GRAnsaal Nieuw fietspad langs Postweg niet best voor banden W.A. van Zeijlen benoemd tot erelid NIEUW CLUBBLAD S.V. TEXEL van het raadhuis X „De 7 Provinciën" Eilandcompetitie volleybal Hoofdprijs Sint-aktie Werkwinkel haalt weer oud papier op I Alweer een opening? Texelse honden sloegen goed figuur op „Winner '74" Weekenddiensten artsen enz. R. K. Kerkdiensten Protestantse kerkdiensten MAB-club Texel organis zondag puzzel-Sinterklai Met ruime cijfers wisten de pastors en dominees (versterkt met 2 dames) te zegevieren over de drukkers en zodoen de hun eerste winst kinnen te halen. RSG 3a wist na een verloren 1ste set toch nog tot winst te komen tegen Smash '68 2, terwijl Teso door Aankoop- cxtrale werd teruggewezen. Bij de dames gingen Togozo en Beere- bar ten onder tegen resp. WGD en Ca sino. De topper van de avond was ongetwij feld de 1ste klas heren wedstrijd Koffie bar ldDe Waal. De verliezer zou moeten afhaken van de bovenste plaatsen. Na een enerverend duel was het tenslotte Koffiebar dat de wedstrijd won, maar De Waal heeft hen door de hel laten gaan, vooral toen zij in de derde en be slissende set de achterstand van 145 dreigde in te lopen. Smash '68 1 speel de tegen De Koog foutloos en won dui delijk. Badminton zit helemaal in het slop. Na achtereenvolgens van De Waal en Smash te hebben verloren, gingen zij dinsdag met 21 de mist in tegen Casino en verkeren nu in de onderste regionen. Togozo wist op te klimmen naar de 4de plaats door ruim te winnen van Jelleboog, en Gemeente haalde haar eerste winst binnen door Politie de weg te versperren. Volgende week dinsdag 3 december wordt de topper. Smash '68 I-Koffiebar 1 om de eerste plaats heren 1ste klasse gespeeld; aanvang 9.30 uur. Uitslagen 5e ronde: Heren le klasse: Casino-Badminton 21 Politie-Gemeente 02 Smash '68 1-De Koog 20 Koffiebar 1-De Waal 21 Jelleboog-Togozo 02 Heren 2e klasse: P ado-de Drukkers 20 Smash '68 2-RSG 3a 12 Teso-Aankoopcentrale 02 Dames le klasse: Togozo-WGD 02 Dames 2e klasse: Casino-Beerebar 20 Programma voor 3 december 1Ö74: Veld 1: Heren le klasse: 7.00 uur: Nioz-Gemeente 7.40 uur: Badminton-Koorn 8.20 uur: Casino-De Koog 9.00 uur: PolitienDe Waal 9.40 uur: Smash '68 I-Koffiebar 1 Veld 2: Dames: 7.00 uur: Tevoko B-De Koog 2 7.40 uur: Badminton-Smash '68 1 Heren 2e klasse: 8.20 uur: Koffiebar 2-Beerébar 9.00 uur: Pado-Hongerpunt 9.40 uur: Drukkers-Teso De hoofdprijs (vakantiereis) xan de Sint Nicolaas-aktie van de Winkeliers vereniging Den Burg is gevallen op lot nummer A 09885. De prijzen van de laatste ronde zijn gevallen op B 29606 (tv); B 038100 (tv); A 051001 (tv); B 24202 (camera); 4 057723 (camera); B 035778 (camera); B 038034 (camera) en B 038033 (camera). Nog steeds is van de eerste ronde een tv^toestel niet afgehaald; het viel op lot nummer A 21114. De prijswinnaars van de tweede ronde waren: J. C. van Beek, Den Burg; P. Mosk, Den Burg (tv-toes- tellen), mevrouw v. d. Heerik, Den Burg; H. Bremer, Den Burg en J. G. Barette- Bekker, Den Burg (camera's). Prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer G van der Kooi, Stenenplaats 6. Er wordt geklaagd over de kwaliteit van het nieuwe fietspad langs de Post weg. Het scherpe split waarmee het pad is afgewerkt heeft al tienallen lekke banden bij fietsen en bromfietsen ver oorzaakt. Omdat het geen prettig voor uitzicht is een paar kilometer te moeten lopen, laten kinderen het fietspad let terlijk links liggen en gaan zoals van ouds op de weg rijden. De automobilis ten rekenen daar niet meer op omdat