Gereformeerde kerk nam gemeentecentrum in gebruik Het lijk in de Ketelstraat" re Weer winst voor Texels zaalvoetbalteam: 2-1 D. Bakker en D. Zuidewind clubkampioen 1975 Wielervereniging Texel Wielervereniging Texel had succes in Zaandam Raadsvergadering Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 9 september 1975 l|S [TSLAGEN: VTERDAG 6 SEPTEMBER 1975: fdeling Noordholland: W.Meer 6-Oosterend (Z) 2 35 inioren: Wiron Al-Oosterend Al 80 WGW B4-Tex. Boys B2 9—1 WGW B5-Oosterend B2 1-10 Vesdo Cl-ZDH Cl 0—9 Geelzwart C2-Texel C2 52 HRC C5-Tex. Boys C2 5—1 )NDAG 7 SEPTEMBER 1975* fdeling Noordholland: Knollendam-ZDH 32 GCV-Tex. Boys 11 Huiswaard-Cocksdorp 32 Oudesluis 2-Texel 3 15 Wiron 2-Oosterend 3 151 Helder 6-ZDH 3 13—1 WGW 6-Tex. Boys 3 0—1 inioren: Geelzwart BI-Texel BI 8 am es: Purmerend 2-Tex. Boys 2 12 KNOLLENDAM-ZDH 3—2 Na een verre reis naar Knollendam aar een half uur te laat begonnen erd, startte ZDH niet erg best in de rste helft tegen het gedegradeerde nollendam. De thuisclub nam na 20 inuten de leiding; 3 minuten later was :t zelfs 20. Na de rust ging het stuk- in beter. W. Bakker schoot van grote stand raak: 21 en H. de Ruiter be- ïtte een strafschop en de stand was eer gelijk. Een puntenverdeling zat in maar 5 minuten voor tijd strafte nollendam een fout in de verdediging en zo bleven de punten bij de thuis- ub. Het was een sportieve wedstrijd ider uitstekende leiding. GSV-TEXELSE BOYS 1—1 De Boys zagen geen kans om ondanks n groot veldoverwicht beide punten nnen te halen. Er werden te veel kan- l, waaronder een strafschop, gemist ook paal en lat hielpen GSV om aan n forse nederlaag te ontkomen. 10 mi lten voor het rustsignaal bracht R. v. Stap de Boys op een 10 voorsprong, minuten voor het einde viel de gelijk- aker. COCKSDORP VERLOOR VAN HUISWAARD Het is Cocksdorp niet gelukt de eerste ïtmoeting zegevierend te beëindigen, een nogal harde wedstrijd was Huis- aard met 32 de meerdere over Dcksdorp. Het begin van de wedstrijd is al heel anders dan de Cocksdor- rs zich hadden voorgesteld. Want na minuten stuurde de scheidsrechter n dubieuze redenen een Cocksdorper ieler uit het veld. Vlak na dit incident ist Huiswaard de leiding te nemen. Het el golfde nadien een tijdje over en eer, maar het was weer Huiswaard it scoorde. Wim Witte verkleinde daar- de achterstand maar het antwoord in Huiswaard was dadelijk aanwezig, adien wist J. van Zon de achterstand >g te verkleinen en alhoewel Cocks- >rp nog kansen heeft gehad op een gunstiger resultaat, was de tijd te irt om hieraan gestelte te geven. OUDESLUIS 2-TEXEL 3 1—5 Het begin was niet daverend, binnen in minuut na de aftrap stond Texel al et 10 achter, door een eigen inzet, ierna was het allemaal Texel wat de ok sloeg. Toen de rust aanbrak was it al 12 en als er niet vijfmaal tegen i lat en palen was geschoten, dan had ixel toen de overwinning al binnen ihad. Na de rust ging het beter en liep exel met goed spel uit tot 15. HELDER 6-ZDH 3 13—1 ZDH 3 leed een gigantische nederlaag gen een sterk en geroutineerd Helder- elftal waar niet tegen te spelen was. Helder nam de leiding maar ZDH kwam op gelijke voet: 11. Toen was het over. De ZDH-ploeg werd volledig wegge speeld. jd WGW 6-TEXELSE BOYS 3 0—1 Het gepromoveerde Boys 3 is de com petitie goed van start gegaan. Na een