Voor het weekend Opzichter W. Wiering 25 jaar bij RWS Kerstkaarten van politieke gevangenen voor Texelaars Beroep uitgebracht Vuurwapens in beslag genomen VERVOLG VAN PAG. 1 Modernisering winkelstraten Sint Jan brengt blijspel Granaat gevonden Geslaagd Waterstand was 3.12 m plus NAP Zuigelingenbureau Artsen Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten De heer Wim Wiering uit Den Burg, opzichter B bij de dienstkring Texel was gisteren 25 jaar bij Rijkswaterstaat. Het jubileum kreeg een officieel tintje tij dens een feestelijke bijeenkomst op de bovenverdieping van het dienstkringge- bouw aan de Keesomlaan. Daarbij wa ren niet alleen alle Texelse collega's (te vens van de dienst nieuwe werken) aan wezig; ook de met Rijkswaterstaat sa menwerkende aannemers en de studie dienst Hoorn waren vertegenwoordigd. Dienstkringhoofd C. P. Harting gaf een overzicht van de afgelopen 25 jaar. Wiering werd destijds aangenomen om de bij de strandpalen 9, 19 en 32 opge stelde meetpalen dagelijks te controle ren. In die tijd ging het verzoek uit aan de jutters om deze palen, van groot be lang voor 't vaststellen van de in die tijd op gang komende kustafname, te laten staan. Wiering verdiende ƒ17,28 per weekHij klom in rang, werd via Waker A, kantonnier en werd in 1960 aan de dienst nieuwe werken „uitge leend" om aan de veerhaven te werken. In 1962 werd hij nauw betrokken bij de grootscheepse zinkwerken aan de zuid oostkust van Texel. In juni-1963 werd hij opzichter D en in januari 1965 op zichter A. De heer Harting toonde zich buitengewoon tevreden over de wijze waarop Wiering zijn taken steeds heeft verricht en overhandigde als geschenk van de dienstkring een gesloten enve lop. 250.000 sjekkies Namens de collega's sprak Martin Zijm die Wiering 12M> jaar heeft meege- De Gereformeerde Kerk van Ooster end heeft een beroep uitgebracht op do minee P H. Steenhuis uit Enschede. De Texelse politie is de afgelopen da gen twee keer opgetreden tegen onge oorloofd vuurwapenbezit. Dinsdag werd van een 31-jarige in woner van De Koog een revolver in be slag genomen, alsmede een hoeveelheid bijbehorende munitie. Het wapen was in Duitsland gekocht. Het al geruime tijd bestaande vermoeden dat de man een dergelijk wapen bezat werd tijdens een onderzoek in de woning bevestigd. Woensdag werd bij een 32-jarige in woner van de polder Eierland een vuurbuks in beslag genomen. het er stil is". Gedacht wordt, aldus Momberg, aan vervanging van de hui dige bestrating door betonklinkers en rond de kerk door gebakken klinkers „om in de sfeer te blijven". De Dorps straat moet toegankelijk blijven voor het verzorgende verkeer. Op de teke ning zijn verder plantenbakken, zit plaatsen en bielen trappen geprojecteerd, alsmede keipartijen en nieuwe groen- elementen in plaats van de huidige „ar metierige stengeltjes", zoals wethouder Nauta de schrale boompjes kenmerkte. Bijdrage middenstand? De wethouder liet doorschemeren dat ook de middenstand mogelijk een gel delijke bijdrage aan het moderniseren van de Dorpsstraat dient te leveren, maar dat hangt volgens Nauta af van de kosten die uitvoering met zich mee zal brengen. Hij uitte de veronder stelling dat de gemeenteraad een bij drage van de Koger ondernemers wel eens als voorwaarde voor medewerking zou kunnen stellen. Gesprekken Jac. W. Lut liet Nauta beloven dat tussen 15 mei en 15 september niet tot uitvoering wordt overgegaan. Nauta zegde tevens toe dat de gemeente in per soonlijke gesprekken met de onderne mers de wensen en verlangens zal pei len. Lut vond dat de gemeente