Echtpaar Van Strien-Rezel 60 jaar getrouwd weer geopend Catharinehoeve VERVOLG VAN PAG.1 Texelse liedjes en gedichten Eierlandsche Huis, GVT, ZDH, GVO en SVC een gezamenlijke gymnastiekdemonstratie IJsclub naar Heerenveen Burgerlijke stand Zuigelingenbureau Jeroengroep zoekt opslagruimte oud papier J. C. Rab opent bouwinformatiecentrum Nieuw automobielbedrijf in Den Burg Brisantgranaat gevonden Aanrijding in Dorpsstraat Eend kon niet zwemmen Belangrijke telefoonnummers ondernemers-aktiviteiten Het echtpaar Van Strien-Rezel uit Den Burg was dinsdag 60 jaar getrouwd. Ter gelegenheid van het diamanten feest werd 's middags receptie gehouden in hotel „Tubantia". Voor een feestelijke herdenking van het jubileum was alle reden want beide echtelieden maken het naar geest uitstekend en naar lichaam zeer redelijk. De heer J. van Strien is geen Texelaar van geboorte. Hij zag het levenslicht in Zeeland op 19 april 1892 en kwam als we, in haar kommer en haar rouwe, staat dan iets van 't uwe af", aldus het slot van een lied, dat de toehoorders op wekte geld voor weduwen en wezen te geven. Ook het luchtige genre ontbreekt niet in de verzameling van mevrouw Paagman. Wat te denken van dit ge dicht, over de nachtwacht: Be waar je fier en keer si e wel, tien het de klok, tien, de wiend is West-N oord-W est" Bertus Houtwipper die met de stront wagen longs de huizen ging is onder werp van een kort gedicht: „Als je de kar van Bertus ziet, begin je te lachen of je wilt of niet. Dan staan de dames in de deur, met een emmer rozegeur Een waarschuwing: „Kom niet te dicht bee de sloote Aars pakt Hemtjefaar je bee je poote" 1933 was een moeilijk jaar voor Texel: „Een zwaar jaar gaat heen, grijp moed voor het nieuwe" Dit zijn zo enkele gedichtjes die me vrouw Paagman tijdens het doorbla deren van haar verzameling voorleest. Veel poëzie wordt overgeslagen, want er moet nog iets te lezen over blijven. Mevrouw Paagman heeft ook belang stelling voor teksten in kerkklokken en in het houtwerk van kerken en voor oude foto's ter illustratie van het ge schrevene Haar nazoekingen naar de herkomst van in haar bezit zijnde ge dichten gaan door; de kollektie moet zo compleet mogelijk worden. Mis schien zijn er nog Texelaars die me vrouw Paagman van dienst kunnen zijn; telefoon (02225) 473. DE COCKSDORP Zaterdag 28 februari a.s. vieren we het éénjarig bestaan. Naar aanleiding van ddlt feit geven de gymnastiekverenigingen Een ieder is van harte welkom om dilt mee te vieren. Na de gymnastiekdemonstratie een Amerikaanse verkoop t.b.v. jeugdkankeronderzoek. Natuurlijk gezellig bal na. Entree gratis. 17-jarige jongen naar het eiland waar hij als boerenknecht (tegenwoordig heet dat agrarische hulpkracht) ging werken op hoeve „Gent". Hij wisselde enkele malen van baas. Het langst (dertig jaar) was hij op „De Halm" van Corrie Keij- ser. Mevrouw A. van Strien-Rezel is wel een „zuivere" Texelse. Zij werd op 20 februari 1891 geboren in Nieuweschild. Er werden zes kinderen geboren. Daarvan bleven er drie (Jan, Adriaan en Clazina) op Texel, Kees ging naar Hilversum en Klaas naar Hannover. Dochter Willemien zit in Nieuw Zee land. Het nakomelingschap van het ju bilerende echtpaar telt verder 11 klein kinderen en 3 achterkleinkinderen. Al len maken het goed en dat is op zichzelf al een reden om zo'n diamanten feest niet ongemerkt voorbij te laen gaan. Het echtpaar Van Strien woont sedert 7 juli 1970 (7-7-'70 om 7 uur!) in een der bejaardenwoningen van Starken- burgh, waar ze zeer tevreden zijn. Me vrouw Van Strien brak in 1971 een been en beweegt zich sindsdien voort met behulp van een krukje. Vader Van Strien doet met plezier de boodschappen waarbij hij graag gebruik