„Het lijk in de Ketelstraat" AGENDA VISITEKAARTJES jp LAND jp BOUW Waddenzeevereniging wil bestemmingsplan 't Horntje opnieuw ter visie hebben TAPTOE TEXEL IN DE COCKSDORP Bouwvergaaningen Dc YVaddenzeevereniging vindt het reemd dat zij tot op heden nog geen enkele reaktie van de gemeente heeft gehad op het door haar ingediende be- aarschrift tegen het ontwerp bestem mingsplan 't Horntje alsmede op haar mondelinge toelichting tijdens de hoor zitting. Dat is de reden waarom de vereniging Gedeputeerde Staten verzoekt het be stemmingsplan opnieuw ter visie te la ten leggen, aldus staat in een brief aan GS. Zoals bekend zijn de bezwaren van de Waddenzeevereniging voornamelijk ge richt tegen het artikel 11 gebied waar binnen uitbreiding van de bestaande veerhaven mogelijk is. Zij vraagt GS om onthouding van goedkeuring aan dit deel van het bestemmingsplan. ,,Het lijkt ons juist dit deel uit het plan te lichten en het als een apart bestemmingsplan naar voren te brengen wanneer meer concrete gegevens over de behoefte en het autogebruik op Texel beschikbaar zijn Wij vinden het volkomen prema tuur nu al met een enorm terrein voor havenuitbreiding rekening te houden terwijl nu nog geenszins valt te overzien hoe op Texel in de komende jaren de mening over het recreatieve autogebruik zich zal ontwikkelen", aldus de Wad denzeevereniging DE COCKSDORP - Op het terrein voor het Eierlandsche Huis zal don derdagavond 21 augustus de Taptoe Texel 1975 (die vorige maand in Den Burg werd gehouden) worden her haald. Begonnen wordt om 19.45 uur. Het opmarcheren begint twintig minu ten eerder. Deelgenomen wordt door alle Texelse muziekkorpsen en drumbands, die via de Kikkertstraat naar het plein bij het Eierlandsche Huis zullen trekken. Het programma is gelijk aan dat van wat in Den Burg werd afgewerkt, dus bijdra gen van ieder der deelnemende korp sen en bands met aan het slot een geza menlijke mars en het spelen van het Wilhelmus. De hele show duurt onge veer een uur. Het is voor het eerst dat de taptoe in De Cocksdorp wordt gege ven. In de afgelopen jaren kwamen Den Hoorn, Oudeschild, De Koog en Ooster end reeds aan bod. FEUILLETON door Astrid Kleyn 22. Even later zaten ze weer in de auto. ,(En. wat zeg je me daarvan?" „Wat bedoelt u chef?" „Toevallig, niet, dat hij juist dit week end volkomen onbereikbaar is?" „Het kan toch toeval zijn?" Van Benten schokschouderde. „Tenzij hij wéét dat ik met Wendy zou praten en tenzij hij wéét wat Wendy weet". „Ja maar. Hij kan toch niet voor eeuwig onderduiken. Dit zou alleen maar uitstel van executie zijn Boven dien, als hij wat met de zaak te maken heeft, zou hij dan de verdenking op zich laden door te verdwijnen?" „Hm, je hebt mischien gelijk. Maar het is ook mogelijk dat hij bepaalde maatregelen treft. Ik weet niet. Enfin, we zullen moeten wachten tot maandag". .Moeten we, nu de zaken zo liggen, niet een oogje op dat meisje Slot hou den?" „Ja, dat lijkt me wel verstandig. Als we op het bureau zijn, zal ik direkt re gelen. We kunnen niet voorzichtig ge noeg zijn" Van Benten had geen rust meer. Hij vervloekte het feit dat het zaterdag was. Officieel had hij een vrije dag Maar deze ellendige zaak stuurde alles in de war. Gaf hem een opgejaagd gevoel. Hij had geen zin om naar zijn flat te gaan, maar op het bureau had hij niets te zoe ken. Het maakte hem nerveus dat hij moest afwachten. En dan die onzeker heid: Deed hij het goed? Zou Marjolijn terugkomen? Zou ze gevonden worden, dood of levend? Of had ze niets met de zaak te maken? Kon hij iets veranderen aan de situatie? Had hij iets belangrijks over het hoofd gezien? Zou dokter Mast inderdaad morgenavond thuiskomen? Was hij schuldig? Had hij er verstandig aan gedaan Vo gel te laten gaan? Vogel! Van Benten besloot