LAND r BOUW lAM.'L', Jg Openingsfeest Sporthal Stereoclub naar Hi Fi-shovv Zuidlaren Dam- en schaakclub Oosterend Volksdansen afgelast Geen voorrang Kollekte Beatrixfonds De Geul weer open Nu nog grasland inzaaien? \ar<l»as 15 oktober op Texel: Voorlichting start daarna B.K. Vrouwengilde Zwemclub TX 71 gaat in l)en Helder zwemmen Geen gymnastiek fan de Lngt (voorgrond) scoort de gelijkmaker voor bet Texels selectief earn in de wedstrijd tegen de Helderse selctie die zaterdagmiddag werd gespeeld. voeringen zien waarmee zij tijdens, de begin deze zomer in West-Berlijn ge houden, Gymnastrade uitstekend voor de dag waren gekomen Een paar klei ne schoonheidsfouten daargelaten toon den deze jonge meisjes waarom zij bij de nationale top behoren. Het ritmege voel en de gratie kwamen tot uitdruk king in de uitvoeringen met hoepels, knotsen, ballen en linten. De rest van de meisjes deed, afwisselend met de he ren ondermeer een aantal oefeningen aan de brug ongelijk De keurtumploeg liet verder een aantal rekstok- en paard- oefeningen zien. In een ontspannen sfeer werkten de heren hun repertoire af. Het talrijke publick heeft hen niet tot op de bodem van hun kunnen zien gaan maar kreeg wel een indruk op welk niveau de natio nale herenselectie zich bevindt. Een klasse apart is Cor Smulders, die een schitterende brugoefening liet zien maar tijdens de rekstokoefening door gebrek aan concentratie even in de fout ging. De PSV-er staat in Nederland op eenzame hoogte en is achtvoudig natio naal kampioen. Internationaal telt ook hij echter niet mee. Gelijk spel Ook de Texelse sportlieden kwamen tijdens de manifestatie in aktie. Vrij dagavond toonden zij diverse zaal sporten waarbij het demonstratieve element de boventoon voerde. Zater dagmiddag was ook het wedstrijdele ment aanwezig. De Texelse zaalvoet balselectie speelde een wedstrijd tegen het Helderse selectieteam en wist de Nieuwediepers een 2-2 gelijk spel af te dwingen. De eerste helft wist Den Helder de gastheren constant onder druk te hou den. Al gauw was het 01, maar Texel kwam via gevaarlijke counters terug. Jan de Lugt maakte na een fraaie aktie gelijk en Klaas Dirk Koorn punterde de tweede Texel-treffer in het net. Lange tijd kon Texel de 21 voorsprong vast houden. Op advies van de Texelse grensrechter keurde de scheidsrechter een doelpunt van de Nieuwedieper gas ten af maar de gelijkmaker kwam toch (verdiend) op het scorebord De Texelse stereoclub organiseert een excursie naar de Hi Fi-show '75 in Zuid laren op vrijdag 26 september a s. De club vertrekt met de boot van 8.05 uur. De Hi Fi-show is een zeer grote ten toonstelling van alle mogelijke geluids apparatuur. Zo'n 120 merken zijn verte genwoordigd. De laatste ontwikkelin gen op hi fi-gebied komen naar voren, direkt na de internationale Funkausstel- lung in Berlijn. De Texelse geluidsent housiasten zullen waarschijnlijk de hele dag nodig hebben om hun hart op te halen aan deze tentoonstelling die de plaats inneemt van de Firato maar veel specialistischer is gericht. Vrijdag 19 september is de dam- en schaakclub Oosterend begonnen met de clubcompetitie in ,,De Bijenkorf". Er zijn twee eerste en twee tSveede tiental len gevormd. J. Nauta en W. Kalk heb ben ieder een wisselbeker beschikbaar gesteld voor de vereniging. Wilt u graag meedoen aan de competitie, dan bent u van harte welkom De volksdansavond die elke Woens dag van 21.00 tot 22.30 uur in de Burge meester De Koninghal wordt gehouden gaat morgen niet door omdat de zaal voor andere aktiviteiten in gebruik is. Op het haventerrein van Oudeschild had vrijdagochtend om 11 uur een aan rijding plaats toen een Volkswagen, be stuurd door D.J.W. uit Den Burg, geen voorrang verleende aan een door