„Wegblijven op hoorzitting door te late uitnodiging gemeente" Voorzitter dorpscommissie Den Burg Uitslagen ilandcompetitie volleybal Opnieuw praten over subsidiëring aktiviteiten .wat m zfx&m wool Bridgeclub „Groot Slam" Water, water, water Damclub Texel Jeugdschaken Water Geslaagd Klaverjasclub „De Zwaan" Jeugdd ammen Uitslag 11 november: A lijn: fa drie ronden is de stand opgemaakt de eilandcompetitie volleybal. In de klasse iheren staat Smash '68 1 de leiding zonder setverlies. In de ;ede klasse heren kwam Koffiebar 2 tor winst op Smash '68 2 alleen aan de d.ng. De dames hebben allen één Bdstrijd gespeeld en in de eerste klas gaan De Koog 1 en Smash '68 1 aan i. In de tweede klasse dames wordt eerste plaats gedeeld door Tevoko B, Koog 2 en Casino. Tevoko B gaat de leiding door een beter spelge- idelde. )insdagavond j.l. zorgden de suppor- 5 van RSG klas 3a voor de nodige er door met luid gejuich hun team ir de overwinning te slepen. In de en eerste klasse werd De Waal na zeer spannende wedstrijd tegen bad- iton verdiend winnaar en klom daar- >r op naar de derde plaats. Titslagen 3e ronde: ■nes le klasse: Smash '68 1-WGD 2—0 mes 2e klasse: De Koog 2-FC Beerebar 20 |)e stand na 3 ronden is nu geworden: p. gespeeld, gewonnen, verloren, pun- en sets: ren le klasse [fiebar 1 mton eente ren 2e klasse: ffiebar 2 3 nkoopcentrale 3 SO nger punt I Beerebar G 3a ash '68 2 lo Drukkers mes le klasse: Koog 1 lash '68 1 Bminton •oko A rD JOZO mes 2e klasse: roko B Koog 2 tino oko C Beerebar lash '68 2 ^ogramma voor 19 november: ld 1, heren le klasse: uur. Nioz-Togozo )uur: Jelleboog-Koorn uur: De Waal-De Koog uur: Koffiebar 1-Gemeente uur- Smash '68 1-Badminton d 2, dames le klasse: uur: De Koog-Tevoko A nes 2e klasse: uur: Tevoko C-Smash '68 2 ten 2e klasse: uur: Teso-RSG 3a uur: Pado-FC Beerebar uur: Drukkers-Hongerpunt 1. Blonk-Veenema 63,09% 2. Bos-Van Sambeek 57,74°/o 3. Mevr. De Laat-Den Brok 56,55°/o 4. Duin-Keijser 55,95% 5. Echtpaar Hoogerheide 43,45% 6. Backer-Raven 41,67% 7. Echtpaar Beemsterboer 41,07% 3. Kellner-Stolk 40,48% B lijn: l.Mevr. Zevenhoven-Bakker 58 2. Mevr. Langeveld-Blom 51 2. Mevr. Bakker-Zevenhoven 51 4. Echtpaar Duin 49 5. Echtpaar Van Empel 46 6. Echtpaar Van Sambeek 45 C lijn: 1. Dames Elzinga-Daalder 62 2. Dames v. Asperen-v.d. Molen 54 3. Hoonderd-Chavonnes 53 4. Echtpaar Wendrich 47 5. Dames Geus-Hennink 46 6. Echtpaar Vonk 38 Het anders zo droge Texel heeft nu toch ook ernstig van de wateroverlast te lijden. Zoveel regen valt er dat de poldergemalen de grootste moeite hebben om de toevloed naar zee af te voeren. Als gevolg van de extra portie regen (50 mm!) die vrijdagnacht en za terdag viel traden in Waalenburg de sloten buiten hun oevers, een hoogst zeldzaam verschijnsel. De twee machines in het gemaal draaien dag en nacht op volle kracht. Dat de toevloed in Waalenburg nauwe lijks kan worden verwerkt hangt samen met het feit dat ook Gerritsland en het poldergebied bij De Koog erop afwate ren alsmede een deel van de staatsbos sen en de duinen. Een ongunstige factor is ook dat het gemaal het water op een boezem loost, dus niet rechtstreeks in zee, zodat het ook nog door de polder Het Noorden moet. Omdat het polder land totaal is doorweekt en er dus geen ,sponswerking" meer is, vloeit elke mil limeter regenwater die nu nog valt rechtstreeks en volledig naar