hem op te zoeken. Hij belde het huis van de Bloemen. Één maal. tweemaal ging de- telefoon over. Hij wachtte geduldig en manipuleerde zo, dat hij tegelijkertijd een sigaar kon opsteken. Eindelijk! „Meneer Bloem, goedemiddag, nog maals met Van Benten. U was in de tuin. Ja, ik was al bang dat u niet thuis was. Kan ik uw zoon even spre ken9 Die is er niet?. O juist. Dank u wel. Tot ziens meneer Bloem". Vogel was bij zijn gezin. Misschien het hele weekend. Het hing ervan af of de stemming goed zou blijven. Wat nu? Hij had geen zin om de man te spreken waar zijn vrouw bij was. Het was trouwens niet waarschijnlijk dat hij iets van Marjolijn gehoord had. Dan was hij niet naar huis gegaan. Daarvan was Van Benten overtuigd. Vreemd dat de ouders van Marjolijn zich kennelijk zo weinig zorgen maak ten Het meisje was nu al een week weg Het leek wel of de politie haar terug komst met meer spanning tegemoet zag dan haar eigen familie. Hij kon zich nau welijks een voorstelling van deze men sen maken. Langzaam vormde zich een plan. Hij zou ze gaan opzoeken. Waarschijnlijk had hij dat al veel eerder moeten doen. Hoewel?In feite was er geen enkele reden om te denken dat ze bij de zaak betrokken was De enige schakel tussen haar en Car- jette was het feit dat ze in hetzelfde huis woonden. Marjolijn was de vrien din van Vogel en toevallig of niet, werd het lijk van Carlette in de kamer ge vonden waar de boekhouder wel eens logeerde en zelfs de nacht na de moord geslapen had. En wat bewees dat? Niet dat Marjolijn er iets mee te maken had De hoofdinspecteur steunde zijn kin »n zijn handen. De vragen tolden door hjn hoofd Met een ruk haalde hij in eens zijn schouders op. Of hij op de goe de weg was, zou alleen de tijd hem le ren Hij ging de ouders van Marjolijn die middag bezoeken Qievrouw Vogel met. Zijn maag waarschuwde hem om eerst te gaan eten. Hij deed zijn jas aan, zette zijn hoed op en toog te voet de stad in. Aan het Kerkplein, dichtbij het gemeentehuis bevond zich een Chinees eethuis. Van Ben ten was er een oudi bekende Bijna iedere zaterdagmiddag lunchte hij daar. Voor de vorm zou men zijn besteling opnemen, hoewel men al lang wist wat deze zou zijn: een nasi rames en een pils. Nu hij in de buitenlucht wandelde begon hij zich beter te voelen. Piekeren zou hem niet helpen, hield hij zich voor. Hij deed er beter aan te beslissen of hij wel of geen portie saté zou nemen. Dit was de enige variatie op zijn zaterdagse menu. Het water liep hem in de mond bij het idee alleen al. Het werd dus ja. Persoonlijke problemen of moeilijkhe den in zijn werk hadden hem nooit van zijn eetlust beroofd Integendeel, in pe riodes van zorgen en narigheid nam zijn eetlust en vooral zijn snoeplust toe. Er ging dan geen uur voorbij of hij zat te eten of dacht aan eten. Het was druk in de stad. Hij kon slechts langzaam vooruit komen. Moe ders met kinderwagens, beladen met boodschappen. Dreinende kinderen met zakken snoep of met ijs in hun hand. Mannen met verveelde gezichten die door hun vrouwen een winkel werden binnengeloost. In de verte hoorde men de klanken van een draaiorgel. Er waren zaterda gen dat Van Benten genoot van de win kelende menigte, het geroezemoes, de muziek en de uitdagende etalages. Nu irriteerde hem dat alles. Eindelijk be reikte hij de Chinees. Binnen werd hij met een onderdanige glimlach uit zijn jas geholpen. Hij ging zitten op zijn vas te plek bij het raam. „Nasi rames, een pils en een portie saté, alstublieft". „Alstublieft meneer, met saté me neer". Hij at langzaam zonder veel te proe ven. Pas toen er meer mensen binnen kwamen, bemerkte hij dat hij zijn bord al half leeg had, zonder dat hij zich be wust was dat hij at Dat speet hem da nig. De rest van de portie nuttigde hij dan ook met alle