cTri: T programma Gespreksgroep jonge moeders van start Zon, maan en hoog water - - Grote belangstelling voor eilandcompetitie volleybal 'N GOED IDEE Derde blad Texelse Courant, vrijdag 19 september 1975 Het vormingscentrum voor Jonge Vol wassenen gaat binnenkort een gespreks groep voor jonge moeders beginnen on der het motto: „kinderen grootbrengen". De bedoeling is niet een cursus op voedkunde te geven, maar samen te praten over de problemen die zich bij de opvoeding van kleine kinderen voor doen. Onderwerpen kunnen door de deelneemsters zelf worden aangedragen. Ook kan er gepraat worden over vragen als ,,wat wil ik met m'n opvoeding be reiken?" Enkele gegevens; De groep wordt op gezet voor jonge moeders tot 27 jaar. De tijd is vastgesteld op 's middags van kwart voor twee tot kwart over drie. Kleine kinderen kunnen meegenomen worden, men beschikt over een aparte ruimte waar ze onder toezicht kunnen spelen. De dag kan in overleg met de deelneemsters worden vastgesteld. Wie voor de opzet van deze gespreks groep voelt, kan zich opgeven bij het vormingscentrum Jonge Volwassenen, Bernhardlaan 147, Den Burg, telefoon (02220) 3368 of 3468. Wie meer inlich tingen wil hebben kan ook op dit adres terecht. De zon leemt 21 september op om 6.23 uur en gaat onder om 18.43 uur; 24 sep tember op om 6.28 uiu-r en onder om 18.36 uur. Maan: 20 sept. V.M.; 28 sepit. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschiild: Vrijdag 19 september 7.56 en 19.54 Zaterdag 20 september 8.36 en 20.32 Zondag 21 september 9.09 en 21.08 Maandag 22 september 9.39 en 21.39 Dinsdag 23 september 10.07 en 22.10 Woensdag 24 september 10.34 en 22.52 Donderdag 25 september 11.00 en 23.08 Vrijdag 26 september 11.29 en 23.35 Zaterdag 27 september 12.00 en Aan bét strand is het ongeveer een uur eerder hoog waiter. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. Donderdag tot en met dinsdag draait in het City theater de film „Emmanuel- le" met Sylvia Kristel in de titelrol In Frankrijk een waanzinnig succes, want er kwamen miljoenen (vooral vrouwen) nieuwsgierigen op af. De frêle heldin van het verhaal beleeft een reeks eroti sche avonturen en behoudt bij dit alles haar geestelijke kuisheid. Verwonderd, oogknipperend ondergaat ze alle stand jes en stuntjes, om slechts volwassen en gelouterd te worden We wereld waarin dit alles zich afspeelt is wat vervelend. Rijk en exotisch, hetgeen door priet praat alsmede fotografie enigszins wordt aangedikt. Geen sex- of pornofilm dus, maar be schaafde beelden. In Frankrijk heet dat ,,un film erotique". Hoewel het boek „Emmanuelle" (Be zige Bij) mij meer plezier verschafte dan de film, is het wel een verademing om eens een ander type vrouwen uit de kleertjes te zien. Zeker, smaken ver schillen en wie de Beierse stamboek koeien i uit de Tii^olerfilms prachtig vindt, ziet misschien (in kilo's gerekend) een magere vertoning. Sylvia en haar medespeelsters missen eveneens de ro mige volheid van een Willeke van Am- melrooy, die dan bovendien kan acte ren. In de lange rij van zg, sexfilms. komt „Emmanuelle" er echter niet zo slecht af, want het is in ieder geval weer eens wat anders. Dat de Utrechte ex-miss Televizier niet kan acteren, is voor haar geen enkel beletsel om beroemd te wor den. Heel Parijs praat over de Holland se brunette, terwijl de film ook in Ame rika loopt als een trein. De 22-jarige Sylvia is door dit succes overspoeld door aanbiedingen en filmde al in Duitsland en Italië, waarna de op namen in Frankrijk