LwR 't Amateurtje amusant met „Tropenkolder" L I J B 1 1 H n Tevoko II klopte Mitra in vijf sets: 3—2 Vrouwengilde naar Clarissenklooster Zaalvoetbal „WAT IK ZEGGEN WOU.." TESO, Texelaarskaart en capaciteitsvergroting Vakbond helpt bij het invullen belastingpapier Uitslag verloting S.V. De Koog KRO maakt televisieopnamen op Texel Schietoefeningen Vergadering merriehouders Westerterp antwoordt op vragen over dijkverzwaring donderdag Elke spelletjesavond in Centrum 147 KRUISWOORDPUZZEL 18 Si Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 9 maart 1976 DE WAAL Toneelvereniging 't Amateurtje heeft vrijdagavond met re delijk succes het blijspel 'Tropenkolder' van M. van Os-Loeffen opgevoerd in hetdorpshuis. Dit stuk was nogal lang dradig en miste voldoende aktie, waar door er niet zo erg veel van te maken was. De tonelisten van 't Amateurtje maakten er echter toch wat van en het publiek zal zich dan ook niet hebben verveeld. Het verhaal speelt in de horecawereld. Receptioniste Eefje is gek op oberkelner Jan Storm, maar helaas zijn de gevoe lens niet wederzijds Het wordt dan ook niets, maar gelukkig voor Eefje is daar werkstudent Erik die een minstens zo goede, zij het niet al te ervaren partij blijkt te zijn. Maar ook Storm vindt zijn levenspartner in de persoon van Julia. Verder is er sprake van ene Sjaan To bias die met haar man in onmin leeft maar als gevolg van de gebeurtenissen in het horecabedrijf wordt dat anders en de echtelieden verzoenen zich. Drie ge lukkige paren dus aan het eind van het stuk, mede als gevolg van de bemoei ingen van tuinman Bertus. Lange rol Dirk Roeper zagen we als kelner Jo- han Storm, een lange, bepaald niet mak kelijke rol. Roeper deed uitstekend zijn best, leefde zich naer vermogen in de situatie in en leverde daardoor een al leszins bevredigende prestatie. Hij heeft er echter wel moeite mee zich op meer emotionele ogenblikken volledig te ge ven, waardoor de figuur van Storm (blijkens de tekst een ervaren versierder en een man van de wereld) wat te weinig afstak bij die van zijn tegenspeler. Dat was Jan Zoetelief als de werkstudent Erik Raoel. Ook bij hem was sprake van lange, nogal moeilijke rol die met inzet van alle dramatisch vermogen werd gebracht. De interpretatie was misschien wat te serieus waardoor het nogal oppervlakkige stuk een wat te „waar" accent kreeg Mevrouw T. Luiken-Ketelaar had geen enkele moeite met de rol van Sjaan Tobias, hetgeen bij deze zeer ervaren kracht geen verbazing wekte Hetzelfde geldt voor de heer A. Kager (nog altijd het paradepaardje van 't Amateurtje) die een zeer levensechte (en op een ge geven moment zelfs levensmoeie) man op de planken zette. Zeer goed spel gaf ook mevrouw I. Timmer-Betsema te zien als Julia Tobias. Met name de wis selingen van stemming en de mimiek kwamen bij haar bijzonder goed uit de verf, iets waar heel wat Texelse ama teurtoneelspeelsters een voorbeeld aan kunnen nemen. Al te vaak is men blij Na een spannende strijd die vijf sets duurde wisten de heren van Tevoko 2 ook hun derde ontmoeting met Mitra in hun voordeel te laten beslissen. De le set gaf een sterk spelend Tevoko te zien, dat de zenuwen goed in bedwang had. Tevoko leek onbedreigd te winnen, maar het goed terugkomende Mitra wist in de slotfase toe te slaan (1315). Het ge waarschuwde Tevoko kwam in de twee de set sterk terug en sloeg zich naar 157. Peter Hin was in deze periode ongrijpbaar. De derde set ging gelijk op, nadat Mitra eerst een kleine voorsprong had gehad. Tevoko ontplooide de aanval echter beter en won met 1513. In de vierde set kwam Mitra terug en stond