(fro en fwarL-Jexels in het hart. J.C. DROS UIT GEMEENTERAAD UDI niet slecht in komische thriller .SCHANDALIG DAT PTT ONS DIT AANDOET' <rVèrzekermgen oh nutfirpaarb Bom gebarsteiwin Texels Belang \jr\ fa. j. nauta Bejaarden in aktie tegen postbussen Profiteer van onze onafhankelijke adviezen wSé? 238 Gollectrices in touw voor „Geven voor leven" Radioprogramma D.E.K. woensdagmiddag Geweldige opbrengst bazaar De Koog gemakkelijk, één adres voor al uw geldzaken wézJ wat naderland DINSDAG 26 NOVEMBER 1974 TEXELSE 88e JAARGANG No. 8930 Uitgave: B.V. v/h Langeveld De RoolJ Postbus 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Redaktle: Harry de Graaf, Keeeomlaan 43, Den ;urg, tel. (02220) 2403, en Ron Lodewijke, Noord wester 21, Den Burg, tel. (02220) 3986 COURANT Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f7,75 p. kw. 50 cent Incesso; los 35 cent. Bank: Amrobank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert. 31 ct. p. mm excl. 4% BTW C. DROS gaande man hmhhbm DAAN SCHILLING komende man De heer J. C. Dros van Texels Be lang heeft zijn zetel in de gemeente raad ter beschikking gesteld. Hij wordt opgevolgd door de heer Daan Schil ling uit Den Hoorn. Het opstappen van de heer Dros bete kent het eind van een conflict dat de fractie en kiesvereniging maandenlang heeft bezig gehouden. De moeilijkheden ontstonden tijdens de voorbereiding van de wefchoudersverkiezing. De heer Dros achtte samenwerking onmogelijk met zijn fractiegenoot Th. van den Heerik, die de kandidatuur van de heer Dros voor het wethouderschap nooit heeft willen steunen. De heer Dros, die lid blijft van de kiesvereniging Texels Be lang, heeft zijn besluit op de volgende wijze openbaar gemaakt: „Reeds na de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad in mei j.l. ont stonden in de loop van de tijd verschil len van inzicht in de fractie van Texels Belang. Deze verschillen van inzicht spitsten zich toe vanaf de eerste verga dering van de nieuwe raad. In de afgelopen maanden is van di verse zijde getracht deze verschillen op te lossen, doch dit heeft niet tot een be vredigend resultaat geleid. Voortzetting van een goede samenwerking in de frac tie is niet meer gewaarborgd, waarmee de werking en de inzet van de fractie schade lijdt. In het belang van de kiesvereniging heb ik moeten besluiten mijn zetel in de raad ter beschiking te moeten stellen. Enerzijds ben ik mij er van bewust met Hoewel we UDI wel eens beter heb- sn zien spelen, heeft deze vereniging rijdagavond in „De Oranjeboom" met iet lijk is zoek" van Charles R. Dyer ïen slecht figuur geslagen. Het was een •cstatic dat de diverse personages op (er aanvaardbare wijze werden uitge teld, want in dat opzicht vergde het uk nogal wat. Waar het aan mankecr- was de snelheid. Een komische thril- r vraagt om flitsende dialogen waar- j de toeschouwers via korte gedeelten in spanning van de ene geinige vcr- ssing in de andere vallen. Zo vlot kon- n de UDI-spelers (op enkele schit- rende uitzonderingen na) niet van leer ekken. Nog langer repeteren en/of een >g straffere leiding van regisseur Iluib ros had dat mogelijk kunnen verbete- Zoals mocht worden verwacht werden e geconfronteerd met een reeks on- ïarschijnlijke. ingewikkelde verwik- lingen met alle ingrediënten die het nre biedt: een verlaten, geïsoleerd idhuis, weerlicht en gerommel, nach- lijk gehuil van honden, het onvermij- lijke geheime paneel en meerdere fjmoorden waarbij de lijken spoorloos rdwijnen Het lag er, bewust, zo t op dat de spanning duidelijk onder schikt was aan de niet altijd even ntige humor. Het verhaal: Als een rijk man over- it wachten zijn stiefdochters op de tans die het testament komt voorle- i. Als notaris Blundell met zijn colle- arriveert om zich van deze taak te ijten, ontdekken zij dat de lijkkist «hts zand bevat. Stiefdochter Fait rraclough wordt vergiftigd en ver- ijnt spoorloos. Haar zusje Hope ont- kt ook dat zij via de plakrand van Voor gehoorapparatenservice ELECTROHUIS een envelop vergif heeft binnengekre gen, maar voordat