„Het lijk in de Ketelstraat" 0Trf= Voor het weekend SSSjgSSSr sa llij 'N GOED IDEE Raadsvergadering Burgerlijke stand Artsen Groene Kruis: Tandartsen: Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten Damclub Texel Zon, maan en hoog water „WAT IK ZEGGEN WOU.." Mitra won gemakkelijk Hondenliefhebbers 4 Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 10 oktober 1975 FEUILLETON door Astrid Kleyn DA! 32. „Ik zou u graag even onder vier ogen willen spreken" viel Van Benten ineens met de deur in huis. Bloem keek hem verbaasd aan. „Dat kan. We kunnen ons tweede kopje thee wel in de studeerkamer op drinken". In de studeerkamer was alles bij het oude. Onwillekeurig keek Van Benten in de richting van de antieke kast. Hij ging niet zitten maar zette zijn theekop je neer op het bureau en zonder weer stand te kunnen bieden aan deze vreem de inpuls, liep hij naar de kast en open de deze.. .Leeg! Hij schaamde zich nu voor het feit dat hn aan deze opwelling had toegegeven. Het sloeg nergens op. „U gebruikt deze kast niet?" Hij wees op de lege planken. „Nee We hebben hem te koop aange boden, al een paar weken geleden. Als we een bod krijgen, doen we hem weg". De man toonde geen enkele gelijkenis meer met de goedmoedige beer, waarop Blazoen eens doelde. Zijn ogen stonden koud en zijn anders zo losse wangen stonden nu strak gespannen, waarbij de kaaklijn duidelijk zichtbaar werd. „Bent u gekomen om me te vertellen dat er weer een lijk in ons huis is ver stopt?" De ander negeerde deze vraag. „Ik wilde u iets vragen. Kent u dok ter Mast?" Bloem verroerde zich niet. „Niet persoonlijk. Natuurlijk heb ik wel met hem te maken gehad, toen ik nog werkte". ./Was u er in de tijd dat hij een ver houding had met een laborante?" Nu leken zijn ogen zich iets te vernau wen ,,'t Is mogelijk. Ik weet dat niet meer zo precies". „Kom, kom, zoiets bent u toch niet vergeten?" Ik vraag me nu werkelijk af, waar u heen wilt" Bloems stem klonk ag- gressief nu. „In een ziekenhuis hangt het leven aan elkaar van roddels, avontuurtjes en verhoudingen. Denkt u dat ik dat alle maal bijgehouden heb?" „Nou overdrijft u toch wel wat Zeker als het dokter Mast betreft, want ik weet uit betrouwbare bron dat hij niet zo'n schuinmarcheerder is". ,,Maar waar praat u dan over?" Goed, we laten de zaak rusten Is Viola Perlé thuis?" „Nee, ze is zaterdagavond vertrokken naar haar familie. Ze komt vanavond weer terug". Van Benten stond op. „Dat was dan alles Wilt u uw vrouw bedanken voor de thee? En doet u haar de groeten. Ik neem maar geen afscheid meer van haar want ik heb het nogal druk" Op het bureau was het abnormaal stil. Behalve de man achter de telefoon, leek de zaak uitgestorven „Is er nog nieuws?" Van Benten wachtte het antwoord niet af, maar greep haastig de telefoon die op dat moment begon terinkelen. Het was Blazoen. „Nog iets gevonden?. Hoever zijn jullie?. En de vijver?. Daar be ginnen jullie nu pas aan?. Nou ja, 's is goed. In ieder geval bedankt voor het bericht. Enne je houdt me op de hoogte, hè". Hij zakte zuchtend in de eerste de best stoel. Moest hij de ouders van het meisje waarschuwen? Zacht jes voorbereiden? Maar als ze niets von den?. Hij besloot even af te wach tten „Ik ben op mijn kamer". Zijn gemom pel was nauwelijks te verstaan De stapel papieren op zijn bureau maakte hem nerveus. Ineens had hij spijt dat hij niet terug naar het park was gegaan. Van werken kwam toch ook niets meer. Zijn horloge wees bijna vijf uur aan. Op zijn gewone plekje voor het raam bleef hij met de handen in zijn zakken naar buiten kijken en overdacht de gebeurtenissen van die dag. Hij dacht aan Vogel die nu in een hagelwit zie kenhuisbed lag, tussen vier steriele mu ren. Zouden er bloemen op zijn kamer staan. Bloemen van zijn vrouw? Hij