van het raadhuis Wwa v m mmm wou..;! Schrijfmachines Beemsterboer en Westdorp)® uil bestuur Groene Kruis Extra openstelling bibliotheek Oosterend VERVOLG VAN PAG. 1 V.V.V. Hoofduitvoerder G. len Gate gepensioneerd Openstelling postkantoren Weekenddiensten artsen enz, Geen krant na Kerstmis en nieuwjaar Expositie kerststukjes morgen nog in raadhuis Maatschappelijk werkster afwezig Vrouwengilde had fijne kerstavond Kerstzangdienst in De Waal Kerstzangdienst Den Hoorn Cyperse kat gevonden Expositie „onbespoten" kunstenaars in 't Asiel Het was koud... Discriminatie Kerstdiner 1974 Havenrestaurant Texel R. K. Kerkdiensten Protestantse kerkdiensten Witte Kruislaan vroeger Op een zeer matig bezochte algemene ledenvergadering van het Groene Kruis heeft de bestuursverkiezing, zoals bij voorbaat al duidelijk was, enige veran deringen te weeg gebracht. Voorzitter P. Beemsterboer had zich niet meer be schikbaar gestéld evenals J. J West dorp In hun plaats werden B. Nieboer en mevrouw T. Boon-Waldus gekozen. De heer Beemsterboer heeft 28 jaar deel van het Groene Kruis-bestuur uitge maakt. Op 10 september 1946 werd hij tot secretaris benoemd en in 1960 tot voorzitter. De heer Westdorp heeft van af 1958 in het bestuur gezeten. Van bei de heren zal op dinsdag 7 januari tij dens een bestuursvergadering afscheid worden genomen. Tevens zal dan een nieuwe voorzitter worden gekozen. Het bestuur bestaat, behalve uit de nieuwe leden mevrouw Boon en de heer Nie boer, verder nog uit de heren B Bak ker, H. J. Douwes, J. Th. de Porto en S. Zijm. OOSTEREND Als compensatie voor het wegens kerstfeest en nieuwjaar uit vallen van de openingsdagen van de uitleenpost openbare bibliotheek te Oosterend, zal de post op de vrijdagen 27 december en 3 januari zijn geopend van 15 00 - 17.00 uur. vergoedt Mensen die op vakantie gaan maken, in tegenstelling tot vroeger, ge bruik van een sociaal recht. Hen daarbij van dienst zijn is een sociale taak". Bedrijfsbijd ragen Zouden de logiesverstrekkers en de van het toerisme profiterende bedrij ven toch niet wat meer kunnen bijdra gen? Vooral Texelaars die zelf geen ba ten hebben bij het toerisme zijn geneigd in die richting te denken. Penningmeester M. C. de Gorter zegt dat de mogelijkheden beperkt zijn. Di- rekt bij het toerisme betrokken bedrij ven zullen worden gevraagd hun bijdra ge aan de VVV op vrijwillige basis te verhogen. Een dergelijke aktie had en kele jaren geleden veel succes: uit deze sector worden thans donaties ontvangen die variëren van ƒ250,tot ƒ1.500, per jaar. ,,Van de leden durven we niet meer dan 10% contributieverhoging te vra gen. Dat percentage lijkt ons redelijk omdat alles ongeveer 10°/o duurder is geworden Als je de leden nog zwaarder belast, lopen ze weg". MEDEDELINGEN VAN B EN W Aanwezigheid personeel op het gemeentehuis in de kerstperiode In de periode van 23 december tot 2 januari a.s. zullen veel leden van hel gemeentepersoneel met verlof zijn. Hoe wel geprobeerd zal worden iedereen te helpen, moet er rekening mee worden gehouden, dat men niet altijd die mede werker zal kunnen vinden die het juiste antwoord heeft op eventuele vragen. Om niet teleurgesteld te worden het daarom gewenst vooraf even op te bellen of een bepaalde ambtenaar aan wezig is. Vooral op vrijdag 27 december a.s., zal de bezetting minimaal zijn. De hoofduitvoerder van het Alkmaar- se aannemersbedrijf Daalder op Texel, Je heer G. ten Catc heeft kort geleden zijn functie neergelegd wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Op een ter gelegenheid daarvan ge houden receptie kreeg de heer Ten Cate van de firma Daalder een reis aangebo den. De heer Ten Cate heeft 31 jaar voor de firma Daalder