Texel lief voor KGB Leren jasjes Blouses Japonnen v.a. Pantalons v.a. Coats v.a. Mantels v.a. Rokken v.a. f159,- f 15,- f 19,- f 19,- f 39,- f 39,- f 5,- Overhemden 1 voor f 15,' 2 voor f 25,- Leren jasjes v.a. f 99, Pantalons v.a. f 19,- Veel kansen kleven onbenut: 4—1 zege Oosterend overspeelde q6 j(00g verloor opnieuw koploper Hauwert Texel 3 herstelt zich: 21 winst op Zeemacht Klinkende overwinning Boys op Vesdo: 2—5 Boys 2 verspeelde grote voorsprong maar won toch Opnieuw verlies voor SVC 32 zege op Koedijk ZDH vocht terug na 2—0 achterstand Boys-dames 1 bedwongen koploper Purmerland: 1—1 nederlaag Boys 3 Eerste tegen sterk Flevo 4 Boys dames 2 wonnnen Texel 4 niet langs Kaagvogels Probleemloze zege Oostereiul op Succes Oosterend 3 won met 61 van pover Cocksdorp 3 SVC 2 verloor ongelukkig Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 14 januari 1975 In een goede wedstrijd heeft Texel zondag een royale 4-1 zege op KGB behaald. Gezien het grote aantal kan sen had de score veel hoger kunnen zijn. Voor de oppermachtige thuisclub doelpuntte Hans Geus twee maal met het hoofd. Al na één minuut was het raak. Jan de Lugt speelde af aan Wim Koorn die Klaas Dirk Koorn bediende. Deze begon aan een solo en terwijl niemand hem aanviel doelpuntte hij met een fraai schot in de rechter bene denhoek. Texel bleef in de aanval en na een kwartier was het Hans Gens die een [hoge voorzet van Gert Pansier prachtig «inkopte: 20. Vijf minuten later was Sliet opnieuw raak. Bep Vonk schoot de bal uit een vrije trap, toegekend wegens obstructie legen Hans Geus, hard voor het doel waar opnieuw Hans Geus de bal steenhard in het net kopte. Vlak na de hervatting verscheen Gert Pansier na een lange bal van Wim Koorn alleen voor de keeper. In plaats van zelf te schieten gaf hij het leer af aan Guus Zegel die tegen de keeper op schoot. Texel bleef aanvallen maar schoot slordig en begon wat nonchalan ter te spelen. KGB strafte deze houding onmiddellijk af. Een vrije trap werd door de Texel-verdedigers niet ver werkt en 't was de linkerspits van KGB die de wanhopig vallende Vaars het na kijken gaf. Het wakker geschudde Texel zette zich opnieuw schrap en drong KGB in verdediging Maar de kansen werden vooralsnog niet benut. Na een half uur was het raak Bep Vonk werd door Rob Dapper over rechts gelan ceerd. Uit diens voorzet was het Guus Zegel die de zege voor Texel veilig stel de: 41. I Oosterend heeft op eigen veld koplo- I per Hauwert met groot machtsvertoon I een vernietigende 63 nederlaag toege bracht. Bij de rust was het al 41 C. j Timmer en D. Oudendag scoorden ieder I twee keer. Door deze zege heeft Ooster- lend 15 punten uit 10 wedstrijden waar- I mee de ploeg zich 'in de kopgroep hand- [haaft. Al na 5 minuten spe llen was het P. de Vries die een schitte- rende dieptepass gaf waar de attente D. Oudendag goed op_ reageerde en de Hauwert-doelman kansloos te kloppen: 10. De snelle opsteker gaf Oosterend I vleugels en de aanvallen rolden richting het Hauwert doel. Na een kwartier was het weer raak; opnieuw door de attent v reagerende D. Oudendag: 20. Ooster- I end bleef doorgaan en de Hauvvert-ach- I terhoede werd constant onder druk ge- zet. Na een half uur zette Oudendag scherp voor; een schitterende kopbal van J .de Waard belandde tegen de dek- I lat. maar de goed reagerende C. Timmer 1 kopte de bal alsnog tegen de touwen. In I deze periode kwam Hauwert praktisch niet aan aanvallen toe en Oosterend joeg j verder naar een hogere score. 