Suiker Unie gaf voorlichting aan bietentelers programma r LAND f BOUW Bouwvergunningen Schaakclub „En Passant" Eilandcompetitie volleybal Damclub Texel Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 27 februari 1976 We menen zonder meer te mogen stellen, dat de voorlichtingsmiddag, die de Suiker Unie voor de Texelse telers had georganiseerd zeer nuttig is ge worden. Dit vooral door de duidelijke inleiding van de heer Ir. Jorritsma. Het is beslist niet zo, dat hij een groot aan tal nieuwe zaken aan de orde stelde, maar het werd algemeen als waardevol ondervonden, dat alles wat er op de teelt van suikerbieten betrekking heeft nog eens op een rijtje werd gezet. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan de uitzonderlijke cam pagnes van de twee laatste jaren. In het jaar 1974 een oogst met ongekende moeilijkheden als gevolg van water overlast, in 1975 een verloop van de bie- tenoogst zonder enige stagnatie. Wat het jaar 1974 betreft kregen we nog eens een duidelijk inzicht van de grote moei lijkheden bij de oogst door een filmpje van de bedrijfsvoorlichter Koolhof, dat aan het eind van de vergadering werd vertoond. De voorzitter wees er op, dat de enor me uitbreiding van de bietenteelt niet zonder risico is. Er wordt al weer ge sproken van een suikeroverschot. Verder werd gewezen op het gebruik van een steeds kleiner wordende hoe veelheid zaaizaad. Wat het teeltgebied Texel betreft werd in 1975 1 55 pak zaad per ha gebruikt, terwijl de zaadbestel lingen voor 1976 wijzen op een verbruik van 1.48 pak baaizaad per ha. Hoeveel heden, die overeenkomen met een zaai- afstand van 12.9 cm in de rij voor 1975 en 13.5 cm voor 1976. Inleiding Ir. Jorritsma Dat het jaar 1975 wat de opbrengst van de suikerbieten betreft geen topjaar zou worden stond in het voorjaar al vast. De zaaidatum viel door het lang nat blijven van de grond 3 weken later dan de laatste jaren het geval was. Daar iedere dag later zaaien gemiddeld een opbrengstverlies van 300 kg per ha geeft betekende de late zaaidatum al een ver lies van 6 ton per ha. Zo bekeken is een gemiddelde lande lijke opbrengst van 44 ton per ha niet tegengevallen. Als gevolg van de droog te bleef de opbrengst op Texel met 38 a 39 ton per ha daar nog duidelijk bene den. Dat de opbrengst landelijk nog iets meeviel is vooral te danken geweest aan de zeer vlotte kieming en goede op komst en de voor kleigronden gunstige droge zomer. Een zorgelijk punt is de daling van het suikergehalte. Voor 1975 lag dit lan delijk op 15In het afgelopen jaar is 75°/o van *de bieten gezaaid op een afstand van 12 cm in de rij. Voor 25% was dit 15 cm of meer. Te sterke uitbreiding? Ir. Jorritsma noemde de uitbreiding van de teelt, die de laatste jaren op treedt in ieder geval in bepaalde stre ken zorgelijk. In 1975 was deze opper vlakte 137.000 ha, wat overeenkomt met 20% van de grond, die voor akkerbouw in gebruik is. Er is een variatie van 10 - 40%. Het laatste komt vooral voor in het zuidoosten van ons land. De heer Jorritsma was van oordeel, dat indien geen middelen worden ge vonden om het gevaar van bietenmoe heid te bestrijden een teelt van 40% van het bouwland zeer riskans is. In dit verband werd gesproken over de mogelijkheden om schade door aan tasting van het bietencystenaaltje en de vrij levende aaltjes te voorkomen of te beperken. Dit is in de eerste plaats mo gelijk door grondontsmetting. Daarnaast wordt de laatste jaren veel gesproken over het middel Temik. Bij gebruik van dit laatste middel blijkt het mogelijk te zijn om schade