Schapenstapel bleef gelijk Voor het weekend „Frankenstein junior meesterlijke film Country en folkmuziek vrijdag en zaterdag in Asiel mmm KOE WIERP DRIELING - IK Hls mmwm 4 Zon, maan en hoog water Artsen Groene Kruis: Tandartsen Dierenartsen NoodsSachtingen Kerkdiensten Derde blad Texelse Courant, vrijdag 27 februari 1976 J c J" iti 1f iéMSiias Marty FeJdman is Igor, de assistent van de jonge Frankenstein in de film „Frankenstein junior". Hoewel de prijzen voor fok- en slacht schapen in 1975 goed waren is de scha penstapel in de provincie Noordholland toch niet verder toegenomen. Het aantal Noordhollandse „Texelaars" (inclusief lammeren) bedroeg in mei ruim 250.000; de exportwaarde kwam ruim boven de ƒ100 miljoen. Aldus voorzitter J. Kreu- ger van het Texels Schapenstamboek in zijn opening van de jaarvergadering van het stamboek. De bijeenkomst werd door veel fokkers bijgewoond. Ook de voorzitter en secretaris van het cen traal bureau voor de schapenfokkerij in Nederland waren present. Er is een kans dat verschillende scha penstamboeken in Nederland zullen fu seren of nauw samenwerken. Dit naar aanleiding van de financieel weinig rooskleurige toestand van sommige stamboeken. Het Texelse Schapenstam boek, zo werd besloten, zal instemmen met het voorstel om het reeds 19 jaar in eigen beheer uitgegeven blad „Het Schaap" samen te voegen met een nieuw gezamenlnk uit te geven blad. Export van fokschapen kwam tot stand naar 9 landen o.a. Polen, Brazilië, Spanje, Tsjecho-Slowakije en Marokko, in totaal 320 dieren De schade door honden aan de scha penstapel toegebracht neemt ernstige vormen aan, evenals diefstal uit de wei de. Voorgesteld werd een verplichte YVA-verzekering voor elke hond af te laten sluiten en een fonds te laten sa menstellen voor niet achterhaalde scha de. Eén van de leden van het Texels Schapenstamboek werd voor ƒ15.000, benadeeld. Het Landbouwschap en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten stelt eert onderzoek in. Als bijzonderheid wordt opgemerkt dat de wolprijs in 1924 van ƒ2,65 per kg hoger lag dan die van 1975 a ƒ2,50 per kg 430 aangesloten fokkers in Noordhol land bezitten bijna 15.000 geregistreerde ooien. l,2°/o of 50 ooien verkregen bij de opname najaar 1975 de letter A voor Algemeen voorkomen, de hoogste onder scheiding. Enkele jaren terug kwam dit Van vrijdag tot en met dinsdag (dage lijks 20.00 uur) „Frankenstein junior", van de Amerikaanse regisseur Mei Brooks, een originele grappenmaker en tevens briljant filmmaker. Wie vorige week Simon van Collems TV-uitzending heeft gezien, waarin beelden uit Brooks' nieuwste grap (rond Sherlock Holmes) waren te zien, weet enigszins wat hem te wachten staat. Gebaseerd op het beroemde griezel verhaal van Mary Shelley en de klas sieke „Frankenstein" film van James Whale, maakte Brooks een horror-co medy, die iedereen met maar een grein tje gevoel voor humor een kostelijke avond zal bezorgen. Een film zó vol gave grappen, dat men er na een week nagrirpiikken nog een keer naar toe zou willen. De rolbezetting is ijzersterk: Gene Wilder (bekend als de psychiater met het schaap „Daisy" uit „Everything about sex. van Woody Allen) is Dr Frederick Frankenstein, erfgenaam van het testament van de beruchte Baron; Peter Boyle is zeer fraai als het mon ster; Kenneth Mars als de politiechef met de ijzeren hand; en tenslotte Marty Feldman als de assistent van Franken stein, dwazer dan ooit en uitgerust met een bochel die dan weer links, dan weer rechts wordt gedragen. Eén grap verklappen we als voorbeeld (er blijven er nog genoeg over): Fran-' kenstein en assistent Igor horen het ge huil van wolven in de nacht. Vraagt Frankenstein: „Werewolf?",.... Igor: „No, therewolf" en wijst in een bepaal de richting Ja, en zo gaat het maar door in deze meesterlijke, krankzinnig originele film. Erheen! (toegang 14 jaar) Zondagmiddag om 3 uur: „Winnctou het grote opperhoofd" naar de bekende verhalen van Karl May. Het nobele op perhoofd der Apaches bestrijdt onrecht en geboefte. Hij wordt daarbij geholpen door zijn vriend en blanke broeder Old Shatterhand. Ditmaal is een geweten loze opzichter van een aan te leggen WERELDGEBEDSDAG De wereldgebedsdag (vroeger vrou wenwereldgebedsdag) wordt gehouden op 5 maart a.s. In het kader daarvan wordt in Den Burg de samenkomst ge houden in de Doopsgezinde kerk, aan vang 20.00 uur. Na afloop koffiedrinken. sporadisch voor. 115 verkregen deze let ter voor de woldracht. Bijna 30% van de opgenomen 1%-ja rige rammen behaalde AB voor alge meen voorkomen. Wederom is het be- drijfsgemiddelde van de geboren lam meren berekend van de aanwezige ooien najaar 1975 die 1 of meer malen heb ben geworpen. In Noordholland bedroeg dit cijfer 1,89. Ruim 100 fokkers kwa men op het cijfer 2.00 of hoger. De hoog ste was 2.34. Twee in Noordholland geboren ram men zijn preferent verklaard. Aan 165 ooien kon de onderscheiding sterooi worden toegekend, terwijl 10 rammen de benaming premieram kregen. 