maakt van de fiets. „Fietsen kan ik veel beter dan lopen", vertelde hij ons. De foto werd gemaakt tijdens de drukbezochte recep tie in „Tubantia". Bij voldoende belangstelling gaat de IJsclub Oost zaterdag 6 maart met een bus naar de ijsbaan in Heerenveen, een week eerder nog strijdtoneel van het wereldkampioenschap voor allrounders. De kosten van de trip van de ijsclub be dragen 12,50 gulden per persoon. Spoe dige opgave is mogelijk bij W. v. d. Werf, telefoon 243 of C. Ellen, tele foon 601. van 18 tot en met 24 februari 1976 Geboren: Suzanna, dv. Cornelis J W. Bruin en Hendrika F. Jansen; Daphne, dv. Evert J Veenendaal en Frederika Versluis; Laura Bobolina, dv. Jouke L. Wiersma en Antoinette H. Duinker; Jeroen, zv Adam de Jong en Johanna L. M. Maas. Ondertrouwd: Theodorus C. Bakker en Grietje de Vries; René W. N. Rijk en Jantje G. Kort. Overleden: Marten Schaap, oud 79 jaar, wonende te Den Burg De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Seegers dinsdag 2 maart om 14.00 uur. Dokter Van Loon, woensdag 3 maart om 13.30 uur De paardenstal aan de Hollewal wordt binnenkort gesloopt ten behoeve van de bouw van het verpleeghuis. Dat bete kent dat de Jeroengroep zonder opslag plaats voor zijn oud papier zit. Met spoed wordt momenteel de bestaande voorraad (die lag te wachten op betere papierprijzen) naar de fabriek gebracht. In één week tijd werd met hulp van de firma Drijver, ouders en vervoerders maar liefst 55.000 kilogram afgevoerd. De oud papierinzameling is voor Jeroen een belangrijke inkomstenbron en kan dan ook met worden gemist. Gehoopt wordt dat iemand een schuur, huis, ga rage of ander geschikt gebouw in of bij Den Burg tijdelijk beschikbaar wil stel len. De Jeroen-leiding garandeert dat het hier verzamelen, persen en opslaan op ordelijke wijze zal gebeuren. Wie bouw- of verbouwplannen heeft doet er goed aan een kijkje te nemen in het bouwinformatiecentrum van J. C. Rab b.v. aan de Heemskerckstraat in Oudeschild. In een ruimte van 410 m2 worden hier bouwmaterialen geëxpo seerd in een verbluffende verscheiden heid. Het centrum (het vroegere kolen- pakhuis) wordt vanmiddag in aanwezig heid van genodigden officieel in gebruik genomen. Morgen (zaterdag) wordt open huis gehouden en is iedere geïnteres seerde welkom van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds. Om een goede indruk te geven van een bepaald bouwmateriaal kan niet worden volstaan met een enkel monster. Vooral bakstenen, tegels en wandbedek- king moeten in grotere oppervlakten toegepast worden getoond Dat gebeurt in het bouwinformatiecentrum waar men alleen al de wand- en vloertegels (in 350 soorten!) op deze wijze kan be kijken Ze zijn als panelen aangebracht in molens en laden. De straat en de tuin horen ook bij een gebouw. Vandaar een stand met kinder kopjes, Portugese keitjes, grindtegels, Maasgrindblokken, natuursteen en an dere (sier)bestrating die dan weer in al lerlei „verband" kan worden gelegd. Gelijke tred met de uitbreiding van het aantal cv-installaties houdt de op mars van de open haard In het bouw informatiecentrum zijn de meest uiteen lopende typen te zien, waaronder een zg. doorkijkopenhaard die midden in de kamer of tussen twee kamers kan wor den gebouwd en voorzetopenhaarden die op een bestaand schoorsteenkanaal kunnen worden aangesloten. Eerlijk Er is tegenwoordig een sterke hang naar „natuurlijke" en „eerlijke" mate rialen. De klassieke muur met het be hangetje wijkt voor schoon metselwerk, hout en kurkbetimmering. Houten deu ren (essen, teak, mahonie, eiken etc) zijn „in" evenals wandschrootjes in tien tallen soorten. Kurkbekleding is er in ettelijke variëteiten, naast plaatmate rialen zoals decowall. Om