Cjrocn cfwartsjexels in het harL Grote drukte op feestmarkt; veel belangstelling voor behendigheidsspelen Taxicentrale DE KOOG Festiviteiten sioegen aan Betty Bakker won solistenconcours KADOBONNEN Tel. (02228) FA. KIKKERT Discussie over landschapspark in politiek café De Nutsspaarbank geeft nog steeds Informeer naar de tarieven op een van onze 65 kantoren. gemakkelijkeen adres voor al uw geldzaken WOENSDAG 7 MEI 1975 TEXELSE 88e JAARGANG No. 8973 Uitgave: BV v/h Langeveld De Roo(J Postbus tl - Den Burg, Texel Telefoon 2741 Redaktie: Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den Burg, tel. (02220) 2403, en Ron LodewIJks, Noord wester 21, Den Burg, tel. (02220) 3986. COURANT Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f8,65 p. kw. 50 cent Incasso; los 40 cent Bank: Amrobank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert. 35 ct. p. mm excl. 4% BTW De feestmarkt die op de ochtend van bevrijdingsdag op de Groeneplaats werd gehouden heeft niet over gebrek aan belangstelling te klagen gehad. Het was ontstellend druk en de bezoeker moest zich door de menigte heen- wringen, om bij de diverse stalletjes te komen. Vooral tegenover de ingang van het raadhuis hoopten de mensen zich op. Texelse Boys had daar een doel met drie gaten in het net neergezet en men mocht proberen door deze gaten te schieten. Aan de feestmarkt namen zo'n 30 groepen deel Ontspanningsverenigingen probeerden door verkoop van stickers, plantjes, stof, etc. hun 'kas wat te spek ken, maar ook het politieke en sociale dement ontbrak niet. Zo verkocht de Doopsgezinde jeugdclub mdlt Den Burg Irïdio-koffie uit Guatemala die zij van de landbouwcoöperatie ,,Fedecooagua" hadden gekocht. Daarmee Steunden zij deze federatie van vrije koffieboeren, waarvan er zo'n 30 duizend lid zijn. Mensen d/ie deze Guaitemalese koffie kochten leverden daarmee een bijdrage aan de structurele veranderingen in dat land waardoor een grote groep van ach tergestelde Indiuo's van een menswaardi ger bestaan verzekerd wordt, zo stond urn de bijgeleverde brochure te lezen Ook hat NVV was met een stand aan wezig. Met gratis folders en brochures werd informatie gegeven en propaganda gemaakt voor deze vakbond. Het blad ..Boemerang" van het NW-jongeren- contaöt kon gratis mee naar huis wor den genomen. Een Heidense groep hield een veiling van goederen voor de aiktie „Treintje moet rijden". Deze aktie moet geld opleveren voor een speciaal trein tje voor gehandicapte kinderen dat on heel Nederland gebruikt zal worden. De Werkwinkel was er onder andere met het spel „De torens van Hanoi". Dit spel is afgeleid van een Oosterse le gende. Volgens deze legende stonden in een tempel drie pilaren opgesteld. Om een van de pilaren waren 100 doorboor de söhijiven geschoven. Iedere gelovige Een overzicht van de feest war kt, laat zien hoe ontstellend druk het maandagochtend op de Groeneplaats was. idie de itempel bezocht mocht één schijf van de pilaar afhalen en op de andere schuiven. Maar het was slechts toege staan éém schijf tegelijk te verplaatsen en er moöht nooit een grotere schijf op een kleinere gelegd worden. Dezelfde spelregels werden op de feestmarkt ge hanteerd alleen was alles am miniatuur nagemaakt van hout. De bedoeling was alle schijven naar eén andere pilaar te brengen. De bejaardenomroep was ook verte genwoordigd en verkocht stickers, plant jes en warme worst. De skiloop was een onderdeel van het vijf kampevenement maandagavond op de Groeneplaats. Ook voor dit evenement waren de toeschou wers in grote getale opgekomen. OOSTEREND Betty Bakker uit Oosterend is winnares geworden van het solistenconcours 1975 dat onder aus piciën