sthe I „Het lijk in de Ketelstraat" programma Eilandcompetitie volleybal Schaakclub „En Passant" Tevoko programma 'N GOED IDEE Derde blad Texelse Courant, vrijdag 21 november 1975 ZATERDAG 22 NOVEMBER 1975 Afdeling Noordholland West-Frisia-Oosterend (Z), 11.00 u. Junioren De Koog Bl-Cocksdorp BI, 12.00 u. Oosterend Bl-Tex. Boys B2, 12.00 u Texel C3-Texel C4, 12.30 uur Pupillen Afdeling A: Tex. Boys A2-Oosterend Al. 12.00 u Texel A3-De Koog Al, 12.00 uur Tex Boys A2-Cocksdorp Al, 12 00 u Afdeling B Oosterend Bl-Tex. Boys BI, 12 uur Texel B3-Coeksdorp BI, 11.30 uur Texel BI-Texel B2, 11.00 uur Afdeling C: Oosterend C 2-Texel Cl, 11.00 uur Tex. Boys C-2-Tex. Boys Cl, 11 uur ZONDAG 23 NOVEMBER 1975 Afdeling Noordholland Texel 2-Flevo 2, 14 30 uur Zaanse Boys-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 12 05 uur) Westzaan-De Koog. 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Succes 3-Oosterend 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Geel Zi.vart 4-ZDH 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Cocksdorp 2-JVC 4, 14.30 uur Oosterend 3-Oudesluis 3, 14.30 uur ZDH 3-Helder 6, 14.30 uur Zeemacht 3-Tex Boys 3, 14.30 uur De Koog 2-BKC 5, 14.30 uur Texel 4-Watervogels 5, 14.30 uur Junioren ZAP A2-Tex Boys Al, 14 30 uur (vertrek boot 13 05 uur) Texel Bl-Geel Zwart BI, 12.15 uur Dames Flevo-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Ilpendam 2-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Bij afkeuring terrein bus afbestellen telefoon (02240) 2421. SAMEN REIZEN ZONDAG 23 NOVEMBER Vertrek boot 12.05 van Texel Dames Tex. Boys 1 en 2 De Koog 1 en Óosterend 1 Vertrek boot 13.05 uur van Texel Tex. Boys Al, ZDH 2 en O'end 2. MEDEDELINGEN ZDH-nieuws Het eerste elftal is vrij en kan zich gaan voorbereiden op de thuiswedstrijd van volgende week tegen koploper Koe dijk. Zondag verloor ZDH met 5-4 van het zwakke Schellinkhout, na met 3-0 te hebben voorgestaan. Het tweede zag zijn wedstrijd niet doorgaan. Het tweede speelt wederom uit en wel tegen Geel Zwart 4 om 12.00 uur. Laten we voor beide punten zorgen. Misschien gaan de koplopers punten verspelen en kunnen we dan in de buurt blijven. Het derde speelt om half drie ühuis tegen het sterke en geroutineerde Helder 6. Junioren A is vrij en haalde zaterdag j.l een geweldige stunt uit door koploper SVAP Al in eigen huis kansloos te kloppen. Ook jun. C is vrij en staat op de tweede plaats, achter Kaag vogels Cl, dat nog op bezoek komt. Volgende week komt de Hoornder weer uit. Laten onze leden eens voor een artikeltje zorgen Inleveren voor zondag bij de Spyker of bij Jaap Duin- ker. Texelse Boys In verband met de TV-uitbzending Italië-Nederland is er zaterdag een zeer beperkt programma. Van de junioren speeilt alleen B2. Zij gaan naar Ooster end en spelen daar om 12.00 uur tegen Oosterend B2. Voor pupilleniwedstrijden zie het wedstrijdprogramma en het kastje. Zondag is het eerste vrij. Op eigen terrein die dag alleen de wedstrijd Boys 2 tegen ZAP 4. Het wordt tijd dat hier weer eens een paar punten binnenge haald worden. Het derde wacht een zware klus in Den Helder. Om half drie wordt de strijd aangebonden met Zee macht 3 Boot 1.05 uur. De