gelijkopgaande eerste helft was de rust stand 00. In het begin van de tweede helft waren de Boys overwegend ster ker maar tot scoren wisten ze niet te ko men. Hoewel WGW later toch ook weer een paar keer gevaarlijk uit de hoek kwam, kwam de winst, dankzij een fraai doelpunt van Paul van Heerwaarden, toch aan de juiste kant terecht. W.MEER 6-OOSTEREND (Z) 2 3—5 In een gelijkopgaande wedstrijd nam Oosterend dankzij een betere conditie de eerste puntjes mee naar huis. In het begin liep het nogal stroef bii Ooster end maar nadat Kees Timmer en N. Drenth van plaats hadden gewisseld kwam er vooral in de voorhoede veel meer snelheid. Al snel na deze wissel kwam Oosterend via een kopbal op 1—0. Vijf minuten later echter had Wieringer- meer deze achterstand al omgebogen in een 21 voorsprong. Twee aanvallen van hen waren voldoende om twee pe- naltys te forceren en beiden werden be nut Ruststand 21. Een kwartier na de rust kreeg Oosterend ook eens een penalty mee en dat betekende 22. Hierna raakte Wieringermeer al snel in conditiegebrek en Oosterend kreeg nu meer ruimte waar het gretig gebruik van maakte. Binnen korte tijd werd de stand opgevoerd naar 25. Vlak voor tijd scoorde Wieringermeer nog eenmaal en bepaalde zo de eindstand op 35. Voor Oosterend scoorden P. van Gronin gen (3x) en K. v. d. Berg (2x). PURMEREND 2-TEX. BOYS 2 1—2 Zondag speelden de Texelse Boys-da mes de eerste van de 24 competitiewed strijden. De eerste helft verliep erg rom melig en daarvan profiteerde Purmer end door een goal te maken. In de twee de helft kwam het samenspel wat beter op cang, en Nicolien Keijser en Ingrid Veeger maakten ieder een keurig doel punt. Margriet Boogaard speelde voor de eerste keer mee en deed het prima, evenals Yvonne Veeger. MEDEDELINGEN. Texelse Boys Door omstandigheden is de training voor de pupillen van a.s. woensdag niet om 2 uur doch van 4 tot 6 uur. De se nioren trainen vanavond (dinsdag) om 7 uur. S.V. De Koog De pupilen trainen met ingang van deze week op woensdagmiddag om 5 uur. Voor de junioren en senioren is de training van woensdag deze week ver zet naar donderdagavond. Aanvang 18.45 uur. Plaats: het veld bij de kerk. S.V. Cocksdorp De training van de senioren is i.v.m. de droogte verlegd naar het Krimpark (bos). De training begint om half zeven en nu weer alleen donderdags. De volleybaltraining is begonnen. De tijden (woensdags) zijn: 19.00 - 20.00 uur. junioren 20.00 - 21.00 uur: dames 21.00 - 22.00 uur: heren Na alle oefenwedstrijden te hebben gewonnen rekende Texel vrijdagavond tegen de Helderse hoofdklasser WAC op wat meer tegenstand. Het werd vooral van WAC-zijde een harde wedstrijd met vele strafminuten voor WAC en dat kwam het spel niet ten goede. Na keu rig voorbereidend werk van Louis Uriot opende Klaas Dirk Koorn de score door de terugspringende bal in het doel te schuiven. Door een rommelige situatie voor het doel van Texel scoorde WAC tegen. Verder heeft de uitstekende kee per van WAC vele harde schoten van Texel uit zijn doel geranseld. In de tweede helft kon Jan de Lugt ongehin derd aan een solo beginnen, want de WAC-spelers cóncentreerden zich meer op de vrijstaande buitenspelers van Texel. Jan zette een WAC-speler op het verkeerde been en schoot de bal kei hard in het doel. Het bleek later het winnende doelpunt