Gerrit Terwindt na 12 jaar weg als bestuurslid SVO Afscheid G. Bakker als PTT-beste De Vries en Van de Wiel legt riolering Loodsmansduin Conflict met twee mede-bestuursleden ondernemers-aktiviteiten Afbeeldingen van weeskinderen SPORTHALCONFLICT OPGELOST Autocentrale exposeerde „WAT IK ZEGGEN WOU.." VOOR EEN BEDRAG VAN 450.000 GULDEN De gefinancierde schuur van de heer Eelman Auto was niet gestolen B. en W. geven subsidie voor oud papier Niet voorgedragen, maar „benoemd verklaard" KRUISWOORDPUZZEL Penningmeestar Gerrit Terwindt (36) van de sportvereniging Oosterend is na 12 jaar trouwe dienst afgetreden als bestuurslid. Aanleiding voor zijn besluit was een persoonlijk conflict tussen hem en twee bestuursleden (waaronder voorzitter S. Verseput). Dit conflict, ontstaan rond de kwestie over het royeren van een SVO-lid, scherpte zo aan dat Terwindt geen trek meer had nog langer SVO mee te helpen besturen. Tijdens een buitengewone ledenver gadering hebben de SVO-leden vrij dag Frans Visman tot nieuwe penning meester gekozen. Een poging Terwindt alsnog in het bestuur te handhaven mislukte omdat de betrokkene wei gerde. Behalve de al eerder genoem de twee leden stond het bestuur ach ter het standpunt dat Terwindt inzake het royement had ingenomen. Daar mee kwam de meerderheid terug op een eerder in december genomen be sluit waarin zij zich tegen eliminatie van het desbetreffende lid had uitge sproken. Terwindt had toen als een ling het standpunt ingenomen dat tot royement moest worden overgegaan. Hart en nieren Terwindt is zeer tegen zijn zin uit het bestuur getreden. Hij ontkent deze 'ge legenheid te hebben aangegrepen om een functie op (te geven waarvoor hij geen ambitie meer zou hebben. „Tot het conflict uitbrak heb ik altijd met zeer veel plezier bij SVO gewerkt", zegt hij. Voegt daaraan toe: „Ik ben in hart en nieren een SVO-er". Terwindt gaat in het vervolg elke bemoeienis met het verenigingsbeleid uit de weg. Hij blijft lid van de vereniging en is hard bezig aan een come-back op het sportieve Schrijver J. A. van der Vlis zoekt mo menteel naar een foto of andere afbeel ding van Texelse weeskinderen. De kin deren van het toenmalige weeshuis in Den Burg (gesloopt in 1945 nadat het in de Russenoorlog zwaar was beschadigd) gingen gekleed in groen-zwarte unifor men. Ook wordt nog gezocht naar een foto of tekening van de gevelsteen die in het weeshuis heeft gezeten en waar op ook weeskinderen zijn afgebeeld. De afbeelding moet dienen als illustratie van het boek 't Lant van Texel. Reak- ties gaarne bij de schrijver: Rotondeweg 7, Blaricum, telefoon (02153) 14346. Het conflict zaalvoetbal-badminton over het gebruik van de sporthaluren op vrijdag- en maandagavond is opge lost. Deze oplossing diende zich aan, nadat Koffiebar te kennen had gegeven afstand te doen van sporthalgebruik op donderdagavond. Daardoor was het mo gelijk het zaalvoetbal van maandag naar donderdag te verplaatsen, waar door de badmintonclub weer de gehele maandagavond de beschikking over de sporthal kan krijgen. Uitvloeisel hier van is dat de gehele vrijdagavond nu weer voor het zaalvoetbal beschikbaar is. Zowel de badmintonclub als de zaalvoetbalverenigingen (met name de clubs die bezwaar hebben tegen het spelen op vrijdagavond, in verband met de veldtraining) zijn met de nieuwe regeling akkoord gegaan. vlak. Een knieblessure heeft hem maan denlang uit het veld gehouden. Kort ge leden heeft hij de training weer hervat en is hard bezig zijn conditie op peil te brengen. Terwindt hoopt binnen niet al te lange tijd weer te kunnen spelen. Een plaats bij de selectie is, ondanks zijn reeds