A-junioren lieten het zondag lelijk liggen tegen de koploper. In de wed strijd tegen ZAP A2 verwachten we nu weer betere resultaten. Vertrek boot 1,05 uur. Aanvang half drie. De dames gaan gezamenlijk op pad. Vertrek boot 12.05 uur. Het eerste weet iwat ze te wachten staat, want Flevo heeft nog niets aan kracht ingeboet. Het 2de heeft een langere reis. Gespeeld worden tegen Ilpendam 2. Beide wed strijden beginnen om 2.30 uur. Succes allemaal. We herinneren de B- en C-jumoren er nog even aan, dat ze zaterdag om 8 uur in de kantine verwacht worden AW. SVO-nieuws Zaterdag hebben we maar een klein programma af te werken. De wedstrijd voor het eerste is uitgesteld. Het tweede is vrij. Van de junioren zijn Al, BI en Cl vrij. De B2-junioren spelen om 12.00 uur thuis tegen de B2-junioren van Tex Boys, een duel dat twee punten moet kunnen opleveren, mits er niet te licht over gedacht wordt. Bij de pupillen spelen de A'tjes uit om 12.00 uur op het Boys-veld tegen Texelse Boys A. Ver trek om 11.30 uur vanaf het veld. De B'tjes spelen om 12.00 uur thuis tegen Texelse Boys B, terwijl Cl vrij is. Pu pillen C2 spelen om 11.00 uur thuis te gen Texel Cl. Zondag gaat het eerste bij Zaanse Boys op bezoek. Op Ter- windt na is iedereen blessure-vrij Pro beer een eervol resultaat te behalen en ga vooral niet in op de provocaties die Zaanse Boys meestal pleegt toe te pas sen. Het tweede gaat bij Succes 3 op be zoek en zal het hier ongetwijfeld moei lijk krijgen. Met één punt zijn we dan ook al best tevreden. Het derde krijgt om half drie Oudesluis 3 op bezoek en kan, nu het eindelijk eens volledig aan treedt, beide punten veroveren. PK SV Texel Dit weekend maar een klein inhaal programma Zondag ontvangt het twee de de Flevo-reserves, met een volledig elftal rekenen wij ook nu weer op de punten Junioren BI moet zondag aan treden tegen het sterke Geelzwart BI, dat na 10 wedstrijden aan de kop gaat. Ve*l winst zit er voor de onzen met in. Zaterdag de big match C3 tegen C4, we hebben het meeste vertrouwen in C3 (De Kramer-boys). Pupillen A3 ont vangt De Koog Al en de winst zal wel naar De Koog gaan. BI moet van B2 kunnen winnen. B2, dat Cocksdorp BI ontvangt, zal het niet gemakkelijk krij gen, toch rekenen we op de punten. Cl gaat naar Oosterend C2, we houden het op één punt tc SV Cocksdorp Voor zondag komt alleen het tweede team in het veld. Het eerste elftal kan een paar weekjes rust nemen Het tweede speelt om half drie thuis tegen JVC4. Willen we wat hoger op de rang lijst komen dan zal er zeker gewonnen moeten worden, maar dat kan alleen als ieder zich er voor inzet. Terrein- dienst zondagmorgen: A. Boon en H v. Noordende Zaterdag spelen alle jeugd- elftallen uit. De junioren B spelen uit tegen De Koog BI wat zeker geen ge makkelijke tegenstander is, we rekenen dan ook op een gelijkspel. Pupillen A speelt om 12.00 uur uit tegen Texelse Boys A2 en dat moet geen problemen opleveren. Pupillen B tenslotte zal de punten moeten proberen te pakken te gen Texel B3. Pup. B speelt om 11.00 uur. JWB ZAALVOETBAL Uitslagen 14 november Nioz-Reizenboetiek 12 De Koogel-Dubbeldik 25 Koffiebar 2-Brandweer 22 Rab-Koffiebar 1 02 Oosterend-Ca9ino 13 Programma 