van een ge wone muur een „echte" schoongemetsel- de muur te maken wordt tegenwoordig veel „sierstrip" toegepast. Dunne plak jes echte steen (ook in een groot aantal soorten te krijgen) worden op de onder grond gelijmd en gevoegd. Glazen bouwstenen zijn er in het bouwinforma tiecentrum in 50 soorten De sanitairhoek van het centrum toont enkele volledig ingerichte badkamers met in het oog springende nieuwtjes als een vrijstaand bad en een massage douche in een ronde cel. Het meest bekende en bijna oudste bouwmateriaal, baksteen, wordt in 140 soorten getoond', van een kwartje tot 65 cent per stuk Van alle steensoorten zijn kleine muurtjes gebouwd, wat een goede totaalindruk geeft. De dakpannenhoek laat niet alleen de diverse soorten keramische pannen zien maar ook de goedkopere betonnen pan nen die door hun grotere gewicht beter stormvast zijn. Steeds meer worden als dakbedekking ook de zg. shingles toe gepast, tot tevredenheid als ze tenmin ste worden vastgelijmd of vernageld. Onder een dakconstructie (voorzien van tuimelraam, lichtkoepel en plastic goot) is een kinderspeelhoek gemaakt, waardoor het in gezinsverband bezoeken van het bouwinformatiecentrum een ex tra gezellig uitje wordt. Keukens, in 15 soorten, zijn er in kunststof en hout. Naast het nogal ex clusieve merk Hauenschild voert Rab onder meer de Hawill van Nederlands fabrikaat. Het uitzoeken van tegels bij de keukens wordt makkelijk gemaakt met veranderbare combinaties van zo wel tegel- als keukenpanelen. Vrije inloop Het bouwinformatiecentrum van Rab kon wel eens een regionaal unicum zijn wat zijn omvang betreft. Het centrum is op werkdagen geopend van 8 00 - 16.30 uur, niet alleen voor architecten, aannemers en hun klanten maar voor ieder die „zomaar" eens wil kijken of ideeën wil opdoen voor bouw of ver bouw in de toekomst. De bouw van het centrum werd naar een ontwerp van architectenbureu Al- kema uitgevoerd door de fa J. Kooro Mzn. Verder werkten onder meer Elec- trohuis mee en de firma Benschop uit Loosduinen, die de permanente tentoon stelling ontwierp. Texel heeft er een nieuw automobiel bedrijf bij. Het is het Automobielbedrijf „Den Burg", een besloten vennootschap met de heer W. Hoogendijk als beherend vennoot. Het bedrijf heeft het dealer schap van Datsun verworven, een auto merk dat op Texel nog niet werd verte- genwaardigd. Het bedrijf is gevestigd aan de Spinbaan in Den Burg waar een doelmatig en gunstig gesitueerd gebouw werd neergezet. De heer Hoogendijk, oorspronkelijk afkomstig uit Amsterdam, heeft in di verse automobielbedrijven ervaring op gedaan, laatstelijk bij de Texelse Auto- centrale voordat dit bedrijf werd over gedaan. De gedachte om voor zichzelf te beginnen leefde bij Hoogendijk al ge ruime tijd, maar toen de oliecrisis kwam zag hij het niet meer zitten en ging twee jaar varen als motordrijver op de kotter TX 37. De plannen kwamen weer naar boven toen het klimaat voor de kotter- visserij verslechterde terwijl de auto markt weer aantrok. Curieus is dat autohandelaar Hoogen dijk zich om de natuur tot Texel voelt aangetrokken en er vooral daarom een bedrijf wilde beginnen. Hij erkent zon der meer dat intensief autogebruik een bedreiging voor diezelfde natuur in houdt. „Zelf zit ik veel op de fiets", zegt hij, eraan toegevend dat hij als hande laar wel degelijk een bijdrage aan ver standig autogebruik kan leveren. Waar bij hij wijst op het feit dat Datsun voor al populair is wegens het zeer lage ben zineverbruik: 1 op 20 bij het kleinste model. Datsun levert een compleet pro gramma: zowel personenwagens, be stelauto's en stationcars. Het gebouw (systeem Meijert Boon) aan de Spinbaan is 15 x 30 meter en om vat naast het garagedeelte