fietsers verplicht zijn het pad te gebrui ken en dat werkt een vrij gevaarlijke situatie in de hand. Verder zijn er klachten over de op sommige plaatsen onregelmatige opper vlakte van het pad. Vooral het stuk tussen de families Leber en Flens doet hier en daar aan een wasbord denken. Gebruikelijk De bewering dat de aannemer een verkeerde splitsoort heeft verwerkt, wordt door de dienst gemeentewerken ontkend. De inderdaad scherpe gebroken steentjes (formaat 2-5 mm) zijn al eer der voor fietspaden op Texel gebruikt. Ook toen zijn wel eens klachten verno men over lekke banden, maar die waren van tijdelijke aard. De lekken worden namelijk veroorzaakt door het loslig gende split Door het pad te vegen, wor den de moeilijkheden opgelost. De vele lekke banden op het fietspad van de Postweg zijn te verklaren door de lange periode die is verstreken tussen het ge reed komen van het pad en het wegve gen van de overtollige split. Dit hing samen met de weersomstandigheden. Het pad is nu tweemaal geveegd en ge meentewerken verwacht dan ook, dat het ongerief achter de rug zal zijn. De werkwinkel zal zo goed als zeker met ingang van volgende week zater dag weer oud papier ophalen. Deze akti- viteiten zijn geruime tijd gestaakt om dat de werkwinkel eerst de hoeveelheid los papier moest samenbundelen en af voeren. Er wordt dan ook verzocht geen los papier meer te geven. MEDEDELINGEN VAN B EN W Hoewel alle vuurwerkverkopers die nog geen aanvraag hebben ingediend reeds een schrijven hebben ontvangen, willen wij hier ed nog even de aandacht op vestigen dat het verboden is zonder vergunning van B. en W. vuurwerk te verkopen. Een vergunning wordt op aanvraag verleend, en dan nog alleen wanneer aan een stelsel van voorwaarden t.a.v. de opslag van dat Helse Spul, wordt vol daan. Jan Piersma heeft het initiatief genomen tot de oprichting van een nieuw S.V. Texel clubblad. Zijn functie als penningmeester legde hij dinsdagavond tijdens de jaarvergadering neer, om zich geheel aan dit blad te kunnen wij den. Het eerste nummer is inmiddels verschenen en het is de bedoeling één keer per maand uit te komen. Piersma weet zich inmiddels verzekerd van de steun van eerste elftalspeler Rob Dapper en diens vrouw. Belangrijk motief voor de uitgave van het nieuwe S.V. Texel-clubblad is de communicatie met de 200 jeugdleden. omheining niet te hoog". Maar de heer Bakker was er niet blij mee dat de over heid door het uitgebreide onderhouds- pakket (nu zijn het alleen nog de vel den) zich meer dn het dubbeleid gaat mengen. „Wij willen toch zoveel moge lijk onze eigen boontjes blijven dop pen" zei hij De S.V. Texel heeft dinsdagavond of- cicieel afscheid genomen van de heer W. A. van Zeijlen die zich 40 jaar lang als bestuurslid, begeleider en op tal van andere fronten verdienstelijk voor de vereniging heeft gemaakt. De heer Van Zeijlen werd tot erelid van de S.V. Texel benoemd en kreeg van de heer P. L. Duinker namens de K.N.V.B. de zilveren bondsspeld. 6000 gulden De financiële toestand van de S.V. Texel is niet zo rooskleurig, al is de vereniging wel gezond. De begroting 1973-74 laat een voordelig saldo van 94 gulden zien. Het jaar daarvoor was dat nog 1800 gulden. Deze terugloop is voornamelijk te wijten aan de verdub beling van de kosten voor onderhoud van de velden. Volgens S.V. Texel toto- lotto functionaris Joop Kramer zal de opbrengst van de toto en lotto voor de vereniging dit seizoen zo'n 6000 gulden zijn. Er werd dinsdagavond verder ook nog besloten om de leden en niet de vereniging