21 november Groep I, le t/m 4e plaats 19.10 uur De Koogel-Koffiebar 1 19.50 uur Dubbeildik-Casino Groep II, 5e t/m 8e plaats 20.30 uur Reizenboetiek-Nioz Groep III, 9e t/m 12e plaats 21.10 uur Brandweer-Koffiebar 2 Inhaalwedstrijd 21.50 uur 't Galjoen-Tex. Boys Doordat de uitslag 't Galjoen-Tex. Boys nog niet bekend is en de fa. Rab a.s. vrijdag i.v.m een personeelsavond niet kan spelen, is Ihet niet mogelijk een compleet programma op te stellen. Ge tracht zal worden deze wedstrijden op een andere dag in te halen. Commissiedienst: W. C. Witte Uitslagen dinsdag 18 november Heren le 'klas Gemeente-De Rog 1 20 Leraath-J'elleboog 20 Gyvo 1-Smash '68 I 21 Fam. Witte-R.S.G 5 2—1 Molenkoog-R.S G 6 20 Casino 1-De Waal 12 Heren 2de klas TESO-De Rog 2 2—1 Karseboom-De Drukkers 20 Grooten Slock-RSG kl. 4 12 Tevoko-Rijkspolitie 20 Aamkoopcentrale-L.T.S. 02 Tuindersvreugd-Hongerpunt 02 Dames le klas De Rog 1-Smash '68 1 02 Fam. Witte-WGD 1 21 Gyvo III-Tevoko A 20 Dames 2de klas Lois-4 HAVO 0—2 Gyvo 2-Smash '68 2 02 De Koogel-3 Atheneum 21 Heren le klas Gemeente won in een leuke partij van de Rog 1 15-12 en 155. Leraath begint steeds beter op dreef te komen. Nu werd weer gewon nen van het toah heus niet zwakke J'elleboog I, 17-15 en 1511. Gyvo 1 verloor de eerste set tegen Smash '68 1 met 1215, maar wist toch de tweede en derde te winnen met resp. 1512 en 1511 en zodoende de partij op zijn naam te brengen. Fam. Witte ondervond veel tegenstand van RSG kl. 5, maar iwon uiteindelijk ook al in drie sets, 15—9, 13—15 en 15—1. RSG kl. 6 ver loor na goede tegenstand te hebben ge boden van het sterice Molenkoog, 715 en 1115. Casino 1 tegen De Waal was een zeer spannende strijd De eerste set ging naar De Waal met 1715, de twee de wist Casino 1 met 156 op zijn naam te brengen. In de beslissende derde set kwam Casino van een 71 achterstand terug tot 1010, maar moest uiteinde- lii'k met 1510 de eer en de zege aan De Waal laten. Heren 2de klasTESO was veel sterker dan De Rog 2, 155, 415 en 157 Karseboom won opnieuw, nu werden de Drukkers aan de zegekar ge bonden, 155 en 1511. RSG kl. 4 ondervond veel tegepstand van Grooten Slock, maar wist na een drie sets partij toch de ongeslagen positie te hand haven, 1315, 1510 en 157 Tevoko won vrij gemakkelijk van Rijkpolitie, 157 en 155. LTS tegen Aankoop- centrale was een leuke partij LTS iwon de eerste set na felle strijd met 1917, waarna Aankoopcentrale uitgeblust was en met 415 de eer aan LTS moest la ten. Hongerpunt had weinig moeite met een goedwillend Tuindersvreugd (Wes- terlaken) 1510 en 152. Dames le klas: De Rog 1 is duidelijk een van de zwakkere ploegen in de eer ste klas. Nu werd weer verloren van Smash '68 I, 1—15, 9—15. Fam. Witte won, na een leuke partij, in drie sets van WGD 1, 10—15, 15—9 en 15—7. Tevoko A was niet opgewassen tegen een goeb spelend Gyvo 3 en verloor met 2—15 en 10—15. Dames 2e klas 4 HAVO tegen Lois was een aardige partij, welke door 4 HAVO werd gewonnen met 154 en 158. Smash '68 2 was duidelijk te sterk voor Gyvo 2 en won met 152 en 1512. 