aandacht. Zo nu en dan wipte hij met zijn vork een stukje vlees van een stokje en roerde dat door de pindasaus. Het vlees was heerlijk mals en was juist precies genoeg naar zijn smaak. Toen hij zijn bord leeg had, bestelde hij een kop thee en ging op zijn gemak naar buiten zitten kijken. Er was ge noeg te zien. Soms zag hij een bekende en voelde hij een lichte voldoening dat hij niet opgemerkt werd doordat het binnen nogal donker was Ineens schoot hij overeind. Daar liep Hij vervloekte de twee dikke dames die hem het uitzicht belemmerden Zijn hals uitrekkend kreeg hij haar weer in het vizier. Ja, het was mevrouw Vogel in gezelschap van meneer Van Iepe ren Ze liepen ongedwongen pratend naast elkaar. Een seconde lang ving hij een glimp van haar gezicht. Een lach maakte haar knapper dan hij vermoed had. Een beetje beduusd zakte hij weer in zijn stoel Diep in gedachten verzon ken speelde hij met een bierviltje. Hij werd uit zijn gepeins opgeschrikt door de bescheiden stem van de Chinees. „Heeft het gesmaakt meneer?" „Uitstekend". Hij groette verstrooid, greep zijn jas en holde de deur uit Op straat werd hij zich ineens bewust van de verbaasde blikken die de voor bijgangers hem toewierpen. Hij zag er ook mal uit: zijn hoed scheef op zijn hoofd, zijn ene arm in een mouw van zijn jas, terwijl hij met de andere ver geefs naar het armsgat zocht, holde hij tussen de slenterende menigte door. In de buurt van het bureau kwam hij wat tot bedaren. Hij begreep zelf niet wat hem zo had doen rennen. Mevrouw Vo gel en meneer Van Ieperen waren na tuurlijk allang verdwenen. (wordt vervolgd) DONDERDAG 14 AUGUSTUS Texelse amateurensembles verzorgen een kamermuziekavond in de Herv. kerk van Oudeschild, aanvang 20.15 uur. Het koor „Advendo" ihoüdt in de Herv. kerk van De Koog een zangavond, aanvang 20.30 uur. Onder leddiing van ihet recreatieteam Texel wordt op het barbecueterrein in het dennenbos een barbecue-avond gehouden met vooraf een bosspel, aanvang 21.30 uur. Het barbecue- terrein ligt aan de Randweg en is per auto het best bereikbaar via zijweg 13 van de Pontweg. Op het sportterrein in Den Hoorn wordt een voetbalinterland tussen Neder landse en Duitse gasten gehouden. Op het sportterrein te De Cocksdorp, aanvang 19.00 uur: voetbal. VRIJDAG 15 AUGUSTUS Op het terrein bij de muziekruis (aan de Oranjestraat) in Oosterend samen zang met medewerking van de mu ziekvereniging „Excelsior", aanvang 19.30 uur. De Kerkentocht (tocht met eigen auto's langs de historische kerkgebouwen van Texel) begint om 14.00 uur bij „De Schuilhut" naast de Herv. kerk in De Koog. ZATERDAG 16 AUGUSTUS Vanaf 20.30 uur wordt in het Hervormd gemeentecentrum naast de Hervorm de kerk in Den Burg jongereninstuif gehouden. Om 14.00 uur begint in het Ankerpark te Oudeschild (tegenover de r.k. kerk) een kunst- en antiekmarkt. ZONDAG 17 AUGUSTUS Om 19.30 uur begint in de Herv. kerk van De Koog een interkerkelijke jon- gerendienst. Voorgagner is ds. De Gier. Na afloop koffiedrinken en na bespreking m De Schuilhut. In de Herv. kerk van De Cocksdorp wordt aanvang 19.30 uur een zang- dienst gehouden. MAANDAG 18 AUGUSTUS Tussen 12.00 en 18.00 uur zendt de Avro een rechtstreeks totaalpro gramma uit (radio, Hilversum III) vanuit de „J'Elleboog" in Den Burg vanauit de „J'Elleboog" in Den Burg met medewerking van div. artiesten, vraaggesprekjes met voorbijgangers, etc. Vanaf 20.00 uur worden in hotel „De Lindeboom-Texel" aan de Groene- pilaats in Den Burg bridgedrives ge houden en in „De Zwaan" klaverjas- drives. Van 10.00-12.00 uur orgelbespeling dn de Herv. van Den Burg, tevens in formatiestand van de gezamenlijke kerken. Van 14.00-16.00 uur worden in de Herv. keiik van Den Hoorn rond leidingen gegeven. Tevens gelegen heid om de toren