SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend West-Frisia gelukkiger dan Texel: 1—0 winst SV0 verloor terrein na verlies tegen ASV SVC-Hauwert (0- ruwe partij -1): ZDH 3 niet langs leider Callantsoog 212 Helder 3 kampioen na zege op Texel 2 Oosterend 2 en JVC 2 deelden punten in goede wedstrijd Voorhoede Boys 2 mistte stootkracht tegen Flevo Texel B2 kampioen Sterk De Koog 2 royaal 30 zege langs DWOW 4: Grote zege Texel 4 op zwak Vesdo 4 De Koog Al gelijk tegen HRC Boys-dames 1 won opnieuw Boys-dames 2 verloor onfortuinlijk van DVC NH-scheidsrechtersteam klopte Oosterend met 42 Schaakclub ,.En Passant" Damclub Texel SVC trok derde elftal terug In weekend 26 en 27 april Fietsen en wandelen met ANWB op Texel Noodlanding Calg Eilandcompetitie volleybal Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 11 maart 1975 UITSLAGEN: ZATERDAG 8 MAART 1975: Afdeling Noordholland: Zwaluwen 5-Oosterend (Z) 21 Junioren: Gonzelo Al-ZDH Al 1—1 Petten Al-Texel Al 21 HRC A4-De Koog Al 22 Oosterend Bl-HCSC BI 0—1 Tex. Boys Bl-DWOW BI 1-10 Coöksdonp BI-HRC B3 62 Tex. Boys B2-T«exel B2 04 Texel C2-Texel B3 1—3 ZDH Cl-Sdhogen C2 16-0 Pupillen: Afdeling A: Texel a-De Koog a 20 Codksdorp a-ZDH a 32 Tex. 'Boys c-Texel c 50 Texefl b-Tex. Boys b 70 Afdeling B: Oosterend b-Texel f 10-0 Texel d-Oosterend c 10-0 Tex. Boys e-Texel e 04 Tex. Boys d-Texel g 51 ZONDAG 9 MAART 1975: 4de klasse B KNVB: West Frisia-Texel 1—0 Afdeling Noordholland: ASV '55-Oo9terend 2—1 Cocksdorp-Hauwert 0—1 Vesdo-ZDH 2—0 Oosterend 2-JVC 2 1—1 Tex. Boys 2-Flevo 3 2—4 HRC 6-Coöksdorp 2 1—2 ZDH 3-OaHlanbsoog 2 1—2 De Koog 2-DWOW 4 3—0 HRC 7-Tex. Boys 3 2-10 Texel 4-VeSdo 4 6—0 Helder 3-Texel 2 2—1 HRC 5-Texël 3 5—3 lunioren: Tex. Boys Al-Sdhagen A2 2—6 James: WSW-Tiex. Boys 2—3 DVC 2-Tex. Boys 2 '1—0 Na een spannende en goed gespeelde ■edsbrijd Knoest Texel met een 10 ne derlaag 'het zeer SleOhte, natte en mod- ierdge veld verlatten. Texel begon de fcrijd met de opstelling van de laatste 'edistrijden. Na de aftrap ontwikkelde ich direkt een snelle wedstrijd met Frisi/a /toah iets meer in de aanval, vaar de Texefl-iaohterhoede 'had goed vait de aanvallers en in laaitste Instantie *as keeper Vaars heit kalme sluitstuk. Vest Frisia kreeg wel kansen maar hert; oelpunrt ikwam er niet. Eenmaal kwam spits alleen op doel af, maar Gert ansder wist met een prachtige sliding en doelpunt te voökomen. Na ongeveer en half uur kwiam Texel onder de druk it en creëerde kansen. Hans Geus reeg een mogelijikheid uilt een pass van :m Koorn en Guus Zegel was ook een- vaal dicht bij een doelpunt na een oorzet van Jan van Bennekom. Het leef evenwel itot aan de rust 00. Na rust was Texel sterker, maar de oorhoede kwam niet itot scoren. Klaas irk Koorn gaf vanuit het middenveld in (harde schuwer, die net naast gong. ep Vonk moest na vijf minuten wegens in blessure vervangen worden door an Prersma, die het door gebrek aan jutine eng moeilijk kreeg, maar hert wh redelijk deed. Rob Dapper gaf een enge pass aan Jan van Bennekom, die mgs twee spelers gleed en toen ieder- in dacht dat hij de bal aan de vrij- aande Wiim Koorn zou geven, schoot zelf en verprutste deze kans. Hans eus werd nog vervangen door Willem ater van der Vis. Hert doelpunt kwam m de 'andere kamt. Bij een ongevaar- ijke West Frisia aanval