5 minu- ten voor de rust kreeg B. Molanus loon I naar werken door uit een afgeslagen aanval de bal vanaf 25 meter steenhard in de bovenhoek te jagen: 40 Kort voor de rust was een eigen Oosterend- inzet oorzaak der Hauwertgoal: 41. Na de rust probeerde Hauwert met I krachtvoefcbal de score een ander ver- loop te geven, maar de Oosterend ach- terhoede hield goéd stand. Na een kwar- tiertje lukte 'het Oosterend het spel j, weer naar zich toe te trekken en op- nieuw te scoren. Het was de goed opge- komen Jan de Vries die een voorzet los- •i liet Waarop Johan de Waard de stand op 51 bracht. Opnieuw was een eigen I inzet er de oorzaak van, dat de stand op 52 werd gebracht, maar een kwartier voor tijd verzilverde Ko Timmer 'n gave "j aktie van D. Oudendag Bekwaam tikte 3 hij de voorzet in de ibovenhoek, vijf mi- '•j nuten voor tijd scoorde Hauwert nog te- i gen. Dc Koog heeft opnieuw een nederlaag geleden. In de thuiswedstrijd tegen Apollo '68 slaagde de ploeg er niet in een doelpunt te maken. Apollo daaren tegen scoorde zowel voor als na de rust één maal zodat de gasten met een 02 zege Texel verlieten. De Koog werd in de verdediging ge drukt, hield goed stand en probeerde via uitvallen toe te slaan. De ploeg kwam echter in de voorhoede kracht te kort Vlak voor de rust moest De Koog een treffer incasseren. Keeper Dekker kon een scherpe voorzet van rechts niet klemvast krijgen en de toestormende aanvaller had weinig moeite de weg springende bal in het net te werken. Na de rust probeerde De Koog het offensief naar zich toe te trekken via verre uit trappen van Dekker. H. Klok kopte uit een hoekschop rakelings naast en toen was het wel Apollo dat scoorde De Ko- ger defensie liet verstek gaan en de Apollospits had geen enkele moeite een voorzet van links te benutten. Na de misstap van vorige week tegen Watervogels 2 heeft Texel de zegereeks weer voorgezet. Zeemacht 2 moest het 21 het onderspit delven. In een mati ge wedstrijd was het Zeemacht dat met knap aanvallend voetbal het heft in han den nam en na 20 minuten dan ook op 01 kwam. Een foutieve terugspeelbal van de Zeemacht-achterhoede was er de oorzaak van 'dat Texel reeds 10 minu ten later alweer langszij kwam. Het laatste kwartier van de eerste helft was voor Texel, maar een aantal mooie kan sen werd niet benut. De tweede helft gaf een gelijkopgaande strijd te zien. Maar het was Texel dat halverwege via een mooi schot van Peter Bremer op 21 kwam. Alhoewel Zeemacht in deze periode met 10 man speelde kon Texel toch niet meer tot scoren komen zodat de stand 21 bleef. Texelse Boys és met een klinkende 25 overwinning op Vesdo uit Schager- brug vertrokken na een 22 ruststand. De tweede helft gaf de doorslag toen de Boys Vesdo volledig overspeelden. De ploeg begon overrompelend; 'binnen een paar minuten was het al 10 toen een Vesdo-speler de bal in een wanhoops poging in eigen doel werkte. Terwijl de Boys even met 10 man speelden omdat Henk Witte geblesseerd aan de kant verzorgd werd, benutte Herman van Sambeek een strafschop, omdat de door gebroken R. v. d. Stap in het strafschop gebied werd vastgepakt; en dat bete kende binnen een kwartier al een 20 voorsprong. De blessure van H. Witte bleek ernstig en hij moest de strijd staken. Dit bracht de Boys uit hun even wicht en Vesdo profiteerde hiervan om nog voor de rust gelijk te komen (22). In de tweede helft was de opstelling van de Boys wat gewijzigd