haar tegengif kan worden toegediend, wordt zij doodge- stoten door een zwarte gedaante die vanachter een schuifpaneel te voor schijn komt. Tenslotte blijkt dat een to neelspeler, grote „vriend" van de over leden rijkaard het brein achter deze my sterieuze gebeurtenissen is. Hij was de belangrijkste erfgenaam en kon het huis binnenkomen door zich uit te geven voor de stuntelige, hardhorende arts. De echte arts heeft hij daartoe wel eerst veilig opgeborgen. Moeilijk De moeilijkste rollen, zowel die van Fait Barrclough als van haar zusje Hope had mej. E. Remmers op haar ervaren schouders gekregen. Ze speelde over het algemeen knap zij het soms iets te traag. Het is jammer dat zij niet in staat is op sommige momenten haar stem sterk te verheffen waardoor in dit geval het ve nijnige karakter dat zij op de planken zette er niet helemaal uitkwam. Als de wereldvreemde, dweperige Hope ging dat veel beter. De heer G Pansier was een uitste kende notaris/detective. Hij was volko men geloofwaardig als de formeel den kende en handelende gezagsdrager. Hij trad bijna voortdurend op in combinatie met zijn neef en collega Mickleby, waar voor de heer Aris van Zeijlen het ge knipte type bleek. De heer Van Zeijlen acteerde best Het zijige karakter met de ondeugende trekjes kwam goed tot zijn recht. Door veel nuance, goede mimiek en pauze op de juiste ogenblikken was hij erg vermakelijk. Onder meer uitstekend deed mevrouw I. Reitsma-Bakker het als het kamer meisje Mabel. Haar rappe en toch goed te volgen acteertrant kwam in dit stuk buitengewoon van pas. Mevrouw B. Keijser-Breeuwer beschikt over soort gelijke kwaliteiten, maar viel deze keer als secretaresse Ann Veale niet zo op. Mevrouw N. Witte is nog niet zo vrij op de planken, maar in dit geval was dat nauwelijks een bezwaar want als het keukenmeisje Agnes werd van haar niet zoveel vuurwerk verwacht. De heer B. Heerschap was qua type (zie vervolg pagina 2) deze beslissing de kiezers die mij heb ben gekozen wellicht teleur te stellen, anderzijds verwacht ik dat deze kiezers in de opvolger de heer Daan Schilling eveneens het volste vertrouwen zullen hebben. Van het belang van het bestaan van de kiesvereniging Texels Belang ben ik nog steeds overtuigd, zodat ik mijn lid maatschap van de vereniging dan ook zal handhaven." Keurig op een rijtje staan voor de be jaarden won in gen van de C. E. Gollardssttchting aan De Zes te Den Burg de acht postbussen. Zullen ze binnenkort weer zijn verdwenen? De 69-jarige mevrouw H. Hoogerhei- de-Blom uit Den Burg is in haar eentje, doch gesteund door talrijke medebejaar den een protestaktie begonnen tegen de PTT. Als bewoonster van een der acht bejaardenwoningen van de C. E. Gol- lardsstichting aan De Zes heeft ook zij een postbus cadeau gehad. Dat betekent dat ze brieven en kranten niet meer di- rekt in huis bezorgd krijgt, maar dat ze dagelijks naar buiten moet om de vlak aan de weg staande bus te legen. Mas sa's Texelaars waarvan de huisbricven- bus op verder dan tien meter van de weg is gelegen, hebben dezer dagen zo'n bus gekregen. Voor de postbestellers spaart dat heel wat geloop en tijd uit en daar is het de zo op rationalisatie be luste Tante Pos uiteraard om te doen. Het aantal bestellers op Texel kan, via natuurlijke afvloeiing worden terugge bracht. Mevrouw Hoogerheide, die met na druk verklaart niet alleen voor zichzelf te pleiten maar vooral voor de nog ou dere en lichamelijk niet meer zo beste anderen, vindt dat de PTT te ver is ge gaan. „Dat jonge mensen zo'n bus krij gen vindt ik niet zo erg. Voor hen is het controleren van de bus een kleine moei te. Maar bejaarde mensen moeten an ders behandeld worden. Het is te gek om van hen te verlangen dat zij zich in de kleren steken, het slechte weer in gaan en met het piepkleine sleuteltje de bus open maken om zo hun post te ver overen". Schandalig Mevrouw Hoogerheide is scherp in haar oordeel. „Natuurlijk heeft de PTT niet de opzet om het oude mensen moei lijk te maken, maar dat ze daar alleen maar rekenen en blijkbaar vergeten dat