Texel rekende na rust af met MFC: 4-1 winst llPOtf? Regelmatige 5—1 zege Boys op matig Kreileroord Trainingstijden Tevoko gewijzigd ZDH faalde tegen Graftdijk De Koog veroverde punt op Callantsoog: 1—1 Mitra blijft ongeslagen Zaalvoetbal Tevoko 1 veel sterker dan Velox: 30 zege Klaverjasclub „De Zwaan" Bibliotheek Oosterend Bejaarden gratis naar uitreiking Von Sion Schietoefeningen Damescoats v.a. 29, Dameswintermantels v.a. 49, Kinderbroekjes v.a. 15, Dames japonnnen Damesrokken Damespull v.a. 29, v.a. 19, 15,- 2 voor 25, Kinderpullovers 5,10,15, Kindermaillots, mt. 92-128 5, Kinderkniekousen 2, Damespantalons Damesblouses Damesvesten v.a. 19, 19,- v.a. 29, Kindersokjes 2, Kinderjacks v.a. 19, Herenkostuums Herencolberts Herenpantalons Herenjeans en rib Heren-T-shirts, L. M. Herenpullover 19, Herenoverhemd, 2 voor Herensokken v.a. 98,— v.a. 49,- 29,-, 39,-, 49,- 29,- 10,- 29,- 25,- 2- Na een matige eerste helft waarin MFC een O1 voorsprong nam heeft S.V. Texel zondag na de rust in een schotvaardige bui afgerekend met de bezoekers die uiteindelijk met een 41 nederlaag huiswaarts werden gestuurd. De MFC-doelman verkeerde in uitste kende vorm en voorkwam een grotere nederlaag. Al in de eerste minuut kreeg Guus Zegel na een goede voorzet van Gert Pansier een kans om te scoren, de kee per kon het te zachte schot nog net naast de paal tot hoekschop slaan. Deze werd door Uriot ingekopt, maar door de linksback met het hoofd van de lijn gehaald. Texel bleef aandringen en Hans Geus, Klaas Dirk Koorn en vooral Jan van Bennekom deden er alles aan om een voorsprong te verkrijgen; er kwamen kansen, maar de zeer goede MFC-keeper hield stand. Na ongeveer 20 minuten één van de weinige uitval len van MFC over rechts; Henk Groen greep goed in, en gaf een voorzetje terug op keeper Vaars, die echter uit het doel was gelopen; de MFC middenvoor had geen moeite om 01 te laten aanteke nen. Hierna was Texel het ritme kwijt. MFC kwam in de aanval en voor het Texel-doel speelden zich gevaarlijke si tuaties af. Gelukkig was keeper Vaars goed in vorm en vooral bij een hoog schot net onder de lat wist hij fraai ver der onheil te voorkomen. Na de rust be gon Texel met de wind in de rug het MFC-doel onder zware druk te zetten en vlogen er vele schoten net naast of over; vooral Uriot kwam er steeds beter in. Na ongeveer tien minuten schoot Jan de Lugt een vrije trap keihard in maar de MFC-keeper was weer paraat. Guus Zegel gleed langs drie verdedigers en schoot in het zijnet Eindelijk was het Jan van Bennekom die de partijen op gelijke voet bracht. Hij had daarbij de hulp nodig van de voordien voortreffe lijk spelende MFC-goalie; deze sloeg mis op een hoog schot van de SVT-spe- ler. Twee minuten later nam Texel de leiding; Uriot tikte de bal uit een vrije trap op Klaas Dirk Koorn die vernieti gend uithaalde. Uriot nam zelf de derde UITSLAGEN: ZATERDAG 10 JANUARI: Junioren: Tex. Boys Bl-Vesdo BI 01 De Koog Bl-Winkel BI 11 Tex. Boys B2-Geelzwart B3 03 Texel Cl Geelzwart Cl 41 Pupillen: Afdeling A: De Koog Al-Texel Al 12 Texel A2-Oosterend Al 00 Texel A3-Tex. Boys Al 06 Afdeling B: Texel B3-De Koog BI 0—3 Texel Bl-Tex. Boys BI 60 Afdeling C: Texel Cl-Oosterepd C2 10 ZONDAG 11 JANëUARI 1976: Afdeling Noordholland: Texel-MFC- 4—1 ZDH-Graftdijk 1—5 Tex. Boys-Kreileroord 51 De Koog-Callantsoog 11 ZDH 3-Zeemacht 3 14 Junioren: Tex. Boys Al-ZAP A2 23 treffer voor zijn rekening; vanaf dertig meter schoot hij bikkelhard in de rech ter bovenhoek: 31. Texel dacht de ze ge op zak te hebben maar verkeek zich op de aanvalskracht