op Texel gewerkt. Hij begon zijn dienstverband in oktober 1943 als werkadministrateur, werd daar na tot uitvoerder benoemd en kwam tenslotte als hoofduitvoerder op de hoogste positie terecht. Hij had de lei ding over opdrachten van de gemeente, de polders en Rijkswaterstaat aan de firma Daalder voor o.a. aanleg van we gen en diverse onderhoudswerkzaamhe den De heer Ten Cate blijft ook na zijn pensionering voor het aannemersbedrijf werken. Hij krijgt waarschijnlijk een ad ministratieve functie. De postkantoren op Texel zullen op dinsdag 24 en dinsdag 31 december a.s. na 15 00 uur gesloten zijn. Uitsluitend voor spoedgevallen van vrijdagavond 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter R. ft. SIEBINGA, De Cocksdorp telefoon (02222) 234. GROENE KRUIS van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. BOON, 't Noorden O 147, tel (02223) 354. In verband met het uitvallen van enkele werkdagen in verband met kerstmis en nieuwjaar, zullen de Texelse Couranten van 27 de cember en 3 januari NIET ver schijnen. Abonnees en adverteer ders worden verzocht hiermee re kening te houden. Verder zal de krant van 31 december een dag eerder, dus maandagavond, uit komen. Directie Texelse Courant Bovenstaande foto toont één van de 7 dames die al ongeveer 7 jaar een hobby clubje vormen en die nu voor de tweede maal in het raadhuis exposeren. Oe eer ste keer hadden zij een tentoonstelling van droogbloemen en ditmaal exposeren zij met zelfgemaakte kerststukjes. De hobbyclub bestaat uit de dames Duin, Blom. Wolse, Hogewoning, Prechel, Ten Cate en Gerrtsen. Zij zijn vanaf maan dag continu bezig geweest om de expo sitieruimte in kerstsfeer te brengen. Het is de bedoeling van de dames om het publiek hiermee te stimuleren ook aan de slag te gaan. Er wordt ter plaatse met diverse materialen gedemonstreerd, hoe men te werk moet gaan De achter ste ruimte staat vol graaie kerststukjes die niet te koop zijn, maar in het voor ste gedeelte kan het publiek de daar opgestelde creaties van de dames wel kopen. De verkoop heeft tot doel de kos ten van de tentoonstelling te dekken. De expositie is vanaf woensdagmid dag reeds open, en duurt tot en met vrij dag (morgen) De openingstijden zijn: van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Mejuffrouw Brilman van de stichting Maatschappelijk Werk in de kop van Noordholland ihoudt vandaag nog zit ting, maar is daarna tot 17 januari af wezig. Voor noodgevallen kan men z«idh in die periode wenden tot het bureau van de stichting te Den Helder, telefoon (02230) 15834 De dames van de afdeling Texel van het katholiek Vrouwengilde hebben woensdag een sfeervolle kerstavond be leefd in de LTS-kantme. Na de koffie met kerstgebak werd door de leden een toneelstukje opgevoerd, getiteld „Kerst wensen" van Stella de Boer. Het ging over een oude dame en haar gedien stige, die samen kerstfeest vieren. De dame krijgt van haar nichtjes die over al over de wereld verspreid wonen, kerstkaarten Als de kaarten worden voorgelezen door de huishoudster, wordt in de verbeelding van tante het verleden levend. Dit zag men op het toneel gebeuren. De nichtjes krijgen goede raad en in het laatste deel van het stuk konden de kijkers zien hoe zij dartk zij die steun in het verleden zijn opgegroeid tot evenwichtige, gelukkige vrouwen Met het voorlezen van een kerstgedicht werd de avond besloten. DE WAAL Zondagavond 22 de cember zal in de Nederlands Hervormde kerk te De Waal een kerstzangdienst worden gèhouden, aanvang 19.30 uur. Aan deze dienst zal muzikale medewer king worden verieend door de zangver eniging Advendo uit De Koog. De over denking wordt gehouden door de heer H. Veldhuis. DEN HOORN De jaarlijkse