„Tarwebrood was op I Texel het lekkerst" VERVOLG VAN PAG.l VW-VERGADERINC Damclub Texel Woensdag feest voor Hoornder bejaarden Meisjesploeg GVT derde tijdens jeugdwedstrijden „WAT IK ZEGGEN WOU.." Een woord van dank en erkentelijkheid Lezing over Spitsbergen voor Nutsdepartemenf Gat onder schutting gegraven HONDEN BETEN SCHAAP DOOD VEEL GRANATEN BIJ PAAL 22 GEVONDEN Lezing handsehriftkundige Burgerlijke stand Zon, maan en hoog water Eilandcompetitie volleybal Indeling eilandkompetitie Klaverjasclub „De Zwaan" Badmintonnieuws Schaakclub „En Pasant" Koersen vreemde valuta In het Amsterdams Logboek van 4 de journalist Evert Werkman in i het dagblad Het Parool van dins- dag in de rubriek ;,U schrijft, wij f drukken" kwam J Dirkson uit 4 Wormerveer aan het woord. Hij J reageerde op een marathonpro- 4 gramma van de VPRO over eetge- i woonten. Dirkson: ,,Wat mij als 4 rustend bakker 't meest heeft ge- troffen is wat er over ons brood 4 werd gezegd en vooral dat er zo weinig tarwe van eigen bodem in 4 ons brood terecht komt. In 1926 J werkte ik als bediende bij bakker 4 Witte in Den Burg op Texel. Deze had een schoonvader met een landbouwbedrijf in de polder Ei- erland. Bakker Witte kocht de hele tarweoogst op. Later heb ik 37 jaar zelf een eigen bakkersbe drijf gehad, maar nooit heb ik zulk heerlijk zuiver tarwebrood kun nen bakken als op Texel van die eigen inlandse tarwe", aldus Dirk son die het verder onbegrijpelijk noamt dat slechts 6 a 7°/o van de Nederlandse tarwe in het brood terecht komt en de rest als veevoe der wordt verkocht. het varen van een goede koers in rusti ger vaarwater is gekomen. Blij met tijdstip „Ik ben dan ook blij met het tijdstip van vertrek", meende de praeses in zijn afscheidsspeech. Hij roemde het perso neel („volkomen voor haar taak bere kend zowel administratief als informa tief"), de directeur („in den lande als zeer bekwaam bekend"), J. P Kikkert („een goede voorzitter, dat garandeer ik u"), het bestuur („verjongd, bekwaam, flexibel") en de leden („altijd achter be stuur opgesteld, ook in moeilijke tij den"). Visser kreeg waarderende woor den teruggespeeld van directeur Jaap Dekker en penningmeester B. Bakker. Uit diens handen ontving hij een ge schenk onder couvert terwijl mevrouw Visser bloemen kreeg. De scheidende voorzitter verklaarde nog zijn aftreden niet als afsterven maar als stuivertje wisselen te zien. „De VW blijft mijn belangstelling houden". Gunstig Behalve de bestuursverkiezing en de gevolgen daarvan gebeurde er woens dagavond verder niets bijzonders meer. De lange agenda werd in snel tempo af gewerkt: respons uit de zaal bleef uit. En zo werden enkele notulen vastgesteld en de diverse begrotingen goedgekeurd, alsmede het jaarverslag van de direc teur. Daarin stelde Dekker vast dat vo rig toeristenseizoen uitstekend is ge weest, dankzij het mooie weer in het hoogseizoen en de groei van het toeris me in voor- en naseizoen. Verder maakte hij gewag van inkom stenstijgingen bij de lidmaatschappen (9 mille meer door vrijwillige contribu tieverhoging van een aantal midden- standsbedrijven, ledenwinst en meer- ontvangsten uit vorige boekjaren), de hotelarrangementen (25 mille meer), de drukwerken (5 mille), de LTD-provisie (3.500 gulden), terwijl de vergoeding voor porto- en administratiekosten als mede koerswinsten gezamenlijk rond 4.000 gulden meer opleverden. In totaal betekent dit zo'n 47 mille meer aan in komsten. B. Bakker wees er tevens op dat de gunstige financiële ontwikkeling vorig jaar ook een gevolg was van de onderbezetting aan personeel waardoor de geraamde salarispost aanmerkelijk lager uitviel. Inmiddels is deze situatie