ild beleefde veel plezier aan blijspel m vast en zeker ITALIANEN DRONGEN WONINGEN BINNEN Autogordels „Nieuw Leven" weer goed op dreef wl - w Bowlingcompetitie Geslaagd Schietoefeningen Politie tevTeden over dracht veiligheidsgordels Steunfonds Door gladheid uit de hocht Lezing over Indianen Brommer gestolen Veerboten in dok Zaalvoetbal Stoombootkoffiehuis officieel geopend OUDESCHILD Zaterdagavond was het in 't Skiltje weer lachen, gieren en brullen geblazen. Voor de tweede keer voerde de toneelvereniging „Nieuw Leven" het blijspel „Een beeld van een man" op, voor een stampvolle zaal en voor een uiterst dankbaar publiek. De vereniging haalde uit het kluchtige ge geven méér dan erin zat en dat was een prestatie die voornamelijk voor reke ning kwam voor de hoofdrolspelers: Loes de Graaf-Zoetelicf en Martin de Vries. Om in Oudeschild succes te hebben hoef je niet altijd met het allerbeste aan te komen. De cultuurhonger is er snel gestild; ook iets matigs wordt be loond met een ovatie en overduidelijke reakties gedurende het hele stuk. Het zogenaamde „contact met de zaal" is hier altijd uitstekend, wat zich makke lijk laat verklaren want de mensen ko men kijken met het rotsvaste voorne men zich te amuseren en beleven niet alleen lol aan het gebodene op de plan ken maar ook aan elkaar. Als er wat leuks gebeurt op het toneel, wordt er direkt door iedereen hartelijk gelachen, maar tussen die lachers bevinden zich altijd wel een of twee „brullers" (kot- tervissers, BST-leden wie zal het zeggen?) die als extra gangmakers fun geren want iedereen gaat dan brullen. Dat 'm dat in Oudeschild zit en niet in de eerste plaats in het stuk weten we sinds zaterdag zeker, want „Een beeld van een man" is door andere Texelse verenigingen al vaker (en ook behoor lijk) gespeeld, maar dat ging met heel wat minder stormachtige reakties ge paard. Goed Kniesoren die in de mening verkeren dat de TC-recensent door deze signale ring op laffe wijze tracht de acteerpres taties van „Nieuw Leven" te kleineren, hebben het aan het verkeerde eind. Er werd zaterdag zonder meer goed ge speeld. De medewerkenden waren be hoorlijk rolvast en hadden zich over het algemeen goed in de creatie ingeleefd. De hen toegezwaaide lof is terecht. Het verhaal is simpel. Josefien en Ja nus worden (per vergissing als echtpaar beschouwd) samen in dienst genomen bij een adelijke familie. Het begint niet best, want ze laten een door de barones bewonderd beeld van Napoleon kapot vallen. Janus lost het probleem op door zelf als beeld te gaan spelen, wat bete kent dat hij zeer geruime tijd roerloos op een sokkel moet staan. Iedereen trapt erin, inclusief de baron en zijn neef die zich doodergeren aan de passie die de barones voor het beeld koestert en daarom besluiten het stuk te slaan. Het loopt, uiteraard, gelukkig af en de hele gang van zaken is zelfs een goede leer voor de maffe barones en haar wei nig betere nicht. Leeuwendeel Loes de Graaf en Martin de Vries hadden verreweg het meeste werk op de planken te verzetten. Ze vormden, res pectievelijk als Josefien en Janus, een goed op elkaar ingespeeld duo waarbij het mechanisme van aangever en afma ker perfekt werkte. We hadden de in druk dat aan hun oorspronkelijke tekst een beetje was gesleuteld waardoor het effekt er zeker niet minder door werd. Mevrouw De Graaf kas helemaal de op middelbare leeftijd gekomen werkster waarin zo blijkt in het derde bedrijf het liefdesvuur echter nog niet is ge doofd. Martin de Vries moest het pres teren om gedurende zowat de helft van het stuk als beeld te „spelen" en der halve doodstil te staan. Voor de rest van de tijd was hij echter zeer aktief, goed acterend en feilloos spelend „op de zaal" door op de juiste momenten te wach ten of er juist een schepje bovenop te doen. Ria Buisman-Boom (als de bekakte barones) toonde enorme inzet. Door na drukkelijk, niet te snel spel kwam het uit te beelden karakter goed tot zijn TELEFOONBEANTWOORDERS met en zonder terugspreek- mogelijkheid eenvoudige bediening landelijke service lage prijzen, va. f460.