inter- kerkelijke kerstzangdient te Den Hoorn wordt dit jaar gehouden in de Nederlands Hervormde kerk, en wel op zondagavond 22 december, aanvang 20.00 uur. Aan deze samenkomst zal mu zikale medewerking worden verleend door het Texels Christelijk Mannenkoor uit Oosterend. Gesproken wordt door pastor P. Kolkman en dominee J. J. H. Hoekstra. Tij'dens de dienst zal een kol- lekte worden gehouden voor de inter kerkelijke aktie Solidaridad. In dierenpension Ellen aan de Kees- omlaan in Den Burg verblijft een cy- perse-witte kat die in De Koog werd gevonden. Wat was het koud tijdens de kerst zangdienst in de Hervormde kerk woensdagavond j.l. Velen hebben zich afgevraagd, wat daarvan toch wel de oorzaak kon zijn. Welnu, de reden was, dat i.v.m. de aansluiting met de rust huizen de uiterst gevoelige microfoons door de warme lucht van de verwar ming zouden kunnen gaan „ruisen". Daarom was de verwarming al vóór de dienst uitgeschakeld. In de komende dagen zal de kerk tij dens alle diensten heerlijk verwarmd zijn. S. de Roest, Den Burg In Uw blad van 17 december las ik, dat er voor het vervullen van de vaca ture van kleuterleidster aan de kleuter school „De Wadlopertjes" te De Cocks dorp 26 sollicitanten waren, waaronder één Texelse. Diegene .was ik. De hele gang van zaken vervult me enigszins met verbazing, want waarom geeft een Texelse gemeenschap (in dit geval een bestuur) geen voorrang aan zijn eigen burgers. Waarom moeten er zo (nodig mensen van de overkant ko men. Kunnen ze daar hun eigen boon tjes niet doppen? Of is hier sprake van discriminatie. Immers: ik ben gehuwd en heb kinderen Maar is dat een reden? Ik zou geen recht van spreken hebben als men mij de kans had gegeven mezelf in dat beroep te bewijzen. Maar van een proefles was geen sprake. Wél van een keurig afberiéht overigens. Jammer dat het zo gegaan is en met de beschikbaar gestelde woning was missdhien een gehuwd echtpaar erg ge lukkig geweest. Tiny Zadeits-Raven Oudeschild. m.m.v. pianist/organist JOOP PHILIPS Tafelreservering gewenst. (02226) 310 Het ledenverloop in de afgelopen vijf jaar toont aan dat die vrees niet onge grond is. In 1969 waren er nog 1150 le den; nu zijn het er 916. Vast staat dat de contributieverhogingen van de laat ste jaren voor heel wat mensen aanlei ding zijn geweest om de vereniging de rug toe te keren. Die terugloop werkt ook ongunstig door in de gemeentelijke subsidiever- strékking want een deel van het subsi diebedrag .wordt gevormd door 20% van de lidmaatschapsgelden. Verder ver goedt de gemeente 50% van de netto kapitaalslasten van het kantoor ite Den Burg, 25% van de netto kapitaalslasten van de overige kantoren en 40% van het salaris van de directeur. Voor het inmiddels begonnen nieuwe boekjaar resulteert dat in een totale gemeentelij ke subsidie van bijna ƒ59.000, Het VVV-bcstuur zou het liefst zien dat de gemeente in dit subsidiesysteem verandering bracht. In de nieuwe rege ling zou een trendmatige verhoging moeten zijn ingebouwd zodat men over een paar jaar niet opnieuw tegen een kolossaal tekort aankijkt.. Onzekerheid Onzekerheid bepaalt momenteel de sfeer. Het is erg vervelend dat het nieu we verenigingsjaar al begonnen is, zon der dat men weet of er een kans is dat het tekort zal worden gedekt. B. en W hebben zich laten informeren, hebben begrip getoond voor de problemen, maar hebben niets toegezegd. Mogelijk dat iets meer bekend is. als op (waarschijnlijk) 8 januari de VVV- ledenvergadering zal worden gehouden waarbij de begroting en het voorstel tot contributieverhoging ter goedkeuring zullen worden voorgelegd. (De volledige exploitatierekening en begroting vindt men op de binnenkant van het tweede