begonnen voor het vervolg van „Emmanuelle". (18 jaar). Zondagmiddag 3 uur: „Pipo en de pi raten van toen". Een splinternieuwe film van Kees van Eyck, met in de hoofdrollen Cor Witschge (de echte Pi- po), Marijke Bakker (Mammaloe), Her- Sylvia Kristel speelt Emmanuelle in de gelijknamige film bert Joeks (Klukje) en Janine van Wely (Pipo's zusje Plom). Uit Pipo's circus wordt de buiksprekende pop van Plom gestolen. De achtervolging van een pi- ratenschip brengt het hele gezelschap naar het tropische eiland Rarumba (er werd gefilmd op Aruba). Daar vindt de ontknoping plaats. Deze kleurenfilm wordt Nederlands gesproken en is dus ook voor kleintjes prima vermaak In het voorprogramma een andere bekende van de televisie: „Barbapapa". spew ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1975: Afdeling Noordholland Oosterend (Z)-Sporting S„ 14 30 uur DEK 4-O'end (Z) 2, 14.30 uur (Vertrek boot 13 05 uur) Junioren: Reiger Boys Al-O'end Al, 14 30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) ZDH Al-W.Waard Al, 14.30 uur Texel A2-DWOW A2, 14.45 uur Oosterend Bl-DWOW BI, 14.45 uur T. Boys Bl-Kaagvogels BI, 14.45 u. Cocksdorp Bl-SRC B2, 13.30 uur De Koog Bl-Zeemacht B2, 13.30 u. Geelzwart B3-T. Boys B2, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) WGW B4-Oosterend B2, 14.30 uur Geelzwart Cl-Texel Cl, 14.30 uur (Vertrek boot 13 05 uur) Schagen Cl-Tex. Boys Cl, 14.30 uur (Vertrek boot 13 05 uur) O'end Cl-Oudesluis Cl, 13.30 uur Kaagvogels Cl-ZDH Cl, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Helder C2-Tex. Boys C2, 14.30 uur Texel C3-Zeemacht C4, 13.30 uur Pupillen: Afdeling A: De oog a-ZDH a, 15.00 uur Oosterend a-Texel b, 13.30 uur Texel a-Tex. Boys b, 13.30 uur Tex. Boys byCocksdorp a, 14 00 uur Afdeling B: Cocksdorp b-Texel d, 15 00 uur Texel e-Oosterend b, 14 15 uur Texel f-Oosterend c, 15.00 uur Tex. Boys c-Texel g, 13 30 uur Tex Boys d-Texel h, 15.00 uur ZONDAG 21 SEPTEMBER 1975: Afdeling Noordholland Texel-Zwaagdijk, 14.30 uur DESS-ZDH, 14.00 uur (Vertrek boot 12.05 uur) Oosterend-Schoorl, 14.30 uur Zuidermeer-Tex. Boys, 14.00 uur (Vertrek boot 12.05 uur) De Koog-Strandvogels, 14.30 uur Oudendijk-Cocksdorp, 14.30 uur (Vertrek boot 12.05 uur) W.Waard 2-Texel 2, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys 2-W.Waard 3, 14.30 uur Vesdo 2-Texel 3, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) HRC 5-Oosterend 2, 14.30 uur ZDH 2-WGW 4, 14.30 uur Cocksdorp 2-DWOW 3, 14.00 uur Succes 5-Oosterend 3, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Helder 6-Tex. Bovs 3, 14.30.uur DWOW 4-ZDH 3, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Flevo 5-De Koog 2, 14 30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Texel 4-W.Waard 5, 12.15 uur Junioren: Texel Al-Winkel Al, 12 15 uur Tex. Boys Al-Flevo A2, 12 15 uur BKC BI-Texel BI, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) HRC C3-Texel C2, 12.00 uur Dames: Tex. Boys 2-DVC 3, 12.15 uur Bij afkeuring terrein bus afberichten, 'lefoon (02240) 2421. SAMEN REIZEN: ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1975: Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Tex. Boys B2, Texel Cl, Tex Boys Cl en Oosterend Al. ZDH Cl en Oosterend (Z) 2. ZONDAG 21 SEPTEMBER 1975: Vertrek boot 12 05 uur van Texel: ZDH, Tex. Boys en Cocksdorp. Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Texel BI, Texel 2 en Texel 3. Oosterend 3, ZDH 3 en De Koog 2. MEDEDELINGEN S.V. Texel Na een slechte start tegen MFC, ont vangt het eerste zondag Zwaagdijk, een vrijwel onbekende tegenstander. Ze be gonnen met een gelijk spel en wonnen afgelopen zondag thuis van BKC. Als we ditmaal eens gaan spelen op resul taat, dan kunnen we de punten op het eiland houden. Het tweede gaat naar het pas gepro moveerde Wieringerwaard 2 en daar in de klei, kan dit team op een warme ont vangst rekenen Het derde heeft uit tegen Vesdo 2 een redelijke kans od de punten. Als de spelers van het vierde de moed opbrengen aan te treden, dan kan er thuis gewonnen worden van Wieringer-* waard 5. Junioren Al ontvangt Winkel Al en ook hier kunnen de punten thuis blijven. Junioren BI moet naar BKC BI en deze opgave lijkt te zwaar. Zaterdag ontvangt junioren A2 DWOW A2 en met een volledige inzet zit er een puntje in. Junioren Cl moet naar het sterke Geelzwart Cl Maar er het beste van. Junioren C3 heeft tegen Zeemacht C4 een goede kans op de punten. We wensen Jan en Greet van Benne- kom hartelijk geluk met Louise. t.C. Texelse Boys Bijzonder omstandigheden voorbehou den kan nu ook op de Texelse voetbal velden de bal weer gaan rollen. Dit zal dus het eerste weekend zijn dat onze nieuwe akkommodatie volop in bedrijf zal raken. We hopen er met z'n allen een goed gebruik van te maken. De pupillen c bijten zaterdag de spits af met de wedstrijd tegen Texel g om half twee De a-pupillen ontvangen om 2 uur Cocksdorp a en de d-pupillen om 3 uur Texel h. Pupillen b speelt om half 2 uit tegen Texel a. Eveneens zaterdag speelt junioren BI thuis om 2.45 uur tegen Kaagvogels BI Scheidrechter is de heer P H. van Sam- beek. De junioren B2, Cl en C2 gaan met de boot van 13.05 uur naar resp. Geelzwart B3, Schagen Cl en Helder C2. Zo te zien allemaal pittige tegenstanders, dus zal er volu,it geknokt (sportief dan altijd) moeten worden. Zondag speelt het eerste zijn derde uitwedstrijd. Met de boot van 12.05 uur wordt vertrokken naar Zuidermeer Ge zien de uitslagen van de eerste twee competitiewedstrijden is het zaak geen enkele tegenstander te onderschat ten en het vizier op scherp te zetten. Aanvang 14.00 uur. Boys 2 speelt op eigen terrein om half drie tegen Wieringerwaard 3 Het derde gaat met de boot van 13.05 uru naar Den Helder. Zij spelen daar te gen Helder 6. De A-junioren spelen hun eerste com petitiewedstrijd thuis tegen Flevo A2. Aanvang 12.15 uur. Eveneens om 12.15 uur ontvangt het 2de dameselftal DVC 3. Het eerste dameselftal is vrij. Training We kunnen weer trainen op het eigen trainingsveld De verlich ting is geplaatst dus is er geen beletsel meer volop de training te benutten. De traininstijden zijn: vrijdag van 5-6 uur de B-junioren; van 7 tot 8 uur de A- junioren en vanaf 8 uur de senioren. A W S.V. Oosterend Komend weekend wordt er ook weer in Oosterend gespeeld. Het eerste ont vangt zaterdag om 14.30 uur Sporting S. en is, na het teleurstellende resul taat van vorige week, verplicht de pun ten thuis te houden Het tweede gaat naar de overkant en speelt oYn half drie tegen DEK 4, een onbekende ploeg. Onderschat ze niet en probeer een punt mee te nemen. De Al junioren spelen ook uit en ont moeten de Al junioren van Reiger Boys Hopelijk wordt er nu eens een keer vol ledig aangetreden. Aanvang 14.30 uur. Met eigen vervoer naar de boot. De BI junioren ontvangen om 14.45 uur de BI junioren van DWOW, terwijl de B2 junioren om half drie in Den Hel der spelen, waar WGW B4 als gastheer optreedt. De B2 junioren worden naar de boot gebracht door de heren F. Ze- gers, P. Drijver en L Eelman De Cl junioren spelen