te beklimmen. In de Herv. kerk van Oosterend wordt door Dyo Wassink (met medewer king van enkele andere musici) een orgelconcert gegeven, aanvang 20.15 uur. DINSDAG 19 AUGUSTUS De kerkentocht (tocht met eigen auto langs de historische kerkgebouwen van Texel) start om 14.00 uur bij De Schuilhut" aan de Dorpsstraat in De Koog. In de Herv. kerk van De Cocksdorp wordt de dia-serie „Mooi Texel" ver toond; 20.00 uur. B. en W. hebben vergunning verleend aan: de heer C. Bonne voor de verbouw van een woonhuis en garage; de heer P. H. Smit in De De Waal voor de bouw van een erf- afscheiding aan de Langewaal; de heer G. C. Bakker, van Avantie aan de Schorrenweg, voor de bouw van een schuur; de heer B .F. Paagman in Den Burg, voor de boulw van een garage aan de Burgeihoutstraat; de heer L. de Lus- senet de la Sablonière, voor uitbrei ding van een woning aan de Haffelder- weg in Den Burg; de heer C. de Porto, voor de bouw van een garage aan 't Buurtje in Oudesohild; de Stichting openbare bibliotheek Texel voor de bouw van een bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg; H. J. van der Veen in De Koog voor ver bouw van het pand Weverstraat 20 in Den Burg; H. P. Houwing in De Koog voor de bouw van een zomerwoning aan de Rozendijk in de Dennen; Joh. Domp- selaar in De Cocksdorp voor het veran deren van een pand aan de Kikkert straat; D. Trap en J. Brusselaars in Oos terend voor de bouw van een dubbel woonhuis aan het Wulkpad; F. W. Whie- merslage in Ibbenbüren, Duitsland, voor uitbreiding van een zomerhuis aan de Califomiëweg; de Stichting Bejaarden zorg Texel voor de bouw van 8 fietsen bergingen aan de bestaande bejaarden woningen aan het Vermaningspad in De Waal; de sportvereniging ZDH voor uit breiding van het clubhuis aan de Witte- weg in Den Hoorn; F. Koper in Eierland voor uitbreiding van een woonhuis aan de Postweg en het plaatsen van wind schermen; H. Kleyn-Hagelvoort in Laag Keppel voor de bouw van een woonhuis aan de Orchismient in De Koog; J. Mole naar in Eierland voor uitbreiding van een woonhuis aan het Mienterglop in De Koog; H. Segers in Den Burg voor het veranderen van een winkel aan de Stenenplaats; Jac. Bakker in Den Hoorn voor de bouw van een melkkamer aan de Jan Ayeweg in Den Hoorn; S. van Woerden in Soestduinen voor de bouw van een zomerhuis aan de Zanddijk; R. Köbbing in Mönchengladbach voor de bouw van een berging aan een zomer huis aan de Slufterweg; K. van der Ham in Alkmaar voor de bouw van een douche-badruimte aan het Schilderend in Den Burg; J. F Bremer in Den Hoorn voor de bouw van een schoorsteen en het plaatsen van een windscherm aan Klif 45; H. J. Wijsman in Eierland voor het veranderen van een woonhuis aan de Postweg in De Cocksdorp; G. T. Wit te voor uitbreiding van een stal in Bur ger Nieuwland; Joh. Witte in 't Noorden voor de bouw van een melkkamer aan de Stuifweg; P. Daalder in Den Burg voor de bouw van een garage aan de Bernhardlaan; O. Kikkert voor de ge deeltelijke verbouw van een garage tot slijterij aan de Kikkertstraat in De Cocksdorp; Fa. H. G. Timmer voor de bouw van een ligboxenstal aan de Pont- weg; H. J. v d. Veen in De Koog voor uitbreiding van een strandpaviljoen aan de Badweg; het Hoogheemraadschap voor Uitwaterende Sluizen in Kenne- merland en West-Friesland in Edam voor de bouw van een rioolgemaal plus schakelkast op de hoek Schilderweg- Middellandsq.veg in Oudeschild, M. W Witte en A. de Boer, voor de bouw van twee bergingen aan de Julianastraat in Den Burg; C. Schuyl, voor verandering en uitbreiding van een berging aan de Postweg in Eierland; J. W. F. Dorleijn uit Maassluis voor uitbreiding en ver andering van een zomerhuis aan het Gerritslanderdijikje; Gurck, in Ooster end, voor uitbreiding van een zomer woning aan de