(from Zwartsfjexels in het Uitvoering Krimplan bemoeilijkt Rondje om Texel: Wandelevenement voor doorzetters GHypoÜjeel^ M er „Aan vliegvakanties naar Texel heeft nog nooit iemand gedacht" EMK: Voortzetting blijft verantwoord kt ï-M* „IK DACHT: WAAR BEN IK AAN BEGONNEN, MAAR IK DOE VOLGEND JAAR WEER MEE" Informeer nu naar de mogelijkheden voor gelden op gemakkelijkéén adres voor al uw geldzaken west nederlond n ade Weer zwemtochten over het Marsdiep «msr w i»T" DINSDAG 24 JUNI 1975 TEXELSE 88e JAARGANG No 8985 COURANT Uhgav«: BV v/h Langeveld A De Roo(J Postbus 11 Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Redaktle: Harry de Graaf, Keeeomlaan 43, Den Burg, tel. (02220) 2403, en Ron Lodew|Jks, Noord wester 21, Den Burg, tel. (02220) 3986. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs /8,65 p. kw. 4- 50 cent Incasso; los 40 cent Bank: Amrobank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert. 35 ct. p. mm excl. 4% BTW Het in oktober 1973 door de NV Grontmij ontworpen schetsplan voor het verblijfsrecreatieproject De Krim moet door de sindsdien sterk gewijzigde economische situatie in een ander perspectief worden geplaatst. „De rente stand is inmiddels sterk verhoogd, hetgeen de economische haalbaarheid van dit plan niet vergemakkelijkt", zo laat EMK-commissaris Th. Hoogerheide weten als aanvulling op het jaarverslag van de Exploitatiemaatschappij De Krim. Desondanks vindt de EMK dat voortzetting verantwoord blijft, „hoewel de ruimte voor de onderhandelingen over wijziging van het bestemmings plan De Krim verkleind zijn", aldus het jaarverslag. Gedoeld wordt hierbij op de onder handelingen tussen B. en W., EMK en de Nederlandse Woningfinancierings maatschappij (Newomij) waarbij het schetsplan van de NV Grontmij lei draad is voor het opstellen van een gewijzigd bestemmingsplan. De weg tot dit overleg, waaraan de gemeen teraad vorig jaar augustus haar fiat gaf, kwam vrij nadat de Texelse Jonge Ondernemersorganisa tie haar bij De Kroon ingediende be zwaarschrift tegen het eind 1971 door de raad vastgestelde, Krimplan had ingetrokken. De JO's besloten daar vorig jaar juli toe omdat zij meenden dat in het schetsplan van 1973 meer aan de door hun gestimuleerde con- centratieqedachte tegemoet wordt ge komen. Dit recreatieplan moet plaats bieden aan 4.462 recreanten en is 87,5 hectare groot. De nadruk ligt op de verblijfsrecreatie; naast kampeerter rein en zomerhuisjes zijn ook winkels, tennisbanen, manege, trimbaan etc. gepland. Besparingen In het EMK-jaar verslag wordt gewag gemaakt van een heroriëntatie op de bedrijfsvoering om de kostenstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Zo zal het huisvuil op de camping dit jaar niet meer door de gemeente maar door Ta- tenhove worden opgehaald. De regeling met de gemeente is niet zo goed beval len. „Ondanks de zeer hoge kosten, was het niet mogelijk het huisvuil, middels containers, afdoende te verwerken", schrijft directeur M. Boon in zijn jaar verslag. Een verdere besparing hoopte de EMK te bewerkstelligen door de bouw van een permanent toiletgebouw dit jaar. Zo'n gebouw is op den duur goedkoper dan het nu aanwezige semi-permanente gebouw. Weliswaar heeft de gemeente hiervoor een bouwvergunning afgege ven maar dat gebeurde in te laat sta dium om deze voorzieningen nog dit seizoen te realiseren. Winst steeg De omzet van de camping nam vorig jaar met 49 mille toe tot 274.825 gulden terwijl de winst steeg van 37.996,62 gul den naar 38.736,13 gulden (na aftrek van belasting). Ondanks een matig voor seizoen steeg het aantal bezoekers met 