verbeterd. Stijgingen De hotelarrangementen stegen vo rig jaar aanmerkelijk. In 1973-'74 maakten 3325 volwassenen en 202 kin deren van deze regeling gebruik en in 1974-75 4.630 volwassenen en 440 kinderen. Het aantal overnachtingen middels de arrangementen steeg van 12.480 in 1974-75 naar 18.010 in 1974-75. Conclusie Dekker: „De van jaar tot jaar intensievere propaganda, moge lijk gemaakt door de deelnemende bedrijven begint duidelijk vruchten af te werpen". De logiesinformatiedienst draaide vorig jaar zomer op topni veau. Slechts met de grootste moeite kon aan de spontane vraag naar ko- mers worden voldaan. Directeur Jaap Dekker concludeerde verder dat door verhoging van de gemeentesubsidie het voortbestaan van de VW gewaar borgd is. „Hiervoor zijn wij de ge meente zeer erkentelijk". Uitslagen van 16 februari: C. Vinke-J. P. Stam 2—0 J. van Heerwaarden-J. Vinke 02 A. Vinke-P. Kooiman 02 P. Bakelaar-J. Hooijberg 20 G. Dros-C. v. d. Werf 20 C. Meedendorp-J. Hooijberg 20 Met de juiste zet van wit zou ieder verweer van J. Vinke nutteloos gemaakt hebben. Nu volgde gen offer en een for cing en de blaadjes waren omgekeerd. J Hooijberg blunderde. In het dorpshuis De Waldhoorn wordt woensdag een feestmiddag en -avond georganiseerd voor de bejaarden in Den Hoorn, 't Horntje en Wijk II. Dit is mo gelijk door de opbrengst van het vorig jaar ten bate van de bejaarden gehou den kaas- en wijnfeest en andere akti- viteiten. Het feest begint 's middags om 3 uur. Er kunnen spelletjes gedaan worden, en ook naar de tv kijken is mogelijk (ko mische programma's zijn op de videore corder opgenomen). „Reden genoeg om eens lekker te praten met mensen die u al een hetle tijd niet gezien of gesproken heeft", aldus de organisatoren. Rond 18.00 uur is er een broodmaaltijd waar na om 19 30 uur het avondprogramma begint dat bestaat uit: spellen in de geest van Wie van de drie en Twee kamp, voordrachten van Willem Kik kert en mevrouw Bothof en een klein toneelstuk en als besluit een liedjespro- ramma, verzorgd door mevrouw Craa- nen. Bejaarden die niet op eigen gele genheid kunnen komen worden gehaald. Degenen die zich nog niet voor de feest dag hebben opgegeven kunnen dat als nog doen bij mevrouw Kiljan, Diek 12, telefoon 476. Een jonge meisjesploeg van de gym nastiekvereniging Texel is in Den Oever tijdens de eerste tumwedstrijd in het ka der van de jeugdcompetitie op de vierde plaats geëindigd Gezien het aantal oe fenwedstrijden van GVT werd er rede lijk geturnd, hoewel de nodige flair nog wel ontbrak. Turnlust won de ontmoe ting in Den Oever. De resultaten van de GVT meisjes waren: Genke Praamstra 25,95 punten; Karen Schermer 24,90 punten; Anka Coutinho 24,45 punten; Lilian 'van Heerwaarden 24,30 punten; Ria Grisnigt 23,65 punten; Regina Gris- nigt 22,40 punten. BREVEN VAN LEZERS - BUTEN VERANTWOOROEUUKHE'P WN DE RE DAK TIE De redactie van deze krant is zo vrien delijk geweest twee keer een oproep te plaatsen voor illustraties van het boek waar ik al jaren mee bezig ben. Ik had gevraagd naar een afbeelding van de schildering die eens aanwezig was boven een deur van het Algemeen Weeshuis in de Nieuwstraat (Burgwal). De schil dering liet twee wezen zien, gekleed half in het groen en half in het zwart. Het weeshuis was oorspronkelijk een kloostertje en werd op verzoek van de Texelse burgemeesters door Willem van Oranje in 1572 als weeshuis aangewe zen. Het gebouw stond dicht bij de „grote" school op de Burgwal. Zowel weeshuis als school zijn afgebroken. Het weeshuis werd gesloopt in 1947 nadat het tijdens de opstand van de Georgiërs zwaar beschadigd was. Hoewel J. Nauta tijdens de afbraak op