Bijertkorfweg; J N Koutstaal, te Santpoort, voor uitbrei ding van een zomerhuis aan de Cali- forniëweg in De Koog; P. Bos, in Oos terend, voor de bouw van een loopstal aan de Oosterweg; Tlh. Veeger te Den Burg, voor de bouw van een schuur aan de Kogerstraat; J. Hin in Den Burg voor de bouw van een ligbox met melkstal in Ongeren; M de Weijer, in Den Burg, voor de bouw van een ber ging in de Waalderstraat; W. Hoogen- dijik in de Kogerstraat in Den Burg, voor de boulw van een garagebedrijf aan de Spinbaan in Den Burg. In het verleden heb ik in deze rubriek en ook in gesprekken meermalen de op merking gemaakt, dat het van „de bui tenkant" heel moeilijk te beoordelen is of een bedrijf goed draait, of dat de eind jes maar moeilijk aan elkaar geknoopt kunnen worden. Om daar een goed oor deel over te krijgen is meer dan een op pervlakkige beoordeling nodig. Zonder van deze zienswijze iets af te doen zijn er een aantal zaken, die een indruk geven van de kwaliteit van het bedrijf en. de boer. Daarbij moet direkt worden gewaar schuwd voor een al te haastig oordeel. Ook voor de leider van een boerenbe drijf geldt, dat de beste breier wel eens een steek laat vallen en dat het dus niet aangaat om al bij één zo'n „gevallen steek" een minder gunstig oordeel uit te spreken. Met deze laatste opmerking goed in het achterhoofd wil ik in dit artikel eens enkele zaken noemen, die een goed of minder goed „visitekaartje" voor be drijf en boer zijn. Een opgeruimd of slordig erf Mogelijk komt het doordat in tegen stelling met voorheen m'n tochten over het eiland veelal per fiets plaats heb ben, dat ik meer oog heb gekregen voor boerenerven, waar alles pico bello is en andere erven, waar het in ieder seizoen van het jaar een „bende" is. Kan dat een aanleiding zijn om iets over de kwa liteit van het bedrijf te zeggen? Ik heb er begrip voor als een boer mij zegt, dat hij z'n inkomen uit de grond moet halen en niet van het erf. Ik wil ook nog wel zeggen, dat een bedrijf, waar het erf er altijd keurig uitziet, maar waar het voor de rest op het be drijf een grote rommel is er beslist naast zit. Goed verzorgd grasland en bouw land met produktieve koeien en goede gewassen zijn voor de rentabiliteit van het bedrijf meer waard dan een goed verzorgd erf. Ik ben van mening en de praktijk bewijst het, dat er ook een com binatie mogelijk is van goed grondge bruik en een boerenerf, dat er verzorgd uit ziet. Kort geleden had ik een gesprek met een Texelse boer, waar het erf in iedere periode van het jaar een verzorgde in druk maakt. Ik vroeg hem of die ver zorging van het erf nu erg veel tijd vroeg. Z'n antwoord was, dat als de zaak eenmaal op orde was en je een sy steem maakte om gebruikte materialen, gereedschappen en werktuigen direkt na het gebruik weer op te ruimen, dat dit dan erg meeviel. Het lijkt me de moeite waard om deze opmerking vast te houden. Ik kan u vertellen, dat de toestand van het erf voor „buitenstaanders" een zeer belang rijk „visitekaartje" is. De veldbcwerking van ruwvoer Een zaak, die naar mijn mening veel meer over de kwaliteit van het bedrijf zegt is die van de wijze, waarop het kuilgras en het hooi worden gemaakt. Het is voor diverse veehouders blijk baar nog altijd heel moeilijk om in te zien, dat door een intensieve bewerking van het gemaaide gras de tijd, waarin het voordroogkuilgras of hooi moet wor den flink kan worden bekort. Als je in een periode, waarin het weer minder gunstig is voor het drogen deze opmerking maakt, krijg je prompt te gen geworpen, dat bewerkt gras veel meer van slecht weer te lijden heeft dan gras, dat nog in het zwad ligt. Er zit in deze bewering een kern van waarheid. Maar meer ook niet. Het blijft voor een veehouder vaak alles op alles te zetten om het voordroogkuilgras