Cjroen l^warts-Jexels in het harL, Contributie met 10 omhoog Afscheid De Oorter en Beemsterboer Mooi en praktisch Taxicentrale DE KOOG Ledenvergadering VVV zeer slecht bezocht Dorpscentrum De Waal: SS #iiP mms, Tel. (02228) FA. KIKKERT VRIJDAG 3 OKTOBER 1975 TEXELSE 89e JAARGANG No. 9014 Uitgave: BV v/h Langeveld De RooU postbus 11 Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Redaktle: Harry de Graaf, Keeaomlaan 43, Den Burg, tel. (02220) 2403, en Ron Lodew(Jks, Noord wester 21, Den Burg, tel. (02220) 3906. COURANT Verschijnt dinsdags en vrtydage. Postgiro 652. Abonnementsprijs f9,15 p. kw. 50 cent Incasso; los 40 cent Bank: Amrobank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert. 35 ct p. mm excl. 4% BTW De VVV-contributie gaat met ingang van het nieuwe boekjaar op 1 novem ber met 10% omhoog, op basis van het prijsindexcijfer zoals dat door het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in juli van dit jaar werd vastgesteld. Deze stijging is een uitvloeisel van het ledenbesluit om de contributie jaar lijks aan te passen aan de gestegen kosten van levensonderhoud. Dit om de waardevastheid van de bijdrage te garanderen. Een onthutsend klein aantal leden ging woensdagavond met dit bestuurs voorstel akkoord. De stemmenverhouding was 16-5. Incalculerend dat ook de bestuursleden meestemden wordt duidelijk hoe weinig belangstelling voor de algemene ledenvergadering van de VVV bestond. Slechts ongeveer 13 leden hadden woensdag de moeite genomen naar hotel „De Lindeboom-Texel" te komen. Zij waren getuige van het afscheid van de be stuursleden De Gorter en Beemsterboer maar vernamen niets over het vertrek van hoofdinformatrice Sonja Witte totdat dit onderwerp in de rondvraag aan de orde werd gesteld. Sonja Witte Voorzitter W. Visser moest wel een verklaring afleggen nadat H. de Graaf over deze gang van zaken zijn teleur stelling had uitgesproken. „Sonja Witte heeft de afgelopen 20 jaar het gezicht van de VVV naar buiten mede bepaald. Ik wil zo ver gaan om ook haar een at tentie aan te bieden", aldus de journa list. Visser liet daarop weten dat Sonja Witte niet akkoord ging met een werk tijdverandering die naar de mening van het bestuur in verband met de perso- neelsopbouw noodzakelijk zou zijn De hoofdinformatrice nam, kort voor haar vertrek naar het buitenland, ontslag. „Aangezien zij nog steeds in het buiten land vertoeft is de mogelijkheid voor een bedankje tot dusver uitgesloten ge weest. Schriftelijk hebben wij reeds on ze erkentelijkheid laten blijken voor het vele werk dat Sonja Witte voor de VVV heeft gedaan", aldus Visser die hieraan toevoegde dat in een later stadium dit verzuim zal worden goedgemaakt Superlatieven Het afscheid van De Gorter en Beem sterboer werd met aanzienlijk meer ce remonieel omkleed. Op uitnodiging van het bestuur was het college van B. en W. aanwezig om het vertrek van de beide bestuursleden luister bij te zetten. Uit voerig, werden De Gorter en Beemsterboer voor de uitoefening van hun taak gehuldigd. De oud-TESO-di- recteur heeft 13 jaar als penningmees ter gefungeerd en moest afscheid nemen omdat zijn binding met de vervoerson derneming wegens pensionering al enige tijd is verbroken. Beemsterboer houdt het na ruim 28 jaar voor gezien. Als vertegenwoordiger van de gemeente beheerde hij al die tijd het secretariaat van de vereniging. De gemeentesecretaris had het college ver zocht hem van deze taak per 1 oktober te ontheffen. Beemsterboer is de eerste en voorlopig laatste gemeentelijke ver tegenwoordiger die in het bestuur van de VVV zitting heeft gehad. De ge meenteraad besloot in juli het voortaan met een