te zijn, want de stand bleef 21 voor Texel. Zondag hield de wielervereniging Texel het jaarlijks clubkampioenschap voor nieuwelingen en senioren. Bij de nieuwelingen toonde D. Zuidewind zich erg sterk. Want na 3 ronden demareerde hij en kreeg J. Huydink mee aan het wiel A. Smit moest lossen; D. Zuide wind en J. Huydink gingen sterk door. Drie ronden voor het einde demareerde D. Zuidewind weer; nu kon J. Huydink het niet meer volgen. D. Zuidewind werd winnaar voor J. Huydink. Derde werd A. Smit. De senioren moesten 60 kilometer rij den om te bewijzen wie de clubkam pioen 1975 zou worden. Er werd vanaf de eerste ronde gedemareerd. D. Bakker ging al snel in de aanval, hij moest eens kijken wie er mee ging. Dit deed hij met succes want het hele koppel reageerde. Iedere ronde werd er opnieuw gedema reerd. Dan was het L. van Elk of A. Huisman, dan weer G. Koorn Zo ging het door tot het einde. Uiteindelijk werd het een massasprint, dit verliep niet ge heel vlekkeloos. L. van Elk werd in de kant gedrukt en smakte tegen de tuin- wal. Dit gebeurde 15 meter voor de streep. Uitslag: 1. D. Bakker, 2. H. Koom 3. G. Koom, 4 A. Huisman, 5. J. van Halderen, 6. H Boekei, 7. L. van Elk, 8. S. Appel. Zaterdag werd door 3 leden van de wv Texel deelgenomen aan de grote tijd rit om de K. de Paske-trofee in Wijde- wormer over een afstand van 16 kilo meter. Onder de deelnemers bevonden zich enkele bekenden zoals Rob Duyn en schaatser Gerard Woudenberg. Een uitstekende prestatie leverde L. van Elk en A. Huisman door in dit ster ke gezelschap resp. als 3e en 5e te ein digen. J. van Halderen plaatste zich als 19e. Zondag 14 september wordt de eerste wedstrijd van de najaarscompetitie ge reden. De jeugd start om 9.15 uur op het Wezenland; de senioren en nieuwelin gen bij de Hogeberg, aanvang 10 00 uur. Dinsdagavond 16 september vergadert de gemeenteraad, aanvang 19 30 uur. De agenda luidt als volgt: 1 Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3 Behandeling voorstel raadscommis sies. 4. Voorlopige standpuntbepaling over concept-ontwerp van wet reorganisatie binnenlands bestuur 5. Vaststelling van straatnamen voor een gedeelte van het buitengebied. 6. Vaststelling van de derde wijziging van de Uitkerings- en pensioenverorde ning wethouders. 7. Vaststelling van een voorberei- dingsbesluit voor De Waal. 8. Overdracht van het voormalige dorpshuis te De Waal aan de Stichting Agrarisch Museum. 9. Verkoop van het pand Vermanings pad 2 te De Waal aan de heer A. Kaper te De Waal. 9A. Verkoop van een perceel grond aan de heer P. C. T. van der Hoeven te De Waal aan het Vermaningspad te De Waal. 9B. Verkoop van een perceel grond aan de heer M. H. J. Brons te De Waal aan het Vermaningspad te De Waal. 10. Aanvraag van een rijks voorschot ten behoeve van de woningbouwvereni ging Texel voor de verbetering van de 80 zg. houtrijke woningen. 11. Beslissing op een verzoek van de vereniging tot stichting en instandhou ding van Scholen met de Bijbel op ?exel te Oosterend om medewerking, ingevol ge artikel 72 van de Lager-onderwijs- wet 1920, voor het aanschaffen van leer middelen ten behoeve van haar lagere school te Oosterend. 12. Beslissing op een verzoek van de kleuterschool De Woelige Hoek te Den Burg om medewerking, ingevolge arti kel 50 van de Kleuteronderwijswet voor het aanschaffen van buitenspelmate riaal. 