- Ook voor U de juiste mogelijk heid. Informeer maar bij vh Langeveld endeRooybv den Burg Texel y w A4&s% I ÏM 'i'V v pY' jï, jjfe, éIMïé! De banores (mevr A. Boom-Bekker) in adoratie voor het beeld van Napoleon (Martin de Vries). recht. Bijna even goed deed Annie Boom-Bekker het als de nicht van de barones. Hoewel uit het stuk bleek dat de ba ron niet zo erg trots was op zijn blauwe bloed maakte de heer C. Cupido van hem toch een iets te sjofele figuur; in mindere mate geldt dat ook voor Nico Blom als Lodewijk. Een beste beurt maakte Kees Hin als de butler Parker. Hin heeft zijn type mee en speelde bo vendien goed. Mej. E. Boekei deed het leuk als de secretaresse Smit je, wat ook geldt voor mevr. K. de Vries-Somers en T. van Beek-Bakker als de keukenmeis jes Gree en Lia. De heer Jaap Bakker tenslotte ontpopte zich als een beste kok. De regie was in handen van C. Hin en C. Cupido. Souffleuse was mevrouw L. Stolk-van Leeuwen en de grime werd verzorgd door de firma Polman uit Den Helder. Hulde voor publiek Van de gebruikelijke bloemenhulde na afloop maakte regisseur-medespeler Kees Hin een ware happening. Niet al leen voorzag hij stipt volgens aankondi- Vrijdag en zaterdag is een groepje Italianen, bestaande uit vier vrouwen en een man op Texel diverse huizen binnengedrongen. Vrijdagmiddag liet de 81-jarige mevrouw Van der Meer in de De Ruijterstraat in Oudeschild zich door het brutaal optredende viertal overdon deren. De Italianen doorzochten de wo ning en verdwenen met een pakje waar depapieren. Minder gunstig troffen de Italianen het in l.i Hoorn waar ze zich met een smoesje („We willen koffie") opdrongen Voorafgaande aan de wedstrijden van woensdag en donderdag werd de le al gemene ledenvergadering van de Bow- lingbond Texel gehouden. Aanwezig waren 45 leden. Hetbelangrijkste punt op de agenda was de bestuursverkie zing. Het voorlopige bestuur trad in zijn geheel af. Door de vergadering werd het volgende 7 mans grote bestuur ge kozen: Nine Beumkes, Rob Beumkes, Jan Hennink, Kees Keijser, Wim Koorn, Yvonne Kuenenger en Rick Nichols. Met ingang van 1 januari 1976 is de Bowlingbond Texel aangesloten bij de Nederlandse Bowling- en Kegelfedera tie. Naast het bestuur werd er ook een technische commissie gevormd. Deze bestaat uit: R. Beumkes, E K. de Boer, J. Post, L. Vonk, H. Keijser en Anneriet Keijzer. Na de rondvraag sloot de voor zitter om kwart voor tien de vergade ring. Zodoende konden de wedstrijden van kwart over tien nog gespeeld wor den. De verrassing hier was de 21 neder laag van The Dogs tegen King Com. Hierdoo:r klom het King Corn-team op naar de 2e plaats op de ranglijst. Van de wedstrijden van donderdag was het verlies van The Pins tegen Rentenaar Opel een verrassing. De Pioniers maak te tegen een tegenvallend Wielewaal geen fout en won met 30. Hierdoor klom de Pioniers op naar de le plaats op de ranglijst. Bij de heren liet W Rienks de hoogste game van 176 note ren, terwijl hij ook met 487 de hoogste serie gooide. S. van Beekum gooide bij de dames de hoogste serie, 386, terwijl J. Penha een game van 151 liet aante kenen. Uitslagen: De Koogel-Old Timers 30 S. Bremer-Ran Motoren 21 The Dogs-King Corn 12 JKM-Toyota 2—1 Bistro-Millionairs 21 The Pins-Rentenaar Opel 12 Alilya-Sommeltjes 30 De Pioniars-Wielewaal 30 Programma 28 januari: 20.00 uur: Old Timers-The Pioniers De Koogel-Ran Motoren S. Bremer-Cross 22.15 uur: Prinses Juliana-Ran Motoren The Dogs-Toyota JKM-Millionairs 29 januari, 22.15 uur: Bistro-Rentenaar Opel The Pins-Sommeltjes Alilya-Wielewaal Voor het praktijkdiploma machine- schrijven (1600) slaagde Marion de Wit uit Den Burg. eZ werd opgeleid door de heer A C. Peetoom Op 29 januari a.s. van 8.00 tot 16.00 uur gaat H.M. Utrecht schieten in sector 045 tot 075 graden rechtwijzend met een straal van 9 mijl vanuit het Hoge Ge- leidelicht Nieuwe Haven. Veiligheids schip aanwezig. Texelaars houden zich over het alge meen behoorlijk aan de plicht om in de auto veiligheidsriemen te gebruiken. Bij een zondag gehouden controle wer den vijftig wagens aangehouden, waar bij in slechts vijf gevallen niet aan de „gordelplicht" was voldaan. Texelaars die financieel steun willen geven ten bate van het steunfonds ter bestrijding van de kosten, die de organi satie van de protestdemonstratie met zich heeft gebracht, kunnen geld over maken op nummer 362.54.64.87 van de Rabobank ten name van Frans Schel- linger, Oudeschild, onder vermelding van „Aktiecomité dijkverhoging". Een Amsterdamse automobilist hield zaterdagavond toen hij de Postweg in zuidelijke richting reed onvoldoende re kening met de gladheid. Bij camping De Driehoek schoot hij uit de bocht waarbij het schrikhck werd geramd. Wagen en schrikhek werden bescha digd. A. Schagen uit Oudeschild miste in de nacht van zondag op maandag zijn oran je Zündapp bromfiets die hij bij een café in Den Burg had achtergelaten Zondag a.s. vertrekt de veerboot „Marsdiep" naar Amsterdam om bij de Amsterdamse Droogdok Maatschappij de jaarlijkse onderhoudsbeurt te onder gaan. Het schip zal ongeveer een week uit de vaart zijn. Op 15 februari volgt dan de „Texelstroom". ging de vrouwelijke tonelisten van nar cissen én kussen („op beide wangen") maar hij bracht ook een bloemenhulde aan het publiek om dank te brengen voor het hoogst belangrijke aandeel dat de mensen in de zaal aan het succes hadden bijgedragen. Mevrouw G. Swaerts-Kloosterboer viel de eer te beurt als vertegenwoordigster van de zaal te fungeren; zij kreeg een fraai boeket en zoenen op beide wangen. S> bij de familie J. Lap. De potige vrouw des huizes joeg hen echter met grof ge schut weg en de heer Lap ging de poli tie waarschuwen. De vier drongen ook binnen in de woning van strandvonder W. Duinker, waar op dat moment niemand thuis was. Er was geld in de woning maar dat was goed verstopt. Er werd niets vermist. De politie pikte de Italianen (die met een Groene Simca naar Texel waren ge komen) bij de boot op en nam hen voor verhoor mee naar het bureau. Tijdens de eerste bijeenkomst van de Plattelandsvrouwen afdeling Texel in de LTS-kantine hield mej. dr. J. Goos- sens een lezing over Indianen. Zij ver telde hoe de Amerikaanse regering re servaten had gesticht om daar de India nen in te kunnen stoppen. Deze bevol kingsgroep leefde van de bijstand, het drankgebruik was zeer groot. Deze kom mervolle omstandigheden zijn te wijten aan de blanken die het Indiaanse ras in onvruchtbare gebieden heeft wegge stopt, aldus mej. Goossens die haar be toog van dia's vergezeld liet gaan. Uitslagen vrijdag 23 januari: Junioren: Texel Cl-Casino 5—0 2—7 ondernemers-aktiviteiten OUDESCHILD Henk en Nelly Au- bertijn hebben vrijdagmiddag in aanwe zigheid van vele genodigden het wel bekende Stoombootkoffiehuis op het haventerrein van Oudeschild heropend. Het echtpaar Aubertijn nam het bedrijf enkele maanden geleden over van de Karting B.V. na het geruime tijd, in loondienst bij Karting, geëxploiteerd te hebben. Na de overname werd overge gaan tot inwendige verbouwing. De in gang werd verplaatst, er kwam een nieuwe toiletgroep en de woonkamer werd bij de cafc-biljartzaal getrokken. Het bestaande niveauverschil tussen kamer en zaal werd een stukje doorge trokken en op het verhoogde deel kreeg de bar een gunstig plaatsje. Hierdoor en ook door de afscheiding met patioblok- ken is het mogelijk om in de cafézaal nog een plaatsje te vinden waar het mo gelijk is