moet streven van de Dorpsstraat een com plete winkelstraat zonder woonhuizen te maken. ,,U moet de Dorpsstraat pous seren als winkelstraat en de onderne mers verplichten zich daar te vestigen", zei hij. Nauta antwoordde dat in het bestem mingsplan langs de straat gemengde bebouwing staat aangegeven. „De win kel- en bedrijfsfunctie gaat primair bo ven andere belangen. Daarnaast moet de mogelijkheid voor bewoning bestaan, bijvoorbeld in de gedeelten boven de winkels". De commissie die bezig is met vaststelling van het uitwerkingsgebied volgens artikel 11 van de wet op de Ruimtelijke Ordening heeft volgens de wethouder geëist dat behalve in de Dorpsstraat in De Koog verder nergens nieuwe winkels gevestigd mogen wor den, ook niet achter de Nikadel. In het kader van de straatverfraaiing hebben de ondernemers zelf de moge lijkheid gezamenlijk hun panden een ander frontaanzicht te geven (beluife- ling). Door de wandelpromenade zal het chaotische verkeersbeeld verdwijnen en de parkeervoorziening beperkt zijn. Tot gegaan, aldus de wethouder. maakt en vaststelde dat de verhouding (behoudens een enkele strubbeling die telkens weer door de humor werd over wonnen) prima was geweest. Een on deugd van Wiering is dat hij (te) veel rookt. Zijm had uitgerekend dat hij in de afgelopen kwart eeuw 250.000 sjek kies had gedraaid. Mogelijk is dat er de oorzaak van dat Wiering niet meer het hoogste liéd zingt zoals vroeger. Om te stimuleren zich opnieuw muzikaal te gaan uiten overhandigde Martin Zijm als geschenk een autoradio. Namens aannemer Daalder sprak ooi- de heer G. C. ten Cate vriendelijk* woorden. Wiering kwam destijds bi Daalder in dienst en stapte vandaal over naar Rijkswaterstaat. Ten Cat< had als geschenk een platenspeler mee gebracht. De heer L. J. Weijdt van de diens nieuwe werken zei bijzonder goede her- inneringen aan Wiering te bewaren. In de tijd dat hij aan de veerhaven werkte heeft hij eens met doodsverachting een zware drijvende bok in veiligheid ge bracht die als gevolg van storm gevaar lijk begon te slingeren. Weijdt had een geschenk onder couvert. De toneelvereniging Sint Jan zal vrij dagavond 13 februari het blijspel „Mar cus de waterman" opvoeren. Dit drie bedrijven tellende en door Dick van Maasland geschreven stuk zal in het Oosterender dorpshuis „De Bijenkorf" voor het voetlicht worden gebracht. De regie berust bij Kees Witte. Het is de bedoeling slechts één voor stelling te geven. Omdat de afdeling Culturele Zaken van het raadhuis van verkeerde gegevens werd voorzien, werd deze toneelavond aangekondigd voor 13 januari. De heer D. Keijser vond achter zijn boerderij in De Westen een granaat, af komstig uit de tweede wereldoorlog. De politie heeft zich over het ding ont fermd; het zal te zijner tijd door de mijn- oruimingsdienst worden vernietigd. Onlangs heeft de diplomauitreiking voor de opleiding tot aardappelselecteur plaatsgevonden in de Wieringermeer. Geslaagd zijn: W. P. J. Zegers, J. van Heerwaarden, J. Lap, A. Saai, J G. Flens, G J. van Heerwaarden, A. J. Keijser, M. G. J. Veeger, F J. Bakker, H. Barend^egt, J. A Lap, P Prins, W J. Reuvers, A. v. d. Sar en F. A Witte. Degenen die afgewezen zijn kunnen het volgend jaar een herexamen voor 't praktische gedeelte afleggen Deze aan vulling is voor Texel een grote aan winst omdat er door het zich nog steeds uitbreidende pootaardappelareaal een tekort aan gediplomeerde selecteurs dreigde te komen. In het hoofdartikel in de krant van dinsdag is een zetfout geslopen. De wa terstand op zaterdag 3 januari werd niet 2.12 