na korte tijd met 90 voor; deze ach terstand was voor Tevoko te groot (515 setverlies). Bij het wisselen van speelhelft had mitra in de vijfde set de beste papieren (48). Tevoko kon ech ter op tijd langszij komen. In een span nende slotfase besliste Tevoko deze voor het talrijke publiek aantrekkelijke wed strijd met 1512. De dames van Tevoko 2 wisten in een goede wedstrijd te winnen van Braaf Seahawks 2. De eerste drie sets een ge- lijkopgaande strijd (1512, 1315 en 1511). In de laatste set haalde Tevoko forser uit: 156 (31): De beide eerste teams hebben de wed strijd verloren. Het damesteam ging eer vol ten onder tegen Volendam 1 (11-15, 13-15 en 12-15). Het eerste herenteam voerde een uiterst magere vertoning op tegen DFC 2, dat beslist niet veel beter was. Tevoko speelde ongeïnspireerd en liet in deze wedstrijd duidelijk punten liggen die wel eens erg duur kunnen blijken te zijn. Setstanden 4-15, 14-16 en 8-15. Donderdag 11 maart maakt de afde ling Texel van het R K. Vrouwengilde een excursie naar het Clarissenklooster in Nieuwe Niedorp Een dag lang zal de gang van zaken in het klooster worden meegemaakt. Leden die zich hebben op gegeven moeten op eigen gelegenheid naar de boot van 9.05 uur gaan. Vanaf Den Helder wordt met een speciale bus gereisd. als men zijn rol kent en komt men aan het zich werkelijk inleven in de te spe len figuur nauwelijks toe. Debutante In aanmerking nemend dat zij voor de eerste keer meedeed leverde Ria van Egmond een goede prestatie. Na afloop had voorzitter H. Tjepkema dan ook een extra bloemetje voor haar. Mej. Van Eg- mond deed het zeer behoorlijk als re- septioniste Eefje Blams. Haar voor dracht was echter nog wat te schuchter met af en toe een hinderlijke leestoon. Voor de rol van Bertus de tuinman had 't Amateurtje de juiste man geko zen: Kees Zoetelief. De heer M. Reij voerde de regie; me vrouw H. Kooger-Heeringa grimeerde en mevrouw D Plaatsman-van Til souf fleerde. In de zaalvoetbalcompetitie heeft Rab donderdagavond Texelse Boys een 42 nederlaag bezorgd. De strijd werd in de tweede helft beslist toen een Boys-spe ler twee minuten straftijd uitzat. In die periode scoorden Grosspietsch en Lode- wijks en brachten daarmee de stand op 41. Dat Texelse Boys kort voor tijd nog eenmaal kon scoren deerde Rab in het geheel niet. De ploeg speelde een uitgekiende wedstrijd, liet veelal het initiatief aan de tegenstander maar gaf nauwelijks kansen weg. De Boys legden weinig vaart in het spel en toonden ge brek aan schotvaardigheid. Rab daaren tegen bewoog zich trefzekerder over de zaalvloer en nam via H. de Beurs een 10 voorsprong. Niettemin had Texelse Boys voor de rust het beste van het spel, hetgeen tot uitdrukking kwam in de ge lijkmaker, geproduceerde in een perio de dat Rab met één man minder speel de Rab leek een nederlaag tegemoet te gaan maar ontregelde het spel van de tegenstander bekwaam en vergat niet te scoren. Nadat De Beurs 21 had ge maakt kreeg Texelse Boys geen schijn van kans meer. Koffiebar trok aan het langste eind in de wedstrijd tegen Jelleboog. De ploeg nam binnen 5 minuten een 20 voor sprong maar moest toezien hoe Jelle boog terugkwam. Twee minuten na de rust was het weer gelijk: 22. Koffie bar herstelde zich goed en drong door goed samenspel Jelleboog in de verdedi ging. Dit overwicht resulteerde in twee treffers, waar het solistisch spelende Jeleboog niets meer tegenover kon stel len. Na de nederlaag vorige week tegen Nioz verloor Topido donderdag met 32 van Badhotel na een spannende, gelijkopgaande wedstrijd. Badhotel be gon sterk, kwam met 20 voor, maar Topido kwam