van het Contactorgaan voor Zang «n Muziek zaterdagavond werd gehou den in De Bijenkorf. Dat de talentvolle bugclspeelster met de eer ging strijken kon moeilijk een verrassing worden ge noemd. In de afdeling „zwaar" kreeg ze 54 punten wat een eerste prijs met lof betekende. De deölname aan idnJt jaarlijks muzi kaal gebeuren was iets minder dam vo- ng jaar, maar de hele middag en avond was todh nodig om aMe deelnemers aan »d te lalten komen. De belangstelling ram het publiek was niet bijzander froot, walt niet verwonderlijk was, ge- zen het specialistisch karakter van het ►♦'levenernent. Het zijn voornamelijk fa milieleden en echte kenners die komen klisteren. Uitslagen op pagina 2. ZANGDIENST IN OOSTEREND A.s. zondag wordt in de Herv. kerk van Oosterend weer een zangdienst ge houden. Medewerking verlenen ds. De Gier, meditatie, en de heer Wassdnk, or gel. De dienst begint om half acht des avonds. HERV. GEMEENTEAVOND OOSTEREND De Herv. gemeente van Oosterend houdt zondagavond een gemeenteavond in heft Gebouw voor Ghr Belangen. Al lerlei onderwerpen ydie het gemeentele ven betreffen komen aan de orde. Te vens wordt het onderwerp, dat deze winter od de groothuisbezoeken aan de orde was, nader doorgesproken. Deze avond begint om half negen. Dag en nacht. Badweg 1. Ook voor ziekenfonds. Donderdag Hemelvaartsdag DISCOTHEEK Zaterdag 10 mei Frederik Fluweel en de Fribo's Disco en parodieshow. Het vormingscentrum voor jonge vol wassenen houdt op maandagl2 mei poli tiek café in het gebouw „De Boogerd" aan de Bernhardlaan. Gesproken zal worden over de mogelijkheid dat Texel tot nationaal landschapspark wordt ge maakt en over de eventuele aanwijzing van de Texelse duinen tot nationaal park. De leiding vam het vormingscentrum heeft demand gevonden die over ge noemde onderwerpen een vakkundige (objectieve) inleiding kan houden. Zowel voor- als tegenstanders van de parkge- dachte zijn op deze bijeenkomst van har te welkomMet name wordt gerekend op de mensen die onlangs tegen de mo gelijke parkstatus van het eiland de monstreerden Zoals bekend verzetten B. en W. zich tegen de parkgedachte voor Texel. Het door B. en W. uitge brachte pré-advies en de nota van de af deling ruimtelijke ordening waarop dit pré-iadvfiies mede is gebaseerd heeft an kringen van natuurbeschermers inmid dels ernstige kritiek ontmoet. De prijs voor de meest originele groep giing naar de Gymnastiekvereni ging Texel die een ballon blaasapparaat had opgesteld, oefeningen deed en ook een baillengooitent had De prijs voor de meest attractieve stand was voor de Lubertisdhool uit De Koog waairvan de leerlingen probeerden de schoölkas te spekken voor de aanschaf van onder meer een geluidsinstallatie. Dc handwerk- en hobbyclub Athena won de prijs van 100 gulden voor de meest verzorgde stand. Athena verkocht allerlei zelfgemaakte spullen zoals klei- werk, visserskatoen en vissersgaren. Voetbalcompetitie Oip hot S.V. Texel veld werd maandag middag .door vier wijken uit Den Burg een voetbalcompetitie gespeeld waaraan zowel jongens als meisjes meededen. Vioor de must speelden de jongens van elke wijk tegen elkaar, na de rust de meisjes. Een overwinning leverde 10 punten op, een doelpunt 1 punt en een gdlijkspdl 5 punten. Doordat wijk 2 {om geving Schilderend) -er 'in de 'laatste wedstrijd dn slaagde gelijk te spelen te gen wijk 1 (Kogerstraat tot aan Bea- tiuxfllaam) werd wijk 4 kampioen. Deze jongens en meisjes, woonachtig tussen Kiogensbraait en W a alders tra at vergaar den 28 punten. Wijk 1 werd tweede met 24 punten, wijk 2 derde en wijk 3 '(Thijisselaan-Burdetstraafvierd e. BEHENDIGHEIDSPELEN Ger Praamstra moest en zou een nat