A. D. v. d. V. uit Oosterend bestuurde Fiat. Materiële schade was het gevolg Het Prinses Beatrixfond houdt tot en met zaterdag een landelijke kollekte om financiële steun te krijgen voor haar werk ten bate van gehandicapte mensen die getroffen werden door polio, spas- ticiteit, multiple scleröse, spierdystrofie en diverse andere spierziekten. IJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN §j Het natuurreservaat De Geul is weer opengesteld voor het publiek. M |j Het is nog mogelijk van maandag tot en met vrijdag excursies door H dti gebied te maken. Bespreken: in 1 H het Natuurrecrcatiecentrum van 's M g morgens 9 tot 12.30 uur of telefo- 1 H nisch (02228) 741. Kaarten dienen M echter wel 's morgens te worden s afgehaald. De excursies beginnen ff M 's morgens 10.00 uur. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllU Een onzorgvuldige wissel van Texel bood de tegenstander wat ruimte en met een daverend schot in de uiterste hoek werd het 22. Dat betekende voor het Texels selectieteam het eerste verlies- punt in de zo succesvol verlopen wed strijdenserie waarin verder 6 overwin ningen werden geboekt. Tevoko won In het kader van de nationale beker- competitie volleybal werd zaterdag-, middag een wedstrijd gespeeld tussen de dames van Tevoko 1 en Gala Set Up die door de thuisclub met 3-1 werd gewonnen zodat Tevoko een ronde verder kwam. De eerste set kenmerkte zich door nerveus spel. Gala Set Up leek aanvan- De indruk bestaat, dat de oppervlakte grasland, die dit jaar vernieuwd is klei ner is dan in de laatste jaren het geval was Het is wel zeker, dat de droogte hier een rol heeft gespeeld. In de eerste plaats was al het grasland dringend no dig om de dieren aan de kost te houden en in de tweede plaats was er de vrees dat de inzaai door de droogte zou mis lukken. Intussen zitten we in de tweede helft van september. Wat de vochttoestand van de grond betreft kunnen we wel zeggen, dat de omstandigheden voor nieuwe inzaai op het moment gunstig zijn De vraag is echter of het nog verant woord is in het laatste deel van sep tember grasland te vernieuwen Uiter aard zullen de weersomstandigheden in de eerste maand na het inzaaien hierop van grote invloed zijn Een periode met lage temperaturen of overvloedige regen kan de ontwikke ling van het gras sterk benadelen. Als we echter uitgaan van vrij nor male weersomstandigheden, dan is de inzaai van nieuw grasland in ieder ge val in september nog verantwoord. Als het gaat om de keuze: nu inzaaien of volgend voorjaar menen we zelfs te mo gen stellen, dat inzaai in de eerste 10 da gen van oktober in veel gevallen de voorkeur verdient boven voorjaarsuit zaai. Als een gunstige omstandigheid kan genoemd worden dat de temperaturen in de maand augustus zeer hoog zijn ge weest. We mogen aannemen, dat de temperatuur van de grond daardoor ho ger is dan normaal. En telkens blijkt, dat naast voldoende vocht een voldoen de hoge temperatuur van groot belang is voor een eerste snelle ontwikkeling van gras. Welk grasland vernieuwen? Bij de keuze van te vernieuwen per celen speelt in de eerste plaats de bo tanische samenstelling een rol. Grasland met veel minderwaardige grassoorten komt het eerst in aanmerking. Vooral na de droogte van de laatste maanden is de samenstelling van het grasland sterk achteruit gegaan Een tweede factor is de ligging van het grasland. Onegale percelen met moeilijk te ontwateren plaatsen kunnen door een vernieuwing sterk verbeterd worden. Naast de schade door droogte zien we op het moment ook al weer een aantal percelen, die sterk hebben geleden van vreterij door de larve van juni- of ro- zenkever. Die plekken worden op den duur wel weer groen, maar het zal dui delijk zijn, dat de beste