13. Aangaan van een vaste geldlening ad ƒ500.000,met de Coöp Levensver zekeringsmaatschappij Concordia U.A. te Utrecht. 14. Voorschot regeling huisaansluitin gen op het aardgasnet. 15. Goedkeuring begroting 2e halfjaar 1975 van de Stichting Openbare Biblio theek Texel. 16. Idem 1976. 17. Goedkeuring van de jaarrekening over 1973 van het Algemeen Weeshuis Texel. 18. Voorlopige vaststelling van de jaarrekening 1973 van de dienst gemeen tewerken. 19. Idem sociale dienst. 20. Idem grondbedrijf. 21 Idem sociaal werkverband De Bolder. 22 Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1974. 23. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1975. De Gereformeerde kerk van Den Burg heeft zondagochtend het gemeentecen trum bij het kerkgebouw aan de Ele- mert in gebruik genomen. Het centrum biedt in de eerste plaats onderkomen aan de jeugdaktiviteiten van de kerk en wordt verder gebruikt voor catechc- satie, vergaderingen van de mannen- en vrouwenverenigingen, als kindercrèche tijdens de kerkdiensten en mogelijk af en toe ook voor een bruiloft e.d. Het centrum bestaat uit een zaaltje van 70 m2 dat door een nog aan te brengen vouwdeur in tweeën is te delen. Verder is er een ruime hal (tussen kerk en zaal), keuken, toiletakkommodatie, studeerka mer en een consistoriekamer. De totale kosten hebben ongeveer ƒ75.000,bedragen. Met aller inspan ning is het grootste deel van dit bedrag op tafel gebracht; er ontbreekt echter nog ƒ16.000,Een beroep is gedaan op de Stichting Cultureel Werk, maar de gemeenteleden zullen zeker niet de han den in de schoot leggen en gaan dapper door met verschillende akties. Een flin ke besparing (naar schatting ƒ15.000, is verkregen door allerlei werkzaamhe den zelf uit te voeren. Tientallen ge meenteleden waren betrokken bij het graafwerk, storten van de fundering, sloopwerk, schilderwerk en de aanleg van elektra Hoofdaannemer was de fir ma Drijver, die ook het ontwerp ver vaardigde. Dank Dominee H. J. Douwes bracht na af loop van de kerkdienst van zondagoch tend dank aan de medewerkers, daarbij de Grote Bouwmeester niet vergetend. Hij maakte er melding van dat alleen de jeugd al zo'n ƒ4.000,voor het cen trum bijeen heeft gebracht De geza menlijke jeugdclubs hadden bovendien een elektrische klok geschonken. Na mens de vrouwenverenigingen overhan digde mevrouw T. de Visser een bedrag van ƒ1.000,(bestemd voor de aankoop van stoelen) en vertelde dat de lepeltjes- aktie doorgaat en dat er ook nog een ba zaar komt. De heer G. van Groningen, namens de mannenvereniging, zei dat een bedrag van ƒ1.000,was overgemaakt onder meer bestemd voor vloerbedekking voor de kerkeraadskamer. Er was nog 15, bijgekomen, zijnde het batig saldo van de koffieverkoop tijdens de vergaderin gen van de vereniging. Jaap Kreeft van het koor ,,The Mes sengers" bood een foto van De Dennen aan, bestemd voor de hal'. Het koor maakt ook van de nieuwe akkommoda- tie gebruik bij de repetities. Ouderling Bakker tenslotte kwam vertellen dat ook de kerkeraadsleden hun steentje hadden bijgedragen door ieder voor zichzelf een stoel aan te schaffen. FEUILLETON: 28. Haastig pakte Van Benten zijn jas i zijn hoed en liep met de dokter mee aar buiten. Apropos, hoe wist u eigenlijk dat 'ogel een zelfmoordpoging