kon zich nu eenmaal geen ziekenkamer voor stellen zonder bloemen. Waar zou de boekhouder aan denken; zou hij achter af blij zijn dat zijn vrouw hem gered had? De telefoon rinkelde. Van Benten vloog erop af. „Met wie? O ben jij het". Hij kon niet helpen dat zijn stem alle interesse ver loor. „Nou ja, vertel het maar. Je bent er achter gekomen hoe die vriend van je zusje heet?.... Alex Vogel! Tja, dan kan ik je alleen maar vertellen dat ze er niet met hèm vandoor is. Kostte het moeite om achter zijn naam te komen? Niet zo erg. Enfin in ieder geval bedankt voor de moeite, meneer Kaats. Eh, hoe heet je eigenlijk van je voor naam?. O.K., dag Frits". Hij legde de hoorn op het toestel en trok op hetzelfde moment zijn hand te rug als of hij zich had gebrand. De tele- iiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiniiniiHiiiiuniiniiin voor LUXAFLEX ZONWERING even kijken bij interieuradviseurs Wilhelminalaan 30, Den Burg, 1 telefoon 2575 1 illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIUllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUh foon ging weer over. Ditmaal was het Blazoen. „Gevonden in de vijver!.Ik kom!" Hij gooide de haak neer en holde zo hard hij kon naar buiten, schoot in zijn auto en stoof met zo'n vaart weg, dat een voorbijganger op zijn voorhoofd tikte. Bij de ingang van het park stond een agent. Hij hief even zijn hand op, toen Van Benten binnen kwam scheuren. Blazoen stond met twee collega's aan de rand van de vijver, dicht bij het bruggetje. Het lichaam lag onder een stuk zeildoek. De hoofdinspecteur tilde een van de hoeken een eindje omhoog. Gedurende enkele ogenblikken stond hij zwijgend gebukt over wat eens een ge zond mooi meisje geweest moest zijn. Met een zucht liet hij het dek terug vallen. „Het ziet er naar uit dat ze er een flinke tijd in heeft gelegen. Is dokter Henkes er nog niet?" „Hij is gewaarschuwd; hij zal zo wel komen Kijkt u eens, we hebben nog iets opgevist: haar tas". „Mooi We zullen de inhoud ervan op het bureau bekijken" Hij keek even om zich heen. „Je hebt de mannen ,die je niet meer nodig hebt, zeker al weg gestuurd?" „Ja chef". Blazoen keek hem onder zoekend aan. Het leek wel of zijn baas, ondanks de gruwelijke vondst, iets min der bedrukt was. In feite was dit ook zo. Van Benten voelde een soort som bere opluchting omdat er een deel van de drukkende verantwoordelijkheid van hem was afgevallen. Twee weken lang had hij in angst gezeten, zich afvragend of hij Marjolijn niet op de een of andere manier zou kunnen redden, als hij de zaak maar snel zou oplossen. Aangezien hij nog niet in staat was geweest de zaak op te helderen, maakte hij zichzelf allerlei verwijten. Nu was dat afgelo pen; hij kon niets meer voor het meisje doen Mocht hij in gebreke gebleven zijn dan was daar nu niets meer aan te ver anderen. De slag was gevallen. Dit was het einde en tevens een begin. Een mijl paal vanwaar hij opnieuw zijn onder zoek zou kunnen starten; een onderzoek dat tenslotte naar de moordenaar moest leiden. Dat hij de moordenaar zou vin den, was voor hem een vaststaand feit. Hij zou niet rusten voordat hij het dos sier kon sluiten met de naam van de da der. Intussen was dokter Henkes gearri veerd en knielde op zijn beurt bij het lijk. Ook hij keek enkele seconden lang naar het lichaam onder het zeil. „Breng maar naar het lab". Het lijk werd op een brancard gelegd en in de politiewagen geschoven. Zonder nog iets te zeggen stapte de dokter bij Van Benten in de auto. (wordt vervolgd) Dinsdagavond 14 oktober, aanvang 19.30 uur vergadert de gemeenteraad. De agende luidt als volgt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Benoeming leden woonruimtead viescommissie. De aanbeveling zal na der worden bekend gemaakt. 