gevorderde voetballeeftijd, nog steeds het streven. Voorzitter Siem Verseput wil, even als Gerrit Terwindt, weinig loslaten over het conflict dat tot het aftreden van de penningmeester heeft geleid. Wel wijst Verseput erop dat het gerezen con flict een alleenstaand feit is. Hij vindt het aftreden van Terwindt niet begrijpe lijk en noemt het „dwarsigheid". Verse put heeft de indruk dat Terwindt dit conflict heeft aangegrepen om op te stappen. „Vermoeidheid speelt hierbij een rol". Verseput heeft overigens zelf reeds te kennen gegeven zich niet meer als voorzitter herkiesbaar te stellen. De Texelse autocentrale had vrijdag middag en zaterdag een show van Volkswagen en Audi automobielen in het bedrijf aan het Schilderend. Er wer den 12 modellen getoond van de VW polo (ƒ10.400,—) tot de Audi 100 GL (ƒ22.000,Naast personenwagens was ook de nieuwe LT serie bestelwagens te zien. Opmerkelijk wat dat het klassieke kevermodel van Volkswagen geheel ont brak. De introductie van andere Volks wagenmodellen, destijds een revolutie, is commercieel een succes gebleken: het marktaandeel van Volkswagen steeg enorm. Het was de eerste show sedert de heer Jan Grisnigt medio maart 1975 het be drijf overnam. De naam Texelse auto- centrale bleef ongewijzigd om verwar ring te voorkomen met het branche- gelijke bedrijf van de heer W. Grisnigt. Er zijn nog mensen die menen dat beide bedrijven iets met elkaar te maken heb ben, maar dat is geenszins het geval Jan Grisnigt werkt met drie man: de monteurs Frans Witte en Harry Hillen en administrateur Dick Heijmans. Gris nigt is tevreden over de commercie van het afgelopen jaar. Op Texel worden jaarlijks zo'n 350 nieuwe auto's aan de man gebracht en de Texelse autocen trale leverde daarvan een bevredigend aandeel. Voor een belangrijk deel is dat te danken aan de vastgestelde reparatie- en onderhoudstarieven, aldus Grisnigt. OREVIN VAN LEZERS- BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REOAKTE DE COCKSDORP PTT besteller G. Bakker uit De Cocksdorp heeft zijn taak neergelegd. Vrijdagavond werd in het Eierlandsche Huis officieel afscheid van hem genomen. Dat had eigenlijk een week eerder moeten gebeuren maar storm en hoog water (waardoor de boot niet voer en de overkantse autoriteiten het dus moesten laten afweten) strooi den roet in het eten. Directeur J. Tichelman van het post kantoor Den Helder zei met gemengde gevoelens de heer Bakker uit te luiden. Bakker heeft wegens gezondsheidsrede- nen eerder moeten afhaken en heeft de 65-jarige leeftijd dus niet gehaald. Bij de PTT is dat helaas geen zeldzaam ver schijnsel. ,,Het bestellersvak is een slij tend beroep", aldus de heer Tichelman, die dat illustreerde door erop te wijzen dat van de zeven bestellers waarvan hij in de afgelopen twee jaar afscheid nam er maar liefst zes jonger waren dan 65 jaar De directeur sprak overigens van een mooie carrière die wel wat later be gon dan gebruikelijk omdat Bakker tot 1955 zelfstandig brandstoffenhandelaar was en slechts in losse dienst af en toe assisteerde bij het bestelwerk. Bakker De aannemingsmaatschappij De Vries en Van de Wiel in St. Maartensvlotbrug is tijdens de openbare aanbesteding voor de aanleg van riolering op de RST- camping Loodsmansduin als laagste in schrijver uit de bus gekomen. Met 452.000 gulden bleef zy de firma W. J. Bakker in Den Hoorn 8 mille en de fir ma Drijver in Den Burg 12 mille voor. Het werk zal omstreeks 1 april moeten zijn voltooid. In plaats van het traditio nele vrij-verval rioleringssysteem zal op Loodsmansduin het zg. vacuümsy steem worden toegepast. Dit is een nieuwe Zweedse methode die zeer ge