het laatste ogen blik van de schildering een opname maakte, was het mij niet gelukt daarvan een afdruk in handen te krijgen. Nauta vertelde mij dat het negatief verloren was gegaan. Daarop heeft deze krant toen een oproep geplaatst. Er kwamen twee reakties. Ik voeg hieraan nog toe dat het Texelse gemeenebestuur al in de Franse Tijd besloot de tweekleurige kle ding af te schaffen en de weeskinderen in een meer normale kledij te steken. „Omdat", zoals de leden van de munici- paliteit (gemeenteraad) zeiden, „het niet onterend was een wees te zijn". Amster dam handhaafde de eigenaardige dracht (in rood en zwart) tot in het begin van onze eeuw. In de tweede oproep had ik gevraagd om een pokkenbriefje, dat de artsen vroeger als een kind tegen de pokken was gevaccineerd. Dit briefje moest aan het hoofd van de school overhandigd worden als een jongen of meisje voor het eerst naar school ging. Van niet minder dan 23 Texelaars of oud-Texe- laa.rs heb ik telefonisch of schriftelijk bericht ontvangen dat zij nog zo'n pok kenbriefje in hun bezit hadden. Of de Texelse Courant ook veel gelezen wordt! Er kwamen berichten uit alle dorpen en buurten en efiige plaatsen in het land Tenslote heb ik een briefje gekozen dat uit Velsen kwam, het was gedateerd in 1862 en afgegeven door de arts A. E Stiggebout in Den Burg ten behoeve van een jongetje Kikkert (Is later hoofd van de school in Oosterend geworden). Het schijnt dat sommige lezers uit de oproepen de gevolgtrekking maakten dat mijn nieuwe boek nog lang niet klaar zou zijn. Niets is minder waar, het boek is grotendeels gezet, alleen ontbra ken nog de hiervoor genoemde illustra ties. Nu staat vast dat het werk min stens 528 pagina's zal omvatten, enige honderden afbeeldingen in zwart-wit en een achttal pagina's in veelkleuren- druk. De opmaak is bijna voltooid. Ze ker heb ik nog een maand nodig om de uitgebreide registers van persoon- en zaaknamen te maken. Nadat de laatsten zijn gezet, kan tot drukken worden overgegaan Ook dit zal zeker een maand vergen. Omdat ook het binden minstens een maand eist, verwacht ik dat het werk over drie a vier maanden geheel gereed zal zijn. Graag maak ik van de gelegenheid gebruik om allen die mij medewerking verleenden nog eens hartelijk voor hun belangstelling en moeite te bedanken. Het was echt hartverwarmend. Ik hoop hen met mijn nieuwste werk niet teleur te stellen. Blaricum, 14-2-1976 J. A. van der Vlis Fred van Olphen uit Delft houdt maandagavond voor het Nutsdeparte- ment Texel een lezing met dia's over Spitsbergen. De lezing wordt gehouden in het gemeenschapscentrum De Scha kel en begint om 20.00 uur. Het voorbeeld van Fridtjof Nansen volgend (deze stak in 1888 als eerste de ijskap van Groenland over) doorstak Van Olphen tijdens een expeditie ge durende de poolzomer Spitsbergen van oost naar west, een 800 kilometer lange voettocht met een Nederlandse primeur: de beklimming van de hoogste berg al daar de Mount Newton Spitsbergen werd in 1596 door Willem Barendsz ont dekt; het ligt op de grens van het eeu wige pakijs en is nu nog één van de meest ongerepte natuurgebieden op aar de. Spitsbergen wordt bewoond door vele vogels en dieren die nog nooit met de mens in aanraking zijn geweest. Be halve alpinistisch werk verrichtten Van Olphen en zijn reisgenoten daar ook vo- gelpopnlatieonderzoek en deden ren diertellingen In zijn lezing wil de Delftenaar het publiek een idee geven hoe men tijdens een expeditie geconfronteerd wordt met problemen als gletcherspleten, het uit stippelen van de route door een nog niet in kaart gebracht gebied en het door waden van de vele gletcherrivieren. Het planten- en