Texel klopte ook Flevo: 4-0 OK-zelfbedieningspomp in gebruik genomen ■•-wp SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend Ongeslagen Watervogels Grote overwinning Texel 3 won van Oosterend 2 Texel 2 in verdrukking De Koog kaasloos tegen goed WBSV Zwaar bevochten zege Oosterend ZDH 3 won opnieuw Verdiende zege ZDH op Winkel: 1—0 Corner bracht Oudesluis 2 winst tegen sterk SVC 2 Texelse Boys verloor onnodig van Koedijk Boys 3 verpletterde HRC Boys-dames kansloos P. Beerling kampioen 4e kl. biljarten Levendige discussie over de film „Klassenstrijd" ■nmunM UITSLAGEN: ZONDAG 24 NOVEMBER 1974: 4de klasse B KNVB: Texel-Flevo Afdeling Noordholland: WBSV-De Koog Strandvogels-Oosterend Winkel-ZDH Tex. Boys-Koedijk Succes 2-Texel 2 Oosterend 2-Watervogels 2 Texel 3-Helder 4 Cocksdorp 2-Oudesluis 2 Watervogels 5-ZDH 2 Vesdo 3-ZDH 3 Tex. Boys 3-HRC 7 Zeemacht 5- Cocksdorp 3 k ^Junioren: Callantsoog Al-Tex. Boys Al 4—0 3—0 1—2 0—1 1—2 3—0 3—1 6—0 0—1 1—0 1—2 10—1 7—1 3—0 ames: Alw. Forward-Tex. Boys 41 scoorde plm. 15 minuten voor tijd 30. Texel probeerde hetnog wel, maar kon geen vuist maken. Zodat de eindstand 3—0 bleef. fel aanvallend Strandvogels, dat door Oosterend bestreden werd met gevaar lijke tegenstoten. Ben Molanus raakte nog een keer de lat en de goed spelende Ko Timmer kon van zeer korte afstand niet de juiste richting vinden en kogelde over. Het bleef echter 21 voor Oos terend. Opnieuw heeft Texel op eigen veld ^leen topploeg verslagen. Ditmaal werd Flevo met een forse 4—0 nederlaag naar huis gesturd. Texel begon tegen wind, direkt na de aftrap y aan een paar goed opgezette aanvallen en Klaas Dirk Koom kreeg in de twee de minuut al een kans om te scoren uit een voorzet van Guus Zegel, maar de Flevo-keeper wist zijn schot over de lat te werken. Het spel ging snel op en neer Texel bouwde snelle aanvallen over de vleugels op, waar vooral Jan van Ben nek om soms gevaarlijk kon worden, door stug doorzetten. Na ongeveer een artier gaf Jan de Lugt een lange bal Klaas Dirk Koorn, deze schoof de »al door naar Jan van Bennekom, die goed doorzetten de Flevo rechtsback en keeper te vlug af was. Flevo kwam meer in het offensief maar de Texel- achterhoede sloot goed en vooral Cees Boot bleek weer van geen wijken te we en. Ook de Texel-voorhoede kwam nog een paar maal goed opzetten, maar de Flevo-verdediging gaf geen kans meer weg. Na de rust nam Flevo het spel ge heel in handen, maar de Texel-achter- hoede "metdoelman Vaars als sluitstuk wist van geen wijken, terwijl ook de Flevo-aanvallers te lang de bal bij zich hielden zodat er steeds weer een Texel- been tussen kon komen. Na een kwar tier werd Jan van Bennekom onderuit gehaald. Bep Vonk gaf een boogballetje 'oor doel en Klaas Dirk Koom sprong net iets hoger dan de Flevo-keeper: 2-0 Flevo geloofde er toen niet meer in en het was alles Texel wat de klok sloeg. Uit een lange bal van Bep Vonk zorgde Guus Zegel na knap doorzetten voor 30 en na een goede één-twee tussen Klaas Dirk Koorn en Jan van Benne kom schoot deze laatste nummer vier onhoudbaar langs de Flevo-keeper. Texel 2 heeft het niet kunnen redden tegen Succes 2. Over de gehele linie was Succes steeds iets eerder bij de bal en speelde ook de bal steeds weer snel en goed af Bij Texel werd vooral te veel met de bal gelopen. Voor de rust scoor de Succes 1—0. Na de rust leek Texel iets terug te komen maar bij een scherp genomen corner van Succes liepen twee Texél-verdedigers elkaar in de weg en de bal draaide bij de eerste paal in het doel: 2—0. Succes bleef fel doorgaan en Texel 3 heeft er tegen rode lantaarn drager Helder 4 een waar schuttersfeest van gemaakt: 60. In de eerste helft zag het er beslist nog niet naar uit dat Helder weggespeeld" zou worden. Texel speelde veel te gehaast, zonder emg overleg en hield te weinig rekening met de straffe wind. Helder wist daar echter niet van te profiteren en Texel kon toch nog, door een ongelukkig ge raakte bal van een Helder-speler, met een 10 voorsprong gaan rusten. De tweede helft gaf een