grassoorten zijn verdwenen. C. van Groningen kelijk de zenuwen wat beter de in be dwang te hebben maar toen ook Tevo ko wat rustiger ging spelen liep de ploeg uit naar 147 voordat Gala Set Up weer wat terug kon doen. Op tijd wisten de Texelse dames echter de set in de wacht te slepen. In de tweede set verslapte de concentratie bij Tevoko en daar wist Gala Set Up goed gebruik van te maken. Met veel inzet brachten de gasten deze set op hun naam. In de der de en vierde set was de concentratie bij Tevoko geheel terug en met de gevaar lijkste wapen, de aanval en het blok, werd Gala Set Up naar een kansloze nederlaag gevoerd. Voor Linda Bark, Dula Jorna, Anne- griet en Marian Kager betekende dit voorlopig de laatste wedstrijd die zij voor Tevoko hebben gespeeld. Rond de overgebleven vier dames (Annelies Joosten, Nel Huisman, Betty de Leeuw en Ria Zoetelief) is een nieuw team op- Zoals verwacht stelde de raad vorige week dinsdag een krediet van 1,5 mil joen gulden beschikbaar voor het ver strekken van 500 financieringsvoor schotten voor het aansluiten op het aardgasnet. De normen waarop deze voorschotten worden uitgekeerd zijn echter nog niet bekend Zuidewind zei dat als er meer dan 500 aanvragen zijn het krediet moet worden veilhoogd of een selectie moet plaatshebben. De voorschotregeling geldt alleen voor huiseigenaren en dus niet voor huurders. Zoals nu bekeken kan worden zal op 15 oktober het aardgas door de Wadden zeeleiding stromen. In de tweede helft van die maand wordt dan een. aanvang gemaakt met het voorlichtingsprogram ma door de installateurs in samenwer king met de gemeente. Zuster Waltena uit Sneek was te gast op de eerste avond van het RK-vrou- wengilde. Zo'n 90 dames luisterden naar de lezing van deze zuster, die al 40 jaar in het klooster zit, over de vrouw in vier verschillende levensfasen. Zij vertelde het erg belangrijk te vinden dat vooral jonge vrouwen zich laten onderzoeken naar de aanwezigheid van baarmoeder kanker. Als deze ziekte tijdig ontdekt wordt is genezing nog mogelijk Zuster Waltena is 27 ;aar werkzaam geweest in het Antoniusziekenhuis in Sneek, waarvan 25 jaar op de kraamafdeling, en werkt nu in een verpleegtehuis in Bolsward. Het bestuur van de zwem- en poloclub TX '71 heeft zowel voor leden als niet- leden een winterprogramma samenge steld. Het is de bedoeling om elke tweede zondag van de maand van 5 tot 6 uur te gaan zwemmen in zwembad De Schots in Den Helder. Het is altijd de 2e zon dag van de maand De eerste keer zal zijn op 12 oktober. In totaal wordt er 7x gezwommen. De kosten zijn zo laag mo gelijk gehouden. Wie mee wil zwemmen betaalt voor 7x zwemmen 15,(leden) of ƒ20,(met-leden). De kosten zijn uit sluitend voor het Zwemmen. Boot-, bus- en eventuele andere kosten zijn voor ei gen rekening. Verdere inlichtingen wor den gaarne verstrekt door de bestuurs leden: mevr. H. Rijkers, Wagemaker- straat 12, Den Burg, telefoon 3106 en de heer H. P. Keijser, Vaargeul 13, Den Burg, telefoon 3873 Bij bovenstaande personen dient men zich zo spoedig mo gelijk op te geven. Bij opgave gaarne gelijk betalen. Wegens een optreden van het cabaret Honoloeloe in de Burgemeester De Ko ninghal is er donderdag geen gymnas tiekles. gebouwd dat voor resultaten moet gaan zorgen. Karate Het zondagmiddagprogramma begon uiterst spectaculair met een demonstra tie van de Budosporten (judo, karate en jiu jitsu) door 9 sportinstructeurs van de Koninklijke Marine, deel uitmakend van het centrum voor fysieke training en sport uit Den Helder. Vooral het karate viel bij het publiek, dat in iets minder grote getale naar „Ons Genoegen" was pekomen dan de dagen ervoor, uitste kend in de smaak. Een instructeur liet zien hoe je planken en dakpannen aan