15°/o in vergelijking met 1973. „Dit po sitieve effect werd echter gedeeltelijk teniet gedaan door een daling van de gemiddelde verblijfsduur van 8,25 dagen in 1973 tot 7,64 vorig jaar. Hierdoor nam het aantal overnachtingen maar met 7°/» toe. In 1974 werd 52 mille geïnves teerd in onder andere muntafwasmachi- nes met bijbehorende apparatuur en een kinderspeelbad. Deze voorzieningen blij ken in een grote behoefte te voorzien. Voldoende Door de uitgifte van aandelen is het totaal geplaatste kapitaal gestegen van 550 mille naar 576.500 gulden. Deze emissie heeft dus 26,5 mille opgeleverd. „Wij menen dat nu voldoende risico dragend kapitaal beschikbaar is, zodat nieuwe aandeeluitgiften niet zijn te ver wachten", aldus de raad van commissa rissen. Om de liquiditeit te vergroten stelt zij over dit jaar een volledige wint- inhouding voor. Over 1974 wordt 8°/o dividend uitgekeerd. Directeur M. Boon heeft zijn ontslag ingediend. Hij kon de toenemende werk zaamheden niet langer op part-time ba ses uitoefenen. Inmiddels neemt de heer J. C. Dros vanaf 1 januari het directeur schap waar. De raad van commissaris sen stelt de aandeelhouders voor Dros definitief als directeur en Boon als com missaris te benoemen. Ook president commissaris Holtman vertrekt. Als op volger staat de heer J. de Beurs op de nominatie. De raad van commissarissen zal worden uitgebreid. Voor deze nieu we zetel is de heer J. Dijkstra kandi daat. Vooruitlopend op het nieuwe bestem mingsplan hebben B. en W. de EMK vergunning verleend voor het plaatsen van stacaravans op het Krim-terrein. WVt-p-fSmpSSJSiSiitofflP Ts?' laatste loodjes. Wandelaars op de dijk bij Ceres met de laatste kilometers tiaar de veerhaven in het vooruitzicht, „Bij de Schorren kreeg ik een inzin- kinga Toen dacht ik: waar ben ik ei genlijk aan begonnen. Ik overwoog om maar te stoppen. In ieder geval, zei ik tegen mezelf, loop ik dit nooit meer. Maar als Oudeschild eenmaal binnen bereik is en 't Horntje nadert geef je niet meer op. En zoals ik er nu over denk doe ik volgend jaar weer mee". Aan het woord is Corrie Witte-Maas die zatedag voor de vierde keer mee deed aan het rondje om Texel, een 65 km lang loop-evenement waaraan dit keer 116 wandelaars deelnamen. Ook dit jaar zullen zwemtochten over het Marsdiep worden georganiseerd, van Den Helder naar Texel (19 juli) cn van Den Helder naar de Razende Bol (9 au gustus). Beide zwemtochten duren ongeveer een uur; er wordt met het tij mee ge zwommen. In de afgelopen twee jaar bleek voor de tochten vanuit het hele land belangstelling te bestaan Texel was met een flinke groep zwemmers uitstekend vertegenwoordigd. De Texe laars trainen momenteel hard voor het evenement: twee maal per week wordt gezwommen in de Waddenzee nabij Ou deschild. Er kunnen zich nog deelne mers (die uiteraard over voldoende zwemvaardigheid moeten beschikken) aansluiten. Belangstellenden kunnen zich opgeven en nadere informatie ver krijgen bij het zwembad Molenkoog te Den Burg, telefoon (02220) 3373. De or ganisatie berust bij de heer C. H. van vroeger badmeester in Molenkoog, thans wonend in Diever. 