ook bij muziek met elkaar te praten zonder te hoeven schreeuwen. Bij de inrichting zocht interieurontwer per De Nijs uit Castricum het in het rustieke: veel hout en veel bruin. Een verlaagd plafond vergroot het gevoel van knusheid. De historie van het ge bouw (in 1832 door TESO gesticht) werd niet verloochend. De fraaie panelen met herdenkingstekst en afbeeldingen van de eerste schepen van TESO bleef in stand. Blijvend uitzicht Van de ramen werden alleen de bo venlichten donker gemaakt, zodat het uitzicht over de altijd bedrijvige haven en de zee in stand bleef De dijkverho ging zal daarin geen verandering bren gen want de deltadijk is zoals bekend gelegd aan de landzijde van het haven terrein. Dat houdt in dat het gebouw bij hoge vloeden in het water komt te staan. Na het afsluiten van de Ooster- schelde misschien nog wel vaker dan vroeger. Dat daarmee rekening moet worden gehouden bleek bij de storm vloed van 3 januari toen het zeewater de cv-ruimte op de benedenverdieping instroomde met schade als gevolg. De verbouw geschiedde naar een ont werp van architectenbureau Alkema en werd uitgevoerd door L. W. van Kooten uit Oosterend. De VEM zorgde voor de elektriciteitsaanleg en Arké voor de stoffering Henk en Nelly Aubertijn zijn afkom stig uit Heerhugowaard. Totdat hij vier jaar geleden naar Texel kwam had Henk Aubertijn geen ervaring in de ho- recasector want hij werkte in een schoonmaakbedrijf Die ervaring, plus de benodigde papieren, is er inmiddels wel. Senioren le klasse: Reizenboetiek-Casino Senioren 2e klasse: Texel-Brandweer 67 Nioz-F.C. Knudde 5—2 De eerste juniorenwedstrijd eindigde in een 50 overwinning voor het team van Texel Cl. Deze overwinning werd behaald door het goede samenspel van Texel Cl. Reizenboetiek nam tegen Ca sino een 20 voorsprong, na 2 gemiste penalties van Casino. Casino kwam nog sterk terug en wist nog voor de 2e helft een 52 voorsprong te nemen, doordat men beter de vrije ruiipte wist te be nutten. Reizenboetiek startte in de 2e helft met een sterk offensief maar kwam niet verder dan schoten op de paal. Ca sino scoorde nog tweemaal en won zo doende met iets geflatteerde cijfers: 72. Texel tegen Brandweer was een gelijkopgaande wedstrijd, tot de stand van 3—4 werd om beurten gescoord. De altijd weer grote inzet van het Brand weerteam werd nu eindelijk met een overwinning beloond 76 voor Brand weer. Nioz tegen F C Knudde was een snelle wedstrijd, met veel inzet. Het ge routineerde Nioz wist deze routine om te zetten in 5 goals tegenover Knudde 2. Programma donderdag 29 januari: 20.45 u.: Oosterend 2-Koffiebar 3 21.25 u.: Koffiebar 1-Texelse Boys 1 22.05 u Badhotel-F.C. Knudde Commissiedienst: P. L. Duinker Programma vrijdag 30 januari: 18.30 u. F.C. Lelytrappers-4=6 19.00 u.: Topido-Texelse Boys 2 19.55 u.: 't Galjoen-De Zwaan 20.50 u.: Rab-Dubbeldik 21.45 u.: JKM-Reizenboetiek Commissiedienst: H. L. Ploeger UITSLAGEN: ZATERDAG 24 JANUARI 1976: Junioren: WGW A3-Oosterend Al 6—2 HCSC B4-Tex. Boys B2 2-A Zeemacht C2-Texel C2 30 Watervogels C3-Tex. Boys C2 10 Petten C2-Texel C4 1—8 Pupillen: Afdeling A: Texel Al-Cocksdorp Al 41 Texel A2-Texel A3 2—1 Afdeling B' Texel Bl-Oosterend BI 11 Texel B2-De Koog BI 1—0 Afdeling C: Texel Cl-Texel C3 7—0 ZONDAG 25 JANUARI 1976: Afdeling Noordholland: Texel 2-HRC 4 0—2 Texel 3-Kaagvogels 2 04 Zeemacht 2-Oosterend 2 41 Junioren: Tex. Boys Al-VZV A2 2—5 TEX. BOYS JEUGDNIEUWS Inga.nde woensdag 28 januari trainen de Al en A2 pupillen voortaan o.l.v. de heer H. van Sambeek, aanvang van deze training is 18.00 uur en duurt tot 19 00 uur. Woensdagavond aanvang 19.30 uur is er in de Boys-kantine een zaalvoetbal- spelregelavond voor alle B en C junio ren. Deze avond wordt verzorgd door de heer P. v. d. Gracht. Dus komt allen. ür

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2