tijdens de groei te voor komen. Aan het eind van het groeisei zoen is de bezetting met aaltjes echter nog even sterk als bij het begin. Hoe droogteschade zoveel mogelijk te voorkomen? Het is van belang de groeivoorwaar- den bij het zaaien zo gunstig mogelijk te maken. Een vlotte start beperkt de schade bij een eventueel later optreden de droogteperiode. Daar beregening op Texel niet moge lijk is zal de watervoorziening op een andere wijze veilig gesteld moeten wor den, nl. door de bietenplant de mogelijk heid te geven bij het water te komen Kennelijk werd hier gedacht aan diep- grondbewerking, waardoor de planten het water uit diepere lagen bereiken. Ir. Jorritsma wees er op, dat het een misvatting is, dat de droogteschade pas begint op het moment, dat de bieten slap gaan liggen. Al vóór die tijd kan van schade sprake zijn. Wat de zaaidiepte betreft kan als re gel worden aangehouden, dat bij vroeg zaaien ondiep wordt gezaaid en naar mate het iater wordt de zaaidiepte toe neemt. In ieder geval moet er voor wor den gezorgd, dat het zaad gedekt ligt. Zeer eenzijdige rassenkeuze Het monogerme zaad heeft het pleit gewonnen. Daarbij neemt één van de rassen een zeer grote plaats in. In 1975 werd voor 83 - 84% gebruik gemaakt van het ras Monohill. Als een „zwak" punt van dit ras noemde de heer Jorritsma de geringe loofontwikkeling. Dit brengt nl. het ge vaar mee, dat de telers de neiging heb ben om extra stikstof te gaan geven. Ir. Jorritsma was van mening, dat de stikstofvoeding voor een groot gedeelte aansprakelijk was voor het dalen van het suikergehalte. Daarbij wordt niet al leen gedacht aan de stikstof, die direkt via de bemesting wordt gegeven. De nalevering van stikstof uit de grond schijnt de laatste jaren toe te nemen, waardoor de totale hoeveelheid stikstof voor de voeding te groot wordt In dit verband meende de heer Jorritsma, dat het van belang kan zijn om net zoals dit thans als voor de wintertarwe gebeurt op de hoogte te komen van de stikstof- voorraad in de grond. Tendens naar wijder zaaien Zoals hiervoor reeds is opgemerkt wordt de zaaiafstand in de rij de laatste jaren steeds groter. Inleider meende te moeten wijzen op het gevaar dat men hiermee te ver gaat. De heer Jorritsma was van oordeel, dat voor een goede op brengst en een goed suikergehalte een voldoende dichte stand nog altijd be langrijk van belang was. Daarbij speelt ook de regelmatigheid een grote rol. Een regelmatig gewas met 60.000 plan ten kan beter zijn, dan een zeer onregel matig gewas met mogelijk wel 80.000 planten per ha. Indien na het zaaien een stand van IOO.OjOO - 110.000 planten per bunder aanwezig is achtte de heer Jorritsma het een gevaar om dit aantal door ma chinale bewerkingen terug te brengen tot 70 000 planten per ha. De heer Jorritsma merkte op, dat in gevallen, waarin dit mogelijk is het handwerk bij de verpleging nog altijd beloond wordt met enkele tonnen bieten per ha. Onkruidbestrijding Het gebruik van TCA voor de kweek- bestrijding in het voorjaar achtte de heer Joritsma nog altijd een riskante zaak. Voor andere grasachtigen als wilde haver en duist meende inleider het ge bruik van Avadex te moeten adviseren. Met uitzondering van de allerlichtste en de zware gronden is Pyramin nog steeds het beste langwerkende onkruid bestrijdingsmiddel. Als middel na de opkomst blijft Betanal belangrijk. On derzoekers hebben enige verwaching van het nieuwe middel Godix, dat in 1975 proefsgewijze is gebruikt. Met dit middel zullen in 1976 uitgebreide prak tijkproeven worden