diggels slaat en trapt. Dat uiterste con centratie en pure snelheid alsmede een zekere breektechniek voor dit werk ver eist zijn werd al snel duidelijk. Dat niet alleen gorilla-achtige figuren a la Jon Bluming het karatevak uitstekend be- DINSDAG 23 SEPTEMBER In het verenigingsgebouw van de Ne derlands Hervormde gemeente wordt een Vredesavond gehouden. Aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 24 SEPTEMBER Vanaf 20.30 uur kan een ieder volley ballen in „De Bijenkorf" in Ooster end. DONDERDAG 25 SEPTEMBER Cabaret Honoloeloe treedt op in de Bur gemeester De Koninghal. Aanvang 20 00 uur. DIPLOMAZWEMMEN Bij het diplomazwemmen in De Mo lenkoog zijn de volgende zwemmers ge slaagd voor het A-diploma: Annette Keijser, Coenraad Schoonhe den, Monique Bekker, Hannita de Wit, Robert Timmer, Andrea Keijser, Marjo lein Bakker, Petra Boom, Maarten Jacob Hengst, Marijke Ramaker, Mare Riteco, Erna Veeger, Afina Hin, Rcné Groot, Marianne Bruin, Marco de Wolf, Frans Hopman, Leonie Ran, Richard Witte, Astnd Witte, Orfa Hin, Linda Hin, Mar- greet Roeper, Jacqueline Klaassen, Erik Kalverboer, Rudolf Weyers, Martin Smidt, Anna Wonder, Hans van der Slikke. Kathy Bakker, Jeroen Hin, Els oefenen bewees de vrij kleine en tei gere marinier. Zonder problemen en chamclijk letsel werden hout en panne grondig vernield terwijl een lange 1 op de schouders van de man als een It ciferhoutje aan barrels werd geslage Op het moment van de slag spande h de spieren in he tbovenste gedeelte va zijn rechterarm. In vaktermen heet d de mentaliteitstest, legde de speaker ui Jiu jitsu Hoe het judo in elkaar zit weet ii dereen na de gouden plakken vc Wim Ruska en Anton Geesink zo lani zamerhand wel. Judo is een regleme; teerde sport waarbij het niet de b; doeling is de tegenstander letterlijke figuurlijk de vernieling in te helpe Zo niet bij jiu jitsu dat op judo geën zelfverdedigingstechnieken omvc Vanaf de tribune is het best een lei gezicht om de heren instructeurs e kaar in theorie te laten zien afmake Als weer iemand tegen de vlakte w: gegaan klonk een agressief applo uit de zaal. De instructeurs deden eer langzaam voor hoe je mesaanvalle en zo effectief kunt pareren. Daarp ging het in snel tempo. Zeer opwi dend was de vliegende schaar. De q - nadeslag is een essentieel onderde van het jiu jitsu. Dan weet je tenmins zeker dat de opponent is uitgesch; keld, zo redeneert men. Snelle baan a Het sportieve gedeelte van de man festatie werd afgesloten met een tenni demonstratie waarin naast een aant B-klassespelers uit Den Helder ook nc de Texelaars Theo van Asperen en Ju gen Kiltz te zien waren. Op een dusd y mg snelle baan als die in de sporthal zij lange slagwisselingen praktisch uitg- sloten, zodat opwindende momenten b perkt bleven tot enkele zeer fraai g plaatste ballen. Vooral de pedante Mas i donald liet een paar uitstekende retun I' van zijn racket komen. je De manifestatie werd besloten dos het Koninklijk Texels Fanfarekorps Jaap Westdorp die de heren Oskai Z: Praamstra, Van Heerwaarden en Albe ui voor het voetlicht haalde. „U heeft dei v< dagen gezien hoe noodzakelijk het is d 0] Texel een sporthal heeft", zei de we le houder. Oskam had een dag eerder ze gezegd: „Ik hoop dat de demonstratis ze een stimulans voor de plaatselijke vei C' enigingen zullen zijn". Bi Bergman, Marja Burgman, Astrid Tin mer, Karin Eveleens, Klasina Bakke Peter de Porto, Eveline Bakker, Sis! van Heerwaarden, Karin Vermeule Robertus Maas, Cocky Vlaming, Tom Smit, Bart Eelman, Anita Westdorp, Ji hanna Wendrich, Irene Bakker, J; Roeper, Johan Arnout, Astrid van i Wetering, Gerard Miedema, Irma Bu ger, Hans Jansen, Harry Ellen, Her Veldhuysen, Franciska Stark, Johm Hin, Christoffer de Vries, Cornells