schikt is voor bijzondere terreingesteld heid. De VEM in Den Burg gaat de elek triciteit op het kampeerterrein Loods mansduin en de firma Bruining en Ag- ter in De Koog de elektriciteit op de camping Kogerstrand aanleggen. Bei de bedrijven schreven met respectie velijk 84.620 gulden en 96.585 gulden het laagst in tijdens de aanbesteding van beide projecten. Op de tweede plaats kwamen Bruining en Agter (Loodsmansduin, 87.500 gulden) en Electrohuis (Kogerstrand, 100.548 gul den). Meer dan eens horen we het verhaal dat de heer M. Eelman een geluksvogel is omdat hij een schuur krijgt die voor het grootste deel door de overheid wordt betaald. Hij krijgt een schep geld toegeworpen zonder dat hij daar iets voor heeft hoeven doen. Daarom het volgende: De heer Eelman heeft NIET om de schuur gevraagd die er nu wel licht gebouwd wordt. Aanvrager wilde zelf een Meijert Boon-schuur die hij dan ook zelf zou betalen. Technisch gezien heeft een MB-schuur voordelen omdat bij eer. omschakeling van het schapen- bedrijf naar bijvoorbeeld een melkvee houderij de afmetingen goed zijn terwijl dat bij de nu te bouwen schuur niet zo maar mogelijk is. Wie verlangt er heden ten dage nog zulke gebouwen bij een normaal schapenbedrijf? We denken dat niemand daar behoefte aan heeft. Mis schien dat ze beter zijn voor het land schap, maar wij zijn te ondeskundig om dat te beoordelen. We zijn er wel geluk- R.B. kwam zondagavond bij de politie vertellen dat zijn Daf per sonenauto, die hij op de parkeer plaats van 't Homtje had achter gelaten, was ontvreemd. Het moest tussen 11.00 en 19.00 uur zijn ge beurd. B. had met behulp van en kele anderen het hele parkeerter rein afgezocht maar zijn dierbare wagen nergens kunnen terugvin den. Toen de politie een onderzoek instelde bleek de auto echter op de plaats te staan waar hij 's mor gens was achtergelaten. De motor was koud, de kilometerstand was ongewijzigd en ook wees mets an ders er op dat de wagen in de tus sentijd was weggesleept. De poli tie houdt het erop dat het neon licht op het haventerrein de eige naar parten heeft gespeeld. Door dit licht verdwijnt alle kleur, waardoor bijv. een rode en een blauwe wagen niet meer van el kaar zijn te onderscheiden. In het verleden heeft dit al vaker tot „vermissingen" geleid. kig mee dat wanneer er hogere eisen worden gesteld aan het gebouw in het belang van het landschap, dat dan de overheid de meerkosten voor 100% voor zijn rekening neemt. Uiteindelijk ligt de verantwoordelijkheid voor dit financiële deel bij de gemeenteraad evenals het aankleden van het landschap. De ge meenteraad is door de bevolking geko zen en nu wordt verondersteld dat dit gebaar een vertolking is van de gevoe lens van de meerderheid van de Texel se bevolking. Verder krijgt de heer Eelman met de ze schuur veel hogere kosten voor on derhoud. Denk maar eens aan een storm zoals die van 2 en 3 januari met al die dakpannen. Ook- de kosten van brand verzekering, stormschadeverzekering zullen aanzienlijk hoger zijn dan bü een Meijert Boon-schuur om maar niet te spreken van de onroerend goed-belas- ting. Verder moet Eelman een contract tekenen waarin een aantal voorwaarden staan waaraan hij de eerste 15 jaar is gebonden op zichzelf logisch omdat de financier zekerheid wil hebben. Nee, wij kunnen nog steeds niet in zien dat op deze manier de individuele ondernemer in de landbouw er zoveel beter van wordt. De besturen van de Gezamenlijke Landbouworganisaties op Texel B. en W. zullen het inzamelen van oud papier door het verenigingsleven stimu leren. Op 1 januari is een subsidierege ling in werking getreden, die erop neer komt, dat 