een kantoor, showroom en kantme. De personeelsbe zetting bestaat voorlopig uit twee man: Hoogendijk zelf en Johan Hoogerheide. Trots is men op de hypermoderne „diagnose"stelling die niet alleen voor Datsunwagens is bestemd maar voor al le merken. De heer Hoogendijk ver wacht veel onderhouds- en reparatie- werk aan andere wagens te kunnen uit voeren. Met name controle op en verbe tering van de verbranding vindt hij be langrijk. „Zeer vele automobilisten ge bruiken meer benzine en veroorzaken meer luchtvervuiling dan nodig is". Een nieuwtje voor Texel is de auto wasin richting die in het bedrijf is onderge bracht. Het wassen van een auto zal vijf tot zeven gulden kosten. Het automo bielbedrijf beschikt over een vrije pomp, waar zowel gewone als superbenzine voor enkele centen minder kan worden getankt. Het Automobielbedrijf Den Burg wordt vrijdag officieel geopend om 15.00 uur, in het bijzijn van onder andere een afvaardiging van Datsun Nederland. De receptie duurt van half vier tot hlf zes. Het garagegebouw aan de Spinbaan werd gebouwd door Meijert Boon uit De Cocksdorp, loodgieter was J. van der Vis uit De Koog en de elektriciteit werd aangelegd door de VEM. Met eigen krachten werd onder meer de centrale verwarming gemaakt. Deze installatie werkt op afgewerkte smeerolie. Woensdag werd bij hoeve „De Arend" aan de Westerboersweg in Waalenburg een brisantgranaat gevonden. Het ding werd door de politie weggehaald H.G.G. uit Eierland reed woensdag middag in de verboden richting in de Dorpsstraat van De Koog. Hij kwam in botsing met Toyota-bestuurster N.J.R.- W. Materiële schade was het gevolg. Een tot dusver onbekende automobi list heeft zich van zijn afgedankte Ci- troën 2 cv (lelijke eend) willen ontdoen door de wagen naar het strand te rijden en in het water te drukken. Rijkswater staat heeft de eend met behulp van een shovel uit het water laten trekken en geborgen. Het nummerbord ontbrak maar de politie heeft goede hoop dat het zal lukken met behulp van het chassis nummer de eigenaar op te sporen. Deze zal dan de kosten van de bergingsaktie moeten betalen. Politie (02220) 2644 Brandweer (02220) 2066 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ3, elke regel meer ƒ1, Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4°/o BTW. De Wieringer fotogra fen maken bruidsreporta ges 'da kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, telef. (02279) 1482 Verhuizingen en trans porten door geheel Ne derland. F. A. Kievit Zn., Den Burg Tegelboetiek Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open: van maan dag t/m donderdag van 13.30 tot 18.00 uur; vrij dags van 13.30 tot 21.00 uur en 's zaterdags van 9.30 tot 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Heren agrariërs en doe- het-zelvers. Regelmatig in voorraad Balk-, rib- en plankhout (waaronder vloerdelen 3 cm. dik); Wandsdhrootjes (is goed koper dan behangen); deuren, hardboard, spaanplaat, watervast multiplex, asbest golfpla ten en voor de tuin biel zen, diverse betonsder- tegels. Konkurrerende prijzen. Ook zaterdags morgens geopend. Fa. Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel. (02220) 2684 - 3055 De Bolder, Wezenland no. 1, Den Burg, telefoon (02220) 3141. Wij kunnen voor u tegen aantrekke lijke prijzen de hieronder genoemde werkzaamhe den verzorgen: het bekleden van meu belen (antiek, klassiek en modem) alsmede het op maat maken van buiten zonwering, (Markiezen). de reparatie van uw tuinmeubelen, tenten, windschermen, zodat u in het komende voorjaar hierover direkt kunt be schikken. het opnieuw bekleden van autokussens of repa ratie hiervan, machinale houtbewer king, zagen slijpen, inbinden van boeken en tijdschriften, inlijsten van platen, schilderstuk ken, borduurwerk, diplo ma's enz. Wij zijn u gaarne van dienst en doen u vrijblij vend, indien gewenst, schriftelijk prijsopgave. Te koop goed onderh. damesbrommer, merk Be rin i, kleur rood, 2 jaar oud en een 4-wielige pony wagen. Herenstraat 45, Den Hoorn, tel. 497 Weggelopen jong cy pers poesje. Gaarne terug Gasthuisstr. 