meter plus NAP maar 3.12 plus NAP. De Texelaars zullen dat wel heb ben begrepen, maar de autoriteiten die in deze tijd van aktie de krant ook on der ogen krijgen zouden de ernst van de situatie er mogelijk onjuist door taxeren. Vandaar bij deze de correctie. Red. ZATERDAG 17 JANUARI In de Burgemeester De Koninghal wordt de verenigingstrofee Dubbele Von Sion uitgereikt als onderdeel van een gevarieerd programma; 20.00 uur. Be jaarden hebben gratis toegang. In 't Skiltje te Oudeschild voert de to neelvereniging Nieuw Leven het stuk „Een beeld van een man" op; 20.00 uur. ZONDAG 18 JANUARI De sportvissersclub houdt een wedstrijd bij het reddingboothuis bij De Cocks- dorp, van 8.30 - 10.00 uur. DINSDAG 20 JANUARI De audioclub Texel houdt een bijeen komst in hotel Dijkstra in De Koog waar een technisch onderwerp aan de orde komt: bandrecorder en banden test; 19.455 uur. Om 20.00 uur begint in hotel „De Lin- deboom-Texel" een inspraakbijeen komst over het bestemmingsplan en verkeersstructuurplan voor Den Burg. Filmganger vertoont een serie van drie beroemde poppenfilms van de Tsjech Jiri Trnka; 20.00 uur. Niet voor Texels Belang De heer J. C. Dros heeft zijn benoe ming als lid van de Texelse gemeente raad aanvaard. Dros zal optreden als onafhankelijk raadslid, omdat het hem niet is gelukt weer lid te worden van Texels Belang. Texels Belang is derhal ve een raadszetel kwijtgeraakt. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Siebinga, dinsdag 13 januari om 14.00 uur Dokter Seegers, dinsdag 20 januari om 14.00 uur. Dokter Van Loon, woensdag 21 januari om 13.30 uur. Op de kerstkaartenaktie van Amnesty International zijn drie reakties geko men. Kees Slik uit Oosterend kreeg een kaart van een advocaat uit Pakistan die gevangen zit wegens het verdedigen van politieke gevangenen. Hij werd opge pakt tijdens een golf van arrestaties na de moord op Mohammed Srerpao, een van de trouwste volgelingen van eerste minister Bhutto. Ineke Witte en Teja van der Knaap kregen elk een kaart uit Turkije van een politieke gevangene die is veroor deeld tot 36 jaar. Deze man was de uit gever van een blad waarin linkse opvat tingen waren afgedrukt evenals een op roep tot oprichting van een proletariërs partij, wat leidde tot de beschuldiging „propageren van het communisme en het oprichten van een onwettige organi satie". De afdeling Texel van Amnesty In ternational heeft deze reakties naar het secretariaat in Amsterdam gestuurd. Het is nl. nog steeds een zeldzaamheid dat een politieke gevangene de gelegen heid krijgt te reageren op brieven en kaarten die hem vanuit meer demo cratisch geregeerde landen worden toe gestuurd. Gerrit Vlaming correspon deert nog steeds met Edward Bhebe uit Rhodesië die vorig jaar reageerde op zijn kerstgroet. Bhebe's situatie is nog vrij uitzichtloos. Op vragen betreffende de gevangenissituatie wordt niet geant woord. Hij mag nu wel geld ontvangen dat hopelijk zijn vrouw en twee kinde ren ten goede komt. De kerstkaartenaktie van Amnesty is de enige aktie waarbij men recht streeks aan gevangenen kan schrijven. De adressen worden verstrekt door het secretariaat in Amsterdam. Er worden speciale kaarten voor uitgegeven; deze keer zijn er op Texel 1000 verkocht. Andere akties Bij andere schrijf akties ten gunste van politieke gevangenen richt men zich tot autoriteiten (staatshoofden, minis ters, gevangenisdirecteuren en ambas sadeurs). Elke maand worden gegevens gepubliceerd over drie politieke gevan genen: een uit het westen, een uit een socialistisch (communistisch) geregeerd land