Ad Blok van der Velden exposeert in Italië f:33 El a BS A. Kager zeer goed op dreef in blijspel van *t Amateurtje lï gumt ni tmmw w@ur.jf VERVOLG VAN PAG. 1 U.D.I. Aktie „Jantje Beton" bracht 1.498.66 op Geen badminton Uitslagen dam- en schaakclub Oosterend Schietoefeningen Plattelandsvrouwen Sinterklaasmiddag bejaardensoos Nieuw hondje j voor Joppe Kettingbotsing op Pontweg „Ons Genoegen" moet blijven The Exorcist Kaarten uitverkocht Sint Nicolaas opende wii Onder invloed IJsclub Oudeschild vergadert DE KOOG - De Texelse kunstschil der Ad Blok v. d. Velden exposeert van 12 tot 25 april als eerste Neder landse kunstenaar in de „Centro ar- tistico internazionale" aan de Via Ve- ratti in Varese (Noord-ltalië). Het con tract voor deze expositie met een be kende Italiaanse galeriehouder die ga leries heeft in Como, Brescia, Rome, Parijs, Londen, Genève, Lugano en in New York kreeg Blok v. d. Velden vo rige week opgestuurd. Blok van de Velden heeft deze, voor een Nederandse kunstenaar bijzonder eervolle uitnodiging te danken aan een bij Eurotom in Varese werkzame Ne derlandse ingenieur die deze zomer met vakantie op Texel was. De ingenieur, in zijn vrije tijd een verwoed schilder, bracht een bezoek aan Ad Blok v. d. Velden en was zo enthousiast over het werk van de landschapsschilder dat hij hem uitnodigde eens naar Varese te ko men. „Nou wordt ik wel eens meer uit genodigd", zegt Ad, „en daar hoor je dan later niets meer van. Maar ditmaal werd ik een aanital weken later vanuit Italië opgebeld In Varese bezocht ik het Euratom, een Europees onderzoek centrum naar energievormen, en werd in contact gebracht met de galeriehou der". Blok v. d. Velden werd door deze uitgenodigd eens te komen exposeren, „maar", zegt Ad, „aangezien de galerie de eerste anderhalf jaar bezet was zag ik daar niet veel brood in. Ik houd na melijk niet van plannmg op lange ter mijn". De galeriehouder was echter zo onder de indruk van het werk van de Texelse kunstschilder dat hij een ver zoek van Blok v. d. Velden om op kor tere termijn iets gedaan te krijgen in willigde en één van de exposanten er toe bewoog zijn plaats aan Ad af te staan. Ad Blok van de Velden zal ongeveer 60 schilderijen en tekeningen tentoon stellen met algemeen herkenbare, en dus geen typisch Texelse landschappen. Hij vertrekt met zijn vrouw half februari al naar Italië om daar nog wat te kun- Dinsdag 26 november De ring van Hervormde vrouwengroe pen houdt in de LTS-kantine te Den Burg een ringavond. Woensdag 27 november In 't Skiltje vergadert de IJsclub Oude- schild; 20.00 uur. Donderdag 28 november De heer A. Dros uit Eindhoven houdt voor het Nutsdepartement een lezing met dia's over de ontwikkeling van de Europese schilderkunst; 20.00 uur zó geschikt voor een van zijn twee rol len (die van moordenaar) dat menigeen hem lang voor de ontknoping in de pei ling had Ook als chauffeur was hij meer dan aanvaardbaar. Meerdere dubbelrollen in dit stuk. Ook de heer W. Tinhalt verbeeldde zo wel de huisarts als de misdadiger, die zich voor dezelfde huisarts uitgaf. Het ging hem goed af, al maakte hij van de huisarts een heel wat krukkiger karaka- tuur dan de schrijver waarschijnlijk heeft bedoeld. De heer J. Post als de lijkbezorger was vooral qua type een succes. Hij toonde zich een mooi griezeltje, dat zo uit een verhaal van Poe kon zijn weg gelopen. Het voortdurend meten van nog levende personen in verband met de grootte van de lijkkist was minder leuk dan zijn verbolgen reageren op het steeds maar weer verdwijnen van lijken zonder dat hij er een cent beter van kon worden. Aan het slot van de avond viel de heer Post een extra huldiging ten deel voor de verzorging van de geluids- effekten zoals het imiteren van de jan kende hond en het veroorzaken van re gen en gedonder. Hij loste daardoor de moeilijkheden op die waren ontstaan door het niet arriveren van de geluids banden waarop deze geluiden (nog be ter) waren opgenomen. De in de week van 11 tot 17 november gehouden kollekte „Jantje Beton" van het Nationaal jeugdfonds heeft