Boetiek 22 gaf gevarieerde voorjaarsmodeshow Gerenoveerde woningen krijgen ook aardgas-CV Wie nu vooreen proefrit instapt bij Alfa Romeo, wordt een ervaring rijker Én misschien een jaar gratis benzine en all-risk ng 4fcwj®!§M „Het Kaasschuurtje" geopend Baatbelasing en aansluitkosten niet voor rekening huurders |wm ik tmam wow ;J| Bedankt bestuur! [ntwikkelingswerker moet geen hoge verwachtingen koesteren 80-jarige tweeling: twee zielen, één gedachte Politie treedt op tegen reclameborden in buitengebied Automobielbedrijf D. NAGY, Ruigedijkweg 2, De Koog (Texel) Tel. 02228 567 men tegen de laagst mogelijke kosten van het gerief profiteert. Er is overigens alle begrip voor de moeilijkheden waarin minder draag- krachtigen kunnen raken als zij plotse ling 85,huur meer moeten opbren gen. Zij kunnen gebruik maken van de „huurgewenningsbijdrage" die erop neerkomt, de de verhoging geleidelijk in vier jaar van kracht wordt. Dus afgezien van de normale huursubsidie regeling. Onzekerheid Overigens staat op dit moment nog niet vast of de huizen van de woning bouwvereniging op het aardgasnet zul len 'worden aangesloten. Het bestuur beschikt nog niet over de gegevens, die nodig zijn om ie bepalen of aansluiting voor alle huizen aantrekkelijk zal zijn. Het door de firma De Liefde bezorgde enquêteformulier moet dan ook niet worden ingezonden. Er is tussen De Liefde en de vereniging nog geen con tact geweest. Het exitra geld dat de huurders moe ten betalen voor de nieuwe puien, is gewone huur, die onder de periodieke verhogingen vailt. De ƒ45,voor de cv- installatie is een kostendekkende bij drage die gelijk blijft. Antwoordend op diverse vragen, deel de voorzitter Kooy mee, dat het de be doeling is naast het aluminium bak steen toe te passen van ongeveer dezelf de soort als waaruit de woningen des tijds zijn opgetrokken. Overigens zal ook de welstandscommissie erop letten, dat het totaalaanzicht er niet op achteruit gaat. Overal warm Er zaïl sprake zijn van echte centrale verwarming (dus niet alleen een gas kachel) 'wat inhoudt dat in de woonka mer, keuken, hal, douchecel en slaap kamers radiatoren komen. Pas in de loop van 1976 zal de cv-iustallatie ge stookt kunnen worden, omdat dan met de gaslevering wordt begonnen. Dat men in een tamelijk vroeg stadium op de hoogte is, is prettig voor het geval men van plan was een nieuwe kachel aan te schaffen. Van overheidswege wordt niet toege staan dat in woningwetwoningen cen trale verwarming wordt aangelegd als niet eerst behoorlijke isolatiemaatrege len zijn genomen. Vandaar het plan om in de aluminiumpuien dubbel glas (ther mopane) toe te passen. Geen geruis Sommige aanwezigen waren bang, dat de gasketel in de kast op de overloop veel geruis zou geven. Kooy verzekerde zijn gehoor van het tegendeel. De tegen woordige gasketels, zeker het type dat in de houtrijke woningen zal worden gebruikt, is vrijwel geruisloos. Dat door de ketel kastruimte verloren gaat, werd door meerderen betreurd. De woningen zijn toch al arm aan kasten en bieden onvoldoende ruimte om kasten bij te plaatsen. Het plaatsen van de ketel op de vliering is onmogelijk; de kap is daarvoor te laag. Plaatsing van de ketel in het schuurtje in onaanvaardbaar, omdat de kosten dan door de langere leidingen en de noodzaak van pompen, te hoog zouden worden. Het scheelt meer dan ƒ1000,Het is niet de be doeling om de in de woningen geïnstal leerde boilers door gasboilers of gas- geijsers te vervangen. Veel huurders hebben zelf een ver binding, dus een bijkeuken, gemaakt tussen de keuken en het schuurtje Dat zal geheel of gedeeltelijk moeten wor den weggebroken als de nieuwe puien worden gemaakt. Met zeven stemmen tegen machtig den de leden het bestuur om het project tot uitvoering te brengen, inclusief het aangaan van de benodigde geldleningen e.d. De heer Kooy zei te hopen, dat hij de tegenstanders nog tot andere ge dachten zou kunnen brengen. De heer J. D. Koning drong erop aan, dat het bestuur ondanks de onzekerheid over het aansluiten van de woningen op het aardgasnet, toch duidelijk tegenover de gemeente zijn positieve instelling instelling laat blijken. Het gevaar dat het aardgasprojekt voor Texel niet door gaat, wordt daarmee verkleind. De heer Kooy zei dat de gemeente zo spoedig mogelijk nadere informatie heeft be loofd. Zodra het mogelijk is, zal het be stuur op basis van deze informatie met voorstellen komen en zal een speciale vergadering worden belegd. Gezien de te verwachten