om 13 30 uur thuis tegen de Cl junioren van Oude- sluis, waar minstens een punt tegen be haald moet kunnen worden. Pupillen a speelt om 13.30 uur thuis Pupillen b spelen om 14.15 uur op het Texel-veld en zij worden vervoerd door de heren P. Bakelaar, A Trap en K. van Leeuwen. Pupillen c speelt om 15.00 uur op het Texel-veld en zij worden ver voerd door de heren C. Daalder (Oost). C. Witte (De Nes) en A Boogaard (Ze venhuizen). Zondag speelt het eerste thuis tegen Schoorl, dat puntloos onderaan staat. Toch moet deze ploeg vooral niet on derschat worden en als de kansen dit keer benut worden, moet het toch een zege kunnen worden. Aanvang 14.30 uur. Het tweede gaat naar Den Helder en speelt om 14 30 uur tegen HRC 5; de ploeg zal aan deze tegenstander een zware dobber hebben. Het derde speelt om 14 30 uur in Wie- ringen, waar Succes 5 als gastheer op treedt. Als het derde de naam Wierin- gen hoort, krijgt het wel een nare smaak in de mond, maar probeer het beter te ■doen, dan 14 dagen terug. P K. S.V. Cocksdorp Het ziet er naar uit, dat er dit week end ook weer op Texel gevoetbald kan worden, hetgeen betekent dat ook de pupillen weer aan de slag kunnen. Junioren B speelt om 13.30 uur thuis tegen SRC B2, gezien de wedstrijd van vorige week, kunnen we de punten thuis houden. Zondag speelt ook het tweede thuis tegen DWOW 3, om 14.00 uur. DWOW is een nog onbekende tegenstander voor SVC 2 maar een puntje zit er toch wel in. Mocht er zondag gevoetbald worden dan is de terreindienst voor L. den Bra ven en K. Hooyschuur (zaterdag 11 uur). Het eerste speelt uit tegen Oudendijk. Aanvang 14.30 uur. Ondanks dat deze ploeg nog gen enkel punt behaald heeft zal het een moeilijke partij worden. Met dezelfde instelling als tegen Dirkshorn (de juiste) moet het mogelijk zijn om ook aan deze wedstrijd een punt over te houden. De senioren trainen vanavond (don- terdag) gewoon weer op het voetbalveld Ook de jeugd tjjaint weer normaal. JWB. S.V. De Koog Pupillen a spelen zaterdag thuis tegen ZDH a, aanvang 15.00 uur. De junioren spelen zaterdag om 13.30 uur thuis tegen Zeemacht B2. Het tweede gaat zondag uit naar Fle vo 5 in Middenmeer. Het zal wel niet ge makkelijk worden, maar probeer 'n der gelijke nederlaag zoals j.l. zondag te voorkomen. Aanvang 14.30 uur. Voor vertrektijd zie het volledige program ma. Het eerste speelt zondag thuis tegen het sterke Strandvogels. Deze tegen stander is ongetwijfeld sterker dan Cal- lantsoog, gezien hun positie op de rang lijst. Als De Koog dezelfde inzet toont als j.l. zondag, dan mogen we toch wel op een puntje rekenen Aanvang 14.30 uur. J.v.B TEVOKO-NIEUWS De eerste competitiewedstrijd van Te- voko dames 2 is op een nederlaag uitge lopen. Drie sets konden zij volgen, daar na kwam een kentering. De felheid en inzet van dit team, alsmede hetbetere ploegverband zijn echter wel 'n vooruit gang. Tevoko dames 3-VCSM 1 31. Met mogelijk nog meer felheid pakte dames 3 haar tegenstandster aan Na een ver loren eerste set wist men VCSM zo on der druk te krijgen, dat deze ploeg haar spelopbouw verwaarloosde en fouten ging maken. WSOV-Tevoko dames 5 30. Ook da mes 5 is met een nederlaag begonnen. Toch speelden de jeugdspeelsters een prettige wedstrijd en was de prestatie beter dan de 30 nederlaag zou doen vermoeden (setstanden: 17-15, 16-14, 15-11) Programma voor komende week: Zaterdag 20 september, sporthal „Ons Genoegen": Tevoko 1-Gala „Set Up" (dames) Bekerwedstrijd tijdens de opening van de sporthal. Maandag 22 september, Den Helder: Noorderhaven-Tevoko 4 (dames) 19 uur Braaf-Seahawks veter.