goed terug. Badhotel moest ook twee treffers toestaan en toen Topido een strafschop mocht ne men leek de ommekeer te komen. Deze kans werd echter gemist en Badhotel profiteerde van de verwarring bij Topi do. Het werd 32, waarna ook Badho tel een strafschop miste. Het bleef 32. Brandweer begon hoopvol tegen FC Knudde en kwam door een mooi doel punt van P. Roeper op 10. FC Knudde raakte niet in paniek en door goed sa menspel werd het al gauw gelijk door v. Wilsum. Rustig ging FC Knudde door en maakte er 41 van door^ doelpunten van M. v. d. Vis, v. Wilsum en Duinker. M. Banda zorgde voor de eindstand: 4—2. Een hardwerkend Texel heeft alle moeite gedaan om de wedstrijd tegen Koffiebar 2 te winnen, maar door een ongelukkige bal die van richting ver anderde door een eigen speler stond het al gauw 10 voor Koffiebar 2. In de 2e helft maakte Texel gelijk door een mooi doelpunt van W. Hoogendijk. P. van Heerwaarden zorgde voor de eindstand: 21 voor Koffiebar 2. JKM tegen Dubbeldik was vrijdag de mooiste en sportiefste wedstrijd van de avond. In de eerste helft had Dubbeldik het zwaar te verduren en kreeg JKM de beste kansen op een voorsprong. Vooral door verrassend en snel samenspel van TELEF00NBEANTW00RDERS met en zonder terugspreek- mogeiijkheid eenvoudige bediening landelijke service lage prijzen, v.a. f460.- Ook voor U de juiste mogelijk heid. Informeer maar bij vhLanfl«vdd endeRooybv den Burg Texel H. Groen en W. Koorn ontstonden mo gelijkheden maar door pech en goed keeperswerk van E. de Bruin werd in de eerste helft niet gescoord. Door ver moeidheid en een tekort aan wisselspe lers kan JKM het na de hervatting niet volhouden en moest 10 minuten voor het einde het eerste doelpunt incasseren. J. van Bennekom scoorde. Bouwsma zorgde voor 20 en weer Van Benne kom voor 30. Voor De Zwaan scoorde R. v. d. Stap tegen Reizenboetiek 4 doelpunten. Rei- zenboetiek kon daar maar weinig tegen over stellen; zelfs met de keeper van De Zwaan op de strafbank werd geen doelpunt gemaakt, alleen als keeper G. Zegel zich met de aanval ging bemoeien werd het gevaarlijk voor De Zwaan, maar verder dan 2 doelpunten kwam Reizenboetiek niet De Zwaan scoorde nog twee keer; eindstand 62. Programma: Donderdag 11 maart: 20.45 u.: FC Knudde-Oosterend 2 21.25 u.: Tex. Boys 2-Nioz 22.05 u.: Tex. Boys 1-Reizenboetiek Tijdwaarneming: 't Galjoen Commisiedienst: C. Bonne. Vrijdag 12 maart: 18.00 u.: Texel Cl-4=6 18.30 u.: 't Swarte Schaep-FC Fiasco 19.00 u.: Buitenburgers-Koffiebar 3 19.55 u.: Koffiebar 2-Topido 20.50 u.: 't Galjoen-Koffiebar 1 21.45 u.: De Zwaan-JKM Tijdwaarneming: Brandweer - Nioz Commissiedienst: C. W. Kok. VAN LEZERS- BIJTEN VERANTWDORDQJJKXEO VAN OE REOAKT1E Naar aanleiding van de uitspraken van de heer T. Hoogerheide in aanslui ting op het verslag van het gesprek tus sen TESO en de Werkgroep Verkeer en Vervoer betreffende de aktie Texelaars- kaart terug (Texelse Courant van 5 maart j.l.), willen wij nadrukkelijk stel en dat capaciteitsvergroting van de veerverbinding geen uitgangspunt voor onze aktie is, hetgeen de heer Hooger heide goed weet. Wij vinden het dan ook •misplaatst dat de heer Hoogerheide meent onze aktie te moeten gebruiken als argument voor uitbreiding van de veerverbinding. Hieruit blijkt dat iedere mogelijkheid wordt aangegrepen om de capaciteitsvergroting er door te krijgen. TESO wil alle moeilijkheden betreffen de de veerverbinding oplossen via capa citeitsvergroting en schuwt daarbij on zorgvuldige interpretatie niet. Wat betreft het brengen van deze zaak in de gemeenteraad: Wij weten na tuurlijk ook wel dat de gemeenteraad