belangstelling, zal daar voor wel de Burgemeester De Koning hal moeten worden afgehuurd. w». Irlmn ««a Imi'I bvlun f»«rt»ooWtW< Jl Binnenkort zullen de houtrijke wonin gen van Texel zijn veranderd in gerief lijke huizen, voorzien van aardgas centrale verwarming. Er moet wat extra voor worden betaald, maar dat is niet veel als je de geweldige voordelen be kijkt. We vinden het geweldig, dat het bestuur de mogelijkheden heeft gevon den om dit voor zeer vele gezinnen uiterst belangrijke plan uit te voeren. Wonen is een deel van je leven. En dat leven wordt nu een heel stuk veraange naamd. Het zou mooi zijn geweest als op de vergadering van donderdag 'wat minder was gemopperd en dat iemand openlijk dank had gebracht aan het be stuur. Daarom wil ik het compliment als nog via de krant spuien. Hartelijk dank! Hopelijk namens vele bewoners Familie H. Ploeger-Verseput Beatrixlaan 66 Den Burg. Jaap Vlaming voor Plattelandsvrouwen J)E COCKSDORP Mensen, die zich (de derde wereld inzetten om de be- "king te leren hun leefomstandighe- i te verbeteren, moeten naast idea- be vooral beschikken over een nuch- I verstand en geen hoge verwachtin- koesteren. Dat werd onder meer ladrukt door Jaap Vlaming van „Vee die 3% jaar als ontwikkelings feer in Kameroen is geweest en daar- Ir vertelde voor de afdeling Eierland de Bond van Plattelandsvrouwen. vertelde iets over drift Afrikaanse 1 en gaf verslag van zijn ervaringen fc de mensen. Begonnen werd met het [en van les aan de landbouwschool, i probleem daarbij was dat de leer- len allemaal voorlichter wilden wor- j in plaats van de landbouw metter- 1 te bedrijven. Als voorlichter voor fcluimveehouderij werden ook teleur- 'fcnde ervaringen opgedaan, maar kkig bleek ook, dat van het ge- de soms ook iets blijft hangen. Naar e begrippen zijn de mensen in Kame- i arm, maar Jaap Vlaming vertelde I zij in menig opzicht gelukkiger le- Een serie mooie dia's illustreerde lezing. |eegedeeld werd, dat de opgave voor i De Coaksdorp te houden VOS- is nog onvoldoende is. Er zijn nu ^belangstellenden en er zijn er mini- 24 nodig. Opgave bij mevrouw «ma, tel. (02225) 300. Ook niet-leden [de Bond van Plattelandsvrouwen pen meedoen. elnemers aan de modeshow dienen l uiterlijk 14 april te hebben opge- gn bij de organisatrice mevrouw na-Kilingar. Stap byvoorbeeldieens indeAlfasucT Een échte auto voor het hele.iozin. Gebouwd door Vm 1&) Alfasudvanai J 10.090,* Filiaal iDe heer De Jong opende in december 1973 een soortgelijke zaak in Enkhuizen, die uitstekend loopt. Van zijn op Texel wonende zwager Tj. Huisman kreeg hij de tip, dat Kogerstraat 11 beschikbaar zou komen. Er vanuit gaande, dat Texel evenveel inwoners heeft als Enkhuizen en evenals deze stad van een flinke toe ristische impuls profiteert, meende de heer De Jong dat het verantwoord was, hier een filiaal te beginnen. De winkel werd voor vijf jaar van de familie A. Visser gehuurd en na een kleine verbou wing is m errnu van start gegaan. In het 'winkeltje wordt de scepter gezwaaid door mevrouw P. L. de Jong-Spraakman uit Den Burg. Vorig jaar stond zij in de „kaashoek" van Supermarkt Daalder in De Koog. Kaas en wijn Het zwaartepunt van het assortiment Mgt op Hollandse kaas, in het bijzonder de Zuidhollandse boerenkaas. Vertier De tachtig houtrijke woningen van de Woningbouwvereniging Texel zullen bin nenkort niet alleen worden voorzien van nieuwe aluminium puien en douchecellen maar ook van centrale verwarming op aardgas alsmede Isolatie BIJ de donder dagavond In „De Llndeboom-Texel" ge houden vergadering sprak een ruime meerderheid zich voor dit plan uit. Een belangrijke mededeling op deze bijeen komst was dat de aansluitkosten en de baatbelasting door de vereniging zullen worden betaald en niet aan de huurders zullen worden doorberekend. Een andere financiële meevaller is dat tegenover on gerief en schade, die ontstaan bij het vervangen van de puien een premie staat van ƒ3000,- die aan alle betrokken leden zal worden uitgekeerd. Het streven is er op gericht, zowel de verbouwing als de CV-aanleg nog deze zomer uit te voeren. De werkzaamheden zullen per woning slechts enkele dagen vergen. Reeds eerder meldden wij dat de pui en douchecelvemieuwimg een huurver hoging van ƒ40,per maand zal bete kenen. Daar komt nu nog 45,per maand voor de ov-installatae bij, exclu sief de stookkosten. Het ris niet de be doeling blok-cv toe te passen, zoals bij de bekende 99 en een aantal andere woningen van de vereniging is gebeurd. Ieder