1 cent per kg. papier beschik baar wordt gesteld, berekend aan de hand van de afleveringsbonnen. De re geling zal worden uitgevoerd door de Stichting Cultureel Werk. Verenigingen die van de regeling gebruik willen ma ken, dienen dus met de stichting con tact op te nemen (Raadhuis Den Burg). De waarde van oud papier is momenteel zeer gering, waardoor de animo om het in te zamelen sterk is geslonken. Eén cent per kg extra is niet veel, maar kan voldoende zijn om de inzameling nog net aantrekkelijk te maken. Door de subsidieregeling willen b. en w. ook him waardering tot uitdrukking brengen voor deze vorm van hergebruik van oud materiaal. heeft zijn taak uitstekend verricht en was getapt bij zijn collega's. Laatstge noemd feit werd bevestigd door de zeer grote belangstelling van de andere Texelse PTT-ers. Als geschenk van de PTT overhandigde de heer Tichelman een kostbare atlas. Een vergelijkbaar cadeau (een globe) werd gegeven na mens de collega's van Texel en namens het Cocksdorper PTT-team werd een aansteker overhandigd. De goede sa menwerking met zijn collega's werd door de heer Bakker zelf nog eens on derstreept. Onlangs meldden wij dat burgemees ter W. H. Sprenger de heer J. C. Dros heeft voorgedragen als raadslid in de vacature die is ontstaan door het ver trek van de heer Th. v. d. Heerik van Texels Belang Er werd ons op gewezen dat in dit geval niet kan worden gespro ken van voorgedragen maar van „be noemd verklaard". De door ons gebezig de uitdrukking zou kunnen suggereren dat er sprake is van voorkeur of keuze mogelijkheid, een indruk die de heer Sprenger niet graag wil wekken. Het benoemd verklaren is een strikt auto matische zaak ingevolge de bepalingen van de kieswet. De voorzitter van het stembureau (de burgemeester) moet stipt naar de volgorde van de lijst de eerste benoemd verklaren, een volgorde die door het centraal stembureau is 1 vastgesteld. J De heer Dros heeft tot de 15e de tijd om te beslissen of hij de benoeming zal aanvaarden. Als hij het niet doet, wordt de heer C. Zijm uit De Cocksdorp het nieuwe raadslid voor Texels Belang. Hij vertelde ons bereid te zijn deze functie te vervullen. Op het bericht dat Dros vergeefs heeft geprobeerd weer lid te worden van Texels Belang, wil de heer Zijm (voorzitter van Texels Belang) lie ver geen commentaar geven. Als het waar is betekent het dat Dros in ieder geval niet als Texels Belang-vertegen- woordiger in de raad kan terugkeren, maar eventueel wel voor zichzelf. 61 62 Horizontaal: 2. infectieziekte bestemming in orde bevestigingsmiddel hemellichaam woest onvruchtbaar dwaas ongedierte kledingstuk zangnoot keurmerk bos bijwoord steen naar de vorm Griekse muze uitroep voedsel melkachtige oplossing zoete lekkernij koning (lat.) deel van het hoofd baardje Verticaal: 10. 11. 15. 17. 19. 21. 23. 24. 26. 27. 29. 30. 32. 33. 37. 38. 39. bekende motorraces (afk.) 40. het Romeinse rijk (lat. afk.) 41. boom 42. Engels bier 43. mannelijk dier 44. deel van het dak 47. vulkaan 51. zuidvrucht 53. witte vlek op een paarden- 55. hoofd57. verhoogde toon 59. weg met bomen 62. boete deel van een voertuig kort gedicht pers. vnw. betrouwbare boos zwarte lekkernij jong dier koud soort onderwijs (afk.) deel van een schip voorzetsel herkauwer biljartstok stemming pers. vnw. hetzelfde (afk.) waterige kleurstof eenh. v. elektr. weerstand graafdiertje gelofte schrijfbehoefte verbond de oudere (afk.) beetje aftreksel eiland bij China schaap nummer (afk.) het zij zo morsdoekje deel van de dag soort onderwijs (afk.) primitief wapen telwoord modegek titel (afk.)

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2