de sloot, die dan al gauw volstaat. Hoewel de pu bliciteit voornamelijk is gericht op de boeren in Zuidholland en Zeeland, kan worden gezegd dat ook meerdere Texel se agrariërs alle reden hebben tot klagen. Ook op Texel zitten nog veel aardappelen (ca 40 hectare) in de grond en dreigen te verrotten. Percelen wor telen zijn reeds afgeschreven. Ook moet nog 40 tot 50 ha mais worden geoogst. De bollenkwekers houden er rekening mee dat een flink deel van de vroeg ge plante bollen al is verrot en dus in het voorjaar niet zal opkomen. Als het weer niet snel verbetert zal in de Texelse bollensector van een ramp sprake zijn, want dan zal het niet lukken de overige bollen nog voor de winter in de grond te krijgen. Omdat de bodem geen water meer kan opnemen, komen er grote plassen. Waar sprake is van hoogteverschillen, ontstaan bij regenbuien kolkende stro men die aan bergbeken doen denken. Met name de hellingen van de Hogeberg geven dit beeld te zien. Tegen de tuin- wal aan de Schansweg (foto) kwam zo veel water te staan, dat de wal door brak als een dijk bij stormvloed! Men sen van het waterschap haalden brok ken van de weg maar lieten het gat voorlopig open. ren le klasse: Jelleboog-NIOZ 1—2 Politie-Togozo 02 Casino-Koom 02 De Koog-Gemeente 21 De Waal-Badminton 20 ren 2e klasse: RSG 3a-FC Beerebar 21 Koffiebar 2-Smash '68 2 21 Aankoopcentrale-Hongerpunt 21 4—0 4—1 4—1 4—2 5—3 5—4 2—2 34 34 1—4 1—6 1—6 6—1 5—3 2—0 3—2 3—3 2—3 1—4 0—2 0—4 2—0 2—0 2—1 1—2 0—2 0—2 2—0 2—0 2—0 0—2 0—2 0—2 „Het is een vreemde zaak dat zowel de burgemeester als het WD-raadslid me vrouw Vlas de dorpscommissie Den Burg tijdens de laatste raadsvergade ring verweten hebben niet aanwezig te zijn geweest op de bespreking over het sluitingsuur terwijl zij wel een uitno diging heeft gehad. De fout moet echter bij de gemeente worden gezocht die de uitnodiging te laat verzonden heeft waardoor het voor ons als dorpscom missie onmogelijk was om de mening van de bevolking te peilen. Het zou zin loos zijn geweest om als bestuur over het sluitingsuur te gaan discussiëren zonder de bevolking te hebben gehoord. Daarom hebben we volstaan met een schriftelijke reaktie waarin wij mee deelden dat ons geen klachten ter ore waren gekomen over de opheffing van het sluitingsuur". Aldus een verklaring van de heer G. Praamstra als voorzitter van de dorps- commissie Den Burg tijdens de bijzon der slecht bezochte jaarvergadering af gelopen vrijdag in hotel Den Burg. Naast de vijf bestuursleden (de heer Van Heerwaarden was afwezig terwijl mevrouw Bark naar elders verhuisd is) en de pers waren er slechts vijf belang stellenden en de heer Praamstra vroeg zich dan ook af of het nog wel zinvol is een jaarvergadering te beleggen. „Mis schien is het beter om in de toekomst alleen een jaarverslag te publiceren. Maar aan de andere kant moeten wij geen clubje worden dat rich zelf in stand houdt en de binding met de bevolking helemaal verliest". Reden tot pessimis me te over, te meer daar ook een huis aan huis circulaire in de nieuwe wijken geen enkel resultaat heeft opgeleverd. Hoewel van de vijf aanwezigen nog drie uit het plan Noordwest (ook wel „de 48" genoemd) kwamen. Ook de animo om de open gevallen bestuursplaats van me vrouw Bark in te nemen was uiterst gering en deze post bleef dan ook va cant. Praamstra deelde mee dat er in de nieuwe wijken nog naar een nieuw be stuurslid zal worden gezocht. 