3 Atheneum gaf goede tegen stand aan De Koogel. De eerste set was met 157 voor 3 Atheneum, waarna De Koogel de tweede voor zich opeiste met 158. In de derde set was De Koogel tenslotte de gelukkige en wist deze met 1715 op haar naam te brengen. Programma dinsdag 25 november 6.30 uur Casino 1-De Rog 1 7.10 uur Leraath-De Waal 7.50 uur Smash '68 1-Koffiebar 1 Heren 2e klas, veld B 6.30 uur Thor-J'el leboog 2 7.10 uur Casino 2-LTS 7.50 uur Tevoko-Aankoopcentrale 8.30 uur Rijkspolitie-Hongerpunt 9.10 uur Werkwinkel-Bakker's Ijzerhandel 9.50 uur Koffiebar 2-De Rog 2 Dames le klas, veld A 8.30 uur Tevoko A-Koffiebar 1 9.10 uur Gyvo 3-Casino 1 9.50 uur WGD 2-Smash '68 1 Dames 2e klas, veld C: 6 30 uur De Koogel-Smash '68 2 7.10 uur 3 At.heneum-5 HAVO 7.50 uur Gyvo 2-4 HAVO 8.30 uur Molenkoog-Sportshop 9.10 uur Lois-De Rog 2 9 50 uur J'elleboog-F.C.Beerebar Het aanvallende spel van Harting, waarbij hij een loper offerde, was uit eindelijk niet opgewassen tegen de stelling van Terpstra. Elzinga kon vrij gemakkelijk de dame van Eijgenraam pakken en zodoende de winst binnen halen. De Bruin kon het zonder cen trumpion, die in het openingsspel ver loren ging, niet volhouden tegen Bak ker. A C. Bakker-W. de Bruin 10 F Eugenraam-H. Elzinga 01 A .Terpstra-K. J. Harting 10 A. Rombout-B. de Goederen 01 Het volleybal-programma van Tevoko voor zaterdag ziet er als volgt uit 14.30 uur Dames 1-Polisport 1 Heren 1-Polisport 1 15.30 uur Dames 4-Dames 5 Na de wedstrijd van Heren 1 mogen de mini's voor het eerst in de Sporthal aan de slag. Er worden onderling wed strijden gespeeld. Ook de meisjes, die nog maar net lid zijn worden verwacht! FEUILLETON: 38. Van Benten gaf zo nauwkeurig mogelijk het relaas van mevrouw Vogel weer: „Dat meisje belde bij mij aan. Ik ken de haar niet en wist niet waarvoor ze kwam. Toen ze eenmaal binnen was, vertelde ze doodleuk dat ze de vriendin van Alex was. Denkt u zich even in, de vriendin van Alex die me brutaalweg voorstelt om me maar van m'n man te laten scheiden! „We moesten de zaak als twee ver standige volwassen vrouwen bespre ken", zoals ze zei. Op dat moment had ik de neiging het brutale wicht in haar ge zicht te slaan. Wat dacht ze wel. Maar ik beheerste me en stelde voor een eind te gaan wandelen. Ik was als de dood dat een van de kinderen thuis zou komen en me zou vinden met dat mens In het park begon ze opnieuw. Omdat Alex en ik toch niet meer van elkaar hielden was het toch veel beter Alex zijn vrij heid terug te geven. Natuurlijk zou ik een behoorlijke alimentatie krijgen en ik zag er niet naar uit dat ik mijn man zou uitzuigen de slijmerd Ik zou hem de kans wel gunnen een nieuw le ven op te bouwen. Nou reken maar, dat nest! Haar stem werd hier hysterisch Eindelijk hield ik het niet meer uit. Ze liep een pas voor me. Ik greep de twee slippen van haar sjaal en trok zo hard ik kon. En omdat ik door het roeien tamelijk sterk ben, vermoordde ik haar zonder dat ik precies wist wat ik deed. Toen ze niet meer bewoog moest ik haar kwijt Er waren op dat moment geen mensen in de buurt, maar ik was als de dood dat er iemand zou komen. We bevonden ons dicht bij de vijver. Ik sleurde haar naar de rand en duwde haar het water in. Mevrouw Vogels stem had over het algemeen vrij rustig geklonken. Slechts een enkele keer schoot ze wat