18 rammen behaalden het predikaat voor lopige premieram. De rekening 1975 kon op advies van de financiële commissie worden goed gekeurd met een klein voordelig saldo, doch de begroting 1976 sluit met een nadelig saldo. De steeds stijgende onkos tenpost is hieraan schuldig. Enkele ta rieven moesten met 10% worden ver hoogd. De heren C. Kuiper en J. Wagemaker werden als bestuursleden gekozen De heer H. Nieuwenhuis uit Zwolle secretaris-inspecteur van het Schapen- stambaek, vertelde in een gloedvol be toog de werkwijze in zijn gebied. De be langstelling voor de verbetering van de schapenstapel is daar ook aanwezig, in het bijzonder bij de kleine schapenhou ders. Nog ter sprake kwam de opheffing van de K.E.S. per 1 februari 1976. De keuring van de te exporteren slacht- lammeren wordt nu verricht door de Veterinaire Diensten. T.a.v. de buitenlandse rassen worden voorwaarden gesteld. De bezitters hier van dienen echter wel te bedenken, dat aleen de beste kwaliteit de positie op de Franse markt kan worden behouden. spoorlijn, de figuur die onrust stookt. Na hevige gevechten en explosies (waarvoor het gordijn op maximum breedte opengaat) wordt de opzichter gestraft voor zijn gemeen gedrag. Alle leeftijden, maar voor de aller kleinsten toch minder geschikt. De zon komt 29 februari op om 7.28 uur en gaat onder om 18.18 uur; 3 maart op om 7.21 uur en onder om 18.23 uur. Maan: 1 maart N.M.; 9 maart E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 27 februari 6.19 en 19.00 Zaterdag 28 februari 7.14 en 19.50 Zondag 29 februari 8.01 en 20.34 Maandag 1 maart 8.39 en 21.09 Dinsdag 2 maart 9.13 en 21.39 Woensdag 3 maart 9.45 en 22.07 Donderdag 4 maart 10 13 en 22.33 Vrijdag 5 maart 10.40 en 22.58 Zaterdag 6 maart 11.08 en 23.24 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. De folkzanger Michael Music Brown (foto) treedt zaterdagavond in het Asiel op. Brown is een Amerikaan die zijn liedjes zelf componeert. Hij heeft net een tournee in Tunesië achter de rug en zal binnenkort in het liedjesprogramma van Martine Bijl optreden. Liefhebbers van folkmuziek die Brown zaterdagavond in 't Asiel aan het werk willen zien dienen een entreeprijs van 2 gulden te betalen. Zijn eerste optreden begint tussen 21.00 en 21.30 uur. Vrijdag is in 't Asiel een vier man sterke countrygroep uit Amsterdam aan het werk te zien en te horen. Voor deze avond wordt een entreeprijs van 1,50 gulden geheven. Uitsluitend voor spoedgevallen Van zaterdagmorgen tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. VAN LOON, Den Burg, tel. (02220) 2016. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, tel. (02220) 3241. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 29 februari 1976 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. De Gier De Cocksdorp 10 uur de Iheer H. Veldhuis. Den Hoorn 11.00 uur ds. Kuiltse De Koog 9.30 uur ds. Kuitse De Waal 19.30 uur de heer H. Veldhuis. Oosterend 9.30 uur ds. Loerakker Kindemevendienst Maandcollecte Kerkvoogdij. Oudeschild 11 00 u. ds. Loerakker GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 u. Kand. Brumng uit Amsterdam. Nevendienst voor de oudere kinderen. Tij dens de dienst is er kindercrèche 19.00 uur Kand. Bruning Oosterend 9.45 uur ds. Sohuddebeurs, van Leeu warden. J7.00 uur ds. Sohuddebeurs GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur ds. A. Bac, van Boskoop. Bediening Heilig Avondmaal. 16.00 uur ds A. Bac. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. De Roest JEHOVAH'S GETUIGEN Kringvergadering Bennekom. ROOMS-KATHOLIEKE KERK /weekend 28 en 29 februari 1976 Den Burg zaterdag 19.30 uur zondag 10.45 uur De Koog zondag 9.30 uur De Cocksdorp zaterdag 19.30 uur Den Hoorn zondag 9.15 uur Oudeschild zondag 10.45 uur Oosterend zondag 19.00 uur Op het bedrijf van de gebroeders S. en C. Hoogenbosch heeft een koe een kern gezonde drieling ter wereld gebracht. De kalfjes werden vrijdagavond gebo ren tijdens een vlotte bevalling en we gen elk tussen 26 en 35 kilogram Moe der is de 6-jarige Joke 1 en vader is de KI-stier „T Lex". Voor zover we kon den nagaan is het werpen van meerlin gen geen familietrekje Het is in ieder geval een zeldzame gebeurtenis. Er wor den wel meer drielingen bij koeien ge boren maar meestal wordt dat een ge hele of gedeeltelijke mislukking omdat een of meer kalfjes dood zijn. De drie ling in Zuid-Haffel is kerngezond. Hun vitaliteit bleek uit het heftige verzet toen ze op de foto moesten.

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 9