4. Benoeming leden monumentencom missie. De aanbeveling zal nader wer den bekend gemaakt. 5. Aanwijzing van een lid en plaats vervangend gemachtigde ter verkiezing van een lid van het algemeen bestuur van het hoogheemraadschap Uitwate- rende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland. Voorgesteld wordt als gemachtigde aan te wijzen J. Zuidewind en als plaatsvervangend gemachtigde J. C. M. Nauta. 6. Vertegenwoordiging van de ge meente Texel in het bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Texl. 7. Intrekking verordening geldelijke steun bewoners bij krotontruiming, doorstroming en woningverbetering in verbond met wijzigingen in soortgelijke rijksregelingen. 8. Behandeling van het beroepschrift van de heer S. Ran te Den Burg tegen de weigering van een bouwvergunning. 9. Vaststelling van de 9e wijziging van de Bezoldigingsverordening. 10. Idem 10e wijziging van de Bezol digingsverordening. 11. Vaststelling van een verordening tot toekenning van een uitkering ineens aan het daarvoor in aanmerking komen de gemeentepersoneel over de periode 1 juli 1973 tot en met 30 juni 1974. 12. Vaststelling van de 11e wijziging van de Bezoldigingsverordening. 13. Idem 12e wijziging van de Bezol- udigingsverordening. 14. Vaststelling van een verordening tot toekenning van een uitkering ineens aan het daarvoor in aanmerking ko mende gemeentepersoneel over de pe riode 1 januari tot en met 31 juli 1975. 15. Vaststelling van de werkelijke uit gaven enz. van het openbaar gewoon lager onderwijs over 1974. 16. Vaststelling van de werkelijke uit gaven enz. van het openbaar buitenge woon lager onderwijs over 1974. 17. Vaststelling over 1974 van de be dragen der gemeentelijke vergoeding voor het bijzonder lager onderwijs als bedoeld in artikel 103 der LO-wet. 18. Intrekking van een garantiever lening op een door de Recreatiestich ting Texel met de Bank voor Neder landse Gemeenten aan te gane geldle ning ad ƒ400.000, 19. Verhoging krediet in rekening cou rant van de Stichting Cultureel Werk Texel. 20. Subsidiëring uitgave boek „Lant van Texel" door de B.V. v.h. Langeveld De Rooy. 21. Aangaan van vaste geldlening van resp. ƒ750.000,—, ƒ500.000,— en ƒ115.000,—. 22. Wijziging gemeentebegroting 1974. 23. Wijziging begroting van het so ciaal werkverband De Bolder voor 1975. 24. Wijziging gemeentebegroting 1975. van 1 tot en met 7 oktober 1975 Geboren: Anne Boyen, zv. Johan W. Baretta en Johanna G. Bekker. Ondertrouwd: Nicolaas B. M. van Heerwaarden en Trijnie J. Schoorl; Ja cob J. Smit en Margaretha S. Boon. Overleden: Jan G. Oele, oud 69 jaar, wonende te Den Burg; Willem van Veen, oud 65 jaar, wonende te Den Burg; Martje Daalder, ev. Maas, oud 59 jaar, wonende te De Waal. Uitsluitend voor spoedgevallen van vrijdagavond 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp, tel. (02222) 234. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 13.00 uur Zr. GROOTHUIS, Marelstraat 8, Den Burg, tel. (02220) 2996. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen: tele foon 2527 Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal. 94), b.g.g. 3541. Vrijdag 10 oktober 1975 GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 19.00 uur ds. A. Bac, uit Boskoop. Zondag 5 oktober 1975 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur Gemeen- schapp. dienst in de geref. kerk. Voorganger: ds. De Roest De Cooksdorp 10.00 uur eerw. heer E. Loerakker Gezinsdienst met de kanderen van de Zondags scholen. Collect voor het Zon dag sschoolwerk. Den Hoorn 11.00 uur dhr. Veldhuis De Koog 19.30 uur ds. Loerakker De Waal 9.30 uur dhr. Veldhuis Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Vierling H. Avondmaal Collecte Kerkeraadskas. 19.30 uur Zangdienst. Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier Viering H. Avondmaal Collecte Onderhoud Kerk GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur Gemeensch. dienst in de Geref. Kerk. Voor ganger: Ds. De Roest. Tijdens de dienst kindercrèche achter de kerk. Nevendienst voor de jongere kinderen. 19.00 uur Ds. Douwes. Oosterend 9.45 uur ds. v.d. Leer, van Driehuis. Viering H. Avondmaal. 17.00 uur Ds. v.d. Leer, Viering H.A. en dankzegging. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16 00 uur DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur ds. Kuitse m.m.v. interkerkelijke jeugd koor „The Messengers". Aansluiting rusthuizen. JEHOVAH'S GETUIGEN 18.30 uur Lezing. Jehovah treft liefderijke voor bereidingen voor de bewoners der aarde" 19.30 uur Wachttoren-studie „Met vertrouwen de toekomst tegemoet zien". ROOMS-KATHOLIEKE KERK weekend 11 en 12 oktober 1975 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur. De wedstrijd tegen Schagen is een 812 nederlaag geworden. Gezien het verloop had de uitslag zelfs nog wel gunstiger kunnen zijn. P. Bakelaar bijv. won een schijf in de opening maar ging later in de fout. Ook J. van Heerwaar den had in het afspel een punt meer kunnen bemachtigen. Schagen werd reeds als kampioen getipt. Als dat ge beurt, is een redelijke klassering voor damclub Texel ook geenszins uitgeslo ten. Uitslag Schagen-Texel: R. Veenstra-P. Bakelaar A. Veenstra-C. Meedendorp W. Tesselaar-W. Bakker T. Tesselaar-J. Schoo H. Groot-J. Hooijberg A. Veenstra-C. Groenhof D. Vlam-C. Dijker P. Blaauboer-B Duin D. Feien-J. van Heerwaarden A. Meier-C. Vinke Uitslagen clubcompetitie: P. Bakelaar-J. van Heerwaarden P. Kooiman-W. Bakker G Dros-J. P. Stam J. Schoo-C Groenhof A. Vinke-C. Dalmeijer 2—0 1—1 2—0 2—0 0—2 2—0 0—2 0—2 1—1 2—0 12—8 2—0 2—0 1—1 2—0 2—0 De zon komt 12 oktober op om 6.58 uur en gaat onder om 17.54 uur; 15 ok tober op om 7.03 uur en onder om 17.47 uur. Maan- 12 okt. E.K.; 20 okt. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 10 oktober 11.50 en Zaterdag 11 oktober 0.15 en 12.17 Zondag 12 oktober 0.49 en 12.48 Maandag 13 oktober 1.30 en 13.38 Dinsdag 14 oktober 2.44 en 14,58 Woensdag 15 oktober 4.04 en 16.18 Donderdag 16 oktober 5.23 en 17.29 Vrijdag 17 oktober 6.28 en 18.29 Zaterdag 18 oktober 7.17 en 19.18 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. BREVEN VAN LEZERS - BUTEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN OE REQAKTtE Het Mitra-volleybalteam bleef zater dagmiddag in de eerste thuiswedstrijd in de sporthal gemakkelijk overeind te gen Braaf Seahawks en revancheerde zich met de 30 zege voor de vorige week in de bekercompetitie geleden ne derlaag tegen het tweede team van de Seahawks. De wedstrijd stond op een laag pitje en Mitra liet zich enigszins meeslepen door het uiterst zwakke spel van de tegenstander. Sedert 1 juli j.l. is er in Den Helder een kringgroep van de VDH in oprich ting. Van onze Alkmaarse dierenvrien den vernamen wij dat er ook op Texel een aantal bezitters zijn van Duitse her ders die graag tot een kringgroep zou den willen behoren. Welnu vanaf heden is er een mogelijkheid in Den Helder Bij ons bent u van harte welkom. Wij trainen onze honden elke zaterdagoch tend om 9.00 uur. Zolang het weer het toelaat ook op woensdagavond om 18.30 uur. De contributie bedraagt ƒ10,per maand. Mocht u in het bezit zijn van een Duitse herder met stamboom en in teresse hebben in onze kringgroep, dan kunt u zich opgeven bij mevrouw C. M. Th. Kueter, Bomeolaan 1, Den Helder. U ontvangt dan alle verdere informatie XMWGfie*1» ^fwercQ V^elpnis 23- etef i/orvtanWOC eter ore««' 2^0* 230 - Pe' PtoWPn,s klercq alkmaar noorderkade 27 tel (072)22124* hoorn grote noord 47 tel. (02290) 4790 den helder spoorstraat 30 tel. (02230) 14541'

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5