ging de 'bal in richting van de rechter middenvelder e buitenspel stond, hij stopte de bad et tde hand en vuurde 'm hard sdhoit af it onhoudbaar voor Vaars in het Texel- >el belandde. Een ieder dacht dat de ieidsredhter wel af zou fluiten maar had niets gezien en kende heit doel wit toe. Texefl deed er nog van alles n. Koht voor het eind kreeg Guus Ze- J inog een kans, maar zijn schot werd skwaam gehouden door de West Frisia «per. In een boeiend voetbalgevecht op een er zwaar bespeelbaar terrein is Oos- rend er niet in geslaagd z'n koppositie handhaven en verloor met 21 van 5V '55. ASV startte sterk, maar de Oosterend üfensie, met als uitblinker B. Molanus, tf weinig kansen weg. Toen Oosterend een kwartier het initiatief naar zich trok was het al spoedig naak. Een etterende dieptepass van Joban de aard bereikte op maat de sprintende n de Vries en (tegen het projeatiiel dat losliet had de goede ASV-goalie Van jk geen enkel verweer: 01. Kort ?ma had De Vries bijna «opnieuw suc- (maar z'n schuiver beroerde 'juist de riceerde kant van de paal. Juist op hert >ment dart Oosterend dacht met een 4) voorsprong te gaan kunnen rusten s het ASV die de stand op gelijke 0t bracht. Een voorzet van rechts kon Oostarend-defensie «door het rnodde- e veld niet goed verwerken en via de toen van de ASV spits belandde de l over de kansloze doelman Kon/mg dn loei; 1l. Na de rust probeerden bed- 'Ploegen de overwinning te forceren. >V had bijna succes maar heit sChot dat linksbuiten afvuurde 'belandde tegen Paal. Ook Oosterend zat miert srtdll. Een te knal van Molanus werd bekwaam elijlk gemaakt en een vrije trap van Anton kon de keeper maar nauwe lijks itot corner /tikken. Maar na een half uur was het wel naak voor ASV. De linksbuiten kwam alleen op doelman Koning afin eerste instantie blokkeer de Koning het schat maar struikelde en vallend belandde de hal itoCh dm 'het doel. In het laaitste kwartier probeerde Oos terend nog van alles «om een gelijk spel ite behalen maar dat lukte niet. De debu tanten W. Keijzer, W. Kuiper en F. Bak ker konden 'allemaal terugzien op een geslaagd debuut dn hert eerste elftal. ZDH 3 heeft leider Callantsoog 2 ge weldige tegenstand geboden, maar slaag de er miert in de overwinning te beha tien. Beide ploegen streden op een glad veld mert een grote dzet. Tort 25 minu ten hield ZDH goed stand en kreeg ook enkele kansen, maar toen moest doel man Gert Jan (Roos, «die het uitstekend deed, de bal uit hert net hallen: 01. ZDH vocht terug; Abe Zijm schoot kei hard tegen de lat en Henk Zijm was er als ide kuppen ibij .om de stand gelijk te maken: 1<1. Na de rust was het Cal lantsoog dat de leiding weer nam: 12. Tegen het einde werd het nog geweldig spannend voor hert doel van de bezoe kers, maar ZDH klaagde er niet in om een puntje dn de wacht te slepen. snek De Codksdorp heeft .in een soms harde wedsitrijd verloren van Hauwert. SVC begon sterk met igoede aanvallen op het Hauwert-doel. W. Wufcte had Gooksdorp hieruit aan een voorsprong kunnen hel pen, maar zijn schat ging net naast. Hauwert kreeg het middenveld in han den en kwam sterk opzetten. Er ontston den meerdere doelworstelingen, .waar Hauwert op een gegeven moment on houdbaar voor de SVC-keeper scoorde. Na de irust liet SVC goed aanvallend spel zien en nam het heft in handen. Hauwert