herboren Texel te zien. Met knappe combinaties werden de voorhoedespelers keer op keer in stel ling gebracht. Via een onvervalste hat trick van de nieuwe aanwinst Van der Linden en 2 doelpunten van Peter Bre mer werd de score regelmatig uitge bouwd tot 60. Het was voor de 4e ach tereenvolgende keer dat doelman Jan Cnossen z'n doel wist „schoon te hou den". De Koog heeft een 30 nederlaag te gen WBSV geleden in een wedstrijd, ge speeld op een praktisch onbespeelbaar veld die een grimmig karakter had. In het begin al werd een doelpunt van Douma afgekeurd. De Koog, dat de bui- tenspelval veelvuldig hanteerde, maakte daarmee nogal wat fouten. Na twintig minuten profiteerde de spits van WBSV hier goed van en passeerde de uitlopende keeper met een schuiver: 10. In de tweede helft werd het al snel 20 door dezelfde speler. Na een kwartier kreeg De Koog een penalty te gen, terwijl iedereen dacht aan een vrije trap voor De Koog, wegens aanvallen van de keeper. Deze penalty werd door keeper Saai echter uitstekend gestopt. Een kwartier voor tijd was het wel raak Uit een penalty, toegekend wegens hands van Van Beek bracht J Timmer de stand op 30. De Koog hield het hierna wel voor gezien en nam genoe gen met deze nederlaag. Een vooral voor de rust goed spelend Oosterend, heeft een zwaarbevochten overwinning behaald op het thuis altijd lastig te bespelen Strandvogels. Na een voorzichtig begin met wisselende kan sen. was het Anton, die een vrije trap van plm. 25 meter ontstellend hard ach ter de Strandvogels-doelman joeg, 5 mi nuten later scoorde Oosterend opnieuw. Uit een afgeslagen corner was het Jan de Vries die vanaf de rand van het strafschopgebied hard inknalde. Hierna probeerde Strandvogels door hard spel Oosterend uit z'n ritme te halen, het geen resulteerde in een paar grove over tredingen. De gemoederen raakten ver hit, hetgeen resulteerde in het noteren van een Oosterend- en een Strandvogels speler. Kort voor rust maakte Strandvo gels nog een frommeldoelpunt dat de spanning terug bracht. Na de rust een Oosterend 2 heeft in het nog ongesla gen Watervogels met 31 zijn meerdere moeten erkennen. Van de aftrap af nam Watervogels het heft in handen en hoe wel de Oosterend-achterhoede zeer goed partij gaf namen zij na 20 minuten de leiding. Na dit doelpunt kwam Ooster end wat meer in de aanval en na een half uur spelen was het J. Slikker die de Watervogels-doelman met een prach tige kromme bal kansloos passeerde. Watervogels bleef iets sterker en maak te 5 minuten voor de rust via een fraaie kopbal van de spits 12 van. Ook na de rust bleef Watervogels onstuiming aan vallen maar pas in de laatste minuut konden de bezoekers de voorsprong ver groten na een foutje in de Oosterend defensie. ZDH 3 heeft haar zegetocht tegen Vesdo 3 voortgezet. In de rommelige wedstrijd zag dat er aanvankelijk niet naar uit want Vesdo nam de leiding. Wilfried Bakker zorgde voor de gelijk maker en Kees Slegtenhorst scoorde nog voor de rust de winnende goal. Met 10 man verloor een sterker ZDH 2 in Den Helder van Watervogels. De Zwaluwen slaagden er niet in uit de vele aanvallen een doelpunt te maken ZDH heeft de kleinst mogelijke over winning behaald in de uitwedstrijd te gen Winkel: 01. Het beslissende doel punt viel in de 26ste minuut van de tweede helft. Uit een voorzet van Wilco Bakker tikte de zeer ak'tieve Jan Even- raad de bal tegen de touwen. De zege van ZDH was volkomen verdiend. Zo wel de eerste als de tweede helft waren de Zwaluwen de betere ploeg maar en kele prachtige kansen smoorden in de modder van het Winkelterrein dat zeer zwaar bespeelbaar was. Cocksdorp 2 heeft ondanks goede te genstand, de twee punten aan koploper Oudesluis 2 moet laten. Cocksdorp ging goed van start en was in het veld de ge lijke van Oudesluis. Het spel golfde over en weer maar de beide achterhoeden hadden er deze middag goed kijk op en de stand bleef vooralsnog 00. Dit was ook een gevolg van de schotloosheid van beide ploegen. De tweede helft eenzelf de beeld, langzamerhand leek Cocks dorp een