van de houtrijke woningen 'krijgt een eigen gasketel, die een plaatsje krijgt in de kast op de overloop, de meest economische plaats. Iedereen doet mee De bewoners zullen zich bij de wil van de meerderheid moeten neerleggen. Wie geen cv wil, moet toch toestaan, dat de installatie wordt aangelegd; hetzelfde geldt uiteraard voor het vernieuwen van 29 saoAv X0031 ja^jizjooA •s[0A0& ap donderdagavond op, dat men dit moet zien als een consequentie van het wonen in een huurhuis van de woningbouw vereniging. Daar staat tegenover, dat Wie meent dat voor hem een uitzonde ring kan worden gemaakt, dient zich te wenden tot de provincie. Het beleid met betrekking tot borden binnen de be bouwde kom berust bij de gemeente. Ongeveer 250 merendeels jeugdige belangstellenden hebben donderdag avond in bar-dancing J'elleboog de jaar lijkse modeshow van Boetiek 22 gezien. Getoond werd een uitgebreide collectie dameskleding, badkleding, vrijetijds- en positiekleding. De hele collectie bad- en vrijetijds- kleding van Linda Lu passeerde de re vue. Verder was een royale greep ge daan uit de collecties van Basham en Ki'kma. Traditiegetrouw (het was de derde show van boetiek 22) werd weer hele maal met eigen krachten gewerkt. Als mannequins en dressmen zetten vrien den en kennissen hun beste beentje voor en Riet Groen van Boetiek 22 was ladyspeaker, die het getoonde van het nodige commentaar voorzag en er een nuttig college van maakte voor de jon geren, die graag precies willen weten wat zij moeten aantrekken om bij de tijd te zijn. De kapsels werden verzorgd door 't Strender Salonnetje Op de foto de mannequins. Van Links naar rechts Jan Kuijpers, Nel Bakker-Zwemmer, Nel de Leeuw, Wicia Kuijpers-Huisman, Nel Bonne-Bruin, Margaret Vermue, Mar ja van Etten, Yvonne Kuip, Gerrit Smit, Ruud Kikkert en ladyspeaker Riet Groen ^ynivWnemer8-ak8\^teiten8^ De heer N. de Jong uit Enkhuizen heeft gistermiddag aan de Kogerstraat te Den Burg een winkel in kaas en wijn in gebruik genomen. Zijn vrouw Bea de Jong-Vollers knipte onder getuige van een groep genodigde vrienden en relaties het lint door, waarna kon wor den gedronken op het succes. Het kaaswinkeltje is ondergebracht in het pand Kogerstraat 11, waar tot voor kort de sexboetiek van Th. Me- dema 'was gevestigd. Het feit, dat ook nu nog een pikant produkt wordt ver kocht, is waarschijnlijk de enige over eenkomst met de oude bestemming en het zou best eens 'kunnen, dat veel men sen daar niet rouwig om zijn. trien/tallen soorten Franse, Italiaanse, Deense, Engelse, Duitse en Zwitserse kaas. Verder kan men in „Het Kaas schuurtje" terecht voor noten, alsmede diverse sausjes. Er wondt een beperkt assortiment wijn aangeboden. Nieuw voor Texel is dat zowel per fles als van het vat verkrijgbaar is. Geleverd wor den aldus rode wijn, rosé, amontillado en sherry; dit betekent een 'besparing van ca 30%. Wie geen fles bij zich heeft, kan er een van de zaak krijgen op statie- geldbasös. De dames G. Rab-Dros en N. Wuis-Dros, zo goed als zeker Texels oudste tweeling, hebben woensdag de leeftijd der sterken bereikt. De gezusters hebben het in goede ge zondheid gevierd. Gezamenlijk werd 's middags in hotel ,,De Llndeboom- Texel" receptie gegeven voor fami lie en bekenden. De dames gaven elkaar daarbij precies hetzelfde ca deau (een mlniatuurstoof met test) en dat was geen afgesproken werkl BIJ tweelingen komt dat meer voor. De dames werden geboren op „De Volharding" in Eierland. Guur- tje Rab-Dros woont tegenwoordig in Starkenburg en Neeltje Wuis- Dros zit In het Gollards Rustoord. „We houden er veel van mekaar en hebben nooit ruzie", vertelden de dames, die vrijwel dagelijks telefo nisch contact met elkaar houden. De politie gaat optreden tegen de re clameborden, die diverse ondernemers zonder vergunning langs de wegen in het buitengebied hebben geplaatst De mensen krijgen een aanschrijving, waarin erop wordt gewezen, dat de bor den strijdig zijn met de provinciale ver ordening en direct moeten worden ver wijderd. Het gaat om alle borden, die buiten de bebouwde kommen staan en zichtbaar zijn vanaf de openbare weg. Uiteraard vallen verkeersborden, ANWB-richtingaanwijzers en de uni forme aanwijsborden van de VW Texel niet onder het verbod. De borden worden als landschaps- ontsierend beschouwd. Het is een mis verstand dat plaatsing geoorloofd zou zijn als de betrokken grondeigenaar daar toestemming voor heeft gegeven.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 7