genomen. Op een vraag of het feit, dat de laat ste jaren de onkruidbestrijding via de chemische methode gebeurt en de „hak" practisch verdwenen is de oorzaak kan zijn van de verlaging van het suikerge halte meende de heer Jorritsma op grond van proeven ontkennend te moe ten antwoorden. Incidenteel hoge verliezen bij het rooien Ir. Jorritsma wees er de telers op na te gaan of bij het rooien geen te grote verliezen optreden. Uit onderzoek is ge bleken, dat in Engeland en Denemarken bij het machinaal rooien in bepaalde ge vallen verliezen tot 10% werden ge schat. Inleider wees er daarbij op, dat de reiniging van de bieten bij het rooien niet zo intensief moet zijn, dat er ern stige beschadiging van de bieten op treedt. Vooral als dergelijke bieten eni ge tijd bewaard moeten worden kan dit tot grote verliezen leiden. Bij onbescha digde bieten en een goede bewaring be hoeft het verlies niet meer te zijn dan 200 gram suiker per dag en per ton. Daar door uitbreiding van de teelt de kans op het lang bewaren van de bieten toeneemt is het van belang, dat een goe de methode wordt gevonden voor be scherming van de bieten tegen vorst- schade. Inleider was nl. van mening, dat wanneer als gevolg van een grotere hoeveelheid bieten de verwerkingstijd bij de fabrieken toeneemt eerder op een verlating van de campagne dan op een vervroeging moet worden gekoerst. Eén van de aanwezigen opperde de gedachte, dat de nieuwe suikerbieten- rassen sneller him suiker zouden „ver liezen" als na een langdurige periode van droogte een regenperiode volgt. Hij wees daarbij op het feit, dat blijkens de proefrooiingen van begin september het suikergehalte goed zou zijn, terwijl de kort daarna vroeg gerooide bieten een zeer laag gehalte te zien gaven. Ir. Jorritsma twijfelde op grond van tot nu toe verkregen cijfers sterk aan deze verondersteling, maar verklaarde zich bereid dit nog eens na te gaan. C. v. Gr. B. en W. hebben vergunning verleend aan: J. Smit in Den Hoorn voor verandering van de boerderij-woonhuis H 87 „Heide- hof"; R Veenstra voor uitbreiding van een woonhuis en vervanging van een zomerwoning aan de Pontweg; D Trap in Oosterend voor de bouw van een woonhuis in de Ankerstraat; H. de Win ter in Den Burg voor verandering van een woonhuis aan het Hogereind in De Waal; J. Gieles in Den Burg voor ver andering van een achtergevel aan de Witte Kruislaan; P. Klippel in Ooster end voor verandering en uitbreiding van een woonhuis en berging aan de Vliestraat; N.V, Texelstroom voor de bouw van een trafo aan de Hoomder- weg in Den Hoorn; A. J. Koopmans in Oudeschild voor verandering van een woonhuis aan de Barendszstraat; C. Klaassen in Glimmen voor uitbreiding van een woonhuis aan de Krimweg in De Cocksdorp; K. Fawasserat in Hameln (Did.) voor de bouw van een woonhuis met garage aan de Orchismient in De Koog; L. Fasting in Tilburg voor de bouw van een woonhuis aan de Or chismient in De Koog; M. Witte voor verandering van een berging tot melk- lokaal aan de Hoomderweg; J. L. van Exel in Eierland voor verandering van een woonhuis aan de Postweg; D. van Egmond in De Koog voor uitbreiding van een zomerhuis aan het Gerritslan- derdijkje; N. Luiken in De Waal voor uitbreiding van een woonhuis aan de Bomendiek; H. P. Hooyschuur in Eier land voor de bouw van een woonhuis met garage in de Kikkertstraat in De Cocksdorp; A. Kamp in De Koog voor de bouw van een garage-berging en zo merwoning ter vervanging van de be staande berging-zomerwoning aan de Kogerweg in De Koog; R. J. Kuyper in Den Burg voor de bouw van