kon er wemi/g meer tegenover steflilen dan hard en ruw spel. Een van hun spelers moest door de scheidsrech ter worden opgesohreven. De 10 stand 'bleef onveranderd. Onder een miezerige regen verloor Texel 2 de beslissende strijd tegen Hel der met 21. Op het sappige veld golfde het spel op .en neer. De eerste 'kans was voor Texel, maar de Helder-keeper stond net in «de baan van .het schot. Bij een Helder 'aanval daarentegen wait 't wel raak. De Helder-spöjbs scoorde beheerst: 10. Nog voor de rust wisten de gastheren met een hard, hoog schort de leiding te nemen. Na de rust gooide Texel er een schepje op en drukte Helder al meer te rug. 15 minuten voor tijid scoorde Hans van Boven beheerst 21. Diverse kan sen op een gelijk spel deden zich nog voor, maar Helder klampte ziioh aan de kleine voorsprong vast en behaalde de volle winst en daarmee hebkampioen- sohap. Vermeld 'kan nog worden dat aiusputzer A. Zijm een zeer goede partij speelde en Ch. Lpenburg 2 penafltys stopte. Oosterend 2 en JVC 2 deelden de pun ten 'in een aantrekkelijke wedstrijd. De 11 stand werd 'all bij de .rust bereikt. Oosterend opende de saore. S. Visser maakte zich op het middenveld meester van de ball >en gaf een zuivere pass naar H. van de Weterung die met een mooi haiid schot doel itrofOosterend ging be ter spelen maar werd weer mét de neus op ide feu!ten gedrukt itoen JVC gelijk maakte. Een ogenschijnlijk ongevaarlij ke aanval op het Oosterend doel werd niet voldoende afgeweerd en de bal kwam bij een vrijstaande JVC-speler die van dichtbij weiinrg moeite met sco ren had: 11. Na de rust ging Ooster end dn het offensief ien JVC werd ver te rug gedrongen. Het enige wat de thuis club «hieraan .overhield was een paar corners. Na 20 minuten bevrijdde JVC zich walt uilt de omklemming zonder overigens gevaarlijk te worden. Ondanks een regelmatig veldover- widht van de Boys ging Flev.o toch met de 'winst strijken. Het mankeert Boys 2 dn de voorhoede aan stootkracht, er wordt wel leuk «gecombineerd, doch het «duurt «dikwijls veel te lang en dan krijgt de tegenstander weer gelegenheid dn te grijpen en het gevaar bijtij.ds uit de aan vallen te halen. Daarentegen ging Flevo veel direkter te werk. Zij hadden dan ook aan 'minder 'aanvallen genoeg om toch de winst binnen te halen. F. Witte opende na 10 minuten spelen mert een fraai afstandsschot de score. De voor sprong was echter van korte duur om- dart de buibenspelva! bij de Boys volko men faalde waardoor de Flevo^spiits vrij baan kreeg om de Boys-keeper kansloos te passeren. Even later werd hert zelfs 21 din het voordeel van Flevo toen een ver schot iin de uiterste 'hoek van het Boysdoel verdween. In de tweede helft weer hetzelfde spelbeefld. Veel gebrei door de Boys en goede counters van Flevo. Flevo kwam al snel aan een der de doelpunt toen H. Sdhrama de bal in eigen doel werkte. R. Bakker bracht de jRoys echter snel weer dichterbij door een goede combinatie nu ook eens goed af ite werken. De strijd was nu weer vol komen open, dooh de Boys bleven vol harden dn het korte spel en toen Flevo snel een scherp «genomen hoekschop op 24 kwam was het pleit beslist. Omdat de scheidsrechter 'heit Boysveld voor be speling 'afkeurde is de wedstrijd ge speeld op het nieuwe veld bij Ons Ge noegen. De S.V. Texel was zo bereidwil lig, evenals