van de MFC-voor- waartsen die echter slecht gebruik maakten van de door de slordig spelen de Texel-achterhoede weggegeven kan sen. De thuisclub vermande zich en nam in de slotfase het initiatief weer over. De 41 eindstand kwam op het bord toen de linker middenvelder van MFC een voorzet van Hans Geus schitterend in eigen doel kopte. De nieuwe aanwinsten van Texelse Boys: twee door een paar leden ge maakte fraaie dug-outs, kwamen zondag goed van pas. De harde wind kwam het spel helaas niet ten goede, doch dit ver hinderde de Boys niet een regelmatige 51 overwinning op Kreileroord te be halen. De overwinning had gezien de krachtsverhouding groter moeten uit vallen maar vele schoten gingen ver over of naast terwijl de Kreileroord- keeper goed op dreef was. In de eerste helft, met de wind in de rug voor de Boys, was het een spelletje van aanval len en verdedigen voor het Kreileroord- doel. Na 10 minuten opende Herman van Sambeek met een fraai schot pal onder de lat de score naar het zou nog een half uur duren eer no. 2 kon worden genoteerd G. Legierse kopte in en vlak achter de lijn werd de bal gestopt. De goed opgestelde( en ook goed leidende) scheidsrechter wees terecht naar de middenstip. Vlak voor het rustsignaal zorgde Koos Witte met een voor de kee per akelige stuiterbal voor 30. Ook met de wind tegen bleven de Boys het spel dicteren en zelfs nog beter dan voor de rust. Na 5 minuten werd het 40 toen G. Legierse met een droge knal (waarop hij het patent heeft) de Krei- leroordkeeper kansloos passeerde. F. Schrama brak een paar keer fraai door maar had geen geluk met zijn schoten. Na een kwartier kwam Kreileroord on verwacht aan een doelpunt. Koos Witte wilde een hoge voorzet wegkoppen maar de harde wind zeilde het leer terug vlak voor de voeten van een vrijstaande Kreileroord-speler die toen geen moeite had de bal in het net te deponeren. Vlak voor tijd slaagde Jan Pool er toch nog in de Kreileroord-keeper te verslaan wat een eindstand van 51 betekende. Met ingang van vandaag (dinsdag) zijn een aantal trainingstijden van Te voko gewijzigd. Het overzicht is nu als volgt geworden: Dinsdagavond, Burgemeester De Ko ninghal: 7.00- 8.00 u.: dames 1 - heren 1. Woensdagavond, sporthal „Ons Genoe gen": 6.30- 7.30 u.: mini's en jeugd. 7.30- 8.30 u.: dames eilandcompetitie 8 30- 9.30 u.: dames 2, 3, 4 en A. 9.30-10.30 u.: heren. Vrijdagavond, Burgemeester De Ko ninghal: 6.30 - 7.30 u.: meisjes tot en met 16 jaar en dames. ZDH heeft er in de thuiswedstrijd te gen Graftdijk weinig van terecht ge bracht Het zelfvertrouwen waarmee deze wedstrijd werd begonnen had niet de gewenste gevolgen in het veld, zodat Graftdijk met een 15 overwinning weinig problemen kende. Al na 5 minu ten was het 01 uit een vrije trap, na dat de ZDH-muur verzuimde zich goed op te stellen. Henk de Ruijter bracht de partijen 5 minuten later al weer op ge lijke voet waarna ZDH een fel offensief ontketende. Verder dan een schot op de lat kwamen De Zwaluwen echter niet. Graftdijk deed het beter en scoorde voor de rust nog tweemaal: 13. De tweede helft was een formaliteit; ondanks de rugwind kon ZDH geen vuist maken en Graftdijk bouwde de voorsprong nog met twee doelpunten uit. De Koog, dat rond de jaarwisseling in vriendschappelijke wedstrijden al verdienstelijk speelde, zette deze ten dens voort in het tweede deel van de competitie en speelde gelijk tegen Cal lantsoog: 11. Callantsoog had het direkt al moeilijk met een fel spelend De Koog. Toch kreeg Callantsoog na 10 minuten al een uitstekende kans. Een schot van