en een uit de derde wereld. pe Texelse werkgroep organiseert el ke eerste vrijdag van de maand vanaf half acht een open schrijfavond in het Boogerd-gebouw (aan de Bernhardlaan) van het Vormingscentrum voor de drie „gevangenen van de maand". Het is ook mogelijk op die avond deze adressen en eventueel briefmodellen af te halen waarin gevraagd wordt om strafvermin dering, herziening van het proces of amnestie en die brieven dan thuis te schrijven. Dan is er nog de anti martelingen campagne. Daarbij wordt onmiddellijk gereageerd op een oproep vanuit het hoofdkantoor in Londen, betreffende een urgente situatie voor een gevange ne. Bijna wekelijks wordt door een lid van de werkgroep hierop gereageerd. •Uitsluitend voor spoedgevallen Van zaterdagmorgen tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. COUTINHO, Den Burg, tel. (02220) 2023. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 8 00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 3241* Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, itel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 18 januari 1796 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. De Roest Viering H. Avondmaal 19.30 uur Zarigdienst m.m.v. r.k. kerkkoor. Uitzending Lichtboei. De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer E. Loerakker. Den Hoorn 11.00 uur ds. Kalkman De Koog 19.30 u. ds. Loerakker De Waal 9.30 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Kindemevendienst Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier Collecte kerkeraadskas. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Douwes Themadienst i.v.m. Kerkbalans 1976. M.m.v. koor van D. Was- sink. Kindemevendienst voor de jongere kinderen. Tijdens de dienslt is er kindercrèche. Uitzending Lichtboei. 19.00 uur Kand. A-lblas, van Stiens. Oosterend 9.45 uur Kand. Alblas, van Stiens. 17.00 uur ds. Douwes. Voorbe reiding viering H. Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 u. dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Kuitse JEHOVAH'S GETUIGEN 18.30 uur: Lezing. 19.30 uur Wachttoren-studie ROOMS-KATHOLIEKE KERK weekend 17 en 18 januari 1976: Den Burg zaterdag 19.30 uur uitzending Lichtboei, zondag 10.45 uur De Koog zondag 9.30 uur De Cocksdorp zaterdag 19.30 uur Den Hoorn zondag 9.15 uur Oudeschild zondag 10.45 uur OoSterend zondag 19.00 uur TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4°/o BTW. Laatste leren nemen voor half geld Boetiek 22 Volop hand- en moes appels. M Huisman, De Veen, telefoon 2203 Met glas, verf en be hang van Arn. Looyer wordt uw huis veel mooier. Kom eens kijken. Spinbaan 1, Den Burg, tel. 02220-3179 H.H. Open haarden- bezitters: Husq varna mo- torzagen reeds vanaf ƒ435,Fa. Tatenhove, Oosterend Strandpaviljoen Paal 9 is ieder weekend ge opend Accu's voor auto's, motoren, landbouw en Scheepvaart. Kievit, Ko- gerstraat De Wieringer fotogra fen maken bruidsreporta ges kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- 1482 Verhuizingen en trans porten door geheel Ne derland. F. A. Kievit Zn., Den Burg Reparatie van timmer werk, metselwerk en stuk werk. Alles in en om huis. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, Parnassia- straat 17, De Koog - Texel tel. 02228-311 Wintertruien, 2 ha'len, 1 betalen. Boetiek 22 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstr. 