op Texel in totaal ƒ1.498,66 opgebracht, te speci ficeren in: Den Burg 635,22; De Cocks- dorp ƒ81,40; Den Hoorn 92,37; De Koog ƒ169,73; De Waal /30,77;Eierland-Oost ƒ39,28, 't Horntje ƒ28,05Oosterend ƒ167,06 en Oude9child ƒ254,78. Omdat die avond de Burgemeester De Koninghal voor andere doeleinden no dig is, wordt maandag 2 december geen badmintontraining gegeven. nen werken. „Ik wil een paar indrukken van Italië op het doek zetten en die ook op de tentoonstelling laten zien. Ik leef echt naar deze expositie toe. Niemand kent mij in Italië, ik heb nog geen naam en dus zal ik alleen door mijn werk publiek moeten trekken. Er wordt voor genoeg publiciteit gezorgd dus daar zal het niet aan liggen". Uitslagen schaken, 15 november: Henk de Zwart-Geert Ellen Vt-% E. v. d. Molen-Siebe Waaijre 10 Elzelien v. d. Molen-Hans Barnard 10 H. Prins-J. Dogger 01 Hans Boersma-F. van Tatenhove 01 Uitslagen schaken, 22 november: Henk de Zwart-D. van Tatenhove 01 E. v d Molen-H. de Goede 10 F. van Tatenhove-H. Tuinema 10 Elzelien v. d Molen-Hans Witte 10 Gerard Kruithof-Geert Ellen 10 P. de Witte-J. Moens 01 H. de Goede-Hans Barnard 10 Henk de Zwart-E. v d. Molen 01 Siebe Waaijer-Rob Visser 01 Elzelien v. d Molen-Gerard Kruithof 0-1 Geert Ellen-J. Moens 01 Uitslagen dammen, 15 november: D. Bk>m-J. Visman 02 B. Medema-J. Trap 02 S. Trap-J. Eelman 20 D. Blom-H. v. d Wetering 02 R. Kampstra-J. Visman 02 G. Brouwer-D. Blom 20 R Kampstra-B. Medema 02 Uitslagen dammen, 22 november: J. Visman-K. Bostelaar 20 B Medema-J. Breman 02 R. Abma-G. Brouwer 02 H. v. d. Wetering-J. Breman 11 J. Visman-G Brouwer 20 K. Bostelaar-R. Abma 20 B. Medema-W. Timmer 02 Ligging schietterrein C 52°52,5'N - 4°42,8'E. In het tijdvak van 1 tot en met 20 december 1974, zullen op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur, van bovenge noemd terrein schietoefeningen worden gehouden met lichte luchtdoelartillerie. De onveilige afstand is tot 14.000 meter. De creatieve avond van de afdeling De Cocksdorp-Eierland van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen was met 68 aanwezigen zeer goed be zocht De dames Frederiks en Stevens gaven tips voor het maken van Sinter klaassurprises. Er was een tentoonstel ling van planten die de leden zelf had den opgekweekt. Voor de mooiste bloei ende plant, groene plant en cactus werd een prijsje uitgereikt. Ook werden een aantal hobbys getoond zoals kleden van geknoopt schapenwol, wandversierin- een en kettingen van hoefnagels en kralen, wandkleden en macramé. Twee dames deden verslag van hun reis met de bond naar Zwitserland deze zomer. Op deze avond werd ook een in de cember te houden kollekte aangekon digd voor het project „Redt kinderogen in India". Het betreft hier een aktie van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen om een bijdrage te leveren voor de bestrijding van oogziekten bij Indiase kinderen. Deze ziekten zijn vrij gemakkelijk te genezen mits de gelde lijke middelen daarvoor aanwezig zijn. Donderdag houden de leden van de bejaardensocieteit van Den Burg sinter klaasmiddag in De Witte Burcht. Be gonnen wordt om drie uur Het program ma vermeldt onder meer kienen. Om dat de soos slecht bij kas is, worden de leden en hulpen (die zijn ook welkom) verzocht prijsjes mee te brengen willen wij nog proberen u eerlijk te hel pen. Wij willen dat doen en kunnen het alleen doen met de hulp van onze Mid delaar en enige exorcist Jezus Christus. Namens de Gereformeerde Jeugd vereniging „Uw Koning komt" en de Evangelisatiecommissie van de Geref. Kerken (vrijgem.) te Den Helder. Enkele adressen waar u terecht kunt zijn ds. Post, Dennenstraat 43, Den Hel der, tel. (02230) 22940; W. Kerssies, Noordzeestraat 189, Den Helder, tel (02230) 20553; H. Gerrits, Jan Hargen- straat 2d, Den Helder, tel. 02230) 16573; Rob Visser, Kerkplein 3, Oosterend, tel. (02223) 313. De heer Joppe Rijk uit Den 11 Burg had het erg te kwaad toen f zijn onafscheidelijke hondje Rob- f bie onlangs doodging. Maar alle 'i1 leed is nu weer geleden dank zij 1 een actie onder