waarnemer te stellen om twee slachtige functies verder te vermijden. Driemanschap Voorzitter W. Visser sprak op drama tische toon toen hij het vertrek van de beide heren aankondigde. De praeses is de enige van het aloude driemanschap Beemsterboer-De Gorter-Visser die nu nog in functie is. De heer Visser over handigde de heren 'n envelop met inhoud (cheques). Burgemeester W. H. Sprenger constateerde dat de scheidende functio narissen een periode afsluiten waarin bijzonder veel tot stand is gebracht, doordat de VVV de ontwikkelingen nauwkeurig heeft gevolgd en („dat is de kunst") wist voor te blijven. Aan het adres van De Gorter zei hij dat deze een bijzondere eigenschap voor communica tie heeft getoond door op tijd te waar schuwen als hij meende dat een ander ergens belangstelling voor zou kunnen hebben. Beemsterboer heeft, aldus de heer Sprenger, meegewerkt aan de tot standkoming van positieve recreatieve resultaten in Noordholland en op de Waddeneilanden. „Het afscheid moet u beiden moeilijk vallen omdat het plaats heeft in een pe riode van onrust. U wilde eigenlijk al eerder weg maar bent gebleven om ver dere onrust te voorkomen", aldus de burgemeester. „Wordt lid" In zijn dankwoord deed Beemsterboer een oproep aan alle Texelaars om niet te aarzelen lid van de VVV te worden „Solidariteit maakt macht en het appa raat financieel sterk. We moeten een eenheid zijn", zei hij. Vervolgde- „In vergelijking met andere VVV's zit onze vereniging goed in elkaar. Zij is tot goe de dingen in staat". De Gorter sloot zich bij deze woorden aan. De posten van beide heren worden door H. Wuis (sec retaris) en B Bakker (penningmeester) waargenomen, terwijl M. Zegers als lid aan het dagelijks bestuur is toegevoegd De discussie over de koppeling van de jaarlijkse contributieverhoging aan het prijsindexcijfer werd op gang gebracht door bestuurslid J. Hennink die als eni ge van zijn medebestuurders hiermee niet akkoord wenste te gaan. Hij had uitgerekend dat in de periode 1970 tot 1975 de contributie met 200°/o gestegen is, hetgeen meer is geweest dan de prijsstijgingen in diezelfde periode. „Een verhoging van 10% voor het komend boekjaar loopt niet gelijk met verhoging van de verhuurprijzen", aldus Hennink, die weinig respons kreeg. Zijn vraag in hoeverre het financieel aandeel van de leden in het vcrenigings- apparaat (67%) door de in de ontwerp- Overzicht van de ruime hal met gezamenlijke ingang voor zowel het school- als gemeen schapsgedeelte. Rechts het buffet. DE WAAL - De inwoners van De Waal hebben alle reden om trots en voldaan te zijn over het nieuwe dorps- Een handdruk en een envelop met inhoud van voorzitter W A. Visser voor het scheiden de bestuurslid de heer Af. C. de Gorter. Op de achtergrond zittend de heer P Beemster boer die eenzelfde huldiging ten deel viel. begroting 1975-'76 geplande verhoging van 175 mille naar 2 ton gewijzigd wordt kreeg geen direkt antwoord. Ver wonderd vroeg T. v. d. Heerik zich af waarom juist een bestuurslid deze vraag moet stellen. Waarop Beemsterboer aan vulde: „De heer Hennink weet precies wat er aan de hand is". V mm ■pip Gisteren werd de laatste hand gelegd aan het nieuwe Waalder gemeenschapscentrumDe foto werd gemaakt in de toneel-gymnastiekzaal. De firma Beermann is bezig met het ophangen van de toneelgordijnen. huis dat vrijdagmiddag (heden) om 15.00 uur in gebruik zal worden ge steld door de heer G. A. Oskam, ad ministrateur van de Stichting Cultu reel Werk Texel. Het gebouw is, net als het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp een „multiunctionele akkommodatie" wat betekent dat het een combinatie is van lagere