dierenleven in de poolstre ken is een zeer belangrijk onderdeel van Van Olphens lezing. Het publiek krijgt vele vogels te zien zoals de zeer zeldza me ivoormeeuw en verder rendieren, poolbisons en muskusossen „U ziet een flora en fauna die samen met een ste riele wereld van sneeuw en ijs Spitsber gen voor iedere natuurliefhebber tot een onvergetelijk paradijs maken", aldus Van Olphen. Een schaap van de heer C. Witte is dinsdag op diens erf aan de Nikadel in De Koog doodgebeten door twee honden van S.K. De honden liepen op het erf naast het terrein van Witte en groeven een gat onder de schutting waarna zij het schaap aanvielen en verscheurden. K. heeft zijn honden inmiddels door de dierenarts af laten maken. Ruim 200 mortiergranaten en een groot aantal afvuurleidingen werden dinsdag in de duinen bij paal 22 aan getroffen tijdens helmplantwerkzaam- heden. Ruim een jaar geleden werd daar ook al flink wat munitie gevon den. De mijnopruimingsdienst heeft de munitie afgevoerd en speurt naarstig naar meer explosieven bij paal 22. De handschriftkundige Dispa uit Oudorp heeft woensdagavond voor het RK Vrouwengilde een lezing over zijn beroep gehouden. Grafologie is samen gesteld uit twee Griekse woorden en betekent wetenschap van het schrijven, die in 1875 werd ingevoerd Grafologie is behalve een wetenschap ook een gave, 30 vertelde Dispa zijn gehoor, en ligt op één lijn met de psychologie Hij liet eni ge dia's zien van proefnemingen met het handschrift van één persoon in verschil lende levensfasen, en gaf vervolgens een technische uitleg die vrij moeilijk te be grijpen was. Dispa ontleedde het hand schrift van een componist. Zijn conclu sies stemden aardig overeen met de wer kelijkheid. Het RK Vrouwengilde houdt donder dag 11 maart een bezinningsdag in een klooster in Nieuwe Niedorp. De deel nemers aan deze dag gaan 's ochtends met de boot van 9 uur naar de overkant, waar een bus gereed staat die de dames naar Nieuwe Niedorp vervoert. van 11 tot en met 17 februari 1976 Geboren: Guido, zv. Jacob Schuijl en Janny Snel; Marlou, dv Pieter J. Koorn en Catharina C M. Boersen; Tessa, dv. Pieter C Blom en Johanna M M. de Graaf; IJsbrand Christiaan, zv. Cornelis J. Kikert en Martine H. Nijenhuis. Ondertrouwd: Johannes R. de Vries en Christina de Jong Overleden: Catharina G. Honijk, wv. Bakker, oud 59 jaar, wonende te De Cocksdorp; Aaltje Mets, oud 89 jaar, wo nende te Den Burg; Grietje Krijnen, wv. Geus, oud 79 jaar, wonende te Den Burg. De zon komt 22 februari op om 7.43 uur en gaat onder om 18.05 uur; 25 fe bruari op om 7.37 uur en onder om 18.11 uur. Maan: 22 febr. L.K.; 1 maart N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 20 februari 11.53 en Zaterdag 21 februari 0.01 en 12.30 Zondag 22 februari 0.31 en 12.50 Maandag 23 februari 1 09 en 13.38 Dinsdag 24 februari 2.09 en 14.53 Woensdag 25 februari 3.34 en 16.23 Donderdag 26 februari 5.05 en 17.53 Vrijdag 27 februari 6.19 en 19.00 Zaterdag 28 februari 7.14 en 19.50 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. Programma dinsdag 24 februari: Veld A Heren IA: 7.10 u.: Fam Witte-Casino .1 S. Dros 7.50 u.: Leraath-Jelleboog 1 J Pijlman 9.50 u.: Koffiebar 1-Gyvo 1 R. v. d. Kooi Heren 1B: 6.30 u.: RSG kl. 6-RSG kl. 5 H. Witte 8.30 u.: Gemeente-Slagerij Kossen F. Kooi 9.10 u.: Smash '68 1-De Rog 1 F J. Maas Veld B: Heren 2e klasse: 8.30 u.: Tevoko-Grooten Slock P. Knol 9.10 u LTS-Teso S. Seitsma Heren 3e klasse: 6.30 u.: Casino 2-Jelleboog 2 C. Kossen 7.10 u.: Hongerpunt 2-Werkwinkel P. Kikkert 7.50 u.: De Rog 2-Bakkers Ijzerhandel O. J Goënga 9.50 u.: Pado-Smullies Bar B. Boetes Veld C: Dames le klasse: 7.50 u.' WGD 1-Koffiebar 1 A. de Haan 8.30 u.: WGD 2-De Rog 1 D. Wit Dames 2e klasse 6.30 u.: Smash '68 2-4H Dros Bakkerij E. Commandeur 7.10 u.: 5H Dros Bakkerij-Molenkoog C. van Veldhuijzen Dames 3e klasse: 9.10 u.: Tevoko B-Lois J. Momberg 9.50 u.: Tevoko C-Sportshop N. Nichols De nieuwe indeling van de teams die meedoen aan de eilandcompetitie vol leybal ziet er als volgt uit: le klasse dames: Fam. Witte; Koffiebar 1; Smash '68 1; Gyvo 1; Gyvo 3; WGD 1; WGD 2; Ca sino 1; Tevoko A; De Rog 1. 