er ook nog ménsen in het geding zijn, vind ik schandalig. Als niemand er wat tegen doet, zal ik het doen. Ik weiger Op Texel zijn 238 collectrices inge schakeld voor de aktie „Geven voor Le ven". Gisteren zijn ze op pad gegaan om de collectezakjes huis-aan-huis te be zorgen. Het ophalen geschiedt door de zelfde collectrices en wel op vrijdag 29 november. In het buitengebied tussen 13.00 en 17.00 uur en in de dorpen van 18.00 tot 20.00 uur. De collectrices bren gen de zakjes naar het zaaltje van Starkenburgh waar later op de avond ook de opbrengst bekend zal worden gemaakt. Men wordt verzocht thuis de collectrice af te wachten en NIET ZELF bijdragen bij Starkenburgh te bezorgen. post te halen uit die bus en ik wil ook het sleuteltje niet. Ik hoop dat andere bejaarden ook zo reageren" Om bekendheid aan haar aktie te ge ven verstrekte mevrouw Hoogerheide het volgende rijm aan de pers. HULDE AAN DE PTT Voor het lumineus idee Brievenbussen te plaatsen aan de weg Voor de bejaardenfla/bewoners in De Zes Waar ze nu zelf de post moeten gaan halen Of je nu zeventigtachtig bent of negentig jaren Terw'tjl de bezorgers, tenminste hier beneden Zittend op hun brommer de post in de bus aan huis kunnen deponeren Ze moeten poortje in, poortje uit zeker 5 m. lopen m dezelfde straat Om de post aan buis te bezorgen, waar geen enkel bezwaar tegen bestaat Zelf ben ik ook slachtoffer van dit knal-idee Maar ik aanvaard het beslist niet, heren van de PTT Mevrouw Hoogerheide vindt dat de PTT best een uitzondering kan maken Woensdagmiddag (morgen) van 13.45 tot 14.15 uur is het Texels fanfarekorps DEK onder leiding van P. Heertjes te beluisteren via Hilversum I. De opna men voor dit TROS-programma werden vorige maand in de Kaaps-nol gemaakt. Het fanfarekorps speelt 5 nummers: Into they hands, In treue fest, Tableaux des Vosges, Air uit de baroque suite en Bill Bailey. DE KOOG De door de Hervormde zu9terkringen van De Koog georgani seerde bazaar in De Schuilhut en de kerk heeft een prachtig resultaat opge leverd: netto ruim ƒ4700,Men ver zocht ons dank te brengen aan de zeer velen die op een of andere manier aan dit welslagen hebben meegewerkt. Een van de attracties was het raden naar het gezamenlijk gewicht (schoon aan de haak van de kerkeraad). Het antwoord op de vraag was 867,5 kg. Mevrouw Daalder, Parnasiastraat 5 was er met 864 kg het dichtst bij en won de uitge loofde rollade. Twee prijzen (spreien) zijn nog niet afgehaald. De houders van de loten geel 107 en rose 302 kunnen zich melden bij mevrouw Klok, Dorpsstraat 31. en de post bij de bejaardenwoningen op de oude wijze kan blijven bezorgen. Trouwens, dat gebeurt al want bij an dere complexen bejaardenwoningen in Den Burg zijn geen postbussen gezet. Desgevraagd vernamen wij van PTT- zijde dat inmiddels 1250 postbussen op Texel zijn geplaatst. De maatregel is de uitvoering van een wettelijke bepaling. Met vrijwel iedereen is tevoren monde ling contact geweest. Met de bejaarden van de Gollardswoningen is dat niet ge beurd; hier werd alleen de directeur op de hoogte gesteld. Tot dusver zijn geen klachten vernomen. Wel hebben som mige mensen de door de firma Taten- hove geplaatste bussen verwijderd heb ben en dichter bij hun woning gezet. Dit is beslist verboden; betrokkenen lopen de kans dat zij in de verplaatste bussen geen post meer bezorgd krijgen. Directeur F. Boon van het Gollards Rustoord vertelde ons dat ook hij aller minst blij is met het plaatsen van de bussen bij de bejaarden. Het bestuur heeft zich inmiddels in een brief tot de PTT gewend met het verzoek de maat regel ongedaan te maken. Mevrouw H. HO O GERHEIDE-BLOM ik neem het niet ER HANGT EEN HEERLIJK AVONDJE IN DE LUCHT Een foto-kado is altijd welkom. En voor een foto- kado zijn talloze ideeën denkbaar. Voor filmers en dia-makers. Voor kiekjesknippers en zelfdoeners in doka Voor jong en oud. Informatie, service en vakkundige adviezen vindt de Sint natuurlijk erg belangrijk. t BOORDEVOL X FOTO-KADO-IDteEËN

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 1