1000 gulden De minimale belangstelling van de bevolking is ook tot uiting gekomen in wijk 99 (Lieuwstraat, Tjakkerstraat> waar de buurtvereniging inmiddels ter ziele is en geen belangstelling meer lijkt te bestaan voor een nog aanwezig be drag van 1000 gulden voor de aankoop van speelwerktuigen. Het bestuur van de dorpscommissie heeft beslóten zelf dat bedrag bij de gemeente te gaan vra gen en er op eigen gelegenheid speel werktuigen voor aan te schaffen. „Dan kunnen de speelterreinen voor de kin deren eindelijk eens worden afge maakt", zei Praamstra. Overigens blijft het bestuur open staan voor ideeën uit wijk 99. over deze voorzieningen. Regeling De dorpscommissie gaat opnieuw met de gemeente praten over een subsidie regeling voor het houden van jeugdakti- viteiten door de dorpscommissies en buurtverenigingen. De dorpscommissies die een speeltuin exploiteren worden sinds een jaar namelijk alleen voor on derhoudskosten aan die speeltuin gesub sidieerd. Hiermee wil de gemeente voor komen dat dorpscommissies met een speeltuin een verkapte subsidie krijgen als zij activiteiten via de speeltuin door de gemeente laten betalen. De ge meente vond dat niet fair te genover dorpscommissies die geen speeltuin hebben en zich daar- om wel strikt moeten houden aan de door de stichting cultureel werk vastge stelde regeling om geen subsidies voor aktiviteiten van dorpscommissies be schikbaar te stellen. Volgens voorzitter Praamstra zou subsidie voor aktivitei ten een enorme stimulans zijn om die te organiseren. Noordwest De dorpscommissie gaat zich inspan nen voor de oprichting van een buurt vereniging in wijk 48. Binnenkort zullen de bewoners worden opgeroepen om de oprichtingsvergadering van de buurt vereniging bij te wonen. Een buurtver eniging heeft namelijk het recht op een subsidieregeling die drie maal de waar de van het aanwezige kasgeld beloopt. Als een vereniging 300 gulden in kas heeft mag zij voor 900 gulden in de wijk investeren. Eén derde gedeelte van dat geld wordt door de gemeente betaald terwijl de overige 300 gulden (ook één derde deel) kunnen worden geleend. Voor wijk 48 zal de dorpscommissie de stedebouwkundig tekenaar verzoeken een schetsplan te maken voor de inrich ting van de twee aanwezige terreintjes als speelgelegenheid voor de jeugd. Ook wordt met de gemeente gepraat over be spoediging van de aanleg van garage boxen of van een extra parkeerstrook in deze wijk. „Maar dat mag niet ten koste gaan van de geplande speelter- reintjes", zei Praamstra, die wel gevoe lig bleek te zijn voor de klachten van twee bewoners. Zij toonden zich veront rust over het toenemende aantal gepar keerde auto's in Noordwest. Het programma van de dorpscommis sie is niet omvangrijker dan andere ja ren. Met Ouwe Sunderklaas zullen dit jaar ook de jongeren de normale route door Den Burg volgen en worden de ju ryleden over Den Burg verdeeld. Hier mee wil de dorpscommissie het uitbeel dingsvermogen van de jongeren wat meer op de proef stellen. De geldprij zen zullen worden afgeschaft. Daarvoor in de plaats zal iets blijvends worden gekocht. De dorpscommissie is van plan het avondgebeuren op 30 april af te schaffen omdat zij van mening is dat een herhaling van het fiasco van dit jaar niet zinvol is. Maar zij houdt zich aanbevolen voor suggesties, die