Kantine Texelse Boys officieel in gebruik 8MK? Belangrijk feit in bewogen geschiedenis ZWARE NEDERLAAG SVT TEGEN RGZ SSV OVERMEESTERD DOOR TEX. BOYS 2—1 verlies tegen koploper SVC BOOD WSW GOED TEGENSTAND ZDH 3 doelpuntloos gelijk Grote zege Boys-dames 1 Boys-dames 2 beter in vorm Festiviteiten voor de Boys-jeugd MITRA WON DERBY TEGEN TEVOKO Damclub gelijk tegen Tumlust Programma Bowlingcompetitie Tevoko en Volvo wonnen volleybaltoernoi Mitra Met het plaatsen van de naamletters op de gevel door pupillen en met het hijsen van de vlag door de 7-jarige Denise Maas is vrijdagmiddag de nieu we kantine met klecdakkommodatie van Texelse Boys officieel in gebruik ge steld. Een grote schare genodigden was er getuige van. De ingebruikneming van de akkommodatie, die anderhalve ton heeft gekost, was een belangrijke ge beurtenis in de bewogen geschiedenis van de voetbalvereniging. Die geschie denis kreeg dan ook uitvoerige aandacht tijdens de receptie in het gebouw. Voorzitter Frans C. Hopman bracht in herinnering hoe Texelse Boys op 20 juni 1932 werd opgericht als onderdeel van de Mariacongregatie. De eerste voorzit ter Pastoor Boelrijk werd in 1934 opgevolgd door Kees Graaf die deze funktie tot 1949 (toen hij naar Zuid Afrika vertrok) bekleedde. De heer Hop man herdacht de enkele jaren geleden op Texel overeden heer Graaf en maak te gewas van de moeilijke tijd waar hij de vereniging met grote toewijding en enthousiasme doorheen heeft geloodst. Toen tegen het eind van de vijftiger ja ren op het Boys-terrein aan de Holle- walsweg een nieuw kleedlokaal in ge bruik werd genomen werd dat als een enorme stap in de goede richting gezien. Maar de tijden en de behoeften veran deren. Men ging uitzien naar een ander, gunstiger gelegen terrein en dus naar een ander onderkomen. Uit de brand Al in 1971 werd uitvoerig de moge lijkheid bestudeerd om de boerderij ,Ons Genoegen" te verbouwen, in sa menwerking met S.V. Texel en de Je roen verkenners. Jeroen nam na de fusie met De Zwalkers zijn intrek in het ge bouw aan de Beatrixlaan en bij nadere berekening bleek de verbouwing van ,Ons Genoegen" veel duurder uit te val len dan aanvankelijk was geraamd. Het was een uitzichtloze situatie, waarin door de veelbesproken brand verande ring kwam. Geen wonder dat Texelse Boys er prompt van werd verdacht het vuur te hebben aangestoken. Er kwam een bouwcommissie onder voorzitter schap van Kees Maas en een aktiecomité om aan de benodigde centen te komen. Dit comité organiseerde evenementen als feestmarkt, fancy fair, paalzitten etc Het 24-uurs evenement werd een enorm succes en bracht veel geld in het laatje. In de eerste week van juli zette Jarino B.V. het geprefabriceerde gebouw overeind. Jeugd Texelse Boys richt sterk op de jeugd. De openingsplechtigheid werd daarom uitgevierd door de jongste spelers. De nise Maas die de vlag mocht hijsen is de dochter van de voorzitter van de bouw- commissis C. Maas die zich ook onmis baar heeft gemaakt als toto-verzorger. Het stemde tot extra vreugde dat Denise de kleindochter is van oud-voorzitter A. van Sambeek. Frans Hopman schetste met voldoe ning dat bij Texelse Boys sinds 1971 (toen met 8 elftallen werd gespeeld) een enorme groei is geweest; naar 15 elftal len. Het aantal steunende leden steeg van 300 in 1973 naar 450 nu. Binnenkort zal ook met twee teams aan het zaal voetbal worden meegedaan. Financiering De financiering van de nieuwe ak kommodatie is nog met geheel rond. De totale kosten belopen 180.000,Texel se Boys brengt ƒ90.000,zelf op tafel en hoopt op een subsidie van ƒ55.000, Misschien komt ook nog ƒ15.000,van de Nederlandse Sportfederatie. De pro vincie heeft, net als bij de sporthal, ver stek laten gaan. Er wordt nu ƒ40.000, geleend in afwachting van de subsidie. Het uiteindelijk