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Pullies, 2 halen, 1 betalen. Boetiek 22 Caravancentrum Texel heeft voor u sta- en tour caravans vanaf ƒ450,-. O.a. Rinel, AMS, Kip, Astral, Sprite. Tel. 02220- 3163, Den Burg, Spinbaan Radicale weggeef-op- ruiming BONTMANTELS bonthoeden. Krankzinni ge liquidatie-koopjes, 25% t.e.m. 60% korting! Voll. garantie. De groot ste en goedkoopste bont zaak v. Nedarland. De Bontkoning, Voorstreek 71 (één en zeventig), Leeuwarden-C. Bij koop reisgeld terug (ook benzi ne auto). Dus gratis rei- Broeken vanaf ƒ10,- Boetiek 22 Op alle huishoudelijke artikelen geven wij 20% korting. Firma v. Wijn gaarden, Weverstraat 68, Den Burg, tel. (02220) 2695 Doe het zelf-verhuizin- gen. Inlichtingen Fa. A. Kievit Zn., tel. (02220) 2525 Ook voor het schoon maken van Uw bungalow enz. kunt U terecht bij Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, Parnassiastraat, De Koog, tel (02228) 311 - Elke vrijdag om 8 uur verkeerslcs in hotel „De Zwaan", Den Burg. Te vens verlengen wij ook rijbewijzen. Vamor rij school Wester, tel. (02230) 13906 Wist U al dat Piet Hoogerheide tegenwoor dig alleen onder tel. nr. (02220) 3398 bereikbaar is. Ada van Hollandstraat 1, Den Burg Tegel boetiek Fokko Mulder Kotterstraat 9. Oosterend Boetiek open vrijdags avond 7-9 uur; zater dags 9.30 - 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl.. tel. (02230) 13252. Heren agrariërs en doe- het-zelvers. Regelmatig in voorraad Balk-, nb- en plankhout (waaronder vloerdelen 3 cm. dik); Wandsohrootjes (is goed koper dan behangen); deuren, hardboard, spaanplaat, watervast multiplex, asbest golfpla ten en voor de tuin biel zen, diverse betonsier- tegels. Konkurrerende prijzen. Ook zaterdags morgens geopend. Fa. Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel. (02220) 2684 - 3055 De Bolder, Wezenland no. 1, Den Burg, telefoon (02220) 3141. Wij kunnen voor u tegen aantrekke lijke prijzen de hieronder genoemde werkzaamhe den verzorgen: 0 het bekleden van meu belen (antiek, klassiek en modern) alsmede het op maat maken van buiten zonwering, (Markiezen). de reparatie van uw tuinmeubelen, tenten, windschermen, zodat u in het komende voorjaar hierover direkt kunt be schikken. het opnieuw bekleden van autokussens of repa ratie hiervan, machinale houtbewer king, zagen slijpen, inbinden van boeken en tijdschriften, inlijsten van platen, schilderstuk ken, borduurwerk, diplo ma's enz. Wij zijn u gaarne van dienst en doen u vrijblij vend, indien gewenst, schriftelijk prijsopgave. Kocky's Kapsalon, Dorpsstraat 26, De Koog, tel. (02228) 575. Zonder afspraak. Geopend op dinsdagmorgen en don derdag, vrijdag en zater dag de gehele dag Alle soorten van (TOP)- LENINGEN met en zon der onderpand. Jan Dek ker, Assurantiën, Bern hardlaan 89. (02220) 2833 Autoplaatwerk en rui ten. Dumpstore De Ne derlanden, Voorburg gracht 285, Nrd Schar- woude, tel. (02260-2171 Te koop aardgaskachel 900 K.cal, grijs, Pelgrim Tel. 2143 Stormankers. Caravan centrum Texel, tel 02220- 3163 Jan Pansier Joke Bakker gaan trouwen op 23 januari 1975 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel.. U kunt ons feliciteren van 16.30 - 18.30 uur in de „Bowling", Dorpsstraat te De Koog, Texel. Ons adres is: Eendrachtstraat 168, Den Helder. De wereld ligt er niet wakker van, onze ouders wel. Zij zijn dan ook op 20 januari 25 jaar getrouwd. Wie wil feliciteren is van harte welkom op Kikkertstraat 24 van 14.00 tot 19,00 uur. Hun kinderen: Lenie, Jan en Hans van 't Noordende Aan allen die deze dag tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt, zowel familie, vrienden en beken den en vooral de kinderen, hartstikke bedankt. C. A. Witte J. M. Witte-Prenzler

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2