blad). DIERENARTSEN Alleen voor spoedgevallen: tel. 2527 NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal. 94) b.g.g. 3541. TWEE WEKEN GEEN ZUIGELINGENBUREAU In verband met Kertsmis en de jaarwiseling zal er de komende tiwee r, wéken geen consultatiebureau voor zuigelingen worden gehouden. weekend 21 en 22 december 1974 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 10.45 uur De Koog. zondag 9.30 uur Den Hoorn: zondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur De Cocksdorp: zondag 10.30 uur interkerkelijke adventsdienst in de Herv. Kerk 19.00 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Zondag 22 december 1974 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. De Roest De Cocksdorp 10.30 uur Interkerkelijke Adventsdienst. Voorgangers pastoi P. Loos en ds. E. Loerakker. Medewerk, van zangkoor en anderen, Collecte voor „Solidaridad". Den Hoorn 20.00 uur interkerkelijke kerstzangdienst m.m.v Texels Chr Mannenkoor. Voorgangers: pastore: P. Kolkman en J. J. H. Hoekstra. Collecte voor Solidaridad. De Koog 10.00 uur ds. Hoekstra 16.00 uur kerstfeest van de zondagsj school De Waal 19.30 uur dhr. Veldhuis kerstzangdienst m.m.v. „Advendo" ui De Koog, o.l.v. de heer Hans Kievits Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Kmdemevendienst Oudeschild 11.00 uur ds De Gier GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur dhr. Kok, uit Schoorl 19.00 uur dhr. Kok Oosterend 9.45 uur ds. Kruithof Viering H. Avondmaal 17.00 uur ds. Kruithof, Viering H Avondmaal en Dankzegging GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 00 uur ds M. J. van Gelder uit Gouda. Bediening H. Avondmaal 16.00 uur ds. M. J. van Gelder. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 00 uur ds. Kuitse Medewerking dameskoor o.l.v. d< heer Visser. Aansluiting rusthuizen JEHOVAH'S GETUIGEN (Bijeenkomsten in Rode Kruis-gebouV Jonkerstraat, toegankelijk voor iederi 18.30 uur het thema „Teken dat God: nieuwe ordening nabij is", 19.30 uur het thema: „Hoe barmhartig bent u?" 'jiSZrs, Brl#»#* Itnn - bulwn 4* rWtkll De stichting open jeugdwerk houdt maandag 23 en dinsdag 24 december een tentoonstélling in 't Asiel van werken van „onbespoten" kunstenaars die nog niet door opleiding een bepaalde rich ting opgegaan zijn. In de kerstvakantie organiseert open jeugdwerk verder og aktiviteiten op schaak-, film- en mu ziekgebied. NASCHRIFT We vernamen van het schoolbestuur, dat de keus is gevallen op de candidate, die de beste capaciteiten leek te hebben en waarvan mocht worden aangenomen dat zij goed met de andere leidster zou kunnen samenwerken. Dit jwordt voor de kwaliteit van het kleuteronderwijs van groter belang geacht dan het Texe laarschap. Een ondergeschikte rol heeft daarbij gespeeld, dat bij het aannemen van een Texelse candidate met eigen woonruimte men de voor de leidster be stemde woning (te klein voor een gezin) aan anderen beschikbaar zou moeten stellen. Zou de leidster later ontslag ne men, (de praktijk wijst uit dat kleuter leidsters over het algemeen niet bijzon der lang blijven) dan zou het bestuur de opvolgster geen huis 'kunnen aanbieden. Red. iiiiiiiiiiiiin'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnniiiiiiiiniiiiiuiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. De toen nog onverharde Witte Kruislaan te Den Burg, meer dan vijftig jaar geleden. Het is een foto uit de koliek tie van de heer R Hamer, een der leden van de munten- en ansichtenclub. De club heeft maandagavond a.s weer een ruilbeurs in hotel De Zwaan te Den Burg. Alle verzamelaars en mensen die belangstelling hebben zijn daarbij wel kom. V/W» FfyJf

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2