en de ploeg slaagde erin Vesdo te overspelen. Door doelpunten van G. Legierse en R. v d. Staf (2x) werd de eindstand van 52 bereikt. Na een royale 30 voorsprong tot een kwartier in de tweede helft te te hebben gehad liet Boys 2 de overwin ning in de Slotfase toch nog in gevaar komen. Toen werd door Texelse Boys meer gepraat dan gevoetbald. Uit een gave voorzet van invaller Harry Witte nam F. Witte én de eerste helft het eer ste doelpunt voor zijn rekening. Uit een vrije trap wegens hands maakte dezelf de speler via een haag van Schagen- spelers ook het tweede Boys-doelpunt. In de tweede helft, met de harde wind tegen, werd Schagen weer onder druk gezet en dit resulteerde na een kwartier in een magnifiek doelpunt van G. Le gierse, na goed aangeven van Th. Witte. Een door H. van de Brink onnodig ver oorzaakte strafschop werd door keeper P. Witte goed gestopt doch even later moest hij toch capituleren toen een vrij gelaten Schagenspeler ongehinderd kon inschieten 8 minuten voor tijd verzuim de de Boys-achterhoede 'de behendige Schagen-spits aan te vallen en dat bete kende 32 Schagen slaagde er niet meer de gelijkmaker te forceren. Ook tegen Schellinkhout is Cocksdorp er ondanks goed spel niet in geslaagd een punt mee naar ihuis te nemen. De ploeg verloor met 41 en blijft met 1 punt uit 9 wedstrijden troosteloos on deraan staan. In het ibegin ging de strijd gelijk op. Naarmate de tijd verstreek kreeg Cocksdorp een licht veldover- wicht Maar door hét verre opdnngen wist Sohellinkhout na uitstekende aan vallen twee maal het net 'te vinden. In de tweede helft werd Schellinkhout, naarmate de strijd vorderde, iets sterker en doelpuntte nog twee maal. Vlak voor tijd wist Cocksdorp de eer nog te red den. ZDH heeft zondag in de thuiswed strijd tegen Koedijk een 20 achter stand weten om te buigen in een 32 zege. Cees Commandeur scoorde twee maal en Henk de Ruyter was goed voor de winnende goal. ZDH kwam ongeluk kig op een achterstand toen H. de Wit profiteerde van een foute terugspeelbal. 01. De Hoornders knokten voor de ge lijkmaker maar dit lukte voor de rust niet Vijf minuten na de rust was het C. Dekker die een aarzeling in de ZDH-de- fensie afstrafte: 02. ZDH ging fel in de aanval en 't was Cees Commandeur die met een prachtige kopbal na 25 minuten eindelijk doelman Put passeerde. Vijf minuten later herhaalde Cees dezelfde stunt tot grote vreugde van alles wat ZDH was: 22 gelijk. ZDH was niet te houden en 5 minuten voor het einde was het H. de Ruyter die met een geweldige kogel de stand op 32 bracht. De thuiswedstrijd van Bovs-dames 1 tegen het 'op de bovenste plaats staande Purmerland is geëindigd in een 11 ge lijk spel. Met de harde wind in de rug begon Purmerland direkt aan een sterk offensief. De Boys verdediging kwam er echter steeds goed uit en mede hierdoor werden er zelfs mooie aanvallen opge zet. Tot ongeveer 5 minuten voor de rust bleef de stand 00, maar dankzij een penalty, toegekend wegens hands in het strafschopgebied, wist Purmerland toch de voorsprong te nemen. Na de rust gin gen de Boys dames direkt in de aanval. Het enige wat Purmerland hier tegen over kon stellen was een sterke verdedi ging die tot ongeveer 15 minuten voor tijd stand hield. Toen nam Mary Bakker de bal die na 'n vrije schop via de verdedi ging van Purmerland bij haar kwam, op de pantoffel en scoorde tussen de benen van de keepster door de gelijkmaker. Bovs 3 heeft tegen een pittig Flevo- elftal zijn