hysterisch uit Ze maakte niet de indruk dat ze er spijt van had. Het was alsof ze het een normale reaktie vond op het, in haar ogen uiterst vernederende voorstel van Marjolijn. Ze had Alex Vogel altijd als haar privébezit gezien. Een bezit waar mee ze kon manipuleren. Dat dit de laatste maanden niet meer het geval was, maakte haar overspannen en ner- veus. Bovendien was Vogel verre van discreet, wat zijn avontuurtjes betreft en zijn vrouw, die er veel belang aan hechtte aan de opinie van de buurt, was doodsbenauwd haar goeie naam te ver liezen. Dat alles maakte dat de haat die zij voor Marjolijn voelde, buiten iedere normale proportie viel. Dat leidde tot deze fatale daad". „Maar nu Carlette?" vroeg Kasper, nadat hij met veel moeite een niesbui had bedwongen. „Ja Carlette". Van Benten zuchtte en nam nog een slok cognac. „Een ellendige samenloop van om standigheden. Carlette was, zoals ik al zei, de enige die wist waar Marjolijn die zaterdagmiddag naar toe was. Toen ze zondag niet op haar kamer bleek te zijn, besloot zij haar bij de familie Vogel af te halen ten einde haar te herinneren aan de afspraak om te gaan roeien. Ver moedelijk heeft ze gedacht dat Marjolijn was blijven logeren. Hod ze maar eerst opgebeld, dan was het met haar mis schien goed afgelopen. Enfin, dat is na kaarten. Bij haar vraag of Marjolijn er was, werd mevrouw Vogel natuurlijk bang. En als klap op de vuurpijl ont dekte Carlette de handtas van Marjo lijn die half verscholen achter een de kenkist in de hal stond. Mevrouw Vo gel had hem zelf nog helemaal niet op gemerkt. Carlette was zo positief over het feit dat het Marjolijns tas was, dat ze begon door te vragen. Mevrouw Vo gel raakte daarop zo in paniek dat ze Carlette op dezelfde wijze vermoordde als Marjolijn. Dat wil zeggen, ze liet Carlette voorgaan naar de huiskamer en viel haar toen van achteren aan. Ze trok de slippen van Carlettes sjaal strak aan en wurgde haar". „Hemel, je zou eruit opmaken dat het voor een vrouw levensgevaarlijk is om een sjaal te dragen", merkte Kasper op. Van Benten knikte. „Vooral zo'n ster ke zijden sjaal, als in dit geval, werkt als een stevig koord. Enfin, waar was ik? O ja. Carlette was dus nu ook dood. Het lichaam stopte ze in een oude hut koffer die in de schuur stond. De brom fiets van Marjolijn had ze de vorige avond laat al in de bosjes van het park verstopt. Zondagavond deed ze hetzelf de met die van Carlette. Het bewuste tasje gooide ze in de vijver, maar niet op de plaats waar ze het meisje erin ge duwd had". Van Benten stak een nieuwe sigaar op en Blazoen snoot luidruchtig zijn neus. „Nu zat ze nog met het probleem wat te doen met het lichaam van Carlette. Wat voor kronkel in haar geest op het idee bracht om de koffer naar de Ketel- straat te laten vervoeren, mag Joost we ten, maar ze deed het. Misschien wilde ze haar schoonouders, die ze niet kon luchten of zien, in moeilijkheden bren gen. Ze had er echter niet bij stilgestaan dat haar man die nacht in de studeer kamer had geslapen en dus ook in moei lijkheden zou komen. Ze was ervan overtuigd dat Alex de nacht bij een an dere vrouw had doorgebracht. Enfin, ze belde Van Ieperen en vertelde hem dat ze haar