gedaan kunnen worden bij de secretaris de heer A. A. van Opstal, Burdetstraat 16, Den Burg, telefoon (02220) 3287. De damclub haalde de eerste punten binnen door een 911 overwinning op de Zijper damclub. Na een 06 voor sprong werd hetnog een spannende fi nish met een 88 gelijke stand. Bert Duin bracht het toen tot remise en J. van Heerwaarden behaalde de winnen de punten. Om het kampioenschap van Noord- holland verloor Joost Hooijberg van Rob Clerc, nadat hij eerst een winnende positie had bereikt. Na het verzuimen van de winstgang was het nog steeds Rob Clerc die voor remise moest vech ten. Doordat Joost zijn dam voor één schijf liet afnemen ging hij er alsnog onderdoor. Met 6 punten uit 6 partijen bezet hij nu een plaats in de midden moot. Uitslagen clubavond; J. Schoo-J. A. van der Slikke 02 J. P. Stam-C. Vinke 02 C. v. d Werf-G. Dros 11 W Bakker-W. Stam 1—1 J. van Heerwaarden-P. Kooiman 11 B. Duin-J. Hooijberg 20 C. Vinke behaalde zijn eerste winst in deze competitie. J. A. van der Slikke had weinig moeite met J. Schoo. B. Duin benutte de kans op schijf winst in een vastgelopen stand, terwijl J. van Heer- waarden zich goed weerde tegen het ve nijn van P. Kooiman. Uitslagen: H. Veldhuizen-P. Veldhuizen F Mosk-H. Veldhuizen E. Houwers-E. Groot H. Goslinga-P. Cornelissen A têi knn fc.lt»e *«r*atwoard(($rfal4 ru dt Toen ik onderweg was, fietsend door het land waarop grote plassen stonden vanwege de opnieuw overvloedig geval len regen van de afgelopen nacht, ont moette ik twee mensen, die hier iets treffends over zeiden. De eerste zei: „Deze regen is een oor deel van God, dat ons hele volk aangaat. Het is Zijn straffende hand. Maar hoe weinigen beseffen dat". En dan te bedenken: God straft altijd uit liefde, om erger te voorkomen. De tweede zei: „Toen ik vanmorgen al dat water weer zag, werd ik er akelig vn. En dan komt de laatste dagen steeds dit woord in mijn gedachten: Vernedert u onder de machtige hand Gods'M Ja zei ik, dat staat in de bijbel in 1 Petrus 5 6, en ik las het voor: „Vernedert u dan on der de machtige hand Gods, opdat Hij u verhoge te Zijner tijd. Werpt al uw be kommernis op Hem, want Hij zorgt voor u". Hier staat duidelijk wat we moeten doen, willen we niet omkomen in onze zorgen. Jan Brouwer, Warmoesstraat 42. De heren F. Boon en E. J. Wijdogen zijn geslaagd voor de op 5 oktober ge houden schriftelijke examens voor be drijf swerktuigkundige-B stoom. Beiden zijn werkzaam in de Texelstroomcentra- le. pnt. m. 45804 17 45189 19 45040 10 44186 14 44134 17 43466 10 43365 16 43090 10 42757 6 41674 14 41591 8 41585 8 41125 14 40733 13 40646 9 40285 8 40187 9 40001 14 39644 17 39590 12 39590 8 39242 6 Bakker-Vinke Wiersma-Eelman - Echtp. P. van Heerwaarden Doum a-B akker Th. en J. Witte Merks-Oros Dames Koomen-Keijser Ofrein-Biesboer Veeken-Witte Echtpaar Huisman Witte-Bakker v. Heerwaarden-Demison Bakelaar-Bakker Hartog-Kaspers Dames Dros-Ofrein Brouwer-v. d Slikke Zijm-v. d. Vis Barhorst-Vlas Molenhof-v. d. Werf Moens-B akker Lek-Smit Beers-Vinke 1—0 1—0 1—0 1—0 Uitslagen: Anke Hooijberg-Ronnie van Boven 20 Erik Kossen-Judith Hoogendijk 20 Anke Hooijberg-Klaas-Jan Modder 20 René Eelman-JooStvan Aalderen 20 Jan Rienstra-Jaap van Kranenburg 11 De latste uitslag geldt voor te vormen A-poule van de wat gevorderden.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 7