korte afstand kon door keeper Dekker ternau wernood nog uit het doel gewipt wor den. Na 20 minuten scoorde K. van Beek met een prachtige aktie 10 uit een voorzet van T. Zwanenveld. Toen J. List in de tweede helft geblesseerd raak te en zijn plaats overgenomen moest worden ontstonden er nogal wat rom melige situaties voor het doel van de thuisclub. Hiervan wist Callantsoog goed te profiteren en maakte een kwar tier voor tijd gelijk: 11. In de reste rende tijd werd er van beide zijden te gehaast gespeeld, waardoor zich geen serieuze kansen meer voordeden. In de volleybalcompetitie van het speelcentrum Den Helder heeft Mitra haar ongeslagen positie gehandhaafd door zaterdagmiddag weer de volle winst te pakken in de wedstrijd tegen Braaf Seahawks. De eerste 2 sets gaven de Seahawks nog wel tegenstand, maar in de laatste set maakten de Texelse kandidaten korte metten met hun te genstanders en wonnen de wedstrijd met 30. (setstanden 15-10, 15-12 en 15-3). Nu de eerste helft van de competitie is afgelopen is de klasse waarin Mitra speelt gesplitst in een 2e en 3e klasse. De 7 hoogst geplaatste teams zijn nu 2e klasse gebleven en de 7 laagst geplaat ste teams zijn gedegradeerd naar de 3e klasse. Van de Texelse teams die in de ze competitie spelen hebben Mitra en Tevoko 2 zich dus geplaatst in de 2e klasse, terwijl Tevoko 3 degradeerde naar de 3e klasse. De strijd tussen Rab en Reizenboetiek in de zaalvoetbalcompetitie was zeer spannend. Rab, dat het moet stellen zon der drie spelers uit de vorige competitie, liet het de eerste helft enigszins afweten en werd door defensiefouten op een 20 achterstand gezet. Op slag van rust werd een vrije trap langs de tweemans muur van Reizenboetiek in het net ge knald zodat de tweede helft met een 21 stand inging. Rab koos voor een opportunistische speelwijze die aanvan kelijk door een stevig spelend Reizen boetiek goed werd bestreden. Een even merkwaardige als prachtige kopbal be tekende echter toch de gelijkmaker, waarna Rab nog diverse goede kansen onbenut liet. Reizenboetiek toonde zich schotvaardiger en wist in de slotfase van de wedstrijd naar 42 uit te lopen. Zeer schotvaardig toonden zich de nieuwe jeugdploegen Topido en F.C. Knudde. De F.C. Knudde startte over rompelend en nam een 30 voorsprong. Daarna ging de ploeg van Jaap en Dirk in de fout. Topido speelde beheerster en strafte de gehaaste speelwijze van de te genstander doeltreffend af. De 30 ach terstand werd omgebogen in een 85 overwinning. Dat Casino aan scherpte heeft inge boet wérd duidelijk in de strijd tegen 't Galjoen, één van de minder sterke ploe gen uit de vorige competitie. Casino was wel sterker maar mocht van geluk spre ken dat 't Galjoen door onzuiver spel niet optimaal gebruik maakte van de gaten die Casino van tijd tot tijd liet vallen. Beide ploegen bleven dicht bij elkaar en Casino trok uiteindelijk aan het langste eind: 64. Programma vrijdag 16 januari. 18.30 uur: Koffiebar 3-F.C. Knudde 19.30 uur: J.K.M.-Koffiebar 1 20.30 uur: Brandweer-Topido 21.30 uur: Dubbeldik-'t Galjoen Commissiewerk: C. W. Kok Doordat Koffiebar afziet van het huren van de sporthal op donderdag avond verhuizen de wedstrijden van maandag- naar de donderdagavond. Verder is nu ook de gehele vrijdag avond voor het zaalvoetbal beschik baar. Op vrijdag zal nu 2 x 25 minu ten worden gespeeld en op donder dagavond blijft wegens tijdgebrek 2 x 20 minuten gehandhaafd. Zaalvoetbal voor junioren Nu de KNVB-contactcommissie Texel 1% avond over de sporthal kan beschik ken is het mogelijk enige wedstrijden