licht veldoverwicht te krijgen, maar schotloosheid werd ook in de tweede helft duidelijk zichtbaar. Hoe verder de tijd verstreek hoe meer beide partijen tevreden léken met de 00- stand Toch zou Oudesluis de zege naar zich toe trekken. Door een misverstand in de Cocksdorp-verdediging wist Oude sluis ineens uit een corner te scoren. De rest van de tijd was echter te kort om de zo ongelukkig tot stand gekomen achterstand te niet te doen, en moest Cocksdorp met een onverdiende neder laag de kleedkamer opzoeken. Texelse Boys heeft onnodig met 21 van Koedijk verloren. In de eerste helft was de ploeg niet geïnspireerd. Koedijk speelde feller maar er deden zich weinig scoringskansen voor. Toch gingen de gasten de rust met een voorsprong in toen P. Klomp de Boyskeeper te snel af was. De tweede helft liet een volkomen ander spelbeeld zien. Texelse Boys speelde nu wel geïnspireerd en drukte Koedijk in de verdediging. Koedijkver dedigers moesten een paar maal de bal van de doellijn trappen maar toch kwam Koedijk op 20, via een onverwacht schot over de uitgelopen Boysdoelman. Het laatste half uur werd ontsierd door grof spel en een van de Boys-spelers werd voor duwen van de tegenstander uit hetveld gestuurd Ook met 10 man bleven de Boys sterker maar konden pas 3 minuten voor tijd een doelpunt scoren. R. van de Stap rondde een gave combinatie tussen H. van Sambeek en H. Witte goed af. Texelse Boys 3 heeft HRC 7 volko men van hetveld gespeeld. De doelpun- tenmachine van Boys 3 draaide on danks het modderige veld op volle toe ren. Via 10 en 11 was de stand al na een kwartier spelen op 31 door doelpunten van P. Zijm, P. van Heer waarden en G. Jansen. Th. van Heer waarden (2x) en E. Stiekema (3x) zorg den voor een ruststand van 81. Met windvoordeel in de tweede helft bood HRC wat meer tegenstand. Niettemin wisten F. van Heerwaarden en G. Jan sen elk nog 1 maal het net te vinden. Na een gedwongen rustperiode van vier weken moest het eerste damesteam van Texelse Boys uit naar het hoogge- noteerde Always Forward in Hoorn. Te gen de verwachting kwamen de Boys dames na ongeveer 5 minuten met 10 voor, door een doelpunt van Annelies Schoo. In de tweede helft kwamen de dames van Always Forward terug en door een verkeerde terugspeelbal wis ten ze al snel gelijk te komen. De ver dediging van Texelse Boys kwam sterk onder druk te staan en het duurde niet lang of Always Forward wist een voor sprong te nemen die al gauw tot 31 vergroot werd. De defensie van de Boys was geheel ontrafeld, maar dankzij het goede werk van de keepster wist de thuisclub nog slechts eenmaal te scoren. Het Texels kampioenschap biljarten in de vierde klasse is gewonnen door P. Beerling die in de finale, na een span nende strijd met wisselende kansen, re mise speelde tegen II. Witte die met twee punten achterstand tweede werd. Het kampioenschap dat georganiseerd werd door de biljartvereniging De Zwaan h^eft een grillig verloop gehad. Al vanaf de eerste avond leken Joop Kramer, met een gemiddelde van 2.58, Theo Dijt en Peter Beerling op de finale af te stevenen. Kramer viel in de twee de rond terug na verlies tegen Sijp Lan- geveld. Ook Henk Witte, die zich aan de kop had genesteld, moest door toe doen van Langeveld een stapje terug doen. Hij kwam echter in de vierde ron de goed terug en klopte later de tot dan toe ongeslagen Dijt. Laatstgenoemde vocht echter als een leeuw tegen Peter Beerling, die nog geen partij had verlo ren. In 29 beurten wist Beerling de partij met 7574 te winnen. Ook Witte won en dwong Beerling in de finale tot een krachtsinspanning. De einduitslag luidt, resp. gesp., gew., gel., verl., car., brt., h.s., gem., punten: 1. P. Beerling 7 6 10 2 H. Witte 7 5 11 3. Th. Dijt 7 5 0 2 4. S. Rijk 7 4 0 3 5. J. Kramer 7 2 0 5 6. P. Zijm 7 2 0 5 7. S Langeveld 7 2 0 5 8. S. Dros 7 10 6 Voorzitter S. Dros overhandigt de beker aan kampioen Peter Beerling. 