geen direkte invloed kan uitoefenen op een zaak als voorrangsregeling bij TESO. We vinden het evenwel vreemd dat TESO, hoewel zij zelf steeds vraagt om medewerking van het gemeentebe stuur voor het realiseren van haar plan nen, al bij voorbaat niet thuis geeft wanneer diezelfde gemeenteraad de me dewerking van TESO zou vragen voor een en ander. Werkgroep Verkeer en Vervoer De NVV afdeling Texel organiseert ook dit jaar enkele avonden om te hel pen bij het invullen van de belasting aangifteformulieren van leden van aan gesloten organisaties. Deze hulp blijkt in een behoefte te voorzien. De avonden zijn gepland op de don derdagen 18 en 25 maart in het zaaltje van de Doopsgezinde kerk aan de Ko- gerstraat. Factoren die van grote in vloed zijn op de te betalen belasting zijn bijvoorbeeld huwelijk, geboorte van kinderen, studie van kinderen, het be reiken van de 65-jarige leeftijd, het ko pen van een eigen woning, afbetaling e.d. Het behoeft geen betoog dat het kennen van de verschillende aftrekmo gelijkheden van groot belang is om te voorkomen dat men teveel belasting be taalt. In veel gevallen zal het nuttig zijn een zg. T-formulier aan te vregen en dit naar de avond mee te brengen. De trekking van de grote verloting, gehouden tijdens de grote feestavond in „De Buteriggel" gaf de volgende resul taten. le prijs draagbare tv) nr. 9945; 2e prijs (vouwfiets) nr. 7119; 3e prijs (Mou linex grill) nr. 2107; 4e prijs nr. 6420; 5e prijs nr. 3259; 6e prijs nr. 4779; 7e prijs nr. 7310; 9e prijs nr. 10360; lie prijs nr. 6422; 13e prijs nr. 7041; 15e prijs nr. 3070; 17e prijs nr. 6788; 19e prijs nr. 6973; 21e prijs nr. 7256; 23e prijs nr. 25e prijs nr. 27e prijs nr. 29e prijs nr 9480; 14e prijs nr 16e prijs nr. 18e prijs nr. 20e prijs nr. 22e prijs' nr. 24e prijs nr. 1885; 26e prijs nr. 7223; 28e prijs nr 9915; 30e prijs nr. 31e prijs nr. 5553; 32e prijs nr. 33e prijs nr. 1565; 34e prijs nr. 177; 35e prijs nr. 8258. De prijzen kunnen, op vertoon van het winnende lot, worden afgehaald bij res taurant Capri. Bij voorkeur na telefoni sche melding (497 b.g.g. 637). Dit om te voorkomen, dat men voor de vaste deur komt. 8e prijs nr. 2659; 10e prijs nr 10162; 12e prijs nr 207; 8693; 2232; 6810; 9191; 4670; 2877; 6569; 6734; 3778; 6076; Amusementsprogramma vanuit Catharina-hoeve De KRO-televisie zal op 7 en 8 april op Texel televisieopnamen maken in de Catharina-hoeve aan de Rozendijk. Het wordt een amusementsprogramma (met publiek) dat enkele weken later zal wor den uitgezonden onder het motto „Bij ons in het noorden". Een reeks bekende artiesten zal er aan meewerken en de presentatie is in handen van Pierre van Ostade. De muziek wordt verzorgd door een orkest onder leiding van Tony Eyck. Overigens is er wat betreft de inhoud en medewerkenden nog weinig defini tief vastgesteld. Wat wel vast staat is dat de Texelse Dansgroep Oude Dansen voor een optreden zal zorgen. Woensdag 7 april zal geheel worden gebruikt voor voorbereiding en repetitie, 's Avonds om zeven uur zal wel alvast de (buiten)opname van de dansers wor den gemaakt. Ook de volgende dag wordt ingenomen door repetities, 's Avonds volgt de definitieve opname, waarvan uiteindelijk een programma van 55 minuten zal overblijven. Inzake de mogelijkheid om als pu bliek bij de opnamen aanwezig te zijn volgen te zijner tijd nadere berichten. Er zijn in de Catharina-hoeve ongeveer 60 plaatsen beschikbaar. Ligging schietterrein C 52°52,5'N - 4°42,8'E. In het tijdvak van 1 tot en met 31 maart zullen op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur van bovengenoemd terrein