woonhuis met garage aan de Bernhardlaan ZATERDAG 28 FEBRUARI 1976: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Westfrisia, 14 30 uur Oosterend (Z) 2-DEK 4, 14 30 uur Junioren: DWOW Bl-Oosterend BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Kaagvogels Bl-T. Boys BI, 14.30 u. (vertrek boot 13.05 uur) De Koog Bl-N.Niedorp BI, 13.30 u. HCSC B3-Oosterend B2, 14.30 uur Texel Cl-Zeemacht Cl, 13.30 uur Wiron Cl-Tex. Boys Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) SVAP '74 Cl-O'end Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH Cl-N.Niedorp Cl, 13.30 uur Texel C2-Geelzwart C2, 13.30 uur Pupillen: Afdeling A: Tex. Boys Al-De Koog Al, 14.00 u. ZDH Al-Oosterend Al, 15.00 uur Cocksdorp Al-T. Boys A2, 14 00 u. Texel A2-Texel Al, 15.30 uur Afdeling B: De Koog Bl-Cocksdorp BI, 15.00 u. Texel B3-Tex. Boys BI, 15.30 uur Afdeling C. Texel Cl-Tex. Boys C2, 14.45 uur Texel C2-Oosterend Cl, 14.45 uur Tex. Boys Cl-Oosterend C2, 14.45 u. ZONDAG 29 FEBRUARI 1976: Afdeling Noordholland: Oosterend-Twisk, 14 30 uur Cocksdorp-Dirkshorn, 14.30 uur Texel 2-Vios 3, 14.30 uur BKC 2-Texel 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend 2-Watervogels 3, 14 30 u. ZDH 2-ZAP 5, 14.30 uur Oudesluis 3-Cocksdorp 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Wiron 3-Tex. Boys 3, 14.30 uur (vertrek boot 12 05 uur) Zeemacht 3-ZDH 3, 14.30 uur DWOW 6-De Koog 2, 14 30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Junioren: Schagen BI-Texel BI, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Dames: WSW-Tex. Boys, 14 30 uur (vertrek boot 12.05 uur) St. Adelbert 2-Tex. Boys 2, 14.30 u. SAMEN REIZEN: ZATERDAG 28 FEBRUARI 1976: Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Oosterend Cl, Tex. Boys BI, Oos terend BI en Tex. Boys Cl. ZONDAG 29 FEBRUARI 1976: Vertrek boot 12.05 uur van Texel: Tex. Boys 3, De Koog 2 en dames Tex. Boys 1. Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Texel 3, Cocksdorp 2 en Texel BI. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, te lefoon (02240) 2421. MEDEDELINGEN: S.V. Texel Zondag ontvangt het tweede het ster ke Vios 3. Nu we volledig uit kunnen komen, blijven de punten op Texel. Het derde gaat uit naar het sterke BKC 2 en hier zullen de punten wel heel duur worden voor onze jongens. Junioren BI gaat uit naar Schagen BI We rekenen op de punten. Zaterdag ontvangt junioren Cl de Cl junioren van Zeemacht. We houden het op een gelijk spel. Junioren C2 speelt ook al thuis en wel tegen Geelzwart C2. Hier zitten wel punten voor ons in. Pupillen Al wint van A2, of zouden de A2-tjes er anders over denken. Pupillen B3 ontvangt Texelse Boys BI. Een wel te zware opgave dachten we. Pupillen Cl kan de punten thuis hou den tegen Texelse Boys C2, maar of pu pillen C2 het thuis tegen Oosterend Cl kunnen klaren, dat zal wel heel moei lijk zijn. t.C. Texelse Boys Dit weekend voor ons een klein pro gramma. Zaterdag gaan de junioren BI en Cl met de boot van 13.05 uur naar de vaste wal. Om half drie spelen ze resp. tegen Kaagvogels BI en Wiron Cl. Graag een beetje serieus voetballen, dat is voor iedereen prettiger. Junioren B2 en C2 zijn vrij. Voor pupillenwedstnjden zie het wed strijdprogramma en het kastje. Van de heren komt zondag alleen het derde in aktie. Vertrek met de boot van 12.05 uur, tegenstander is Wiron 3; aanvang 14.30 uur. Laat je niet verras sen en houdt die toppositie nog even vast. De A junioren zijn vrij. Het eerste dameselftal vertrekt even eens met de boot van 12.05 uur naar Wij- denes. Na de stunt van