zaterdag voor de junioren wedstrijden, hiun kflieedgelegenheid ter beschikking te stellen. Na 12 wedstrijden, 4 wedstrijden voor hert slot van de competitie, is junioren B2 van S.V. Texel kampioen gewonden. Het elftal heeft alle wedstrijden gewon nen en dus de maximale score van 24 imaitöhpunfen behaald. De Koog heeft in een goede wedstrijd hert hoger geplaatste DWOW met een verdiende 3'0 overwinning terug gewe zen. Bij De Koog nam P. Saai na lange afwezigheid de plaats onder de dart weer on, waardoor Ton Witte de itaak van llaartiSte verdediger «op zich nam. Dit bleek idii'rèkt all een duidelijke verster king. De Koog had aanvankelijk veel moeite om uit «goed (opgebouwde aanval len scoringskansen te scheppen. Kont voor de rust was het J. Wutte die na een schitterende 'aktlie de hechte DWOW de fensie doorbrak Zijn harde schot was onhoudbaar- 10. In «de tweede helft was weer een sterk aanvallend De Koog te zien dalt geen genoegen" nam met de 10 voorsprong. De Koog kreeg enkele goede kansen, vbarai door de snelheid van F. Kaeroher en A. Verseput. Laatst genoemde 'bepaalde met twee doelpun ten ide eindstand dan ook op 30. Texel 4 begon aan de wedstrijd tegen Vesdo 4 met een 'hele andere instelling dan die van de laatste weken. Dat re sulteerde dm een «grote 60 zege. Na en kele zeer goede 'aanvallen .kort na het begin scoorde Tom Bakker het eerste doelpunt na 10 minuten spelen. Texel nam het heft geheel in handen en ging rustig bouwen aan een gnote overwin ning. Na 20 m'inuten spelen maakte D. Bousma er 20 van. Dalt was tevens de ruststand. Na «de rust hetzelfde spel- beeld, hetgeen resulteerde dn een doel punt van Tom Bakker 'die daarna nog 2 doelpunten voor zijn rëkenling nam. Vlak voor 'het 'einde zorgde R. v. d. Zwaag voor 60. De Koog Al heeft in de «uitwedstrijd (tegen HRC A4 een 22 gelijk spel be haald. In de eerste 'helft was HRC ster ker en kwam al snel op 10. De goede verdediiging van De Koog stond in de eerste «helft echter geen doelpunten meer toe. De Koog maakte nog bijna gelijk Vila «een afstandsschot van C. van Beek, maar de lat weerstond succes. In de itweede helft kwam De Koog op 11 uit een penalty. Hierna nam HRC weer een voorsprong. Maar opnieuw kreeg De Koog een «penalty /toegewezen. Ook nu weer benut door H. Klok: 22. Op een moeilijk te «bespelen veld ds het de dames van Bioys '1 gelukt om iten koste van WSW de vierde achtereen volgende wedstrijd in winst om !te zet ten. N«a de aftrap «bleek al gauw dart bei de teams aan elkaar gewaagd waren. Hoewel de Boys-dames iets meer in de aanval waren was het toch WSW dat de score opende. De voorsprong was echter van korte duur, want via Jetty Roedema die een verre uittrap van de keepster meteen onder controle kreeg en de ach terhoede keurig omspeelde werd de Starud «gelijk gebracht: 11. Voor de rust wisten de Boys-dames nog de leiding te nemen doordat Jietty Roede/ma uit een voorzet van rechts «haar tweede doelpunt scoorde. Na de «rust «kwam WSW sterk terug «en ma ongeveer een «kwairtier spe len wist de ploeg igeflijk te maken. Een hoog «hard schat kwam van de lat terug naar een WSW-ispeelsber die van 5 meter afstand hard en onhoudbaar inschoot. Hierna ging WSW nog féller in de aan val maar dankzij goed uitlopen van de Boys-keepster werden diverse scorings kansen tijdig 