voor de boetes door strafza ken te laten opdraaien. Dat besluit was al eens eerder genomen maar werd toen niet uitgevoerd. Op de jaarvergadering zei voorzitter B. Bakker dat het grote probleem van de S.V. Texel de begeleiding van de jeugdelftallen blijft. Er zijn te weinig mensen die de jeugd naar de uitwed strijden willen begeleiden. Ook een ove rigens goed bezochte contactavond met de ouders bracht geen oplossing. Voorzitter Bakker vond dat het voor nemen van de gemeente de gebruiksver- goedmg van de vélden geleidelijk op te trekken tot 1400 gulden per veld in 1980 op zich niet onredelijk. „Dit bedrag", zei hij, „is in verhouding met de kosten van het onderhoud van de velden, doelen en X t BAR - DISCO Ja, zaterdagavond a.s. X openen wij onze i vernieuwde en totaal X gemoderniseerde X toilettenJ X Als klapstuk J T na het doorknippen van het lint t bij elke stoelgang een consumptiebon Desgevraagd vertelde de heer C. Dros '(die de afgelopen maanden in zijn gara ge vele tientallen op het fietspad lek geworden banden heeft moeten lappen) dat het al veel beter gaat. Een derde veegbeurt zou echter geen overbodige luxe zijn want er gaan nog steeds ban den kapot en niet alleen oude, die extra gevoelig zijn. Aan het wasbord-achtige karakter op sommige plaatsen is weinig te doen. Het hangt nauw samen met de „uitgeklede" prys waarvoor het pad moest worden aangelegd. Zou er geld genoeg zijn ge weest dan zou het pad ook zijn afgedekt met fijn-asfalt inplaats van split. Op de 85e internationale hondenten toonstelling „Winner '74" in Amsterdam waar ruim 4.000 honden uit binnen- en buitenland hadden ingeschreven, heeft Texel een goed figuur geslagen. Er wa ren 16 Texelse deelnemers, waarvan 4 hetpredikaat „Uitmuntend" behaalden. Drie hiervan zijn op Texel gefokt; com pliment voor de Texelse kynologen. De uitslagen zijn als volgt: dwergpoe del „Texelstrooms White Big Boy" van mevr. D. Kellner-Zijn: uitmuntend plaatsing 2; Silver Amigo van Texel- more" (Amerikaanse cocker spaniel) van J. Lagerveld-Ellen: uitmuntend plaat sing 2; Amb,r Dhou Bi Dhou van Texel- more (Amerikaanse cocker spaniel) van J. S Brusselaars-van Ingen: uitmuntend evenals de Amerikaanse cocker spaniel „Amanda" van J. Lagerveld-Ellen; Sheppyllane's Scotty Brown (Shetland sheepdog) van M. Bruyn: zeer goed plaatsing 4; Anouschca van de Veluwe Hof (Duitse dog) van H. M. Koopman: zeer goed; Don ar van Sippestein (Duitse dog) van J. Schmitt: zeer goed; Rex van Belchen (dobermann-pinscher) van M. Aarts-Franken: zeer goed; Haghar el Kharaman (afgaanse windhond) van J. J. J. Weel: zeer goed; Bonny van Groot stalhof (dwergkees) van N. Bonne-Daal- der: zeer goed plaatsing 4; Vasco (Duit se staander) van L. Daalder: zeer goed; Texelstrooms Black Capilon Cappy (dwergpoedel) van T Ellen: zeer goed; Cas (Duitse staander) van L. Daalder: goed; Huckleberry of Gregory's Home (Engelse cocker spaniel) van N. Bonne- Bruin: goed; Shamyra's Fabi (dwerg tekkel) van T. Flapper-van Twisk: goed; Beyarts Ifke (hovowart) van J. Brusse laars: goed. Uitsluitend voor spoedgevallen van vrijdagavond 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter BARNARD, Oosterend, telefoon (02223) 234. GROENE KRUIS van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. DE JAGER, Diek 29, Den Hoorn, telefoon (02226) 304. DIERENARTSEN Alleen voor spoedgevallen: tel. 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal. 94), b.g.g. 3541. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn sla volgt Dokter Siebinga, dinsdag 3 december om 14.00 uur. Dokter Barnard, woensdag 4 december om 13.30 uur. weekend 30 november - 1 december Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 10.45 uur De Koog; zondag 9.30 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur Oosterend: zondag 19.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur Oudeschild: zondag 9.15 uur. Zondag 1 december 1974 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Hoekstra Aansluiting rusthuizen De Cocksdorp 10 uur ds. J. de Gier Eerste Advent Den Hoorn 11.00 uur ds. Loerakker De Koog 9.30 uur ds. Loerakker De Waal 10.00 uur dhr. Veldhuis Oosterend 9.30 uur ds. De Roest Kindemevendienst Collecte Kerkeraadskas Oudeschild 11.00 uur ds. De Roest GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur ds. Douwes 19.00 uur ds. Douwes, Advenstzang- dienst. Aansluiting rusthuizen. Oosterend 9.45 uur ds. Kruithof 17.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Ootrterend, 10.00 en 16.00 uur dienst. Donderdag 5 december Oosterend 19.00 uur ds. A. Hofman, uit Scheveningen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Kuitse Kerkbusje Den Hoorn. (Bijeenkomsten in Rode Kruis-gebouw Jonkerstraat, toegankelijk voor ieder Jonkerstraat, toegankelijk voor ieder) 18.30 en 19.30 uur dienst. Donderdag 28 november Voor het Nutsdepartement Texel spreekt de heer A. Dros uit Eindho ven over de geschiedenis van de Eu ropese schilderkunst; 20 uur in „De Lindeb oom-Texel Vrijdag 29 november De bejaardensoos van Den Hoorn heeft Sint Nicolaas-middag in ,,De Wald hoorn", aanvang 14.30 uur. In „De Waldhoorn" geeft de toneelver eniging De Vriendenkring de tweede opvo.ring van „Potasch en Pertemoer op vakantie"; 20.00 uur. De toneelgroep van SVC houdt de gene rale repetitie van de komische thril ler „Gesprek met Londen"; de jeugd mag gratis komen kijken: 20.00 uur in de zaal van Kikkert. In het Doopsgezind jeugdhonk aan de Kogerstraat wordt om 20.00 uur ver gaderd over de koffiebar-plannen. Zaterdag 30 november In hotel Kikkert brengt de toneelgroep van SVC de komische thriller sprek met Londen", 20.00 uur. Zondag 1 december Van 9.30 - 11.00 uur houdt -de spo sersclub Texel een wedstrijd b Hornt. Om 14.00 uur start op het Weze de Sinterklaasrit van de MAB-cl Maandag 2 december Voor de Hollandsche Maatschappi Landbouw spreekt in hotel De te De Cocksdorp Ing. C. Zuidi over de ontwikkelingen op het a bouwbedrijf; 20.00 uur. De MAB-club Texel organiseert dag een puzzel-Sinterklaasrit waj at iedereen deel kan nemen. De start 2 uur op het Wezenland. Vanaf 1.3 4 kan men zich in laten schrijven. De zen zullen na afloop door de Sint i tel „De Lindeboom-Texel" wordejla gereikt. In k) TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ2,25, elke regel meer ƒ0,75. Staatsloten afhalen op 2, 3 en 4 december bij J. Kalverboer-Westdorp, Oudeschild, tel. (02220) 3224 Strandpaviljoen Paal 9 is alle weekenden ge opend— Te koop Renault 4, Luxe 1969; Renault 12 TL 1971; Renault 16 TL, 1973 Garage Dros, Eierland, tel (02225) 233 Gehuwde jonge vrouw zoekt thuiswerk (liefst administratief). Brieven onder nr. 829 aan bureau van dit blad Als het blijft regenen, dan kan je het beste re genkleding halen in de Twee Paardjes, Haffel- derweg, van 9-6 uur op zaterdag Gebakken schar en ha ring. Vishandel Mosk, Gravenstr. 