2e klasse wames: 5H Dras' bakkerij; 4H Dras' bakkerij; Molenkoog; Jelleboog; Gyvo 2; Smash '68 2; Modehuis Beekman. 3e klasse dames: De Koogel; Sportshop; Lois; FC Beere- bar; Tevoko B; Tevoko C; De Rog 2; Tevoko D. le klasse heren A: Koffiebar 1; Molenkoog; Fam. Witte; Leraath; Jelleboog 1; Casino 1; Twaalf Balcken; Gyvo 1. le klasse heren B: Gemeente; Koorn; Smash '68 1; RSG klas 6; RSG klas 5; De Rog 1; Slagerij Kossen/Hongerpunt 1. Heren 2e klasse: Slagerij Kossen/Hongerpunt 1; Karse- boom; Koffiebar 2; Teso; Grote Slock: Thor; Tevoko; LTS; Aankoopcentrale; Rijkspolitie. Heren 3e klasse: Drukkers; De Rog 2; Bakkers Ijzerhan del; Werkwinkel; Smullies Bar; Jelle boog 2; Tuipdersvreugd; Casino 2; Pado; Hongerpunt 2. Alleen de punten van de dames le klasse blijven staan, alle andere klassen beginnen weer met 0 punten Er zijn 3 nieuwe teams ingeschreven en enige teams hebben 'n nieuwe naam gekregen. De wedstrijd Jelleboog 2 tegen Tuin dersvreugd wordt op een nog nader te bepalen datum gespeeld Op de laatste avond van deze tweede periode verspeelde het echtpaar Spaans toch nog bijna haar voorsprong op Dou- ma-Bakker, maar het liep goed af. Beumkes-Gieles waren de sterkste met 7139 punten. Kooiman-v. d. Werfg twee de met 7110 punten, gevolgd door de pa ren Eelman-Bakker, echtpaar v d Veen en Douma-Bakker met resp. 6755, 6753 en 6745 punten. Stand tweede periode: pnt. m. Echtpaar Spaans 58.397 21 Douma-Bakker 57.970 23 Wiersma-Eelman 57.084 19 Gebr. Witte 56.946 16 Echtpaar Zijm 56.790 16 Totaalstand: pnt. m. Douma-Bakker 116 934 42 Echtpaar Spaans 114.226 37 Wiersma-Eelman 113 200 39 Gebr. Witte 112.034 29 Verrnue-Timmerman 111814 31 De badmintonvereniging wil maandag een enkelspel tournooi organiseren voor de aanwezige leden. Iedereen, dus ook de jeugdleden, wordt verzocht deel te nemen en zo mogelijk om 7 uur aanwe zig te zijn. De deelnemers worden naar sterkte in 4 pools ingedeeld door de wedstrijdcommissie. Het geheel moet de huidige sterke van Texel weergeven. Door afwezigheid van de trainer is er maandag voor de groepen 1 en 2 en een week later (1 maart) voor de groepen 3 en 4 geen trainen. Vanaf 8 maart is er voor alle groepen weer normale trai ning. Elzinga veroverde al in de eerste 6 zetten enkele stukken van De Bruin die meteen opgaf. Het ging hem tegeh Har- ting al even slecht af. Harting schaakte volgens het boekje. Terpstra strafte de miszet van Eijgenraam direkt af. Uitslagen 17 februari 1976: W. de Bruin-H. Elzinga 01 H. van Daalen-B. de Goederen 10 A Terpstra-F. Eijgenraam 10 W. de Bruin-K. J. Harting 01 Westduitse marken 100 ƒ102, Franse francs 100 58,25 Belgische francs 100 6,44 Zwitserse francs 100 ƒ102,75 Zweedse kronen 100 59, Amerikaanse dollar 1 2,62 Engelse pond 1 5,27 Oostenrijkse schilling 100 14,46 Italiaanse lires 10.000 29,50 DONDERDAG 19 FEBRUARI De Suikerunie vergadert vanaf 13.30 uur in hotel „De Lindeboom-Texel". VRIJDAG 20 FEBRUARI De toneelgroep SOOS brengt op de zol der van de o.l.s. Oosterend het blijspel „Bruintjes bier bruust beter". Aan vang 20 00 uur. De Folklore vergadert vanaf 20.00 uur in „Olympic". In de Hervormde kerk in De Cocksdorp wordt een