'onschadelijk gemaakt. On geveer 5 minuten voor het einde van de wedstrijd voltooide Jetty Roedema haar hattrick en bracht mert een «laag en hard schot de eiindsband op 23 voor «de Boys dames 1. Het ibweede dameselftal van de Texel se Boys verloor met 01 van DVC 2 op een veld dat een en al modder was. Hierdoor was goed voetbal onmogelijk. In de eerste helft maakte Ingrid een keurige goal, maar die werd afgekeurd wegens buitenspel. DVC wist wel een geldig doelpunt te maken. Na de rust waren de elftallen oök ongeveer even sterk Zo'n tnen minuten voor het eind liet de DVC-keepsiter de bal los. Ndoo- lien tikte de bal snel om het doel. Ook dit doelpunt werd echter afgekeurd. Bedde teams protesteerden tegen deze beslas - sing, maar zander succes. En zo verloor dames 2 in dit modderballet zeer onfor tuinlijk van DVC 2. In een zeer vriendschappelijke wed- sbrij.d die zaterdag j.l. op het Texel-veld plaats vond 'heeft het NH-söheidsrech- terseflfbal «verdiend gewonnen van Oos terend. In een «gelijk opgaande strijd wa ren het de scheidsrechters die de leiding ■namen. Toen Pronk alleen voor doelman De Bruin verscheen en hem omspeelde 'kon De Bruin niet meer doen dan Pronk onderuit ite ha'len waarop scheidsrechter Koopman terecht maar ide 11 meter stip wees. De «strafschop werd benut door Van Oord, hoewel doelman 'De Bruin wel degelijk in de goede hoek tastte: 10. Vlak voor de rust gaf Pronk de scheidsrechtens loon naar werken toen hij uit ieen sonimage de bal langs doel man De Bruin schoot: 20. Na de «rust een fel aanvallend Oosterend. De scheidsrechters werden ver terug ge drukt in de verdediging en de spanning kwam helemaal terug toen Tiimmer uit een «moeilijke hoek tegen scoorde: 21. De Oosterenders vochten «verbeten door voor de gelijkmaker, maar het doelpunt viel aan ,de 'andere kant, nadat de mid denvelder Molanus Pronk «oro maat had bediend en 'deze niet faalde: 31. Oos terend kwam nog wel terug tot 32 door Bakker nadait deze hard «inschoot. Molanus veranderde de bal van richting en doelman Koster w«as kansloos. Even zag het er naar uit dat de strijd eerlijk verdeeld zou worden maar het was nog maals Pronk die met een keurige 'kopbal de scheidsrechters aan een verdiende 42 zege hielp. Bij de scheidsrechters speelden de Texelaars A. Eelman en B. Molanus een goede wedstrijd. Terpsbna kwam een «pion voor te staan maar middels een schitterende door braak een torenoffer gevolgd door tussenschaak won Harting. Elzinga 'liep stuk tegen het stukoven wicht van Hoogerhei'de. Met een toren tegen twee lichte stukken wist Bakker De Vos te verslaan-. De Italiaanse opening van Rombout word door De Goederen niet afdoende gepareend. Een theoretisch probleem? A. Terpstra^K. J Hanbimg 01 G. Zoetelief-A. Rombout 01 J. van H eerwaarden JHvan Daalen 01 J. H'OOgenheide^H. Elzinga 10 A. C. Bakker-Ade Vos 10 C. Wibte-F. Eij«genraam 01 A. Rombomt-B. «de Goederen 10 En Passant-Wieringen De afgelopen zaterdag '(8 maart) ge speelde thuiswedstrijd tegen Wieringen Meek geen succes op te leveren. Er werd gedurende enige tijd wel aardig geschoven; «reeds spoedig vielen er klap pen. De eerste kon De Vos uitdelen, aan «hert 'aöh/tste bord. Het scheen ook de laaitste te blijven, want de En Passant spelers schroomden niet paarden en da mes van ide hand rte doen. Alleen Bak ker en