gedaan had? ad het ziekenhuis u al op de hoogte esteld?" „Nee, zijn vrouw belde me". „O ja? Merkwaardig!" Van Benten kon zich op dat moment 'el voor zijn hoofd slaan. Dét was het vreemde geweest van levrouw Vogels telefoontje. Hoe was et mogelijk geweest dat hij er zelf niet gekomen was? In dit soort zaken eed vrijwel altijd het ziekenhuis aan- fte van een zelfmoordpoging; zelden I nooit de familie. Hij groette de dokter afwezig en stap- in zijn auto. In het verkeersgewoel erloor hij al gauw de snelle wagen van last uit het oog. Toch arriveerde hij slechts enkele inblikken na de dokter bij het zieken- uis, want op het moment dat Van Ben- 6n de parkeerplaats opreed, zag hij de nder juist door de grote glazen klap- «ur naar binnen gaan. Bij de receptie lond hij op de hoofdinspecteur te wach- ;n. „U kunt het beste hier even gaan zit- 'n". De dokter wees op de zitjes in de al. door Astrid Kleyn ,,Ik zal kijken hoe het met onze vriend is. Over een minuut of tien kom ik u verslag uitbrengen". Van Benten knikte instemmend, maar maakte geen aanstalten om te gaan zit ten. Geleund tegen de balie keek hij de rechte gestalte van de medicus na. Deze groette met een beminnelijk knikje ach tereenvolgens een man in een witte jas, waarschijnlijk een collega, een patiënt en twee verpleegsters. De verpleegsters, jonge meisjes nog draaiden zich om en keken hem verrukt na. „Een sigaar?" vroeg Van Benten aan de receptionist, die het dichtst bij hem stond en eveneens aandachtig de gedra gingen van de dokter gevolgd had. „Voor straks, als u het goed vindt. In diensttijd mogen we niet roken". „Hij heeft zeker veel succes bij het vrouwelijk personeel?" Van Benten wees in de richting waar dokter Mast verdwenen was. „En of! Ze aanbidden hem van hoog tot laag, maar ik moet zeggen dat hij er weinig aanleiding toe geeft" „Heeft hij nooit een een avontuurtje? Je zou zeggen gelegenheid genoeg". Hij keek met welgevallen naar het fi guurtje achter een lege brancard. Ze was het type dat men eerder op de voor kant van een doktersroman zou ver wachten, dan met een ondersteek in de gangen van een ziekenhuis. „Nee, hij gedraagt zich altijd erg cor rect, maar niet meer dan dat. Och me neer, ik weet het wel, je hoort altijd van die verhalen over artsen en ver pleegsters, maar die zijn over het alge meen dik overdreven. U moet niet ver geten, dat een man als dokter Mast een naam te verliezen heeft. En ook in zo'n groot bedrijf als dit ziekenhuis gaan de verhalen over wat een dokter zegt of doet, als een lopend vuurtje rond". De receptionist onderbrak zijn betoog voor een nerveuze dame in bontjas. „Meneer Van Vleuten? We zullen eens kijken in het grote boek. Aha, hier hebben we hem; klasse-afdeling, kamer 207. Als u hier links de gang in gaat, vindt u aan uw rechterhand de liften. Eerste verdieping moet u hebben". Hij wendde zich weer tot Van Benten. „Nu ik erover nadenk, schiet me in eens te binnen dat ik toch eens wat over hem gehoord heb. Een paar jaar gele den vertelde een collega die veel avond dienst deed, dat dokter Mast een tijd lang pas na achten het ziekenhuis ver liet, altijd vooraf gegaan door een zeer aantrekkelijke laborante. Ze gingen nooit samen weg om niet in de gaten te lopen. Omdat mijn collega de vrouw eens uit de kamer van de dokter zag komen, ging hij