schoonouders wilde verrassen met een cadeau. Of hij voor negenen een wagen zou willen sturen. Ik heb bij Van Ieperen navraag gedaan en er is inder daad tussen negen en half tien een kof fer afgeleverd in de Ketelstraat. Me vrouw Vogel was meegekomen om het „cadeau" zelf uit te pakken. Ze liet de chauffeur de zware koffer in de studeer kamer brengen en stuurde hem toen te rug naar de wagen. Even later kwam ze met de lege koffer naar de vrachtwagen en liet zich weer thuis brengen. Omdat ze precies op de hoogte was van de dag indeling in het huis van haar schoonou ders, kon ze dit doen zonder dat iemand er iets van merkte. Thuis gekomen belde ze ons. Dat was het anonieme telefoon tje dat ik kreeg. Toen bekend werd dat er die dag een lijk gevonden was in de Ketelstraat, heeft Van Ieperen waar schijnlijk wel onraad geroken, maar hij hield zijn mond ter wille van de vrouw van de boekhouder". Hier zweeg Van Benten even. „Zal ik u nog eens inschenken, chef?" „Nee, blijf jij alstublieft zitten; ik zal het zelf wel doen". „En nu de zelfmoord van Vogel!", vervolgde de hoofdinspecteur. „Stom toevallig was hij in het park toen de jongens de bromfietsen vonden. In eerste instantie beweerde hij dat hij van deze vondst zo geschrokken was, dat hij die avond zelfmoord wilde ple gen. Ik geloofde hem niet, want hij kon alleen maar vermoeden dat Marjolijn dood was. Het was immers helemaal niet zeker. Nee, er kwam nog iets bij; al weer toevallig vond Vogel die avond de plastic draagtas van „Twen Club" in de kast van zijn vrouw. Omdat de maat niet klopte begreep hij dat zijn vrouw de jurk niet voor zichzelf gekocht kon hebben". „Wat gek dat ze die jurk bewaarde. Ze had hem ook beter in de vijver kun nen gooien". „Tja, dat is weer zo'n typische vrou welijke mysterie. Misschien vond ze de jurk zo mooi, dat ze het zonde vond om hem weg te gooien. In ieder geval zette deze vondst Vogel aan het denken en hij kwam tot de conclusie dat zijn vrouw Marjolijn vermoord moest heb ben. En daarom nam hij die slaaptablet ten. De ironie wil nu dat hij gered werd door zijn vrouw, die, ondanks alle grie ven die ze tegen hem had, hem niet kwijt wilde en zeker niet door een zelf moord, waarover iedereen in de buurt zou praten". „Mijn hemel wat een gecompliceerde zaak", zuchtte Kasper. „Dat dacht ik vanmorgen ook, toen Vogel zichzelf kwam aangevën. Ik had al enige tijd 't vermoeden dat mevrouw Vogel meer van de zaak wist en de be kentenis van de echtgenoot bracht me in de war". „Waarom bekende hij iets dat hij niet gedaan had?" „Waarschijnlijk om zijn vrouw en vooral de kinderen buiten schot te hou den. Hij vond dat het leven voor hem geen zin meer had. Dat blijkt ook uit de poging tot zelfmoord. Vanmiddag heb ik hem erop gewezen dat zijn kinderen hem nu extra nodig zullen hebben en dat deed hem ziender ogen opknappen. Hij zal het de komende tijd niet gemak kelijk krijgen, maar we zullen er maar het beste van hopen". Kasper knikte. „En nu nog dokter Mast!" „Tja, weer een van de vele zijspoor tjes die deze zaak rijk was. Dokter Mast heeft begin dit jaar inderdaad twee chantagebrieven ontvangen, waarop hij, heel verstandig, niet gereageerd heeft. Omdat het