Eijgenraam hielden uiteindelijk meer sbukken op het bord dan hun te- «genstanders. En daar gaart het tooh om. Uitslag 35. Uitslagen 4 maart 1975: 'C. v. d. Werf-J P. Stam 1—1 J. Vinke-J. Schoo 11 A. Vrinke-W. Stam 02 C. Viinke P. Kooiman 02 G. Dros-J. van Heerwaarden 20 P. Bakelaar-J. P. Hooijberg 11 J. P. Stam, die slecht «de opening .uit kwam kreeg beslissend voordeel tegen C. v. d. Werf door ide stelling vast te la ten lopen, «maar wist in «het eindspel feil loos de Slechtste zetten te vinden. J. Sohoo nam een daim ten koste van twee schij ven, waarna J. Vinke er versbandig aan deed ide dam voor schijf verlies af te nemen. J. Schoo deed echter zijn repu tatie eer aan door in het eindspel toch nog remise te bereiken. A. Vinke ver waarloosde zijn korte vleugel, een fout waar W. Stam gretig gebruik van maak te. C Vinke wust, «ondanks de vele com plicaties ide partijen lange tijd in even wicht ite 'houden, maar moest tenslotte toch het onderspit delven tegen het ge weld van P. Kooiman. J. van Heerwaar den meende zich tegen G. Dros de meest vreemde en riskante verwikkelingen te kunnen permiberen, maar hij kwam be drogen uiit. G. Dros Wist wel raad met dilt va-ibamque soel en w«on, o.m. via een damzet glansrijk. P. Bakelaar werd door J. P. Hooijberg op positie weggespeeld, doch toen de eerstgenoemde een schijf offerde raakte J. P. Hooijberg het spoor bijster en liet een zekere winst lopen. GVO-MEISJES DEDEN HET GOED OP TURNKRINGWEDSTRIJDEN Voor het eerst hebben nu ook meisjes van «de gymnastiekvereniging Oosterend deelgenomen aan ide wedstrijden van de Turnkring Hollands Noorderkwartier, die zaterdag on Anna Paulowna werden gehouden. De meisjes (10, 11 en 12 jaar) bereikten bij een oefening lange mat de vierde plaats, edhter De Halber, Be Quick en Dokev, wat een goed resultaat mag worden genoemd. Slechte sportmentalitcit DE COCKSDORP De sportvereni ging Gooksdorp heeft besloten het derde elftal mirt de competitie terug te trek ken, wegens hethaaldelijk zeer slechte opkomst. Het was «onderhond een nor male zaak geworden dat meerdere spe lers niet kwamen opdagen en verzuim den lafbericht «te geven. Zondag meldden zich van hert hele elf-bad zes man De ANWB organiseert op zaterdag 26 en zondag 27 april fiets- en wan delevenementen op Texel. In de april nummers van de ANWB-periodieken en via dagbladen en radio zal er aan dacht aan worden besteed, zodat op genoemde dagen op Texel grote druk te kan worden verwacht. De ANWB heeft itwee fietsroutes uit gezet die worden gepresenteerd als „Bonte Pieten-fietstochten" vain resp. 40 en 35 'kilometer lengte en «die gecom bineerd kunnen worden /bot één rondrit van ongeveer 60 kilometer. De tochten beginnen vanuit De Koog, waar fietsen kunnen worden gehuurd bij de firma Kikkert, Badweg 1, telefoon (02228) 215. Wandelingen Vanuit De Koog, vertrekpunt „De Bu- iteriggel" -aan de Bad/weg, sbarten ook de „Muy- en Sflufterwandelin.gen' 'waarbij gekozen kaïn worden uit de afstanden 5, 6, 13 of I9V2 km. Op beide wandélda- gen kan bussen 9.00 en 15.00 uur in „De Bute rigged" een «routebeschrijving wor den afgehaald. De tochten voeren door het duingebied en langs «het strand. De ANWB„De Texelse duinen behoren toit de iweunige gebieden die bij de over vloedige regenval van 1974 baat gevon den hebben. Niet alleen heeft