resterende tekort zal door middel van een krediet moeten worden gedekt. Dank bracht de Texelse Boys-voorzitter aan allen die op een of andere manier aan de totstandkoming van de akkommodatie hebben meege werkt. Geen bar Frans Hopman benadrukte dat de nieuwe kantine niet het karakter van een horecabedrijf zal krijgen, zoals el ders in het land wiel gebeurt. „Ik ben daar een tegenstander van. Dit is een clubhuis waar jong en oud moet kunnen komen zonder verteerplicht. We hebben er dan ook geen bar in gemaakt". Wethouder J. Westdorp sprak van een aanwinst voor Texelse Boys en zei be wondering te hebben voor de durf van de vereniging. Hij maakte van de gele genheid gebruik er sportminnend Texel op te wijzen dat bij het bedwingen van de diverse problemen samenwerking en overleg eerste vereiste is. Het samen werkingsorgaan bij uitstek is de Texel se Sportraad. „Maak daarvan gebruik". De wethouder herinnerde eraan dat de gemeentelijke overheid niet eeuwig kan doorgaan met het verhogen van subsidies. De verenigingen moeten zelf de vinger aan de pols houden en bij het heffen van hun contributies indexering toepassen. Zelfwerkzaamheid blijft daarbij van het grootste belang. De heer De Boer, bestuurslid van de KNVB Noordholland stak een gloedvolle reden af, gedeeltelijk op rijm. Hij bena drukte de sociale funktie van de sport, waardoor met name de jeugd van de straat kan worden gehouden. Drinken uit de kolk Voorzitter P. L. Duinker van de con tactcommissie Texel van de KNVB Noordholland hield een leuk praatje waarbij hij herinneringen ophaalde uit het verre verleden van de Texelse voet balsport. Duinker speelde destijds bij de toenmalige Oudeschilder voetbalclub De Volharding. De wedstrijden werden ge houden op een sterk hellend land bij de Hogeberg. In de pauze wasten de voet ballers zich in de kolk en dronken er ook uit. Het is duidelijk dat Texelse Boys het zich heel wat geriefelijker heeft ge maakt. De heer Duinker prees het sport beleid van het Texelse gemeentebestuur, vooral met betrekking tot de aanleg en de verbetering van de terreinen. Ook de heer C. Witte Dzn., voorzitter van de Stichting Cultureel Werk Texel blikte terug in de geschiedenis. Hij ver telde dat 21 jaar geleden, ten tijde van de Culturele Raad, er plannen waren voor één groot sportcomplex, omvatten de sportvelden, tennisbanen, ijsbaan, zwembad, atletiek- en sintelbaan, speel tuin, etc. Het waren zeer utopische ideëen, maar het stemt tot voldoening dat de meeste van deze voorzieningen thans zijn verwezenlijkt. Volgens de hui dige planning zullen uiteindelijk zes, in ieder geval vijf sportvelden aan de Haf- felderweg zijn gelegen. Er moet een trainingsveld komen, voorzien van ver lichting en het B-veld van S.V. Texel moet worden gedraaid zodat de ingang aan de westkant komt om de samen werkingsmogelijkheden te verbeteren. Of de twee thans verwezenlijkte ten nisbanen toereikend zijn, kan nog niet worden gezegd. Een overdekt zwembad is nog geen haalbare kaart in verband met de zeer hoge exploitatielasten. De verplaatsing van het Boys-veld past in de concentratiegedachte en maakt een eind aan een gevaarlijke situatie: het tel kens moeten oversteken van de Pont- weg door de kinderen. Toto Sportraad-voorzitter Frans Schellin- ger bracht in zijn praatje onder meer het grote belang van de sporttoto voor de verenigingen naar voren. De toto- opbrengst is een onmisbare inkomsten bron geworden. Het ophalen van de for mulieren door de verenigingsleden De door de jongste spelers stuk voor stuk aangedragen letters worden op de gevel van de kantine bevestigd. werkt bovendien voor de deelname aan de tot zeer stimulerend. Het is daarom te betreuren dat de Nederlandse Sport federatie telkens het profijtpercentage terugbrengt. ,Daar moet een eind