de bezoekers van 11 de Beerebar en De Zwaan, die ge- 4 zamenlijk in enkele dagen tijd het 11 geld bijeenbrachten voor een nieu- f we hond De opvolger is een ras- f l zuivere kooikerhond die men in i De Koog voor 275,op de kop 1 kon tikken. i In de nacht van vrijdag op zaterdag deed zich op de Pontweg ter hoogte van Zuid-Haffel een botsing voor waarbij totaal vier auto's waren betrokken. De van schouwburgbezoek te Den Helder terugkerende automobilisten reden op korte afstand achter elkaar. De eerste remde plotseling, waardoor de tweede en derde er achterop botsten. De eerste wagen wordt door de politie nog ge zocht. De tweede van K.R. uit Den Burg werd aan de achterzijde flink bescha digd, de derde van T.B. uit Den Burg werd aan de voorzijde zwaar gehavend. Een vierde wagen van C.J V. uit De Koog die bij deze aanrijding ook be trokken raakte kreeg lichte schade. Grltxa tan faiar, butlan .aranlcao-JatfjASafd ran radaktla Het college van B. en W. heeft het on zalige voornemen de gemeenteraad voor te stellen de boerderij „Ons Genoegen" te slopen. De verbouwingsplannen wor den te kostbaar is het argument, en dat is misschien ook zo. Een en ander neemt niet weg dat er velen zullen zijn (ook onder de raadsleden gezien het gemid delde verkiezingsprogramma) die het landschap en de harmonie in het land schap belangrijk genoeg vinden om de ze beslissing niet te steunen. Ontheemde en hierdoor verpauperde gebouwen heb ben zwakke argumenten voor hun voortbestaan, vooral als grootse projek- ten hun plaats beloven te gaan innemen. Maar „Ons Genoegen" is nog niet ge noeg vergeten en zeker met zo bouwval lig dat hij zonder slag of stoot zou gaan. En hij heeft daarom een goede kans tot overleven, zo de raad de beslissing „al of niet slopen" tot na deze nieuwste aan val van sanerende bestuurlijke kippe- drift (te bekronen met de feestelijke ope ning van het sportcultuurcentrum) weet uit te stellen. Oplossingen voor het vraagstuk zijn uit alle richtingen te ver wachten. Zou de boerderij in dat kader van gemeente in particuliere handen overgaan, wat jammer te noemen is, dan blijft toch het vertrouwde beeld van deze toegangsweg naar de Hogeberg als gemeengoed gespaard. Daarom: alle aan dacht voor uitstel en daardoor kans op afstel, al was het maar voor ons genoe gen. Namens velen: P. Höhner, Den Burg Wij raden u dringend af: Houd af stand van de duivel, die ook u ellendig en wanhopig wil maken o a. door mid del van de film The Exorcist. In de film wordt voorgesteld dat mensen de duivel of demonen kunnen uitdrijven. Alleen Jezus Christus kan duivelen uitdrijven. Hij is de enige. De film die u wilt gaan zien, heeft niets te maken met religie, wel met geweld, sex, vuil en godslaste ring waarvan de producer nota bene zelf walgt. Zelfs al zou u toch deze film gaan zien, wat wij u ernstig ontraden, en u bent dan ontredderd en kapot, dan DE WAAL De toneelvereniging 't Amateurtje heeft zaterdagavond in het zeer volle dorpshuis „De Wielewaal" een geslaagde uitvoering gegeven van het blijspel „Bloemen in de zon", ge schreven door Max Andrea. Het komi sche stuk in drie bedrijven ontlokte vele lachsalvo's aan het enthousiaste publiek, dat vooral de heer A. Kager zag schit teren in de rol van opa Duif. De timing en rolvastheid van dit oud ste lid van 't Amateurtje waren zo per- fekt en zijn mimiek zo voortreffelijk dat het met kop en schouders boven de rest van de spelers uitstak. Vooral in het derde bedrijf trok de heer Kager zijn medespelers op naar aanvaardbare hoogte en redde daarmee het blijspel dat naar een minder goed niveau dreig de af te zakken. Hierbij moet wel in aanmerking worden genomen dat zijn rol daar aanleiding toe gaf. Naast de uitblinkende A. Kager kwa men de andere spelers tot redelijk ni veau De heer K. Zoetelief als Bernard Duif speelde zijn rol met verve en bracht een goed type van een grootspre kende figuur die later toch niet zo flink blijkt. Ten nadele van de heer Zoete lief kan gezegd worden dat hij veelal iets te nadrukelijk zijn stem verhief, te veel over het