afgelopen zon dag nu WSW niet onderschatten. Aan vang 14.30 uur Dames 2 gaat met de boot van 13.05 uur (eigen auto's) naar Sint Adelbert 2, ook aanvang 14.30 uur. Boyskrant. Kopie inleveren zondag of maandag bij Ineke Bakker-Zijm. Toto-lotto Een dringend verzoek de formulieren donderdags vóór 9 uur in te leveren. Supporters. Volgende week de wed strijd Zaanse Boys-Texelse Boys. De gene die met de bus mee willen worden verzocht dit direkt even op te geven bij de secretaris, telefoon (02220) 2988 A.W. S.V. Oosterend Zaterdag ontvangt het eerste om half drie West Frisia, dat twee punten meer heeft dan Oosterend, dus hier zijn toch wel kansen aanwezig om weer eens een zege te behalen. Het tweede speelt ook om half drie thuis en krijgt dan DEK 4 op bezoek, dat ongeveer gelijk staat Dus ook hier zijn winstkansen aanwezig. De Al junioren zijn vrij. De BI junioren gaan op bezoek bij DWOW BI en gezien de stand moet hier een zege behaald kunnen worden. Aan vang half drie. Jullie worden wegge bracht door de heren A. Ellen, J. v. d Brink en J. Waayer. De B2 junioren is afgelast, omdat een aantal spelers in Engeland zitten. De Cl junioren spelen om half drie ook aan de overkant en gaan bij kop loper SVAP '74 Cl op bezoek. Hier zal het voor jullie wel heel zwaar worden, maar probeer de huid goed te verkopen. Jullie worden weggebracht door de he ren G. Bakker (Avanti), B. Trap en B. Bremer. Van de pupillen spelen de a-tjes aan Den Hoorn om 3 uur en worden wegge bracht door de heren K. Eelman (Noord- wijk), K. Eelman (Wiljo) en L. Stroo (Eierland). Pupillen B is vrij. Pupillen Cl spelen uit tegen Texel C2 en worden om kwart over twee weggebracht door de heren K. van Dijk, C. Daalder (Oost) en C. Witte (De Nes). Pupillen C2 gaat naar Texelse Boys Cl en worden ook om kwart over twee weggebracht door de heren M Drijver en J. Helder. Zondag krijgt het eerste bezoek van Twisk, dat afgelopen zondag kansloos was bij Texelse Boys. Als jullie Twisk niet onderschatten, bijven de punten toch wel aan Oosterend. Het tweede speelt ook of half drie thuis en krijgt Watervogels 3 op bezoek, waarvan uit verloren werd. Ook nu wordt het een hele kluif. We zijn met 1 punt dan ook al tevreden Het derde kan getuige zijn van beide thuiswedstrijden, want het is vrij. PK. Z.D.H. Het eerste is zondag vrij. Het tweede speelt om half drie thuis tegen ZAP. Na de goede resultaten van de afgelopen tijd verwachten we weder om een zege. We spelen hierna nog twee thuiswedstrijden en één uit. Laat het een goed slot worden. Het derde gaat naar koploper Zee macht 3 en krijgt het bijzonder zwaar; probeer een gelijk spel weg te halen, het is de laatste uitwedstrijd, dus alle maal present. Junioren A speelt zondag om 12.15 uur thuis tegen Texel A een vriend schappelijke wedstrijd. Denk ook om de training. Junioren Cl, de enige ZDH-ploeg die nog kampioenskansen heeft, gaat na de denderende zege van zaterdag tegen Winkel Cl, zaterdagmiddag om half drie de strijd aanbinden op eigen terrein tegen Nieuwe Niedorp Cl, waar uit 22 gespeeld werd. Ga eens kijken naar dit elftal. Nogmaals: blijf allemaal trainen. Dinsdagsavonds om half acht onder lei ding van Enno Drijver voor de senioren en junioren A Vrijdags 6 uur junioren C en 7 uur senioren en junioren A op welke avond de heer Haagsma de lei ding heeft. F.Z. S.V. Cocksdorp Zondag krijgt SVC 1 het sterke Dirks- horn op bezoek. Gezien de resultaten van de laatste weken mogen we deze wedstrijd wel met enig optimisme tege moet zien. SVC staat op dit moment op een mooie vijfde