pak halen. Een afspraakje tussen en kele ploegleiders en wethouder West dorp, die de prijzen zou uitreiken, werd gemaakt en organisator Praam stra werd uitgenodigd op het plat formpje te klimmen dat op een draag baar van ijzeren staven was bevestigd. Enkele droge hindernissen werden feilloos genomen. Boven het zwembad liep het mis. Verbouwereerd kroop Praamstra overeind. De schade viel nogal mee: alleen een natte broek. Dit was een leuk besluit van de be hendigheidswedstrijd op de Groene plaats die maandagavond door een paar duizend belangstellenden werd bijgewoond. Tien ploegen waren twee uur bezig om de vijf onderdelen van dit zeskampachitge gebeuren af te werken Uiteindelijk was de buurtver eniging Jong en Oud uit Den Burg de meest regelmatige ploeg. Met twee derde plaatsen, een tweede en een eerste plaats werd deze ploeg win naar. Óp de tweede plaats eindigde de Gymnastiekvereniging Texel en derde werd de firma De Wit. De vijf spelonderdelen waren: band lopen, stapelen, skilopen, kruiwagenrace en de al genoemde hindernisrace met de draagbaar. Tien ploegen verschenen aan de start. Iedere ploeg bestond uit 6 mannen en 6 vrouwen. De draagbaar- race over het zwembad en andere hin dernissen werd gewonnen door GVT, die de snelste tijd maakte. Niemand viel in het water. Skiloop 'De skilloop bestond uit een slalom (tus sen paaltjes op een plank waaraan touwtjes waren bevestigd. De kunst was om zich in een icelijk ritme voort te be wegen. Völe ploegen slaagden daar niet in en moesten onderweg herhaaldelijk opnieuw het ritme zien te vonden. De complete ploegen namen aan deze ski loop deel. Jong en Oud had het iriiibme het beste onder de knie en werd eerste. Het eerste onderdeel was de bandloop waarbij de deelnemers zich in een jute band als een rups moesten voortbewe gen. Jong en Oud maakte de snelste tijd. Stapelen Voor ihet stapelen waren vier minnuten uitgetrokken. Twee dames van e"lke ploeg moesten, geremd door een elastae- 'ke band om ihet middel, kokertjes door geven waarop letters stonden. De kunst was wie het snelst de zin „Texel 5 mei 1975" om de paal had. Het ene meisje moest de koker aan ide (andere over een hek doorgeven. Enkele keren ging er een meisje tegen de wereld omdat de trekkracht van het elastiek haar le machtig werd. De buurtvereniging 't Groentje had het woord in de snelste tijd gevormd, met GVT als tweede en Jong en Oud als derde. Spectaculair De kruiwagenrace was wel het spec taculairste onderdeel van de avond. Alle toeschouwers stonden pal tegen het speelterrein aan. In de kruiwagen moest een meisje plaats nemen, met een helm op haar hoofd waarop een emmertje vast zat. Aan de start werd dit emmer tje met water gevuld, kunst was zoveel mogelijk water over te brengen. Een mannelijk teamlid moest de krui wagen duwen. Vlak bij het eind van de band was een balkje neergelegd waar de 'kruiwagen overheen ging. Veel wa/ter werd bij deze drempel verspeeld. Als de finish was bereikt boog het meisje dn de kruiwagen zlich voorover en liet het water dn een emmertje lopen dat door een zibtend meisje tussen de knieën werd geklemd, 't Galjoen bracht het meeste water over. Dit laatste spölon- derdeel kon noeg net voor duisternis worden afgewerkt. De volledige 'einduitslag luidit: 1. Jong en Oud 15 punten; 2. GVT 18 punten; 3. De Wit 23 punten; 4. Bobo's (een ploeg van de werkwinkel) 24 punten; 5. 't Groentje 25 punten; 6. Oosterend 26 punten; 7. 't Galjoen en Mililtaa Christie, beiden met 29 punten; 9. Gyvo 35 pun ten 'en 10. Smuüies Bar. Het totaal van de plaatsingscijfers in de diverse onder delen vormden de einduitslag.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 1