toneel liep te banjeren en te vaak gebruik maakte van armbewe gingen om zijn woorden kracht bij te zetten. Ook mevrouw T. Luiken-Kete laar speelde een goede rol als de oerle lijke Sjaan Hommel die als telefoon- vriendin van Bernie Duif (gespeeld door P Kooiman) werd ingevoerd, door een misverstand op Bernard viel en het stuk beëindigde als de geliefde van opa. Me vrouw Luiken was in het begin zeker niet rolvast maar compenseerde dat uit stekend door haar voortreffelijke uit beelding. De heer P. Kooiman, die Bennie (de zoon van Bernard) speelde en mevrouw E. I. Albers-van Zonneveld als Trees (de vrouw van Bernard) haalden een voldoende al moet gezegd worden dat de heer Kooiman niet zo spontaan speelde en mevrouw Albers haar tekst te veel op één dreun opzegde. Van iets mindere kwaliteit, maar niet uit de toon vallend, waren de heer H Tjepkema, als Roel, en mejuffrouw E. van Esschoten (Petra, het dienstmeisje). Over mejuf frouw C. Spigt kan gezegd worden dat zij als invalster een goede prestatie le verde. Haar rol als Pally, de penvrien din van Bernie die per abuis dacht dat Bernard haar schreef, was zeer aan vaardbaar. Het verhaal: Vuurwerkfabrikant Ber nard Duif wordt per vergissing tot ge meenteraadslid gekozen van een partij, de Zonnekloppers, waaraan hij niet eens lid is, laat staan de doelstellingen on derschrijft. Zijn carrière als vuurwerk fabrikant lijkt ten dode opgeschreven als al zijn klanten hem de rug toe keren. Na een telefonische woordenwiseling met de burgemeester gaat Bernard naar het café, waar hij als geheelonthouder na drie borrels dronken wordt. Als lei der van de Zonnekloppers roept hij in beschonken toestand zijn leden op het gemeentehuis, te bezetten en weet hij ter nauwernood aan een vechtpartij in het café te ontkomen door toedoen van Roel, de vice-voorzitter van de Zonne kloppers. Als blijkt dat de Zonneklop pers aan de roep van hun „leider" ge hoor geven en tot bezetting overgaan en Bernard voor een televisieinterview wordt uitgenodigd ziet de arme Bernard het helemaal niet meer zitten. Dan grijpt opa Duif in. Hij neemt de leiding van de vreedzame revolutie van de Zon nekloppers op zich, wordt goede vrien den met de burgemeester en steelt de show tijdens het televisieoptreden. Opa Duif heeft zijn zaakjes goed voor el kaar en weet ook Sjaan Hommel voor zich in te palmen Dan blijkt ook da |e alles van te voren heeft opgezet en zoon Bernard in de val heeft latei pen. Hij en niemand anders is de lei Het blijspel van Max Andrea was der regie van J. Zoetelief, zatei j(j avond een goed lopend verhaal met en daar wat stroeve passages. Oo souffleuse, mevrouw H. M. Plaats: van Til en de grimeuse, mevrou Beumkes-Radder, hebben er toe t 13 dragen dat de eerste, en dit jaar e s uitvoering van 't Amateurtje doo: E2 100 koppig publiek goed is ontvang* lt DEN HOORN De belangstelling voor de uitvoeringen „Potasch en Per- lemoer met vakantie" door de Hoornder toneelvereniging De Vriendenkring is enorm. Ook de kaarten voor de vrijdag avond a.s. te geven tweede voorstelling zijn nu uitverkocht. Het is maar goed dat de Wevers 22 ook in de winterperiode voetgange h mijn is, anders zou zaterdagmidda la ker een ernstige verkeersopstoppin] ontstaan. Sint Nicolaas kwam nan lo in hoogst eigen persoon de winke m radio-, tv- en muziekhandel Van gaarden openen en dat sle kinderdrukte. De de goedheiligman was niet vrij genbelang: voor de kinderen verrassing te wachten. De nuwelijks toereikend. Op de Nicolaas bij het betreden van ontsloten zaak. '0 )e Tijdens routinecontrole in de n van zondag op maandag werd in Burg een bromfietser aangehouden kennelijk onder invloed was. De bl proef viel positief uit, zodat een bli proef op het politiebureau volgde, zelfde nacht kreeg een andere brom ser een rijverbod opgelegd. OUDESCHILD De ijsclub schild houdt woensdagavond in 't tje een ledenvergadering, aanvang I uur. Er komen enkele belangrijke vr p stukken aan de orde zodat geh e1 wordt op de opkomst van veel leden.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2