36 1 maart Staatsloten af halen van 9.00 - 12.30 en van 13.30 - 18.00 uur. A. J. Huisman Te koop tarwe-, gerst en raapzaadstro. K. Lap, tel. (02226) 282, Klif 37, Den Hoorn Grammofoonplaten, o.a. Les Humphries Sin gers, Jim Croce - 10 cc - Rolling Stones - Kamahl - Long Tall Ernie - Gene sis - Heer Bie en Heer Kooten - Neil Diamond - Jam Reeves - Demis Roussos - Mantovani - Malando - Feesthits met Me Soezafoon - Laame damma doen enz. Arcade Hit Machine - K-Tel's Music express en veel cassettebandjes. Fa. Van Wijngaarden en Kök, Weverstraat 68, tel. 2695 Kosthuis gezocht voor 18-jarige jongeman in Den Burg of omgeving. Tel. 3126 Te koop Renault busje, ingericht voor personen vervoer, 2500 km gereden Sbichlting kleuterschool De CoCksdorp-Eierland. Inlichtingen tel. (02225) 459 Te koop aangeboden te Oudeschild mooi gemo derniseerd klein woon huis met schuur en erf. Voor telefonische inlich tingen (02220) 3545 Te koop z.g.a.n. Bassap breimachine. J J. Verse- put. Eierland, tel. (02225) 493 Te koop Riemersma kinderwagen donker blauw -f wandelwagen; 2-pits gasstel aardgas en naaimachine zigzag. T. Buren, Schilderweg 215, tel. 3875 Te koop gaskachel aardgas; kinderwagen donkerblauw, „Delft". Willem v. Beierenstr. 36, tel. 3281 Ouders opgelet: zon dagmiddag 14.30 uur to neel voor 'kinderen in t 9kiiltje. ƒ1,en ver kleed Te koop „Van Delft" kinderwagen prijs ƒ50, Boogerd 38, tel. 3295 JERUZALEM Zie film van de stad 28 febr 20 u De Schakel. Te koop gevr. kippen hok voor 15 kippen. Tel. (02225) 218 Gezocht geschikte woonruimte in Den Burg voor jonge vrouw. Brie ven naar M. Witte, Bern- hardlaan 110 Gevraagd vouiwwandel- wagen. Warmoesstraat 49 Jonge vrouw biedt zich aan als zaterdaghulp in winkel. Brieven onder nr. 957 bur. v.d. blad Er zijn heel wat men sen met een privé-reke- ning bij de RABOBANK en dat bevalt ze prima Te koop ronde aardgas kachel. Hogereind 4, De Waal Staatsloten afhalen op 1, 2 en 3 maart bij J Kal verboer-Westdorp, Oudeschild, tel. 3224 Mensen opgelet. Zater dagavond rond de klok van 8 wordt U in 't Skiltje verwacht. Cama- valskluchf „De Huistiran" Reken maar dat U 'hier van genieten kan. Kaar ten zie advertentie Jood en Arabier lezen Nieuwe Tesatment 28 febr. 20 u. De Schakel. Te koop oliekachel, vat 190 Itr, standaard lei dingen (ƒ70,dressoir 168/49/82 (ƒ50,—) Alles in goede staat. E Lap, tel. (02220) 3302 Alle soorten van (TOP)- LENINGEN met en zon der onderpand. Agent schap Rijkspostspaarbank Hypotheken. Jan Dekker, Assurantiën, Bemhard- laan 89, (02220) 2833 Voor houten sierhek ken. Aankoop Centrale Texel Te koop aangeb. z.g. a.n. nertsbontjas, maat 50 Brieven onder no. 956 aan bur. van ddf blad Zaterdag 6 maart houdt S V. De Koog zijn jaar lijkse feestavond in „De Buteriggel" Saunabad doet je wat Keesorrilaan 43, tel. 2403 Voor kwasten en verf rollers. Aankoop Centrale Texel Wie heeft ons pikzwar te (pas geopereerde) poesje gezien? Diek 19, Den Hoom Uitvoering U.D.I. Zaterdag 13 maart, hotel ,.De Lindeboom-Texel" Voor kwasten, behang en verf van Piet Hein, moet U bij Roeper's Schildersbedrijf zijn Hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling, kaarten en attenties tijdens mijn verblijf in Parkzicht en bij mijn thuiskomst. A. SMIT Kapsalon, De Cocksdorp. 55 vanaf dit weekend

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 2