aan komen", aldus Schellingen Verder werd het woord gevoerd door consul J. Ran en B. Bakker als voorzit ter van de S.V. Texel. Laatstgenoemde verwekte in Boys-kringen vreugde met zijn stelling dat fusie van de beide voet balverenigingen van Den Burg helemaal geen bestaansvoorwaarde is. „Naast el kaar bestaan kan best. Fuseren is een modewoord. Het resultaat van een fusie leidt zelden tot vreugde". De heer Bak ker benadrukte niettemin de voordelen van goede nabuurschap en samenwer king en gaf als geschenk een bal. Henk Spigt, leider van het eerste elf tal van Texelse Boys had een hele doos vol ballen meegenomen en gaf boven dien als exploitant van „De Zwaan" 15 trainingspakken, voorzien van het vig net van zijn zaak. Voorloper De rij van sprekers werd gesloten door de heer Jac. Schrama die met blijd schap vaststelde dat hij „voor het eerst in de geschiedenis" iemand van S.V. Texel had horen verklaren tegen fusie te zijn. Met chauvinistische vreugde voegde hij eraan toe dat S.V. Texel niet de eerste voetbalvereniging was in Den Burg. Lang daarvoor (in ieder geval voor 1916) bestond er een Rooms Katho lieke voetbalvereniging, genaamd „Texalia". Door vier doelpunten van spitsspeler "ubos heeft RCZ een forse zege op exel 1 behaald. De ploeg van trainer ullens werd met een 51 nederlaag uiswaarts gestuurd. Texel had weinig te brengen en de zware nederlaag ag dan ook verdiend worden genoemd. ~t eerste kwartier was Texel het meest de aanval, maar werkelijk gevaar oor het RCZ-doel ontstond er niet. Al- '~n Guus Zegel was dicht bij een doel- TSLAGEN: TERDAG 15 NOVEMBER 1975: deling Noordholland: SRC-Oosterend (Z)l 3—3 Oosterend (Z) 2-Asonia 6 Bnioren: Oosterend Al-WGW A3 SVAP '74 Al-ZDH Al DWOW Bl-Tex. Boys BI Oosterend Bl-HCSC BI VZV Bl-Cocksdorp BI Oosterend B2-WGW B5 Tex. Boys B2-WGW B4 Texel Cl-Wieringermeer Cl Flevo Cl-Tex. Boys Cl ZDH Cl-Oosterend Cl Texel C2-Zeemacht C2 Tex. Boys C2-Helder C2 Texel C3-BKC C3 pillen: deling A: Cocksdorp Al-Texel A3 Texel Al-Texel A2 deling B: Tex. Boys Bl-Cocksdorp BI deling C: Oosterend Cl-Tex. Boys Cl 10 Oosterend C2-Tex. Boys C2 100 Texel C3-Texel C2 1—0 1—2 4-11 1—3 3—1 2—0 3—0 10—0 0—2 5—1 1—0 3—2 0—2 1—3 4—0 6—0 3—0 0—4 ND AG 16 NOVEMBER 1975: deling Noordholland: RCZ-Texel 5—1 Tex. Boys-SSV 30 Cocksdorp-WSW 1—2 Texel 2-Geelzwart 2 31 Texel 3-W.Waard 3 4—2 ZDH 3-Watervogels 4 00 Texel 4-Zeemacht 5 73 ïoren: WGW A2-Texel Al Tex. Boys Al-SRC A2 ZAP BI-Texel BI 3—1 2—6 2—1 es: Tex. Boys-Always Forward 90 Tex. Boys 2-St. Adelbert 2 20 punt toen hij een voorzet van Jan van Bennekom hard inschoot, maar de RCZ- keeper kon de bal nog tot hoekschop stompen. In de twintigste minuut werd Jan Meedendorp bij een aanval over links er uit gelopen; de linksbuiten gaf een goede voorzet, Arie Zijm en Aad Vaars liepen elkaar in de weg en spits Raubos bracht de stand op 10. Direkt hierna een aanval van Texel, Guus Ze gel kwam vrij voor doel, maar de links back trapte de bal van de doellijn. Na een half uur weer een aanval van RCZ over links; er volgde een voorzet, die door opnieuw Raubos keihard werd in gekopt: 20. Na de rust kwam Texel met Wim Koorn als invaller voor Henk Groen in het veld. Texel pakte het wat steviger aan en ging in de aanval, maar ook nu weer scoorde RCZ: 30. Toen een ieder dacht aan buitenspel, liet de scheidsrechter doorspelen en Raubos scoorde. Texel speelde verder een ver loren wedstrijd. Guus Zegel bracht de stand nog op 31 door een fraai doel punt uit een voorzet van Jan de Lugt. Maar door doelpunten van Raubos en de rechtsbuiten bracht RCZ de stand op 5—1 Op een, ondanks vele regen, uitste kend bespeelbaar veld hebben de Boys zich gerevancheerd voor de matige pres tatie van de laatste wedstrijden. Met 30 werd SSV dat overigens goed par tij gaf, overmeesterd. De