1,7- - m-' Zij zien hei wel zitten, die vliegvakanties naar Texel. Van links naar rechts voor het vliegtuig van Tessel Air: Gerard Roeper, Joop Groen en Jürgen Kiltz. Voor gehoorapparetonMrvfco ELECTROHUIS CJ „Een volledig verzorgde vliegvakan tie naar de Costa Brava of een andere bestemming rond de Middellandse Zee vindt iedereen heel gewoon. Aan het organiseren van vliegvakanties vanuit het buitenland naar Texel heeft blijkbaar nog nooit iemand gedacht. Maar waarom zou dat niet künnen? Er zou best eens een heel behoorlijke belangstelling voor kunnen bestaan". Aan het woord is Joop Groen van de Reizenboetiek uit Den Burg. Samen met Jürgen Kiltz van het Vakantiebu reau Texel en Gerard Roeper van Tes sel Air is hij bezig te onderzoeken of er voor all-in vliegvakanties naar Texel een markt is. Per vliegtuig naar Texel betekent dat de auto niet meegaat. Dat wordt dan ook onmiddellijk als hoofdbezwaar aan gevoerd door mensen die niet in Texelse vliegvakanties geloven. Want de auto maakt de Texel-ganger onafhankelijk. Hij kan overal heen cn kan zoveel ba gage meenemen als hij wil. Hoe kan dit bezwaar worden ondervangen? Joop Groen wijst op de eerder genoemde va kantiebestemmingen rond dc Middel landse Zee. De mensen die daarheen vliegen vinden het niet beschikken over hun auto geen bezwaar omdat de vakan tieindustrie aldaar er zich op heeft in gesteld. Er is intensief openbaar ver- (Zde vervolg pagina 2) Corrie liep samen met haar man Theo (die er al vier keer eerder bij was) en haar zwager. Zij startten zaterdagoch tend om half zeven en waren 11 uur later, 's avonds half zes weer in het TESO-wachtlokaal terug; volgens Cor rie Witte bij de eerste 25 maar toch nog ruimschoots achter vader en zoon Klein uit Hilversum die al om tien over drie in een luie stoel konden neerploffen na dat zij notabene pas om zeven uur wa ren gestart. Met rustpauzes mee hadden vader en zoon de 65 kilometer in 8 uur afgelegd, hetgeen een gemiddelde van 8 kilometer per uur is. Voorwaar een prestatie van formaat. „En dat", zegt organisator Cees de Grave, „terwijl ze toch netjes van de voorgeschreven rust pauzes gebruik maakten". Bewust Het was zaterdag nogal winderig. De wind stak op om een uur of elf toen de voorsten al bij de vuurtoren waren. De achterhoede heeft het laatste uur er te gen op moeten boksen. Terug langs de Waddenzcekant had men de harde wind in de rue:. Zaterdagavond kwart voor acht kwamen de laatste (drie) wande laars binnen, na 13 uur lopen. Cees de Grave: „Ze kwamen echt niet op hun wenkbrauwen binnen, maar hadden be wust rustig aan gedaan". 7 uitvallers Gelukkig bleef de zon het grootste deel van de dag schijnen zodat het on danks de wind toch een plezierige wan deltocht werd. Slechts 7 van de 116 deel nemers moesten uitvallen. Het grootste deel van de wandelaars bestond uit overkanters. Het rondje om Texel werd slechts door ongeveer 25 Texelaars ge lopen. Corrie Witte: „Je ziet ieder jaar dezelfde gezichten". Het was de vijfde keer dat de wandelsportvereniging Het Gouden Boltje deze tocht voor lange afstandlopers organiseerde Het deelne mersveld bleef stabiel: 112 vorig jaar, dit keer 116. Toen Het Gouden Boltje begon waren er 60. Cees de Grave wil zijn dank overbrengen aan de mensen van het Rode Kruis die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat de fysieke con ditie van de deelnemers bewaakt heb ben en bij de vuurtoren weer menige blaar moeten doorprikken. Corrie Witte zegt geen last van bla ren te hebben gehad. Zij liep niet op blote voeten maar had dikke wollen sokken en stevige gymschoenen aan. Als training deed zij mee aan de avondvierdaagse. „Om 't nodige uit houdingsvermogen te krijgen", zegt zij. De rest van het jaar is mevrouw Witte niet zo aktief als wandelaarster. „Ik sta iedere zondag in de kantine van Texelse Boys", verklaart zij. Hieruit blijkt wel dat het ook voor niet-super lange afstandlopers mogelijk is 65 ki lometer in een dag te lopen. Zo ge specialiseerd is het rondje om Texel nou ook weer niet.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 1