Br mer, C. J. Bakker, Jos Rijkers, Gijs Ke: zer, Niels Leijen, Ron Westdorp, Robe L Bakker, Bram de Ridder, Jan Boerhon in M. A. C. Cnossen-Boersen, Marry Witt Jr Bakker, Gonny Mets en Leendert Ee ia man. Het B-diploma werd behaald door: 1 Annemieke de Kraker, Julia de Vel Martine Eelman, Corine Eelman, Kla Mantje, Jurrien Baretta, Jacco Giele Johnny Betsema, Angelique Boom, He H ga Witte, Linda Swaan, Ferry van Bei nl {hum, Mia Groenhof, Caroline van Vel iu huysen, Jane Mc Millan van Aspere - Jan Dirk de Wit, Jeanette Zijm, Dorot! Jas, Gerda Bremer, Maria Boogaar Cor Rutten, Annelies Hin, A. Witt Bakker, H. de Ruyter, J v. d. Vis, Ui Zadeits, Alie de Porto-Schouten, 1 Geus-Benit, Toon Witte, Corrie Witti de Visser, Tiny Eveleens-Eelman, B reld van der Heide, Peter van der M len, N. KooTn-Kramer en R Lange veil Boon. TEXEIAARTJES Minimaal (3 regels) 2,70, elke regel meer ƒ0,90. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel* en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu- sief 4°'o BTW Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moet Schoon maakbedrijf Harm Spigt, Pamassiastraat 17, De Koog, tel, f02228) 311 Vanaf 38,70 per maand heeft u al een elektro nisch orgel. Verder heb ben wij alle soorten mu ziekinstrumenten, snaren en bladmuziek, ook van Johan de Heer op cijfer accoorden. Muziekhandel Fa. v. Wijngaarden, We verstraat 68, tel. 02220- 2695, Den Burg Vanaf ƒ44,per maand heeft u al een kleuren tv bij ons. TV en andere re paraties zijn a contant. Radio en TV service Van Wijngaarden, Weverstr. 68, Den Burg, telefoon 02220-2695 Lompen- en metalen- handel Cob us Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Elke vrijdag om 8 uur verkeersles in hotel „De Zwaan", Den Burg. Te vens verlengen wij ook rijbewijzen. Vamor rij school Wester, tel. (02230) 13906 Volop handappels en peren M Huisman, De Veen, tel. 2203 Met glas, verf en be hang van Arn Looyer wordt uw huis veel mooier. Kom eens kijken. Spinbaan 1, Den Burg, tel. 02220-3179 Woonruimte te huur gevraagd voor permanen te bewoning m Den Burg (Liefst gemeubileerd). Tel. 2823 Te koop gevr. kippen hok en schrijfbureau. Tel. (02220) 2431 'N GELDBELEGGING waar u plezier van hebt. MAVO - kant en klaar garages worden als container ver voerd. Vervaardigd uit één stuk beton. Keuze uit 8 moderne kleuren. D afm. 5.27x2.68 m ƒ3375 B afm. 5.27x3 00 m ƒ3800 C afm. 6.27x3.00 m ƒ4625 Meerprijs extra zijdeur of raam 425,- indl. bt.w. Fundatie zandbed. Levering franco ivverk ,(voor rijplaten dient ko per eventueel zelf te zor gen). Sinds 1963 meer dan 16.000 geplaatst in Neder land. MAVO-BOUW, Jöh. Bürmann, Burg. Si- monsstraat 10, Halfweg. Telefoon 02907-4592. We hebben onze woning- hypotheëk bij de RABO BANK afgesloten, dat is vertrouwd en safe Vanaf 22 septemb zijn wij dinsdag, vrijd en zaterdag de gehele dl geopend. De overige d gen zijn we geslote Cocky's kapsalon, I Koog j Te 'koop bmnendeure granito aanrechtblade 2.25 m, 2-pers. opkla bedden, 1-pers. stap< bedden, stoelen, tafe! gasgeysers, pannen, 2-pi Atag kookplaten etc, setpotten met stortbai ken, 'kinderbedjes, vo een krats. „Eldorado Bosrandweg 519, De Ko: Tél. (02228) 323 Voor onze wonin hypotheek hoeven we t de RABOBANK ma 9°/o te betalen 1 Te koop z.g.a.n. here kostuum mt. 50 en 1-pë ledikant. J. Dirkszoo; 1 18 Te koop gevr. linne kast, 2-deurs. Tel. (0222 3412 Wilt u a. graag uw steentje bi dragen aan de strijd t gen de milieuvervu ling? b graag helpen een s sortiment milieuvrie delij'ke artikelen bi kendiheid te geven Texel c. met dit avond-thui werk een aardig cent] bijverdienen? Woont u: in Den Burg' a in De Waal? Dan zoek* we u! Belt u dan evei 02223 -627

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2