Boys startten met Jac. Witte weer in de gelederen. M. Veeger op de plaats van de geblesseerde N Zoetelief en F. Schrama op de plaats van R. v. d. Stap. Het begin was wat aarzelend, doch al spoedig wisten de Boys met goed posi tiespel en uitstekende combinaties zich een veldoverwicht te verschaffen. G. Legierse kreeg al snel een uitstekende scoringskans maar schoot wat te ge haast tegen de SSV-keeper op. Even la ter werd door dezelfde speleer een vlie gend schot losgelaten dat even te hoog was gericht Doch na een kwartier spe len was het wel raak. Na een goede combinatie tussen F. Schrama en H. van Sambeek bracht de laatste G. Legierse weer in een goede stelling en met een fraai doelpunt verschafte deze de Boys een 10 voorsprong. Hoewel ook SSV niet stil zat bleven de Boys toch de toon aangeven. Dit resulteerde na een half uur in de tweede treffer. Een schot van H. Witte werd van richting veranderd waarna F. Schrama na goed doorzetten het karwei met het hoofd kon afmaken: 20 Na deze treffer nam Texelse Boys wat gas terug. Hierdoor kon SSV enkele keren gevaarliik doorbreken. De Boys keeper reageerde echter steeds zeer goed maar had vlak voor het rustsignaal toch nog een keer assistentie nodig van Koos Witte die de bal van de lijn haalde. In de tweede helft namen de Boys di rekt weer het heft in handen en kregen binnen 10 minuten drie zeer fraaie sco ringskansen die echter niet benut wer den. Koos Witte liet zich verleiden tot solowerk. Dit leidde tot balverlies en de vaart ging er daardoor bij de Boys wat uit waardoor SSV meer in de aanval kwam. Er> ontstonden enkele chaotische toestanden voor het Boys-doel maar de Boys-keeper hield zijn doel schoon. Met uitvallen via de snelle R. v. d. Stap en F. Schrama moest ook de SSV-verdedi- ging attent blijven en had daarbij wel eens harde middelen nodig. Tien minu ten voor tijd wilde de SSV-verdediging het iets te mooi doen; F. Schrama at taqueerde en G. Legierse was snel ter plaatse om de bal over te nemen en hij stelde de goed meegekomen R. v. d. Stap in de gelegenheid het derde doelpunt voor de Boys te laten noteren. SVC heeft zondag ondanks de 21 nederlaag tegen koploper WSW een uit stekende wedstrijd gespeeld. In de eerste helft mocht er van een redelijk gelijk opgaande wedstrijd wor den gesproken, al had WSW de beste kansen om aan een voorsprong te ko men. Maar door slecht richten ging de rust met een dubbel blanke stand in. In de tweede minuut van de tweede helft was het dan toch raak; een slim geno men vrije trap kwam bij de WSW- rechtsbuiten die onhoudbaar inschoot. In de 10e minuut leek de zaak bekeken toen de bal via een eigen inzet voor de tweede maal in het SVC-doel ging. Maar niets was minder waar, want in de 15e minuut was het W. Witte die een voor zet van rechts uitstekend inschoot en de spanning terug bracht. In het laatste half uur heeft SVC er alles aan gedaan om alsnog een gelijk spel uit het vuur te slepen, maar ondanks het uitsteken de spel van het elftal ging de overwin ning toch wel verdiend naar WSW. ZDH 3 is er zondag in de thuiswed strijd tegen Watervogels 4 niet in ge slaagd revanche te nemen voor de in Den Helder tegen deze tegenstander ge leden 21 nederlaag. In een spannende wedstrijd bleven doelpunten uit. Dick Wijngaarden speelde een prima partij. Texelse Boys-dames 1 heeft weinig moeite gehad met Always Forward dat niet de geduchte tegenstander van de laatste jaren was. Van noemenswaar dige tegenstand was dan ook geen spra ke en Boys-dames scoorden er lustig op los: vijf maal voor en vier maal na de rust. De doelpunten werden gescoord door Jetty Roedema (5x), Mary Bakker, Anneke Terpstra, Nicolien Keijzer en Willy de Goederen. Een heel wat beter dan vorige week spelend Texelse Boys-dames 2 heeft een overwinning