenders van kanaries waren heel wat minder gelukig. Hier was h,et aantal inzendin gen hoog (80) maar er waren slechts twee dieren die door de jury 89 punten waard werden geacht. Er werden nogal wat aanmerkingen gemaakt op de kleur. In het veredelen lag het accent meer op de „makkelijke" kleuren van vetstofvo gels en waren de resultaten beter. De meest gelukkige inzender was de heer J. C. de Bruijn uit Eierland die met alleen de beste tropische vogel (een Sint Helenafasantje) inzond maar dit dier ook nog tot algemeen kampioen van de hele tentoonstelling zag uitgeroe pen. De heer D. Pool uit Oudeschild was inzender van de beste parkiet (een licht groene Engelse grasparkiet die 90 pun ten kreeg) en inzender van de beste ka narie (een zilver isabel die 89 punten kreeg) was de heer J. Smit uit Den Burg. In alle genoemde gevallen betrof het zelfgekweekte vogels. Het percen tage eigen kweek op de tentoonstelling was belangrijk hoger dan vorig jaar. Voldoening geeft het dan ook dat rela tief veel beginners prijzen verwierven. Eenvoudig De tentoonstelling in „De Oranje boom" maakte dit jaar een sobere in druk. De kooien waren overzichtelijk opgesteld, er was een aardige voliere met tropische vogels, en stands van de Aankoopcentrale en boekhandel Nauta. Kostbare of arbeidsintensieve versie ring was achterwege gelaten. Wel was er een grabbelton waarmee artikelen konden worden gewonnen die door de middenstand beschikbaar waren gesteld Blijkbaar staan de vogelliefhebbers bij de winkeliers in een goed blaadje want er waren heel mooie dingen bij. Ook bij het beschikbaar stellen van prijzen voor de vogels hadden tal van winkeliers maar ook de gemeente Texel en de Re- creatiestichting, zich niet onbetuigd ge laten. „Op eigen wieken" zal met tien tot twaalf vogels deelnemen aan de gewes telijke tentoonstelling van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Kanarie- teelt en Vogelbescherming die op 13 de cember in Artis te Amsterdam begint. De vereniging telt momenteel 65 le den. In de winterperiode wordt iedere MEDEDELINGEN Z.D.H. Dinsdagavond (heden) wordt in de kantine „De Spil" een buitengewone ZDH-vergadering gehouden voor leden en donateurs. Er wordt onder meer ge sproken over voortzetting van het club blad „De Zwaluw". Hierdoor vervalt de maand vergaderd, waarbij gemiddeld de helft van het aantal leden present is. De konklusie dat de nu 6 jaar bestaande vereniging nog springlevend is, is dan ook niet overdreven. Naar verluidt houdt de kleindier- sportvereniging Kotex dit jaar geen ten toonstelling op Texel. Overzicht van een deel van de expositie die ,,Op eigen wieken' in de zaal van hotel ,,De Oranjeboom" hield. seniorentraining. De training van junio ren C om 7 uur gaat gewoon door. S.V. Cocksdorp Met ingang van woensdag worden de trainingen weer hervat. Dit zijn de trai- nigstijden: Pupillen b: woensdags aanvang 14.00 uur. Senioren: donderdags o.l.v. de nieuwe trainer, de heer P. Boon, aanvang 19.00 uur. Pupillen a: vrijdags 18.30 uur. Junioren: vrijdags 19.30 uur. Westduitse marken Franse francs Belgische francs Zwitserse francs Zweedse kronen Amerikaanse dollar Engelse pond Oostenrijkse schilling Italiaanse lires 100 ƒ101,25 100 54,25 6,71 92,25 f 58,75 1 2,58 1 6,00 100 14,35 10.000 36,75 100 100 100

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 5