zo gauw mo gelijk aan de hoop en het hooi in de schuur te hebben. Het moet me echter van het hart, dat ik een heel groot vraagteken zet achter het goed-boer zijn van veehouders, die in de afgelopen periode gras voor de kuil- of hooiwinning zo lang vast lieten liggen, dat rondom het gemaaide gras het jonge gras al weer duidelijk naar boven kwam. Ik kan me niet indenken, dat dit ge beurde met het motief, dat wanneer het ging regenen dit nog vastliggende gras minder zou lijden dan gras dat al be werkt was. Voor mijn besef een heel ongunstig „visitekaartje"! „Dood" gemaaide percelen Je zag dit jaar ook weer percelen grasland, die na het maaien een kleur als hooi hadden. Een leek zal de neiging hebben om de schuld hiervan aan de droogte te geven. Ik kan me voorstellen, dat er inderdaad gevallen zijn, waarin de droogte al zo vroeg schade deed, dat niet te voorkomen was, dat het grasland na het maaien een dode kleur had. Ik ben er echter van overtuigd, dat in diverse gevallen het „dood" tevoorschijn komen van gemaaid grasland te wijten was aan het te lang op stengel laten staan. Zouden de betreffende veehouders er nog niet van doordrongen zijn, dat ze op deze manier „dief in eigen zak" zijn. In de eerste plaats doordat het ruwvoer, dat op deze manier gewonnen wordt van mindere kwaliteit is In de tweede plaats omdat de totaalopbrengst van het gras land daardoor lager wordt. Op tijd maaien geeft eerder nagras en ook de grasgroei komt direkt na het maaien al weer op gang Naar mijn mening is de gewoonte te laat te maaien een heel dubieus „visite kaartje". De ligplaats van kuilhopen Doordat het bij de ruwvoederwinning steeds meer gaat in de richting van kuil gras wordt de buitenopslag van ruwvoer steeds meer uitgebreid. Bij die buiten opslag komen ook diverse kwaliteiten visitekaartjes" naar voren. Dan begint al aan het begin van de opslag. Je ziet gevallen, waarin de „hoop" blijft liggen zoals de loonwerker, die de grond er op brengt. de kuil achterlaat. Een wat „ra felig" visitekaartje In veel gevallen wordt de kuilhoop later met de hand af gewerkt; zo ontstaat dan een landschap pelijk aanvaardbaar visitekaartje. Het verschil tussen de visitekaartjes is vooral tijdens en né het gebruik van het kuilgras zichtbaar. Als er tijdens het voeren van het kuilgras een toestand ontstaat, waarin door de aanwezigheid van hopen „afvalkuilgras" en niet ver werkte hopen grond de kuilhoop bijna niet te bereiken is, dan ziet het visite kaartje er „verkreukeld" uit. Ook de toestand, waarin de ligplaats van de graskuilen achterblijft na het verbruik van het kuilgras zegt naar mijn mening wel iets over de kwaliteit van het bedrijf. Als de kuilhoop ergens in het veld heeft geleden zie je gevallen, waarin na het verbruik aan de ligplaats niets meer gebeurt. Na verloop van tijd wordt zo'n plek wel weer „groen" met een gewas van minder goede kwaliteit. Door de on gelijke ligging van de grond is zo'n ge was ook niet te maaien. Veel beter is het visitekaartje van de veehouder, die na het verdwijnen van het kuilgras de grond laat egaliseren en inzaait met een goed grasmengsel. In veel gevallen houdt men voor de opslag van het kuilgras een vaste plaats in de buurt van de bedrijfsgebouwen. Als dit maar enigszins mogelijk is, is dit verre te verkiezen boven de opslag „ergens" in het veld Ook bij deze werkwijze zie je dezelfde verschillen naar voren komen De vee houders, die er prijs op stellen een „knap" visitekaartje te hebben zorgen er voor de opslagruimte direkt weer in een toestand te brengen, waarin nieu we opslag mogelijk is. In andere geval len blijft de „wanorde" tot dat ruimte voor de nieuwe opslag nodig is. Een totaal „verfrommeld" visitekaar tje.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 7