eerste nedeidaag moeten in casseren De goede vechtlust ontbrak en al snel stond Flevo met 20 voor. Nog voor de rust wisten de Bovs de achter stand te verkleinen, maar in de tweede helft liep Flevo weer uit naar 31. De Boys wisten in de slotfase niet verder te komen dan een tweede goal hoewel Th. van Heerwaarden nog zeer dicht bij een derde tegentreffer was. Hij verprutste de kans echter. Texelse Boys dames 2 liet WSW in Wij denes kansloos en ging met een 05 zege naar Texel terug. Met de wind dwars over het veld lukte het de dames al snel 10 te maken. Door goed door zetten van de Boys werd de stand 30 met de rust. Na de rust hetzelfde spel- beeld: Boys constant in de aanval. De stand werd opgevoerd tot 50. Nicolien scoorde vier keer en Ingrid één keer. Achterstand op koploper bleef drie punten De strijd om de bovenste plaats tussen Kaagvogels 5 en Texel 4 is in een doel puntloos gelijkspel geëindigd. Met twee wedstrijden minder gespeeld bleef de achterstand van Texel op Kaagvogels drie punten. Texel begon sterk aanvallend, creëer de kansen, maar kwam niet verder dan een schot van T. van der Wulp tegen de paal. De verdediging sloot prima en had weinig moeite met de tegenstoten van Kaagvogels. Ook de tweede helft liet hetzelfde spelbeeld zien maar ook toen vielen er geen goals. De acties wer den te ver doorgevoerd. Dat leidde tot enige schermutselingen waardoor de wedstrijd een grimmig karakter kreeg. Oosterend 2 heeft een probleemloze overwinning op Succes 3 behaald. De ploeg won verdiend met 30 na een 10 voorsprong bij de rust. De achter hoede van Succes bleek niet het sterkste deel van de ploeg. Na ongeveer 10 mi nuten spelen ging de Succes-keeper in de fout, door tegen de goed doorgelopen J. Slikker aan te schieten; de bal belandde in het doel. Wel trachtte Succes voor de rust nog wijziging in de stand te brengen maar de Oosterend-achterhoede gaf weinig kansen weg. Na de rust was Oos terend oppermachtig en al gauw werd het 20. Bij 'n vrije trap liep W. Keij- ser behendig over de bal heen en was het A Keijser die de bal in de uiterste bovenhoek schoot. Vanaf dat moment bood. Succes helemaal geen tegenstand meer, maar toch moest Oosterend tot 5 minuten voor tijd wachten om de voor sprong te vergroten. H. de Brok schoot een goede voorzet van A. Keijser tegen de touwen. In een weinig boeiend duel heeft Oosteren'd 3 met forse cijfers van Cocks dorp 3 gewonnen. Vanaf de aftrap nam Oosterend 't initiatief en wist via Seits- ma en De Brok na vijf minuten al een 20 voorsprong te nemen. Het elftal bleef sterker en scoorde voor de rust nog driemaal door toedoen van Seitsma, Nieboer i(penalty) en een eigen Cocks dorp inzet. Na de rust geloofde Ooster end het wel en wist Cocksdorp zich wat aan de greep te ontworstelen ,wat hal verwege in een tegentreffer resulteerde. Verder liet Oosterend het niet komen en vlak voor tijd bepaalde Seitsma de eind stand op 16. Cocksdorp 2 heeft een kleine 21 ne derlaag geleden tegen Wiron 2 dn een wedstrijd die de Cocksdorp met 9 man moest beëindigen. In de tiende minuut werd een speler uit het veld gestuurd terwijl nog een SVCer halverwege de tweede helft moest uitvallen wegens een blessure. De stand was op dat mo ment 11 en juist toen het er op leek dat SVC een punt ging pakken scoorde Wiron, na vermeend buitenspel, de win nende goal. MODECENTRUM MODECENTRUM MODECENTRUM Gravenstraat 13 en 16 - Den Burg

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5