school, gymnastiek-to- neelzaal, dorpskamer en verdere be nodigde ruimten. Het verschil met De Cocksdorp is dat het schoolgedeelte er al stond zodat alleen het dorpshuis eraan moest worden gebouwd. Dat kostte al met al toch nog zo'n ƒ350.000,- maar niemand zal ontken nen dat het een afdoende oplossing is waarmee De Waal voorlopig uit d? brand is. Het zou best eens kunnen dat menige niet-Waalder er jaloers op is. Met name voor cultuurminnende mensen uit Den Burg moet hettoch wel spijtig zijn dat die paar honderd inwoners van Texels kleinste dorp nu over een prachtig to neelzaaltje beschikken terwijl Texels residentie na het sluiten van „De Oran jeboom" helemaal zonder zit De afgelopen dagen werd aan het fraaie gebouw, weinig opvallend gele gen aan de Langwaal. de laatste hand gelegd. De firma De Vries Van de Wiel voltooide gisteren de bestrating die door een van sproorbielzen gemaak te trap is gescheiden van de 80 centime ter lager gelegen weg. Kantelbaar toneel De gymnastiek-toneelzaal is 10 x 12 meter en geeft aansluiting op een toes tellen- en stoelenberging van 10x3 me ter De bijna zes meter brede toneel vloer is opklapbaar en kan de toneel opening volledig afsluiten. Het op deze wijze buiten gebruik stellen van het 4.500 kg zware toneel vergt een lichte handbeweging dank zij een basculecon structie. Als het toneel is opgeklapt, kan worden beschikt over een 7x7 meter grote dorpskamer, tevens handvaardig heidslokaal en kleedruimte. De nieuw bouw omvat verder wasruimte, leermid delenkamer, berging, werkkast, toilet groepen en een ruime hal tevens garde robe. Laatstgenoemde ruimte wordt be heerst door een eenvoudig doch knus uitgevoerd buffet. Er zijn veel „eerlijke" met te dure materialen toegepast, bruine plavuizen op de vloer, een blank ruwhouten pla fond en schoongemetselde wanden van porisosteen. De dorpskamer is belegd met Heuga- felttegels; de gymnastiekzaal is (net als de sporthal in Den Burg) voorzien van een kunststof („Bolidt") vloer. Aan het oorspronkelijke 2-klassige schoolgedeel te is niet zoveel veranderder kwam een behoorlijke ruimte bij voor het school hoofd, de lokalen werden geschilderd en van vloerbedekking voorzien. Aannemers Bij het uitvoeren van het werk sloe gen twee hoofdaannemers de handen ineen: Kooger uit De Waal en Vermeu len uit Oosterend. De heer G. Witte voerde het metselwerk uit, de elektra werd aangelegd door J. Keijser, de fa. Oele zorgde voor loodgieterswerk en sa nitair en Fokko Mulder uit Oosterend voor het tegelwerk. Het stalen skelet van het gebouw werd geleverd en ge monteerd door de firma Commissaris uit Haarlem De stoffering werd ver zorgd door Moerbeek uit Den Burg (les lokalen) en A T B. Beermann uit Heemskerk; laatstgenoemde onderne ming bracht ook de toneelgordijnen aan. De door de firma Schoo uit Den Burg geïnstalleerde gas CV (de ketel staat op de zolder) werkt in afwachting van het aardgas op propaan. De nieuwe „Wiele waal" is voorzien van een vaste geluids installatie, afkomstig van Mitra B.V. uit Den Burg. Het gebouw werd ont worpen door gemeentearchitect Van der Struijs. Zoals eerder gemeld is de openings plechtigheid alleen voor genodigden toe gankelijk Zaterdagochtend wordt voor de scholieren film gedraaid en zaterdag avond is er een gevarieerd programma van zang, muziek en een éénacter door 't Amateurtje. Deze avond is vrij toe gankelijk voor ieder zolang er plaats is. Zondagmiddag van 14.00 - 17.00 uur wordt open huis gehouden om ieder in de gelegenheid te stellen de nieuwe Wielewaal te bezichtigen. Dag en nacht. Badweg 1. Ook voor ziekenfonds.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 1