14. Vrijdag en zaterdagmiddag op de Groeneplaats Voor bloempotten, kaar sen, glaswerk, Keulse potten, tassen en emaille- werk naar Kadoboet Wea versend Te koop gevr. kolen- fornuis. Tel. (02225) 200 Te koop 2 grote Welsh pony's, 1 schimmel en een zwartbonte bles. P. Zijm, „De Grie", tel. (02226) 392 Te koop antiek dressoir en een ouderwetse lin- nenkast, tel. (02220) 2922 Idee voor Sint Nicolaas: geef een kist appelen cadeau Nog voorradig: Cox's, Ingrid Marie, Goudrednette en Golden Delicious. H. J. Keyser, fruitbedrijf Molenbuurt, tel. (02223) 301 Te koop gevr. gr. m. sjoelbak. Adres te bevr. bureau van dit blad Isaak Tirion over Texel, beschrijving uit 1750 van het eiland en zijn ge schiedenis. Voor 4,50 in HET OPEN BOEK Vermist grijs poesje met witte bef en witte pootjes. Naam: Rakker. De Ruyterstraat 67, Ou- deschild. Texel, tel. 3810 Te koop zware plastic vaten (blauw), lx ge bruikt 120 liter met dek sel, voor regenton, voer- ton in tuin of voor op bergen van speelgoed, ƒ12,50 per stuk. J. Zwan, Pontweg, zijweg 12 rechts tel. 3567 Verloren in Oude zwarte portemonnee [a: Graag terug, tel. Dros, Trompstraat 1 Voor letterbakkei (echte) en inhoud Kadoboet Weaverse; nc le )e 33: 9 Nuttig, prachtig, weer de geschenk et als het jarenoude zegt, maar om rr „ping" ook uit te kt kan men goed bij a terecht De Sin Te koop voetbalsp Tel. (02220) 2684 Denk eens aan een newiel voor uw Si klaas. Er zijn ver lende modellen, ,,'t i te Schaep" Net kosthuis ge Bellen (02220) 3417 Modebewuste mensen slagen het beste bij ,,'t Swarte Schaep" Te koop prima zang kanaries. A. Keijzer, Bea- trixlaan 27, Den Burg, tel. 2337 Te koop aangeb. solide wandelwagen. Keesom- laan 20, tel. 2113 Te koop Ford Transit en een VW 1300. J. Jon- gedijk, Boogerd 28, tel. 2777 Te koop gasfornuis 25,1 vogelkooi 7,50. Houtmanstr. 15, Oude- schild Voor (bijna) al u/w Sinterklaasinkopen naar Kadoboet Weaversend Wie heeft de verkeerde zwarte trui aangetrokken vrijdagavond in de Witte Burcht, tel. (02228) 566 Volop verkrijgbaar champignonmest (zonder onkruidzaden). Fa. S. P. Hin, tel. (02226) 281 Maandag 2 december verkoop staatsloten van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur A. J. Huis man 9 Sjoelen, dammen Spijkers, krammen, Schaven, hamers en 'n boor, Speelgoed en gereedschap zijn Te koop bij ARTIMA hoor Piet Te koop Renault port grote oliek Tel. (02220) 3968 Te koop een kli graszaadhooi, afde 1 teriaal. J C. van M gem, „Jachtlust" (02225) 254 Goed tehuis ge voor jonge hond, 7 v oud. Rijk, Keesomlas tel. 2725 Te huur gevraagd stalling, liefst in de Wilhelminalaan. Tel. Den Burg Tranpsport gev voor pony naar O vvolde (Fr.). Inl. Ma; Kikkert, Oude Dijkj Koog, tel. 516 Wilt U eens iets b ders breien of hake slaagt zeker bij ,,'t Si Schaep"! Wij hebben in voorraad diverse afmetingen balk en plankhout, wand- schrootjes, plaatmateria len, deuren, diverse be ton- en siertegels. Billijke prijzen, b.v. vloerhout ƒ1,20 p.m.; wandschroot- jes vanaf ƒ0,90 p.m.; bui tendeuren 25,beton- tegels vanaf ƒ0,47; ge wassen grindtegels vanaf 0,56 Alles exclusief b.t.w. Fa. Barhorst, Ma- ricoweg 2a, Den Burg, te lefoon (02220) 2684 en 3055 Te koop gevr. trap machine. J. Room, selaan 60, tel. 2712 - Voor handgemaak sieraden vanaf 50 ct Kadoboet Weaversei Jonge vrouw biedt aan voor enkele oc den per week in de houding in Den Brieven onder no. 82 bur. v.d blad Q Puzzels groot, ma ook in In duizendtal, óf 10 vind di En al is m'n spaans de slechtste Tuurlijk bij ARTIM maar dat is nori ^■prachtige bij PHILIPS KOFFIEFILTER met unieke beveiliging tegen overdruk en oververhitting. Gemakkelijk te ontdoen van ketelsteenaanslag Maakt in 10 minuten 10 koppen geurige koffie.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2