al dat zoe te water een stimulerende invloed op de plantengroei, maar ook de vogelstand wordt -er igunsbig door beïnvloed". Mensen die naar Texel gaan om daar aan de wandel- of fietstochten mee te doen, wordt geadviseerd de auto- of Den Helder te «laten staan aangezien op de veerhaven van 'it Homtje een bus naar De Koog (ƒ1,50) gereed staat. Tenslotte wordt er op geattendeerd dart degenen die op Texel «willen over nachten ibijv. om zaterdags de wandel tocht en zondags de fietstocht te maken, gebruik kunen maken van de VW ho tel arrangementen, (bijv. drie dagen voor ƒ56,die minstens vijf dagen tevoren besproken moeten worden bij de VW in Den Burg. raMlltl In uw 'blad schreef u van 7 maart j.l. dat de Bristol Blenheim „The Albeoore" 125 «meter «achter huize Tine en de boer derij van Van Heerwaarden een nood landing maakte. Uw verslaggever heeft bepaald niet rte juiste gegevens verkre gen, want daar is niets van waar. Hert vliegtuig lag tin een tarweveld op het land van „Buitenzorg" en „Mariahoeve" ca 80 meter van ide weg af. Het was on der de middag ca kwam voor één. Wij zagen, daar wij er dicht bij woonden, veel mensen van De Codksdorp op de fiets voorbij trekken en zijn er dan op afgegaan. Inmiddels waren de Duitsers er ook en ondergetekende as met enkele Duitsers per auto dokter Van Domme len gaan halen. De zwaargewonde boordsühubber is tegen de schuur van Nardus van Heerwaarden gelegd en niet zo 'als iu schrijft van Jb. van Heerwaar- den, «want die woonde tegenover hoeve „Axel". Ook de woning ,op de foto as niet van Van Heerwaarden maar toen- dertijd en misschien nog wel van Glaas Kalis. En wat de regenbuien betreft kan men oök wel naar het land der fabelen brengen, want het was zonnig weer met een bewolkte rte ludhlt. U «redactie «bedankt voor «de plaats- Tudmibe. J. Buijsmian, Huis ter Kimme, f Lalt 27, Tamanxplantsoen (Heeihugowaard. NASCHRIFT: Het verwarren van huize „Tine" met de woning van Van Heerwaarden, was onze fout. Overigens jokten we in com- mlissie, waaruit weer -eens blijkt hoe sterk de «verhalen van «ooggetuigen die het allemaal zeker meenden te werten, uiteen kunnen lopen. Red Zojuist zag ik de foto's in uw courant van de protesterende boeren. De foto met galg doet mij denken aan de oor logsdagen. Toen de Russen een Duit ser deden hangen en daags daarop een Rus werd opgehangen op de Stenen plaats. Hebben de boeren daar iets van geleerd? Hoogachtend G. Dros De Kaay 17, Texel. WGD 2 DAMES TE STERK VOOR 2E KLASSE Vrijdagavond speelden de 2e klasse damesteams in De Koog. WGD 2 (Wij gaan door) deed haar naam eer aan en versloeg Tevoko B en Smash '68 met iruliime cijfers. De dames van WGD 2 hebben al hun wedstrijden gewonnen met 20, dus zij gaan regelrecht op het kampioenschap van de 2e en 3e periode af wamt er is geen enkel team dort een bedreiging voor WGD zal zijn. WGD be staart uilt dames «die al jaren mert elkaar trainen in de zaal van de HBS en zij maken de meeste punten door een goe de service. Ook het veldspel is van goe de kwaliteit. Er lis weinig paniek en ze sbaan waar de bal komrt. FC Beerebar verloor >in 3 sets van een moeizaam spe lend Gyvo 2 en Tevoko C won dn 3 sets van Lois. De inhaal wedstrijd Beereba/r- Lois werd met 20 verdiend gewonnen door Beerebar.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5