-Tevoko 2 (heren) 19 uur. De training van vrijdag 19 september komt voor alle groepen te vervallen. Dit in verband met de opening van de sport hal. Tevoko heren teams: Heren 1: promotieklasse. De heren 1 selectie staat dit jaar voor een zware opgave. Na promotie naar de promotieklasse. Uitgangspunt is dan ook de handhaving in deze klasse. Gezien het talent van jonge spelers zowel in heren 1 als in heren 2 moet dit moge lijk zijn. In ieder, geval hoopt men het publiek een serie boeiende thuiswed strijden te kunnen bieden. De confron tatie met het spelpeil van verenigingen als Velox, Formen, DFC, Schorpioen, Volendam en Braaf-Seahawks moet een uitdaging zijn. Samenstelling: Andrew Albers, Cees Duinker, Niek de Graaf, Fetze de Haan, Jan Joustra en Piet Lips. Heren 2: tweede klasse. Ook dit jaar komt het tweede team in de tweede klasse uit. Door ingrijpen van de bond verdween de kans op pro motie. De aansluiting bij heren 1 is daarvoor verloren gegaan. Eigenlijk is het werk van 2 jaar trainen en plicht matig wedstrijden spélen tegen matige tegenstanders te niet gedaan. (In twee jaar tijd werd niet verloren!) De start van het nieuwe seizoen brengt hopelijk nieuwe inspiratie en misschien lukt het dit jaar wel. Samenstelling: Pieter Duin, Henk Jan Klok, Frits Kooi, Gerard Legierse, Ed win Oskam, Piet Schneider en Bart Witte. Heren 3: tweede klasse Het derde herenteam is de voortzet ting van de jeugdteams van vorig jaar. Hierbij is de nodige versterking geko men van een viertal nieuwe leden. Te voko hoopt nu in de loop van dit jaar een sterk geheel van deze ploeg te ma ken Dan kan het volgende seizoen een poging gedaan worden om de eerste klasse te bereiken. Samenstelling: Bert Backer, Louis Bakker, Pim van Beek, Marcel Brozius, Gerard van Es, Otto Jan Goënga, Peter Hin, Peter Kikkert, Henk de Roest; Jan Rijk Hoewel de inschrijvingstermijn voor deelname aan de eilandcompetitie vol leybal pas geopend is, staat nu al vast dat een groter aantal teams dan vorig jaar aan de competitie zullen deelne men. Verschillende nieuwe teams heb ben zich opgegeven (Smullies Bar, Den Grooten Slock, Karseboom, Werkwin kel, Bowling De Koogel), terwijl groe pen en verenigingen die ook vorig jaar al meespeelden hun aantal teams heb ben uitgebreid (Casino, Jelleboog, Te voko). Bovendien worden de inschrij vingen van enkele verenigingen nog verwacht, zodat tegen de veertig teams deel zullen nemen. Vorig jaar gaf het grote aantal aan meldingen problemen vanwege de zaal ruimte. Uitgeweken moest worden naar andere sportakkommodaties, wat na tuurlijk ten koste ging van de gezellig heid en ook organisatorisch wel eens wat problemen gaf. Dit jaar neemt de nieuwe sporthal deze problemen weg, zodat op een gezellig en sfeervol jaar gerekend kan worden Vooral ook om dat door de betere voorzieningen veel meer supporters en toeschouwers ver wacht worden. Wilt u alsnog met één of meerdere teams aan de competitie deelnemen, dan is dat mogelijk. De inschrijftermijn sluit voorlopig op vrijdag 26 september en tot die datum kunt u zich opgeven bij contactpersoon J. Koning, Tempeliers- weg 40 (Bremakker) Den Burg, telefoon (02220) 2863. niitfiiiiiiiitiiiiiiiiiiMnniiiiiiiiiimiiuiHimnHiiimniiiimiiiiiTmnniiniininninmiiim Koop Uw slaapgenot met matrassen van interieuradviseurs Wilhelminalaan 30, Den Burg, 1 telefoon 2575 iHiiiiiiuiiiiiniiiiiiiiiiiiiib

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 9