voor junioren te organiseren. De bedoe ling is om vrijdagavond om half zeven 2 x 15 minuten te spelen. De hieraan verbonden kosten hangen af van het aantal ingeschreven teams. Gerekend moet worden op ongeveer 5 gulden voor de komende maand. Het minimum aantal spelers per team voor junioren is voorlopig vastgesteld op 10. Voor de begeleiding zal contact worden gezocht met de juniorenbestuurders van de diverse voetbalverenigingen; het is natuurlijk ook mogelijk dat een zaal voetbalclub een juniorenteam opgeeft. Voor het opgeven van teams en voor het verkrijgen van inlichtingen kan men zich wenden tot: H. L. Ploeger, Beatrix- laan 66, Den Burg, telefoon 3971 en H. J. Pennings, Tjakkerstraat 19, Den Burg, telefoon 3926. Het eerste herenteam van Tevoko heeft zaterdag met ruim verschil van Velox 2 uit Alkmaar gewonnen. In het begin van de eerste set wilde het bij Tevoka nog niet erg vlotten en werd er te veel in het Velox-blok geslagen. Na een kleine achterstand kreeg Tevoko het aanvalsritme te pakken en wist de eerste set met 158 te winnen. In de tweede set liepen de heren snel uit. Ve lox kon wel wat terugdoen maar moest toch ook de tweede set met 1513 ge wonnen geven. De derde set gaf voor Tevoko geen moeilijkheden: 154. Uit slag 30. Het eerste damesteam heeft tegen Ef- fekt een knappe prestatie geleverd. In een felle met veel inzet gespeelde wed strijd wist het Tevoko-team via 1614, 1511 en 1715 een 30 overwinning te boeken. Vooral in de derde set heeft het er lang naar uitgezien dat Effekt zou terugkomen. Via een achterstand van 26 en 611 wist Tevoko uiteinde lijk toch de wedstrijd in haar voordeel te beslissen. De dames van Tevoko 4 lieten alleen in de tweede set een steekje vallen. Noorderhaven vormde verder geen be dreiging (154, 12—15, 15—10 en 15—3) Tevoko 5 had het veel moeilijker te gen WSOV. De meisjes wonnen de eer ste set met 155 maar verloren de tweede set: 415. Via 1715, 1315 en 158 won Tevoko deze wedstrijd met 3—2. De leden van de Klaverjasclub „De Zwaan" behaalden vorige week geen hoge puntenaantallen. Het echtpaar Zijm was met 6711 punten de beste, ge volgd door Veeken-Witte met 6638 pun ten. Van Heerwaarden-Dernison her stelde zich goed door 6543 punten te la ten noteren. Het paar Bakker-Bakelaar zakte naar de laatste plaats. Stand 2e periode: pnt. m. Echtpaar Spaans 26962 10 Douma-Bakker 26027 7 Bakker-Vinke 25807 14 Totaalstand: Douma-Bakker 84991 26 Echtpaar Spaans 82791 26 Echtpaar Van Heerwaarden 82141 32 OOSTEREND Woensdag (morgen) bestaat nog gelegenheid voor de lezers van de openbare bibliotheek (uitleen- post De Bijenkorf Oosterend) om het lidmaatschap met een jaar te verlengen. De lezers worden derhalve verzocht zich tijdens de uitleenuren (15.00 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur) van een nieuwe lidmaatschapskaart te voorzien voor ƒ8,Uiteraard zijn ook nieuwe lezers welkom. Evenals vorige jaren worden de be jaarden in de gelegenheid gesteld de officiële avond van de uitreiking van de Dubbele Von Sion op zaterdag 17 ja nuari bij te wonen. Zij hebben vrije toe gang tot de Burgemeester De Koning hal. Op 14 januari, uitwijkdatum 15 ja nuari gaat H.M. Van Speijk van 9.00 tot 17.00 uur schieten in sector 045 tot 075 graden, rechtwijzend met een straal van 9 mijl vanuit het hoge geleidelicht Nieu we Haven. Veiligheidsschip aanwezig. MODECENTRUM MODECENTRUM Hl MODECENTRUM IhéuiiiII bis kiiuiiMpi I Hp siihmsuiBfiGtannnBiSElanHiiBi MQDECENTRUM Gravenstraat 13 en1S - Den Burg T BOETJE

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 7