dia-voorstelling gegeven over Eierland en De Cocksdorp van vroeger. Aanvang 20.00 uur In „De Waldhoorn" te Den Hoorn geeft het KTF-DEK een uitvoering. Aan vang 20.00 uur. ZATERDAG 21 FEBRUARI De oud-leerlmgen van de landbouw school voeren in het Eierlandsche Huis het stuk „Een zoen van Miss Urk" op. Discotheek in het Asiel vanaf 20.30 uur. ZONDAG 22 FEBRUARI Viswedstrijd bij de IJsdijk van 8 30 tot 10.30 uur. MAANDAG 23 FEBRUARI In het Eierlandsche Huis houdt SVC zijn jaarvergadering. Aanvang 20.00 uur. DINSDAG 24 FEBRUARI Ir. W. Raap houdt voor de Texelse HMVL-afdeling in hotel „De Linde boom-Texel" een lezing over de wad dendijk, prijsontwikkeling van de landbouwprodukten en over de aan koop van landbouwgronden door CRM. De Plattelandsvrouwen afdeling Texel hounden in hotel „De Lindeboom- Texel"'een koffieochtend die om 10.00 uur begint. Er zal een praatje over bejaarden- en gezinshulp worden ge houden. VASTE DATA Iedere donderdagmiddag, aanvang 15 30 uur, wordt in het dorpshuis 't Skiltje bejaardengymnastiek gegeven. Elke zaterdagochtend kan oud papier worden bezorgd bij de voormalige smederij van Kiljan aan de Gasthuis straat (ten bate van de Werkwinkel). Elke dinsdagmiddag, 14.00 uur, trim men voor dames. Verzamelen op de parkeerplaats van het Turfveld. Hollewal in Den Burg. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4% BTW. Opruimen? Denk aan de rommeltjesmarkt. Belt U even 605 of 616 Ooster- ettd De Wieringer fotogra fen maken bruidsreporta ges jn kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, telef (02279) 1482 Verhuizingen en trans porten door geheel Ne derland. F. A. Kievit Zn.. Den Burg Accu's voor auto's, motoren, landbouw en Scheepvaart. Kievit, Ko- gerstraat U koopt toch ook Uw radio of TV bij de vak man, die zelf alles repa reren kan en nog voorde lig in prijs' is ook. Firma v Wijngaarden, Wever straat 68, Den Burg, tel. (02220) 2695 Op alle huishoudelijke artikelen geven wij 20°/o korting. Firma v. Wijn gaarden, Weverstraat 68, Den Burg, tel. (02220) 2695 Tegelboetiek Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open: van maan dag t/m donderdag van 13.30 tot 18 00 uur; vrij dags van 13.30 tot 21.00 uur en 's zaterdags van 9.30 tot 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Heren agrariërs en doe- het-zelvers. Regelmatig in voorraad Balk-, rib- en plankhout (waaronder vloerdelen 3 cm. dik); Wandsdhrootjes (is goed koper dan behangen); deuren, hardboard, spaanplaat, watervast multiplex, asbest golfpla ten en voor de tuin biel zen, diverse betonsier- tegels. Konkurrerende prijzen. Ook zaterdags morgens geopend. Fa. Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel (02220) 2684 - 3055 Voor het vegen van uw open haard schoorsteen Vinke bellen 2478 - 3121 Alle soorten van (TOD LENINGEN met en zon der onderpand. Jan Dek ker, Assurantiën, Bem- hardlaan 89, (02220) 2833 De Bolder, Wezenland no. 1, Den Burg, telefoon (02220) 3141. Wij kunnen voor u tegen aantrekke lijke prijzen de hieronder genoemde werkzaamhe den verzorgen: 0 het bekleden van meu belen (antiek, klassiek en modern) alsmede het op maat maken van buiten zonwering, (Markiezen). 0 de reparatie van uw tuinmeubelen, tenten, windschermen, zodat u in het komende voorjaar hierover direkt kunt be schikken. 0 het opnieuw bekleden van autokussens of repa ratie hiervan, 0 machinale houtbewer king, 0 zagen slijpen, 0 inbinden van boeken en tijdschriften, inlijsten van platen, schilderstuk ken, borduurwerk, diplo ma's enz. Wij zijn u gaarne van dienst en doen u vrijblij vend, indien gewenst, schriftelijk prijsopgave.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2