525 226 16 2,32 13 507 284 15 1,79 11 509 303 17 1,68 10 469 302 12 1,55 8 446 279 17 1,60 4 446 323 12 1,38 4 430 322 11 1,34 4 439 276 11 1,59 2 Ongeveer 35 Texelaars hebben vrij dagavond de moeite genomen naar de film „Klassenstrijd" te kijken en deel genomen aan een levendige discussie na afloop. Het filmpje werd door het pu bliek goed ontvangen. De muziek bleek een extra dimensie aan het beeld te ge ven. De film handelt over drie arbeiders. De arbeider met de rode overall heet „organisatie", die met de groene „toe val" en met blauwe „ellebogenwerk". Deze arbeiders blijken aan het eind van de film allen aan dezelfde conferentie tafel te zitten; de eerste als vakbondslei der, de tweede als aandeelhouder en de derde als directeur. De film beoogt een schematische, maatschappij-analyse te geven. Volgens de makers zijn er in onze samenwerking globaal drie manie ren om .hogerop" te komen; door je te organiseren, door toevalig geluk te heb ben (de lotto winnen of een rijke vrouw of man trouwen) en door je op te wer ken ten koste van anderen. De discussianten spraken eerst over de inhoud van de film en werkten hun gesprek later uit aan de hand van aan de muur geplakte stellingen zoals „Rij ker worden betekent vaak dat anderen armer worden", „Leidt de school op tot kritisch, verhoudingsgewijs denken of tot aanpassing?" en „Streven naar per soonlijk geluk staat in onze maatschap pij centraal. Is dit egoïme?" Eén van de conclusies was dat juist in de nabije omgeving moet worden gekeken naar wat verbeterd kan worden. beschikt. Men dient sleutelhanger en kaart dus gescheiden te bewaren zodat ze niet tegelijkertijd verloren kunnen worden. Bij het wegraken van een kaart kan men zijn nummer overigens direkt laten blokkeren. week functioneert (er zijn al honderd credietkaarthouders) werd de pomp za terdag officieel in gebruik gesteld door burgemeester W. H. Sprenger in aan wezigheid van een flink gezelschap ge nodigden, die naast een hapje en een (alcoholvrij!) slokje, werden voorzien van geschenken zoals een schrijfmap en een landkaart. Hoogtijdag De heer A. Dros, voorzitter van de Aankoopcentrale sprak van een hoog tijdag in de geschiedenis van de coöpe ratie. De automatische pomp heeft tot doel personeel uit te sparen en het de klant makkelijk (en voordelig want de OK-benzine is iets goedkoper) te maken. De heer Dros had ook wel oog voor de nadelen: het wegvallen van het contact met de pompbediende zal stellig als een gemis worden ervaren. De burgemeester tilde daaraan nog iets zwaarder, al waren zijn gelukwen sen met deze nieuwe vorm van dienst verlening welgemeend en hartelijk. „Maar als alles op een dergelijke wijze zou worden geautomatiseerd, zou dat niet zulke beste gevolgen hebben voor de werkgelegenheid en de menselijke contacten" Feilloos Mensen die voor het eerst met hun credietkaart gaan tanken worden graag door het personeel bijgestaan. Want het moet wel even wennen. Het onthouden van het nummer is geen probleem; alle credietkaarthouders krijgen een sleutel hanger waarop het nummer is vermeld. De computer die de hoeveelheid gele verde benzine registreert kan zich niet vergissen. Bij het aanslaan van een ver keerd nummer wordt door de computer vastgesteld dat dit nummer niet met de ingebrachte ponskaart correspondeert en wordt het sein „opnieuw beginnen" gegeven. Iemand kan op rekening van een ander tanken als hij over nummer èn kaart van de rechthebbende klant De Aankoopcentralc Texel heeft als eerste op Texel bij haar bedrijf aan de Waalderstraat een benzinepomp voor zelfbediening in gebruik genomen. Het m belangrijkste voordeel is dat automobi listen dag en nacht en in de weekenden n kunnen tanken. De kosten worden via de bank verrekend. Klanten die op deze wijze benzine willen kopen moeten zich voorzien van een voorgeposte crediet kaart. Deze wordt in de automaat ge stopt, waarna men een bepaald nummer moet aanslaan. De pomp wordt dan in burgemeester Sprenger tankt zetj oenzine met behulp van de hem zojuist verstrekte credietkaart. werking gezet en man kan zoveel tan ken als men wil. Hoewel het systeem al meer dan een

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 7