op het tweetal letten en kwam hij er achter dat er sprake was van een ver houding. Die geschiedenis heeft niet lang geduurd en sindsdien heb ik nooit meer iets gehoord of gemerkt in dat op zicht". „Waren veel mensen op de hoogte van die affaire?" „Niet zoveel, denk ik. Het moment waarop ze 's avonds weggingen was goed gekozen: Na het bezoekuur en vóór de aflossing van de avonddienst door de nachtploeg. Misschien dat Bloem het nog aan een van de andere collega's ver teld heeft, maar verder niet, denk ik. Je moet in ons vak discreet kunnen zijn". De hoofdinspecteur, die aandachtig de verrichtingen volgde van een moei zaam lopende patiënt in kamerjas, draaide zich plotseling om naar de man achter de balie. „Wie is die collega?" „Bloem. Hij werkt hier nu niet meer. Hij is gepensioneerd". Voordat Van Benten zijn verbazing kon uiten rinkelde één van de telefoons, die op de balie stonden. „Ja dokter? Komt in orde dokter". „Of u naar de kamer van dokter Mast wilt komen?" „Waar is die?" „Deze gang in". De man wees in de richting van een gang recht tegenover de ingang. „Aan het eind rechts en dan de tweede deur aan uw linker hand. Zijn naam staat er op". Van Benten bedankte hem en liep peinzend de aangewezen gang in. Juist toen hij rechtsaf zou slaan, werd hij op zijn schouder getikt. Achter hem stond mevrouw Vogel. Ze was gekleed in een elegant broekpak en had ondanks het drama van die nacht kennelijk tijd kun nen vinden om zich zorgvuldig op te maken. „Dag meneer Van Benten. Komt u mijn man opzoeken?" „Inderdaad. Hoe is het met hem?" „Hij rust; ik mag nog steeds niet bij hem". Van haar vroegere vijandigheid was niets meer te bespeuren. „Dan heb ik ook weinig kans toegela ten te worden, vrees ik. Misschien wilt u in de hal even op me wachten? ik ben op weg naar dokter Mast. Het zal vast niet lang duren". „Goed, ik wacht op u". Óp Van Bentens kloppen werd de deur geopend door de psychiater zelf. „Gaat u zitten alstublieft". Hij wees op een grijze kunstleren stoel met stalen poten. „Het spijt me dat ik u moet teleur stellen, meneer Van Benten. Ik acht mijn patiënt nog niet in staat vragen te beantwoorden. Hij heeft vannacht, zoals u weet, een overdosis slaaptabletten in genomen. Indien zijn vrouw er niet tij dig was achtergekomen, zou het hem ongetwijfeld zijn leven hebben gekost. Op het ogenblik weigert hij te spreken tegen wie dan ook. Zijn vrouw incluis. We moeten hem de gelegenheid geven wat op verhaal te komen. Belt u me morgen op, dan kunnen we, indien Vo gel wat opgeknapt is, een afspraak ma ken". In de hal zat mevrouw Vogel te wach ten. Ze had een sigaret opgestoken en bladerde in een van de tijdschriften die op de tafeltjes lagen. Ze maakte een minder gespannen indruk dan bij de ontmoeting van een paar dagen geleden. Het was niet erg druk in de hal. Zonder op hen te letten liep er zo nu en dan een verpleegster door de hal en verdween in een van de vele gangen. Alle stoelen waren onbezet behalve die waar Van Benten en mevrouw Vogel op zaten. De receptionist achter de balie keek nieuwsgierig hun kant uit. Van Benten gaf hem een knipoogje, ging zitten met de rug naar hem toe. (wordt vervolgd) Het zaalt/e van het gemeentecentrum wordt tijdens de kerkdiensten gebruikt als kindercrèche

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5