op St. Adelbert behaald. De twee doelpunten van Henny Kaer- cher en Margriet Boogaard waren ech ter niet in overeenstemming met het aantal kansen; er bleven er nogal wat onbenut. Woensdagmiddag worden alle pupil len in het Casino verwacht. Aanvang 2 uur. Dus geen trainen Zaterdagavond zijn de B- en C-junio- ren aan de beurt. Deze worden om 8 uur in de Boys-kantine verwacht. In de druk bezochte sporthal werd za terdagmiddag de derby tussen Tevoko 2 en Mitra na een spannend duel door Mitra met een overwinning van 31 afgesloten. Hierdoor behoudt Mitra haar ongeslagen positie aan de kop van de ranglijst en zakt Tevoko terug naar de 4e plaats. Het was een spannend duel tussen de twee koplopers. De eerste set bracht een eenziidig scoreverloop op het bord in het voordeel van Mitra (15-6), maar in de tweede set bleek al direkt dat Te voko beter kon. Toch was het Mitra dat ook deze set (zij het met meer moeite) op haar naam bracht (15-13). De derde set een geheel ander beeld. Mitra zakte terug, Tevoko veerde op en nam het initiatief duidelijk in handen Via goed aanvallend spel wist de ploeg de set in haar voordeel te beslissen (12-15). In de vierde set had Mitra het erg moeilijk over de inzinking heen te komen en het leek er lange tijd op dat Tevoko hier dankbaar gebruik van zou maken Ech ter naarmate de set vorderde ging Mi tra weer beter spelen en kreeg vat op het spel. Via twee spelers wisselingen en twee time outs trokken de Mitra-heren aan het langste eind en wonnen uitein delijk toch verdiend met 15-12. Hier door is de stand aan de kop van de ranglijst geworden: Mitra 8 8 0 24 24- 2 LOS 8 6 2 19 20-11 WSOV 1 7 6 1 18 19- 5 Tevoko 2 8 6 2 18 20- 9 HCSC 2 6 5 1 15 15- 5 Uitslagen Tevoko. Tevoko 3 (d)-Callantsoog 1 13 Tevoko 4 (d)-Vijfsprong 23 Tevoko 5 (d)-HCSC 3 0—3 Tegen Tumlust uit Den Helder be haalde de damclub een zwaar bevochten gelijk spel. Het scoreverloop deed dit niet vermoeden, gezien de achterstand van 60, 71 en 82. De damclub haalde op tot 97 en toen was het vrij wel zeker dat het 1010 zou worden. C. Mëedendorp en C. Vinke maakten geen fouten meer. De uitslagen van de clubcompetitie waren: C. v. d. Werf-P. Kooiman 02 W. Bakker-J Hooijberg 11 G Dros-C Vinke 02 C. Dalmeijer-J. P. Stam 02 J. Schoo-W. Bakker 02 G Dros-J v. Heerwaarden 11 C Dalmeijer-J. Vinke 02 C. v. d. Werf-C. Vinke 11 J. Hooijberg-P. Kooiman 20 Zaterdag speelt de damclub tegen Damlust Woensdag 19 november 8-10 uur: Toyota-J.K.M Woensdag 19 november 10-12 uur: Terpstra Wever-De Koogel The Dogs-Ran Motoren Hannibersyl-The Pioniers Donderdag 20 november 10 - 12 uur: The Pins-The Millionairs Bistro-Prinses Juliana Old Timers-Atilya Het zaterdagavond in de sporthal door Mitra georganiseerde volleybaltournooi, waaraan vier dames- en vier heren teams deelnamen, werd hij de dames gewonnen door Tevoko en bij de heren door Volko uit Kockengen. Voor de dames van Tevoko bestond geen tegenstand van betekenis en zij bleven dan ook ongeslagen, terwijl de overige 3 teams aan elkaar waren ge waagd. Dat na Tevoko Smash '68 de 2e plaats bezette was een verdienstelijke prestatie van de dames uit Oosterend. Volko eindigde op de 3e en Koffiebar op de vierde plaats. In de herenpoule was Mitra volkomen uitgeblust na de zenuwslopende en enerverende wedstrijd van die middag tegen Tevoko 2. De strijd ging hier voornamelijk tussen het steeds sterker wordende Molenkoog en Volko. Slechts met 1 set verschil wist Volko de eerste plaats te behalen op de voet gevolgd door Molenkoog. Koffiebar legde beslag op de 3e plaats en Mitra liet in de laat ste wedstrijd op de avond tegen Volko nog even zien, dat het wel degelijk kan volleyballen en snoepte met keiharde smashes een set af van de tournooiwin-

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 7