slechts bij twee brieven bleef, heeft hij de politie niet ingescha keld en hij is er zodoende ook nooit ech ter gekomen wie hem die brieven ge stuurd had". „Waarmee werd hij gechanteerd?" „Met een affaire die hij had met een vrouwelijk personeelslid van het zieken huis. Het was wel waarschijnlijk dat de chanteur zich onder het ziekenhuisper soneel bevond en ik ben er achter geko men wie het was". „O ja?" Kaspers wazige ogen begon nen te schitteren van nieuwsgierigheid. „De chanteur was onze vriend Bloem". „Wét zegt u?" „Ja van de werkster had ik gehoord dat Bloem eind vorig jaar moeilijkhe den had met zijn aandelen. In feite wa ren het niet zijn aandelen, maar die van Vogel. In de eerste huwelijksjaren van het echtpaar Vogel brachten deze aan deeltjes nog aardig wat op. Helaas werd dit steeds minder tot het fiasco eind vo rig jaar. Evenredig met de daling van hun inkomen daalde ook het humeur van mevrouw Vogel Dat haar man min der ambitieus was dan ze gedacht had, was een tegenvaller waar ze wel over heen kon komen zolang hun financiële staat vrij ruim was. Nu deze de laatste tijd veel minder werd, begon ze haar man allerlei verwijten te maken en dit was de óorzaak dat hun huwelijk op de klippen liep. Bloem die zich verantwoor delijk voelde voor de gang van zaken, probeerde ter wille van zijn zoon een kleine maandelijkse toelage in stand te houden. Maar op den duur was hem dit onmogelijk, aangezien zijn eigen finan ciële positie daarvoor niet toereikend was. Toen beging hij de stommiteit om die brieven aan dokter Mast te sturen, die er, zoals gezegd, niet op reageerde. Daar Bloem op het gebied van chantage volkomen onervaren was, wist hij niet hoe hij zijn bedreigingen kracht moest bijzetten of uit moest voeren. Hij heeft het plan toen maar opgegeven en de zaak doofde dus als een nachtkaars". Tine Blazoen kwam de kamer binnen met nog een schaal pittige hapjes. Haar echtgenoot gaapte stiekum achter zijn hand en keek op de klok. Van Benten, die zijn blik opving, keek ook en schrok. Bij twaalven! Hij had de zieke veel lan ger opgehouden dan in zijn bedoeling had gelegen. „Het wordt de hoogste tijd dat ik ga, mensen. Hartelijk dank voor de gewel dige ontvangst". Kasper sputterde zonder veel overtui ging tegen: „Gaat u nu al? Zo laat is het toch nog niet". Maar de hoofdinspecteur trok zijn jas al aan en zette zijn onvermijdelijke hoed op. Zijn auto had hij die avond thuis ge laten zodat hij nog een tippel van twin tig minuten voor de boeg had. Hij stak een sigaar op voor onderweg. Nadat hij zijn gastvrouw hartelijk had gegroet, be val hij Kasper in ieder geval de volgen de dag nog huisarrest te houden. „De rest speel ik ook wel alleen klaar Je zou iedereen maar aansteken met je gesnotter". Het volgende moment viel de voor deur achter hem dicht. EINDE iiiiiiniimiiiuiiiiiiiiiimiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiuiiimiiTnRitmiiirnTninFnniiinitiinuiinim SS M ga voor kamerbreed tapijt ook eens kijken bij interieuradviseurs Wilhelminalaan 30, Den Burg, 1 telefoon 2575 IIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIUIIIIIIIIUIIUM door Astrid Kleyn

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 9