plaats. Maar willen we deze plaats behouden of misschien zelfs nog een plaatsje klimmen, dan zullen we op zijn minst een gelijk spel moeten behalen tegen Dirkshom, dat nog mee doet voor de bovenste plaats. Een mooie gelegenheid om te tonen dat er ook te gen tegenstanders die op de bovenste plaatsen staan een goed resultaat be haald kan worden Terreindienst zaterdag 11.00 uur: A. Veen en M. Eelman. Het tweede speelt zondag een van z'n laatste wedstrijden uit, en wel tegen Oudesluis 3. Zaterdag zijn de junioren vrij. De pupillen A spelen om 2 uur thuis tegen Texelse Boys A2 en pupillen B moet zijn leiderspositie verdedigen in de uitwedstrijd tegen De Koog. Deze wed strijd begint om 15 00 uur. J.WB S.V. De Koog De pupillen B spelen zaterdag om 11.00 uur thuis tegen Cocksdorp B. Pu pillen A gaat uit naar Texelse Boys A Thuis hebben jullie met 20 gewonnen, maar nu zal het beslist niet gemakkelijk worden. Aanvang 14 00 uur. De junioren spelen zaterdag om 13 30 uur thuis tegen koploper Nieuwe Nie dorp. Een overwinning zal er wel niet inzitten, maar met een goede inzet houdt De Koog er misschien toch nog een puntje aan over. Het eerste is zondag vrij. Het tweede gaat zondag uit naar DWOW 6 te Wieringerwerf. Aanvang 14.30 uur. Vertrek boot 12 05 uur Afge lopen zondag (De Koog 2) is wel geble ken hoe belangrijk het is om afbericht te doen als men niet kan spelen Hier waren de andere spelers (8), die wel op kwamen, de dupe door nalatigheid van hun teamgenoten. Laat dit niet meer voorkomen, en geef vooral tijdig afbe richt als je eens niet kunt spelen. Pupillenmiddag. A s zaterdag is er voor de pupillen (A en B) van De K<?og een gezellige middag met filmvoorstel ling van Laurel en Hardy en tekenfilm. Tevens wordt de film van de schaats wedstrijden van de jeugd afgedraaid. Alle spelertjes worden om 3 uur in Ca pri verwacht. J.v.B. Elzinga had na verlies van zijn paard geen kracht meer om De Goederen van winst af te houden. In het middenspel miste Eijgenraam de juiste voortzetting; dat gaf De Bruin gelegenheid om zijn aanval door te zetten. Uitslagen 24 februari 1976: C. Witte-A. Terpstra 01 W. de Bruin-F. Eijgenraam 10 B de Goederen-H Elzinga 10 Zaterdag 28 februari speelt „En Pas sant" in Sint Maarten tegen 't Centrum voor de bondscompetitie Aanvang wed strijd 10.00 uur (boot 9.05 uu). F E. Programma dinsdag 2 maart 1976: Veld A Dames 2e klasse: 6.30 u.: Molenkoog-Smash '68 2 J. Koorn Dames 3e klasse: 7.10 u.: Sportshop-Tevoko B G. Pansier 7.50 u De Koogel-Tevoko D L Goënga Heren 3e klasse: 8.30 u.; Werkwinkel-Tuindersvreugd P. Knol 9.10 u.: Bakkers IJzerhandel-Casino 2 P. Kikkert 9.50 u.. De Rog 2-Pado E. Momberg Veld B: Heren 2e klasse: 6.30 u.: Hongerpunt-Rijkspolitie D. v. d. Geest 7 10 u.: Karseboom-Aankoopcentrale A. Kok 7.50 u.: Koffiebar 2-LTS J. v. Beek 8.30 u.: Teso-Tevoko B. Boetes 9 10 u.: Grooten Slock-Thor S. Sietsma Heren 3e klasse: 9 50 u.: Drukkers-Hongerpunt 2 O. J. Goënga Veld C: Dames 2e klasse: 6.30 u.: 4H-Dros Bakkerij-Beekman D. Wit Dames le klasse: 7 10 u.: Koffiebar 1-Tevoko A Fam. Witte 7.50 u Smash '68 1-Casino 1 G. Rungs 8.30 u Gyvo 1-WGD 2 C. v. Veldhuijsen 9.10 u.: Gyvo 3-WGD 1 M. Witte 9.50 u.: Fam. Witte-De Rog 1 J. Mets Uitslagen 24 februari 1976: C. Groenhof-A. Vinke 02 J. Schoo-G. Dros 20 J. Hooijberg-J. Vinke 20 P. Kooiman-W. Bakker 20 C. Meedendorp-J. v. Heerwaarden 20 Deze week kunnen we rechtaf stellen dat de winnaars een verkregen voor deel goed hebben vastgehouden en uit gebuit.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 5