schietoefeningen worden gehouden met lichte luchtdoelartillerie De onveilige afstand is tot 14.000 meter. Donderdagavond wordt in hotel „De Lindeboom-Texel" een vergadering van Texelse merriehouders gehouden. Ge sproken zal worden over problemen rond de hengstenhouderij, met de be doeling tot een zo gunstig mogelijke re geling te komen. Antwoordend op desbetreffende vra gen van de kamerleden Beumer, De Boer, Groensmit-van der Ballen, Her mes en Tilanus heeft minister Wester terp van Verkeer en Waterstaat in de Tweede Kamer het volgende meege deeld: „De dijken van de Mokbaai tot Oudeschild zijn gedeeltelijk verhoogd. Het laatste nog te verhogen gedeelte in deze dijkstrekking, nl. tussen Ceres en Oudeschild, is in uitvoering en komt in 1977 gereed. De havenomringdijk te Ou deschild en de dijk met lozingssluis bij het gemaal Dijkmanshuizen zijn evenals de dijk van de Eierlandse polder reeds aangepast. Zoals ik reeds meedeelde in het ant woord op door de leden der Kamer de heren Tolman en Wisselink gestelde vragen, heb ik aan de Rijkswaterstaat opdracht gegeven er zorg voor te dra gen, dat mij nog dit voorjaar definitieve plannen voor de nog te verhogen dijk vakken ter goedkeuring worden voorge legd. Na de goedkeuring van de plannen zal een verdere uitwerking daarvan moeten plaatsvinden, aan de hand waarvan een tijdsplanning voor de uitvoering van de werken zal worden opgezet. Ik streef ernaar dat zo spoedig moge lijk na het stormseizoen 1976-'77 met de werken wordt begonnen. De uitvoering kan in drie gedeelten geschieden On voorziene omstandigheden voorbehou den zal naar schatting met de werken ongeveer 5 jaar zijn gemoeid". Het gebouw van het Vormingscen trum voor Jonge Volwassenen (Bern- hardlaan 147) is voortaan elke donder dagavond geopend voor iedereen. Be zoekers kunnen deelnemen aan allerlei gezelschapsspelletjes (sjoelen, monopo ly, ganzenbord, scrabble etc.) met als prijs een drankje aan de bar die ook de rest van de avond open is om gezellig te praten. Begonnen wordt om 20.00 uur. Het voormalige Boogerd-gebouw aan de Bemhardlaan heeft nu een eigen naam gekregen: Centrum 147 1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 12 13 14 16 17 22 23 26 26 27 31 32 33 34 35 36 39 40 61 62 (5 46 6» 51 54 55 56 60 61 62 Horizontaal: 1. zuil 5. godin v. d. huiselijke haard 9. uitroep 10. deel van de dag (afk.) 12. water in Brabant 13. treiter 14. nummer (afk.) 15. soort jachthond 17. oosterse jongensnaam 18 afstandsmaat (afk.) 20. soort sport 22. deel van het gebit 25. muziekterm 28. schaakstuk 29. ieder 30. nobel 31. viseter 33. wandeldreef 35. boom 38. land in Azië 41. plaats in Oost-Europa 42. krantenjongen 43. venster 45. schouwburgplaats 47. militair 50. zij die eist 51. getij 53. van het jaar 54. Europeaan 55. voorzetsel 56. vreemde munt 58. de dato (afk.) 59. gelukkig nieuwjaar (afk.) 60. strafwerktuig 61. familielid 62. uitheems zoogdier 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 11. 12. 16. 17. 19. 21. 23. 24. 26. 27. 32. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 44. 45. 46. 48. 49. 52. 55. 57. 60. Verticaal: land in Afrika ijzerhoudende aarde Chinese maat in het oog vallend veldteken vaartuig (afk.) deel van een boom leger hemellichaam het zij zo lijst plaats in Japan opgeld wondje voorzetsel vierkant visnet vogel ten laatste (afk.) aanzien watering rijstbrandewijn narigheid werpstrik windrichting aanwezig hinder jongensnaam meterton (afk.) plaats in Utrecht slot haal draagvat meisjesnaam vrouwelijk zoogdier de onbekende (afk.) eerwaarde vader (Lat. afk.)

Texelsche Courant | 1976 | | pagina 5